Перейти до вмісту

Великий адронний колайдер

Повідомлень в темі: 228

#181 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6639 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 05.11.2008 – 22:27

в розділі Наука люди то вірять, то не вірять. Зі своєю вірою дуйте в розділ Релігія, а тут треба знати. А якщо незнають навіть ті вчені, які над ним працюють, то що можуть знати прості спостерігачі? От я вважаю,що протон можна розділити, але не таким способом...
  • 0

#182 bitter_end

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 389 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 05.11.2008 – 22:45

Перегляд дописуdector (5.11.2008 22:06) писав:

гг. а ти не думав - який запас енергії мають ті елементрані частини.
Повідай мені, якщо знаєш. Цікаво ,як ти собі уявляєш ТАКИЙ запас енергії частинки, яку фіг ти побачиш, навіть у достатньо потужний мікроскоп.
Може воно і так, енергія там величезна, але час, ЧАС рекціїї нікчемно малий! І це все перекреслює, хєрить всі теорії щодо буму і дірок.....

Перегляд дописуdector (5.11.2008 22:06) писав:

мої прогнози: вчені таки не розіб*ють протон. або якшо його елементарні частинки і розійдуться - то на дууууууууууууже малу відстань. а потім зійдуться назад

Ну, значить найвидатніші вчені всього світу, які багато-багато років ломають голови над цими питаннями - нездари і лохи... так?

Повідомлення відредагував bitter_end: 05.11.2008 – 22:46

• 0

#183 ---

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 429 повідомлень

Відправлено 05.11.2008 – 22:54

DarkLordVillis
то кажи шось. критикувати інших може кожен.

bitter_end
A = F x S x cos a
чого іще. який іще час)))

ги. і ти рішив в наступ перейти. я не казав шо вони нездари.
я висловив свої припущення. це шо заборонено? :prapor4:
  • 0

#184 bitter_end

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 389 повідомлень

Відправлено 05.11.2008 – 22:58

Гадаю, крім тебе, цю формулу ніхто не розуміє. Тому, не потрібно тут лякати такими пізняннями :prapor4:
  • 0

#185 Invictus

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 320 повідомлень
  • Місто:зиготи

Відправлено 06.11.2008 – 11:37

Перегляд дописуbitter_end (5.11.2008 22:58) писав:

Гадаю, крім тебе, цю формулу ніхто не розуміє. Тому, не потрібно тут лякати такими пізняннями :prapor4:

Я розумію. Це формула зі шкільної програми 8 класу.

В тему: На мою думку, колайдер не вартий зусиль. Він надто ненадійний, бо один раз, 19 вересня, вже ламався. Де гарантія, що не зламається він і в 2009?
  • 0

#186 ---

Писар

• Користувачі
  • 429 повідомлень

Відправлено 06.11.2008 – 16:06

bitter_end
смалиш. це другий закон Нютона

Invictus
дякую за підтримку))
то то китайці намутили - їх деталі поломались. =/
  • 0

#187 Вареник

banned

• Користувачі
  • 3089 повідомлень

Відправлено 06.11.2008 – 16:30

та якщо зламається, це ще нічого, буде гірше, якщо це все рвоне...
  • 0

#188 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.11.2008 – 17:04

я так люблю всякі постапокаліптичні історії, і передапокаліптичні теж, але мушу рочарувати
буму не буде, справді, найбільших енергій яких хочуть досягти в коллейдері біля 10 в 21 еВ, це порядку джоуля, такі зіткнення природньо відбуваються в атмосфері землі, приблизно раз на рік один протон з такою енергією потрапляє на 10 квадратних кілометрів території Землі, якщо ви вхопите таку частинку, звичайно вм зразу грець присниться, але, ймовірність такого попадання надзвичайно мала
елементарні частинки з такими енергіями є в космічному випромінюванні, тому ...
в принципі можна переживати, може в нас бабахне якась елементарна частинка з енергіями набагато більшими, і тоді переживати вже пізно буде:prapor4:
  • 0

#189 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6639 повідомлень

Відправлено 06.11.2008 – 17:18

ну й розмови тут - другий закон Ньютона застосовують... Ну добре , пояснюю -
Якщо зіштовхуються тверді предмети, тоді це фізична взаємодія і тут діє закон Ньютона.
Якщо зіштовхуються молекули то відбувається хімічна взаємодія, і енергії вивільняється в сотні-тисячі разів більше
Якщо зіштовхуються частини молекул - наприклад бета частинки і ядро, то відбувається ядерна взаємодія і вивільняється ще в тисячі разів більша енергія.

Взаємодія протонів що рухаються зі швидкістю 2с - це вже не ядерна взаємодія, це реакція наступного порядку, ще не досліджена, тому і проводять експеремент. І ніхто незнає результату, бо ще такого ніхто не робив.
В наслідок такої взаємодії може вивільнитись, або навпаки, поглинутись енергія в мільярди разів більша, за енергію фізичної взаємодії. А ви тут закони Ньютона згадуєте... Протон - не ядро з гармати і таких властивостей немає, і законам Ньютона не підкоряється.

Перегляд дописуKatod (6.11.2008 17:04) писав:

....якщо ви вхопите таку частинку, звичайно вм зразу грець присниться....
....елементарні частинки з такими енергіями є в космічному випромінюванні....
в космосі є протон розігнаний до швидкості світла? ТА НІФІГА!!! а тим більш незнайти такий самий, розігнаний йому назустріч...

А про те, що вхопити таку частинку, як в космосі літають (тобто протон або альфачастинка з малою швидкістю) ... якщо одну, то нічого страшного. В Чорнобилі їх тисячі ловили.
  • 0

#190 ---

Писар

• Користувачі
  • 429 повідомлень

Відправлено 06.11.2008 – 17:34

умгу. згоден - шо тут на рівні ядерної фізики.
але, можливо, це призведе до простого випромінювання. тобто на кшталт викидання протона із ядра.

поживем - побачимо. але вибуху не буде.
  • 0

#191 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6639 повідомлень

Відправлено 06.11.2008 – 17:43

ні, це вже не ядерна фізика, це вже вищий рівень! Не може бути викидання з ядра бо ядра немає. Як таку реакцію назвати ще остаточно не визначились. але однозначно не ядерна, бо немає ядра. Ця реакція навіть не на рівень, а на два рівні вища ядерних. На два рівні - тому що швидкість 2с !!!
  • 0

#192 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.11.2008 – 18:30

в чорнобилі чатинки до МеВа, альфа, бетта і гамма, організм погано переносить частинки в такій кількості в якій вони були там, тобто біля джерела велика загальна потужність випромінювання
щодо швидкості світла, то її протон не досягне, в коллаєдері швидкість зіткнення буде біля с, але не с, думаю люди ті що розробили цей апарат мали напогані теоретичні розрахунки, бо сучасна наука діє тільки так

думаю можеш сам розрахувати енергію зіткнення двох протонів, приблизно, думаю, ти знаєш про перетворення лоренца
а енергії космічого випромінювання теж можна в гуглі знайти

і взагалі, якась спекууляція двійками. як в кордвадуо, тільки б два було:prapor4:
  • 0

#193 ---

Писар

• Користувачі
  • 429 повідомлень

Відправлено 06.11.2008 – 18:46

яких 2с? ти шо? там шось 0,9996 кажись від швидкості світла.
а про викид - я написав "НА КШТАЛТ". читай уважніше.
нічого, швидшого, ніж світло у вакуумі немає. (з фізичної точки зору)ю

до речі? там тільки один на один протони пускають? чи пучки?
  • 0

#194 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6639 повідомлень

Відправлено 06.11.2008 – 19:22

так в тому то й справа, суть експерименту в зустрічному зіткненні протонів на швидкості майже світловій. Тобто для протона зустрічний протон, з яким він стикається, рухається зі швидкістю майже дві світлові швидкості.

а запустити лише один протон, і сподіватись що він влучить в інший один протон.... авжеж запускають по кілька сотень!!!
  • 0

#195 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 06.11.2008 – 20:04

Перегляд дописуbitter_end (5.11.2008 21:25) писав:

Ти шось недочуваєш або нерозумієш зовсім слова.

Уяви собі, якби зіштовхнути два величезних валуна, таких великих, як 16 етажні дома..... і уяви, якби зіштовхнути дві піщинки найдрібнішого піску. От приблизно так можна порівняти те, що мільярди років призвело до грандіозного вибуху і це, що буде відтворено у коллайдері.

Порівняння з атомною енергетикою, а саме, з 4 енергоблоком ЧАЕС - недоцільно взагалі.
То Ви, пане, не розумієте моїх дописів. Згадуючи ЧАЕС я хотів сказати що говорили одне а сталося інше. А враховуючи те, що сталася одна поломка то від другої ніхто не застрахочаний... А про великий БАБАХ я не говорив.

Перегляд дописуbitter_end (5.11.2008 22:58) писав:

Я розумію!!!

Перегляд дописуdector (6.11.2008 16:06) писав:

bitter_end
смалиш. це другий закон Нютона
То не другий закон Нютона! Другий закон Нютона то P=ma...
А та формула A=Ps (cos a) то формула роботи...

Перегляд дописуDarkLordVillis (6.11.2008 17:18) писав:

ну й розмови тут - другий закон Ньютона застосовують... Ну добре , пояснюю -
Якщо зіштовхуються тверді предмети, тоді це фізична взаємодія і тут діє закон Ньютона.
Якщо зіштовхуються молекули то відбувається хімічна взаємодія, і енергії вивільняється в сотні-тисячі разів більше
Якщо зіштовхуються частини молекул - наприклад бета частинки і ядро, то відбувається ядерна взаємодія і вивільняється ще в тисячі разів більша енергія.

Взаємодія протонів що рухаються зі швидкістю 2с - це вже не ядерна взаємодія, це реакція наступного порядку, ще не досліджена, тому і проводять експеремент. І ніхто незнає результату, бо ще такого ніхто не робив.
В наслідок такої взаємодії може вивільнитись, або навпаки, поглинутись енергія в мільярди разів більша, за енергію фізичної взаємодії. А ви тут закони Ньютона згадуєте... Протон - не ядро з гармати і таких властивостей немає, і законам Ньютона не підкоряється.

в космосі є протон розігнаний до швидкості світла? ТА НІФІГА!!! а тим більш незнайти такий самий, розігнаний йому назустріч...

А про те, що вхопити таку частинку, як в космосі літають (тобто протон або альфачастинка з малою швидкістю) ... якщо одну, то нічого страшного. В Чорнобилі їх тисячі ловили.

Погоджуюся з паном. Класична фізика (механіка) не розглядає таких малих тіл... (закони Нютона тут дійсно нідочого) Релятивістська механіка розглядає тіла швидкість руху яких близька до швидкості світла, але для неї ці тіла теж замалі... Ядерна фізика тут теж не кермує, бо нема ядра...
  • 0

#196 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.11.2008 – 20:47

Цитата

Ядерна фізика тут теж не кермує, бо нема ядра...

трішки про "фізики", кожна з "фізик" займається своїми маштабами процесів, ядерна фізика займається процесами які відуваються на дуже малих відстанях, співмірних з розмірами ядра, розглядає взаємодію суб"ядерних частинок і їхнє перетворення, тобто, все що діється там, то парафія ядерної фізики, а використовує вона квантову електродинаміку, теорію відносності, релятивіську квантову механіку і все інше що треба

одним словом, тема цікава. мені теж скучно. от сижу п"ю чай

все з цим коллаєдером буде добре, енергію зіткнення пучків протонів розраховували для них же, справа в тому, що енергію в одномк кільцевому прискорювачі досягнути важче ніж на зустрічних пучках, бо чим далі до швидкості світла, тим більше потужності треба витрачати, бо протони випромінюють на поворотах, рухаються ж то з прискоренням, і доречі, якщо всім так страшно, то до коллаєдера був прискорювач на зустрічних потоках, на кордоні франції і швейцарії, і нічого страшного не сталось

блін, чай вистиг, от хлопці, що тут спорять, нема щоб чаю з бубликами, та й з гарячою дівкою, а так, тут клавіатуру мусолю, хочу на пенсію
  • 0

#197 ---

Писар

• Користувачі
  • 429 повідомлень

Відправлено 06.11.2008 – 21:55

Цитата

То не другий закон Нютона! Другий закон Нютона то P=ma...
тьфу ти. ну да. то робота
но закон Н*ютона
F=ma

P - це вага. тобто сила, з якою тіло тисне на опору або розтягує підвіс.

За другим законом Н*ютона: "Сила, що діє на тіло, дорівнює добутку маси тіла на прискорення, якого надає ця сила"
  • 0

#198 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 07.11.2008 – 15:29

Перегляд дописуdector (6.11.2008 21:55) писав:

тьфу ти. ну да. то робота
но закон Н*ютона
F=ma

P - це вага. тобто сила, з якою тіло тисне на опору або розтягує підвіс.

За другим законом Н*ютона: "Сила, що діє на тіло, дорівнює добутку маси тіла на прискорення, якого надає ця сила"
Я не фізик - я механік, а в механіці ми силу позначаємо "Р", тому що "F" ми позначаємо площу.... Але то не дуже вежливо, позначення можуть бути різні, головне щоб суть в тому не губилася.
  • 0

#199 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 09.11.2008 – 13:18

Всієї теми не перечитувала, додаю довідку із Вікіпедії, якщо комусь цікаво почитати детальніше власне про ВАК (великий адронний колайдер).
  • 0

#200 ---

Писар

• Користувачі
  • 429 повідомлень

Відправлено 10.11.2008 – 00:26

ех - така штуковина. і не працює.
хоча толку з нього)) тільки гроші бахнули
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1