Перейти до вмісту

Чи мають душу тварини і рослини?

Повідомлень в темі: 166

#21 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 673 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Вінниця

Відправлено 17.04.2006 – 09:35

тварини мають свідомість, бо якби навпаки, то вони б не могли вести розумний та системний спосіб життя...
  • 0

#22 ЛиЛёК

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 97 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 17.04.2006 – 13:58

Я вважаю,що мають.Адже в кожноi живоi iстоти е душа :)
  • 0

#23 Санька Колосок

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 376 повідомлень

Відправлено 17.04.2006 – 18:25

Є гіпотиза, що тварини і рослини пішли від однієї клітини (її будова схожа на клітини тварини і рослини).
Отже, якщо тварини мають душу, а вони її мають, то і рослини повині мати.
  • 0

#24 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 18.04.2006 – 11:40

підтримую цю гіпотезу

а взагалі для уникнення суперечок потрібно визначити "що таке душа?", але нам з нашим рівнем знань це буде дуже не просо: бо якщо ми постійно будемо важити, чи міряти, чи рахувати... то навряд чи досягнемо правильних висновків... - моя думка
  • 0

#25 BHAAD

угу, так. дійсно. саме так. хоча ні. ось так! САМЕ ТАК!

• Користувачі
  • 930 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 22.07.2006 – 19:59

Перегляд дописуManfred (13.04.2006 11:38) писав:

А в ісламі, приміром, вважається, що й у жінки не має душі. :)

мля, а в християнстві до 15 століття теж сперечалися з приводу наявності душі в жінки...

і тепер може мені хтось пояснить в чому різниця між християнством і ісламом? бог той самий, пророки тіж, ісус або ісса є в обох релігіях...

а, може хтось?

а в душу я не вірю, вірю в те що ми всі пов"язані і після смерті просто віддаємо , якщо хочете, "космічному розуму" інформацію накопичену за життя. всі ми живі і розумні по-своєму.
  • 0

#26 wizard

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 182 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 24.07.2006 – 03:01

Якщо визначити душу, як те, що відрізняє нас(себто людей) від тварин, то однозначно тварини не мають душі.
З іншого боку якщо душу визначити якось по-іншому, то все може бути...
Особисто я прихильник думки, що і люди не мають душі(в сенсі як якоїсь невмирущої частини)...
  • 0

#27 Шурік

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень

Відправлено 24.07.2006 – 11:10

Такої містичної частини людини як душа не існує... Душа це можна сказати особистість людини, її характер, темперамент, думки, мрії... :)
  • 0

#28 ribel

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 142 повідомлень
  • Місто:Турка

Відправлено 24.07.2006 – 11:53

Згідно Християнства душа є тільки у людей. У тварин і рослин є тільки дух - це дещо інше ніж душа.
  • 0

#29 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2670 повідомлень
  • Місто:Львів..

Відправлено 24.07.2006 – 12:13

Невже у Християнстві зазначено, що у рослин є дух??Де саме таке є, бо я впереш про таке чую..
  • 0

#30 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 24.07.2006 – 13:45

Я вважаю, що душа - це інформація (частинка усього "інформаційного загалу"), але аж ніяк не лише якесь енергетичне скупчення... а щодо християнства, то, може це звучить варварсько і єретично, але церква - творіння людське і догматичне, погано сприйнятливе до прогресу... і є виразником чиїхось (людських) думок щодо системи всесвіту...
... тому душу мають всі...
  • 0

#31 ribel

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 142 повідомлень
  • Місто:Турка

Відправлено 24.07.2006 – 22:08

Перегляд дописуStuff (24.07.2006 13:13) писав:

Невже у Християнстві зазначено, що у рослин є дух??Де саме таке є, бо я впереш про таке чую..
Є таке, я точно знаю. У людини є три складові: тіло, душа і дух, а у тварин тільки тіло і дух. Дух це не душа, це дещо інакше.
  • 0

#32 BHAAD

угу, так. дійсно. саме так. хоча ні. ось так! САМЕ ТАК!

• Користувачі
  • 930 повідомлень

Відправлено 24.07.2006 – 22:54

Цитата

душа не обмежена в просторі,
якщо я проектую промінь свтла на стіну - ви побачите пляму світла на ній, але стіна не є джерелом світла, джерело десь в іншому місці.
душа теж свого роду проекція, вона не існує в середині нас, як і не існує світло всередині стіни, але тіло дає нам можливість поріднитися з душею. ми вважаємо, що всесвіт сам по собі розумний, аел при цьому не розуміє себе, і він пускає різноманітні паростки життя, щоб побачити себе їх очима.
ми - нервова сиситема Всесвіту

так сказала посол Делен з серіалу Вавилон 5. і я повністю з нею згідний...
  • 0

#33 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень
  • Місто:Львів..

Відправлено 25.07.2006 – 07:47

Перегляд дописуribel (24.07.2006 21:08) писав:

Є таке, я точно знаю. У людини є три складові: тіло, душа і дух, а у тварин тільки тіло і дух. Дух це не душа, це дещо інакше.
Якщо дух не душа, то що тоді воно таке?
  • 0

#34 Пашші

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 2 повідомлень
  • Місто:м.Житомир

Відправлено 29.10.2007 – 17:39

Згідно з теорією Арістотеля душа е в людини,а також душа є в тварини і рослин. На томість християнство цю теорію відкинуло.Душа є тільки і виключно в людини.Душа є тим самим (образом)подобою на яку створена людина.

Дух рослини не посядають.Дух може посядати тільки жива істота.
  • 0

#35 dandeLion

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 88 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Україна, м. Львів

Відправлено 01.11.2007 – 17:12

Перегляд дописуLady Of The Flowers (13.04.2006 10:24) писав:

Я прихильник того, що тварини і рослини мають душу. :box:
Не ми одні такі. Люди лише вирізняються своїм розумом.

а яка ваша думка?

Те, що люди вирізняються своїм розумом - також питання спірне. Є багато моментів, коли тварини демонструють свої розумові здібності настільки високо, що люди їх просто не можуть пояснити. Взяти, хоча б, звичайних противних щурів. - здавалося б, що такого вони можуть ? Насправді, мозок мишей безперервно "записує", запам*ятовує все, що бачить. Наприклад: щур шукає, чим би поживитися - ось пуста пляшка, квітка, камінь, і нарешті - рай - повний сміттєвий контейнер. Тут він уявно прокручує "плівку" у мозку назад, а потім - знову вперед, продивляючись вже уважніше, і запам*ятовуючи ту послідовність предметів на дорозі до трофею, за якими колись йому знову доведеться шукати дорогу, коли зголодніє.
І про мурах, мозок яких, пропорційно до тіла, найбільший зі всіх - це вже окрема тема.
Так що, людоньки, може колись виявиться, що гидкі таракани під нашими тумбочками - наймудріші істоти, і вони, впродовж тисячоліть, готували жорстоку криваву помсту проти нас, за нашу егоїстичність... :angry12: :box: :box:

Повідомлення відредагував dandeLion: 01.11.2007 – 17:13

• 0

#36 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 01.11.2007 – 18:46

Перегляд дописуukrainer (24.07.2006 13:45) писав:

Я вважаю, що душа - це інформація (частинка усього "інформаційного загалу"), але аж ніяк не лише якесь енергетичне скупчення...
Але й інформація не може існувати без енергії, перенос інформації супроводжується переміщеннями маси-енергії. Принаймі фіксується. В квантову телепортацію повірю лише коли побачу телепортатори в серійному виробництві.

Перегляд дописуdandeLion (1.11.2007 17:12) писав:

Взяти, хоча б, звичайних противних щурів. - здавалося б, що такого вони можуть ? Насправді, мозок мишей безперервно "записує", запам*ятовує все, що бачить. Наприклад: щур шукає, чим би поживитися - ось пуста пляшка, квітка, камінь, і нарешті - рай - повний сміттєвий контейнер. Тут він уявно прокручує "плівку" у мозку назад, а потім - знову вперед, продивляючись вже уважніше, і запам*ятовуючи ту послідовність предметів на дорозі до трофею, за якими колись йому знову доведеться шукати дорогу, коли зголодніє.
Але це робиться повністю на автоматі, стимул-відгук, час по мінімуму. І "плівку" крутять рефлекси. Він не здатен пояснити іншому пацюку шлях до сміттярки, лише показати, щоб той також запам"ятав. Рефлекс без рефлексії. Набагато цікавіша справа з домашніми тваринами: собаками, котами. Вони навіть частково переймають порядки та поведінку хазяїв. Тобто мають складнішу психіку. Чи також складна гра рефлексів? Виглядає досить нелінійно, але може ми самі щось домислюємо і "антопоморфізуємо" ситуацію :box: ?

Перегляд дописуdandeLion (1.11.2007 17:12) писав:

Так що, людоньки, може колись виявиться, що гидкі таракани під нашими тумбочками - наймудріші істоти, і вони, впродовж тисячоліть, готували жорстоку криваву помсту проти нас, за нашу егоїстичність... :angry12: :box: :box:
Це наклеп! Таргани вищі за помсту якимось примітивним м"якотілим мавпам. Ми настільки тупі, що нас довелось видресирувати викидати як непотріб їжу для вусатих гурманів, та ще й витрачаємо свої суєтні зусилля на задоволення їх токсикомансько-дихлофосних аристократичних забаганок. Це свідчить про принципову відсутність в людини як розуму так і душі. Бог створив таргана восьмого дня звеликою майстерністю та на свіжу голову, а людину - увечері шостого, валячись від утоми і ледь ворушачи передніми лапками. Тому людина недолуга потвора :ura: , а тарган - копія вищої досконалості :box: . Амінь!
  • 0

#37 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 02.11.2007 – 09:28

Не повністю доведено навіть що у людини душа є...
бо що то є таке - душа? це по-різному можна розуміти.
А що рослини, тварини і люди мають почуття - мені це здається очевидним.
  • 0

#38 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 02.11.2007 – 11:27

Та і так ясно що мають.
Мнда, деякі тут що справді думають що душі в людині нема?
  • 0

#39 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 02.11.2007 – 12:01

Перегляд дописуLem-n (2.11.2007 12:27) писав:

Мнда, деякі тут що справді думають що душі в людині нема?
Не те щоб деякі так думали. Просто незрозуміло, що саме є душа. А якщо незрозуміло, що це - то як можна стверджувати, що вона є чи її немає?..
  • 0

#40 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 02.11.2007 – 15:47

Перегляд дописуbulbashka_aero (2.11.2007 12:01) писав:

Не те щоб деякі так думали. Просто незрозуміло, що саме є душа. А якщо незрозуміло, що це - то як можна стверджувати, що вона є чи її немає?..
Це проблема детермінованості волі. У тварин нам легко уявити такий детермінізм, а по відношенню до людини - тяжко. Складно (думаю, неможливо) поглянути на себе очима іншого біологічного виду (якщо не вищої істоти) :blink: . Хоча деякі думають :) , що здатні :)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних