Перейти до вмісту

Комплекс національної меншовартості

Повідомлень в темі: 135

#101 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1905 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 22.10.2008 – 22:31

Дмитро Іванович Донцов, ідеолог українського націоналізму, теж мав як я і Ви, пане B.U.B.L.I.K, змішане коріння.
Гени відіграють звісно якусь роль. Але не головну і не вирішальну. Головне - святосприйняття, ментальність.
Гордитись самою лише національністю - це брєд, маячня. Гордитись можна якимись національними здобутками, досягненнями, перемогами etc., а не національністю як такою.
  • 0

#102 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 597 повідомлень

Відправлено 22.10.2008 – 23:01

Перегляд дописуSotnik (22.10.2008 22:31) писав:

Дмитро Іванович Донцов, ідеолог українського націоналізму, теж мав як я і Ви, пане B.U.B.L.I.K, змішане коріння.
Гени відіграють звісно якусь роль. Але не головну і не вирішальну. Головне - святосприйняття, ментальність.
Гордитись самою лише національністю - це брєд, маячня. Гордитись можна якимись національними здобутками, досягненнями, перемогами etc., а не національністю як такою.
Якщо припустити, що якась національність сформувалась, скажімо, в XVIII столітті , і за 50 років її існування здобутків саме цієї національності ще небагато, більше того, є якийсь ретроцес в порівнянні з минулим "донаціональним " періодом (посухи, загублені в військових конфліктах території, погіршення добробуту). То виходить , що гордитись треба менше.
Моє бачення таке - спочатку я починаю гордитись своєю національністю, шукаючи позитивні риси мого народу навіть в скрутні часи, а вже потім сама по собі моя гордість буде мене зобов'язувати покращувати якимось чином імідж рідного соціуму , як всередині суспільства, так і назовні (грубо кажучи , на міжнародній арені).
  • 0

#103 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 22.10.2008 – 23:27

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (23.10.2008 00:01) писав:

Якщо припустити, що якась національність сформувалась....
О! Сформувалась!
А як сформувалась? За рахунок спільних досягнень і невдач, здобутків і втрат, перемог і поразок... Тобто, вже є чим гордитись на момент формування.
На пустому місці, просто так національності не формуються.
  • 0

#104 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 22.10.2008 – 23:40

Перегляд дописуSotnik (22.10.2008 23:27) писав:

О! Сформувалась!
А як сформувалась? За рахунок спільних досягнень і невдач, здобутків і втрат, перемог і поразок... Тобто, вже є чим гордитись на момент формування.
На пустому місці, просто так національності не формуються.
Продовжуючи Вашу думку , припускаю, що на момент формування є спільні здобутки не тільки цієї національності, а й іншої , яка сформувала окрему гілку . Відтак вступаємо в конфлікт за приналежність об'єктів (предметів) гордості з іншою національністю. Хмммм..дуже актуально :rolleyes:
"Что и требовалось доказать" :rolleyes:
  • 0

#105 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 23.10.2008 – 00:03

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (22.10.2008 22:57) писав:

А в мене така ситуація: мама - росіянка, тато- українець. Тобто гени помішані. Як ж я можу не приплітати інші національності? Ви мене ставите в логічний тупік пані Блискавице. То виходить я можу гордитись і російською національністю і українською, тут без приплітання не обійтись :rolleyes:
Бублік, питання: а де ти жив все своє свідоме життя? В якій країні, в якому середовищі?
Чистокровних національностей зараз майже немає, або дуже мало. В кожного по-любому коріння тягнуться в чужі краї. Я, наприклад, маю частинку польської крові (це мій мінус - мій гонор :rolleyes:), але я горджусь своєю українською належністю до цієї нації. Саме цієї.)

Перегляд дописуSotnik (22.10.2008 23:31) писав:

Але то не заважало йому сказати таке: "Наш національний ідеал може здійснитися тільки в безкомпромісній боротьбі з Росією... Свідомі цього ідеалу, навіть повалені на землю, навіть під чоботом щасливого переможця - встанемо! Зрікаючись його - ніколи!". Приємно, що і у вас присутній патріотизм.)
  • 0

#106 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 23.10.2008 – 00:17

Хіба ми знов на "Ви"? :rolleyes:
Донцов, кажучі про Росію, мав на увазі імперію. Якщо Росія перестане бути імперією, то нема чого з нею боротися далі. А такий варіант розвитку подальшої історії цілком вірогідний. Я маю на увазі розпад РФ на національні держави.
  • 0

#107 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 23.10.2008 – 00:27

Перегляд дописуSotnik (23.10.2008 01:17) писав:

Хіба ми знов на "Ви"? :rolleyes:
Донцов, кажучі про Росію, мав на увазі імперію. Якщо Росія перестане бути імперією, то нема чого з нею боротися далі. А такий варіант розвитку подальшої історії цілком вірогідний. Я маю на увазі розпад РФ на національні держави.
Власне я про вас з Бубліком.)))
Погоджуюсь. Всі великі імперії рано чи пізно розвалюються.
  • 0

#108 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 23.10.2008 – 16:21

Перегляд дописуОлеська (23.10.2008 01:03) писав:

Але то не заважало йому сказати таке: "Наш національний ідеал може здійснитися тільки в безкомпромісній боротьбі з Росією... Свідомі цього ідеалу, навіть повалені на землю, навіть під чоботом щасливого переможця - встанемо! Зрікаючись його - ніколи!". Приємно, що і у вас присутній патріотизм.)
О, це так схоже на Адольфа Гітлера. Він теж казав, що треба підняти Німеччину з колін і дати навзаєм Франції! І дали. Потім, правда, Німеччині дали. Ну, трапляється.
Донцов - вособлення комплексу національної меншовартості6 купа тексту й відсутність якіхось наслідків.

Перегляд дописуSotnik (23.10.2008 01:17) писав:

А з фінансовою імперією США він не радив боротится?

Повідомлення відредагував zav: 23.10.2008 – 16:24

• 0

#109 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 23.10.2008 – 16:33

Перегляд дописуzav (23.10.2008 17:21) писав:

А з фінансовою імперією США він не радив боротится?
:rolleyes: Ні. На той час США ще не були імперією, на відміну від Росії, яка саме тоді душила Україну москальським чоботом.
Я неодноразово казав на цьому форумі, що теорія українського націоналізму не відповідає вимогам сьогодення. Що ця теорія зупинилася в своєму розвитку на етапі здобуття незалежності. Що робити далі, як вибудовувати відносини з навколішнім світом і внутрішній державний устрій - цього теорія націоналізму не каже.
  • 0

#110 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 23.10.2008 – 21:19

Перегляд дописуОлеська (23.10.2008 00:03) писав:

Бублік, питання: а де ти жив все своє свідоме життя? В якій країні, в якому середовищі?
Чистокровних національностей зараз майже немає, або дуже мало. В кожного по-любому коріння тягнуться в чужі краї. Я, наприклад, маю частинку польської крові (це мій мінус - мій гонор :rolleyes:), але я горджусь своєю українською належністю до цієї нації. Саме цієї.)
Свідоме життя рахую приблизно з 6 років, лишились спогади, трохи туманні . Звичайно , залежить що вважати свідомим життям. Більшість свого свідомого життя все-таки прожив в Україні, приблизно усвідомлюю , що є українцем з 7 років, адже мене маленького цікавило " Як це так , мама -росіянка, а тато -українець?", "Чому ми в сім'ї розмовляєм російською, а на вулиці -українська?" Мама мені це все докладно пояснювала. Що українцем я є , бо тато українець, а національність в той час рахувалась по паспорту, як і прізвище. Смішно- я був дуже прив'язаний до мами і дуже хотів бути росіянином, а українця-тата боявся з його ременем :rolleyes:

Повідомлення відредагував B.U.B.L.I.K: 23.10.2008 – 21:27

• 0

#111 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 23.10.2008 – 23:15

Перегляд дописуSotnik (23.10.2008 16:33) писав:

:rolleyes: Ні. На той час США ще не були імперією, на відміну від Росії, яка саме тоді душила Україну москальським чоботом.
Я неодноразово казав на цьому форумі, що теорія українського націоналізму не відповідає вимогам сьогодення. Що ця теорія зупинилася в своєму розвитку на етапі здобуття незалежності. Що робити далі, як вибудовувати відносини з навколішнім світом і внутрішній державний устрій - цього теорія націоналізму не каже.
Звичайно, теорія писалась на початку ХХ століття, часи міняються , можливо вона і не тотожня з теперішніми умовами. Та все ж таки , цю незалежність вважаю неповноцінною. Ще не домоглись ми справжньої незалежності , занадто багато чинників ,які їй постійно загрожують, як внутрішніх , так і зовнішніх. Тому основна ідея Донцова про самопожертву заради блага України , як суверенної держави ще лишається актуальною. Націоналісти, завдяки демократії дістали можливість вийти з підпілля і вести свою боротьбу відкрито, демократичними методами.
Боротьба продовжується, і думаю "Націоналізм" Донцова до сих пір слугує Біблією для патріотів. Ідеологія твору прийнята ОУН за основу своєї діяльності , прославила визвольні змагання, то ж тільки подумати- вести реальні бойові дії , коли навколо половина Європи вже давно жили в "процвітаючому " комунізмі! Тільки сильна ідеологія могла бути спроможньою для цього. Не варто міняти, ще якусь помилку внесемо, яка буде фатальною для славної справи здобуття справжньої незалежності. Народ віками працював, терплячи , наївно чекаючи , що ворожі сили проявлять милість і не будуть знущатись. Ідеологія проголосила: "Баста! Таким чином ми завжди будемо рабами! Потрібно битись за своє право бути хазяями цієї землі і культури!" І віковічні, мирні хлібороби продемонстрували світові свою силу духу. Цим не гордитись неможливо.
  • 0

#112 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 23.10.2008 – 23:26

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (24.10.2008 00:15) писав:

... І віковічні, мирні хлібороби продемонстрували світові свою силу духу. Цим не гордитись неможливо.
Ну продемонстрували. Отримали незалежну державу. Живемо і пишаємося цим. Гордимося, аж гай шумить! А далі що?
Невже не ясно, що саме оця "демократія" не дає розвиватися далі? Невже ще не ясно, що ніхто у владу націоналістів не пустить і не буде ця влада ніколи діяти в інтересах українського народу? Скільки ще перевиборів потрібно, щоб народ нарешті це зрозумів?
Кажете не треба розвивати теорію націоналізму. А як без ідеології розібратися, що діється на користь українському народу, а що шкодить? Як прокладати плани розвитку? Куди крива виведе?
  • 0

#113 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 23.10.2008 – 23:55

Перегляд дописуzav (23.10.2008 17:21) писав:

О, це так схоже на Адольфа Гітлера. Він теж казав, що треба підняти Німеччину з колін і дати навзаєм Франції! І дали. Потім, правда, Німеччині дали. Ну, трапляється.
Може й так. Але різниця в тому, що Гітлер вивищував свій народ над іншими, а не тільки прагнув підняти з колін. До речі, це йому таки вдалося.

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (23.10.2008 22:19) писав:

Свідоме життя рахую приблизно з 6 років, лишились спогади, трохи туманні . Звичайно , залежить що вважати свідомим життям. Більшість свого свідомого життя все-таки прожив в Україні, приблизно усвідомлюю , що є українцем з 7 років, адже мене маленького цікавило " Як це так , мама -росіянка, а тато -українець?", "Чому ми в сім'ї розмовляєм російською, а на вулиці -українська?" Мама мені це все докладно пояснювала. Що українцем я є , бо тато українець, а національність в той час рахувалась по паспорту, як і прізвище. Смішно- я був дуже прив'язаний до мами і дуже хотів бути росіянином, а українця-тата боявся з його ременем :rolleyes:
І мене бив тато, правда не ременем. Але я прекрасно розуміла і розумію, що було за що і не перестаю любити його. Він дуже розумна, мужня, цілеспрямована особистість. Таких мало. Тато - приклад, якою має бути справжня людина.

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (24.10.2008 00:15) писав:

Звичайно, теорія писалась на початку ХХ століття, часи міняються , можливо вона і не тотожня з теперішніми умовами. Та все ж таки , цю незалежність вважаю неповноцінною. Ще не домоглись ми справжньої незалежності , занадто багато чинників ,які їй постійно загрожують, як внутрішніх , так і зовнішніх. Тому основна ідея Донцова про самопожертву заради блага України , як суверенної держави ще лишається актуальною. Націоналісти, завдяки демократії дістали можливість вийти з підпілля і вести свою боротьбу відкрито, демократичними методами.
Так справа в тому, що не лише демократи вийшли з підпілля. Тому і знецінилась вартість такої свободи слова, рухів, життя...
Так, зараз теорія Донцова, як і більшість подібних праць великих націоналістів минулого століття, виглядає якось трохи пафосно - майже немає тих патріотів, які можуть перейматись лише проблемою незалежності України, виключаючи власні фінансові та матеріальні блага. Але потрібно віддати належне Донцову - як рушійній силі націоналізму свого часу.

Перегляд дописуSotnik (24.10.2008 00:26) писав:

Ну продемонстрували. Отримали незалежну державу. Живемо і пишаємося цим. Гордимося, аж гай шумить! А далі що?
Невже не ясно, що саме оця "демократія" не дає розвиватися далі? Невже ще не ясно, що ніхто у владу націоналістів не пустить і не буде ця влада ніколи діяти в інтересах українського народу? Скільки ще перевиборів потрібно, щоб народ нарешті це зрозумів?
Кажете не треба розвивати теорію націоналізму. А як без ідеології розібратися, що діється на користь українському народу, а що шкодить? Як прокладати плани розвитку? Куди крива виведе?
Перепрошую, Сотнику, напрошується продовження думки: Нащо було здобувати незалежність, якщо знали, що націоналістів до влади не пустять?)

Повідомлення відредагував Олеська: 23.10.2008 – 23:57

• 0

#114 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 24.10.2008 – 00:03

Перегляд дописуОлеська (24.10.2008 00:55) писав:

Перепрошую, Сотнику, напрошується продовження думки: Нащо було здобувати незалежність, якщо знали, що націоналістів до влади не пустять?)
Ні. У мене таке питання не виникає.
У мене виникають питання - як націоналістам діяти сьогодні і завтра, до чого прагнути, як розбудовувати саме українську державу?
Невже залишається діяти тільки так, як хлопці 18 жовтня?
Тоді тре йти копати схрон і знов відроджувати УПА.
Чи може залишається ще шанс діяти "парламентськими" методами, наприклад через підтримку ВО "Свобода"?

Повідомлення відредагував Sotnik: 24.10.2008 – 00:05

• 0

#115 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 24.10.2008 – 00:25

Перегляд дописуSotnik (24.10.2008 01:03) писав:

Ні. У мене таке питання не виникає.
У мене виникають питання - як націоналістам діяти сьогодні і завтра, до чого прагнути, як розбудовувати саме українську державу?
Невже залишається діяти тільки так, як хлопці 18 жовтня?
Тоді тре йти копати схрон і знов відроджувати УПА.
Чи може залишається ще шанс діяти "парламентськими" методами, наприклад через підтримку ВО "Свобода"?
Так, Сотнику, саме так.)
Підтримувати "Свободу", звісно треба. Але і вона тут нічого вже суттєво не змінить. Ще в попередні скликання попадала інтелігенція. А зараз? Є людина, яка має чимало мільонів. Якщо вона націоналіст за натурою, то все ок, - вона поможе з виданням україномовних книг, радіо та телепрограм, підтримкою молоді і теде. ( Це, звісно, була моя фантазія, адже таких олігархів я ще не здибала). А якщо цей багатий мен жид? Звісно, він палець об палець не вдарить, аби зробити бодай щось для України. Йому вигідно буде якісь махінації робити з Росією, - він потягне до Росії, до Європи - значить до Європи. А люди, простий люд, за ним піде, бо в нього гроші. І закони творяться не для простого люду, а для себе.
Я не знаю, чесно, що робити. Але щось робити треба і негайно. Може і починати копати криївки...
  • 0

#116 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 24.10.2008 – 00:49

Ти мабуть не читала тої книги?
Там все доводиться. Незалежно від того, хочемо ми того чи ні, але нинішній світовий порядок дуже скоро накриється мідним тазом.
Той, хто це зрозуміє і встигне підготуватися, має непогані шанси на майбутнє. Хто ні - той взагалі не має жодного шансу вижити.
В книзі все це розписано для Росії, але у нас практично те ж саме...
  • 0

#117 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 24.10.2008 – 00:56

Перегляд дописуSotnik (24.10.2008 01:49) писав:

Ти мабуть не читала тої книги?
Там все доводиться. Незалежно від того, хочемо ми того чи ні, але нинішній світовий порядок дуже скоро накриється мідним тазом.
Той, хто це зрозуміє і встигне підготуватися, має непогані шанси на майбутнє. Хто ні - той взагалі не має жодного шансу вижити.
В книзі все це розписано для Росії, але у нас практично те ж саме...
Сорі, не мала часу. На вихідні прочитаю.
Але поясни в кількох словах: чому?
  • 0

#118 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 24.10.2008 – 01:13

Сьогодняшній світовий порядок побудований на нафті і газі. Але ці ресурси дуже швидко тануть. Особливо в Росії. "Володарі" світу навмисно гальмують науково-технічний прогрес, щоб керувати світом через важелі нафти й газу. Це один фактор, який спричинить світову глобальну кризу.
Другий фактор - "мильні бульбашки" світових валют. Це довго розписувати. Наведу лише один приклад. Китайці шиють 1000 джинсів по 10 доларів = 10000$. Ґамериканці шиють один купальник з носовичка за 10000$. Де справжні, а де "дуті" гроші? Так з усією економікою. Це другий антагоністичний фактор. "Дике м'ясо" з Азії і Африки пре товпою в Європу і не асімілюється. Але при цьому і не працює. Це третій непримиримий фактор. Є ще 4, 5, 6, 7...100-й. Дія всіх цих факторів збіглася в часі і цивілізований світ не в змозі протистояти їм старими методами. Вважається, що ця фінансова криза - це тільки початок загальносвітової глобальної кризи. А це однозначно війна, революції, голод, епідемії по всій планеті. За оптимістичними оцінками в живих залишиться 1/4 людства. За песимістичними - тільки Адам і Єва....
Все це страхіття очікується в найближчі роки. Умовний початок - 2012.
А що робити - почитай. Однозначного рецепта там нема. Тільки загальний план.
  • 0

#119 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 24.10.2008 – 07:44

Перегляд дописуSotnik (24.10.2008 00:26) писав:

А як визначити, котра ідеологія українського націоналізму правильніша? Істинніша, так би мовити? Як? І, власне, хто визначатиме правильність того чи іншого різновиду ідеології українського націоналізму? І чому саме він?..
  • 0

#120 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 24.10.2008 – 08:23

Ех цей наш з вами спільний комплекс національної меншовартості!
Ми весь час говоримо: "Ми нічим не гірші, ми нічим не гірші..."
Цікаво, навіщо ми це так часто повторюємо? Хіба не схоже на самонавіювання? Тоді правильніше формулювання - "Ми найкращі!" :rolleyes:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних