Перейти до вмісту

Чи Бог є досконалим?

Повідомлень в темі: 301

#81 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 776 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 02.12.2008 – 11:11

Перегляд дописуtuchka (1.12.2008 19:44) писав:

що маємо, те маємо))) хоч свідомість і недосконала)) висновки ми робимо і іноді навіть правильні. людина не зможе поклонятись недосконалому Богу... хіба ні??????

але так само буває, що висновки робимо неправильні... :gryzin:

до того ж, нмд, чим недосконаліша свідомість, тим більше вона вірить у досконалого Бога, у те, що левчук подружиться з козенятами і їстиме разом з ними солому... бу-га-га... :happytwo:
  • 0

#82 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 02.12.2008 – 12:23

поправлю себе

Франко писав: "не таке мав остовпіння / Беда, як НІМЕ каміння / прорекло йому: "Амінь!" :happytwo:
  • 0

#83 Одісей

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 02.12.2008 – 19:23

Перегляд дописуВласюк (2.12.2008 11:11) писав:

але так само буває, що висновки робимо неправильні... :)

до того ж, чим недосконаліша свідомість, тим більше вона вірить у досконалого Бога, у те, що левчук подружиться з козенятами і їстиме разом з ними солому... бу-га-га... :rolleyes:
Мушу зізнатись, що я щиро радий за те, що Ви так правильно все зрозуміли і дали мені зрозуміти, що на цьому розмова завершена. Моя свідомість якраз настільки не досконала, щоб вірити в досконалого Бога а уява настільки інфантильна, щоб визнавати Непорочне Зачаття, Воскресіння Лазаря, стигмацію святого Франциска і Откровення Іоана. Я дійсно вірю, що кожне слово з Святого Письма тверде, як алмаз, і незмінне, неповторне у вічності а Чотири Євангеліста, як титани, підпирають склепіння церкви Христової, вірю, що прочитане слово з Писання, як пролите розплавлене золото, осяває наші душі і, застигаючи, залишає сліди навічно...
Звісно, Ви можете іронічно поспівчувати мені. Я буду тільки вдячний. Але навіть неприймаючи моєї віри внутрішньо, ззовні Ви маєте погодитись бодай в одному. Шестирічна дитина, що вірує в Санту в сотні разів духовно багатша за цинічно підлітка що невірує навіть у власну душу. Більше того! Лісовий пігмей з Нової гвінеї, що живе, як троглодит і вірить в лісових духів в духовному плані у тисячу разів більший за вченого філоссофа-матеріаліста, мецената і філантропа. Ви назвали мою уяву інфантильною і, зізнаюсь мали рацію.
Інфантильним був і святий Петро, який зустрівши Христа на дорозі з Риму, повернув, щоб бути розіп ятим. Інфантильним був і Лютер, що поклявся, коли гроза застала його в полі, стати монахом. А найбільше інфантильними були сотні святих і мучеників каменованих і страчених на аренах цирків і колізеяїв за віру. Для Вас це однак міфи, тож я не стану на них зупинятися.
Інфантильними, перш за все були Ісаак Ньютон, Галіо Галілей, Микола Коперник, Огюстен Коші ( "Я - християнин. Це значить, що я вірую в божественість Христа, як вірували... майже всі великі астрономи і математики минулого" - ці рядки належать йому), Карл Рітер ("Свіи скрізь переповнений славою Творця"), Карл Ліней ("Я бачив слід у Божий у Його творінні, і що за сила скрізь, навіть у найдрібніших, найнепомітніших Його творіннях. Що за невимовна досконалість"), Михайло Ломоносов ("...бо і природа є певним Євангелієм"), Андре Ампер, Гульєльмо Марконі ("Я пишаюся тим, що я людина віруюча. Я вірю в силу молитви. Я вірю в молитву не лише як католик а й як вчений"), Блез Паскаль, Вільям Гершель, Александро Вольта ("...Я не соромлюся Євангелія"), Джеймс Прескотт Джоуль, Вернер Фон Браун, Роберт Мілікен, Поль Сабатьє, Андрій Сахаров. Макс Планк, Альберт Енштейн та сотні інших. Але докази від часів Середньовічча майже не впливають на європейців. У наших головах плутаються десятки протилежних за своєю сутністю ідей і концепцій у які ми розрізняємо вже не як хибні чи істинні, як в часи бл. Августина а як прогресивні чи застарілі, консервативні чи ліберальні, банальні чи новаторські. Але не торкаючись більше предмету дускурсії скажу ще одне. 1.Публічно озвучувати слово "жиди" після Талергофу і Освенціуму не морально. 2. Називати основу канонічної віри християн "жидівським письмом" двічі не морально. 3.І останнє. Називаючи біблійні історографію "байками" Ви ризикуєте принизити віруючі почуття мільйонів християн, образити їхні світоглядні погляди і звичаї (згадайте християнський різдвяний цикл). Робити так з Вашого боку рівнозначно тому що й називати Мартіна Лютера Кінга - ганьбою Америки, або спалити український прапор на майдані Незалежності. З найкращими християнськими побажаннями - Одісей.
  • 0

#84 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 03.12.2008 – 09:19

"Більше того! Лісовий пігмей з Нової гвінеї, що живе, як троглодит і вірить в лісових духів в духовному плані у тисячу разів більший за вченого філоссофа-матеріаліста, мецената і філантропа. Ви назвали мою уяву інфантильною і, зізнаюсь мали рацію."

Воістину, я "остовпів" від оцих одісеєвих слів так, як не остовпів був Беда в описаному Франком випадку. О_о

Згаданий Вами, Одісею, Копернік не боявся висловитися проти "байок" церкви, не зважаючи на інквізицію, "варфоломіївську ніч" чи пилипівку.

До того ж, я не палю католицькі "святині". Але висловлюю свою думку з подібних приводів. Нмд, українська незалежність - це правильно, дії Мартіна Лютера Кінга - правильно, геноцид Ісуса Навина, описаний у "святій, непомильній" для Вас книзі - неправильно.

"сотні святих і мучеників каменованих і страчених на аренах цирків і колізеяїв за віру" були би, напевно, вкрай здивовані, ба навіть вражені іномарками та віллами сучасних "провідників християнства". І не треба нам, українцям, вішати на вуха міти братнього єврейського народу. Ми здатні й самі витворювати свої міти.

Повідомлення відредагував Власюк: 03.12.2008 – 09:42

• 0

#85 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6639 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 03.12.2008 – 10:23

Перегляд дописуВласюк (3.12.2008 09:19) писав:

дії Мартіна Лютера Кінга - правильно,
Ну правильно чи неправильно, це персональна думка кожного. Але принаймні у випадку з цим Мартіном Лютером Кінгом, нас не примушують йому молитися, чи навіть просто поважати його. Нас не вважають єретиками, якщо ми вважаємо його дії неправильними. Якщо хтось не знає, хто то такий, то йому не втокмачують, що то спаситель. Бо Мартін Лютер Кінг - не наш спаситель. Так само як і Ісус Христос - теж не наш спаситель. Ба навіть навпаки - обидва вони нашкодили Європейській расі.
  • 0

#86 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 04.12.2008 – 14:50

"або спалити український прапор на майдані Незалежності"...

саме таким способом прийшли християнські вірування на українські терени - коли палили та пускали по воді (топили) дерев'яні пам'ятники, що символізували божества, а також таблички та книги зі священними текстами давньоруського люду... отже, це називається - на злодію шапка горить!

Повідомлення відредагував Власюк: 04.12.2008 – 14:58

• 0

#87 Одісей

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 06.12.2008 – 11:00

Перегляд дописуВласюк (4.12.2008 14:50) писав:

"або спалити український прапор на майдані Незалежності"...

саме таким способом прийшли християнські вірування на українські терени - коли палили та пускали по воді (топили) дерев'яні пам'ятники, що символізували божества, а також таблички та книги зі священними текстами давньоруського люду... отже, це називається - на злодію шапка горить!

Прийняття християнства на Русі не було одномоментним актом. Більше ніж півтори століття - від Аскольда і до Володимира Русь була дуалістичною у релігійному сенсі. Це видно з договорів Олега з Візантією. Воїни-християни присягали святому Іллі, язичники - Волосу. Християнство прийшло на Русь під звуки труб і фанфар а його прихід був тріумфальний. Було б наївно вважати що 988 рік - поворотний момент в історії Русі. Хрещення Русі за Володимира - це тільки зовнішній акт, фактична констатація про завершення боротьби і реляція про повну перемогу. У всі століття до Володимира християнство наближалось левиною ходою - повільно але невідступно, тихо але нестримно. 988 р. - мить запечатана у вічності. Зима скінчилася - потекли весняні води. Летаргія розвіялась. Русь перестала бути Кімерією, бо благодать Божа "возсіяла на горах Київських".
  • 0

#88 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 06.12.2008 – 14:13

Перегляд дописуОдісей (6.12.2008 11:00) писав:

благодать Божа "возсіяла на горах Київських".

а "язичники" добровільно поховалися від того "світла" в лісах... "божий вогонь" зійшов на чола русичів, пожер їхніх ідолів - і запанував Рай...
(тільки його ніхто з тверезомислячих людей не помітив...)

Запитання: чи це від ладану такі фантазії в Одісея, чи від чогось більш міцного?.. :lol:

Повідомлення відредагував Власюк: 06.12.2008 – 14:13

• 0

#89 Одісей

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 06.12.2008 – 14:52

Перегляд дописуВласюк (6.12.2008 14:13) писав:

а "язичники" добровільно поховалися від того "світла" в лісах... "божий вогонь" зійшов на чола русичів, пожер їхніх ідолів - і запанував Рай...
(тільки його ніхто з тверезомислячих людей не помітив...)

Запитання: чи це від ладану такі фантазії в Одісея, чи від чогось більш міцного?.. :lol:
Давайте всетаки не переступати межу елементарної вічливості.
Навіть відкидаючи догматично-месіанську ідею про торжество християнства, і відкинувши флер ідеалізації, не можна не погодитись у колосальному культурному і політичному значенні цієї події яка позитивно оцінювалась навіть марксистами.
  • 0

#90 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 06.12.2008 – 15:01

гаразд, зробили русичі крок вперед...
але якби так усе було в тому гладко, лагідно та довершено... в таке не вірю... а вірю, що було жорстке протистояння...
  • 0

#91 Одісей

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 06.12.2008 – 15:20

Перегляд дописуВласюк (6.12.2008 15:01) писав:

гаразд, зробили русичі крок вперед...
але якби так усе було в тому гладко, лагідно та довершено... в таке не вірю... а вірю, що було жорстке протистояння...
Корінь цього протистояння лежав не в прийнятті християнства, а в політиці київських князів, що за ним маскувалась. У політичному сенсі хрещення Володимира було потрібно для того, щоб сакралізувати постать князя. До того ж одночасно з приходом християнства впроваджувалась політика централізації, розширення князівського домену і впровадження ленного землеволодіння. А "жорстоке протистояння" вітлене у народних бунтах, сепаратизмі окремих земель і реакції волхвів було не опозицією новій вірі а ностальгічним прагненням повернутись до "времен добрых, старожитных" - до часу патріархів-старійшин і родового ладу.
  • 0

#92 Risya

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 61 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Lviv

Відправлено 28.01.2009 – 21:14

[чим недосконаліша свідомість, тим більше вона вірить у досконалого Бога, у те, що левчук подружиться з козенятами і їстиме разом з ними солому... бу-га-га... :)
[/quote]

Чим недосконаліша свідомість - тим більше вона вірить, що людині все зійде з рук,
а чим досконаліша свідомість - тим більше вона розуміє, що Біблія - це не Плейбой...

Не праві Ви...
  • 0

#93 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 29.01.2009 – 12:03

Перегляд дописуОдісей (6.12.2008 15:20) писав:

Корінь цього протистояння лежав не в прийнятті християнства, а в політиці київських князів, що за ним маскувалась. У політичному сенсі хрещення Володимира було потрібно для того, щоб сакралізувати постать князя. До того ж одночасно з приходом християнства впроваджувалась політика централізації, розширення князівського домену і впровадження ленного землеволодіння. А "жорстоке протистояння" вітлене у народних бунтах, сепаратизмі окремих земель і реакції волхвів було не опозицією новій вірі а ностальгічним прагненням повернутись до "времен добрых, старожитных" - до часу патріархів-старійшин і родового ладу.

А те, що русичів (людей), котрі вірували у Перуна чи Велеса, різних "старообрядців", а також жидів масово спалювали та топили - це теж була досконала хода християнства по наших теренах? Назвіть це як хочете, політичною доцільністю чи прогресом цивілізації, тут ще я можу частково погодитись - але ж я особисто досконалістю таке звірство ніколи не назву!

Перегляд дописуRisya (28.01.2009 21:14) писав:

чим досконаліша свідомість - тим більше вона розуміє, що Біблія - це не Плейбой...

Не праві Ви...

чим досконаліша свідомість - тим більше вона розуміє, що Біблія - це не Плейбой...

саме так - місцями Біблія гірша за Плейбой, бо проповідує расизм ("богообраність" народу), геноцид (читай книгу Ісуса Навина)...
і така мура, нмд, аж ніяк не може бути якимось "листом досконалого бога"... тільки плутана писанина релігійних письменників певних епох...

П.С. тому своїй дитині я б дозволив читати Біблію з далеко більшою кількістю застережень, ніж Плейбой! :)

Повідомлення відредагував Власюк: 29.01.2009 – 12:09

• 0

#94 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 29.01.2009 – 16:06

скорочено можу висловити таке своє кредо:
"існування недосконалости у світі, ба навіть існування недосконалого світу унеможливлює існування якогось досконалого бога... інша річ, коли бог змагається до досконалости - таке вважаю можливим..."
  • 0

#95 Blad

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 55 повідомлень

Відправлено 29.01.2009 – 21:57

Панове! Вмійте ставитись з гумором до себе! Як можу недосконала істота, себто людина, визначати досконалість такого.... ммм, поняття як БОГ.
Я б на вашому (декого з Вас) місці заперечив, що БОГ - це ....ммм.. поняття, створене самою людино. Тоді це вже питання світогляду кожного і як бачимо, у плані відстоювання власного світогляду людина дасть фору віслюку :rolleyes:. Але ж ми так любимо "потеревенити" :ggggg:
Якщо у досяжному пересічній людині світі і є щось популярне, то це немовля!
  • 0

#96 Avas

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень

Відправлено 30.01.2009 – 08:43

До всіх:

А ви власне не допускаєте, що бог навіть не здогадується, що ми так його обзиваємо. Може над тим кого всі називають "Богом", ще існує ТВОРЕЦЬ???
  • 0

#97 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 30.01.2009 – 09:47

Перегляд дописуBlad (29.01.2009 21:57) писав:

Панове! Вмійте ставитись з гумором до себе! Як можу недосконала істота, себто людина, визначати досконалість такого.... ммм, поняття як БОГ.
Я б на вашому (декого з Вас) місці заперечив, що БОГ - це ....ммм.. поняття, створене самою людино. Тоді це вже питання світогляду кожного і як бачимо, у плані відстоювання власного світогляду людина дасть фору віслюку :rolleyes:. Але ж ми так любимо "потеревенити" :ggggg:

Письменник Nike Велес з приводу нашої здатности пізнати досконалість чи недосконалість будь-кого (будь-чого) висловився так: "–…підсувають Провидіння, мудрість Божого Промислу… це так можна усе виправдовувати – ми коримося діям комуністів і їхнього вождя Сталіна, бо ми зі своїми вузькими розумами не можемо зрозуміти усю ”величність” їхнього Промислу… бо як же нам, ”простим нещасним смертним”, врахувати оту всю розмаїту сукупність політичних факторів і всю складність їхніх інтриг?.. – а тут і розуміти багато не треба: Життя, його розвиток аж до безсмертя – понад усе!.. повага до гідності кожної розумної особистості – понад усе!.. а для державних урядів – забезпечувати достатньо вільний розвиток життя особистостей, рівність у допомозі і перед законом, відповідні цивілізовані стандарти цього життя. І друге: хто позбавляє людей Життя – є злочинцем!.. його вплив треба ізолювати навічно… це ж Гітлер теж говорив, що ним керує Провидіння… так що ж, не думаючи, кричати: ”Хайль Гітлер…” буквально: ”нехай святиться Гітлер…” і йти убивати, бо того хоче пророк і його сумнівне ”Провидіння”? – аж ніяк… треба відійти від такого Провидця, протистояти йому, якщо треба, навіть у смертельному протистоянні, ідучи на будь-який потрібний ризик во ім’я Життя, во ім’я всього святого…” (роман "Свідки Абрахама", розділ 7).

До того ж, що це за досконалий Творець, творіння якого зіпсувалося?.. За етикетками "made in Japan", "made in USA", "made in Ukraine", "made in Russia"... кожен бачить різницю... чи Ви б вважали досконалим якогось майстра, виріб котрого, напр. телевізор, зіпсувся, а він нібито з невідь-де пише листи: "чекайте, ревно моліться, я прийду, все поправлю..." - і не йде. Виходить: "казав пан - кожух дам..."?

Повідомлення відредагував Власюк: 30.01.2009 – 10:02

• 0

#98 Blad

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 55 повідомлень

Відправлено 30.01.2009 – 10:26

Перегляд дописуBlad (29.01.2009 22:57) писав:

Я б на вашому (декого з Вас) місці заперечив, що БОГ - це ....ммм.. поняття, створене самою людино. Тоді це вже питання світогляду кожного і як бачимо, у плані відстоювання власного світогляду людина дасть фору віслюку :rolleyes:. Але ж ми так любимо "потеревенити" ;)
:ggggg: :lol:
пардон, це Т9 спотворив мою думку, має бути не популярне, а досконале

Перегляд дописуВласюк (30.01.2009 10:47) писав:

До того ж, що це за досконалий Творець, творіння якого зіпсувалося?.. За етикетками "made in Japan", "made in USA", "made in Ukraine", "made in Russia"... кожен бачить різницю... чи Ви б вважали досконалим якогось майстра, виріб котрого, напр. телевізор, зіпсувся, а він нібито з невідь-де пише листи: "чекайте, ревно моліться, я прийду, все поправлю..." - і не йде. Виходить: "казав пан - кожух дам..."?

А з якого чуда вища сила має нас няньчити упродовж усього життя? Ти народився на світ, спроможний усвідомлювати, сприймати? Так користуйся цим. І те, що ти згодом стаєш недосконалим, це виключно твій промах і виправляти ситуацію - твоя задача, яку, втім, і необов'язково виконувати, бо все що ми повинні віддати ми й так віддамо.
  • 0

#99 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 30.01.2009 – 12:49

Перегляд дописуBlad (30.01.2009 10:26) писав:

а досконале

А з якого чуда вища сила має нас няньчити упродовж усього життя? Ти народився на світ, спроможний усвідомлювати, сприймати? Так користуйся цим. І те, що ти згодом стаєш недосконалим, це виключно твій промах і виправляти ситуацію - твоя задача, яку, втім, і необов'язково виконувати, бо все що ми повинні віддати ми й так віддамо.

А з того дива, що не я сам себе у світ закинув, а були попередники! :rolleyes: І негоже усуватися мені, як батькові, від проблем моєї донечки, нмд. І Творцеві теж, мабуть, негоже.
  • 0

#100 indigo_tut

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 19 повідомлень

Відправлено 02.02.2009 – 13:01

Пардон, але питання безгуде!!! - Ви хочете охарактеризувати Бога величиною яка йому підвладна!
БОГ САМ ВИЗНАЧАЄ ЩО Є ДОСКОНАЛІСТЬ!!!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних