Перейти до вмісту

Кремація

Повідомлень в темі: 77

Опитування: Кремація (51 користувачів проголосувало)

Кремація:

1. за (31 голосів [60.78%])

Процент голосів: 60.78%

2. проти (8 голосів [15.69%])

Процент голосів: 15.69%

3. умиратиму - вирішу (12 голосів [23.53%])

Процент голосів: 23.53%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#21 Файний нік

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 15.10.2008 – 22:11

Halka, а як з приводу того, щоби прожити так, щоб залишилась пам'ять окрім могилки?
А то бачив я багато занедбаних могилок - щось комусь ніц не дало поховання...
  • 0

#22 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 15.10.2008 – 22:12

Перегляд дописуРена (15.10.2008 23:06) писав:

http://www.cultinfo....008/066/077.htm а яких саме дідів-прадідів?звідки? ))
Тоді цікаво, звідки пішов звичай ховати покійників в землю, пані всезнайка?)))
  • 0

#23 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 15.10.2008 – 22:13

Проти категорично.Які всі стали практичні-місця багато займає бла бла бла...А по-моєму коли людина вмирає то якось про це не думається..Я за тільки якщо так захотліа вмираюча людина,але просто вважаю що це якось...ну не по-християнськи мабуть
  • 0

#24 Ласочка:)

Сова всія Теревень

• Користувачі
  • 1002 повідомлень
  • Місто:Славне місто Утопія

Відправлено 15.10.2008 – 22:39

Перегляд дописуОлеська (15.10.2008 21:49) писав:

Как сказать... А як щодо випадків літургійного сну? Так, я найбільше боюсь (клаустрофобія:ggggg:) прокинутись в могилі під землею і не задихнутись там. Але не краще згоріти заживо...

Уявляю, як з нашою смертністю, почали би спалювати покійників і усіх розвіювати... Для мене це страшно - я дуже не люблю сторонні елементи в повітрі...
Гуляєш лісом, дихаєш свіжим повітрям, аж виявиться, що вдихаєш чийсь прах... фу...

летаргічного сну... власне про це я і мала на увазі, коли писала про "прокинутися під землею"... скільки там горіти?

Я теж не хочу щоб мене розвіювали. Труп має бути в одному місці... навіть якщо це попіл.... Не питайте чому я так думаю, це якесь внутрішнє відчуття і твердження.
  • 0

#25 Halka

Старійшина

• Користувачі
  • 2314 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 15.10.2008 – 22:40

Перегляд дописуФайний нік (15.10.2008 23:11) писав:

Halka, а як з приводу того, щоби прожити так, щоб залишилась пам'ять окрім могилки?
А то бачив я багато занедбаних могилок - щось комусь ніц не дало поховання...
А квіточки куди принести? А пам'ятник де поставити, якщо ти не був такою видатною особистісю?
Мені здається, що прибрана могила - це ознака поваги до померлого. А якщо вона занедбана, то або нікому її прибрати, або людина що померла цього не заслуговує.
  • 0

#26 Knecht

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 300 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 15.10.2008 – 22:42

Однозначно за.Відповідно до ведичних традицій,тіло померлого повинно бути кремованим впродовж 6 годин з моменту смерті.Під час обряду брахман читає спеціальні мантри,а вогонь вважається священним шляхом преходу в інший світ,коли душа(Атман) відділяється від померлого тіла і потрапляє до інших сфер.Попіл зазвичай опускають до річки у спеціально відведених для цього місцях,наприклад,дуже поширеною є кремація у священному місті Варанасі на березі річки Ганг.Прах відомого музиканта Джорджа Харрісона був похований саме таким способом.
  • 0

#27 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 597 повідомлень

Відправлено 15.10.2008 – 22:55

Перегляд дописуHalka (15.10.2008 22:40) писав:

А квіточки куди принести? А пам'ятник де поставити, якщо ти не був такою видатною особистісю?
Мені здається, що прибрана могила - це ознака поваги до померлого. А якщо вона занедбана, то або нікому її прибрати, або людина що померла цього не заслуговує.
Ну квіточки... Це в Індії прах розвіюють чи в річку пускають. Наприклад в Європі існують спеціальні цвинтарі зі стінами, в яких є шуфлядки чи щось на зразок того. Такий цвинтар дуже невеликий , та й квіти є куди положити .
Зараз в Україні вже багато могил і цвинтарів , в тому числі старих і навіть невідомих. Скільки випадків було у Львові - починають щось рити або будувати й натикаються на поховання, мабуть вже варто замислитись над раціональним використанням земель.
  • 0

#28 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 15.10.2008 – 23:04

Перегляд дописуЛасочка:) (15.10.2008 23:39) писав:

Труп має бути в одному місці... навіть якщо це попіл.... Не питайте чому я так думаю, це якесь внутрішнє відчуття і твердження.
Згадується історія однієї моєї землячки, яка вийшла заміж і Індію. А той чоловік тримав прах свої дружини на полиці в кімнаті в урні. Тій жінці не по собі якось було спати в одній кімнаті з покійницею, от вона і виносила непомітно від чоловіка урну в сад під скульптуру покійниці, яку виваяв той чоловік, а чоловік щоранку дивувався, як та урна опинялась біля своєї ж скульптури... такий-от казус вийшов...

Перегляд дописуHalka (15.10.2008 23:40) писав:

А тут згадується "Ре-цикл", де була сцена із забутим цвинтарем...

Щодо цвинтарів і могил. Моїй сестрі снилась бабуся покійна, вона показувала сестрі, де вона "живе", тобто суть в тому, що людина після смерті продовжує мати "власний куточок". А якщо людина була перекотиполем по житті, то їй і після смерті буде байдуже, де існувати далі...
  • 0

#29 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 16.10.2008 – 12:03

Перегляд дописуОлеська (15.10.2008 23:12) писав:

Тоді цікаво, звідки пішов звичай ховати покійників в землю, пані всезнайка?)))
Прозвучало навіть не іронічно,а саркастично))Так одне іншого не виключає.Я п"ю чай,моя мама каву,а хтось молоко. Хто як хотів- так покійників і ховав. Також існував звичай ховати покійників на деревах(хоча це вжко назвати "ховати") і у дуплах дерев. на Русі існував звичай ховати покійників під порогом власного дому. Тому з порогом і повязано стільки прикмет: через нього не можна прощатися,передавати речі і т.д.Хто б зараз на таке пішов? Поховати близьку людину під порогом власного дому?)) У східних(здається східних,я давню історію завжди поганенько знала) славян пішов згодом такий звичай як викопувати яму для покійника і відповідно ховати його там. Тобто,ні. Спочатку вони спалювали покійників і..ну як би це сказати..поміщали прах в урни,а вже урни вони вони клали у деревяну коробку і закопували у землю. Але НЕ тіло.Обряд інгумації зявився трошки пізніше. У 6-му чи 7-му столітті)))
  • 0

#30 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 16.10.2008 – 12:34

У одного з народів південно-східної азії є звичай не ховати покійного, а на протязі першого року тримати його поруч з собою в домі..................... сідати з ним за стіл, лягати поруч спати............... в умовах вологих субтропіків можна собі уявити всі радощі спільного проживання з небіжчиком. І лише через рік тіло (тобто те що від нього лишилося) переносять за будинок і лишають під відкритим небом............ і щороку родина возєднується з ним на якесь місцеве свято................ Коротше - в кожного народу свої таракани в голові з цього приводу і свої традиції............ але зважаючи на таке "щастя" як привів вище - вже краще кремація.
  • 0

#31 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 16.10.2008 – 12:36

Я проти. Бачив передачу, де наводилися дані, що після смерті тіло реагує біострумами на підготовку до кремації, як жива людина. Вогонь є досить таємничою субстанцією, тому не варто віддавати йому своє тіло, бо не відомо до яких змін в енергетичних оболонках він приводить.
  • 0

#32 RyVOL

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 267 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 16.10.2008 – 14:20

я за. все ж таки місця на землі стає все менше і менше, а так якщо б мій прах помістили потім типу у родинну гробницію - то чому і ні
  • 0

#33 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 16.10.2008 – 15:26

Перегляд дописуРена (16.10.2008 13:03) писав:

Прозвучало навіть не іронічно,а саркастично))Так одне іншого не виключає.Я п"ю чай,моя мама каву,а хтось молоко. Хто як хотів- так покійників і ховав. Також існував звичай ховати покійників на деревах(хоча це вжко назвати "ховати") і у дуплах дерев. на Русі існував звичай ховати покійників під порогом власного дому. Тому з порогом і повязано стільки прикмет: через нього не можна прощатися,передавати речі і т.д.Хто б зараз на таке пішов? Поховати близьку людину під порогом власного дому?)) У східних(здається східних,я давню історію завжди поганенько знала) славян пішов згодом такий звичай як викопувати яму для покійника і відповідно ховати його там. Тобто,ні. Спочатку вони спалювали покійників і..ну як би це сказати..поміщали прах в урни,а вже урни вони вони клали у деревяну коробку і закопували у землю. Але НЕ тіло.Обряд інгумації зявився трошки пізніше. У 6-му чи 7-му столітті)))
Дуже цікаво. Дякую за пізнальну відповідь, але все ж таки звідки взявся той обряд?)

Перегляд дописуbendera.UA (16.10.2008 13:34) писав:

У одного з народів південно-східної азії є звичай не ховати покійного, а на протязі першого року тримати його поруч з собою в домі..................... сідати з ним за стіл, лягати поруч спати............... в умовах вологих субтропіків можна собі уявити всі радощі спільного проживання з небіжчиком. І лише через рік тіло (тобто те що від нього лишилося) переносять за будинок і лишають під відкритим небом............ і щороку родина возєднується з ним на якесь місцеве свято................ Коротше - в кожного народу свої таракани в голові з цього приводу і свої традиції............ але зважаючи на таке "щастя" як привів вище - вже краще кремація.
ФУУУУУУУУУУУУУУУУ :ggggg:

Перегляд дописуТемний ангел (16.10.2008 13:36) писав:

Я проти. Бачив передачу, де наводилися дані, що після смерті тіло реагує біострумами на підготовку до кремації, як жива людина. Вогонь є досить таємничою субстанцією, тому не варто віддавати йому своє тіло, бо не відомо до яких змін в енергетичних оболонках він приводить.
От-от, і я про те ж.)
  • 0

#34 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 16.10.2008 – 15:42

Перегляд дописуТемний ангел (16.10.2008 13:36) писав:

А передачі, де наводяться дані, як після смерті тіло реагує на те, що в ньому клубляться черв'яки, йде процес розпаду, вздуття тканин і т.ін. не бачив часом?
Коли прийде мій час, хочу померти із зброєю в руках. І щоб тіло спалили в лодії за старим звичаєм. А прах розвіяли над Дніпром.
  • 0

#35 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • 649 повідомлень
  • Місто:if.ua

Відправлено 16.10.2008 – 16:05

За. Тому що земля дорожчає з днем і скоро владі буде вигідніше продати землю, ніж виділити її під кладовище. І крім того, це буде і дешевше, і краще.
  • 0

#36 TossFromUA

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 142 повідомлень

Відправлено 16.10.2008 – 16:18

Навіщо займати землю цими кладовищами. Взагалі, збудувати 1-2 крематорія на місто, виділити 1 гектар під зберігання попелу і все. А яка там доля чекає після смерті труп якось всерівно. Все зав'язано до духовності і релігії...
  • 0

#37 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 16.10.2008 – 16:22

Кремація?... Та мені пофіг. Краще своє тіло на досліди віддати. Головне те, що ти залишаєш на землі після своєї смерті.
  • 0

#38 Альба

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 25 повідомлень
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 16.10.2008 – 17:20

За! Ми і без трупних ядів загрязняємо планету кожен день.
А за могили, я скажу, що не всі приходять віддати шану покійнику. Для багатьох поминки - лише привід ковтнути горілки, і тим самим познущатися зі своєї печінки(, а деякі дуже болісно сприймають ці дні (адже у більшості випадків проблеми з психікою та зі здоров"ям від нервів).

Взагалі, мені все одно, що буде з моїм тілом після смерті. Головне, щоб до "неї" було все в нормі)
  • 0

#39 Margo

в тихому очереті чорти плавають брасом

• Користувачі
  • 842 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 16.10.2008 – 17:27

Ставлюсь до цього позитивно, хоча з такого боку : якщо кремуватимуть мене, а моїх близьких - не знаю чи змогла б. Але, напевно, кожен собі так думає: "Як я вмру, то вже все рівно шо там зі мною буде, і хай собі кремують". Так шо, принаймі це краще, ніж, як в Індії, трупів в річку Ганг викидати.
  • 0

#40 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 16.10.2008 – 18:46

Перегляд дописуSotnik (16.10.2008 16:42) писав:

Коли прийде мій час, хочу померти із зброєю в руках. І щоб тіло спалили в лодії за старим звичаєм. А прах розвіяли над Дніпром.
Погоджуюсь, в цьому є доля романтики))) В історичних фільмах (нехай американських) показують часто подібний звичай у північних народів. Тобто цей звичай все одно прийшов на нашу землю разом, мабуть, з Ольгою...

Перегляд дописуFT232BM (16.10.2008 17:22) писав:

Кремація?... Та мені пофіг. Краще своє тіло на досліди віддати. Головне те, що ти залишаєш на землі після своєї смерті.
Знаю ще одну людину (форумчанина), яка висловлювала подібні думки. Мене то жахнуло. Тепер, мабуть, не здивувалась...
Я проти такого. Хочу бути похованою в родинному склепі. Хоча... Хочу наразі ще жити. Ну його, ті думки про смерть!)))
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних