Перейти до вмісту

Долар та його майбутнє

Повідомлень в темі: 519

#121 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6047 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 29.11.2008 – 20:30

Рекомендую почитати і запастися на зиму дровами...
http://www.dt.ua/1000/1550/64867/

А ще може статися і таке...

Цитата

Ідеальним варіантом порятунку економіки США для Обами є запровадження нової валюти. Таку ідею вже давно обговорювали у вищих керівних колах західного континенту. Якщо США, Канада і Мексика створять за принципом ЄС Північно­американський союз, то сміливо можуть запровадити і свій якийсь «аме­ро»... Чи багато українців зможуть у такому разі дістатися Вашингтона, аби обміняти свої «надійні» доларові заощадження на нову валюту? І чи уявляють наші громадяни, за яким курсом вони зможуть (якщо взагалі зможуть) це зробити тут? Отже, чи не буде тоді для українців більш розсудливо диверсифікувати свої ризики й трима­ти заощадження, хоча б частково, у тих же євро чи, приміром, у швейцарських франках і навіть в екзотичних для нас сінгапурських доларах (якщо вже так звикли до слова «долар»).

• 0

#122 Егор.економист

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 102 повідомлень
  • Місто:Черкаська область м.Умань

Відправлено 29.11.2008 – 20:58

Перегляд дописуbamik (29.11.2008 20:04) писав:

Хм, та американців всього 300 млн. Хто працює на цих підприємствах?))

..

Дочитуй до кінця корпорації це в основному ТНК, і більшість з них знаходиться в інших країнах.

Повідомлення відредагував Егор.економист: 29.11.2008 – 20:58

• 0

#123 dkigor

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 36 повідомлень

Відправлено 30.11.2008 – 22:42

Ну, а чому ж Польщу не так лихоманить "світова" там доляр чомусь поліз донизу, на пару з євро. Так і індекси світових бірж скачуть до гори , досить великими темпами, лише у нас темінь непроглядна, а може це все надумане, і дехто пре по трупах конкурентів до влади прикриваючись "світовим хаосом". Чом не перевірити терплячий український нрід на витримку. Чи як?
  • 0

#124 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 597 повідомлень

Відправлено 30.11.2008 – 22:46

Перегляд дописуdkigor (30.11.2008 22:42) писав:

Ну, а чому ж Польщу не так лихоманить "світова" там доляр чомусь поліз донизу, на пару з євро. Так і індекси світових бірж скачуть до гори , досить великими темпами, лише у нас темінь непроглядна, а може це все надумане, і дехто пре по трупах конкурентів до влади прикриваючись "світовим хаосом". Чом не перевірити терплячий український нрід на витримку. Чи як?
Та тому, що Польща вже прив'язана до фінансової політики ЄС. Збоку євроструктур відбувається жорсткий контроль за фінансовою політикою країн-членів.
  • 0

#125 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 01.12.2008 – 19:52

Перегляд дописуdkigor (30.11.2008 22:42) писав:

Ну, а чому ж Польщу не так лихоманить "світова" там доляр чомусь поліз донизу

Крім усіх інших чинників там державна компанія не купує для розрахунків з іншою країною валюту на біржі - вона бере її у державного ж нацбанку.
  • 0

#126 Maryan

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 01.12.2008 – 20:51

Перегляд допису-=VJ=- (1.12.2008 19:52) писав:

Крім усіх інших чинників там державна компанія не купує для розрахунків з іншою країною валюту на біржі - вона бере її у державного ж нацбанку.

???!!! Це звідки така інформація? Не можу в таке повірити. І по-друге, чому це має бути добре? Державна компанія - такий же учасник економічних відносин, як і всі інші. Має купувати на біржі, так само і в нас. До-речі від 26 листопада в нас валютних інтервенцій немає, є валютні аукціони. Тому інших варіантів ніж купівля по ринковому курсу тепер немає в принципі.

Контроль з боку ЄС за фінансовою системою - жахливий. Східна Європа зараз найвразливіший регіон в світі саме із-за поганого регулювання банківського сектору. ЄС допустив жахливий дисбаланс платіжного балансу нових країн членів.

А Польщу менше лихоманить, бо в неї диверсифікованіша економіка за нашу і розвинутіший банківський сектор. Крім того в Польщі значний державний борг, із-за того в них не накопичився великий валовий зовнішній борг економіки, із-за цього і незначний дефіцит торговельного балансу. Саме такі країни зараз мають менше проблем.

Повідомлення відредагував Maryan: 01.12.2008 – 20:53

• 0

#127 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 01.12.2008 – 23:07

Перегляд дописуMaryan (1.12.2008 20:51) писав:

Державна компанія - такий же учасник економічних відносин, як і всі інші. Має купувати на біржі, так само і в нас.

Cебто коли мені потрібна яєшня, то я не можу попросити її приготувати дружину, а повинен йти на біржу праці шукати кухаря? Чудова у Вас логіка. Як і у наших банкірів.
  • 0

#128 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 02.12.2008 – 00:15

Перегляд допису-=VJ=- (1.12.2008 23:07) писав:

Cебто коли мені потрібна яєшня, то я не можу попросити її приготувати дружину, а повинен йти на біржу праці шукати кухаря? Чудова у Вас логіка. Як і у наших банкірів.
Я таки бачу, що пан не ту економіку вчив, варто оновити знання.
  • 0

#129 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 02.12.2008 – 00:22

Перегляд дописуzav (2.12.2008 00:15) писав:

Я таки бачу, що пан не ту економіку вчив, варто оновити знання.

Он як. То поясніть мені, дурному, за якою економікою дві державні структури не можуть порозумітися між собою, змушуючи одну з них купувати валюту у приватних власників, віддаючи мої податки та платежі валютним спекулянтам.

Заразом вже як будете писати, то докиньте кілька слів про те, в чому я маю бачити виконання нацбанком свого основного завдання - підтримки національної валюти за допомогою своїх резервів.
  • 0

#130 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 02.12.2008 – 00:42

Перегляд допису-=VJ=- (2.12.2008 00:22) писав:

Он як. То поясніть мені, дурному, за якою економікою дві державні структури не можуть порозумітися між собою, змушуючи одну з них купувати валюту у приватних власників, віддаючи мої податки та платежі валютним спекулянтам.
За ринковою, оскільки в ній відсутня різниця у правах підприємств державної та приватної власностей.
Ринкова економіка передбачає ринкові методи: біржі, аукціони, тендери, інші торги. При цьому передбачається, що не має бути дискримінації за будь-якою ознакою, проте виключно за умовами, виконання яких конче потрібне для досягнення мети торгів. Те, що ви пропонуєте - це державна монополія, що протирічить принципам ринковості. Єдиним засобом впливу на ринок є державне регулювання - у даному випадку його здійснює НБ України своїм нормативними документами. Якщо є закиди до НБ України, то їхнім наслідком є не пряме державне втручання в ринкові відносини, а зміна керівництва і, як насділок, політики Банку.

Перегляд допису-=VJ=- (2.12.2008 00:22) писав:

Заразом вже як будете писати, то докиньте кілька слів про те, в чому я маю бачити виконання нацбанком свого основного завдання - підтримки національної валюти за допомогою своїх резервів.
Президент незабаром обіцяє пояснити докладно це питання.
p.s. Щось за два тижні валютної паніки не чув відгуків про ситуяцію з боку уряду, крім Пинзеника.
  • 0

#131 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 02.12.2008 – 11:43

Перегляд дописуzav (2.12.2008 00:42) писав:

За ринковою, оскільки в ній відсутня різниця у правах підприємств державної та приватної власностей.
Ринкова економіка передбачає ринкові методи: біржі, аукціони, тендери, інші торги.

Ви, пане, плутаєте приватні підприємства, які справді існують за правилами ринкової економіки, та державні структури, у яких економіка "планова". ЖЕК не виходить на біржу з тендером послуг водопостачання і не збирає за це гроші у населення, заробляючи прибуток - він бере воду у державної структури "водоканал" та отримує на свої витрати гроші з держказначейства, яке фінансується з держбюджету. Лікарня не платить своїм працівникам середню зарплату по ринку, школа не наймає собі директора на умовах конкурсу на ринку вакансій. Це своя сфера, яка живе за своїми законами. І коли ця сфера починає працювати з приватним бізнесом за його правилами, при наявності своїх аналогічних підрозділів - так і знай, що там потрібно шукати відкати, відмивання грошей і отримання надприбутків злочинним шляхом.

Перегляд дописуzav (2.12.2008 00:42) писав:

Щось за два тижні валютної паніки не чув відгуків про ситуяцію з боку уряду, крім Пинзеника.

А що уряд може сказати? НБУ керується ВР та Президентом, уряд тут до чого? Ото мінфін висловився, бо співпрацює з НБУ, та й по всьому.
  • 0

#132 Maryan

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 02.12.2008 – 12:12

Перегляд допису-=VJ=- (2.12.2008 11:43) писав:

Ви, пане, плутаєте приватні підприємства, які справді існують за правилами ринкової економіки, та державні структури, у яких економіка "планова". ЖЕК не виходить на біржу з тендером послуг водопостачання і не збирає за це гроші у населення, заробляючи прибуток - він бере воду у державної структури "водоканал" та отримує на свої витрати гроші з держказначейства, яке фінансується з держбюджету. Лікарня не платить своїм працівникам середню зарплату по ринку, школа не наймає собі директора на умовах конкурсу на ринку вакансій. Це своя сфера, яка живе за своїми законами. І коли ця сфера починає працювати з приватним бізнесом за його правилами, при наявності своїх аналогічних підрозділів - так і знай, що там потрібно шукати відкати, відмивання грошей і отримання надприбутків злочинним шляхом.

А що уряд може сказати? НБУ керується ВР та Президентом, уряд тут до чого? Ото мінфін висловився, бо співпрацює з НБУ, та й по всьому.

Ну так сміливо прирівнювати Нафтогаз України до жеку :happytwo:
Якраз недобре коли деркомпанія чи будь-хто можу купити по курсу іншому ніж є на ринку. Тут точно очевидна можливість для відкату. Де можу бути відкат, якщо є купівля по ринкових цінах - без поняття. А взагалі шкода, що в нас не є навпаки до того, що описуєте ви. Думаю якби в лікарнях платили ринкову зарплату, в школах був конкурс на посади - було б значно краще. Хоча бачу ви приватний бізнес асоціюєете з "відкатами, надприбутками і відмиванням грошей злочинним шляхом", тому сперечатись немає сенсу.
  • 0

#133 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 02.12.2008 – 12:19

Перегляд дописуMaryan (2.12.2008 12:12) писав:

Ну так сміливо прирівнювати Нафтогаз України до жеку :happytwo:

Ну, трішки гіперболи :gryzin:

Якраз недобре коли деркомпанія чи будь-хто можу купити по курсу іншому ніж є на ринку.

Недобре. Але я не розумію, якого дідька вона має його взагалі купувати, коли ця валюта лежить в державному ж банку. На потрібну суму вилучили з обігу гривні, забрали з НБУ долари і заплатили - які проблеми? Чому при цьому вони мають купувати валюту у якихось там Привату чи Надра, які для цього скуплять валюту у населення, задерши її курс до небес?

Тут точно очевидна можливість для відкату.

Яка?

Де можу бути відкат, якщо є купівля по ринкових цінах - без поняття.

Дуже просто - на валюту, яка не є ВКВ, нема ринкової ціни. Є ціна НБУ, який впливає на неї за домопогою своїх методів - викидаючи-скуповуючи на ринку валюту, або друкуючи-вилучаючи гривню. Про яку ринкову ціну може йти мова в таких умовах?

Думаю якби в лікарнях платили ринкову зарплату, в школах був конкурс на посади - було б значно краще.

Навряд.
Може ще армію переведете на ринкові засади - хай танками поля оре, заробляючи гроші, а на танкових заводах пательні штампує?

Хоча бачу ви приватний бізнес асоціюєете з "відкатами, надприбутками і відмиванням грошей злочинним шляхом"

Ви читаєте неуважно. Я не приватний бізнес асоціюю з відкатами. Відкати виникають там, де приватний бізнес має справи з державними структурами.
  • 0

#134 Maryan

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 02.12.2008 – 13:02

Якщо не баите можливість для відкату при якщо існує різниця від ринкового курсу - соррі.

Взагалі тоді експеримент для логіки. Якщо Нацбанк продає державній компанії долари дешевше, ніж по ринку, значить в резерви НБУ попадає менше гривні. Чому це за ваші валютні резерви дають менше гривні? Вона ж поітм потрібна для рефінансування банків, держбюджету і т.п.

Тай крім того у вас слабке уявлення про спекулянтів і про ринок. Якби спекулянти в чистому розуміння цього слова на ньому були, ви б побачили запросто курс 15. Поки це ринок покупців і продавців. Може пізніше на курс дозволять впливати комерційним банкам.
  • 0

#135 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 02.12.2008 – 13:37

Перегляд дописуMaryan (2.12.2008 13:02) писав:

Може пізніше на курс дозволять впливати комерційним банкам.

Це вже давно дозволено - НБУ зняв обмеження маржі.
  • 0

#136 Maryan

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 02.12.2008 – 14:05

Перегляд допису-=VJ=- (2.12.2008 13:37) писав:

Це вже давно дозволено - НБУ зняв обмеження маржі.

Це про готівковий ринок говорите. Тілки сьогодні НБУ прислав відповідний лист і відбудеться це завтрішнього дня.
Є обмеження на купівлю банками інвалюти на власні потреби. Банк не може як раніше купувати собі на позицію валюту, так само як клієнту. Банк тепер лише посередник при купівлі валюти клієнтам. Це згідно постанови №319 і №153. В нас існує так-званий "прямий міжбанківський валютний ринок".
  • 0

#137 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень
  • Місто:Scorpio const.

Відправлено 02.12.2008 – 14:28

Ось мої прогнози щодо поведінки долара в наступні 2 тижні:
Те що зараз діється в Україні з доларом - ретельно спланована подія, яка ма є на меті озолотити декотре коло людей(помаранчева революція)). Про те що долар буде нині по 8 декотрим колам було відомо ще місяць(!) назад.
І протягом цього місяця банки активно скуповували долар в нацбанку і населення за тодішніми цінами 6.2-6.7. Але не продаючи його ні за яких обставин. Тепер, коли сховища всіх банків під завязку набиті "зеленим" а люди не мають де його купити найкраз пора почати його потихеньку спускати по завищених цінах в межу насичення ринку.
Протягом цього тижня долар можна буде купити практично в будь-якому банку за курсом 7.7-7.9.(кінцева ціна з урах. відсотку). Але долар будуть продавати обережно, щоб не викликати різке насичення і падіння курсу.
  • 0

#138 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 02.12.2008 – 14:47

Ви, пане, плутаєте приватні підприємства, які справді існують за правилами ринкової економіки, та державні структури, у яких економіка "планова". ЖЕК не виходить на біржу з тендером послуг водопостачання і не збирає за це гроші у населення, заробляючи прибуток - він бере воду у державної структури "водоканал" та отримує на свої витрати гроші з держказначейства, яке фінансується з держбюджету.
Так і погано, бо мав би грати в тендер.
А не грає - тому що монополіст.
Тому й держава пильно наглядає за тарифами, що він їх встановлює.
Доляри ж продає не лише НЬ України.
До речі, він не бере й не отримує, він купує і продає мені. Те, що гроші від мене до ЖЕК ідуть через казначейство - питання до держави, нащо такі вузли в'язати.

Лікарня не платить своїм працівникам середню зарплату по ринку, школа не наймає собі директора на умовах конкурсу на ринку вакансій. Це своя сфера, яка живе за своїми законами. І коли ця сфера починає працювати з приватним бізнесом за його правилами, при наявності своїх аналогічних підрозділів - так і знай, що там потрібно шукати відкати, відмивання грошей і отримання надприбутків злочинним шляхом.
А чому ви вирішщили, що лікарня має платити своїм працівникам середню на ринку зряплату? У нас на підприємстві теж середню на ринку зряплату не плотють, і нічого - живемо якось.
З іншого боку, хіба скасували приватні лікарні, школи? Аж ніяк. Вибір за людино куди звертатися: чи до державного підприємства, чи до приватного. Це, власне, і є конкуренція.

Ну, принаймні сказати, що треба нарешті щось зробити! Де звернення до ВР України? Де звернення до Президента?
Ви так кажете, ніби Мінфін співпрацює з НБУ без згоди прем'єра...

Перегляд допису-=VJ=- (2.12.2008 12:19) писав:

Недобре. Але я не розумію, якого дідька вона має його взагалі купувати, коли ця валюта лежить в державному ж банку. На потрібну суму вилучили з обігу гривні, забрали з НБУ долари і заплатили - які проблеми? Чому при цьому вони мають купувати валюту у якихось там Привату чи Надра, які для цього скуплять валюту у населення, задерши її курс до небес?
Я теж не розумію, навіщо плутати золотовалбютні запаси країни з тим, що частина їх зберігається у долярах США?
Золотовалютний запас має захищати національну грошову одиницю, а не надавати переваги держкомпаніям.

Навряд.
Може ще армію переведете на ринкові засади - хай танками поля оре, заробляючи гроші, а на танкових заводах пательні штампує?
Якби Тимошенко менша обіцяла, та більше виконувала, то з 2010 перевели б: армія була би контрактна.

Ви читаєте неуважно. Я не приватний бізнес асоціюю з відкатами. Відкати виникають там, де приватний бізнес має справи з державними структурами.
Так він всюди має, ібо державне регулювання економіки. Це називається "корупція", і вона незнищенна. Її зменшують іноді, проте знищити її неможливо.
  • 0

#139 dark

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 281 повідомлень

Відправлено 02.12.2008 – 18:23

В черговий раз став свідком варіювання цінової політики НацБанку щодо долара.Ще в пятницю не хотілось вірити , що останній різко впаде до 6.8 грн в понеділок,а вже сьогодні буде 7.14грн. (одразу застерігаю,що ця позначка не однозначна і може коливатись ) ,адже на тлі заяв Порошенка,про курс на стабілізацію валюти, в мене були істотні сумніви.Чуючи інтерв'ю одного БЮТівця про ситуацію,що ми маємо , загрозливі тенденції в економіці,т.д.і т.п.(красиво говорять!А на практиці...),хочу звернути увагу на заяву, що ВР ,на даний момент,навіть попри своє колосальне бажання могла тільки запросити керівника головної валютної установи і заслухати звіт,а жодних рішень або рішучих кроків як мінімум не могла зробити б.Бо бачте коаліцію кіт злизав , спікера ще не обрали,зуби тільки повставляли...(в загальному своїх проблем по вуха,а тут ще громадськість обурюється!!!)Щодо мене ,то звісно не другорядну роль у цьому відіграє й ситуація з зеленими.Це тільки наша влада виділяється на тлі інших своєю бездіяльністю і численними заявами,котрі по суті не ведуть до чогось екстранеординарного.Це " затишшя " ще добряче полоскоче нерви різним верствам суспільства,свята на носі(а ми всі знаємо що це означає...).Мабуть , вдруге,повторюсь, що курс долара ввійде в стабільне русло, коли це буде вигідно тим , хто спровокував цю ситуацію(мабуть багато розуміють хто за цим стоїть) і знову(з впевненістю у завтрашньому $ заживемо,(це моя наївність говорить)) будемо спокійно навчатись,працювати,розміщуючи заощадження вже в іншій валюті.(Ах ці мрії)... :rolleyes:
  • 0

#140 Егор.економист

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 102 повідомлень
  • Місто:Черкаська область м.Умань

Відправлено 02.12.2008 – 20:13

Панове -=VJ= та -zav Всі підприємства підпорядковуються ринковій економіці просто Жеки, лікарні та інші такого типу це неприбуткові підприємства які або фінансуються з бюджету , або ціни на їхні послуги фіксовані державою, а різниця між витратами та ціною дотується з бюджету тому слово прибуток там недоречний., а такі як Навтогаз і їм подібні діють за схемами ринкової економіки
А кримінал і відкати потрібно шукати на цих підприємствах в закупках, які вони проводять чи в тендерах які вони проводять весь кримінал там. Я надіюсь ви знаєте як вони проводяться якщо ні, можу описати .
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних