Перейти до вмісту

Чи Бог є досконалим?

Повідомлень в темі: 301

#141 Містраль

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 23.02.2009 – 17:26

Перегляд дописуsensatyv (22.02.2009 09:41) писав:

зневажають Божий Закон, а Волю плутають із вседозволенністю, тому й вбивають, грабують, гвалтують і т.п..
А хто нас створив такими, якщо допустити релігійну версію?
Отже розумний ідеальний Бог створює нас, недосконалих. А потім, коли ми виявляємо свою недосконалість він нас стихією по макітрі. Це не Бог, це дитина з іграшками.
  • 0

#142 sensatyv

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень
  • Місто:з Львівського форуму

Відправлено 23.02.2009 – 18:35

Перегляд дописуМістраль (23.02.2009 17:26) писав:

А хто нас створив такими, якщо допустити релігійну версію?
Отже розумний ідеальний Бог створює нас, недосконалих. А потім, коли ми виявляємо свою недосконалість він нас стихією по макітрі. Це не Бог, це дитина з іграшками.
Людина створена досконалою, по образу та подобі Божій. Тут вона проходить процес духовного формування та вдосконалення. Я писав. що дехто з людей неправильно сприймають волю з вседозволенністю, тому й стають такими, як Ви пишете. Легше всього було б Богові створити клонів. які б ніколи не грішили, а просто собі жили в Раю і насолоджувались життям. Тільки в тих клонів не буде почуття Любові. а Бог то і є Любов. Ви можете закинути, чому не створив зразу з любов"ю? На те можу відповісти. що
Любов не створюється, а розвивається. Зрештою я не можу знати про задуми Божі, це мені не підвласно.
  • 0

#143 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2757 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Roma

Відправлено 23.02.2009 – 18:40

о, зараз вкотре хтось буде спорити. дуже невдячна річ відписувати в темах про релігю
  • 0

#144 Містраль

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 23.02.2009 – 18:40

Перегляд дописуsensatyv (23.02.2009 18:35) писав:

Людина створена досконалою, по образу та подобі Божій. Тут вона проходить процес духовного формування та вдосконалення. Я писав. що дехто з людей неправильно сприймають волю з вседозволенністю, тому й стають такими, як Ви пишете. Легше всього було б Богові створити клонів. які б ніколи не грішили, а просто собі жили в Раю і насолоджувались життям. Тільки в тих клонів не буде почуття Любові. а Бог то і є Любов. Ви можете закинути, чому не створив зразу з любов"ю? На те можу відповісти. що
Любов не створюється, а розвивається. Зрештою я не можу знати про задуми Божі, це мені не підвласно.
1. Так-так. Як людина, що створена ідеальною може сприймати щось неправильно?
2. Як ви легко судите про можливості Бога. Може він створити точну копію ( копію, у якої буде Любов ) себе чи не може - тож не вам казати, бо довести ніяк не можна.
3. Якщо Бог не може створити любов одразу, то він не Бог, і не любов.
  • 0

#145 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 16.03.2009 – 12:00

Флуд видалено
  • 0

#146 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 14.05.2009 – 12:48

тему недосконалого Бога зачіпав С. Лем в "Солярісі"... однак першість у таких підходах варто надати, звичайно ж, поетам:

Омар Хайям

"Якби Творцем я був, я б ці коловоротні
Мінливі небеса у світові безодні
Повергнув без жалю й такі створив, щоб завжди
Могли сповнятися бажання благородні..."

чи Шарль Бодлер

"Каїна плем'я, в рай заберися,
I злого Бога на землю скинь!"

(Переклав з французької I. Петровцій)

чи в іншому перекладі:
"Каїна діти! на небо знесіться -
скиньте неправого Бога на Землю!"

ось так воно бачиться декому...

ну, і С. Лему, звичайно: Лем "Солярис"
<<-Скажи мне, ты… веришь в бога?
Он быстро взглянул на меня.
– Ты что?! Кто же в наши дни верит… В его глазах тлело беспокойство.
– Это не так просто, – сказал я нарочито легким тоном. – Я не имею в виду традиционного бога земных верований. Я не знаток религии и, возможно, не придумал ничего нового… ты, случайно, не знаешь, существовала ли когда-нибудь вера… в ущербного бога?
– Ущербного? – повторил он, поднимая брови. – Как это понять? В определенном смысле боги всех религий ущербны, ибо наделены человеческими чертами, только укрупненными. Например, – бог Ветхого завета был жаждущим раболепия и жертвоприношений насильником, завидующим другим богам… Греческие боги из-за своей скандальности, семейных распрей были в не меньшей степени по-людски ущербны…
– Нет, – прервал я его.– Я говорю о боге, чье несовершенство не является следствием простодушия создавших его людей, а представляет собой его существеннейшее имманентное свойство. Это должен быть бог ограниченный в своем всеведении и всемогуществе, который ошибочно предвидит будущее своих творений, которого развитие предопределенных им самим явлений может привести в ужас. Это бог… увечный, который желает всегда больше, чем может, и не сразу это осознает. Он сконструировал часы, но не время, которое они измеряют. Системы или механизмы, служащие для определенных целей, но они переросли эти цели и изменили им. И сотворил бесконечность, которая из меры его могущества, какой она должна была быть, превратилась в меру его безграничного поражения.
– Когда-то манихейство… – неуверенно заговорил Снаут; сдержанная подозрительность, с которой он обращался ко мне в последнее время, исчезла.
– Но это не имеет ничего общего с первородством добра и зла, – перебил я его сразу же. – Этот бог не существует вне материи и не может от нее освободиться, он только жаждет этого…
– Такой религии я не знаю, – сказал он, немного помолчав. – Такая никогда не была… нужна. Если я тебя хорошо понял, а боюсь, что это так, ты думаешь о каком-то эволюционирующем боге, который развивается во времени и растет, поднимаясь на все более высокие уровни могущества, к осознанию собственного бессилия? Этот твой бог – существо, которое влезло в божественность, как в ситуацию, из которой нет выхода, а поняв это, предалось отчаянию...>>

Повідомлення відредагував Власюк: 14.05.2009 – 12:58

• 0

#147 Vitalek

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 01.06.2009 – 18:07

Приблизно перекажу слова з книги:
Бог допустив існування зла в світі, щоб була можливість проявитись добру. Не було б зла, не було б прощення, бо ніхто б необразив, не було б можливості проявити милосердя, любов до ворога, терпіння, і інших подібних речей. Не було б зла, людина не мала б вибору, і була б не вільною у свободі вибору.

І як вже тут було сказано, що Бог не може бути не досконалим, це нонсенс. Бо якщо Бог недосконалий, до де взагалі досконалості шукати, на що ж тоді надіятись і у що вірити, коли Той хто створив такий світ, де навіть одна клітина настільки складна, і Він недосконалий.................Таке просто неможливо.
Просто нам важко щось зрозуміти вище за фізичний світ, навіть важко зрозуміти існування поза часом, але ж таке існування є.
І навіть якщо щось стається ніби погане, .......... ми не завжди знаємо і розуміємо, що це погане може багатьох спамятати, і не потрібно це спихати на недосконалість Божу.
  • 0

#148 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 01.06.2009 – 21:10

Перегляд дописуVitalek (1.06.2009 19:07) писав:

Приблизно перекажу слова з книги:
Бог допустив існування зла в світі, щоб була можливість проявитись добру. Не було б зла, не було б прощення, бо ніхто б необразив, не було б можливості проявити милосердя, любов до ворога, терпіння, і інших подібних речей. Не було б зла, людина не мала б вибору, і була б не вільною у свободі вибору.

І як вже тут було сказано, що Бог не може бути не досконалим, це нонсенс. Бо якщо Бог недосконалий, до де взагалі досконалості шукати, на що ж тоді надіятись і у що вірити, коли Той хто створив такий світ, де навіть одна клітина настільки складна, і Він недосконалий.................Таке просто неможливо.
Просто нам важко щось зрозуміти вище за фізичний світ, навіть важко зрозуміти існування поза часом, але ж таке існування є.
І навіть якщо щось стається ніби погане, .......... ми не завжди знаємо і розуміємо, що це погане може багатьох спамятати, і не потрібно це спихати на недосконалість Божу.
що тільки не вигадають фанатики, аби виправдати свого ідола, :)
слова ці надзвичайно схожі на ту ж фігню, яку про Сталіна кажуть
  • 0

#149 Vitalek

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень

Відправлено 01.06.2009 – 21:30

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (1.06.2009 22:10) писав:

що тільки не вигадають фанатики, аби виправдати свого ідола, :)
слова ці надзвичайно схожі на ту ж фігню, яку про Сталіна кажуть
Що тільки не здається фанатизмом, тим яким гордість недозволить визнати що вони не центр всесвіту, і тим що думають ніби вони знають і розуміють більше за інших........Саме легше сказати що інші неправі, а ти доведи що ти правий.

Повідомлення відредагував Vitalek: 01.06.2009 – 21:32

• 0

#150 Ласочка:)

Сова всія Теревень

• Користувачі
  • 1002 повідомлень
  • Місто:Славне місто Утопія

Відправлено 01.06.2009 – 21:35

Перегляд дописуVitalek (1.06.2009 22:30) писав:

Що тільки не здається фанатизмом, тим яким гордість недозволить визнати що вони не центр всесвіту, і тим що думають ніби вони знають і розуміють більше за інших........Саме легше сказати що інші неправі, а ти доведи що ти правий.

Ти пишеш так само плутано, як і Біблія.

Ні, ще плутаніше... :)
  • 0

#151 Vitalek

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень

Відправлено 01.06.2009 – 22:23

Перегляд дописуЛасочка:) (1.06.2009 22:35) писав:

Ти пишеш так само плутано, як і Біблія.

Ні, ще плутаніше... :)
Та ну..........що тут плутаного........
Біблія не плутано написана, просто.....як там написано,..."....щоб дивлячись небачили, і слухаючи нечули......".
  • 0

#152 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 02.06.2009 – 00:36

Почитавши Біблію й деякі єврейські «міфи», дійшов одного висновку.

Бог — не створював Всесвіт і Землю. Він иншопланетянин, що на своєму зорельоті «Рай» створив живий музей. Спочатку на кораблі був бунт і третину янголів викинули. Потім кілька експонатів, а саме люди, дісталися бази даних. Стали такими розумними, як капітан, тому їх теж скинули на першу ж планету. Наступними були янголи-спостерігачи, що на чолі з Азазелем втікли від тиранічного капітана до вільних людей і допомогли останнім створити цивілізацію, надавши їм небесні технології.
  • 0

#153 Ласочка:)

Сова всія Теревень

• Користувачі
  • 1002 повідомлень

Відправлено 02.06.2009 – 00:51

Перегляд дописуБілий Дракон (2.06.2009 01:36) писав:

Почитавши Біблію й деякі єврейські «міфи», дійшов одного висновку.

Бог — не створював Всесвіт і Землю. Він иншопланетянин, що на своєму зорельоті «Рай» створив живий музей. Спочатку на кораблі був бунт і третину янголів викинули. Потім кілька експонатів, а саме люди, дісталися бази даних. Стали такими розумними, як капітан, тому їх теж скинули на першу ж планету. Наступними були янголи-спостерігачи, що на чолі з Азазелем втікли від тиранічного капітана до вільних людей і допомогли останнім створити цивілізацію, надавши їм небесні технології.

:) шо за? ти не правий
  • 0

#154 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.06.2009 – 02:10

Перегляд дописуЛасочка:) (2.06.2009 01:51) писав:

:) шо за? ти не правий
Чому? У старому завіті та історії про Азазеля не все гладко. Я лише аналізую информацію. Звісно, там не сказано прямо, що Бог — иншопланетянин. Але ж там багато і дірок. Наприклад не зрозуміло, що він створював, Рай чи Землю. Чому спостерігачам так не подобалося в Раю? Чому третина янголів розпочала війну?

Сприймайте тему без релігійного фанатизму.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 02.06.2009 – 02:15

• 0

#155 Ласочка:)

Сова всія Теревень

• Користувачі
  • 1002 повідомлень

Відправлено 02.06.2009 – 02:15

Перегляд дописуБілий Дракон (2.06.2009 03:10) писав:

Чому? У старому завіті та історії про Азазеля не все гладко. Я лише аналізую информацію. Звісно, там не сказано прямо, що Бог — иншопланетянин. Але ж там багато і дірок. Наприклад не зрозуміло, що він створював, Рай чи Землю. Чому спостерігачам так не подобалося в Раю? Чому третина янголів розпочала війну?

Чому ти так прямо все сприймаєш?:)
  • 0

#156 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.06.2009 – 02:29

Перегляд дописуЛасочка:) (2.06.2009 03:15) писав:

Чому ти так прямо все сприймаєш?:)
Як там написано, так і аналізую. Це ж не шаради. Тоді б усі версії християн, мусульман та юдеїв були б лише здогадками, пальцем у небо, «авось вгадаймо як там все».

У сучасному варіанті Біблії написано, що Бог створив умови, клімат. Насадив рослинок, запустив тваринок та людиськ. А потім з цього парку останніх вигнав! Про створення планети там жодного слова.
  • 0

#157 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 02.06.2009 – 02:56

цією темою ти кажеш, що в біблії є проиріччя
і ще, знімаєш з слова бог, всю ідеалізацію
тобто, можна все перефразувати так, якйись інопланетянин, не бог, це ясно, не сторював світ, це твердження є правильним, бо нема в ньому конкретики

а от ісус був нєгром, і що тепер, іінопланетінином теж:)

Перегляд дописуБілий Дракон (2.06.2009 03:29) писав:

Як там написано, так і аналізую. Це ж не шаради. Тоді б усі версії християн, мусульман та юдеїв були б лише здогадками, пальцем у небо, «авось вгадаймо як там все».

У сучасному варіанті Біблії написано, що Бог створив умови, клімат. Насадив рослинок, запустив тваринок та людиськ. А потім з цього парку останніх вигнав! Про створення планети там жодного слова.
а як же, спочатку був бог, він сказав, да юуде світло, а оптім сказав, да буде твердь, а передтим, сказав, буде сонце, і всякі зірки, і тд, уважніше треба бути
  • 0

#158 Ласочка:)

Сова всія Теревень

• Користувачі
  • 1002 повідомлень

Відправлено 02.06.2009 – 03:06

Перегляд дописуБілий Дракон (2.06.2009 03:29) писав:

Ти тільки що зруйнував столітні роздуми філософів про таємниці буття. от так просто.

Що тепер з цим робитимеш?
  • 0

#159 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 02.06.2009 – 05:50

Теми об"єднано.
  • 0

#160 Vitalek

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень

Відправлено 02.06.2009 – 09:13

до Білий Дракон
якщо Біблію читати з єдиним бажанням придертись до дрібниць, докопатись до фактів яких взагалі неважливо знати..........І читати її як науково-фантастичну книжку, то можна що небудь собі уявити, і до любого придертись.
От будеш ти знати місцезнаходження раю на Землі, де він був, будеш знати як створилась Земля, як там получилось ядро, потім інші шари, потім верхні шари, звідки взялась вода, які види риб там були.......і ще всякі такі дрібниці. І що воно тобі дасть...............Ти після цього станеш любити ворогів, станеш розуміти людей краще, і не будеш надавати великої уваги багатству матеріальному, будеш намагатисьь жити з добром ???
Біблія вчить як жити, а не як фунціонують клітини організму.........

до Власюка
а що, складні і зараз незбагненні великою мірою, клітини уже досконалі? А віруси, а ракові утворення (злоякісні клітини)?
Можеш пояснити щ саме ти цим хочеш сказати....?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних