Перейти до вмісту

Чи Бог є досконалим?

Повідомлень в темі: 301

#21 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 23.10.2008 – 11:18

Перегляд дописуLady Erato (23.10.2008 12:13) писав:

хоча, в кожного своя досконалість і меж досконалості немає..
Можна якісь приклади, бо я чесно не доганяю люди про шо ви тут говорите :rolleyes:
  • 0

#22 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 23.10.2008 – 11:26

Перегляд дописуbulbashka_aero (23.10.2008 12:18) писав:

Недосконалість природи в тому, що людина - будучи частиною природи - може втрутитися і все зіпсути. Фактично "природа" знищує себе сама.
будь яка тварина живе в гармонії з природою бо пристосована лише до певної екологічної ніші, це може тривати мільйони років, але коли в цій ніші щось міняється тварини вимирають, людина відрізняється тим що вона сама здатна змінювати екологічну нішу під свої потреби, тому може вижити при будь яких(в розумних межах) змінах умов. Таким чином людина це найдосконаліша тварина(тягатись з нею може хіба вірус який для пристосування постійно мутує)
  • 0

#23 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 23.10.2008 – 11:33

Перегляд дописуВласюк (16.10.2008 10:30) писав:

Ситий по горло всілякими загрозами і втомлений від стихійних лих, старий сенатор штату Небраска вирішив використовувати силу закону проти головного, із його точки зору, винуватця в людських нещастях - Господа Бога.

Сенатор Ерні Чамберс з Омахи, штат Небраска, подав позов проти Бога в районний суд округу Дуглас минулого тижня.
Людині властиво шукати винного в своїх бідах. Як не сусід, так влада, як не влада, то Бог і теде. А хіба не сама людина винна своєю діяльністю в тих бідах?

А ми ще дивуємось, яку владу тупу ми вибираємо :rolleyes:

Перегляд дописуТемний ангел (16.10.2008 10:39) писав:

Бог, а краще сказати Абсолют, не може бути не досконалим. Це нонсенс. Це не персона і його природу ми зрозуміти не можемо. А відносно стихійних лих, то таким чином природа намагається захиститися від надмірного використання своїх ресурсів людиною, адже ми все більше експлуатуємо планету і хижацьки її використовуємо, отруюємо і тут ні до чого та сила, яку християни називають Богом. Винуваті ми самі, а якщо не задумаємося над тим, що творимо, то далі, на мою думку, ще не таке буде. Все повертається, як бумеранг, такий собі закон карми - як ми ставимося до природи, так вона поставиться до нас.
Повністю погоджуюсь.

Перегляд дописуБогуслав (23.10.2008 11:08) писав:

складається враження що у рубриці "Релігія" сидять лише атеїсти і ті хто нібельмеса в питаннях релігії не патрає, принаймні не намагається щось зрозуміти. цікава компанія.
:rolleyes: Точно. Теж це помітила.)
  • 0

#24 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 23.10.2008 – 12:16

Перегляд дописудомовик (23.10.2008 11:26) писав:

будь яка тварина живе в гармонії з природою бо пристосована лише до певної екологічної ніші, це може тривати мільйони років, але коли в цій ніші щось міняється тварини вимирають, людина відрізняється тим що вона сама здатна змінювати екологічну нішу під свої потреби, тому може вижити при будь яких(в розумних межах) змінах умов. Таким чином людина це найдосконаліша тварина(тягатись з нею може хіба вірус який для пристосування постійно мутує)
Найдосконаліша. Ще б пак! вона ж може знищити середовище, поза межами якого не зможе існувати...
  • 0

#25 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 23.10.2008 – 13:23

гадаю, що тут можливості людини деякі форумчани переоцінюють... напр., стосовно цунамі - коли одна материкова плита наштовхується ("наїжджає") на іншу, то хіба людина винна у такому дрейфі материкових плит, а не творче начало, яке "землю вгрунтувало на основах її"... процес дрейфування материкових плит веде до вулканічної діяльності, землетрусів, і так тривало, як свідчать науковці з прадавніх епох, коли ще люди зі списами за оленями та антилопами ганяли... як же ті наші предки з сокирами і мотиками спричинялись до дрейфу материкових плит???.. тільки мізантропи-релігійники можуть усе звалювати на нещасну людину...
  • 0

#26 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 23.10.2008 – 13:55

Перегляд дописуВласюк (23.10.2008 14:23) писав:

гадаю, що тут можливості людини деякі форумчани переоцінюють... напр., стосовно цунамі - коли одна материкова плита наштовхується ("наїжджає") на іншу, то хіба людина винна у такому дрейфі материкових плит, а не творче начало, яке "землю вгрунтувало на основах її"... процес дрейфування материкових плит веде до вулканічної діяльності, землетрусів, і так тривало, як свідчать науковці з прадавніх епох, коли ще люди зі списами за оленями та антилопами ганяли... як же ті наші предки з сокирами і мотиками спричинялись до дрейфу материкових плит???.. тільки мізантропи-релігійники можуть усе звалювати на нещасну людину...
Ггг... Значить я - мізантроп-релігійник :rolleyes: Щож, ще одну мою грань відкрили :rolleyes:
А ви чули про праці Тесли? Зараз чимало науковців стверджуюють, що та сама Америка, про яку йдеться, піддається атакам (я про урагани) не природи. Є думка, що то справа рук саме людини.
  • 0

#27 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 23.10.2008 – 16:42

2 Олеська

я здається писав, що така ситуація була і в кам'яному віці... там що, людина так кам'яною сокирою орудувала, аж материкові плити хиталися? ну Ви й фантазерка! :rolleyes:
  • 0

#28 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 23.10.2008 – 18:01

Перегляд дописуbulbashka_aero (23.10.2008 13:16) писав:

Найдосконаліша. Ще б пак! вона ж може знищити середовище, поза межами якого не зможе існувати...
не знищити а переробити під себе, хоча при бажанні знищити тож не проблема
  • 0

#29 Красунечка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 663 повідомлень

Відправлено 23.10.2008 – 18:17

тільки люди можуть задати таке запитання... в усіх катастрофах, як говорив Темний ангел, винна лише людина. і всі потім питаються:"а якщо Бог такий всесильний, то чомму невинні люди помирають?чому нема вічного життя?" так Бог нам це все давав! Бог давав нам вічне життя, яке ми не прийняли належно. є 10 заповідей Божих. скажіть, чи не було б нам добре жити на Землі, якби усі їх дотримувались?Бог дав нам усе! та чи вміли ми це взяти гідно? та де ж! люди будуть питатись чому Бог нам не помагає, чому тут катастрофи і війни на кожному кроці! а що хтіли ж бо - те маєте!
  • 0

#30 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 23.10.2008 – 18:29

Перегляд дописуБогуслав (23.10.2008 10:34) писав:

звичайно Бог є досконалим і увесь світ, створений за його задумом також є досконалим. "Бог є у всьому і все є Бог і немає нічого поза Богом і немає нічого, що було б без Бога"", десь у Біблії є такі слова.
і ще ми часто забуваємо основну характеристику Бога: Бог є Любов. тобто Бог по принципу не може когось не любити, бо окрім любові у ньому нічого більш нема. він не може карати за гріхи навіть не може зірвати волосинку з вашої голови, тим паче насилати торнадо і сіяти смерть і страждання.
але окрім Бога є ще зло - антипод Любові. моє уявлення є таким: людина приходить у світ наче на нейтральні й території, тобто між Богом і Злом, а уже куди йти вона вибирає сама. Бог це любов, внутрішній спокій, здоровий глузд, Зло це його протилежність: хвороби, душевні страждання, важка смерть тощо. тому не Бог вирішує захворіє людина чині і чи загине вона від торнадо, людина сама вибирає цей шлях, і наскільки вона наближається до Зла, на стільки ж віддаляєть від Бога і навпаки.

Богуславе, а ти сам не відчуваєш у своїх словах суперечності? Так все - таки "немає нічого, що було б без Бога" чи "людина обирає сама"? Насправді тут ми торкаємося фундаментальної релігійної ( не лише суто християнської) та філософської проблеми. Дивіться. Християнське вчення говорить, що Бог всемогутній, всезнаючий та всеблагий. Питання : чому Бог, який є любов, допускає існування зла? Традиційна відповідь : для того, щоб дати людям свободу волі. Допустити існування зла - це був єдиний спосіб створити людину вільною та щасливою. Людина сама обирає шлях, яким рухається. Якби не було зла, людина перетворилася б на "молоток", знаряддя в руках Господа. Хороше пояснення. Але у мене тоді зі свого боку постає інше питання : якщо ми говоримо, що Бог всезнаючий, тобто знає, що було, є і буде, то про яку свободу волі ми говоримо? Якщо ще до народження дитини Бог уже знає всю її долю, то хіба ж це можна назвати свободою? Це якраз більше нагадує "молоток", запрограмованого робота, до якого не може бути претензій, бо його так запрограмували. Тому я поки не бачу, як можна узгодити тезу про свободу людини зі всезнаючим Господом. Радий буду почитати ваші міркування.

Трошки почистив тему від флуду.
  • 0

#31 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 23.10.2008 – 20:17

Перегляд дописуКрасунечка (23.10.2008 19:17) писав:

так Бог нам це все давав! Бог давав нам вічне життя, яке ми не прийняли належно.
я перепрошую, може тут якісь маклауди сидять, але мені цей чувак нічо не давав, я його навіть в очі не бачив
  • 0

#32 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 23.10.2008 – 20:23

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (23.10.2008 19:29) писав:

Богуславе, а ти сам не відчуваєш у своїх словах суперечності? Так все - таки "немає нічого, що було б без Бога" чи "людина обирає сама"? Насправді тут ми торкаємося фундаментальної релігійної ( не лише суто християнської) та філософської проблеми. Дивіться. Християнське вчення говорить, що Бог всемогутній, всезнаючий та всеблагий. Питання : чому Бог, який є любов, допускає існування зла? Традиційна відповідь : для того, щоб дати людям свободу волі. Допустити існування зла - це був єдиний спосіб створити людину вільною та щасливою. Людина сама обирає шлях, яким рухається. Якби не було зла, людина перетворилася б на "молоток", знаряддя в руках Господа. Хороше пояснення. Але у мене тоді зі свого боку постає інше питання : якщо ми говоримо, що Бог всезнаючий, тобто знає, що було, є і буде, то про яку свободу волі ми говоримо? Якщо ще до народження дитини Бог уже знає всю її долю, то хіба ж це можна назвати свободою? Це якраз більше нагадує "молоток", запрограмованого робота, до якого не може бути претензій, бо його так запрограмували. Тому я поки не бачу, як можна узгодити тезу про свободу людини зі всезнаючим Господом. Радий буду почитати ваші міркування.

де ви побачили суперечність? я говорю про те що УСЕ було створене Богом і немає нічого, що було б поза ним, людина також продукт творчості Бога але на волю людини Бог впливати не може, цим вона і відрізняється від тварини, у Людини є воля. це ж елементарно.
щодо "молотка" в руках Бога. для початку задайте собі питання: для чого Богу взагалі створювати Людину, коли він знає наперед про кожен крок і кожен вибір кожної людини, кол знає історію світу від початку до кінця? знайдете відповідь на це, знайдете і на поставлене вами . :rolleyes:
  • 0

#33 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 23.10.2008 – 22:33

Перегляд дописудомовик (23.10.2008 11:33) писав:

ну оскільки ніхто так і не дав мені визначення що таке бог і що таке досконалість, то я пущуся у вільне плавання. Взагалі я так розумію питання в темі про різну несправедливість, типу "за що господи?". Причому відповіді ви не почуєте, буде типу як у ангела - бог за нас не відповідає, а коли треба "на все воля господня", ну а коли вже зовсім бред - "розумом бога не осягнути". А все тому що нема у вас критерія шо таке бог і шо воно має робити, кожен собі вигадує як йому більше подобається, це як вигадувати соціальний устрій, кожному своє.

А я доречі не знаю жодного процесу в природі який би відбувався за участю бога, типу під його контролем. Добро-зло, це так мило, як в дитячій казці, прикол в тому що всі біологію вчили і знають що в природі цього нема, одні живуть за рахунок інших, навіть людину на верхівці харчової піраміди втіхаря їдять мікроби та інші паразити. Це долречі дуже навіть досконала(ефективна) схема, по суті єдино можлива. Ну а катаклізми ідуть по законам природи, так шо ви це снобство закінчуйте, людина пристосовується до природи а не навпаки, причому досконалість тварин в цьому плані означає ефективність їхнього пристосування до природу, це взагалі їхня задача - пристосовуватись, а не природи(неживої всмислі).

Досконалість це ж ніби відносна категорія? Ну чому бог не може бути досконалим вбивцею? Ну але це бред, бо нема його(спірне і нецікаве питання). Якшо хочете знати що тут недосконале, то це ваше уявлення про світ, бо ви собі думаєте одне а вреальності маєте зовсім інше, тілько й всього. А потім ше возмущаєтесь, а чо це бог не робить то шо має робити, анехдот.Про якусь недосконалість природи(типу "отако було б краще") може гшоворити хіба той хто ніфіга не шарить які то складні процеси.

Ше за бога скажу :rolleyes:http://video.google....063760405577325
Дивіться першу частину, там спочатку тіпа хамство, але потім зовсім інша справа,,,,, особисто я був вражений простотою пояснень

якщо ви такий закостенілий атеїст і давно для себе знайшли відповіді на питання досконалості Бога, то для чого взагалі ви створюєте таку тему? щоб продемонструвати свою тупість? Коректніше, будь ласка! Усне попередження. Максим Стюфляєв
релігійні питання є дуже глибокі і вимагають досконалого вивчення не лише цих питань, а й самого себе. ми вивчали в школі багато років математику, фізику, хімію, але 90% з нас не згадає зараз жодної формули. ви ж, пане домовик, з такою легкістю знаходите відповіді на питання релігії, що я можу з 100% впевненістю сказати що ви не роздумували над ними навіть кілька годин (думки типу "перше шо прийшло в голову" до уваги не беруться).
  • 0

#34 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 23.10.2008 – 23:47

Перегляд дописудомовик (23.10.2008 19:01) писав:

не знищити а переробити під себе, хоча при бажанні знищити тож не проблема
наразі ми його так переробили, що ось-ось каюк станеться :rolleyes:
  • 0

#35 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 24.10.2008 – 00:00

Перегляд дописуБогуслав (23.10.2008 23:33) писав:

якщо ви такий закостенілий атеїст і давно для себе знайшли відповіді на питання досконалості Бога, то для чого взагалі ви створюєте таку тему? щоб продемонструвати свою тупість?
Дуже весело чути подібне питання від людини яка не зорієнтувалась навіть хто заснував тему ;), дозволю собі зіронізувати, що вихованість і вміння вести аргументовану дискусію робить наше життя насиченішим, а терпимість і демонстративна любов до ближнього є неодмінною рисою людей які позиціонують себе як високодуховних ;)

Перегляд дописуБогуслав (23.10.2008 23:33) писав:

пане домовик, з такою легкістю знаходите відповіді на питання релігії, що я можу з 100% впевненістю сказати що ви не роздумували над ними навіть кілька годин
Ну треба ж якось по суті заперечувати, пане богуслав, шо ж ви як маленький, я ж не можу вам тут доводити скільки і про шо я думаю. Або так, ваше впевнений на моє впевнений і по нулям, Ок? :D

Перегляд дописуbulbashka_aero (24.10.2008 00:47) писав:

наразі ми його так переробили, що ось-ось каюк станеться :rolleyes:
Та то драматизують, один вулкан наприклад викидає більше гидоти ніж все людство з десять років

всі люблять природу але в лісі жити ніхто не хоче, навіть індіанці :rolleyes:
  • 0

#36 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 24.10.2008 – 00:12

Перегляд дописуВласюк (23.10.2008 17:42) писав:

2 Олеська

я здається писав, що така ситуація була і в кам'яному віці... там що, людина так кам'яною сокирою орудувала, аж материкові плити хиталися? ну Ви й фантазерка! :rolleyes:
О, так, я фантазерка...)))
Власне людина з кам"яною сокирою не додумалась би подавати позов проти Бога, правда?)
Напевно Ви чули про попередні цівілізації, що існували ще до початку кам"яного віку? Між іншим, як доводять вчені, вони були набагато розвиненішими і йшли набагато кроків вперед в своєму розвитку, ніж дійшло до тепер людство. Де гарантія, що попередні цивілізації не призвели до повного свого винищення? ( То, звичайно, гониво, і мабуть вся справа в впливі космосу, але... питання :rolleyes:)

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (23.10.2008 19:29) писав:

Бог дає людині вибір. І то вже лише від людини залежить, чи вона вибире добро, чи зло. Як кажуть, що у людини на одному плечі сидить ангел, а на другому - чортик. І один, і другий нашіптує своє...)))
  • 0

#37 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 24.10.2008 – 09:07

Цитата

Дуже весело чути подібне питання від людини яка не зорієнтувалась навіть хто заснував тему :rolleyes:, дозволю собі зіронізувати, що вихованість і вміння вести аргументовану дискусію робить наше життя насиченішим, а терпимість і демонстративна любов до ближнього є неодмінною рисою людей які позиціонують себе як високодуховних :rolleyes:
вибачаюсь, спутав вас з п. Власюком.
щодо вихованості, просто мене вбивають такі пости, реагувати на них спокійно це вище моїх сил. ;)
доречі я не позиціоную себе як високодуховна людина, бо не є таким, я лише ставлю питання і шукаю відповіді. і ще, між іншим: демонстрація любові, чи будь чого іншого у християнстві зветься фарисейство. любов повинна бути потаємна

Цитата

Ну треба ж якось по суті заперечувати, пане богуслав, шо ж ви як маленький, я ж не можу вам тут доводити скільки і про шо я думаю. Або так, ваше впевнений на моє впевнений і по нулям, Ок? ;)
мені не треба цього доводити, висновки для себе я зробив. а впевненість повинна на чомусь грунтуватись
  • 0

#38 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 24.10.2008 – 09:24

Перегляд дописуВласюк (23.10.2008 14:23) писав:

Я вже тут, здається, говорив, що маю на увазі духовний розвиток, а не розвиток технологій. Природні процеси хаотично не відбуваються, якщо та плита рухається, значить є певні природні механізми для цього і вона мала рухатися, бо так влаштовано природою. Надра землі не холодні, завдяки процесам у них плити мусять рухатися. І можу ще раз повторити - Абсолют не є нянькою для людей. Ти нарікаєш не материкові плити, які дрейфують, але подумай про те, що було б, коли б надра Землі охололи. І ще можу додати, що так поширені зараз землетруси може спричинювати діяльність людини, а саме надмірний видобуток нафти, яка згідно певних досліджень має не органічне походження. Про це я згадував у цій темі. Знову людина з її діяльністю і нічого більше. Погоджуюся, що людина дісно нещасна - нищити своє середовище існування здатна лише вона.
  • 0

#39 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 24.10.2008 – 09:57

отже, якщо Бог-Творець створив усе, то він "створив" і зло. (Християнам, юдеям: почитайте епізоди, коли "злий дух від Господа" нападав на Саула, і то неодноразово).
Ми також бачимо, що Бог зараз веде себе так, ніби його нема, тобто фактично не втручається і не запобігає бідам та катастрофам. Чи не має це кваліфікуватися, як злочинна бездіяльність? (нариклад - знав, що поїзду загрожує катастрофа, мав потугу запобігти, але не запобіг)...

Отож, ситуацію з таким-ото творчим Началом треба людству якось виправляти. Чи не так?
  • 0

#40 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 24.10.2008 – 10:14

Перегляд дописуВласюк (24.10.2008 10:57) писав:

отже, якщо Бог-Творець створив усе, то він "створив" і зло. (Християнам, юдеям: почитайте епізоди, коли "злий дух від Господа" нападав на Саула, і то неодноразово).
Ми також бачимо, що Бог зараз веде себе так, ніби його нема, тобто фактично не втручається і не запобігає бідам та катастрофам. Чи не має це кваліфікуватися, як злочинна бездіяльність? (нариклад - знав, що поїзду загрожує катастрофа, мав потугу запобігти, але не запобіг)...

Отож, ситуацію з таким-ото творчим Началом треба людству якось виправляти. Чи не так?
Добре, прийму у цьому дописі твою логіку і сприйняття буквально того, що написано в Біблії. Та сама катастрофа виникає з вини людей і якщо Бог почне кожного разу нас рятувати, а так він повинен чинити згідно твоєї логіки, то люди втратять будь - яку пильність і у своєму розвитку скотяться до рівня приматів, бо будуть знати, що Бог їх порятує, не залежно від того, у яке лайно вони влізуть. Це не злочинна бездільність - це намагання людину чомусь навчити, яке поки що безуспішно. Як в одній історії: "В містечку сталася повінь і всі люди почали втікати з нього. Один чоловік виліз на дах свого бдинку, але вода піднімалася. До нього підплив сусід на човні і запропонував рятуватися разом з ним, але той відмовився, говорячи, що Бог його врятує. Потім підплив його знайомий на човні і запропонував те ж саме, але той так само відмовився. Та повторилося і втретє. Вода піднялася, чоловік втонув. В потойбіччі він побачив Бога і сказав: "Господи, чому ти не спас мене, я ж виконував всі заповіді і так вірив в тебе!" А Бог відповів: "Я тричі посилав тобі човна, але ти не сів в нього" :rolleyes:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних