Перейти до вмісту

Світова фінансова криза


Повідомлень в темі: 371

#61 Bublik

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 597 повідомлень

Відправлено 27.10.2008 – 00:00

 Marcos (26.10.2008 23:54) писав:

як приклад
І це при тому, що BMW може мати стабільні доходи, навіть не переміщаючи виробничі потужності з Німеччини. Оскільки переважно випускає автомобілі елітного класу з стабільним попитом і високої цінової гами. Дуже показовий приклад, а то що представники заявили- "лапша на вуха" профсоюзам Німеччини.
 • 0

#62 Білий Дракон

  Хлопець

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6385 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Палацу

Відправлено 27.10.2008 – 18:48

США в паніці вливають неймовірні суми коштів у країни третього світу. Наприклад в Україну 20 млрд доларів. Це тимчасово рятує їх економіку, але зруйнує нашу до фундаменту.
Вони хочу скинути нам «віртуальні» гроші до кінця року. Навіть уявити важко обсяги інфляції, які після цього будуть. Цивілізовані держави вже відмовилися від цих ідіотських позик, а у нас лише комуністи проти. То що, БЮТ, НУНС і президент хочуть нашу країну перетворити на ахрику?
 • 0

#63 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 649 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:if.ua

Відправлено 27.10.2008 – 20:57

Не розумію одного: чому люди самі ж собі створили кризу і від неї ж страждають? Адже ці кризи не Бог нам творить, правда?
 • 0

#64 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 27.10.2008 – 23:15

 Йа_ЯбЛуЧкО_XD (27.10.2008 20:57) писав:

Не розумію одного: чому люди самі ж собі створили кризу і від неї ж страждають? Адже ці кризи не Бог нам творить, правда?

Бо кожна людина перш за все думає про власну швидку вигоду. "Після нас хоч потоп" - девіз нашого часу.

 Білий Дракон (27.10.2008 18:48) писав:

США в паніці вливають неймовірні суми коштів у країни третього світу. Наприклад в Україну 20 млрд доларів.

Це не паніка, це цілеспрямована програма перебудови світової економіки. Я вже з цього приводу цитував один допис, можу процитувати ще раз:

13 березня 2008 року відбувався секретний мітинг палати представників американського Конгресу. В історії США це всього лише четвертий раз були такі збори. З усіх присутніх була взята підписка про нерозголошення, проте порядок денний був настільки страхітливим, що інформація про нього просочилася:
*Неминучий крах американської економіки наступить в кінці 2008 року.
*Неминучий крах фінасової системи США наступить десь в середині 2009 року.
*В результаті цього не виключена Громадянська війна в США.
* У зв'язку з цим будуть проведені масові профілактичні арешти "бунтівних американських громадян".
*Заарештовані будуть поміщені в коцентрационниє табори The REX 84 Camps, які вже готові для прийому (близько 800 концтаборів)
*У зв'язку з можливістю мести народу, членам Конгресу будуть надані надійні притулки.
*У зв'язку з необхідністю встановлення порядку на всьому простанстве Северо-амеріканського континенту, США, Канада і Мексика злитимуться в єдиний Северо-амеріканській Союз "САС".
*Будуть введені нові гроші ""амеро".

Оригінал англійською:
http://dprogram.wordpress.com/2008/05/21/a...plans-revealed/

Remember that Knowledge is power! Learn, look, listen, read, share, prepare, train, stock up on food and water supply for one year.Fill your pantry with non perishable foods, medicines, cooking oils, tinned meats and veggies. Flour, oats dried corn peas, beans and lentils.. Teach your self how to preserve food for storage...

Відео концтаборів "під ключ":


Якщо так, то це пояснює чому країни "золотого мільярду" так шалено набірають боргів у доларах.
"Це безумство можна пояснити тільки одним способом - ніхто борги не збирається віддавати, в 2003 році було ухвалено принципове рішення про Велику війну і про повне перезавантаження світової валютної системи. Країни, еліти яких входять в клуб обраних і тому в курсі того, що відбувається, стали підписувати будь-які векселі, брати у борг під будь-які відсотки. Еліта Гонконгу, не запрошена в клуб обраних, до 2007 року намагалася розібратися, що відбувається, а коли зрозуміла - за рік узяла у борг півтрильйона доларів, по 70 тисяч на кожне гонконгця!

При сьогоднішніх цінах на енергоносії норвежці могли б і зовсім не працювати, а круглий рік роз'їжджати на оленях, як Кувейт катається на верблюдах. Але норвежці натомість раптом стали гарячково брати у борг. Якщо до 2003 року в графі «зовнішня заборгованість» напроти Норвегії писалося «Норвегія є виключно зовнішнім кредитором», то до 2007 року Норвегія встигла набрати 469 мільярдів доларів боргу - півтрильйона, непогана прудкість для 4,6 мільйонів чоловік. США і Англія останнім часом беруть зовнішніх боргів взагалі по 2 трильйони доларів в рік. Як такі борги можна віддати? Ніяк."


Трохи історичних аналогій:

За останні 150 років практично всі серйозні світові економічні кризи закінчувались або великими війнами, або зміною правил гри в світовій економіці. Інколи це призводило до нових технологічних проривів у промисловості й завжди до появи нових держав-лідерів, замість тих, хто вибули.

1853–1857 роки – перша світова економічна криза, в якій одночасно опинилися США, Німеччина, Англія, Франція та Росія. Все почалося з масового банкрутства залізничних компаній у США та обвалу фондового ринку. Під ударом опинився банківський сектор європейських держав, насамперед Великої Британії. Криза призвела до значного падіння промислового виробництва як у США, так і в Європі. Наприклад, виробництво чавуну в Росії зменшилось на 17%, Німеччині – на 25%, США – 20%, Франції – 13%. В Англії на 26% скоротилось суднобудування. Між найбільшими країнами розпочалися торговельні війни.

Наслідки: Кримська війна 1853– 1856 років між Росією з одного боку та Великою Британією, Францією, Османською імперією з іншого. Громадянська війна в США з 1861 по 1865 роки між капіталістичною Північчю та рабовласницьким Півднем. Скасування кріпосного права в Росії (1861 рік) та рабства у США (1865 рік).

1870–1878 роки – перша світова «Депресія сімдесятих». Кризі передував значний спад виробництва (рецесія). З невеликими перервами вона тривала майже вісім років і охопила США, Німеччину, Англію, Австрію, Францію та Латинську Америку. В 1873 році зазнав краху спекулятивний фінансовий ринок, який зростав за рахунок будівництва залізниць у Латинській Америці та підйому вартості нерухомості в Німеччині й Австрії. В США банківська паніка почалася після значного падіння акцій на НьюЙоркській фондовій біржі.

Наслідки: Франко-прусська війна 1870–1871 років. Падіння Другої імперії часів Наполеона ІІІ, німці входять у Париж. Проголошення Німецької імперії. Революція у Франції та створення Паризької комуни, яка проіснувала з 18 березня по 28 травня 1871 року. Поширення соціалістичних і комуністичних ідей у Європі. У травні 1873 року Швеція і Данія створили Скандинавський валютний союз, до якого пізніше приєдналася Норвегія. Частина дослідників вважають, що в цей час зародився «імперіалістичний» капіталізм.

1900–1903 роки – економічна криза охопила США, Німеччину, Велику Британію, Францію та Росію. В основному характеризувалася спадом виробництва, в Росії до цього додався великий неврожай. 17 травня 1901-го внаслідок конфлікту щодо контролю над залізничною компанією Northern Pacific вперше в історії обвалився ринок акцій на НьюЙоркській біржі. В Російській імперії виплавка чавуну скоротилася на 15%, виробництво рейок – на 32%, паротягів та вагонів – на 25–37%, понад 3 тис. підпрємств, на яких працювали понад 112 тис. робітників, були закриті.

Наслідки: Криза підштовхнула розвинуті країни до переходу від вільного конкурентного капіталізму до монополістичного капіталізму. Спалахнула Російсько-японська війна 1904–1905 років. Росія зазнає поразки, що спричинило нову кризу та масові революційні заворушення протягом наступних двох років.

1914–1918 роки – Перша світова війна, якій передувало погіршення світової торгівлі, що і загострило конкуренцію між великими державами. Торговельні війни за ринки збуту і сировини досягли апогею. Початок війни призвів до масового розпродажу урядом США цінних паперів інших держав. Це викликало загальносвітову фінансову кризу.

Наслідки: Ліквідація Османської (Туреччина), Німецької, Російської та Австро-Угорської імперій. Утворення нових незалежних держав у Європі: Угорщини, Чехословаччини, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Фінляндії, Королівства Югославія. Лютнева та Жовтнева революції в Росії, революційні повстання в Німеччині та Фінляндії. Створення першої соціалістичної держави в Європі. Перерозподіл серед країн-переможниць колоній у Африці та на Тихому океані. США з найбільшого боржника стають найбільшим кредитором і світовим лідером.

1929–1933 роки – світова економічна криза, відома як Велика Депресія. Все почалося в жовтні 1929 року з краху фондових ринків у США, за яким почалася глибока рецесія, масове банкрутство підприємств і безробіття. Поступово економічна криза поширилася на найбільш розвинуті країни Заходу, включаючи Канаду, Велику Британію, Німеччину, Францію. Безробіття в цих країнах сягало 30 млн осіб, ціни на сільгосппродукцію впали на 40–60%, а промисловий і економічний потенціал США було відкинуто на початок ХХ ст.

Наслідки: У 1931 році Велика Британія відмовляється від золотого забезпечення своєї грошової одиниці – фунта стерлінга, що призвело до девальвації фунта й здешевшання британських товарів на зовнішніх ринках. Цим шляхом пішли ще 25 країн світу, валюти яких були прив’язані до фунта стерлінга. Посилення ролі держави в управлінні економікою. В США проголошують «новий курс Рузвельта», в основі якого втручання держави в усі сфери життєдіяльності суспільства. Активізація лівота праворадикальних рухів у Європі. Встановлення на початку 1930-х років фашистського режиму в Німеччині та посилення позицій фашистів у Італії, громадянська війна в Іспанії. Мілітаризація Японії та агресія проти Китаю. В 1933 році Японія виходить із Ліги Націй.

1939–1945 роки – Друга світова війна як результат глобального економічного та політичного конфлікту розвинутих держав.

Наслідки: Відповідно до БреттонВудських (США) домовленостей 1944 року вводиться фіксований курс валют, створено Міжнародний валютний фонд і Міжнародний банк. Американську валюту прив’язують до золотого стандарту. $35 США = 1 тройська унція золота. Від нововведень в основному виграє економіка США.

Створення двополярної моделі світу на чолі з СРСР і США. Реорганізація Ліги Націй в Організацію Об’єднаних Націй. Розподіл країн Європи на економічні зони впливу між США та СРСР. Велика Британія змушена відмовитись від колоніальної політики. В подальшому це призвело до краху колоніальної системи в усьому світі. Ядерна зброя стає реальним інструментом світової політики.

1957–1958 роки – перша післявоєнна світова криза. Охопила США, Велику Британію, Канаду, Бельгію, Голландію та інші країни. Викликала спад виробництва й масове безробіття – до 10 млн осіб у цих країнах.

Наслідки: В 1957 році Німеччина, Франція, Італія, Бельгія, Голландія та Люксембург утворюють Європейську Економічну Співдружність. Її мета – посилити економічну інтеграцію цих країн і спільний захист взаємних інтересів на зовнішніх ринках.

1971–1974 роки – світова нафтова та валютна кризи. Першою розпочалась валютна: США не змогли забезпечити долари достатнім золотим запасом і у 1971 році дію «золотого стандарту» тимчасово призупинили. Проте криза з коливанням валютних курсів тільки посилилась.

У 1973 році країни–експортери нафти (ОПЕК) в чотири рази підвищили ціну на сиру нафту у відповідь на підтримку Заходом ізраїльтян у Війні Судного дня (жовтень 1973 року) між Ізраїлем і Єгиптом, Сирією та Іраком. Розмах кризи за масштабами наблизився до рівня Великої Депресії. Найбільше криза вдарила по США, Японії, ФРН, Великій Британії, Франції й Італії. Без роботи опинились 15 млн осіб, а ще 10 млн були переведені на неповний робочий день. Інфляція перевищувала 10% на рік у багатьох розвинутих країнах, включаючи США.

Наслідки: В березні 1973 року на Ямайській міжнародній конференції замість «золотого стандарту» і твердого валютного курсу вводиться вільна конвертація валют. Відтепер курси валют змінюються залежно від попиту та пропозиції. Ямайська валютна система (остаточно затверджена поправками до статуту МВФ в січні 1976 року) діє до цього часу.

Енергоефективність стає новим рушієм перебудови світової економіки. Розмаху набуває будівництво атомних електро- та гідроелектростанцій.

Покращення відносин між СРСР і США, спільні проекти в космосі.

1979–1981 роки – друга світова нафтова криза. Викликана багаторічною іраноіракською війною. Ціни сягнули небаченого до того рівня у $70–80 за барель.

Наслідки: Спад виробництва в країнах, які недооцінили важливість енергозберігаючих технологій. Значне зростання інфляції в країнах, що зазнали рецесії. Японія стає світовим економічним гравцем завдяки науково-технічній революції в промисловості та виробництві.

1997–1998 роки – фінансова криза в Південно-Східній Азії, Росії та частково в Україні призвела до обвалу фондових ринків і девальвації національних валют. Втрати світової економіки перевищили $2 трлн США.

Наслідки: Вихід інвесторів із економік Південно-Східної Азії, кінець епохи «Азійських тигрів». Бум інвестицій у Китай, загальний підйом китайської економіки та її товарна експансія по всьому світові. Стрімкий розвиток економік Бразилії й Індії. Посилення впливу ЄС на світову політику та економіку.

 • 0

#65 Sotnik

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1905 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 27.10.2008 – 23:16

 Йа_ЯбЛуЧкО_XD (27.10.2008 20:57) писав:

Не розумію одного: чому люди самі ж собі створили кризу і від неї ж страждають? Адже ці кризи не Бог нам творить, правда?
Бог. Тільки не наш.
Одні люди створили кризу, а страждають від неї зовсім інші люди.
Ті хто створив - не страждають. Вони тепер радіють і моляться своєму богу.
 • 0

#66 Bublik

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 597 повідомлень

Відправлено 27.10.2008 – 23:52

 -=VJ=- (27.10.2008 23:15) писав:

Бо кожна людина перш за все думає про власну швидку вигоду. "Після нас хоч потоп" - девіз нашого часу.Це не паніка, це цілеспрямована програма перебудови світової економіки. Я вже з цього приводу цитував один допис, можу процитувати ще раз:

......................

Наслідки: В 1957 році Німеччина, Франція, Італія, Бельгія, Голландія та Люксембург утворюють Європейську Економічну Співдружність. Її мета – посилити економічну інтеграцію цих країн і спільний захист взаємних інтересів на зовнішніх ринках.

1971–1974 роки – світова нафтова та валютна кризи. Першою розпочалась валютна: США не змогли забезпечити долари достатнім золотим запасом і у 1971 році дію «золотого стандарту» тимчасово призупинили. Проте криза з коливанням валютних курсів тільки посилилась.

У 1973 році країни–експортери нафти (ОПЕК) в чотири рази підвищили ціну на сиру нафту у відповідь на підтримку Заходом ізраїльтян у Війні Судного дня (жовтень 1973 року) між Ізраїлем і Єгиптом, Сирією та Іраком. Розмах кризи за масштабами наблизився до рівня Великої Депресії. Найбільше криза вдарила по США, Японії, ФРН, Великій Британії, Франції й Італії. Без роботи опинились 15 млн осіб, а ще 10 млн були переведені на неповний робочий день. Інфляція перевищувала 10% на рік у багатьох розвинутих країнах, включаючи США.

Наслідки: В березні 1973 року на Ямайській міжнародній конференції замість «золотого стандарту» і твердого валютного курсу вводиться вільна конвертація валют. Відтепер курси валют змінюються залежно від попиту та пропозиції. Ямайська валютна система (остаточно затверджена поправками до статуту МВФ в січні 1976 року) діє до цього часу.

Енергоефективність стає новим рушієм перебудови світової економіки. Розмаху набуває будівництво атомних електро- та гідроелектростанцій.

Покращення відносин між СРСР і США, спільні проекти в космосі.

1979–1981 роки – друга світова нафтова криза. Викликана багаторічною іраноіракською війною. Ціни сягнули небаченого до того рівня у $70–80 за барель.

Наслідки: Спад виробництва в країнах, які недооцінили важливість енергозберігаючих технологій. Значне зростання інфляції в країнах, що зазнали рецесії. Японія стає світовим економічним гравцем завдяки науково-технічній революції в промисловості та виробництві.

1997–1998 роки – фінансова криза в Південно-Східній Азії, Росії та частково в Україні призвела до обвалу фондових ринків і девальвації національних валют. Втрати світової економіки перевищили $2 трлн США.

Наслідки: Вихід інвесторів із економік Південно-Східної Азії, кінець епохи «Азійських тигрів». Бум інвестицій у Китай, загальний підйом китайської економіки та її товарна експансія по всьому світові. Стрімкий розвиток економік Бразилії й Індії. Посилення впливу ЄС на світову політику та економіку.[/i]

А тут не вистачає теперішньої кризи. :ggggg:

Добавляю свій варіант:
2008-2011 роки - світова фінансова і економічна криза.

Наслідки: Грандіозний спад виробництва у розвинутих капіталістичних країнах: США , частково ЄС (Майже не торкається новоприйнятих членів), Японії, Канаді. Менш помітно криза відзначається на країнах третього світу. Обвал фінансової системи усіх розвинутих країн, і перехід банківської системи під прямий контроль національних банків. Поступове переміщення виробництва в країни третього світу. Остаточна втрата доларом США статусу "світової" валюти. Початок розвитку нової моделі світової економіки - з більш-менш сраведливим розподілом добробуту громадян по всьому світові, включаючи Україну.

Повідомлення відредагував B.U.B.L.I.K: 27.10.2008 – 23:57

 • 0

#67 Білий Дракон

  Хлопець

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6385 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Палацу

Відправлено 27.10.2008 – 23:57

 Йа_ЯбЛуЧкО_XD (27.10.2008 20:57) писав:

Не розумію одного: чому люди самі ж собі створили кризу і від неї ж страждають? Адже ці кризи не Бог нам творить, правда?
Олігархи при будь-якій кризі залишаються олігархами :ggggg:

 B.U.B.L.I.K (27.10.2008 23:52) писав:

А тут не вистачає теперішньої кризи. :)

Добавляю свій варіант:
2008-2011 роки - світова фінансова і економічна криза.

Наслідки: Грандіозний спад виробництва у розвинутих капіталістичних країнах: США , частково ЄС (Майже не торкається новоприйнятих членів), Японії, Канаді. Менш помітно криза відзначається на країнах третього світу. Обвал фінансової системи усіх розвинутих країн, і перехід банківської системи під прямий контроль національних банків. Поступове переміщення виробництва в країни третього світу. Остаточна втрата доларом США статусу "світової" валюти. Початок розвитку нової моделі світової економіки - з більш-менш сраведливим розподілом добробуту громадян по всьому світові, включаючи Україну.
А я бачу прихід тоталітаризму та фашизму (тоталітаризм корпорацій)
 • 0

#68 Bublik

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 597 повідомлень

Відправлено 28.10.2008 – 00:08

 Білий Дракон (27.10.2008 23:57) писав:

Олігархи при будь-якій кризі залишаються олігархами :ggggg:


А я бачу прихід тоталітаризму та фашизму (тоталітаризм корпорацій)
Тоталітаризм корпорацій й так існує, просто в розвинутих країнах раби зарплату вищу мають. Корпорації і так заганяють людей в лямку, всі ми мурашки в великому мурашнику. :)
 • 0

#69 Білий Дракон

  Хлопець

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6385 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Палацу

Відправлено 28.10.2008 – 02:28

 B.U.B.L.I.K (28.10.2008 00:08) писав:

Тоталітаризм корпорацій й так існує, просто в розвинутих країнах раби зарплату вищу мають. Корпорації і так заганяють людей в лямку, всі ми мурашки в великому мурашнику. :ggggg:
Існує, не існує. Я ж зрозуміло пояснив свою думку. Коли ні, то подивіться фантастику 80-х, початку 90-х. Там якраз усюди за сценарієм спочатку йде якась світова криза, а потім корпорації отримують абсолютну владу. Інщий варіант розвитку — абсолютна монархія.
Звісно, це лише крайнощі, але події можуть розвиватися у цих напрямках :)
 • 0

#70 Олеська

  вовчиця-чарівниця

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 8134 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:скіфські вали

Відправлено 28.10.2008 – 06:40

 Білий Дракон (28.10.2008 02:28) писав:

Існує, не існує. Я ж зрозуміло пояснив свою думку. Коли ні, то подивіться фантастику 80-х, початку 90-х. Там якраз усюди за сценарієм спочатку йде якась світова криза, а потім корпорації отримують абсолютну владу. Інщий варіант розвитку — абсолютна монархія.
Звісно, це лише крайнощі, але події можуть розвиватися у цих напрямках :ggggg:
Як на мене, то варіант з монархією ймовірніший.
 • 0

#71 Білий Дракон

  Хлопець

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6385 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Палацу

Відправлено 28.10.2008 – 08:56

 Олеська (28.10.2008 06:40) писав:

Як на мене, то варіант з монархією ймовірніший.
Тут, в приципі, різниця лише в тому, хто буде при владі (група чи особа) і спосіб отримання влади (вибори, обрання гропою, наслідування). А спосіб здійснення влади майже однаковий.
 • 0

#72 Marcos

  ....

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3363 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 28.10.2008 – 09:58

 Білий Дракон (27.10.2008 20:48) писав:

США в паніці вливають неймовірні суми коштів у країни третього світу. Наприклад в Україну 20 млрд доларів. Це тимчасово рятує їх економіку, але зруйнує нашу до фундаменту.
а звідки такі данні ?
Навпаки, зараз йде відтік коштів з України, що є однієї з причини дефіциту долара в країні
 • 0

#73 Власюк

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 776 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 28.10.2008 – 11:00

У нас банків, як собак нерізаних. То нема, аби деяких "недієздатних" націоналізувати!

А от бідна бабуся стягалася з пенсії роками, аби поставити собі на депозит для похорону десять тисяч нещасних гривень, так же тепер її дочка зняти не може. Бабуся при смерті уже тиждень, але Аваль гроші не віддає. Це реальний приклад з життя.

Так це нормальний менеджмент зі сторони НБУ? У нас взагалі Президент на своїх в керівництві НБУ впливає (адже це його парафія)?

Повідомлення відредагував Власюк: 28.10.2008 – 11:04

 • 0

#74 Xobb

  Doctor What'son

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1481 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 28.10.2008 – 11:10

 Білий Дракон (27.10.2008 19:48) писав:

США в паніці вливають неймовірні суми коштів у країни третього світу. Наприклад в Україну 20 млрд доларів. Це тимчасово рятує їх економіку, але зруйнує нашу до фундаменту.
Вони хочу скинути нам «віртуальні» гроші до кінця року. Навіть уявити важко обсяги інфляції, які після цього будуть. Цивілізовані держави вже відмовилися від цих ідіотських позик, а у нас лише комуністи проти. То що, БЮТ, НУНС і президент хочуть нашу країну перетворити на ахрику?
Які позики, шо ви курите?
Коли країні дають $20 * 10^9 , то долар ніяк не коштує 6.2. Забирають вони долари звідси, їм потрібно підкріплювати зараз свої "видумані гроші" паперовими.
 • 0

#75 Білий Дракон

  Хлопець

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6385 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Палацу

Відправлено 28.10.2008 – 11:14

 Marcos (28.10.2008 09:58) писав:

а звідки такі данні ?
Навпаки, зараз йде відтік коштів з України, що є однієї з причини дефіциту долара в країні
Зараз йде палке обговорення у всіх колах влади, на тему «брати, чи не брати», а точніше «як саме брати». Для цього достатньо хоча б включити телевізор.

А звідки твої данні про відтік? І по друге, треба розділяти реальні гроші і віртуальні (які нічим не підкріплені). Тримати готівку на рахунках це безумство. Її вкладають у щось матеріальне, хоч кудись. Бо завтра банки лопнуть, папери обезціняься.
А якщо нам дадуть кошти десь під новий рік, то куди ми їх дінемо? :ggggg:
 • 0

#76 Xobb

  Doctor What'son

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1481 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 28.10.2008 – 11:19

 Власюк (28.10.2008 12:00) писав:

У нас банків, як собак нерізаних. То нема, аби деяких "недієздатних" націоналізувати!

А от бідна бабуся стягалася з пенсії роками, аби поставити собі на депозит для похорону десять тисяч нещасних гривень, так же тепер її дочка зняти не може. Бабуся при смерті уже тиждень, але Аваль гроші не віддає. Це реальний приклад з життя.

Так це нормальний менеджмент зі сторони НБУ? У нас взагалі Президент на своїх в керівництві НБУ впливає (адже це його парафія)?
Бля, ви не признаєтесь всі, але на форумі палиться кожен.

З Авалем проблем немає, гроші видають чотко. Там скоріше з юридичної сторони проблєма, так шо Вася не кіпішуй.
Ще вважається хорошою практикою добре вибирати банк, в який вкладаєте гроші, будь ви бабуся, будь ви дідусь, будь ви п’яниця.
Чомусь при правильному вкладі можна сидіти спокійно і знати, що ніфігусічки не пропаде.

 Білий Дракон (28.10.2008 12:14) писав:

Зараз йде палке обговорення у всіх колах влади, на тему «брати, чи не брати», а точніше «як саме брати». Для цього достатньо хоча б включити телевізор.

Таки телевізор курите... Покуріть CNN money, воно більше пре :ggggg:
 • 0

#77 Власюк

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 776 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 28.10.2008 – 11:22

 Xobb (28.10.2008 11:14) писав:

Бля, ви не признаєтесь всі, але на форумі палиться кожен.

З Авалем проблем немає, гроші видають чотко. Там скоріше з юридичної сторони проблєма, так шо Вася не кіпішуй.

Так, є ще на форумі довбеники, які пишуть "бля" та іншу гидоту. Це тебе в Москві так учили?

Я розказую реальну ситуацію. Чому хоч би в особливих випадках не віддати людині депозит-вклад, Василю Васильовичу?

Тому що є така постанова НБУ?

По суті базлай, Хоббіте.
 • 0

#78 Білий Дракон

  Хлопець

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6385 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Палацу

Відправлено 28.10.2008 – 11:32

 Xobb (28.10.2008 11:19) писав:

Таки телевізор курите... Покуріть CNN money, воно більше пре :ggggg:
Я курю сервири інформаційних агенств. Там купа інформації, що не публікується.
 • 0

#79 Armando

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1795 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 28.10.2008 – 12:29

 Білий Дракон (27.10.2008 18:48) писав:

То що, БЮТ, НУНС і президент хочуть нашу країну перетворити на ахрику?
Хочу добавити до списку ПР, ЗаЕДУ, СДПУ(о), комуністів та соціалістів.
Але прикро що не хочуть, а ВЖЕ перетворили.
З аналізу експорту-імпорту можна переконатись, що экспортуємо сировину, импортуємо товари для 1-20% населення. При чому автомобілі, квартири можуть купити тільки той самий 1% населення.
Промисловість, С\Г виробництво вбиті, якісна охорона здоров'я та освіта доступна тим хто може за це заплатити, але якість гірша за те, що було раніше. Науку згадувати не будемо - схоже на середньовічча, коли 1 на область вчений щось досліджує (сусіди вважають його божевільним) і років через 50-100 результати досліджень можуть бути визнані :ggggg:.
Світові кризи можна вважати циклічними і закономірними, результат один - виграє капітал, всі народи світу стають боржниками капіталу.
 • 0

#80 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 28.10.2008 – 13:32

Стаття стосовно кредиту МВФ. Зауважу, що я задолений його наданням - це значить, що наші політики будуть відтепер під постійним наглядом міжнародних аудиторів, що повинно вплинути на курс країни відповідним чином.

Закордон нам допоможе

Обіцяні Україні $16,5 млрд кредиту від МВФ допоможуть легше пережити кризу. Головне, щоб політики не загралися і не упустили шанс врятувати країну від дефолта

Україна окуповувала перші смуги зарубіжних газет: ми увійшли до історії як рекордний (за об'ємом затвердженого кредиту) позичальник Міжнародного Валютного Фонду - після Бразилії, Туреччини і Аргентини. Нам обіцяно $16,5 млрд - за умови, що влада України внесе зміни в законодавство, спрямовані на оздоровлення банківського сектора.

Адже щоб банки не мали проблем з ліквідністю, можливо, буде потрібна участь держави в їх капіталі. Підтримка потенційно ослаблених банків відбуватиметься за наш з вами - платників податків - рахунок. Інше питання, чи зможе понівечена розбіжностями Рада зібрати політичну волю в кулак і прийняти цей закон. А якщо зможе, то що це дасть Україні?

П'ять головних питань про кредит МВФ

1. Що означає цей кредит?

Кредит МВФ, та ще такий значний, посилає миру подвійний сигнал. З одного боку, проблеми української економіки в наявності і виставлені на загальний огляд. Запевнення українських політиків про стійкий імунітет нашої економіки розвінчані, Україна скотилася в групу ризику і поміщена в палату інтенсивної економічної терапії.

З іншого боку, міжнародне співтовариство, особливо ті його представники, які інвестували в Україну, тепер можуть зітхнути спокійніше - Україна знаходитиметься під спостереженням зовнішніх аудиторів, які відстежуватимуть ключові життєві процеси пацієнта, якому іноземні інвестори довірили гроші.

2. А нам що з цього буде?

Вигода - і пряма, і опосередкована. Пряма в тому, що після звістки про підтримку МВФ Україну повинно перестати «ковбасити» на міжнародних ринках. Адже падіння котирувань українських паперів і відтік валюти з України були наслідком не тільки погіршення економічних показників, але і посилювалися невірою в те, що Україна зможе розплатитися з боргами. Тепер у Нацбанку вистачить засоби, щоб допомогти всім позичальникам - в т.ч. і державі - розрахуватися з кредиторами.

Точний перелік вимог МВФ поки не оповістили, але умови зазвичай традиційні. Багато хто характеризує (і критикують) інструментарій Фонду ємкою англомовною фразою one size fits all - один розмір на всіх.

У валютній політиці це лібералізація обмінного курсу; у фіскальній - збалансованість бюджету і відсутність податкових преференцій; у реальному секторі економіки - приватизація і зняття обмежень на операції із землею. У Україні в актив Фонду можна записати наполегливість в ліквідації бартерних взаємозаліків, які спотворювали економіку впродовж 90-х, і податкових пільг, які в інші роки позбавляли бюджет третини потенційних надходжень.

3. На що витратять гроші?

У кредитів МВФ одна особливість - вони не прямують до бюджету, не можуть бути використані ні на покриття дефіциту, ні на споживання, ні на капітальні витрати. Вони йдуть на поповнення резервів Центробанку.

Україна і її підприємства набралися за кордоном кредитів, пік по виплаті яких доводиться наступного року. Позичальники сподівалися перекредітоваться, але фінансова криза на Заході зруйнувала ці плани. Значить, валюту потрібно шукати в країні, але із-за падіння експортної виручки унаслідок колапсу світових цін на метал доступ до доларів украй проблематичний. Нацбанк вимушений продавати валюту з своїх резервів, а вони небездонні. Тут і приходить на допомогу МВФ з своїм кредитом, щоб допомогти Нацбанку і переконати всіх, що Україна зможе протистояти зовнішньоекономічним викликам.

Не все $16,5 млрд відразу ж ляжуть в засіки Нацбанку - на це указує назва кредиту: «стенд-бай». Це як ваш телевізор перебуває в режимі очікування. Достатньо натиснення кнопки на пульті - і він оживає. Так і цей кредит перебуватиме два роки в напіввключеному стані. Частина його поступить в країну, як тільки Раду Директорів МВФ затвердить угода з Україною. А потім рівними частинами він поступатиме на рахунки Нацбанку, у міру того, як місії МВФ приїжджатимуть до України і перевірятимуть стан пацієнта. Якщо ситуація покращає, не буде необхідності брати нові порції кредиту.

4. Як розплачуватимемося?

Поступово Нацбанк розраховується за кредит з своїх же резервів. Так само, як він робив це все роки, практично погасивши всі борги перед МВФ, які Україна брала в 90-і. Як випливає з повідомлення на сайті МВФ, на 30 вересня 2008 року наш борг перед Фондом складав в перерахунку на американські долари 109 млн.

Процентні ставки кредитів Фонду на ярмо не схожі. Для країн, що знаходяться на низьких ступенях економічного розвитку, вартість кредиту - всього півпроцента річних. Для інших, в т.ч. і України, цей показник коливається в межах 2-3%.

5. А звідки засоби у МВФ?

Левова частина ресурсів Фонду - це внески його членів. Величина внеску визначається пропорційно економічному потенціалу країни і відповідає ступеню впливу при голосуванні на Раді Виконавчих Директорів. Найбільш істотні спонсори - країни Великої Сімки, вони ж і контролюють більшість при ухваленні рішення. Меншу роль грають в кошторисі Фонду надходження від відсотків (зараз видано 18 млрд кредитів 65 країнам), але при такому розвитку подій ця стаття доходів скоро реанімується.

Парадоксально, але кризу врятував МВФ від зникнення або, в кращому разі, від пониження в статусі до рівня якогось НДІ Глобфінвалютпроблем. Ще літом виношувалися плани тотального скорочення персоналу. На задній план МВФ відтіснили фінансові фонди тих країн, які не знали, куди дівати надлишок засобів, виручених від продажу мінеральних ресурсів. Наприклад, Китай роздавав позики африканським країнам, не висуваючи ніяких вимог, окрім одного - діставання доступу до надр.

Для МВФ і його позичальників все змінилося протягом вересня. У чергу за ресурсами вишикувалися Ісландія, Україна, Білорусь, Угорщина, Пакистан, Сербія, на підході - десятки країн. Перевага України в тому, що вона однією з перших звернулася в МВФ по фінансову допомогу.

Сумнівне, погодитеся, перевага, але на пожежі не перебирають відрами, якими потрібно тягати воду. Тим паче, що відро опинилося однім-едінственним.

Ми запитали:

Які політичні гарантії може запитати МВФ в обмін на кредит?

«Відмова від конфлікту між прем'єром і президентом»

Віктор НЕБОЖЕНКО, керівник соціологічної служби «Український барометр»:

- Головною гарантією може бути формування в нашій країні єдиної точки зору по приводу ПДЧ України вже до грудня. Крім того - відмова від конфлікту між прем'єром і президентом, а також передача грошей виконавчій владі.

Коли МВФ видавав перші кредити для України, його вимоги носили загальнодемократичний характер: відвертість, своя валюта, прозорість економіки. Для цього потрібно було ліквідовувати корупцію, створити привабливий клімат для інвестицій, але наші політики цього не зробили.

«Америці потрібно, щоб в Україні була стабільність»

Сергій ТАРАН, директор Міжнародного інституту демократії:

- Єдино важливою гарантією для МВФ може бути те, щоб отриманий Україною кредит був використаний за призначенням. А для цього потрібна політична стабільність і повна взаємодія між гілками влади. МВФ - організація фінансова, тому їх вимоги носять скоріше гуманітарний характер.

В минулі роки МВФ вимагав, щоб Україна стабілізувала національну валюту, це повинно було стимулювати реформи. Об'єктивно Україна дуже важлива для Америки. Це серйозний геополітичний партнер Східної Європи, який може протистояти тиску Росії. А в перспективі - створити контрбаланс впливу Старої Європи в Євросоюзі (зараз таку роль виконує Польща).

Тому незалежно від того, який уряд в Україні, Америка зацікавлена, щоб тут була стабільність, і готова виділяти під це вельми серйозні гроші.
Опосередкована вигода в тому, що уряд бере на себе зобов'язання проводити урівноважену економічну політику, зокрема обмежити кредитну обжерливість.

Із сумом доводиться констатувати, що якщо і наступить торжество здорового глузду в нашій економічній політиці, то тільки під тиском зовнішніх обставин і під чіпким поглядом зовнішніх аудиторів.


 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних