Перейти до вмісту

Кремація

Повідомлень в темі: 77

Опитування: Кремація (51 користувачів проголосувало)

Кремація:

1. за (31 голосів [60.78%])

Процент голосів: 60.78%

2. проти (8 голосів [15.69%])

Процент голосів: 15.69%

3. умиратиму - вирішу (12 голосів [23.53%])

Процент голосів: 23.53%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1905 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 16.10.2008 – 19:48

Перегляд дописуОлеська (16.10.2008 19:46) писав:

...цей звичай все одно прийшов на нашу землю разом, мабуть, з Ольгою...
З якою ще Ольгою? :alakh:
Це наш споконвічний звичай. Думаєш чого не можуть знайти поховання трипільців? Та тому що ніяких поховань не було. Спалювали.
У скандинавських вікінгів та варягів був такий самий звичай, бо релігія була однакова.
В народному фольклорі можна зустріти, що труну називають колодою. Так от, колодою називали і лодії, тому що корабельний кіль робився з цілої колоди. Згідно стародавнього звичаю вважалося, що загиблі воїни повинні відправлятися в Перунову Рать на палаючій лодії.

Повідомлення відредагував Sotnik: 16.10.2008 – 20:06

• 0

#42 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 17.10.2008 – 13:42

Перегляд дописуОлеська (16.10.2008 16:26) писав:

Дуже цікаво. Дякую за пізнальну відповідь, але все ж таки звідки взявся той обряд?)
аа....хто зна. Я уроки культурології безсовісно прогулювала)) Я таки помилилась. Якщо розсуждати логічно...то усілякі там прадавні "люди" не могли спалювати покійників. Бо дістати вогонь тоді дуже важко. Але я і не впевнена що вони їх ховали у ями. Ями вони викопували...але з метою піймати туди..ну,цум Байсшпіль, мамонта. Загадка....)))
  • 0

#43 Ласочка:)

Сова всія Теревень

• Користувачі
  • 1002 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Славне місто Утопія

Відправлено 17.10.2008 – 13:51

Перегляд дописуРена (17.10.2008 13:42) писав:

аа....хто зна. Я уроки культурології безсовісно прогулювала)) Я таки помилилась. Якщо розсуждати логічно...то усілякі там прадавні "люди" не могли спалювати покійників. Бо дістати вогонь тоді дуже важко. Але я і не впевнена що вони їх ховали у ями. Ями вони викопували...але з метою піймати туди..ну,цум Байсшпіль, мамонта. Загадка....)))

Думаю, уроки логіки ти теж прогулювала. Вогонь це не така штука як вода, яка закінчиться, коли її всю випити... наврядчи у них було мало сухої деревини...

Дуже навіть ховали... клали в ями, але не закопували... Ямна культура. Людину накривали, бо вважали, що вона заснула... вірніше навіть не так, кожен сон ототожнювався зі смертю... і не відомо було прокинеться людина чи ні.... тому мертвих накривали ковдрою, як під час сну.

Далі. Кургани.... під ними пустота... навколо людини покладені всі предмети, що потрібні в загробному житті... Коротше... то все довго описувати, але ями для мамонтів, то було сильно сказано:alakh:))))

Повідомлення відредагував Ласочка:): 17.10.2008 – 13:54

• 0

#44 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 17.10.2008 – 13:55

Перегляд дописуЛасочка:) (17.10.2008 14:51) писав:

Думаю, уроки логіки ти теж прогулювала. Вогонь це не така штука як вода, яка закінчиться, коли її всю випити... наврядчи у них було мало сухої деревени...
у мене того такого предмету взагалі ше не було...і навряд чи буде)))

щодо курганів: http://bibliotekar.ru/rusYazRusi/6.htm
  • 0

#45 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 17.10.2008 – 14:28

Перегляд дописуЛасочка:) (17.10.2008 14:51) писав:

Далі. Кургани.... під ними пустота... навколо людини покладені всі предмети, що потрібні в загробному житті...
Кургани - це велика загадка. Всяко бувало. Спочатку ховали, а потім насипали курган. Бувало, що в вже насипаний курган робили додаткові поховання. І не одне. Зустрічаються і порожні кургани.
А з князем Святославом - це взагалі детектив. Відомо, що його спалили в лодії на острові Хортиця. Але в радянські часи знайшли курган десь в тих краях. Могила була не в самому кургані, а на його вершині. Причому поховані були обгорілі залишки. І не тільки обгорілий кістяк, але і дуже велика кількість обгорілих коштовних речей. Все вказувало на те, що це саме могила Святослава. Провести наукове дослідження сталінська влада не дала. Вивезли в Москву всю вершину кургану цілою брилою. Де вона зараз - ХЗ?

Повідомлення відредагував Sotnik: 17.10.2008 – 14:29

• 0

#46 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 17.10.2008 – 20:41

Мені всерівно...головне, щоб потім мій прах опинився в землі. Люблю землю і мені навіть інколи приємно усвідомлювати, що мій прах стане її маленькою часточкою.

Під час написання посту прийшла в голову думка, що мабуть комусь більше подобається кремація, бо він належить до стихії вогню, хтось би хотів, щоб його прах розвіяли над водою, хтось у небі...але у нашому світі все відносно....просто думки...
  • 0

#47 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 17.10.2008 – 21:00

Перегляд дописуAmili (17.10.2008 21:41) писав:

Мені всерівно...головне, щоб потім мій прах опинився в землі. Люблю землю і мені навіть інколи приємно усвідомлювати, що мій прах стане її маленькою часточкою.

Під час написання посту прийшла в голову думка, що мабуть комусь більше подобається кремація, бо він належить до стихії вогню, хтось би хотів, щоб його прах розвіяли над водою, хтось у небі...але у нашому світі все відносно....просто думки...
Ти знаєш, читаючи твій пост, я і сама задумалась про те, що теж люблю землю. Земля дає силу. Іноді, коли хочеться розслабитись, я їду в ліс, або на скіфські вали, гуляю і хоча б на пів годинки приляжу під соснами на землю. Передати не можна, яке то блаженство!)

Щодо вогню, то вогонь хоч і не моя стихія, та все ж вогонь для мене - то щось містичне, щось із іншого світу, тому і без вогню не можу, разом з тим боюсь вогню.
  • 0

#48 Ласочка:)

Сова всія Теревень

• Користувачі
  • 1002 повідомлень
  • Місто:Славне місто Утопія

Відправлено 17.10.2008 – 21:10

Олеська

я теж обожнюю землю... це моя стихія, я отримую від неї сили. але. Я люблю поверхню землі...Або щоб вона дотикалася до повітря...печери, підземелля, підвали, тунелі - страшно не люблю...
  • 0

#49 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 17.10.2008 – 21:17

Перегляд дописуЛасочка:) (17.10.2008 22:10) писав:

Олеська

я теж обожнюю землю... це моя стихія, я отримую від неї сили. але. Я люблю поверхню землі...Або щоб вона дотикалася до повітря...печери, підземелля, підвали, тунелі - страшно не люблю...
В тебе часом не клаустрофобія?)
  • 0

#50 Еней

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 366 повідомлень
  • Місто:Рогатин

Відправлено 18.10.2008 – 00:21

Я хочу, щоб мене кремували, а попіл розвіяли на просторах рідної України :alakh:, бо гнити в землі і за дружбанів мати черв'яків якось не дуже хочеться, а так хоч по світу політаю. :)
  • 0

#51 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 24.10.2008 – 10:54

Кремація в давнину застосовувалась тільки для видатних людей, щоб душа легше могла покинути цей світ.
У індіанців америки здається для всіх (для вождів та шаманів так точно). Це питання залежить від існуючого погляду на світ та місце людини в ньому.
  • 0

#52 пастух

Старійшина

• Користувачі
  • 1975 повідомлень

Відправлено 01.04.2010 – 22:57

При таких повенях, які в нас почалися, це вимушений вихід з ситуації.
  • 0

#53 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 01.04.2010 – 23:04

В арійських народів доволі різний погляд на захоронення в землю і кремацію, наприклад римляни спалювали і захоронення вважалося оскверненням Землі на якій потрібно ростити врожай, а в їхніх сусідів елінів є могильники, в слов"ян-землеробців теж є могильники і в той же час спалювали воїнів...
Я за кремацію, терпіти не можу цвинтарів...
  • 0

#54 За межею

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 171 повідомлень

Відправлено 04.04.2010 – 01:12

А я люблю цвинтарі, гарно там, і людей багато. .
кремація передбачає спалення людини в одязі і труні, з попереднім проведенням стандартної церемонії, потім весь цей прах зсипають в урну і віддають родичам. Яку вони кладуть в щось на кшталт могили, на який ставиться стандартний надгробок або хрест, виходе надто шаблонно, псується весь естетичний вигляд кладовища. Але як на мене, кремація простіше, економніше і більш властива людині.
  • 0

#55 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 04.04.2010 – 01:20

питання: а вам не всерівно, що з вашими тілами відбудеться? :lol:
звичайно, за релігійними міркуваннями краще поховати тим чи іншим способом: чи то спалювати, як давні греки і вікінги робили, чи то поховати, як представники сучасних основних релігій роблять...
але то вже залежить від того на скільки релігійними ви є :)
  • 0

#56 oksdemidova@rambler.ru

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 554 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.04.2010 – 12:43

думаю це краще ніж розкладатись у землі...але я б не хотіла щоб моїх друзів колись кремували...не дай бог ясно шо..але то не те
  • 0

#57 Вісник

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень
  • Місто:Донбас

Відправлено 09.04.2010 – 01:56

Я не проти, аби мене кремували після смерті. Навіть не просто «не проти», а цілковито за. По-перше, якщо мій прах розвіють, то родичам не доведеться обтяжувати себе щорічним прибиранням моєї могили. А якщо родичі ще й лінувалися б, то кремація є гарантією того, що моя могила не буде занедбана.

Кремація у масштабах регіону суттєво заощадить земельні ресурс, які без неї довелося б виділяти під цвинтарі. Я досі дивуюся, коли оглядаю багатогектарний міський цвинтар (точно не знаю, яка площа, але біліють хрести та насипи з могилами дуже далеко).

З іншої сторони, кажуть, що кремація дуже дороге задоволення і не всюди є спеціальне устаткування для спалення тіла...

Повідомлення відредагував Кобзар112: 09.04.2010 – 01:57

• 0

#58 nochnaya_ulica

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 146 повідомлень

Відправлено 10.04.2010 – 18:46

За, а чому ні? сьогодні це вже необхідність! місця не вистачає для кладовищ, у всьому світі.. і грошей не вистачає, щоб купити місце дял могили, це тисячі гривень. Може, комусь неприємно (м"яко кажучи) думати, що тіло перетворюється у попіл.. але у землі воно буде розкладатися разом з черв"ячками ))) головне, щоб людину цивілізовано поховали. Тіло - все одно це просто оболонка :lol:
  • 0

#59 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 10.04.2010 – 18:49

Кладовище засмучує, кремація краще)
  • 0

#60 Lactarius