Перейти до вмісту

Милостиня

Повідомлень в темі: 94

#21 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 597 повідомлень

Відправлено 24.11.2008 – 01:37

Перегляд дописуbitter_end (24.11.2008 01:34) писав:

Не подаю ніколи з двох причин:

1. Найчастіше, за тими, хто просить гроші навулиці, особливо, в транспорті - піраміда махінацій.. "професійні" жебраки. Колись давно про таку систему заробітку програму навіть робили..
2. Як тут уже казали (підтримую), якщо я маю гроші - я їх заробив. А хто їм заважає заробляти? Кожен сам собі хазяїн і сам вирішує свою долю. Найлегше піти і простянути руку..
Є ситуації, коли люди в дуже різних стартових умовах. Так, щоб так просто піти і заробити не в кожного вийде.
  • 0

#22 bitter_end

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 389 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 24.11.2008 – 01:38

Так вони ж не народилися жебраками! Хто їм заважав більш-менш нормально будувати своє життя? Не пиячити, наприклад..
  • 0

#23 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 24.11.2008 – 01:57

Перегляд дописуbitter_end (24.11.2008 01:38) писав:

Так вони ж не народилися жебраками! Хто їм заважав більш-менш нормально будувати своє життя? Не пиячити, наприклад..
Та я ж не про пияків, а наприклад, про бабульку на мінімальній пенсії, що живе у місті і нікого не має. А за житло плати, за їжу. Ще є інваліди, яким просто не вистачає елементарно грошей на ліки.
  • 0

#24 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 24.11.2008 – 09:37

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (24.11.2008 01:57) писав:

Та я ж не про пияків, а наприклад, про бабульку на мінімальній пенсії, що живе у місті і нікого не має. А за житло плати, за їжу. Ще є інваліди, яким просто не вистачає елементарно грошей на ліки.
А хай не платить за житло. Нічого їй за це не буде. Хай йде конс’єржкою працювати.
За своє становище людина відповідає самостійно. Усе, чого вона досягла, це результат її дій в минулому. Відповідно, усе чого вона досягне, буде результатом її теперішніх дій.

Чого людина досягне жебракуючи? Чим ти допоможеш заохочуючи її це робити? Чому ти маєш нести відповідальність за минуле жебраків?
  • 0

#25 Romun

Генеральний писар

• Користувачі
  • 573 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 24.11.2008 – 10:36

У сучасному світі кожна людина якимось чином пов`язана з іншою. І якщо хтось жебракує, то частка вини лежить на кожному з членів суспільства. Адже ми формуємо те суспільство, яке породжує жебраків, наркоманів і т.д. Тому казати, що сам винуватий легше всього.
Звичайно дрібнотою з кишені цій біді не зарадиш. Намагаюсь не давати гроші. А от задоволення приносить мені пригостити якусь бабусю пиріжком ;) , вони йому більше радіють ніж купюрі за яку можна 5 пиріжків купити.
  • 0

#26 =MAVKA=

Я в серці маю те, що не вмирає...

• Користувачі
  • 1153 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:м. Київ

Відправлено 24.11.2008 – 11:09

Не подаю пиятикам і людям, які складають враження, що їм ліньки на роботу йти, а просто хочеться "халявного" заробітку.
Подаю милостиню бабусям, які просять біля церкви. Помітила, що люди біля церкви якісь добрішими стають. Коли даєш копійки, то бабуся може побажати щось добре і від цього стає приємно.
Чомусь бездомним дітям не подаю милостині. Мені чомусь здається, що вони гроші не на їжу витратять, а на клей, цигарки і алкоголь. Таке часто буває.
  • 0

#27 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 24.11.2008 – 11:54

Не подаю. Моя так би мовити релігія цього не "прівєтствуєт". А взагалі повністю згодна з Білим Драконом.І це дуже дивно...))
  • 0

#28 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 24.11.2008 – 12:37

Тема філосовська...........тому туди вона і прямує.
  • 0

#29 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 24.11.2008 – 12:56

Перегляд дописуbendera.UA (24.11.2008 12:37) писав:

Тема філосовська...........тому туди вона і прямує.
Цілком конкретна тема, де тут хвілосохвійа?
Чи подаєте ви? Я от подаю. Переконаний, ви теж подаєте! Про що ж фільосьовствувати?
Питання "хто хоче - шукає можливостей, хто не хоче - виправдань"© - це не філософія, а софістика більше, мені здається.

Повідомлення відредагував zav: 24.11.2008 – 13:01

• 0

#30 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 24.11.2008 – 13:04

Перегляд дописуzav (24.11.2008 12:56) писав:

Цілком конкретна тема, де тут хвілосохвійа?
Чи подаєте ви? Я от подаю. Переконаний, ви теж подаєте! Про що ж фільосьовствувати?
Питання "хто хоче - шукає можливостей, хто не хоче - виправдань"© - це не філософія, а софістика більше, мені здається.
Створюємо новий розділ?)))
  • 0

#31 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 24.11.2008 – 14:58

Кидаю гроші лише вуличним музикам. В нас є бабуся яка грає на баяні зранку на одній з вулиць, а ще є одна жіночка, що співає оперним голосом і грає професійно на акордеоні чи баяні (не роздивилася) на площі, таким і кидаю, хоч іноді і соромно за ті копійки, хочеться кинути більше, а немає можливості.
  • 0

#32 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 24.11.2008 – 15:26

Перегляд дописуОлеська (23.11.2008 22:21) писав:

Ок, якщо вже зачепився такий бік теми, то питання: Чи було Вам колись неприємно, коли у відповідь на добро Вам відповідали злом? Якщо так, - значить, творячи добро, Ви все ж розраховували на певну віддачу?)

П.С. Це питання для загалу.
Не думаю, що висновок вірний.
Уявімо, що я просто йду по вулиці, а мені хтось відповідає злом. Мені це буде неприємно! Хоча я нікого добра не робив і ні на яку подяку не сподівався.
Справа в тім, що саме зло по відношенню до людини є неприємною річчю.

А у коли це ще й робиться у відповідь на добро, то тут додається відчуття несправедливости!
Тому не можна казати, що у твоєму прикладі ображена злом людина робить щось з корисливих мотивів.

Перегляд дописуUnknown (23.11.2008 23:04) писав:

Коли маю можливість, подаю. Бабуля навчила.
І взагалі десь читав, що під личиною тієї людини може ховатися бог - це своєрідне випробування людини, це так трохи філософії.
Яхахахха, ну дикунство!
Подавати, бо раптом там Яхве сидить і перевіряє..... ааа!!!!!!!! КАПЕЕЕЕЕЕЕЦЬ!!!!! ;))))))))))))))

Такий вже у мене принцип, що віддаючи грощі я завжди думаю у що я їх вкладаю. Тому навіть не купую Москальських товарів, бо моя, хоч одна сота копійки може опинитися у бомбі, яку потім скинуть на грузина, чи у кулі, якою вистрілять в українця.
Якщо я дам гроші жебракові, я таким чином інвестуватиму жебрацтво. Але я проти жебрацтва, я не хочу щоб воно поширювалося.

Перегляд дописуRomun (24.11.2008 10:36) писав:

У сучасному світі кожна людина якимось чином пов`язана з іншою. І якщо хтось жебракує, то частка вини лежить на кожному з членів суспільства. Адже ми формуємо те суспільство, яке породжує жебраків, наркоманів і т.д. Тому казати, що сам винуватий легше всього.
Так не спонсуйте жебрацтво, ви дійсно відповідальні що людина жебракує.
Ваша подачка - лише підкуп власної совісти.

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 24.11.2008 – 15:23

• 0

#33 Слобожанка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 120 повідомлень
  • Місто:Луганщина

Відправлено 24.11.2008 – 16:12

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (24.11.2008 15:26) писав:

Так не спонсуйте жебрацтво, ви дійсно відповідальні що людина жебракує.
Ваша подачка - лише підкуп власної совісті.

Не підкуп, а спокута суспільного гріха.

Я не змогла по профілю пана СВІ†ЛОНОСНОГО з"ясувати його вік,
тому не знаю, чи стукали у двері його квартири у 1999-2001 роках голодні діти, які просили не гроші , а харчі на вечерю і були раді півпакетику картоплі,
бо були родом з сімей без батька, де матерям не платили роками зарплату.
То дитині потрібно було розказувати, що я не "спонсую жебрацтво", чи читати мораль, що його мама змогла б теж посадити картоплю?
Я не можу впливати на макроекономічну ситуацію в країні, проте я можу вплинути на мікроситуацію вечері тієї дитини
(тільки прошу не повертати бесіду на вплив пересічного громадянина на макроекономіку країни)
  • 0

#34 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 24.11.2008 – 16:22

Перегляд дописуAmili (24.11.2008 14:58) писав:

Кидаю гроші лише вуличним музикам.
Не вважаю вуличних музик взагалі жебраками. Жебраки ті, хто просить гроші ні за що - з різних причин, бо не можуть чи не хтять заробити самотужки (буває по різному). А музики чесно заробляють на свій хліб.......... і зовсім не легкі гроші. Різниця лиш в тому, що так звані "профі" роблять то в залах і за фіксовані суми гонорарів, а вони - в найбільшому залі - вулиці, й розмір їх заробітку рівнопропорційний тій радості, яку вони подарували своїм слухачам. То не жибратство - то особлива культура й окрема ланку музичного мистецтва.
  • 0

#35 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 24.11.2008 – 16:35

Перегляд дописуСлобожанка (24.11.2008 16:12) писав:

Не підкуп, а спокута суспільного гріха.

Я не змогла по профілю пана СВІ†ЛОНОСНОГО з"ясувати його вік,
тому не знаю, чи стукали у двері його квартири у 1999-2001 роках голодні діти, які просили не гроші , а харчі на вечерю і були раді півпакетику картоплі,
бо були родом з сімей без батька, де матерям не платили роками зарплату.
То дитині потрібно було розказувати, що я не "спонсую жебрацтво", чи читати мораль, що його мама змогла б теж посадити картоплю?
Я не можу впливати на макроекономічну ситуацію в країні, проте я можу вплинути на мікроситуацію вечері тієї дитини
(тільки прошу не повертати бесіду на вплив пересічного громадянина на макроекономіку країни)
То ти грішна, бо хтось не прогодував своїх дітей? Піпєц. ;)

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 24.11.2008 – 16:35

• 0

#36 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 24.11.2008 – 16:47

Першородний і взагалі колективні гріхи - це все юродиве. Бо коли гріх колективний, то й відповідальність колективна. В результаті ніхто не відповідає за вагому провину, а копєчки по-дріб'язку всі раді дати. Я взагалі вважаю, що не може бути такого поняття як милостиня. Якщо ти людина з чітким розумінням своєї ролі, то твої діяння не можуть залежати від твоєї милости, то дам, а то не дам.
Є чіткі обов'язки підтримувати батьків, рідних, своїх. Мстит ворогам.
А милостиня взагалі ніякої цінности не має, бо це якась примха, саме для підкупу свого самолюбства, заспокоєння совісти і зняття відповідальности.

Слобожанко, я народився до 1999 року :rolleyes: Але твій приклад описує дещо иншу ситуацію, коли видно, що людям справді потібна допомога. Ми ж говоримо про ту ситуацію з якою звикли стикатися люди у місті. Коли дайте грошей, бо я тут осьо сиджу і все.
  • 0

#37 Слобожанка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 120 повідомлень
  • Місто:Луганщина

Відправлено 24.11.2008 – 17:10

Я писала не про колективний гріх, а про суспільний гріх. Саме його ви і описали:

Цитата

В результаті ніхто не відповідає за вагому провину

От тільки не розумію, як можна підкупити милостинею своє самолюбство, я що, не знаю, яка я є ? Чи мені важлива думка про мене жебракуючого? Та звісно, що ні.
Допомогти чи не допомогти - один з пунктів власної системи цінностей, що сформована моєю свідомістю. Вона вже є. Якими цінностями вона сформована, я писала у першому дописі.

Щодо ситуації, що обговорюється, то пані Олеся у першому дописі теми поставила питання так :

Цитата

А Ви подаєте нужденним?
То саме навколо цього питання я і викладаю свої думки.

Цитата

Яхахахха, ну дикунство!
Дикунством є заперечення підтверджених наукою процесів у матеріальному світі. Що стосується сфер духовних ( а саме до них можна віднести предмет обговорення), то це розбіжність поглядів. :rolleyes:

Повідомлення відредагував Слобожанка: 24.11.2008 – 17:19

• 0

#38 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 24.11.2008 – 17:30

Перегляд дописуСлобожанка (24.11.2008 17:10) писав:

Щодо ситуації, що обговорюється, то пані Олеся у першому дописі теми поставила питання так :
То саме навколо цього питання я і викладаю свої думки.
Так, поняття "нужденний" - сюди я вклала набагато більше, аніж вуличних прохачів. Нужденний - і та бубуся, що просить біля церкви; і ті дітки, що співають по електричках; і ті жінки, що ходять по хатах, збираючи продукти та одяг; і ті художники, що малюють на вулицях портрети за гроші; і ті музики, які грають в переходах чи в трамваях, чи на вулицях; і ті бабці, що продають все, що лише було під рукою, аби вижити... Список можна продовжувати. Всі ці люди нужденні, бо не достаток заставив вийти на вулицю...
  • 0

#39 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 24.11.2008 – 18:10

То яким чином ви допомогаєте подаючи милостиню? Опишіть детально.
  • 0

#40 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 25.11.2008 – 22:11

Подаю завжди.Нехай він і несправжній бідний-мій обов"язок подати.Йому ж гірше а мені не жаль) Завжди подаю музикантам.Вони дійсно працюють,в нас в Франику наприклад був такий скрипаль на стоці...грав прекрасно) Я йому завжди кидала майже все що мала)) Маю тягу до музики і це мене розорить))
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних