Перейти до вмісту

День Державного Прапора України

Повідомлень в темі: 42

#21 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 23.08.2008 – 18:35

Зображення — Наш СПРАВЖНІЙ Прапор <_<

Оскільки тема в розділі історі та зараз найкращій час її обговорення, то я почну:

Жовто-блакитний чи синьо-жовтий?

Серйозні перетворення завжди починаються з духовно-світоглядного оновлення. Це неминуче вимагає повернення до правильної символіки, адже символіка — це концентрований світогляд.

Українці традиційно називають свій прапор «жовто-блакитним». На мові геральдики (науки про герби) та вексилології (науки про прапори) це значить, що жовтий колір є головним (тому в описі прапору він називається першим по черзі, зображається вгорі і використовується для зображення Тризуба-Трійці), а блакитний є допоміжним (тому називається другим, зображається внизу прапора і використовується на гербі як тло).

З сакральної точки зору жовтий колір позначає активне, творче, сонячно-вогняне, духовно-божественне начало, а блакитний — пасивне, вологе, консервативне начало, яке потребує активізації та одухотворення. Тому жовто-сонячний колір українського прапору позначає Творця і божественну активність, а блакитний — створену ним матерію, наш земний світ.

Якщо на прапорі вгорі зображається колір духовно-божественного начала, то це значить, що саме воно визнається головним, домінуючим — і це відповідає природному стану Всесвіту, створеного Творцем.

Нинішній прапор України називається синьо-жовтим, тому верхня його половина є синьою (головний колір), а нижня — жовтою (допоміжний колір). Тому, згідно з законами геральдики, на державному гербі мав би зображатися синій Тризуб на жовтому тлі. Проте в дійсності ми маємо жовтий Тризуб на синьому тлі — і це вірно. Але тоді головний, жовтий колір має бути угорі нашого прапору, а не навпаки.

З сакральної точки зору зображення на національному прапорі синього над жовтим означає, що нація визнає панування пасивного над активним, консервативного над творчим, матеріального над божественним, творіння над Творцем. Такий світогляд суперечить природному стану Всесвіту і є запереченням його Творця, відповідно, такий світогляд є брехливим і руйнівним, а оскільки найбільшим брехуном і батьком брехні є диявол, то такий збочений світогляд коректно назвати диявольським. Відповідно, синьо-жовтий прапор, який відбиває диявольський світогляд, також коректно назвати диявольським. Зауважимо, що цей прапор відбиває нині існуючий у державі стан перевертання природного порядку та домінування безбожності, об’єктивними проявами якого є вимирання українського народу (понад півмільйона щороку), зростання кількості самогубств та абортів, поширення алкоголізму та наркоманії, генетичне і культурне виродження.

Захисники синьо-жовтого прапора стверджують, що синє — це небо, а жовте — це пшеничне поле. Українці є хліборобською нацією, тому її природним символом є синьо-жовтий прапор.

По-перше, небо буває синім надзвичайно рідко, адже у сонячний день воно зазвичай блакитне (тож для позначення неба і пшениці прапор мав би бути блакитно-жовтим). Насправді ж синій колір на нинішньому прапорі України є не символом неба, а рудиментом червоно-синього прапору УРСР.

По-друге, українці є нацією не лише хліборобів, а також священиків і воїнів. Більше того, дух священиків і священних воїнів (брахманів і кшатріїв) є домінуючим, адже навіть буденна сільськогосподарська діяльність традиційно здійснювалась українцями як священнодійство, життєтворчий ритуал. Зведення українського світогляду до селянської праці є засобом інформаційно-духовної війни на послаблення української нації.

Нас не задовольняє існуючий стан в Україні. Ми розуміємо, що стабілізація існуючого стану означає стабільне вимирання українського народу і його розпорошення за межами рідної землі. Потрібно зламати ці негативні тенденції і здійснити суттєві зміни. Проте серйозні перетворення завжди починаються з духовно-світоглядного імпульсу, з оновлення свідомості, з відновлення правильного розуміння природи Всесвіту, з відновлення зв’язку («ре-лига», релігія) між божественним і людським. Відновлення ж правильного світогляду неминуче вимагає повернення до правильної символіки, адже символіка — це концентрований світогляд.

© Ігор Каганець

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 23.08.2008 – 18:21

• 0

#22 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 23.08.2008 – 18:43

Держа́вний пра́пор Украї́ни — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Питання національної символіки (зокрема прапора) неодноразово порушувалося демократичними силами наприкінці 1980-х років. 12 грудня 1989 року воно піднімалося на другому з'їзді народних депутатів СРСР. 23 березня 1990 року перша сесія Тернопільської міської Ради народних депутатів XXI скликання прийняла постанову про національну символіку, один із пунктів містив рішення про встановлення українського національного прапору на будівлі міської ради поруч з державним прапором УРСР. 28 квітня 1990 року аналогічні рішення були прийняті Львівською обласною Радою народних депутатів, 24 липня 1990 року на Хрещатику біля будинку Київради було піднято синьо-жовтий прапор. Після проголошення незалежності України Верховна Рада України 28 січня 1992 року прийняла постанову Про затвердження державним прапором України національного прапора. Освячення Національного прапора було проведено священиком Петром Бойком (Петро Тодосьович Бойко) після чого здійснена урочиста хода і внесення прапора до Верховної Ради.

Державний Прапор України визначається чинною Конституцією України (прийнята 28 червня 1996 року) як «стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів» (Стаття 20, Розділ І).
Це для інфи. Ну і для десерту правила Порталу забороняють порушення Законів України. Так що ми можемо говорити про свої смаки-несмаки скілько хочемо, але наразі затверджений саме такий прапор. <_<
  • 0

#23 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 23.08.2008 – 18:57

В школі нам сказали, що синій (блакитний) колір символізує небо, а жовтий - пшеничне поле. З цим я погоджуюся. Наша країна здавна вважалася хліборобною, а ще була "житницею Європи". А небо..небо я вважаю сиволом чудової української природи...Хоч я і не дуже розбираюся в історії, геральдиці ітд...Можливо пан Білий Дракон і має рацію...
А від суперечок навколо того яким має бути прапор людям жити легше не стане...<_<
  • 0

#24 =MAVKA=

Я в серці маю те, що не вмирає...

• Користувачі
  • 1153 повідомлень
  • Місто:м. Київ

Відправлено 23.08.2008 – 19:16

Вітаю з Днем прапора!!! <_<

Нижче - фото прапора в Києві, зроблене мною власоруч)

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  P3060208.JPG   64.79К   2 Кількість завантажень:

• 0

#25 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 23.08.2008 – 19:18

В чому порушення закону?

2 Amili
Якщо в нас бардак на рівні символіки, то і нічого дивуватися бардаку у всьому. Іншими словами, подивися на окрему частину і стане зрозуміло про все в цілому. Як ви збираєтеся щось міняти в цій країні, якщо таку дрібничку повернути не можете?
  • 0

#26 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 23.08.2008 – 19:22

Перегляд дописуБілий Дракон (23.08.2008 20:18) писав:

2 Amili
Якщо в нас бардак на рівні символіки, то і нічого дивуватися бардаку у всьому. Іншими словами, подивися на окрему частину і стане зрозуміло про все в цілому. Як ви збираєтеся щось міняти в цій країні, якщо таку дрібничку повернути не можете?

І тут Ви теж праві. Бардак робиться всюди. І треба починати з найменшого - дрібниць <_< Можливо наші політики звернуть на це увагу і дійсно наведуть лад в питанні державної символіки і кольорів прапору зокрема.

П.С. Вітаю всіх з сьогоднішнім святом!!!:angry1: Слава Україні! Героям слава! <_<

Повідомлення відредагував Amili: 23.08.2008 – 19:24

• 0

#27 lamourattack

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 681 повідомлень
  • Місто:дому

Відправлено 23.08.2008 – 19:39

теж вітаю всіх з святом і наступаючим завтрашнім <_<

p.s коли той вже порядок в нас наведеться то хз...
  • 0

#28 BOLERO

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 355 повідомлень
  • Місто:Славетний Львів

Відправлено 23.08.2008 – 19:57

"колір неба" та "та золото колось" - ось наш прапор!

Мої вітання!!!
  • 0

#29 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 24.08.2008 – 18:51

Перегляд дописуЛастiвочка (23.08.2008 00:37) писав:

Влада така, яку МИ обрали, і свято ДЕРЖАВНЕ подобається це комусь чи ні. Я живу в незалежній країні, і саме тому завтра на балконі висітиме прапор.
Погоджуюсь, Ластівочко. Маю теж таку позицію. І в мене висить прапорець, правда невеликий, але він пам"ятає всі мітинги, на яких я побувала від першого мітингу в 90-му у Львові.

Перегляд дописуСмачно (23.08.2008 17:41) писав:

<_< :angry1: :happy1:
Вітаю усіх з Днем Прапора))
Гадаю, прапор символізує небо і пшеничне поле, бо море не всім регіонам подароване <_<
Прапор таки символізує синє небо і жовте колосся. Це найбільше відчувається в центральній Україні, де є (ще поки) безмежні поля пшениці. :blush:

Хоча я і не проти червоно-чорного прапора. :photo:
  • 0

#30 ---

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 429 повідомлень

Відправлено 26.10.2008 – 00:09

ніхто не знає де можна купити велике полотнище по помірних цінах. або пофарбувати самому?
  • 0

#31 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 08.09.2009 – 18:45

Перегляд дописуAmili (23.08.2008 18:57) писав:

В школі нам сказали, що синій (блакитний) колір символізує небо, а жовтий - пшеничне поле. З цим я погоджуюся. Наша країна здавна вважалася хліборобною, а ще була "житницею Європи". А небо..небо я вважаю сиволом чудової української природи...Хоч я і не дуже розбираюся в історії, геральдиці ітд...Можливо пан Білий Дракон і має рацію...
А від суперечок навколо того яким має бути прапор людям жити легше не стане...:happy1:
Усі так кажуть чомусь "А від суперечок навколо того яким має бути прапор людям жити легше не стане...:ggggg:"... І Кравчук теж.
А розміщення кольорів має значення... Усі феншуїсти настійливо переконують, що якщо послухатися пана Б. Дракона і перевернути кольори у прапорі - то країна стане нормальною...
  • 0

#32 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 21.10.2009 – 08:29

Цитата

якщо послухатися пана Б. Дракона і перевернути кольори у прапорі - то країна стане нормальною...

Старий геть здурів... :)

Згадалася байка Крилова:
"Вы как ребята не садитесь, все в музыканты не годитесь"

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 21.10.2009 – 08:31

• 0

#33 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 21.08.2010 – 20:31

23 серпня день Державного прапора. Наша місцева влада цього року вирішила попасти до книги рекордів. Замовили прапор довжиною девять (!) кілометрів. Воно звичайно й може гарно, але ж чи на часі? доріг нема, сміття не вивозять і так далі...чи розумно так чинити? Ваші думки з приводу
  • 0

#34 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 21.08.2010 – 22:17

23 серпня з 15 години майорітиму прапором під Хрещатик, 2. Долучайтеся!
p.s.

Перегляд дописуЛастiвочка (21.08.2010 21:31) писав:

23 серпня день Державного прапора. Наша місцева влада цього року вирішила попасти до книги рекордів. Замовили прапор довжиною девять (!) кілометрів. Воно звичайно й може гарно, але ж чи на часі? доріг нема, сміття не вивозять і так далі...чи розумно так чинити? Ваші думки з приводу
Це в окрему тему хіба. Або просто в іншу.
  • 0

#35 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 21.08.2010 – 22:23

Перегляд дописуzav (21.08.2010 23:17) писав:

Це в окрему тему хіба. Або просто в іншу.
для чого? тема державного прапора! ми свій щороку вивішуємо на балконі, але в попередньому дописі я питала думку форумлян чи варто шити прапор довжиною девять кілометрів? від цього прапор стане кращим? хтось стане більшим українцем?
  • 0

#36 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 21.08.2010 – 22:26

Перегляд дописуЛастiвочка (21.08.2010 23:23) писав:

в попередньому дописі я питала думку форумлян чи варто шити прапор довжиною девять кілометрів? від цього прапор стане кращим? хтось стане більшим українцем?
Дик, це питання вашого місцевого бюджету: державного прапору воно мало стосується, ги.
Я ж не пишу, з якого дива я вирішив помахати прапорцем післязавтра...
  • 0

#37 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 21.08.2010 – 22:34

Перегляд дописуzav (21.08.2010 23:26) писав:

Дик, це питання вашого місцевого бюджету: державного прапору воно мало стосується, ги.
Я ж не пишу, з якого дива я вирішив помахати прапорцем післязавтра...
до чого тут бюджет? питання вище стоїть:

Цитата

я питала думку форумлян чи варто шити прапор довжиною девять кілометрів? від цього прапор стане кращим? хтось стане більшим українцем?
хоча може щоб увійти в історію в такий спосіб варто і помахати девятикілометровим...хто зна
  • 0

#38 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 21.08.2010 – 22:41

Перегляд дописуЛастiвочка (21.08.2010 23:34) писав:

до чого тут бюджет? питання вище стоїть:
Питання вище стоїть інакше:

Воно звичайно й може гарно, але ж чи на часі? доріг нема, сміття не вивозять і так далі...чи розумно так чинити? Ваші думки з приводу

Перегляд дописуЛастiвочка (21.08.2010 23:34) писав:

хоча може щоб увійти в історію в такий спосіб варто і помахати девятикілометровим...хто зна
На це ж питання відповідь інша: це інформаційний привід для Тернополя як у межах України, так і в межах Світу.
  • 0

#39 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 21.08.2010 – 22:54

Стято Державного прапора до доріг і сміття немає жодного значення. Щодо доріг - можу відверто сказати - їх небуде ніколи!! Укравтодор про це подбав ;) Сміття? Так що досі не вирішили де має бути звалище? Як ні - то скоро вирішать, на відмінну від доріг. А свято прапора - то свято патріотів і 9 км стяг якраз майорітиме для патріотів!
  • 0

#40 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 21.08.2010 – 23:19

тобто ви хочете сказати, що чиновник, який замовив 9км стяг більший патріот ніж дідусь, що просто щороку його вивішує?

Цитата

це інформаційний привід для Тернополя як у межах України, так і в межах Світу.
не знаю, можливо й так...але чомусь не весело...на фоні зубожіння, найбіднішої області...можливо ті кошти та в інше русло, для чого помпезність ? Хоча хто зна як воно буде. Якщо буду мати фото - закину і розповім як святкувалось. В нас від нинішнього дня святкують вже. Нині урочисте відкриття памятника Крушельницьків, завтра 9км прапор довкола озера обіцяють, в понеділок урочистості з нагоди Дня прапора, потім день Незалежності, потім Храмовий празник у Тернополі і День міста...так що приїздіть до нас на святкування і матимете можливість зазнимкувати найбільший прапор в Україні
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних