Перейти до вмісту

Національності росіян немає в мові українців

Повідомлень в темі: 29

#21 ПершаЛіпша

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Миколаїв

Відправлено 20.08.2008 – 08:48

В мене все переклалося: русский - ім. росіянин. Щодо москалів, кацапів та інш. варіантів, ці слова набули зневажливої конотації і тому мені категорично не подобаються, так само, як слова хохли, бандерівці. Навіщо взагалі сперечатися, хто є порядним громадянином РФ і хто має право називатися росіянином, а хто не має? Все це лише вихлюпування негативу. Якому росіянину, навіть цілком "порядному", сподобається, якщо більшість представників його нації назвуть "москалі"? Тут вже банально спрацьовує принцип "не чіпай моє!" Що врешті-решт тільки посилює конфронтацію. А кому вона потрібна? Тільки не треба казати, що їм і потрібна. Більшість нормальних людей хоче жити в мирі і чхати хотіла на те, хто якою мовою розмовляє і хто де живе!
  • 0

#22 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 20.08.2008 – 10:41

Дякую, Блискавице, за цікаву тему. Я й раніше вже міркував над цим питанням. Насправді не думаю, що нам потрібен ще якийсь термін для позначення етнічних "русских". Так вже повелося, що громадян держави і представників її титульної нації позначають одним словом. Наприклад, коли ми кажемо "іспанці", то маємо на увазі як етнічних іспанців, так і громадян Іспанії, хоча серед останніх можуть бути баски, каталонці... Так само й тут. Насправді поділ на "русских" як представників етносу і "россиян" як громадян Російської Федерації набув у Росії особливої популярності в часи Бориса Єльцина. Робилося це з метою посилити відчуття державної єдності, показати удмуртам, татарам й іншим народам, що вони такі ж "россияне", як і "русские". Тобто це внутрішня російська проблема, якою нам не конче перейматися.
  • 0

#23 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6237 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 20.08.2008 – 12:11

але на Українську мову іменник треба перекладати іменником "россиянин - росіянин", а прикметник прикметметником. От тут то і з'являється проблема - "росийский - російський", але ми не хочемо називати "русский - руський"! Бо таке слово для нас має інакше значення. Тобто ми не природньо відмовляємося надавати цьому слову того сучасного значення, яке йому надали вони..

Отож, ми вважаючи, що вони не правильно вживають слово "русский" можемо впевнено перекладати його, як "російський"

Якщо хтось називає себе "русскій", то можна називати його "російський ***" за зірочками - слово на ваш вибір, або просто про себе подумати, і промовчати...
  • 0

#24 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 20.08.2008 – 12:44

DarkLordVillis, відверто кажучи, мені абсолютно байдуже, як росіяни себе називають - хоч "корейский"... То їхня справа. Ми говоримо про те, як їх називати НАМ. Слово "росіяни" мене цілком влаштовує і воно відповідає нормам української мови. Не завжди в мовах усе семетрично. Якщо в якійсь мові існує два слова для позначення чогось, звідси ще не випливає, що так само має бути в українській. Прості приклади. У росіян супутник Землі можна назвати "месяц" і "Луна", а в нас лише "Місяць". З іншого боку, росіяни можуть сказати лише "лоблю", а українці "люблю" і "кохаю". Це все природньо.
  • 0

#25 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 20.08.2008 – 13:15

"Месяц" - то вони в нас запозичили ;) :rolleyes:...А нам і "місяця" досить - не такий важливий місяць, як любов-кохання))
DarkLordVillis, не хвилюйся, "русскій" ніколи не перекладається як "руський" для позначення національності росіян. Можеш зазирнути в словнички. Там завжди є уточнення : русскій (в значенні національності) - росіянин; русскій (як приналежний до Київської Русі) - руський.
  • 0

#26 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 22.11.2008 – 00:52

Перегляд дописуБлискавиця (18.08.2008 11:51) писав:

Тобто в російській мові є слово "украінци", але в українській мові немає слова "русскій". Якщо називати їх "руські", то це буде неправильно, адже руські - це мешканці Русі, Київської Русі. "Росіяни" - то сукупні народності всієї території Росії.
зовсім ні.Слово Українці часто означає всіх жителів України(наприклад у фразі "гаманці українців схудли на стіькито відсотків")просто два значення українці як нація і як жителі України злились в одному слові так само із росіянами
  • 0

#27 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 22.11.2008 – 06:41

Невже ще комусь не зрозуміло, що терміном "руський" влада користується для зтолеращення людей? Маніпулює, як їй заманеться.
  • 0

#28 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 22.11.2008 – 12:27

Russian- і не заморочуйтесь)) Я українською називаю їх росіянами. Якщо російською, то- "русские".)
  • 0

#29 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 22.11.2008 – 15:32

Перегляд дописуbulbashka_aero (18.08.2008 23:00) писав:

Цікаво, а як же вони до указу Петра звалися?
Крєст’яні. Також жителі кожного міста/області звалися відповідно до населеного/підлеглому пункту.

Корінної титульної (якоїсь одної) нації у них нема. Це об’єднання московитів, новгородців (а вони навіть до різних рас належать!) та інших.
Рускій (чий?) — назва «підданого» Росії.
Росіянін (хто?) — вже назва національності. Досить молодої, але вже національності.

Хоча я особисто не розумію, як національність може включати у себе представників різних рас, які в свою чергу ЩЕ не змішані (росіяни та американці)
Наприклад іспанці, французи, українці — це національності, які включають у себе кілька субрас, але вони ВЖЕ змішані.
Указу замало. Потрібен час, щоб сукупність субрас і народів утворила націю.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 22.11.2008 – 15:41

• 0

#30 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6237 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 22.11.2008 – 16:05

Перегляд дописуSensssorika (22.11.2008 12:27) писав:

Russian- і не заморочуйтесь)) Я українською називаю їх росіянами. Якщо російською, то- "русские".)
Єльцин казав - Рассєянє!!! треба брати приклад з першого президента "вільної" Росії. На той час вона справді була майже вільна.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних