Перейти до вмісту

Комплекс національної меншовартості

Повідомлень в темі: 135

#41 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2386 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:з Небес

Відправлено 08.11.2007 – 23:32

Перегляд дописуMarcos (8.11.2007 22:30) писав:

це є сарказм. Що таке сарказм розумієте чи пояснити ?
У цьому випадку сарказм - це намагання перевести власні протиріччя на жарт.
"Так я ж просто пошютил...", далі сперечатися і з'ясовувати де ти "не пошютіл" немає сенсу.
Жартуй далі, жартівник. :)

Перегляд дописуTeren (8.11.2007 22:07) писав:

Які у кого пропозиції будуть?
Спершу треба з'ясувати причини.
Одна з них - погана обізнаність і поінформованість, або перекручена інформація. Довгий час історію переписували на догоду Москальським царям, або совєтському режимові.
Друга причини - це брак логіки, тобто гірша здатність самостійно робити правильні висновки.
Наприклад прямо в цій темі самозаперечення: то є послідовники ідеології Бандери, то їх нема.
Що це? - Брак логіки.
Щоб переконати таких людей иноді достатньо провести з ними бесіду.

Ще один важливий аспект, на мою думку - це виховання особистости.
Процес деросіянізації просувається дуже повільно. Багато людей, що притримуються Українсько-державницьких позиції, але досі розмовляють мовою окупантів, бо не зручно виділятися серед сірої маси. Це спадок східної про-московської ідеології, де колектив превалює над особистістю. Не даремно саме в московитів є такі усталені вирази як: "нє отрывайся от колектива", "ты что самый умный".
Тобто, на відміну від західного суспільство, яке виховує індивідуальність, тут розум та індивідуальність ставиться в докір.
Про відмінності у менталітеті є ще на форумі 5 каналу:
http://5.ua/forum/index.php?act=ST&f=3...;t=9444&st=

То ж, якщо Україна хоче бути разом з цивілізованими західними країнами потрібно відмовлятися від стадного мислення, а виховувати особистість.

Наочним прикладом відмінности менталітетів є ці ж самі форуми.
Як бачите, навіть на україномовному форумі серед патріотично налаштованих ведуться суперечки, бо кожна людина мислить індивідуально. Цього нема на промоскальських форумах, де у всіх думка одна і ніяких розбіжностей.
  • 0

#42 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 08.11.2007 – 23:56

Панове, про шо сперечаємося?
Чи є Росія, чи нема Росії, а Україні від того ліпше не стане, поки свої питання не вирішить.
Не було б Росії, то була б Польща, або Австро-Угорщина.

Якраз отой хтось, хто "бризка слиною" у сторону Росії і любить її найбільше - адже відомо, що де є сильні почуття, там вони мають властивість легко рухатися у двох напрямках : від любові до ненависті і назад :)

Тож і тим й іншим відокремлення дається важко і боляче. Але через це треба пройти, бо й дитина не все життя прив*язана пуповиною до матері. Як не шкода, а треба самостійно вирушати у великий світ і перестати годуватися від груді та з ложечки :)

(до слова матір*ю вважаю Київську Русь, а Московію - дитиною :) )
  • 0

#43 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 09.11.2007 – 01:29

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (1.11.2007 02:19) писав:

За вживання у статті, теле- радіо- етері чужомовних слів встановлено штраф. Цей закон спрямований на захист французької мови.

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (1.11.2007 06:06) писав:

У французів схожі мовні проблеми, тому застосування цього закону доречне.

Дуууууже цікаво про Францію. А ну розкажіть детальніше які ж саме у Французів проблеми з мовою? Хто їх там утискає. Фламандці! Ну більше ж нема кому? А-а-а-а.... Чи може німці в Ельзасі раптом обізвалися з великого дива? :) А може все якраз навпаки?!!! І то Франція потихеньку винищує інші мови на своїй території? І її швидше можна порівняти з Росією за союзу, ніж з Україною на даний момент. Чи то я щось прогляділа чи то ви дуже далекі від Франції і їх проблем.
А взагалі по всьому світу французи мають досить непривабливий імідж шовіністів.
Анекдот в тему:
Турист "зі стажем" надибує в Парижі на вивіску коло входу до готелю: "У нас розмовляють різними мовами". Зрадів невимовно, заходить і на рідній звертається до адміністратора. Його просто ігнорують і вимагають Франсе. Він знітився, давай інші пробувати: англійську, німецьку тощо - марно. Ну давай вже своєю кострубатою французькою виясняти що за біда: "Пишете он, що всіма мовами..."
А адміністратор йому у відповідь: "Ну так, всіма мовами розмовляють наші туристи".
А з власного досвіду - у жодній країні світу не було так сутужно з випитуванням дороги. Якщо в основному люди таки пальцями показують, окрім того, що на своїй мові ще розказуть, то французи виключно тараторять на своїй. Навіть якщо і розуміють звертання англійською, перейти не хочуть і показати пальцем напрямок теж не хочуть. Хоча в Парижі досить іноземців і там великої проблеми не існує. Ні, не треба українцям брати з них приклад. :)

Перегляд дописуSergiy_K (1.11.2007 13:30) писав:

Обсирати сусіда - це і є комплекс неповноцінності. Ти хоч був раз на тому Сході України?
Твоя правда. Ще один комплекс. Ті, хто каже, що російськомовні не є українцями тільки тому, що не розмовляють українською - теж яскравий приклад закомплексованих. Ну не хочеш ти російською з ними розмовляти, ну скажи людині просто - не вмію я. А вмієш - ну то чого б і не дати відповідь російською людині? Яка різниця якою мовою? а як англійською чи німецькою? Ніякої різниці. Я сприймаю це більше як додаткова практика мови (правда і середовище в мене не східноукраїнське).
У мене багатенько друзів російськомовних. І досі я спілкуюся з ними російською. Нічого поганого в тому не бачу. Як маю що, то пересилаю їм е-мейли також українською. Більше того, лише від своїх російськомовних друзів я чула вислови типу: "Если будешь переводить ету книгу - только на украинский. Нам не хватает хороших книг на украинском". А вивчити мову - довелося б то і вивчили б. Моя подруга-росіянка в Києві мову таки вивчила, хоча вдома і спілкується російською. Дітей, до речі, вчать української мультфільмами, аудіоказками тощо. Самі не можуть навчити, то інші способи шукають. Вважаю, що не останню роль зіграв і мій приклад особистий. Вони бачать, що для мене українська мова цілком природнє явище, що я не тушуюся, але і не ношуся з нею, як з писаною торбою.
Те ж саме і суржиком. Ну не вміють люди по-іншому. Ну хай розмовляють як вміють, головне, щоб думали, що то НЕ російська (відповідно - українська). А з часом через медіа, через власних дітей-школярів таки вивчать ще слово-два. Головне, щоб пройшла внутрішня самоідентифікація.

Перегляд дописуMarcos (7.11.2007 22:56) писав:

Комеплекс національної меншовартості в Україні виражається в бризках слюні при згадуванні Росії та нашого спільного минулого. Хворий цим комплексом одразу починає перечислювати як і коли бідна Україна настраждалася від Росії і яка Україна чиста та щира на відміну від москалів :cool2:
Ну слиною і ти почнеш бризкати, коли побачиш як реально оббріхують Україну. На форумах, у новинах, на телебаченні. Два останні - ок, влада, проти царя Владіміра не попреш, така політика. Але скільки злості на форумах! Якими останніми словами обзивають і Україну і все, що з нею пов"язано. А якими стрункими теоріями переписується історія Русі і всіх держав після неї.
А ще більше почнеш бризкати слиною, якщо побачиш як "сумнівающиєся" починають під ту бодягу схилятися поволі на їх сторону. Тоді ні мовчати, ні кричати. Не знати що краще навіть.
З цим явищем теж потрібно якось боротися. А ще до того потрібно заборонити трансляцію російських каналів на території України. Або делікатно так обмежити, навіть і напівлегальними способами. Бо зомбування там йде таке, що навіть щирі українці при регулярному перегляді їх програм (ну бувають такі ситуації в житті) починають вірити, що Росія краща, ніж Україна. Звичайно, в особливих випадках береться телефон і почитається обдзвонювання знайомих: "То що дійсно так? :) "

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (8.11.2007 22:32) писав:

Процес деросіянізації просувається дуже повільно. Багато людей, що притримуються Українсько-державницьких позиції, але досі розмовляють мовою окупантів, бо не зручно виділятися серед сірої маси. Це спадок східної про-московської ідеології, де колектив превалює над особистістю. Не даремно саме в московитів є такі усталені вирази як: "нє отрывайся от колектива", "ты что самый умный".
Тобто, на відміну від західного суспільство, яке виховує індивідуальність, тут розум та індивідуальність ставиться в докір.
Про відмінності у менталітеті є ще на форумі 5 каналу:
То ж, якщо Україна хоче бути разом з цивілізованими західними країнами потрібно відмовлятися від стадного мислення, а виховувати особистість.

Наочним прикладом відмінности менталітетів є ці ж самі форуми.
Як бачите, навіть на україномовному форумі серед патріотично налаштованих ведуться суперечки, бо кожна людина мислить індивідуально. Цього нема на промоскальських форумах, де у всіх думка одна і ніяких розбіжностей.

Причиною чому вони досі розмовляють тією мовою може бути не лише бажання не виділятися. А просто-напросто та причина, що та мова для них рідна, як би там не було. А іншу потрібно вивчити, а вивчити - потрібні підручники і курси. А вигідніше вчити англійську. Бо з російською і так прожити можна ще. Не треба з них робити злочинців (стригти під один гребінець за тією ж совковською традицією). Хоча і не заперечую, що є і частина боягузів.
Тут ти кажеш про подібність менталітетів (совкові стадні інстинкти), а тут же наводиш приклади форумів, де видно відмінності менталітетів. То як тоді?
Я вважаю, що навіть російськомовні українці вже дедалі чіткіше відчувають, що вони відрізняються за своїм менталітетом від росіян (маю навіть реальний приклад такого висловлювання з листа- буде цікаво комусь, знайду). А відчувають вони тому, що тусуються на російськомовних форумах (а де ж ще?). А росіяни не розбирають, що мовляв, розмовляєш російською, значить наш. Ні, вони поливають брудом усіх, хто напише "Україна" або щось позитивне про Україну скаже (є і такі росіяни).
У тому є і позитивний момент. Бо ще з пару років такого поливання брудом і народ почне тікати (крім мазохістів). Особливо, коли український інтернет буде мати всю необхідну інформацію.
А ось російськомовні в Україні себе теж почувають не українцями, коли їх постійно цькувати за мову (українізувати насильно кожного окремо), і добра з того не буде. Нехай ті старі вже вмруть з тією російською. Українська має реальний шанс через школи і масс-медіа. Додати б ще трохи книжок (не без підтримки уряду, звичайно), та трохи законів, та ще проконтролювати виконуваність і все буде гаразд.

Підсумовуючи, скажу, що після Помаранчевої революції Україна зробила не крок, а стрибок вперед у плані національної ідентифікації та багатьох інших речей. Я можу це аргументувати багатьма прикладами. І взагалі, потрібно міняти геніальний український гімн "Ще не вмерла..." (але і не живе???), може то на підсвідомому рівні впливає на менталітет через ноосферу? :cool2:

P.S. Вибачте за помилки та можливі неузгоджені керування у реченнях. Майже сплю, але тема таки цікава.
  • 0

#44 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 09.11.2007 – 03:09

Перегляд дописуSvita (9.11.2007 02:29) писав:

Дуууууже цікаво про Францію. А ну розкажіть детальніше які ж саме у Французів проблеми з мовою?
Проблеми ті ж самі що й у нас. Непотрібні англіцизми, які по безграмотності намагаються вживати замість слів рідної мови (української чи французької). Тільки українці цю проблему не сприймають так гостро, по-перше у середнього українця не така висока мовна культура, як у французів, багато хто й державною мовою ледве говорить. А по-друге існують гостріші проблеми з москалізмами, москальською мовою. Куди там до англіцизмів.

Я вже неодноразово наводив приклади: арт, перформанс, френд, Ексклюзивний дИстрЫбйютар, і тому подібні потвориська.

Мавпуючи чужу мову люди нищать те, що робить їхню мову унікальною.
  • 0

#45 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень

Відправлено 09.11.2007 – 11:40

Перегляд дописуБлискавиця (8.11.2007 23:56) писав:

Панове, про шо сперечаємося?
Чи є Росія, чи нема Росії, а Україні від того ліпше не стане, поки свої питання не вирішить.
Не було б Росії, то була б Польща, або Австро-Угорщина.
Тільки є різниця:
Польща і Австрія відкрито заявляли про свою позицію загарбника, з ними можна було боротись, про щось домовлятись. Коли є визначений ворог з ним легше боротись.
А Росія завжди втиралась у 'друзі або брати' і поводила себе гірше за загарбника, окремо варто відмітити розмах репресій. І при всьому тому ніколи не визнає себе загарбником і гвалтівником, і намагатиметься утиснути Україну 'чужими' руками, часто самих недо-українців.

Щодо мов на радіо у Франції і Германії, то вони самі відмітили засилля на радіо англомовної музики і почали на всіх можливих рівнях виправляти ситуацю.

Повідомлення відредагував trim: 09.11.2007 – 11:42

• 0

#46 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 09.11.2007 – 16:45

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (9.11.2007 02:09) писав:

Проблеми ті ж самі що й у нас. Непотрібні англіцизми, які по безграмотності намагаються вживати замість слів рідної мови (української чи французької). Тільки українці цю проблему не сприймають так гостро, по-перше у середнього українця не така висока мовна культура, як у французів, багато хто й державною мовою ледве говорить. А по-друге існують гостріші проблеми з москалізмами, москальською мовою. Куди там до англіцизмів.
Я вже неодноразово наводив приклади: арт, перформанс, френд, Ексклюзивний дИстрЫбйютар, і тому подібні потвориська.
Мавпуючи чужу мову люди нищать те, що робить їхню мову унікальною.
Ви думаєте, що у середнього француза мовна культура (і взагалі культура) набагато вища? Не вивищуйте будь-які нації понад своєю. Культура - то не є освіченість і то не є рівень життя. Конкретні приклади з життя будемо обговорювати в окремій темі, бо тут зовсім інша тема. Звертати увагу на вирішення подібних до наших проблем в інших країнах - то непогано. Але казати, що культура в нас в середньому нижча таки не варто.
А про засилля англіцизмів я розкажу на прикладі Німеччини краще, бо розумію її краще. Там ще далі пішли у боротьбі за чистоту мови. Правда, там не так видно, бо то все ж мова з германської групи. Значить, усі фільми, усі інтерв"ю тощо дублюються, всі терміни перекладаються. Навіть комп"ютерні. ІТ-працівники врешті-решт головою до стінки б"ються, коли їм доводиться обслуговувати комп"ютери користувачів. Або коли їм доводиться писати інструкції для користування. Або коли вони читають подібні інструкції. Бо то видумані слова, притягнуті за вуха. Ними не користуються з власної волі.
Але крім того, в результаті боротьби за чистоту мови більша частина населення не розмовляє жодною іноземною. А ось в тих країнах, де за чистоту мови так сильно не переживають і фільми лише субтитрами супроводжують якраз люди (переважна більшість) і розмовляють 2-3 ма мовами вільно (Бенелюкс приміром, а Люксембург взагалі свою німецьку офіційною мовою проголосив і від засилля англіцизмів не страждає). Що ж краще? Як виходить - або одне, або друге. Україні ж поки треба таки мови вчити, щоб не бути на окраїні Європи та ще й відгородженою мовним бар"єром.
Але чогось ніхто у тому випадку не жаліється, що усі технічні слова, що вже міцно закріпилися - німецькою. А тим більше замовчують і тихенько користуються латинськими і грецькими запозиченнями. То чи не лицемірство це і надумана проблема? Мова жива і живе та розвивається за своїми законами, якщо дати їй простір і умови для цього.
Іншомовні слова запозичувались завжди і в усі віки. Це нормальне явище. Навіть в українській: парасолю вважаємо укр. словом, а зонтик вважаємо русизмом, тоді як ці обидва слова є запозиченими, а ще є більше 2000 тисяч подібних слів: матрас, матрос, штекер, кабель, трап, папір, прасувати (хоча гладити - все ж є більш слов"янським, а значить ріднішим за значенням (слово гладенький)). А вертоліт взагалі пробуємо перейменувати на гелікоптер. Вертоліт - калька з російської, а гелікоптер - англіцизм/латинізм. Як же той апарат все ж назвати? Придумати слово для явища, що вже стільки років існує під іншою назвою - просто легке безглуздя. Хоча, не виключаю,що за відповідних умов та належних зусиль і це можливо. Але чи варто? Якщо усі вже користуються словом комп"ютер (а чи англіцизм це?! :) ) то ніколи не приживеться електронно-обчислювальна машина (ба навіть тут жодного українського слова). Ну бо так є. Як дали назву вперше - так воно і буде називатися. Особливо, якщо дуже швидко пошириться (як приклад у нас з ксероксом=[машинна] копія).
Правда, можна дуже легко й інші мови українізмами засмітити. Елементарно просто. Потрібно лише щось таке винайти суспільно-корисне і назвати суто українською назвою. Он як борщ. Ніхто у світі не знає "щи". Навіть росіяни вже забувають про них. А борщ знають усі (навіть коли не знають що це таке). І ніхто не пробує його перекласти. Або ось нове слово маємо вже "гуглити". Можна замінити на "шукати", але воно вже втрачає отой відтінок специфічний. І те слово вживають успішно навіть в німецькій мові. Доки уряд не додивиться, звичайно. Літературна письмова німецька таки відрізняється від розмовної. Якщо так далі піде, то вона стане схожою на книжну церковно-слов"янську. Ми вже той етап пройшли і тому не варто дивитися на німців, щоб разом з ним ще раз пройти через те саме.
Зрештою... Про що мова? Так само як і зараз так само і сто років тому були поборники чистоти мови, що видавали свої словники з купою неологізмів. Моя думка - боротися за чистоту мови потрібно безумовно, але не потрібно переходити межі розумного.
У даному випадку то теж може свідчити про комплекс меншовартості (шовінізму, націоналізму тощо).

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (9.11.2007 02:09) писав:

окрім "ексклюзивний", я згідна. Але! Ті, хто оці слова вживає мають потребу використати інше слово. Приміром арт - мистецтво, так? А якщо ті витвори назвати мистецтвом не можна :) , а якось назвати треба, бо хочеться промоушена? :)
Дистрибютор - такого за пам"яті теперішніх дорослих людей не було і у них не було такого слова. А ось з"явилося таке явище і принесли те явище відразу з готовим словом. Ну то простіше його вивчити, ніж видумати нове (а як не підійде?). А старе слово "постачальник"... ммм... не дуже підходить, бо і система була іншою.
Так само, як колись було "кльово", його змінило "класно", а тепер "кульно". Непотріб відживає (так само як і слова "очіпок", "постоли", бо зникають явища), я потрібне залишається і переходить у розряд цілком літературних слів (літературний, система, національний, комплекс).
  • 0

#47 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 09.11.2007 – 18:23

Svita, ви читати вмієте?

Я обґрунтував, чому вважаю, що у французів вища мовна культура порівняно з "українцями".
Тому що вони хоча б володіють рідною мовою, а не послуговують суржиком, або чужою. Але ви без усякого обґрунтування кажете "все ж таки казати, що у французів вища культура мови не варто". На чому ґрунтується цей висновок ви не кажете. Просто тому що ви так уважаєте.

Я ж ВАМ ОСОБИСТО написав про які запозичення я говорю. Про ті, які заміщають питомі українські слова. Я ЦЕ ПОВТОРИВ ТРИ РАЗИ в цій темі й разів шість мабуть на форумі. Ви заперечуєте мені, й пишете про технічні терміни й неологізми. З вашої реакції, роблю висновок, що ви не здатні розуміти писаний текст. Спілкування з вами це витрата часу. Бо це не спілкування, а потік вашмх вільних асоціяцій. З таким же успіхом я можу вам говорити про погоду чи про цикли розмноження пласких червів.
Ви робите довжелезні беззмістовні дописи, які важко читати, в яких ви не обґрунтовуєте свою думку. Моє вам побажання: навчіться чути опонента.

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 09.11.2007 – 18:27

• 0

#48 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 09.11.2007 – 23:15

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (9.11.2007 17:23) писав:

Svita, ви читати вмієте?

Я обґрунтував, чому вважаю, що у французів вища мовна культура порівняно з "українцями".
Тому що вони хоча б володіють рідною мовою, а не послуговують суржиком, або чужою. Але ви без усякого обґрунтування кажете "все ж таки казати, що у французів вища культура мови не варто". На чому ґрунтується цей висновок ви не кажете. Просто тому що ви так уважаєте.

Я ж ВАМ ОСОБИСТО написав про які запозичення я говорю. Про ті, які заміщають питомі українські слова. Я ЦЕ ПОВТОРИВ ТРИ РАЗИ в цій темі й разів шість мабуть на форумі. Ви заперечуєте мені, й пишете про технічні терміни й неологізми. З вашої реакції, роблю висновок, що ви не здатні розуміти писаний текст. Спілкування з вами це витрата часу. Бо це не спілкування, а потік вашмх вільних асоціяцій. З таким же успіхом я можу вам говорити про погоду чи про цикли розмноження пласких червів.
Ви робите довжелезні беззмістовні дописи, які важко читати, в яких ви не обґрунтовуєте свою думку. Моє вам побажання: навчіться чути опонента.

Ок, моя твоя не панімай виходить. Ну то давайте і не будемо спілкуватися. Нема проблем. Але і ви теж читаєте вибірково, якщо на те пішло.
Щодо французів, то і в них і в інших країнах є сленг та діалекти. Люди, котрі розмовляють діалектом нормальної розмови літературною підтримати просто не можуть. А ось супроти англіцизмів дуже багато мішанини з мов емігрантів. От вам і культура. Ну вони розмовляють французькою (чи інші європейці будь-якою іншою європейською), але то виглядає тільки збоку, коли мови не знати і приїхати в гості. А ось коли пожити і поваритися у тому всьому, то зовсім інше вилазить. А в газетах написано про боротьбу на папері і в словниках. Ну так і в нас в законах багато чого прописано, щоб воно тільки виконувалося. Тому я кажу зі свого життєвого досвіду.
А ось у вас ще є щось, крім загального припущення, що у французів мовна культура вища лише тому що вони французькою розмовляють? Бо якщо лише тільки це, то чого б те не сказати про сусідів росіян чи поляків, чи румун, чи болгар, чи.... список можна продовжувати безконечно. Ви, взагалі, якоюсь мовою володієте досить вільно, щоб самостійно бути в змозі оцінити живу мову носіїв? Бо тоді я б навела вам дуже багато прямих прикладів. Було б ще краще, якби ви десь і пожили з пару років.
І ваші слова-приклади я по одному перебрала, чому може бути саме так - базуючись на загальних законах розвитку мов (коротко, але основні тези подано, плюс кінець; більше - в пошуковиках).
Про пуризм - читайте тут.
Про англіцизми в українській мові, причини запозичень, види запозичень і їхню користь чи шкоду - досить непогано і дуже коротко викладено тут, більш докладно і багато - тут
Вийшло коротко і неголослівно. Наступного разу так і буду робити, замість своїми словами щось написати - ланки шукатиму.
Ви ж замість дискусії лише повторюєте по три-шість разів одне і те ж. Мені дуже шкода, що плідної дискусії не вийшло. До побачення.

P.S. Якщо опонент починає давати оцінку іншому опоненту, то однією з причин може бути те, що у нього просто більше нема аргументів у відповідь (довільний переказ вичитаного з мудрих книжок).

Повідомлення відредагував Svita: 09.11.2007 – 23:31

• 0

#49 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 10.11.2007 – 10:17

Перегляд дописуSvita (9.11.2007 02:29) писав:

Ну слиною і ти почнеш бризкати, коли побачиш як реально оббріхують Україну. На форумах, у новинах, на телебаченні. Два останні - ок, влада, проти царя Владіміра не попреш, така політика. Але скільки злості на форумах! Якими останніми словами обзивають і Україну і все, що з нею пов"язано. А якими стрункими теоріями переписується історія Русі і всіх держав після неї.
А ще більше почнеш бризкати слиною, якщо побачиш як "сумнівающиєся" починають під ту бодягу схилятися поволі на їх сторону. Тоді ні мовчати, ні кричати. Не знати що краще навіть.
З цим явищем теж потрібно якось боротися. А ще до того потрібно заборонити трансляцію російських каналів на території України. Або делікатно так обмежити, навіть і напівлегальними способами. Бо зомбування там йде таке, що навіть щирі українці при регулярному перегляді їх програм (ну бувають такі ситуації в житті) починають вірити, що Росія краща, ніж Україна. Звичайно, в особливих випадках береться телефон і почитається обдзвонювання знайомих: "То що дійсно так? :) "
Я чудово знаю яку гидоту пишуть на російських форумах про Україну, але якщо воно вас так бісить то чому ви це читаєте, навіщо спускатися до рівня росіян і на українських форумах гадити на Росію. Можливо нам треба бути розумнішими ? Чи вище за це все ? Локальні, колективні засирання росіян та Росії нічого не дасть, бо це безглуздо і безрезультатно. Україна як держава програє Росії інформаційну війну і вже не перший рік. Бо російські канали дивляться в усьому світі, а російські сайти читає весь колишній CРСР, наприклад славнозвісний Lenta.ru. Вважаю що до всього цього треба ставитися спокійно, бо так вам здоров"я не вистачаить. Проблем постає не на рівні одного користувача в і-неті, а на рівні держави.
  • 0

#50 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 10.11.2007 – 15:10

Перегляд дописуMarcos (10.11.2007 10:17) писав:

Проблем постає не на рівні одного користувача в і-неті, а на рівні держави.
А я все-таки вставлю свої 5 коп. :brovy: про те що "комплекс національної меншовартості", це проблема в першу чергу індивідуальна, а не колективна, і в кожної людини проявляється по-своєму. Мені навіть здається, що ті хто більше всього гарячкують "з приводу", мають з тим найбільше клопоту :)
  • 0

#51 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 11.11.2007 – 12:04

Перегляд дописуMarcos (10.11.2007 09:17) писав:

Я чудово знаю яку гидоту пишуть на російських форумах про Україну, але якщо воно вас так бісить то чому ви це читаєте, ....
Можливо нам треба бути розумнішими? Чи вище за це все ?
Бо російські канали дивляться в усьому світі... , а російські сайти читає весь колишній CРСР,
Розумієте, Україна програє війну не просто так. Україна просто немає що співставити. Українці, що живуть за кордоном теж потребують інформації. Що їм доступно? Сателіт, місцеві кабельні абонементи та інтернет. Ок. Сателіт - Росія там лідирує з великим відривом за кількістю супутників (не всі мають можливість всі супутники отримувати) і за кількістю розкиданих на них каналах. Тобто хоч не хоч, а російський канал в тебе буде. Українські мають всього 2 супутники і то якщо одник краще тягне, то інший гірше. Ось вам і програний фланг у такому суто технічному аспекті.
Інтернет. Ставиш пошук українською і що знаходиш? Якщо це щось суто українське, то є, а якщо з "загального", то або "нічого не знайдено", або, якщо слово подібне, видає російське, болгарське тощо. От вам програна війна ще раз.
Недавно натрапила десь на коментар на одному подібному вебсайті українською - "пачему ві не переведете сайт на русский - ві же огромное количество посетителей теряете". Добре, що такі свідомі і не ведуться, а скільки таких "сумнівающіхся", що ведуться? Ну то приватні краплини, хоча якраз з краплин і складається море.
А окремої уваги заслуговують такі українські монстри як "Кореспондент" та "Наталі". У першого новини на обох мовах навіть порівнювати не можна - чогось, якщо щось і є, то на російській. У другого - лише російська, на запити щодо мови інтерфейсу просто не відповідають, а якщо і відповідають, то протиставляють свої доходи і втрати на переклад.
Ось в останньому випадку якраз дуже легко можна було б їх українізувати, зобов"язавши перекладати ВСІ матеріали, що йдуть тиражем більшим, ніж 100 000 приміром. І контроль же - елементарний. І раптом люди почнуть свідомо вчити українську (для роботи ж і час і бажання знайдеться), і заговорять раптом довкола українською.
Ну і про російський форум і "якщо не подобається". А якщо інформація життєво необхідна, а то - єдине місце? Набагато простіше сказати "не ходи", ніж щось спробувати зробити. Факт лишається фактом - український інтернет наказав ще довго жити. А "Вікіпедію", до речі, писати може кожен. Тільки працювати, звичайно, потрібно на ентузіазмі, а працювати за так - важко.

Перегляд дописуSergiy_K (10.11.2007 14:10) писав:

А я все-таки вставлю свої 5 коп. :brovy: про те що "комплекс національної меншовартості", це проблема в першу чергу індивідуальна, а не колективна, і в кожної людини проявляється по-своєму. Мені навіть здається, що ті хто більше всього гарячкують "з приводу", мають з тим найбільше клопоту :)
Згідна повністю. Якщо в людини є комплекс меншовартості взагалі, то національність - лише один з проявів такого комплексу. А сама причина просто лежить на поверхні.

Повідомлення відредагував Svita: 11.11.2007 – 12:08

• 0

#52 Unker

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень

Відправлено 20.10.2008 – 00:29

Який сенс гордитись своєю національністю, а особливо, коли не дуже є чим?
То така розвага?

Повідомлення відредагував Unker: 20.10.2008 – 00:36

• 0

#53 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 20.10.2008 – 01:05

я б питання не так поставив, тому відповім на те яке ставлю, але не скажу вслух, чи в голос

на певній території виникає група людей яка має мовні ознаки, мова яка виникла, являється енергетичн вигідним методом спілкування на даній терторії
мова ознака державності, і всього що стосується національнсті

а причини гордості, і все інше напевне пов"язано якось з тим що ця група людей на даній території зацікавлена в тому, щоб не асемілювати і не стати якоюсь сусідньою групою людей, тобто йде тихе і мирне нав"язування своєї влади, гра в "хто кого перетерпить":brovy:
  • 0

#54 Unker

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень

Відправлено 20.10.2008 – 01:13

таким чином люди (можуть) підвищують самооцінку вірячи в ту ілюзію шо вони чимось кращі від сусідів
а як би ти питання поставив?

Повідомлення відредагував Unker: 20.10.2008 – 01:15

• 0

#55 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 597 повідомлень

Відправлено 20.10.2008 – 01:20

Перегляд дописуUnker (20.10.2008 00:29) писав:

Який сенс гордитись своєю національністю, а особливо, коли не дуже є чим?
То така розвага?
А хто тобі сказав , що нема чим гордитись? Знаю це російське телебачення постійно намагається принизити українців . Ще в інтернеті на форумах принижують мову, нашу історію , наші звичаї. Звичайно, слабодуха людина може повірити у ці всі росказні про ницість нашої національності і таким чином тишком-нишком перетворитись на сіре створіння, без того національного стержня , який присутній у кожної поважаючої себе нації чи національності. Грек гордо говорить: "я-грек",американець( то взагалі унікальний випадок) росіянин також і це дозволяє їм любити свою Вітчизну такою, яка вона є, звичайно, постійно покращуючи її та встаючи на захист в скрутну хвилину. Без самоповаги й патріотизму, який сам по собі включає поняття гордості за свою націю чи національність- неможливо збудувати сильну державу. (Щоб більше ніколи таких питань , як у цій темі не виникало)
  • 0

#56 Unker

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень

Відправлено 20.10.2008 – 01:25

якшо тобі нема чого сказати по темі то не роби вигляд важливості свого посту
і не суди про людей, яких не знаєш
  • 0

#57 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 20.10.2008 – 01:26

Перегляд дописуUnker (20.10.2008 01:25) писав:

якшо тобі нема чого сказати по темі то не роби вигляд важливості свого посту
і не суди про людей, яких не знаєш
?Я перепрошую пан Юнкер я не врубаюсь в ваші тези :ggggg:
Поясніть докладніше мені неважливість чи важливість мого посту, бо я аж чи взагалі нічого не пояснюйте. Одне питання: Яким це чином я роблю вигляд важливості свого посту? Ви там бачите значок "ЦЕ Є СУПЕРВАЖЛИВИЙ ПОСТ"? :brovy:

Повідомлення відредагував B.U.B.L.I.K: 20.10.2008 – 01:33

• 0

#58 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 20.10.2008 – 01:32

Unker, :brovy:, можна булоб сказати: що визначає національність, або, причини винекнення різних мов, але напевне цими питаннями займались різного роду лінгвісти і антропологи, і тут напевне ми пророблюємо той шлях який вони колись пройшли, в принципі, нам то байдуже:ggggg:

щодо самооцінки, я б взяв для початку дядечка Фройда, і його лібідо, тобто ту інтенцію щосидить в нас і заставляє жити і хотіти зробити так, щоб жити і жити, і так далі, тобто, коли якесь людське стато перетворюється на плем"я, в його інтересах перш за все знайти спільну мову між собою, коли виникла мова, вона передається з покоління в покоління, цілісність і життєздатність племені залежить від мови

десь так, тут багато білих плям, але, я старався:shok:

B.U.B.L.I.K, дуже смішна термінологія : ницість нашої нації:D
справді, я так зрозумів проблема в цій темі чисто абстрактна і модельна, персоніфіковану тему можна зробити в розділі "політика"
  • 0

#59 Unker

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень

Відправлено 20.10.2008 – 01:38

B.U.B.L.I.K
ти написав великий неаргументований пост, у якому я не побачив жодного аргументу
те шо це вигідно державі - даної теми не стосується

Повідомлення відредагував Unker: 20.10.2008 – 01:44

• 0

#60 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 20.10.2008 – 01:44

Перегляд дописуUnker (20.10.2008 01:38) писав:

B.U.B.L.I.K
пост написаний в стилі ура-патріотизму, а отже не відповідає критеріям інтелектуальної культури людини яка б мала писати у розділі "Філософія"
А що не можна філософствувати на тему патріотизму? Мені здається, що гордість за національність якимось чином пов'язана з патріотизмом, принаймі хоча б трохи. Чи це невигідно ставить тему в незручне становище ?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних