Перейти до вмісту

Астрономія

Повідомлень в темі: 83

#41 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 04.12.2009 – 13:47

Перегляд дописуМурзілка (10.09.2008 19:30) писав:

Астрономія тобі знадобиться хіба що якщо в тебе робота буде з цим пов*язана, чи тоді коли це твоє захоплення. А так більше ніяк, так для загального розвитку прослухати курс...

твоя панда явно блондзінко, метеорит тебе дери
  • 0

#42 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 04.12.2009 – 17:34

Перегляд дописуБезбожник (4.12.2009 12:56) писав:

В певній мірі так. Біологічна страшніша. При умові що шматки тих залишків не такі вже й великі, щоб знищити життя на Землі за рахунок однієї маси. Бо в разі такого - до біологічної загрози не дійде. Вірніше, ми тому не станемо свідками і жертвами, адже щезнемо раніше. Або нехай навіть і великі, але знищені на підльоті відповідною зброєю. Зрозуміло, що і в цьому варіанті від певних осадків людство не застраховане. Ну то це, якщо якісь форми біологічного (смертоносного людині) життя та комета несе.
Якщо казати не про загрозу "життя" у вигляді "бактерій з космосу", а наслідків природніх змін після удару як на Землі так і в атмосфері, то все рівно картина не радісна.
В цьому сенсі я кажу : чому астрофізика так бідна ?
І ще, Вітолде, про вказану тобою загрозу біологічного життя. Зваж все таки на неймовірну товщину і густину атмосфери Юпітера. Земна атмосфера проти Юпітера - як папіросна бумажка. Може б та комета хрєн розпалась аби атмосфера була подібна земній. Пройшла б як ніж у масло, втративши мізер від власної маси. Могла б залишитись цілою. Ото я думаю, якби таке чудисько шарахнуло по нас ціленьким, то мабуть було б не до біологічної загрози. Як думаєш ? Я не претендую на правоту, то краще спецам зробити розрахунки.

ги.... ну фантазувати про те, що на Юпітері можуть бути люди - тож фантастика зовсім не наукова.
А якщо ти уявляєш, що шмат льоду влетить прямо в Землю (не по дотичній, спіральній траекторії, а перпендикулярно), ну то звісноефект удару буде.... але лід випарується всеодно

а взагалі питання теми - навіщо її викладати в школі.

Предмет не винен в тому, що вчитель деспот. будь який предмет може бути цікавим, будь який предмет можуть вивчати діти з задоволенням, і добре то знати. Якщо вчитель хороший.
  • 0

#43 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 04.12.2009 – 17:48

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (4.12.2009 17:34) писав:

ги.... ну фантазувати про те, що на Юпітері можуть бути люди - тож фантастика зовсім не наукова.
А якщо ти уявляєш, що шмат льоду влетить прямо в Землю (не по дотичній, спіральній траекторії, а перпендикулярно), ну то звісноефект удару буде.... але лід випарується всеодно

а взагалі питання теми - навіщо її викладати в школі.

Предмет не винен в тому, що вчитель деспот. будь який предмет може бути цікавим, будь який предмет можуть вивчати діти з задоволенням, і добре то знати. Якщо вчитель хороший.

Та нє. Я не фантазую про людей на Юпітері. Я кажу, що на місці Юпітера могла бути Земля разом з нами. Що цілком можливо. В цьому сенсі і кажу про астрономію, як про дуже потрібну науку, а не "бідного родича". Ну і, не тільки в сенсі катастрофізму, а і вкрай потрібних вивчень та нових відкрить. Он подивись як американці, та і Росія теж: частина державної політики вже розміщена поза земною атмосферою.
  • 0

#44 Natali93

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 20.12.2009 – 13:24

нє,нє...то хіба шо якби в 10 класі була,то нехай а в 11,,,...........трата часу...до зно готуватися треба....а там стіки матеріалу.йой........................................ну звичайно якшо цікаво,,то хай би факультатив зробили ...а так мені того не тре
  • 0

#45 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 08.03.2010 – 01:49

Перегляд дописуБезбожник (3.12.2009 19:28) писав:

Нє, Вітолде, шо не кажи а нічне зоряне небо таки магічне. І не тіко для навігації. Ну от взяти енергетику, наприклад. Вона добряче фінансується у всьому світі. І це правильно, але ж до певної пори. І потім, (я не належу до містиків або сторонників катастрофізму), але ж чи давно ми були свідками падіння на Юпітер частин комети Шумейкера-Леві ? Всього навсього років 15 назад. А якби ото воно (тьху, тьху!) та на наші голови ?
На Землю, як і на инші планети сонячної системи, комети й астероїди падали багато разів у минулому. Кратери, які вони залишають, називаються астроблемами. На планетах та супутниках із дуже розрідженою атмосферою, чи взагалі без атмосфери, немає ерозії, й астроблеми залишаються майже навічно. Гляньте у добрий бінокль на Місяць, ви побачите безліч кратерів, не меншого бомбардування із космосу зазнала за свою історію Земля. Тільки сліди ударів на Землі швидко зникають завдяки ерозії, хоча й на Землі відомо десь із півтори сотні астроблем. Динозаври вимерли саме через удар астероїда, який впав поблизу півострова Юкатан. Отут http://blogs.nationalgeographic.com/blogs/...ra-in-days.html є карти, де можете побачити місце падіння того астероїда. Існує гіпотеза, що вся вода в земних океанах принесена кометами. Самі комети живуть за Плутоном в поясі Орта, й иноді через флуктуації відхиляються в напрямку до Сонця.

Комета Шумейкера-Леві розвалилась на шматки не через атмосферу Юпітера, а через гравітацію, її розвал спричинили "припливні сили". Частина комети, яка знаходиться ближче до Юпітера, притягується сильніше, ніж протилежна, найдальша від Юпітера, частина, але то вже шкільна :( фізика. Навіть й розвалена комета являє загрозу, тому боготьба з нею за допомогою бомби може лише погіршити положення.

Щодо школи, то там, пам'ятається, вивчають не лише астрономію, а й хімію, біологію, математику із елементами аналізу, фізику... Звичайно, якщо народ вважає, що то не потрібно, слід прибрати, досить навчити читати по складам, рахувати до тисячі, та додавати в межах сотні. Для множення існують компутери й калькулятори.
  • 0

#46 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 08.03.2010 – 11:18

Перегляд дописуБезбожник (3.12.2009 19:28) писав:

....але ж чи давно ми були свідками падіння на Юпітер частин комети Шумейкера-Леві ? Всього навсього років 15 назад. А якби ото воно (тьху, тьху!) та на наші голови ?
Порівняно нещодавно люди були свідками падіння Тунгуського метеориту. Нещодавно по ТВ подивився ще одну версію щодо цього. Нагадаю, існує версія, що не було ніякого метеориту, а було випробування зброї масового ураження, спроектованої Ніколою Теслою.

Перед тим як сказати нову версію, нагадаю про комету Шумейкера-Леві. На Землі фіксували електромагнітне випромінювання Юпітера ще за деякий час до розколу комети. Магнітне поле Юпітера посилено пульсувало. Отож версія - що комета була зруйнована електромагнітним випромінюванням, що сама по собі планета - жива і має свій розум, і так себе захищає. Тепер щодо тунгуски. Осколки були знайдені на певній відстані - радіусі від епіцентру, але не знайдено в епіцентрі вибуху. А небесні тіла самі по собі не вибухають. А Земля проявляла значні електромагнітні коливання за кілька днів до катастрофи. Версія - Земля, з допомогою Ніколи Тесли, накоплювала енергію в потрібному місці, щоб збити цей метеорит. Така собі Зенітка. Тобто в Н. Тесли була місія - врятувати Землю від катастрофи, і саме тому від отримав знання, щоб підготуватися до зустрічі тунгуски.
Хіба ж астрономія не цікава?
  • 0

#47 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 08.03.2010 – 12:00

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (8.03.2010 11:18) писав:

Порівняно нещодавно люди були свідками падіння Тунгуського метеориту. Нещодавно по ТВ подивився ще одну версію щодо цього. Нагадаю, існує версія, що не було ніякого метеориту, а було випробування зброї масового ураження, спроектованої Ніколою Теслою.

Перед тим як сказати нову версію, нагадаю про комету Шумейкера-Леві. На Землі фіксували електромагнітне випромінювання Юпітера ще за деякий час до розколу комети. Магнітне поле Юпітера посилено пульсувало. Отож версія - що комета була зруйнована електромагнітним випромінюванням, що сама по собі планета - жива і має свій розум, і так себе захищає. Тепер щодо тунгуски. Осколки були знайдені на певній відстані - радіусі від епіцентру, але не знайдено в епіцентрі вибуху. А небесні тіла самі по собі не вибухають. А Земля проявляла значні електромагнітні коливання за кілька днів до катастрофи. Версія - Земля, з допомогою Ніколи Тесли, накоплювала енергію в потрібному місці, щоб збити цей метеорит. Така собі Зенітка. Тобто в Н. Тесли була місія - врятувати Землю від катастрофи, і саме тому від отримав знання, щоб підготуватися до зустрічі тунгуски.

Нє, Вітольде, що не кажи, а речовинИ тунгуського феномену не знайдено ані грама. В цьому то і загадка. Аби знайшли залишки чОгось то і не було б пролєми, очевидно. Щодо приладу Тесли...давненько ще публікувалась така версія, однак, на мій погляд, це така ж легенда як і десятки інших. Щодо планет, як ЖИВОГО організму, я такий варіант не виключаю. Як і по відношенню до Всесвіту загалом. Але тоді навряд чи космос, як живий організм, повинен був влаштовувати передачу певних знань Теслі, щоб допомогти Землі. На мій погляд це не було б потрібним. Завдання по захисту власного тіла, Земля (якщо це так) вирішувала одноосібно. Адже на Юпітері ніякого Тесли не було і знання передавати нІкому.
І ще. Воно так сталось, що вибух відбувся у незаселених на той час районах Землі. Якби тіло (котре до речі спостерігали на небі) ввійшло в атмосферу на 3-4 години пізніше, то наслідки (для європейської частини) були б жахливими. І ніякий прилад Тесли не допоміг би.

Повідомлення відредагував Безбожник: 08.03.2010 – 12:03

• 0

#48 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 08.03.2010 – 14:36

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (8.03.2010 11:18) писав:

Н. Тесла звичайно був геніальний винахідник, але із ним пов'язано багато легенд, які він сам підтримував і створював. Це стара історія про інтелектуальну власність :(. Н. Тесла не міг вилізти із боргів, й це тоді, коли він спостерігав, як його винахади завойовують весь світ.
Ті легенди про себе, які Тесла пропагував, то був піар :) .
Чи справді варто вигадувати живий Юпітер, який руйнує комети електромагнітним випромінюванням, коли розвал комети Шумейкера-Леві легко пояснює звичайнісінька класична механіка? Про припливні сили й межу Роша є отут у вікіпедії http://en.wikipedia....iki/Roche_limit.
  • 0

#49 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 08.03.2010 – 15:08

Перегляд дописуБезбожник (8.03.2010 12:00) писав:

Нє, Вітольде, що не кажи, а речовинИ тунгуського феномену не знайдено ані грама. В цьому то і загадка. Аби знайшли залишки чОгось то і не було б пролєми, очевидно. Щодо приладу Тесли...давненько ще публікувалась така версія, однак, на мій погляд, це така ж легенда як і десятки інших. Щодо планет, як ЖИВОГО організму, я такий варіант не виключаю. Як і по відношенню до Всесвіту загалом. Але тоді навряд чи космос, як живий організм, повинен був влаштовувати передачу певних знань Теслі, щоб допомогти Землі. На мій погляд це не було б потрібним. Завдання по захисту власного тіла, Земля (якщо це так) вирішувала одноосібно. Адже на Юпітері ніякого Тесли не було і знання передавати нІкому.
І ще. Воно так сталось, що вибух відбувся у незаселених на той час районах Землі. Якби тіло (котре до речі спостерігали на небі) ввійшло в атмосферу на 3-4 години пізніше, то наслідки (для європейської частини) були б жахливими. І ніякий прилад Тесли не допоміг би.
1) ти кажеш, що осколків немає. інші кажуть, що осколки є на відстані 30 кілометрів. гіпотези.
2) ти кажеш, що територія незаселена. вони кажуть, що територія була евакуйована. місцеві Шамани повідали кочівникам, що треба звідси йти. Всі місцеві звірі, птахи самі пішли звідти. І взагалі, територія при Байкалі, рівномірно заселена кочівниками-пастухами. це не піщана пустеля, це степ! вона не могла бути пустелею по любому. Хоч густина населення кочівників-пастухів надзвичайно низька, але рівномірна.
3) Один "отшельник" відмовився піти, і дивився на вибух. Він осліп. І неодноразово переповідав, і до цього часу, будучи старим, переповідав те що спостерігав.
  • 0

#50 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 08.03.2010 – 16:19

а ось що знайшов:
http://tungus-bolid.krasu.ru/node/124
  • 0

#51 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 08.03.2010 – 18:15

Перегляд допису[b]Хмурий Князь Вітольд[/b] (8.03.2010 15:08) писав:

1) ти кажеш, що осколків немає. інші кажуть, що осколки є на відстані 30 кілометрів. гіпотези.
То ото ж, що гіпотези. Адже тих осколків, як фактичних, визнаних усіма зацікавленими сторонами ще ніхто не показав.

Цитата

2) ти кажеш, що територія незаселена. вони кажуть, що територія була евакуйована. місцеві Шамани повідали кочівникам, що треба звідси йти. Всі місцеві звірі, птахи самі пішли звідти.

Ну, незнаю що там казали шамани, може це і правда. Не заперечую. А от птахи чи звірі тікають пред халепою не тільки тоді, коли є імовірність падіння космічного тіла.

Цитата

І взагалі, територія при Байкалі, рівномірно заселена кочівниками-пастухами. це не піщана пустеля, це степ! вона не могла бути пустелею по любому. Хоч густина населення кочівників-пастухів надзвичайно низька, але рівномірна.

Погоджуюсь, що неправильно підібрав вислів щодо населення. Однак це не міняє того факту що на кілька годин пізніше, і наслідки були б дійсно жахливими. А якщо додати промислові об*єкти в європейській частині, то тим більше.

Цитата

3) Один "отшельник" відмовився піти, і дивився на вибух. Він осліп. І неодноразово переповідав, і до цього часу, будучи старим, переповідав те що спостерігав.

Я не знаю про цей факт. Може той отшельник і не один такий був. Однак, що він міг переказати ? Яким був вибух ? Навряд чи він описав все, бо очевидно осліп раніше ніж все закінчилось. Спалах, як не крути, зі швидкістю світла розповсюджувався. А маштаби руйнування, реально взагалі описати було б неможливим. Це треба було згори бачити. На висотному літаку, чи із супутника знімати.
  • 0

#52 Вадя Ротор

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 531 повідомлень
  • Місто:КИЇВ, Криве Озеро

Відправлено 03.04.2010 – 14:55

Думаю, викладати в школі астрономію дітям варто - як типу відгалуження фізики. І проводити екскурсії по обсерваторіях. Це стимулюватиме у дітей цікавість до знань і до безмежного всесвіту, наштовхуватиме на роздуми.
  • 0

#53 s_e_r_g

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень
  • Місто:Київ (Гуртожиток)

Відправлено 09.05.2010 – 11:38

Астрономія дуже цікава наука. Я прихожу на урок взнаю багато цікавого. :lol:
"Астрономія дуже приблизна наука. Бог його знає, що було 1 млрд років тому ",-говорить мій вчитель)))
  • 0

#54 пастух

Старійшина

• Користувачі
  • 1975 повідомлень

Відправлено 09.05.2010 – 19:15

Перегляд дописуs_e_r_g (9.05.2010 12:38) писав:

Астрономія дуже цікава наука. Я прихожу на урок взнаю багато цікавого. :lol:
"Астрономія дуже приблизна наука. Бог його знає, що було 1 млрд років тому ",-говорить мій вчитель)))
Дайте мені телефон вашого вчителя...

...будь ласка...
  • 0

#55 s_e_r_g

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень
  • Місто:Київ (Гуртожиток)

Відправлено 09.05.2010 – 20:11

Цитата

Дайте мені телефон вашого вчителя...

Не знаю номер :lol:
  • 0

#56 пастух

Старійшина

• Користувачі
  • 1975 повідомлень

Відправлено 09.05.2010 – 20:49

Перегляд дописуs_e_r_g (9.05.2010 21:11) писав:

Не знаю номер :lol:
Ну то передайте вчителю, що з ним хоче поспілкуватися великий любитель астрономії, може зайде на Теревені?
  • 0

#57 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 09.05.2010 – 21:38

Перегляд дописуПастух (9.05.2010 21:49) писав:

Ну то передайте вчителю, що з ним хоче поспілкуватися великий любитель астрономії, може зайде на Теревені?
так вчитель явно жартує
хочеш узнати, чому саме вчитель вчить, так можеш задати якесь каверзне запитання, хоча, думаю, нічого каверзного не вчать там
викладачам часто властиві жарти, які, так би мовити, сміються над глибиною досліджень предмет
  • 0

#58 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 29.06.2010 – 09:11

Сварус

Ціквао, а що корисного Ви почерпали для себе на уроках фізики?
я, наприклад, нічого на них не почерпав, почерпнув тільки тоді, коли сам купив собі нормальну книжку по радіоелектроніці де писали про конкретні речі

А на уроках хімії мабуть вчили як правильно використовувати кометику
І дуже добре було б якби вони хімію до косметики привязали, тим більше що це один з основних напрямків її використання

А на уроках географії мабуть почули про місцерозташування магазниів в місті.
географія у нас в школі викладається в такій манері ніби ми досі ще живемо в епоху великих географічних відкриттів, в результаті дитина чуть не все знає про Африку, в яку при здоровому глузді в наш час краще не їздити, і в той же час не знає карти власного міста, я вже не кажу про область

А на уроках геометрії мабуть вчили як правильно розробляти власні сукні.
ну й тупа ж у тебе іронія, дизай це мало не основний напрямок в якому використовується геометрія, і це цілком нормальна спеціальність, може ти на роботі траєкторію ракет розраховуєш? я щось підозрюю що ні, зате "загальний розвиток" так і пре

А на уроках зарубіжної літератури чого навчили? Писати вірші коханому?
написання віршів було одним з основних предметів у древній Греції, але куди там дітям грецьких аристократів до наших, так?

Який висновок? Фтопку школу?
В сучасному вигляді саме там їй і місце

Повідомлення відредагував домовик: 29.06.2010 – 09:36

• 0

#59 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 29.06.2010 – 09:41

не потрібно вивчати астрономію в школі ні в якому разі!!! громадяни повинні вважати, що -зірки це очі Бога, що він стежить за ними і в ночі, і треба мати страх Божий.
  • 0

#60 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 29.06.2010 – 09:51

Перегляд дописуБезбожник (3.12.2009 20:28) писав:

чи давно ми були свідками падіння на Юпітер частин комети Шумейкера-Леві ? Всього навсього років 15 назад. А якби ото воно (тьху, тьху!) та на наші голови ?
Юпітер просто дуже великий, гравітація велика, тому він більше притягує комети, вірогідність того що комета впаде на Землю набагато менша. Навіть вважається що наявність у зоряній системі такої планети як Юпітер, є одною з умов розвитку життя, інакше всякий хлам постійно падав би з неба, а так велика планета бере більшу частину удару на себе.

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (29.06.2010 10:41) писав:

не потрібно вивчати астрономію в школі ні в якому разі!!! громадяни повинні вважати, що -зірки це очі Бога, що він стежить за ними і в ночі, і треба мати страх Божий.
Такі речі проходяться в рамках курсу психіатрії
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних