Перейти до вмісту

Астрономія

Повідомлень в темі: 83

#21 Єжік_UA

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 749 повідомлень

Відправлено 22.09.2008 – 19:09

Памятаю, я всавав у 9:00, 12:00, 3:00, 6:00 для того щоб замалювати положення зірок на небу.... ото спраді цікаво було! У школу приходили ввечері, для того щоб подивитися в телескоп на зорі, місяць))
  • 0

#22 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 22.09.2008 – 19:18

Перегляд дописуMAXIM_UA (22.09.2008 19:50) писав:

Народ, як же без цієї науки... а от уявіть, що ви заблудилися у лісі... і навіть не знаєте куди йти... а потім згадуєте і що ж та училка говорила? Треба було таки слухати а не плеєр слухати.... як же звідси то вибратися.... А якби слухали, то відразу по зірках би зорієнтувалися)))

Гг, в стані "катастрофа, я патєрялася!! :brovy: " за Північну зірку деякими особами сприймається навіть Місяць. :prapor3:

Перегляд дописуDemigod (22.09.2008 20:00) писав:

єдине шо знає це шо протилежність зеніта це надир)))
Гм, сьогодні нас на лекції чому буває зима і літо. Всі промовчали. А от якби ходили на ті уроки!.. :)
  • 0

#23 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Україна

Відправлено 22.09.2008 – 19:43

Наскільки я пам'ятаю, орієнтацію в просторі вчили на географії (чи природознавстві), або на ДПЮ но ніяк не на астрономії. Не обманюйте пдростаюче покоління (мене!)... :prapor3:
  • 0

#24 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 22.09.2008 – 22:01

Цитата

Народ, як же без цієї науки... а от уявіть, що ви заблудилися у лісі... і навіть не знаєте куди йти... а потім згадуєте і що ж та училка говорила? Треба було таки слухати а не плеєр слухати.... як же звідси то вибратися.... А якби слухали, то відразу по зірках би зорієнтувалися)))
Для цього є військова підготовка.
  • 0

#25 Єжік_UA

Генеральний писар

• Користувачі
  • 749 повідомлень

Відправлено 23.09.2008 – 06:49

наскільки я знаю, то Астрономія - це наука про розташування, будову, властивості, походження і розвиток небесних тіл і їх систем. А військова підготовка у мене теж було (ДПЮ) то ми там учили як автомати у руках тримати і як правильно крокувати і т.д.
  • 0

#26 макарена

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Україна

Відправлено 24.09.2008 – 06:09

Астрономія треба, шоб буть вумним (чи вумною), як вутка ))))). А взагалі у мене астрономії було лише 2 уроки (у нас урок раз на два тижні і чергується з фізикою) і мені сподобалося--вчителька дуже цікаво розповідала. У всякому разі, мені краще астрономія, ніж фізика, бо фізику я хоч і сумлінно вчу (і нафіг я її вчу, якщо вона мені для всупу не потрібна? А, згадала, шоп буть вумною, ), але дуже мало там кумекаю...Еххх...

Повідомлення відредагував макарена: 24.09.2008 – 06:12

• 0

#27 Єжік_UA

Генеральний писар

• Користувачі
  • 749 повідомлень

Відправлено 24.09.2008 – 09:06

ось дещо по темі. Прошу пробачення, що російською мовою! :)
Тут теж цікава стаття стосовно астрономії... А чому вона не потрібна? Хіба це не цікава наука? Це ж не логарифми або потрійні інтеграли рахувати...

Повідомлення відредагував MAXIM_UA: 24.09.2008 – 09:07

• 0

#28 Halka

Старійшина

• Користувачі
  • 2314 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 24.09.2008 – 19:36

Перегляд дописуFT232BM (22.09.2008 22:01) писав:

Для цього є військова підготовка.
Ага, розкажи дівчатам! Військова підготовка.... :) :) :)
  • 0

#29 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 25.09.2008 – 23:35

дуже просто, Астрономія потрібна, вона допоможе створити загальну картину світу
і звреніть увагу на історію, вся наука почалася з астрономії, з створення астрономічних довідників і всякого такого

і ще один аргумент в користь астрономії
коли ми вчимося в школі, і вивчаєемо так би мовити прикладні предмети, то ми йдемо від простого до складного, тобто часто повторюєм історичний еволюційний процес, бо такий він природній, а астрономія зробила веилкий внесок в розвиток наук

одним словом, хто цікавиться історією науки і взагалі абстрактного мислення людства, той це питання дослідить
  • 0

#30 Knecht

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 300 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 27.09.2008 – 11:16

Звичайно,вивчення астрономії потрібне.Для того,щоб бути всебічно розвиненою особистістю,слід бути знайомим з різними галузями знань.Потім можна буде продемонструвати свою ерудицію перед оточуючими. :8:
  • 0

#31 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 27.09.2008 – 12:27

буквально вчора вночі, іду додому бо червонозоряному, і тут два чувака стоять, і питають, як проїхати на москву
а я їм кажу - язик до Києва довде, а далі сволїм ходом(жарт), а потім кажу
- бачите полярну - показав рукою, і кажу далі - так вам трішки східніше, приблизно на північний схід
а ті чуваки астрономії незнають, і їм прийшлось якось по іншому орієнтуватись, вони незнали навіть де північ а де південь, от і тобі користь астрономії

(а взагалі цю тему треба в освіту, бо вона не торкається наукових проблемастрономії)
  • 0

#32 Fry

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 357 повідомлень
  • Місто:Рівне, Львів, ще десь...

Відправлено 18.10.2009 – 20:34

Перегляд дописуКрасунечка (10.09.2008 20:21) писав:

мене цікавить таке питання: чи варто вивчати астрономію у школі? що від неї корисного? дізнаємось скільки зірок на небі? навчимось розрізняти де місяць, а де сонце? як ви думаєте? чи варто? можливо це просто витрата важливого для мене,як випускниці часу?
Предмет для загального розвитку, навіть цікавий призначений для того, щоб колись вночі сказати
- бачиш он там велика медведиця??
- ага бачу, а а он там сузір"я якесь там ....., он там...

Я сам з астрономії в свій час наукову роботу писав))
  • 0

#33 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень
  • Місто:Scorpio const.

Відправлено 01.12.2009 – 14:39

Астрономією почав займатися відносно недавно, після школи. В школі тих знань що цікавили не давали. Не казали що таке зоряна величина, що таке екліптика, апертура, м31 і тп. У нас в країні така освіта, що те що основні корисні знання по предмету ти здобуваєш не у навчальному закладі.
  • 0

#34 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 03.12.2009 – 17:07

Перегляд дописуMiguel (22.09.2008 19:43) писав:

Наскільки я пам'ятаю, орієнтацію в просторі вчили на географії (чи природознавстві), або на ДПЮ но ніяк не на астрономії. Не обманюйте пдростаюче покоління (мене!)... :happy1:

ГЕТЬМАНЕ, а в морі ? Там же не побачиш що гілля на кроні дерева здебільшого з південної сторони.
Компас ? А якщо кораблик буль буль, а ти в шлюпці ? А ще гірше, на якомусь огризку тримаєш курс невідомо куди.
От тут зірочки і в пригоді стануть.

Мені ж цікава одна річ, щодо астрономії. Вона є велична наука. І за величезну кількість досягнень на Землі, людство має завдячувати саме науці, котра вивчає небо і космічні об"єкти. От тільки незрозуміло : чому ця, одна з найпрадавнішніх наук в історії людства, весь час перебуває в статусі такого собі "бєдного родствєнніка" ?
Та ж астрофізика, до прикладу. Все без грошей, без грошей. ЧОМУСЬ І ПО ЯКІЙСЬ ПРИЧИНІ.
І це при тому, що майбутнє людства, без належного фінансування цієї науки, взагалі не має шансів на виживання.
Зате, на багато дурниць достойне фінансування є.
З іншого боку, не виключаю можливості що при належному фінансуванні астрофізики, можуть бути зроблені такі відкриття, які з точки зору "сильних світу" на Землі, зовсім "непотрібні" людству бо несуть певну "загрозу".
  • 0

#35 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 03.12.2009 – 18:57

Астрономія потрібна для навігації. ну і просто щоб знати. цікаво ж!!!! але зовсім не цікаво, коли це цікаве примушують.
  • 0

#36 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 03.12.2009 – 19:28

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (3.12.2009 18:57) писав:

Астрономія потрібна для навігації. ну і просто щоб знати. цікаво ж!!!! але зовсім не цікаво, коли це цікаве примушують.

Нє, Вітолде, шо не кажи а нічне зоряне небо таки магічне. І не тіко для навігації. Ну от взяти енергетику, наприклад. Вона добряче фінансується у всьому світі. І це правильно, але ж до певної пори. І потім, (я не належу до містиків або сторонників катастрофізму), але ж чи давно ми були свідками падіння на Юпітер частин комети Шумейкера-Леві ? Всього навсього років 15 назад. А якби ото воно (тьху, тьху!) та на наші голови ?
  • 0

#37 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень

Відправлено 03.12.2009 – 20:24

І що? Що змінюється від того, що ми знаємо, що на нас впаде метеорит? Це дає змогу деяким аферистам використовувати людський стьрах для власного збагачення, от і все.
  • 0

#38 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 03.12.2009 – 20:38

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (3.12.2009 20:24) писав:

І що? Що змінюється від того, що ми знаємо, що на нас впаде метеорит? Це дає змогу деяким аферистам використовувати людський стьрах для власного збагачення, от і все.

А ти уяви собі що в момент падіння, на Юпітері (фантастика, розумію) жила б певна "людська" цивілізація. Як думаєш, існують варіанти хоч часткового захисту ? І як можна їх розвивати не розвиваючи астрофізику ? Тіко не подумай, що я надивився кіно. По космічним міркам, подія на Юпітері, це зовсім поряд. По сусідству.
Десь я ще читав (Шкловський здається), що якби на відстані 30-ти і менше світлових років шарахнула наднова, то через відповідний час життю на Землі капець.
Щодо аферизму то я погоджуюсь, але ж не всі ми аферисти.

Повідомлення відредагував Безбожник: 03.12.2009 – 20:39

• 0

#39 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень

Відправлено 04.12.2009 – 10:08

Перегляд дописуБезбожник (3.12.2009 20:38) писав:

А ти уяви собі що в момент падіння, на Юпітері (фантастика, розумію) жила б певна "людська" цивілізація. Як думаєш, існують варіанти хоч часткового захисту ....
Ну якщо від комети - то тут не треба зайвих переляків. достатньо і однієї атомної бомби щоб розтопити лід а може й закипятити воду. Значно більша проблема - біологічна загроза, що її несе комета.
  • 0

#40 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 04.12.2009 – 12:56

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (4.12.2009 10:08) писав:

Ну якщо від комети - то тут не треба зайвих переляків. достатньо і однієї атомної бомби щоб розтопити лід а може й закипятити воду. Значно більша проблема - біологічна загроза, що її несе комета.

В певній мірі так. Біологічна страшніша. При умові що шматки тих залишків не такі вже й великі, щоб знищити життя на Землі за рахунок однієї маси. Бо в разі такого - до біологічної загрози не дійде. Вірніше, ми тому не станемо свідками і жертвами, адже щезнемо раніше. Або нехай навіть і великі, але знищені на підльоті відповідною зброєю. Зрозуміло, що і в цьому варіанті від певних осадків людство не застраховане. Ну то це, якщо якісь форми біологічного (смертоносного людині) життя та комета несе.
Якщо казати не про загрозу "життя" у вигляді "бактерій з космосу", а наслідків природніх змін після удару як на Землі так і в атмосфері, то все рівно картина не радісна.
В цьому сенсі я кажу : чому астрофізика так бідна ?
І ще, Вітолде, про вказану тобою загрозу біологічного життя. Зваж все таки на неймовірну товщину і густину атмосфери Юпітера. Земна атмосфера проти Юпітера - як папіросна бумажка. Може б та комета хрєн розпалась аби атмосфера була подібна земній. Пройшла б як ніж у масло, втративши мізер від власної маси. Могла б залишитись цілою. Ото я думаю, якби таке чудисько шарахнуло по нас ціленьким, то мабуть було б не до біологічної загрози. Як думаєш ? Я не претендую на правоту, то краще спецам зробити розрахунки.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних