Перейти до вмісту

Долар та його майбутнє

Повідомлень в темі: 523

#521 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3684 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 11.11.2016 – 22:23

Перегляд дописусерпиня (10.11.2016 – 11:02) писав:

Та пишіть собі суржиком, ніхто вам не боронить, але пишіть грамотно :P . Ще з школи пам'ятаю правило (чого, чого, а мови мене добре вчили): перед глухими капетеефха пишисі префікс "с". Прийменника "с" нема, а префікс є. Вчіть українську :prapor3: І пошарудіть словниками, слово "справа" має кілька значень: оте ваше "дєло", і протилежне до "зліва". А "з права" може бути лише підручник (той, що з правознавства).
;)
Вас що завгодно в школі могли вчити, але елементарного глузду то не відміняє.
1. Я вам написав, що російськ справа, слева по українськи праворуч, ліворуч, а не справа. В українській є слово справа, але має геть инше значення.
2. В українській нема слова зправа, але в суржику є. Якщо вам так легше, пишіть з права, з ліва. У суржику то просто калька з російської, але при калькуванні с природно в з переходить.

От дивіться, навіть затяті націоналісти той русизм вживають.

Цитата

Чотові 13-ої сотні 30-го полку. Хорунжий Шипайло - стоїть зправа, має стрічку ЕК2, та хор. Корчак. На Словаччині, 1944 року.
Але, вони ще мають відчуття української, і не перетворюють то в справу. Зображення
  • 0

#522 серпиня

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Пуп Землі

Відправлено 11.11.2016 – 22:54

kalamar (11.11.2016 – 22:23) писав:

Вас що завгодно в школі могли вчити, але елементарного глузду то не відміняє.
1. Я вам написав, що російськ справа, слева по українськи праворуч, ліворуч, а не справа. В українській є слово справа, але має геть инше значення.
2. В українській нема слова зправа, але в суржику є. Якщо вам так легше, пишіть з права, з ліва. У суржику то просто калька з російської, але при калькуванні с природно в з переходить.

От дивіться, навіть затяті націоналісти той русизм вживають.

Але, вони ще мають відчуття української, і не перетворюють то в справу. Зображення
Я не знаю, які у вас там правила, у суржику :P , але в сучасній українській мові є чітке правило про "к", "п", "т", "ф", "х" і "с", яке не передбачає жодних винятків.
До того ж, немає у нас слова "ліво", щоб окремо його писати, не пишеться "з ліва". Але є слово "право", яке має геть інше значення, ніж ви собі придумали.
І мені не подобається довге слово "праворуч", мені легше "справа". Вимовляється і чується як "зправа", але писати так неправильно. :8:
Ми питамо дитину, де у неї ліво, а де право, але це не правильно, бо є прикметники, треба питати, яка рука ліва, а яка права. Вам напевно в дитинстві неправильні питання ставили. :wink2:

http://sum.in.ua/s/napravo
http://sum.in.ua/s/sprava

А долар тим часом потихеньку росте.

Повідомлення відредагував серпиня: 11.11.2016 – 23:02

• 1

#523 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3684 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 12.11.2016 – 01:17

Перегляд дописусерпиня (11.11.2016 – 22:54) писав:

Я не знаю, які у вас там правила, у суржику Зображення , але в сучасній українській мові є чітке правило про "к", "п", "т", "ф", "х" і "с", яке не передбачає жодних винятків.
До того ж, немає у нас слова "ліво", щоб окремо його писати, не пишеться "з ліва". Але є слово "право", яке має геть інше значення, ніж ви собі придумали.
Жіноча логіка знову.
Ще раз, знову по пунктам.
1. В українській мові є слова ліворуч і праворуч. Ви вирішили доскіпатися до того як я пишу і виправити слово з суржику, але виправили його НЕ ПРАВИЛЬНО. phfeee-it.
Тож надалі, якщо ви працюєте грамнаці і беретесь когось поправляти, то порпавляєте правильно, візьміть це до уваги, як будете на гинчих форумах писати Зображення , щоб не позоритись.
2. Російське справа це с права, тож суржикова калька саме зправа, бо з права, і оті правила, які ви там понаписували, тут не працюють.
Підказка. Слова з суржику пишуться так, як чуються, на них нема чітких правил, бо вони не унормовані. Тож коли суржик поправляєте, поправляйте на літературну, а не на инший варіант суржику, який вам більше до смаку. Зображення Пам’ятаєте Маківку, отак як вона робіть, шоб всьо було гриматично.

Українське ж літературне слово справа має геть инше значення.

Повідомлення відредагував kalamar: 12.11.2016 – 01:23

• 0

#524 серпиня

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Пуп Землі

Відправлено 12.11.2016 – 08:39

kalamar (12.11.2016 – 01:17) писав:

Жіноча логіка знову.
Досить вже мене ображати, я вже давно образилась. :)

Ще раз, знову по пунктам.
1. В українській мові є слова ліворуч і праворуч. Ви вирішили доскіпатися до того як я пишу і виправити слово з суржику, але виправили його НЕ ПРАВИЛЬНО. phfeee-it.
Тож надалі, якщо ви працюєте грамнаці і беретесь когось поправляти, то порпавляєте правильно, візьміть це до уваги, як будете на гинчих форумах писати Зображення , щоб не позоритись.
2. Російське справа це с права, тож суржикова калька саме зправа, бо з права, і оті правила, які ви там понаписували, тут не працюють.
Підказка. Слова з суржику пишуться так, як чуються, на них нема чітких правил, бо вони не унормовані. Тож коли суржик поправляєте, поправляйте на літературну, а не на инший варіант суржику, який вам більше до смаку. Зображення Пам’ятаєте Маківку, отак як вона робіть, шоб всьо було гриматично.
Нащо стільки тексту, якщо можна було обійтись одним реченням: "Я не вмію визнавати своїх помилок, бо я впертий осел". Пам'ятаєте користувача, якому ви постили фотку з бараном? Думаю, ви не повинні образитись, якщо я вам подібну запощу:
http://www.zooclub.r...oi/parno/44.jpg
;)

Ви там не бачили "Справа 1" і в сааамому кінці "Справа 2"? Промийте очі скипідаром. :P
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних