Перейти до вмісту

Чи Бог є досконалим?

Повідомлень в темі: 301

#161 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6653 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 02.06.2009 – 11:41

Перегляд дописуVitalek (1.06.2009 22:30) писав:

Що тільки не здається фанатизмом, тим яким гордість недозволить визнати що вони не центр всесвіту, і тим що думають ніби вони знають і розуміють більше за інших........Саме легше сказати що інші неправі, а ти доведи що ти правий.
ну коли тобі це так цікаво, то напишу більше:

Цитата

Приблизно перекажу слова з книги:
Бог допустив існування зла в світі, щоб була можливість проявитись добру. Не було б зла, не було б прощення, бо ніхто б необразив, не було б можливості проявити милосердя, любов до ворога, терпіння, і інших подібних речей. Не було б зла, людина не мала б вибору, і була б не вільною у свободі вибору.

І як вже тут було сказано, що Бог не може бути не досконалим, це нонсенс. Бо якщо Бог недосконалий, до де взагалі досконалості шукати, на що ж тоді надіятись і у що вірити, коли Той хто створив такий світ, де навіть одна клітина настільки складна, і Він недосконалий.................Таке просто неможливо.
Просто нам важко щось зрозуміти вище за фізичний світ, навіть важко зрозуміти існування поза часом, але ж таке існування є.
І навіть якщо щось стається ніби погане, .......... ми не завжди знаємо і розуміємо, що це погане може багатьох спамятати, і не потрібно це спихати на недосконалість Божу.

ти не можеш мені дати докази існування якого-небуть божества, а я не збираюсь доводити його неіснування, бо я так не вважаю.
Я згідний з екзистенцією буття, тобто вважаю, що наш всесвіт створений.
Але я абсолютно незгідний з тим, що рядового язичницького божка прирівняли до творця. Скільки героїв оспіваних поетами, скільки прославлених ідолів. А про найжорстокіших деспотів скільки хвалебних речей написано!!!

Ось таке питання: Кому моляться, кому поклоняються віруючі? Як характеризують того бога, якому вони моляться? Його характеристика - це портрет психічно хворого деспота з маніакальною манією величі, що потребує насолоджуватися самоприниженням підданих. Я не кажу, що бог такий є. Я кажу що віруючі моляться такому ідолу, якого вони ще й вважають творцем. Особа з таким характером не може бути творцем.

Якщо людина створює собі якийсь механізм для обслуговування, хіба людина вимагає від цього механізму, щоб він молився на людину? А якщо вимагає - то місце такій людині в шести мяких стінах!
Отож я вас питаю: Хіба творець хоче, щоб ви йому молилися? Люди приходять в церкву молитися з проханнями - як до звичайного чиновника. А молитва не потрібна творцю, молитва потрібна самій людині, як медитація. Тож для мене ближче буддизм.
Я просто не хочу, щоб творцю приписували маніакальні характеристики деспотичного язичницького божка. І не хочу, щоб лиш одну з язичницьких релігій вважали правильною серед інших, нічим не гірших.
  • 0

#162 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 02.06.2009 – 11:45

мені пододається як об"єднані теми
якщо бог інопланетянин, то він недосконалий, а ящо ні, то він досконалий?
а якщо бог, досконалий інопланетянин?
і що робити якщо хтось в інопланетян вірить. а в бога ні? як тут корелює досконалість інопланетян з боговою?

і взагалі, в темі, яку об"єднали, є своя сіль, рід Ісуса являється реплікацією родів єгипетських фараонів, а якщо в єгипті були замішані інопланетяни, то в дечому теза являється правильною
але, це все якось обідно, бо ми виходить як якісь аборигени здатні поклонятись якомусь прибульцю з кращими технологіями, і кращим розумінням всесвіту
але, це було колись, зараз люди поклоняються тим, хто краще розуміється на соціальнії ієрархії, і краще може протиснутись туди, де хтось інший просто не захтів би
взагалі, всі ці дискусії смішні, бо бог, це поняття, яке являється уособленням віри, в загальному розумінні
  • 0

#163 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6653 повідомлень

Відправлено 02.06.2009 – 12:09

Чи вірю я в бога - сумнівне питання. Але я точно не вірю в ідеальність, в абсолют. Бо все відносно.
Навіть творець не може бути ідеальним, йому це і не потрібно.
Людина - на те й людина, і відрізняється від інших здатністю творити.
І людині, творцю, зовсім не треба, щоб його творіння знали про свого творця! І зовсім не треба, щоб вони поклонялися своєму творцю, бо якщо так, то в нього явно проблеми.

Слід різнити:
- божества, які були просто чужинцями - чи то іншопланетяни, чи то Земні більш розвинуті цивілізації.
- божества, спроектовані з героїв і царів. Такі як Геркулес чи вічноживий Ленін. жидівський Яхве якраз і є таким.
- божества чисто вигадані. духи всілякі там, дрібна нечисть. - це від буйної фантазії і наркотиків, і просто вигадані казочки, щоб дітям-почемучкам щось збрехать, аби відчепились і не шкоднічали. Дуже багато божеств вигадані лише через те, що люди не хотіли казати "не знаю"
- злі та добрі духи в шаманствах всіляких, які насправді є бактеріями, чи інакшими паразитами.
- творці - особи, що заслужили вічну шану своєю мирною і творчою діяльністю, такі як Прометей чи Сварог. Саме таку шану я і вважаю найправильнішою релігією.
  • 1

#164 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 02.06.2009 – 12:48

Коли янголи-спостерігачі на чолі з Азазелем втікли з Раю на Замлю, то вони створили людську цивілізацію. Вони принесли небесні знання (технології). Вони навчили лидей будувати міста, створювати зброю й инструменти, писати, читати, співати й багато иншого. Створили науку і культуру.

Чи це не схоже на техногенний вплив?

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (2.06.2009 13:09) писав:

...
Ти забув дописати ІМХО
  • 0

#165 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 02.06.2009 – 13:01

Перегляд дописуБілий Дракон (2.06.2009 13:48) писав:

Коли янголи-спостерігачі на чолі з Азазелем втікли з Раю на Замлю, то вони створили людську цивілізацію. Вони принесли небесні знання (технології). Вони навчили лидей будувати міста, створювати зброю й инструменти, писати, читати, співати й багато иншого. Створили науку і культуру.

Чи це не схоже на техногенний вплив?

Ти забув дописати ІМХО
Не треба приписувати здобутки людства міфічним істотам...тим більше з чужої релігії
  • 0

#166 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.06.2009 – 13:22

Перегляд дописуДобронрав (2.06.2009 14:01) писав:

Не треба приписувати здобутки людства міфічним істотам...тим більше з чужої релігії
Ти забув, що християнство це гілка, що відкололася від юдаїзму. І має має спільний із ним старий завіт.

А тепер:

Цитата

Азазель (Арамейский: רמשנאל, Иврит: עזאזל, Арабский: عزازل) — по верованиям древних евреев — демон[источник?]пустыни.

Предание об Азазеле как об одном из падших ангелов возникло довольно поздно (не ранее III века до н. э.) в еврейском фольклоре и зафиксировано, в частности, в известной апокрифической Книге Еноха. В Книге Еноха Азазель — предводитель допотопных гигантов, восставших против Бога. Он научил мужчин воевать, а женщин — искусству обмана, совратил людей в безбожие и научил их разврату. В конце концов он был привязан, по повелению Бога, к пустынной скале
Чи не нагадує він Прометея? :)

Цитата

Книга Еноха, одна из весьма распространенных и содержательных иудейских апокрифических книг. Она упоминается у древних писателей — Тертуллиана, Оригена и др.; из неё сохранились небольшие отрывки у церковных писателей.

В XVIII веке был обнаружен её полный текст на эфиопском языке, и с того времени она неоднократно издавалась как в подлиннике, так и в новейших переводах (лучшим считается немецкий перевод Дилльмана, Лейпциг, 1853, с примеч.).

Ангелы в апокрифической библейской Книге Еноха брали себе в жёны земных женщин, после чего был устроен потоп. Этот эпизод также упомянут в книге Бытия.

Существует Книга Еноха Праведного, отличающаяся по содержанию от Книги Еноха. "... книга Е. дошедшая до нас в эфиопском переводе; отличная от нее книга Е. праведного дошедшая в славянском переводе" Мифологический словарь. //Советская энциклопедия, 1990 стр.209 ( статья Енох).

Будучи християнином ти ніколи не цікавився джерелами? ;)
  • 0

#167 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 02.06.2009 – 13:24

Білий Дракон, для початку треба визначитись, що є розвитком технології, релігія часто протистояла її розвитку, прикриваючись ім"ям бога, а бог, йому якось, бог це інваріантний нуль, який можна додати куди хоч, те омаленькевідро, якому всі приписують бородаті сиві кучері, віра в те, що патамуша це не просто так

все життя людства це розвиток технологій (доречі на руку тим хто вірять в еволюцію)

одним словом, завжди можна придумати такі дискусії, але, релігія це явище пересічне, так як і віра, кожен вірить по своєму, і часто плутають релігійність з духовністю

а інопланетянин може бути богом, особливо, якщо приземлиться десь в африці, і буде мати страшну зброю, розповсюдить міфи про свою невмерущість, буде лікувати всіх і вся, і буде мудрим добрим і трішки суворим, і його будуть нерозуміти, от вам і бог

БД, я розумію твою цікавість зробити модель і всунути в неї якісь факти, це цікавий конструктор, але часто такі моделі мають відкидувати багато фактів, і їхня відповідність дійсності може бути під сумнівом
от і тобі моя супереторія, Бог. це хитрі стоячі хвилі, які відповідають температурі вакууму 3,98 кельвіна, і ці хивлі впливають на структурування всього що тільки можна придумати, на формування вулканів, планет, зірок, білкових і небілкових молекул, він безликий і кучерявий, в радіодіапазоні ужасно прекрасний:)
  • 0

#168 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.06.2009 – 13:31

Перегляд дописуKatod (2.06.2009 14:24) писав:

Білий Дракон, для початку треба визначитись, що є розвитком технології, релігія часто протистояла її розвитку, прикриваючись ім"ям бога, а бог, йому якось, бог це інваріантний нуль, який можна додати куди хоч, те омаленькевідро, якому всі приписують бородаті сиві кучері, віра в те, що патамуша це не просто так

Бог протистояв розповсюдженю технологій. Саме тому і влаштував потоп. А коли зрозумів, що не допомогло, то придумав релігію яка мала із середини протистояти прогресу. Імовірно він не настільки всемогутній, щоб разом знищити Землю. Або якесь галактичне законодавство не дозволяє.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 02.06.2009 – 13:32

• 0

#169 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 02.06.2009 – 14:12

Перегляд дописуБілий Дракон (2.06.2009 14:22) писав:

Ти забув, що християнство це гілка, що відкололася від юдаїзму. І має має спільний із ним старий завіт.

А тепер:

Чи не нагадує він Прометея? :brovy:

Будучи християнином ти ніколи не цікавився джерелами? B)
Міф про прметея виник значно раніше, от же міг бути адаптований під свою релігію сусідами жидами :)

Але деякі речі я справді неспроможний зрозуміти, наприклад як людина кам"яного віку змогла виплавити одово та мідь, це справді для мене диво :)

Я не християнин, я язичник з матеріалістичним світоглядом, але біблію прочитав ;)

Повідомлення відредагував Добронрав: 02.06.2009 – 14:17

• 0

#170 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 02.06.2009 – 14:18

за кодексом володіння планет міжгалакичного союзу неможна апсолютно деспотично керувати цивілізацію, яку контролюєш, про це говориться в перших пунктах
знащення цивілізації можна застосувати, тільки коли цивілізація загрожує міжгалактичному союзу

якийсь смішний бог виходить. це такий мєлкий старікашка, який слідкує, щоб якась цивілізація аборигенів не переплюнула його по технолгіях, і по всіких інших штуках, в цього бога комплекси;)

Перегляд дописуДобронрав (2.06.2009 15:12) писав:

Міф про прметея виник значно раніше, от же міг бути адаптований під свою релігію сусідами жидами :)

Але деякі речі я справді неспроможний зрозуміти, наприклад як людина кам"яного віку змогла виплавити одово та мідь, це справді для мене диво
дуже просто, коли аборигени смажили мамонта на камінні, бог-інопланетянин підксунув замість одного камінця олов"яний злиток, він і поплив
от і почали думати, люди, але, навіщо він це зробив?
  • 0

#171 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6653 повідомлень

Відправлено 02.06.2009 – 15:26

Взагалі дивуюся такій релігії, де засуджуєтья той, хто приніс користь людям, та прославляється антилюдський маніакальний деспот, що постійно нищить людей, але ніяк не здатен знищити. І людей примушують поклонятися тому, хто прагне їхнього знищення. По біблії, бог створив світ і людину, але змій зробив з людини бога, за що і був покараний. І люди-боги теж вигнані з раю, але бог чекає що серед бого-людей набереться достатня кількість тупих фанатиків, в яких немає нічого божественного, тобто здатності творити, тобто явних даунів, щоб заселити рай, щоб вони там тільки те й робили, що поклонялися богу. Я не кажу ніби то так і є, я кажу, що так це нам пояснює християнство, якщо його аналізувати.

І от біблія не вчить шанувати змія, біблія його засуджує. Але ж ми то люди! І завдяки змію, ми тепер як боги, ми творці! То чому ж не славити змія-диявола, адже він дав нам надзвичайні можливості, він дав нам свободу і силу. А бог лиш створив рабів задля втіхи власного самолюбства.

Міф про Прометея нібито грецький, але греки-елліни без вагань сприймали всі чужорідні міфи і адаптували їх під свої, тож не виключено, що міф про прометея прийшов у елладу разом з жидами.

А ще мені "подобається" сучасна земля обітованна - США. мало того, що це рай для жидів, так ще й вони зараз повторюють те ж саме, що робили жиди 1000 років тому. США експортує на весь світ демократію, хоча в самій США геть і близько немає демократії, так само як 1000 років тому, юдеї експортували християнство.
  • 0

#172 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 02.06.2009 – 17:11

Перегляд дописуKatod (2.06.2009 14:24) писав:

от і тобі моя супереторія, Бог. це хитрі стоячі хвилі, які відповідають температурі вакууму 3,98 кельвіна, і ці хивлі впливають на структурування всього що тільки можна придумати, на формування вулканів, планет, зірок, білкових і небілкових молекул, він безликий і кучерявий, в радіодіапазоні ужасно прекрасний;)

Цілком непогано. :)

Гадаю, хтось це перевірить. А головне - стоячій хвилі пофіг, чи болить Вам зуб. То Ваші клопоти. :)
  • 0

#173 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 02.06.2009 – 22:25

Хмурий Князь Вітольд чужа душа потьомки, я же не кажу про душу інопланетянську, наші комплекси пояснює вдало Фройд, а хто його зна що за комплекси в цього інопланетяшки, може він мріє щоб хтось засунув палець йому в шушер, або комусь посмоктати хакамаси, а так же ж нізя, от він і відігрується на людях, каже, погані люди, цілуйте батіжок
  • 0

#174 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6653 повідомлень

Відправлено 08.06.2009 – 16:38

По темі: Ща подивився фільм "Хранителі".
Щоб двічі не писати одне і те ж - Мій висновок тут!
  • 0

#175 Volodya1990

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень

Відправлено 12.10.2009 – 14:10

народ я тут читав і дивувався....
навіщо спарити якщо незнаєте.. (я не про всіх..)
спочатку прочитайте біблію а не блукайте в догатках....
  • 0

#176 Хтось_дивний

Старійшина

• Користувачі
  • 1037 повідомлень
  • Місто:Україна, Тернопіль

Відправлено 27.10.2009 – 12:14

†Fallen Angel†: Оффотп видалив
  • 0

#177 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 28.10.2009 – 05:39

Якщо Бог не досконалий то це означає заперечувати одну з його характеристик таку як Вседобрий. Значить Бог має на то причини допускати деякі недосканолості в світі і ці причини нікому невідомі.
п.с. хіба це не тема з філософії? про проблему зла в світі чи чому Бог допускає зло?
  • 0

#178 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 07.11.2009 – 09:09

Перегляд дописуAmarok (28.10.2009 05:39) писав:

Якщо Бог не досконалий то це означає заперечувати одну з його характеристик таку як Вседобрий. Значить Бог має на то причини допускати деякі недосканолості в світі і ці причини нікому невідомі.
п.с. хіба це не тема з філософії? про проблему зла в світі чи чому Бог допускає зло?
Якщо Бог має причини допускати певні недосконалості, то який же він Вседобрий? Недосконалість теж безпосередньо стосується Вседобрості. Болі, втрати рідних (смерть), насильство, в т.ч. убивства, розчарування і т.і. - це серйозні підстави засумніватися і у Вседобрості в тому числі. Я вважаю, що Бог аж ніяк НЕ Вседобрий.. Тобто по сабжу він є недосконалий.

Повідомлення відредагував Родослава09: 07.11.2009 – 09:11

• 0

#179 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 07.11.2009 – 15:51

Перегляд дописуРодослава09 (7.11.2009 09:09) писав:

Якщо Бог має причини допускати певні недосконалості, то який же він Вседобрий? Недосконалість теж безпосередньо стосується Вседобрості. Болі, втрати рідних (смерть), насильство, в т.ч. убивства, розчарування і т.і. - це серйозні підстави засумніватися і у Вседобрості в тому числі. Я вважаю, що Бог аж ніяк НЕ Вседобрий.. Тобто по сабжу він є недосконалий.
Після черствого хліба булочка смачніша, ніж вона є.
Якби не було зла, насильстьва і т.д., то людство не цінувало б добро.
Прошу це зрозуміти.
Бог досконалий тому, що він дає зрозуміти цінність добра, гартує людину.
  • 0

#180 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 07.11.2009 – 19:31

Перегляд дописуKing Oni (7.11.2009 15:51) писав:

Після черствого хліба булочка смачніша, ніж вона є.
Якби не було зла, насильстьва і т.д., то людство не цінувало б добро.
Прошу це зрозуміти.
Бог досконалий тому, що він дає зрозуміти цінність добра, гартує людину.
Виходить, що Сталін теж був доволі досконалий виховник в контексті ("Якби не було зла, насильстьва і т.д., то людство не цінувало б добро"), Недарма ж він закінчив християнську духовну семінарію.

Хто діє методом убивства- діє щонайменше сумнівним методом. Аж ніяк не досконалим, нмд. Прочитайте напр. в Біблії книгу Повторення Закону, 32:39. "Я бог (Єгова), я убиваю і оживляю, завдаю ран і зцілюю..." І це правдиво сказано, як на мене. Скільки мільярдів померло? Смерть - це досконалий метод виховання? Тоді Гітлер і Сталін - найздібніші учні Творця.

Ні, нам людям доброї волі годиться виправляти недоліки у сотвореному. Тому то творця апріорі не можна вважати досконалим. Якщо вже його творіння треба виправляти.
Ви погляньте в "святі писання" деяких релігій. Там є слова "ось творю все нове" (Об'явлення Іоана Богослова). Отож старе Бога не задовільняє. І апостолів не задовільняє. Апостоли весь час торочать про "нове небо і нову землю".

У нашого івано-франківського письменника Найка Велеса, знаного в місцевому рідновірському андеграунді як автора роману-диверсії супроти авраамістичних релігій, є такі слова:

Цитата

Виникає уточнення – а чому Бог (Творець, можна сказати, Програміст) повинен удосконалитися?.. можливо, уже існує ”готовий”, досконалий Бог?.. Відповідь може бути і такою – якби Бог був Всемогутнім, Всюдисущим, Всемудрим і т.д. ”Все…”, то ми б визнали те, що потрібно поклонятися Злочинцю… справді, якщо в силах розумної і могутньої істоти завадити злочину, а вона це не робить, то її бездіяльність треба кваліфікувати як злочинну… щоб ясніше – наприклад, якщо бандит іде грабувати помешкання, вбиває по ходу там матір і двоє малих дітей, щоб позбутися свідків, а Бог на це нічого – то він був би злочинцем, якби міг спинити злочин, але не спинив, якби був Всемогутнім і Всеблагим, а не втручався… це мало б кваліфікуватися, як злочинна бездіяльність… чи як те, скажімо, знав, що поїзду чи літаку загрожує катастрофа, міг попередити, а не попередив… * (* – візьміть до уваги вислів ”старозаповітного пророка”: ”Я – Бог…
я убиваю і оживляю, завдаю ран і зцілюю…” (Повторення Закону, 32:39)

і, взагалі, якби Бог був Всемудрим, то чи заварив би таку дурну кашу?..* і не треба лукавити, – ”немає, немає…”, як писав теж непоганий пророк Тарас Шевченко з подібного приводу… однак повинен би бути… того хоче наш розум, і страждає, і не мириться з безглуздям… – але якщо припустити, що Бог проходить становлення разом із нами і насамперед завдяки нам, людям, вершинним острівцям розвитку матерії, якщо він поки що не Всемогутній, не Всеблагий (бо яке ж благо в існуванні вдів і сиріт? – так би мо-вити, класичний приклад), не Всемудрий, то, очевидно, нема і на кого особливо жалітися – багато що залежить від нас самих…
( * – для порівняння слова Проповідника, 7:13: ”Розглянь уважно діло Боже: хто бо може випростати (виправити) те, що він (Бог) скривив (покривив) ?…”
Краще, по-моєму, не скажеш. Класика жанру.

Повідомлення відредагував Родослава09: 07.11.2009 – 19:32

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних