Перейти до вмісту

Долар та його майбутнє

Повідомлень в темі: 519

#201 Bobua

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бровари

Відправлено 22.12.2008 – 12:45

Перегляд дописуyurec4yk (7.11.2008 09:24) писав:

Те що долар виріс до невиданих висот не для кого не секрет, але як він себе поведе далі??? Ми знаємо що МВФ нада Україні креди - чималеньку суму доларів, то чи не здається Вам, що це призведе до стабілізації валюти і "бакс" стане знову 5,05 грн? :ggggg:

в темі експорт [вивіз] України, який за складом і якісним рівнем є посилання на Товарна структура зовнішньої торгівлі за січень-вересень 2008 року і на попередні роки

...Щоправда в тій табличці не вказано скільки "робочої сили"
вивозить У. А дарма, бо й в попередні роки рівноваги не було. І знову не на користь У. десь так аж до 2003р. Мало ж то чимось компенсуватись, чи не так?

Але якщо У. перестає вивозити свої любі:
1) недорогоцінні метали;
2) "рабсилу",
а сама й надалі нездатна виробляти товари потрібні людям [достоту як і в радчаси], то чого дивуватись, що долар росте? Що йому ще робити? :ggggg: Інше питання... чи мав він аж так стрибати? І те з яким завзяттям наші "очільники" звинувачують одне одного в злодійстві нащтовхує таки на думку, що все це — таки грабунок з боку нацбанку/банків/премєра/президента й всіх тих, хто вже запустив рильце в годівничку, от лише винного ще не "знайшли" поміж себе.

Повідомлення відредагував Bobua: 22.12.2008 – 12:47

• 0

#202 Bobua

Писар

• Користувачі
  • 400 повідомлень

Відправлено 22.12.2008 – 13:18

Перегляд дописуzav (22.12.2008 12:08) писав:

Ну, зважаючи, що НБУ "відпустило" різницю курсу покупки-продажу валюти банками, то останні, як так розумію, страхують від спекуляцій з боку населення, забезпечуючи себе прибутками від панікеріфф. Чи як?..
1) думаю, варто порівнювати з іншими періодами "відпущеності".
2) коли Ви бачили, щоб населення спекулювало на банках? Я не дуже довіряю тим статтям де писалось, що в одному можна було продати куплене в іншому й отримати зиск.
3) Ні вони забезпечують себе прибутками, причому на роки вперед, за рахунок:
а) явно дикої курсорізниці;
б) + загону долар. боржників в боргову яму.
в) спекуляцій, але над населенням :ggggg:.
  • 0

#203 Ar@tis

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 92 повідомлень
  • Місто:Галицька земля

Відправлено 22.12.2008 – 21:26

Перегляд дописуzav (22.12.2008 09:24) писав:

А навіщо панікувати й допомагати себе обкрадати? Достатньо не панікувати й не використовувати долярь.

І не купляти мобілок, компів, більшості шмоток, побутових засобів і т.д. (це ж переважно імпорт), і в перспективі взятися за плуги і землю орати, квартири ж багато у кого заберуть і з роботою важко.  )))

Повідомлення відредагував Ar@tis: 22.12.2008 – 21:39

• 0

#204 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 23.12.2008 – 01:07

Перегляд дописуAr@tis (22.12.2008 21:26) писав:

І не купляти мобілок, компів, більшості шмоток, побутових засобів і т.д. (це ж переважно імпорт), і в перспективі взятися за плуги і землю орати, квартири ж багато у кого заберуть і з роботою важко. )))

Скажіть краще "Не купляти всього" - бо у нас імпортне практично все.
  • 0

#205 bdrFsg

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 137 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 23.12.2008 – 18:46

Я читаючи finance.ua зміг спрогнозувати на початку грудня, що долар буде 9 гривень:angry2: Звичайно, не дуже потужний прогноз, але для сисадміна і це добре.

Проте, в цю тему мене привів пост пана VJ з сусідньої теми:

Цитата

Президент вже пояснив.

"Національний банк України здійснив рефінансування комерційних банків на суму 90 млрд грн. З них 40 млрд це власне програма рефінансування, а 50 млрд - кредити "овернайт" і короткострокові кредити. Такі дані привів Президент України Віктор Ющенко в ході наради з головами місцевих адміністрацій."

Якщо врахувати, що готівкова маса гривні - близько 150 мільярдів, то виходить, що НБУ за кілька місяців "надрукував" банкам ще 60% грошей в обіг. Беремо курс долара 5,5 і множимо його на 60% - і отримуємо 8,8 - те, що ми бачимо на вуличних кіосках і міжбанку.
Ще питання по винуватим є?

VJ, Ви впевнені що саме так було? Надрукувати 90 мрлд. грн. це не так швидко робиться.., крім того, НБУ недавно отримав перший транш від МВФ, це більше ніж 4,5 мрлд. долл., тобто навіть по курсу 7,4 грн який НБУ не так давно зобовязався тримати це 33,3 мрлд$.
Тобто, для короткострокових кредитіз з золотовалютних резервів ще треба всього 17 мрлд. Наскільки мені відомо, резерви складають значно більше 10 мрлд$, тобто гроші було звідки взяти не друкуючи. Далі, після того як повернуть короткострокові почнуть видавати довгострокові. Це звичайна практика - заявляти про гарантовані дії у майбутньому як про ті, що вже відбулись. Прикладами є поняття фьючерсної та форвардної угод.

Я згодний, що відповідальність за нинішній курс долару несе повністю НБУ, але щось мені не віриться, що вони настільки дурні.
  • 0

#206 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 23.12.2008 – 18:51

Перегляд дописуbdrFsg (23.12.2008 18:46) писав:

VJ, Ви впевнені що саме так було? Надрукувати 90 мрлд. грн. це не так швидко робиться..

Ви лапки не бачили?
Звісно ніхто не друкував їх на папері. Їх намалювали в комп"ютерах, хоч від цього вони не стали менш реальні, і вкинули в економіку країни - за більшу частину з них привілейовані банки скуповували останні кілька місяців долари, складаючи їх в підвали.
  • 0

#207 bdrFsg

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 137 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 23.12.2008 – 22:58

Цитата

Ви лапки не бачили?
Звісно ніхто не друкував їх на папері. Їх намалювали в комп"ютерах, хоч від цього вони не стали менш реальні, і вкинули в економіку країни - за більшу частину з них привілейовані банки скуповували останні кілька місяців долари, складаючи їх в підвали.
Лапки справді не помітив. Останні кілька місяців?..Так не було..хм. Тобто якщо Ви праві і реально не було чим давати кредити і гроші "намалювали", то грошова маса гривні буде 240 мрлд. Тоді і інфляція має бути відповідна за наслідками року, от за нею побачимо хто був правий.

А поки що, от таке запитання - А навіщо банкам стільки доларів?..Кредити треба буде віддавати все одно, а громадяни знімали депозити масово. Зняли біля 8 мрлд$, все таки.
  • 0

#208 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 23.12.2008 – 23:14

Перегляд допису-=VJ=- (23.12.2008 18:51) писав:

Ви лапки не бачили?
Пане, давайте розберемося.
Або ці 90 млрд. грн. виключно "в комп'ютерах" і купити на них щось важкувато, або за них можна легко купити доляри в населення /котре начебто ошукали/, тоді ці 90 млрд. грн. мають бути в населення, отже в економіці, отже має бути інфляція. Інфляції не спостерігаю /Тимошенко її таки зупинила, хоча й не на рівні 0, а лише на +1%/.
  • 0

#209 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 23.12.2008 – 23:51

Перегляд дописуzav (23.12.2008 23:14) писав:

Або ці 90 млрд. грн. виключно "в комп'ютерах" і купити на них щось важкувато, або за них можна легко купити доляри в населення /котре начебто ошукали/

Ви багато бачили ідіотів серед населення, які останні два місяці здавали долари?
пане zav, Ви мене дивуєте. Елементарні речі чи то не розумієте, чи то хочете показати, що не розумієте.
  • 0

#210 Bobua

Писар

• Користувачі
  • 400 повідомлень

Відправлено 24.12.2008 – 12:37

Перегляд дописуbdrFsg (23.12.2008 18:46) писав:

...
Я згодний, що відповідальність за нинішній курс долару несе повністю НБУ, але щось мені не віриться, що вони настільки дурні.

Тоді Ви повинні вірити, що вони злодії?

Мене особливо вбивають повідомлення, про те, що Нацбанк нещодавно купував долари за курсом вищим від ринкового (напр., по 8.3 замість 7.5), начебто для того, щоб не допустити різких коливань курсу :) ...
Уявляєте, в країні криза... не вистачає грошей на пенсії, дефіцитний бюджет, а Нацбанк роздає направо й наліво "новорічні подарунки". Просто як у казці... :)
Причому це НЕ ЙОГО гроші, а державні, тобто певною мірою наші. Особисто Вам такий спосіб керування ними до вподоби? :angry2:

Я вже й не шукатиму інфо про те, що місяць тому той самий нацбанк продавав банкам долари по 7 з чимось, поки вони перепродували на 1-2грв дорожче.

Тим більше гуртова ціна завжди має бути краща ніж роздрібна....
простіше кажучи якщо у банків роздрібний курс 7...8, то я маю право сподіватись, що нацбанк НЕ платитиме за долар більше 8 і НЕ продаватиме його дешевше 7

Повідомлення відредагував Bobua: 24.12.2008 – 13:03

• 0

#211 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 24.12.2008 – 13:27

Перегляд допису-=VJ=- (23.12.2008 23:51) писав:

Ви багато бачили ідіотів серед населення, які останні два місяці здавали долари?
пане zav, Ви мене дивуєте. Елементарні речі чи то не розумієте, чи то хочете показати, що не розумієте.
я здаю долари кожного місяця протягом останніх півроку. і шо?
  • 0

#212 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 24.12.2008 – 14:03

Перегляд дописуXobb (24.12.2008 13:27) писав:

я здаю долари кожного місяця протягом останніх півроку. і шо?

Нічого. Ви вважаєте себе великим відсотком населення?
  • 0

#213 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 24.12.2008 – 14:11

Перегляд допису-=VJ=- (24.12.2008 14:03) писав:

да, таких як я стає вроді з кожним роком більше і більше. можливо ви не помічаєте, але якщо я не буду здавати долари, то мені в магазині нічого не продадуть, бо доларами там розраховуватись не можна.
  • 0

#214 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 24.12.2008 – 14:13

Перегляд допису-=VJ=- (24.12.2008 15:03) писав:

і я здаю, бо зарплата в баксах видається
  • 0

#215 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 24.12.2008 – 14:15

Перегляд дописуMarcos (24.12.2008 14:13) писав:

і я здаю, бо зарплата в баксах видається
отож. я думаю, що в цій країні відсотків 15 населення отримує зп в долларах.
  • 0

#216 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень

Відправлено 24.12.2008 – 17:41

Ви багато мали євро 13 років тому?
Скільки зараз зберігаєте німецьких марок?
Чи були у вас готівкові і безготівкові долари 30 років тому?
Чи можуть у вас вкрасти, відібрати золото?
Економіка - розділ психології. Гроші - інструмент, який вдається використовувати лише завдякі довірі до них.
  • 0

#217 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 24.12.2008 – 19:16

Перегляд дописуXobb (24.12.2008 14:15) писав:

отож. я думаю, що в цій країні відсотків 15 населення отримує зп в долларах.

А багато ж як.
І по скільки вони здають - сто доларів на тиждень, на прожиття? На міжбанку торгують по півмільярда щодня - от і порівняйте.
  • 0

#218 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 24.12.2008 – 20:11

Перегляд допису-=VJ=- (23.12.2008 23:51) писав:

90 млрд. грн = $10 млрд.
НБУ відзвітувався про продаж лише $6 млрд. Звідки решта $4 млрд.?

Повідомлення відредагував zav: 24.12.2008 – 20:15

• 0

#219 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 24.12.2008 – 21:48

Перегляд дописуzav (24.12.2008 19:58) писав:

Не ясно, звідки стільки долярів на міжбанку.

п.1. При чому тут долари?

Я чув про витрати резервів НБУ $6 млрд.,

Ви чули про витрати доларових резервів. Див. п.1.

90 млрд. грн. це навіть за найвищим курсом уже $10 млрд

Ну, на дві третини суми купили доларів у НБУ, іншою частиною виплатили депозити і позакривали кредити у того ж НБУ.
  • 0

#220 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень

Відправлено 08.01.2009 – 16:22

США, як джерело світової нестабільності, вступають в період занепаду.
http://book-todd.narod.ru/#2
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних