Перейти до вмісту

Комплекс національної меншовартості

Повідомлень в темі: 135

#61 Unker

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 20.10.2008 – 01:52

те шо я горжусь своєю державою не робить мене патріотом, а лише визначає шо я ідентифікую себе як представник такої-то нації
але це зовсім не означає шо я не можу обрати собі націю, з якою б хотів себе ідентифікувати
  • 0

#62 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 597 повідомлень

Відправлено 20.10.2008 – 02:05

Перегляд дописуUnker (20.10.2008 01:52) писав:

те шо я горжусь своєю державою не робить мене патріотом, а лише визначає шо я ідентифікую себе як представник такої-то нації
але це зовсім не означає шо я не можу обрати собі націю, з якою б хотів себе ідентифікувати
Пане Юнкер, Ви самі створили тему ніби розумну, починаєте розмірковувати про інтелектуальні здібності людини (мене в даному випадку), а самі навіть не помітили ,що вже починаєте розмірковувати про ДЕРЖАВУ, а не про національність. Є національності , які не мають своїх держав, тим не менше це не перешкоджає їм гордитись приналежністю до своїх національностей.Наприклад: Каталонці, Баски, Курди і т.д. Є національності, частина яких живе поза межами своїх держав- і вони продовжують гордитись... чомусь :brovy:

Повідомлення відредагував B.U.B.L.I.K: 20.10.2008 – 02:06

• 0

#63 Unker

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень

Відправлено 20.10.2008 – 02:06

я мав на увазі національність, вибачай))

Повідомлення відредагував Unker: 20.10.2008 – 02:07

• 0

#64 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 20.10.2008 – 02:13

Перегляд дописуUnker (20.10.2008 02:06) писав:

я мав на увазі національність, вибачай))
Та нічо :brovy: Йду спати, завтра пофілософствуєм. А то вже башка не варить.

До теми: Обрати націю , тобто самоідентифікуватись , чи переідентифікуватись, звичайно, людина може. І прикладів багато, нажаль прикрих , як в випадку України.
  • 0

#65 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1905 повідомлень

Відправлено 20.10.2008 – 02:20

Щоб вважати себе патріотом України не обов'язково бути українцем за національністю. Можна бути євреєм, молдаванином, татарином чи росіянином, і при цьому бути патріотом, тобто підтримувати ідейно і морально державу. А держава - це перш за все бюрократичний апарат, який діє на користь існуючої влади і політичного ладу в географічних кордонах держави. Якщо хтось підтримує таку владу і політичний устрій - то він патріот.
Я ж вважаю, що наша держава є антинародною, тому викреслив себе з числа її прихильників, і відповідно з патріотів. Коли з'явитсья людська влада - тоді вирішу для себе це питання.
Зовсім інша справа з націоналізмом. Це перш за все питання самоідентифікації себе як українця (чукчі, туркмена, албанця чи тундрюка...). Це питання світогляду, прийняття на свідомому і підсвідомому рівні традицій, культури, історії народу. Це свідома ідентифікація і на генному рівні себе як невід'ємної частки свого народу. Це сумлінна праця на користь собі любому і на користь всьому народові. Це готовність відстоювати інтереси не тільки свої власні, а й загальнонародні. І навіть зі зброєю в руках. Тоді можна казати про людину, що він націоналіст. Свою самоідентифікацію я зробив.
  • 0

#66 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 21.10.2008 – 01:39

Перегляд дописуUnker (20.10.2008 01:29) писав:

Який сенс гордитись своєю національністю, а особливо, коли не дуже є чим?
То така розвага?
А ти ще в Україні? Здається, ти виїжджати хотів... Чи ти вже з-за кордону пишеш? Невже там так нудно, що ти на цей форум час витрачаєш?

До теми. Ні, не лише розвага. Спеціально для меркантильних жлобів пояснюю суто практичне значення. Сенс точно такий же, як і гордитися приналежністю до будь-якої іншої категорії людей. Сім'ї, родини, представників професії, спортивної команди... Коли ця гордість є конструктивною (це - "свої", з усіма випливаючими), а не деструктивною (хто не з нами - той "другий сорт"), вона допомагає людям даної категорії зблизитися, зростає ступінь взаємодовіри, колективної підтримки тощо.

Перегляд дописуSotnik (20.10.2008 03:20) писав:

Щоб вважати себе патріотом України не обов'язково бути українцем за національністю. Можна бути євреєм, молдаванином, татарином чи росіянином, і при цьому бути патріотом, тобто підтримувати ідейно і морально державу. А держава - це перш за все бюрократичний апарат, який діє на користь існуючої влади і політичного ладу в географічних кордонах держави. Якщо хтось підтримує таку владу і політичний устрій - то він патріот.
Я ж вважаю, що наша держава є антинародною, тому викреслив себе з числа її прихильників, і відповідно з патріотів.
Стривай-стривай, чому ти вирішив, що патріот - це той, хто підтримує свою державу саме в існуючій формі?! Адже згідно з такою логікою можна вважати, що націоналіст - це той, хто любить і поважає свою націю в існуючій формі. Себто націоналіст має любити саме тих українців, котрі в середньому не спроможні дожити до 70 років і складаються наполовину з алкоголіків. Само собою, це дурниця. Націоналіст - це той, хто діє в інтересах нації, ставлячи ці інтереси вище за інші. Аналогічно патріот - це той, хто діє в інтересах держави. А наразі в інтересах держави є змінювати бюрократичний апарат к лихій годині, негайно! Принаймі кадрово.
  • 0

#67 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 21.10.2008 – 01:54

Цитата

Стривай-стривай, чому ти вирішив, що патріот - це той, хто підтримує свою державу саме в існуючій формі?
Я й кажу, що я не є патріотом такої держави. Саме в існуючій її формі.
Я є патріотом української держави, якої зараз нема на мапі світу.
Не станеш же ти мене переконувати, що наша держава є українською, коли в парламенті 2/3 представників національності, яка складає всього 0,3% населення України?
  • 0

#68 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 21.10.2008 – 01:54

Як казала Ліна Костенко: "Коли в людини є народ, тоді вона уже людина."
Ти - складова частинка своєї нації. У тебе багато спільного з цими людьми: ментальність, мова, звичаї, пісні... Лише серед цих людей ти почуватимешся затишно, лише ця земля дасть тобі силу. Так чому тобі не гордитись тим, що є твоїм: землею, звичаями, сусідами, нацією...? А чим ти є без цього всього?
  • 0

#69 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 21.10.2008 – 02:00

Перегляд дописуОлеська (21.10.2008 02:54) писав:

.... землею, звичаями, сусідами, нацією...?
Слово нація у вжитку втратило своє смислове значення. Власне як і слово народ. Дуже полюбляють політики маніпулювати цими поняттями і підміняти одне одним.
  • 0

#70 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 21.10.2008 – 02:04

Перегляд дописуSotnik (21.10.2008 03:00) писав:

Слово нація у вжитку втратило своє смислове значення. Власне як і слово народ. Дуже полюбляють політики маніпулювати цими поняттями і підміняти одне одним.
Чому втратило? Для мене воно ніколи не втратись свого значення. Для мене ці два поняття тотожні. Хіба що з "нації" я би виключила яничарів.
  • 0

#71 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 21.10.2008 – 09:17

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (20.10.2008 02:20) писав:

А хто тобі сказав , що нема чим гордитись? Знаю це російське телебачення постійно намагається принизити українців . Ще в інтернеті на форумах принижують мову, нашу історію , наші звичаї. Звичайно, слабодуха людина може повірити у ці всі росказні про ницість нашої національності і таким чином тишком-нишком перетворитись на сіре створіння, без того національного стержня , який присутній у кожної поважаючої себе нації чи національності. Грек гордо говорить: "я-грек",американець( то взагалі унікальний випадок) росіянин також і це дозволяє їм любити свою Вітчизну такою, яка вона є, звичайно, постійно покращуючи її та встаючи на захист в скрутну хвилину. Без самоповаги й патріотизму, який сам по собі включає поняття гордості за свою націю чи національність- неможливо збудувати сильну державу. (Щоб більше ніколи таких питань , як у цій темі не виникало)
та скільки вже можна жалітись та нити. Залишейте в спокої ту Росію, вас почитаєш так в україні крім Вас, більше патріотів та націоналістів немає.
  • 0

#72 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 21.10.2008 – 10:42

Перегляд дописуОлеська (21.10.2008 03:04) писав:

Чому втратило? Для мене воно ніколи не втратись свого значення. Для мене ці два поняття тотожні. Хіба що з "нації" я би виключила яничарів.
Ото ж бо й воно! Якщо можна одних виключити, других, третіх... - це вже не нація.
Давай розглянемо, як йшло історично формування людських спільнот. Спочатку були групи людей, сім'ї (хоч на той час поняття сім'ї ще не існувало в нинішньому значенні). Ці групи згуртувалися в роди. Згодом роди згуртувалися в племена. Союзи племен утворили народи. І вже в не такі далекі часи почалося, і в наш час продовжується процес об'єднання народів в нації. Нація - це сукупність народів, які живуть в одній державі і мають спільний світогляд, який грунтується на спільній історії, культурі, мові, на спільному веденні господарської діяльності...
Наприклад, в Великобританії нема нації, бо якщо одна частина (ірландці) воює проти іншої, хоч і живуть в одній державі вже 1000 років, - це не нація.
А у німців нація є. Там безліч дрібних народів об'єдналися в націю, яку не зміг зруйнувати навіть п'ятидесятирічний "залізний занавіс". А австрійці, хоч і є етнічними німцями, не влилися в німецьку єдину націю. Хоч між ними і ФРН не було "залізної завіси", вони залишились осторонь від націєтворчих процесів.
Про українську націю можна казати, що зараз йде процес її формування. І зовсім не обов'язково, що всі народи, які проживають в нинішній державі Україна, об'єднаються в українській нації.

Поняття народ - це перш за все етнічна категорія. У нас зараз часто-густо відбувається підміна, маніпуляція поняттями "український народ" і "народ держави Україна". Перше поняття - моноетнічне, друге - поліетнічне. По суті поняття "народ держави Україна" - це і є нація. Але ще не сформована нація.
  • 0

#73 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 21.10.2008 – 11:12

Перегляд дописуSotnik (21.10.2008 11:42) писав:

Ото ж бо й воно! Якщо можна одних виключити, других, третіх... - це вже не нація.
Давай розглянемо, як йшло історично формування людських спільнот. Спочатку були групи людей, сім'ї (хоч на той час поняття сім'ї ще не існувало в нинішньому значенні). Ці групи згуртувалися в роди. Згодом роди згуртувалися в племена. Союзи племен утворили народи. І вже в не такі далекі часи почалося, і в наш час продовжується процес об'єднання народів в нації. Нація - це сукупність народів, які живуть в одній державі і мають спільний світогляд, який грунтується на спільній історії, культурі, мові, на спільному веденні господарської діяльності...
Наприклад, в Великобританії нема нації, бо якщо одна частина (ірландці) воює проти іншої, хоч і живуть в одній державі вже 1000 років, - це не нація.
А у німців нація є. Там безліч дрібних народів об'єдналися в націю, яку не зміг зруйнувати навіть п'ятидесятирічний "залізний занавіс". А австрійці, хоч і є етнічними німцями, не влилися в німецьку єдину націю. Хоч між ними і ФРН не було "залізної завіси", вони залишились осторонь від націєтворчих процесів.
Про українську націю можна казати, що зараз йде процес її формування. І зовсім не обов'язково, що всі народи, які проживають в нинішній державі Україна, об'єднаються в українській нації.

Поняття народ - це перш за все етнічна категорія. У нас зараз часто-густо відбувається підміна, маніпуляція поняттями "український народ" і "народ держави Україна". Перше поняття - моноетнічне, друге - поліетнічне. По суті поняття "народ держави Україна" - це і є нація. Але ще не сформована нація.
Як на мене, то якраз йде процес розформування нації. Довгий процес, початий Сталіном. Виселяючи цілими поселеннями українців, татар в різні кутки вєлікой і нєоб"ятной та заселяючи натомість росіян, він той процес розформування почав. Щож, нехай, росіяни наразі теж є складовою сучасної української нації. Я їх не виключаю з поняття. Я виключила (образно) яничар: яничари - то найперший ворог України.
Процес розформування продовжується і зараз завдяки економічній політиці влади, коли українці цілими сім"ями виїжджають (змушені виїжджати) за кордон на заробітки, а натомість щоразу більше наїжджає негрів-китайців-арабів.
  • 0

#74 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 21.10.2008 – 11:17

Перегляд дописуUnker (20.10.2008 01:29) писав:

Який сенс гордитись своєю національністю, а особливо, коли не дуже є чим?
То така розвага?
Ти знаєш,от через те шо забагато українців свою країну не поважають,то через десяток років цієї країни може й не стати зовсім...
  • 0

#75 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 21.10.2008 – 11:33

Перегляд дописуОлеська (21.10.2008 12:12) писав:

Процес розформування продовжується і зараз завдяки економічній політиці влади, коли українці цілими сім"ями виїжджають (змушені виїжджати) за кордон на заробітки, а натомість щоразу більше наїжджає негрів-китайців-арабів.
Повністю з тобою згоден. Тому то я й кажу, що не є патріотом такої держави. Ми зараз маємо антинародну, антиукраїнську державу. І бути патріотом такої держави - значить підтримувати цю політику, підтримувати негрів-арабів-китайців і зневажати свій народ.
Якби ця влада була зацікавлена в створенні єдиної нації, то вона не маніпулювала б сами цим поняттям, а створювала б умови для скорішого об'єднання українців і українських росіян в один етнос. Почати хоча б з того, що надати офіційну етнічну назву українським росіянам, яка походить не від еРеФїї, а від Русі. Якби росіяни у нас офіційно скрізь називалися русами, то вони б не відчували психологічного відокремлення від українців і тяжіння до російських росіян. Адже і руси, і українці мають спільне походження з Русі. Це лише один невеличкий крок до об'єднання в націю. А таких цілеспрямованих кроків держава може зробити безліч. Але схоже, що це зовсім їй не потрібно. Значно рентабільніше користуватися принципом "розділяй і володарюй".
  • 0

#76 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 21.10.2008 – 11:57

читаю у інтернеті про усілякі там ідеології:
"Нация, обладающая высоким чувством национальной гордости и революционного достоинства, непобедима."
От,на жаль,не про нашу націю сказано....
  • 0

#77 Unker

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень

Відправлено 21.10.2008 – 12:45

народ - це суспільство зі своєю культурою, історією і традиціями
простаки - це приймають таким яким є і вважають шо це правильно, того так втерли в школі і по теревізору кажуть
люди які переосмислили, можуть вибрати які цінності їм до вподобань і відповідно якшо їм не подобається його народ (цінності його народу) то вони в повному праві вибрати інший
  • 0

#78 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 21.10.2008 – 12:58

Перегляд дописуUnker (21.10.2008 13:45) писав:

...то вони в повному праві вибрати інший
Якщо приймуть ті інші.
Національність - це не тільки те, як ти сам себе ідентифікуєш, а й як тебе ідентифікують оточуюючі.
Бо скільки не їж мацу, і скільки не обрізайся, євреї тебе за свого не приймуть. Так само, якою б чарівною дівчиною не була Габріела Масанга, і як би чисто вона не балакала нашою мовою, українкою її ніхто з українців не вважає.

Повідомлення відредагував Sotnik: 21.10.2008 – 13:22

• 0

#79 Unker

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень

Відправлено 21.10.2008 – 13:36

приймуть, тіки треба попрацювати на оточення :brovy:
  • 0

#80 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 21.10.2008 – 14:02

Перегляд дописуSotnik (21.10.2008 12:33) писав:

Повністю з тобою згоден. Тому то я й кажу, що не є патріотом такої держави. Ми зараз маємо антинародну, антиукраїнську державу. І бути патріотом такої держави - значить підтримувати цю політику, підтримувати негрів-арабів-китайців і зневажати свій народ.
Якби ця влада була зацікавлена в створенні єдиної нації, то вона не маніпулювала б сами цим поняттям, а створювала б умови для скорішого об'єднання українців і українських росіян в один етнос. Почати хоча б з того, що надати офіційну етнічну назву українським росіянам, яка походить не від еРеФїї, а від Русі. Якби росіяни у нас офіційно скрізь називалися русами, то вони б не відчували психологічного відокремлення від українців і тяжіння до російських росіян. Адже і руси, і українці мають спільне походження з Русі. Це лише один невеличкий крок до об'єднання в націю. А таких цілеспрямованих кроків держава може зробити безліч. Але схоже, що це зовсім їй не потрібно. Значно рентабільніше користуватися принципом "розділяй і володарюй".
Тут говориться про патріотизм саме нації, а не держави. Ти можеш не бути патріотом держави, але патріотом нації просто зобов"язаний.)
Ми маємо не антинародну державу, а антинародний уряд, правління (яке, до речі, той самий народ і вибирав). Той же народ може скинути свої верхи, своє правління і запровадити іншу політику, держава ж залишиться. Звичайно, якщо та політика не працюватиме на знищення самого поняття держави (кордонів, устрою і теде).

Перегляд дописуUnker (21.10.2008 13:45) писав:

народ - це суспільство зі своєю культурою, історією і традиціями
простаки - це приймають таким яким є і вважають шо це правильно, того так втерли в школі і по теревізору кажуть
люди які переосмислили, можуть вибрати які цінності їм до вподобань і відповідно якшо їм не подобається його народ (цінності його народу) то вони в повному праві вибрати інший
Далеко не кожна рослина виживає у відмінному від рідного середовищі, кліматі, умовах.)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних