Перейти до вмісту

Чи готові ми до відкриття границь?

Повідомлень в темі: 104

#61 Kleo

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 232 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:замку Іф

Відправлено 19.09.2006 – 00:23

Перегляд дописуHirosima Nagasaki (13.09.2006 13:19) писав:

Цитата

Значить кожна людина сама собі світ?
А ти не знав?
Хибне твердження.
  • 0

#62 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2670 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів..

Відправлено 19.09.2006 – 08:27

Чому хибне твердження?
  • 0

#63 Kleo

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 232 повідомлень

Відправлено 24.09.2006 – 20:37

Перегляд дописуStuff (19.09.2006 09:27) писав:

Чому хибне твердження?
Тому що людина не є сама собі світом.
  • 0

#64 wizard

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 182 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 24.09.2006 – 21:02

Цитата

Тому що людина не є сама собі світом.

Людина не може бути світом :angry1:
Людина може тільки жити в створеному собою світі! Але таких людей не багато...
Не розумію навіщо шукати щось там, в паралельних світах, адже наш світ ще зовсім не вивчений?????
  • 0

#65 Kleo

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 232 повідомлень

Відправлено 24.09.2006 – 21:14

Перегляд дописуmastdie04 (24.09.2006 22:02) писав:

Не розумію навіщо шукати щось там, в паралельних світах, адже наш світ ще зовсім не вивчений?????
Ти звідки знаєш? :angry1: Насправді, наш, вже вивчений. А в паралельних світах кожний шукає те, що йому потрібно. :cry:
  • 0

#66 wizard

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 182 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 24.09.2006 – 21:20

Цитата

Ти звідки знаєш? biggrin.gif Насправді, наш, вже вивчений. А в паралельних світах кожний шукає те, що йому потрібно. smile.gif

Повір, я знаю! Наш світ ще далеко не весь вивчений! А в паралельних світах шукають тільки тому, що не знають що шукають :angry1:
А що шукаєш ти?! :cry:
  • 0

#67 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 30.09.2006 – 00:13

Чи існують "розумні" істоти? Звичайно що існують. Але є цікавіше питання - чи існують інтелектуальні істоти? Адже розум є і у мавпи, і у дельфіна, і у вашого домашнього кота, але інтелекту у них нема. Хоча знову ж це дуже відносно, адже для когось наш інтелект для інших може бути всього лиш розумом. Але не будемо довго копирсатись в термінах а приступимо до справи:

Перегляд дописуЗлодій (21.08.2006 12:13) писав:

Я думаю раси у космосі можуть бути ппросто на велетенський відстаннях в розвитку.
Подумайте тільки , як змінилося життя людства за останні 100 років.
А що таке 100 років в масштабах Всесвіту? практично ніщо.

Перегляд дописуudacha (21.08.2006 18:55) писав:

-----------------------------
Мені цікаво, на якому рівні в нас буде техніка скажімо, через 1000 років?
Але ж не все так просто як здається. Розвиток людства носить далеко не прямолінійний характер, скоріше спіральний а може й взагалі якийсь інший. Я прихильник того, що людство в минулому мало кілька періодів з більш високим рівнем розвитку ніж зараз. Крім того сам прогрес мало залежить власне від людей. Найбільший вплив на нього має весь Всесвіт в цілому. В залежності від того яка в той чи інший час астрологічна ера зодіакального знаку і т.д. розвиток певних біологічних видів(особливо людей) або притупляється або різко прискорюється. А ще різного роду катклізми... Цілком можливо що Всесвіт сформовано таким чином, щоб інтелектуальні істоти не могли контактувати між собою - тобто Космічна Матерія по різному впливає на їхній розвиток і взаємовиключає їх контакт.
Тепер що до відстаней - теж не так все просто. А що якщо ми живемо в різних масштабних системах числення і сприйняття (вимірах)? Наприклад коли я йду з кімнати в кімнату - долаю кілька метрів. Я перебуваю в системі виміру, де 1м - цілком вагома і значна одиниця, кожен метр для мене цінний і несе досить великий та важливий об'єм інформації. Тепер якщо я хочу поїхати у Фінляндію - кілька тисяч кілометрів для мене здаються великою відстанню порівняно з кількома метрами від кімнати до кімнати. Якщо я хочу бути космічним туристом, то та відстань в кілька тисяч км до Фінляндії для мене здається мізерною порівняно з відстанню до Місяця і т.д. Тобто кожен раз моя свідомість разом з тілом перебуває в різних системах числення. Коли я летітиму літаком до Фінляндії - для мене тих два метра будуть мати на багато меншу цінність ніж у випадку з кімнатами. Коли ж я летітиму до Місяця то така одиниця як один метр взагалі втратить для мене сенс і я не зможу хоча б якось сприймати інформацію про ті речі які знаходяться в "метровій" системі числення по відношенню до мене. Таким чином нас інші інтелектуальні істоти можуть просто не помічати, оскільки ми знаходимось в різних вимірах (системах числення і сприйняття). Звідси випливає цілковита можливість того, що ми ніколи не матимемо контакт з іншими інтелектуальними істотами а отже не зможемо емпірично довести їх існування. Навіть якщо вони дуже подібні до нас(адже у всіх трьох вищеописаних випадках я ніби залишаюсь сам собою - тією ж біолгічною істотою, але перебуваю в різних вимірах).Врешті-решт Земля рухається, Сонячна система рухається, галактика рухається і т.д. Коли Ти читаєш ці рядки то скоріш за все думаєш що ти сидиш на місці, але насправді ти рухаєшся з неймовірно великою/малою швидкістю для представників інших солярних систем і відповідно інших вимірів. Але ж те що ми ніколи не зможемо їх побачити не означає що вони не існують взагалі.

Крім того я схильний вважати що ми мало що знаємо про життя взагалі, оскільки навіть чіткого визначення життя нема. Ми уявляємо собі життя як якийсь комплекс біоклітин що перебуває в гомеостазі. Припускається навіть що основою життя може бути не гідроген а нітроген. Але це все обмежений погляд на життя. Цілком реально що живі істоти (окрім так званих земних) є. Причому я чомусь більше ніж упевнений у цьому. Але постає питання їхньої сутності. Що якщо інший "розум" протилежний нашому біологічному. Тобто наприклад це може бути якийсь згусток електромагнітного поля з поєднанням елементарних частинок або й без них. Що якщо у кожного з нас вдома в електричній розетці, телевізорі, комп'ютері чи прасці існує галактична інтелектуальна істота, але її форми прояви життя, спілкування, поведінки і всього іншого зовсім інші ніж у нас. Тобто ми і близько їх не помічаємо бо це не вкладається в наше світосприйняття і наукові теорії, рамки мислення та усвідомлення врешті-решт. Так само вони приречені на нерозуміння(а можливо і ні? ) і непомічання нас як інтелектуальних істот. Таким чином ми постійно живемо поряд із іншими інтелектуальними істотами і навіть нічого не підозрюємо, рівним чином як і вони самі. Якщо перефразувати - ми просто можемо жити в різних вимірах чи системах вимірів.
Отож мій висновок такий: інший розум однозначно є, але це не обов'язково біологічні істоти.
Язичництво часто вважають "простою казківнею", в якій ніби примітивні люди вважають дощ, вітер, блискавки якимись богами. Але ж ми з вами вже не простачки, і розуміємо що можливим є припущення, що блискавка і справді може бути живою інтелектуальною істотою або її проявом. Чого тільки варті кулькові блискавки які літають як їм заманеться, залітають в кімнату через кватирку і ніби граються з вами. Звичайний скептик скаже що це маячня, що блискавка - це всього лиш розряд електроенергії від хмар і давно відомий механізм її виникнення. Це справді так, але жоден вчений не зможе пояснити саму природу електричної чи магнітної енергії. Тому не можна пояснити і істинну природу блискавки! Цілком можливо що вона і є тією "розумною" істотою, тим Богом, перед яким поклонялись наші Прапредки. Адже ж не дарма часто давні ввірування пов'язують з Космосом та прибульцями, не дарма ледь не в кожній давній релігії є описи боротьби між Богами в небі чи інших світах...
  • 0

#68 Олесік

Хочу літати :)

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 944 повідомлень
  • Місто:Живу у хмарах

Відправлено 30.09.2006 – 21:41

Напевно, що і снують, але поки вони житии нам не заважають, то мене це питання мало цікавить) B)
  • 0

#69 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 03.10.2006 – 22:52

Перегляд дописуОлесік (30.09.2006 22:41) писав:

Напевно, що і снують, але поки вони жити нам не заважають, то мене це питання мало цікавить) :)

а коли тебе то прямо стосуватиметься, то тоді хвилюватиме?.... B) це дуже важливо, є вони чи ні..хай навіть вони нас зара не чіпають, адже колись можуть зачепити..
  • 0

#70 КаваНеПийПивоЇжБорщ...

Т Чарівне Гімно 2009

• Користувачі
  • 3018 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:мами

Відправлено 04.10.2006 – 17:35

звичайно існують і я тому прямий приклад! я косміт! такий-такий гиткий!ги-ги-ги я зїм ваші міски,)
  • 0

#71 Вовкулака

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 207 повідомлень
  • Місто:Вже не Вінниця...

Відправлено 04.10.2006 – 23:28

В космосі!!!?? Ну звісно існують!! Спочатку це були собака Стрілка, з якою була Білка, а потім Гагарін і пішло поїхало. Людство вже стільки розумних істот в космос навідправляло, що аж страшно... B), звісно, якщо мешканців планети Земля можна назвати розумними. Скоріше всього нас краще називати розумненькими..., бо багато речей не можемо побачити, - не то що пояснити. А от чи існують розумнющі??
  • 0

#72 Hostile

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 43 повідомлень

Відправлено 05.10.2006 – 22:28

Позаземне життя існує!!! Можу довести. прийдіть і подивітся на мою вчительку по Дискретній математиці - вона точно інопланетянка :angry: :yes: :P
  • 0

#73 BHAAD

угу, так. дійсно. саме так. хоча ні. ось так! САМЕ ТАК!

• Користувачі
  • 930 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 05.10.2006 – 22:54

є! точно є! чесно-чесно, точно-точно!
ну не може буть щоб ми були самі :angry:
  • 0

#74 Злодюжка

опозиціонер, дисидент, відомий антикассандрист

• Gamedev
  • 883 повідомлень

Відправлено 06.10.2006 – 21:24

Перегляд дописуHostile (5.10.2006 23:28) писав:

Позаземне життя існує!!! Можу довести. прийдіть і подивітся на мою вчительку по Дискретній математиці - вона точно інопланетянка :angry: :yes: :P
нє.. то дискретка позаземна просто.
  • 0

#75 AnShLv

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 08.10.2006 – 14:20

Я вважаю, що істот, більш самовпевнених ніж люди, у цій сонячній системі знайти вкрай важко. Оскільки вочевидь лише вони вперто вірять, що можуть у чомусь бути єдиними, першими, егоцентричними, тощо. Якщо взяти до уваги навіть природу планети Земля - стає зрозуміло, що ніяка річ у світі не буває настільки унікально-єдиною. Будь-яка істота є у більш ніж єдиній копії, відтак безумовно інші цивілізації існують. На якій планеті чи як далеко - це інше питання, але у космосі безперечно є умови щоб існувало життя. Інша річ - на чому це життя базується - це залежить вже від навколишнього середовища. Я вважаю, що є як більш розумні цивілізації, та і менш розумні - все залежить лише і єдино від умов в яких вони перебували протягом свого розвитку.

Повідомлення відредагував AnShLv: 08.10.2006 – 14:22

• 0

#76 -=Хаос=-

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 239 повідомлень

Відправлено 18.10.2006 – 06:54

Перегляд дописуStuff (14.08.2006 09:19) писав:

Що значить засосує?Ці планети стають часткою тої самої чорної діри і все..Що ж таке чорна діра - це надмасивний надважкий обєкт, колишнє сонце,з надпотужною гравітацією, яка викривляє простір навколо і навіть світло...не думаю, шо це двері в інший всесвіт...
Можливо ми у всесвіті не самі...скажу точно, якщо побачу на власні очі розумну позаземну істоту...
Я також погоджуюсь з цією думкою!!! Бачив передачу про космос BBC замутило так там розказується про чорні дири Планети та чорна дира просто рве по кусках на дуже валиких відстанях від тих же плане чи не мільярди кілометрів до речі в нашій сонячній системі також є така здається до планети підбирається яка ту полосу навколо себе має з астеройдів забув як називається такшо то аж ніяк не перехід в інші світи однозначно!!!! PS кранти нам всім скоро!!!!!
  • 0

#77 Viktor

НЕВГАМОВНИЙ

• Користувачі
  • 566 повідомлень
  • Місто:Львів, L'viv, Lwow, Leopolis, Lєmberg, Lion

Відправлено 18.10.2006 – 11:11

Перегляд дописуDibiloid (18.10.2006 07:54) писав:

до речі в нашій сонячній системі також є така здається до планети підбирається яка ту полосу навколо себе має з астеройдів забув як називається такшо то аж ніяк не перехід в інші світи однозначно!!!! PS кранти нам всім скоро!!!!!

Ти хочеш сказати, що в сонячній системі зявилася чорна діра? ;) Чи як?

Чорна діра і планета, що має певну силу тяжіння, мені здається - зовсім різні речі!
  • 0

#78 Nolex

Старійшина

• Адміністратори
  • 1047 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 18.10.2006 – 14:39

ІМХО є... але це дуже складне питання і точну відпровідь отримати нереально, поки що прийнанні.. ;)

p.s. Переношу дану тему в Філософію.
  • 0

#79 BHAAD

угу, так. дійсно. саме так. хоча ні. ось так! САМЕ ТАК!

• Користувачі
  • 930 повідомлень

Відправлено 20.10.2006 – 08:35

Перегляд дописуudacha (21.08.2006 18:55) писав:

-----------------------------

Так, 100 років в масштабі безкінечного Всесвіту, це дуже маленька цифра. Якщо Всесвіт існує 10 чи скільки там мільярдів років… Мені цікаво, на якому рівні в нас буде техніка скажімо, через 1000 років? Можливо, людство заселить вже трошки Луну, Марс, можливо ще якесь небесне тіло. Хотів би я зараз перенестись в майбутнє, подивитись… ;)
а через 1000 років людства вже не буде!
так що і техніка буде рівня кам"яного віку...
  • 0

#80 Ghost

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 60 повідомлень
  • Місто:Dogwille

Відправлено 25.10.2006 – 20:12

-Тату, а інопланетяни існують?
-Ні, синку, це фантастика!
:angry1:

Повідомлення відредагував Ghost: 25.10.2006 – 20:14