Перейти до вмісту

Світова фінансова криза

Повідомлень в темі: 371

#201 Егор.економист

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 102 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Черкаська область м.Умань

Відправлено 18.11.2008 – 21:21

Перегляд дописуMarcos (18.11.2008 17:23) писав:

то ви мені поясність, яким чином США, країна яка поголовно живе в кредит і де гроші друкують - має інфляцію в 4 %. а Україна, куди долар потрапляє через п"ятих-десятих осіб має інфляцію в 3-4 рази більше. Невже тільки справа в емісії ?

Емісія — вливання грошових коштів у грошовий потік (оборот). Здебільшого використовується при фінансуванні (інвестуванні) підприємства. Державою використовується у разі недостачі грошових коштів в національному обороті або при заміні старої валюти.

США контролює співвідношення Валового національного доходу(продукту)(ВНД) і кількості грошової маси на території США . Надлишкова маса грошей іззимається з ринку федеральними банками сполучених штатів. От і вся проблема .
ВНД НАБЛИЖЕНО = ГРОШОВІЙ МАСІ .

Долари в інших країнах їх не цікавлять причина ці кошти впливають на співвідношення між ВНД і грошовою масою в інших країнах. Звідси і інфляція 4% зарахунок наближеного значення.

Повідомлення відредагував Егор.економист: 18.11.2008 – 21:23

• 0

#202 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 597 повідомлень

Відправлено 18.11.2008 – 21:32

Перегляд дописуtrim (18.11.2008 17:17) писав:

Коли свіженадруковані (емітовані з повітря банками) долари надходять в Україну у вигляді кредитів, грошей острабайтерів, гастрабайтерів, плати за підприємства(криворіжсталь) то вони не забезпечені товаром. Для їх випуску наринок нацбанк повинен випустити сумму гривень за курсом 5, які теж не забезпечені товаром як і долари: папір - що з нього візьмеш.
Для прикладу візьмемо суму в 1тис. доларів. їх міняють на 5000 грн.
Надруковані гривні тиснуть на товарний ринок створюючи інфляцію. Повертати треба вже 1100 доларів (з процентами), що при курсі 6 складе 6600 гривень.
В результаті кредитори отримують свої 1100 доларів, населення боргів на 1600 гривень, нацбанк(держава) боргів на 100 доларів.
http://knukim-edu.kiev.ua/
Тобто як незабезпечені товаром? Забуваєте про велику частку імпорту на внутрішньому ринку, який може насичувати ринок досить динамічно, в залежності від попиту. Тут вже не йдеться про внутрішнє виробництво товарів та послуг.

Повідомлення відредагував B.U.B.L.I.K: 18.11.2008 – 21:33

• 0

#203 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 18.11.2008 – 21:37

крАсАтА.... рада,що мене та криза не зачепила.Буду сподіватись,що і не зачепить)))
  • 0

#204 Marcos

....

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3363 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 19.11.2008 – 09:55

Перегляд дописуЕгор.економист (18.11.2008 22:21) писав:

Емісія — вливання грошових коштів у грошовий потік (оборот). Здебільшого використовується при фінансуванні (інвестуванні) підприємства. Державою використовується у разі недостачі грошових коштів в національному обороті або при заміні старої валюти.

США контролює співвідношення Валового національного доходу(продукту)(ВНД) і кількості грошової маси на території США . Надлишкова маса грошей іззимається з ринку федеральними банками сполучених штатів. От і вся проблема .
ВНД НАБЛИЖЕНО = ГРОШОВІЙ МАСІ .

Долари в інших країнах їх не цікавлять причина ці кошти впливають на співвідношення між ВНД і грошовою масою в інших країнах. Звідси і інфляція 4% зарахунок наближеного значення.
ви б менше теорії тут друкували, я і без вас знаю що таке емісія.
поясню для вас :
Пан Кусти стверджував що фінансова криза є керованою шляхом емісії доларів, що безперечно збільшує інфляцію.
Але інфляція не є першопричиною кризи, інфляція це наслідок кризи в США, в Україні взагалі висока інфляція була і до зародження кризи взагалі.
То я запитую вас, яким макаром кризою можна керувати через емісію грошей ?

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (18.11.2008 22:32) писав:

Тобто як незабезпечені товаром? Забуваєте про велику частку імпорту на внутрішньому ринку, який може насичувати ринок досить динамічно, в залежності від попиту. Тут вже не йдеться про внутрішнє виробництво товарів та послуг.
Все воно так але розумієте тут яка штука..візьмемо таку ситуацію.
Громадянин Петренко бере кредит в Банку Надра. Скажімо 40 тис доларів для купівлі машини. Банка Надра запозичив гроші через сендикований кредиn закордоном.
Пан Петренко купує машину БМВ і 40 тис доларів ( ну можливо 30 тис. доларів) йдуть до виробника БМВ, тобто за кордон. Петренку необхідно віддати кредит за БМВ, він сплачує 40 тис. доларів і %. Куди йде тіло кредиту? Тіло кредиту йде в Банка Надра, який змушений через деякий час віддати закордонний кредит з відсотками.
Таким чином Петренко за кошти банка підтримав закордонного виробника, а банк за допомогою Петренка підтримав іноземниі банки, створюючи йому прибуток з відсотків по синдикованому кредиту.Що залишається в Україні ? Відсотки Петренка в банку Надра, все інше йде за кордон. Погано це ? Дуже погано, атже фактично Петренко і Надра сприяють розвитку європейської економіки, але не нашої.
  • 0

#205 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень

Відправлено 19.11.2008 – 10:37

І таких петренків в нас 500 тис на рік...
а ще є імпортний одяг, побутова техніка, і інші так потрібні обивателю речі за які Україна буде віддавати свою сировину, підприємства, землю...
  • 0

#206 Maryan

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 19.11.2008 – 12:30

Перегляд дописуMarcos (19.11.2008 09:55) писав:

ви б менше теорії тут друкували, я і без вас знаю що таке емісія.
поясню для вас :
Пан Кусти стверджував що фінансова криза є керованою шляхом емісії доларів, що безперечно збільшує інфляцію.
Але інфляція не є першопричиною кризи, інфляція це наслідок кризи в США, в Україні взагалі висока інфляція була і до зародження кризи взагалі.
То я запитую вас, яким макаром кризою можна керувати через емісію грошей ?

Можна через регулювання ліквідності в основному через банківську систему. Наприклад нещодавні інтервенції НБУ на валютному ринку зменшили масу гривні в обігу, це може змешити приріст цін. Але такі заходи малоефективні в економіках, що розвиваються. Ми значно сильніше реагуємо на зміну цін на базові продукти харчування та енергоносії, ніж розвинуті країни. Монетарна політика (в основному вплив на обсяг грошової маси в обігу) є напевно нафефективнішим інструментом впливу на кризові явища в економіці. Проте це складний механізм, в різних економіках працює по-різному. В занчній мірі ефективність залежить від кваліфікованості держслужбовців, що цим займаються.
  • 0

#207 Егор.економист

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 102 повідомлень
  • Місто:Черкаська область м.Умань

Відправлено 19.11.2008 – 21:58

Пан Marcos я повністю згідний з Maryanом тільки таким шляхом ефективною монетарною політикою /контроль грошової маси в обігу/.
  • 0

#208 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 597 повідомлень

Відправлено 19.11.2008 – 22:18

Перегляд дописуtrim (19.11.2008 11:37) писав:

І таких петренків в нас 500 тис на рік...
а ще є імпортний одяг, побутова техніка, і інші так потрібні обивателю речі за які Україна буде віддавати свою сировину, підприємства, землю...
Продовжуючи Вашу логіку вони (іноземці) будуть віддавати нам свій одяг, побутову техніку, телевізори...які вони бідняжки. ;)
Експорт-імпорт на тому і грунтується , що хтось щось віддає і забирає в обмін. Наразі Україна є експортером більш сировинних товарів, що ж- краще ніж нічого. Чи Ви думаєте , що нам повинні давати все задаром?

Повідомлення відредагував B.U.B.L.I.K: 19.11.2008 – 22:19

• 0

#209 кусти

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 291 повідомлень
  • Місто:Київ - Хмельницький

Відправлено 20.11.2008 – 15:01

Перегляд дописуzav (18.11.2008 18:03) писав:

Це пан про США? Про їхні 4%, що для них "карколомно"...
..ні, це про Україну !

Перегляд дописуMarcos (19.11.2008 10:55) писав:

;) [істерично] :lol:
Я не стверджував такого!!!!!! :) пости читай УВАЖНО !!!!!!!
Я стверджую: фінансова криза є керованою, шляхом змови двох десятків власників "заводов, газєт, пароходов" глобального масштаба !
  • 0

#210 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 20.11.2008 – 15:07

Перегляд дописукусти (20.11.2008 15:01) писав:

двох десятків власників "заводов, газєт, пароходов" глобального масштаба...
Ну... Не двох десятків. Там цієї шушари трохи більше буде. Але всі вони однієї "політкоректної та толерантної" національності!
  • 0

#211 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 20.11.2008 – 18:36

то ви мені поясність, яким чином США, країна яка поголовно живе в кредит і де гроші друкують - має інфляцію в 4 %. а Україна, куди долар потрапляє через п"ятих-десятих осіб має інфляцію в 3-4 рази більше.

бо в Україні проблеми виливаються у внутрішню інфляцію, натомість США імпортує свою "інфляцію" в світ, накручуючи собі зовнішній борг. Чули, нещодавно довелося екрани додавати, бо цифра вже не поміщалась на табло? От там і зберігається проблема США. І якщо у нас вона поступово стікає, то у них накопичується, як вода за греблею і рано чи пізно прорветься.
  • 0

#212 Maryan

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 20.11.2008 – 20:15

то ви мені поясність, яким чином США, країна яка поголовно живе в кредит і де гроші друкують - має інфляцію в 4 %. а Україна, куди долар потрапляє через п"ятих-десятих осіб має інфляцію в 3-4 рази більше. Невже тільки справа в емісії ?

Справа по-перше у офіційних кошиках інфляції. В Україні продукти харчування займають 50% інфляційного кошика, в розвинутих країнах менше 20%. В країнах з розвинутою економікою ціни на продукти харчування менше залежать від цін на первинну продукцію через високу вартість праці в кінцевих продуктах, в Україні навпаки. Подібне стосується цін на інші товари та послуги. В реальності практично всюди ціни на первинну продукцію ростуть однаково, проте по-різному впливають на кінцеві продукти споживання.

Повідомлення відредагував Maryan: 20.11.2008 – 20:16

• 0

#213 mIK

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 225 повідомлень
  • Місто:м. Кам`янець - Подільський

Відправлено 20.11.2008 – 20:59

мдя... http://www.obozrevat...1/20/269726.htm
  • 0

#214 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 20.11.2008 – 21:29

Перегляд дописуmIK (20.11.2008 20:59) писав:

Якісь намальовки...
  • 0

#215 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 22.11.2008 – 14:38

Сьогодні спілкувався з людиною, яка вела курси і для Ющенка, і для Стельмаха. Так вона сказала, що вони дуже освідчені в економіці. Але роблять все ніби нелогічно, на перший погляд. Насправді вони лобіюють свої та іноземні(приватні) інтереси. Отже поки ці люди при владі, то на нашу економіку не працюватимуть. Потрібні нові кадри.
  • 0

#216 Слобожанка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 120 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Луганщина

Відправлено 22.11.2008 – 22:15

Цитата

Білий Дракон
Потрібні нові кадри

А ті, нові, будуть лобіювати свої інтереси.
Економічний олігархічний спрут побудовано на "схемах", і їх завжди вибудовували. ;)
Стає тісно у рамках країни - виникає глобалізація.

Сприяти хаосові завжди легше, ніж протидіяти.
  • 0

#217 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 22.11.2008 – 22:30

Перегляд дописуСлобожанка (22.11.2008 22:15) писав:

А ті, нові, будуть лобіювати свої інтереси.
Економічний олігархічний спрут побудовано на "схемах", і їх завжди вибудовували. ;)
Стає тісно у рамках країни - виникає глобалізація.

То залити старі?
  • 0

#218 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 24.11.2008 – 17:19

Перегляд дописуЕгор.економист (19.11.2008 23:58) писав:

Пан Marcos я повністю згідний з Maryanом тільки таким шляхом ефективною монетарною політикою /контроль грошової маси в обігу/.
ага...от в тому вся справа. Все впирається в слово " ефективна". Значить якщо НБУ наразі не може вплинути на кризу в країні монетарними методами, то політика не ефективна?. А якщо криза настільки серйозна що ніякі заходити монетарної політики не можуть на неї вплинути ? Погодьтесь, теж варіант )

Крім того це не криза гривні, це не криза банківська. Це криза всієї економіки країни. Ми одна з не багатьох країни що вже вступила в офігенну рецесію і показує від"ємний прирість ВВП.
  • 0

#219 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 24.11.2008 – 18:33

Перегляд дописуСлобожанка (22.11.2008 22:15) писав:

Давай визначемось, що значить "сприяти" хаосу"?
На мій погляд, і це глибоке ідеологічне переконання, - так жити далі не можна!!! Наше сьогодняшнє життя - це і є ХАОС з моєї точки погляду!
Всі інші точки погляду, ідеології, які нам нав'язують ЗМІ і політики - це чужинські!!!
Нашою мовою - ЖИДІВСЬКІ ідеології!
Ця вся ліберастія, толерастія і т.зв. демократія - це не наше! Не РІДне! Все це чужинське!
Не так було у наших предків з прадідів - пра-прадідів.
У предків була чітка система демократії. Своєї РІДної демократії. І всі були тоді при ділі, при справі, ніхто не був обділений і принижений. І перспектива для росту була!
  • 0

#220 dark

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 281 повідомлень

Відправлено 24.11.2008 – 20:23

Сьогодні дедалі частіше ми можемо спостерігати за тенденцією,коли наші гаманці все скоріше спорожняються при незмінності предметів , засобів і продуктів існування . Річ навіть не у підвищенні якості послуг,які зараз розповсюджені або зростанні попиту на вищезазначений перелік.Постає логічні риторичні питання,то,що ж так не на жарт стривожило уряди всіх ,безсумнівно , країн і просте населення зокрема. Чи під силу подолати явище під назвою "світова криза",які чинники для цього потрібні.Адже навіть найпесиместичніших і найбайдужіших людей це якщо не занепокоїло,то розворушило.В міру розвитку подій дедалі частіше б'ють на сполох вчора ще гіганти промислового виробництва і надання широкого спектру послуг.Відбувається тенденція скорочення робочих місць, а,до прикладу наше керівництво(не буду переходити на персоналії,оскільки для цього існує безліч тем на форумі) не робить очікуваних дієвих кроків хоча б по якомусь врегулюванні хиткої ситуації , у економіці.Ви скажете,буцімто це не розв'язується за один день,потрібен час,але ж галопуюча інфляція не постукала у наші двері вчора і її чіткі прояви були відчутні ще до цієї події. З однієї сторони,заперечите,навіщо прив'язувати до кризи ще й інфляцію.Так , звісно,але саме на ній ми спостерігаємо колосальний вплив зовнішніх факторів.Я б не прагнув цим дописом закликати до чогось , агітувати за щось, просити ширшого погляду на проблеми з якими зіткнулися не тиждень тому.Навіщо, я щиро вірю,що кожен , хто переглядав цю тему ,проаналізував її,зробив висновки і запропонував якийсь ( перепрошую) вихід з ситуації.То що ж мені,людині , котра не є експертом з цих питань висовувати свої припущення на наше майбутнє,а лише ,з вашого дозволу, хотілось би сказати, дати пораду людям,котрі стоять при владі,щоб вони консолідували власні зусилля , облишили власні суперечки і з'ясовування стосунків, і все ж прийняли дієві кроки у розв'язанні непростої ситуації,попередньо врахувавши,що це не справа якоїсь окремо взятої держави , світу в цілому.В підсумку , варто або покинути або вже виконувати свої забов'язання перед суспільством,тим,хто найбільше кричить у ВР. Щиро вдячний за час,який ви затратили на читання цієї думки, і пам'ятаймо,що тільки разом ми переможемо. :rolleyes: :happy1: :ggggg:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних