Перейти до вмісту

Спеціальна Теорії Відносності vs. Квантова Теорія

Повідомлень в темі: 4451

#581 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 645 повідомлень

Відправлено 25.01.2011 – 01:39

Перегляд дописуkalamar (24.01.2011 23:43) писав:

В тій книжці Борна і описані експерименти, бери і читай.

Експеримент каже, що так означена швидкість не є однаковою, якщо спостерігати із Землі чи корабля, а залежить від того, звідки ведеться вимірювання. Із землі швидкість виходить http://latex.codecog...m/gif.latex?c+v, а із корабля http://latex.codecogs.com/gif.latex?c. Наведи будь-ласка експерименти, які показують, що швидкість буде однаковою.
Це підтверджує безліч повсякденних спостережень і математична логіка. А наведи хоч один експеримент, що підтверджує інше, те що стверджуєш ти.
Борн це той що пояснює СТВ через мир Минковского? Круто мир минковского базується на СТВ, а СТВ на мире Минковского! :)

Цитата

І де ти там у мене таке вичитав, нема там у мене нічого подібного.
Тут у тебе справді немає такого. Це ти вслід за Енштейном стверджував коли ми обговорювали його статтю. а формулу я там недописав. вона така http://latex.codecog...tex?V+v=V-v=V=C

Цитата

Ось підручник.
http://www.linux.org.ua/twiki/pub/Projects...Uk/lshortuk.pdf
Тобі тільки деякі найвживаніші команди знати треба, хоча можеш й усе вивчити.
Між тими дужками набираєш у ТеХ, напр , то набір {\cal \tilde H}_{i}^{g}(t,\alpha) між тими дужками, ТеХ може все, будь-які закарлючки який тільки не понавигадували фізики й математики.
Дякую за підручник, але відкрить мені його невдалося. Пошукаю якогось гуру.

Повідомлення відредагував Сивий кіт: 25.01.2011 – 01:53

• 0

#582 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4201 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 25.01.2011 – 02:07

Перегляд дописуСивий кіт (25.01.2011 01:39) писав:

Це підтверджує безліч повсякденних спостережень і математична логіка. А наведи хоч один експеримент, що підтверджує інше, те що стверджуєш ти.
Борн це той що пояснює СТВ через мир Минковского? Круто мир минковского базується на СТВ, а СТВ на мире Минковского! :)
Та книжка дуже популярний виклад експериментальних основ СТВ. Адже ти запитав про експериментальні основи, там і є відповідь на рівні доступному школяру.

Тут у тебе справді немає такого. Це ти вслід за Енштейном стверджував коли ми обговорювали його статтю. а формулу я там недописав. вона така http://latex.codecog...tex?V+v=V-v=V=C
Я там пояснив, що так иноді пишуть, але коли так пишуть, під знаком "+" розуміють фізичне додавання швидкостей. Забуть про таку форму запису, вона не потрібна, і як приклад із тобою показує, тільки заплутує.

Дякую за підручник, але відкрить мені його невдалося. Пошукаю якогось гуру.
Дивно, там звичайний pdf файл, й у мене він чудово скачався.
Отут є книжка, але вона англійською. Спробуй усе ж той pdf скачати, він українською. Спробуй його звідси скачати, з самого низу, в розділі "документація", назва "Не надто короткий вступ до LaTeX2e", переклад класичного керівництва для початківців.
  • 0

#583 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 25.01.2011 – 20:39

Перегляд дописуkalamar (25.01.2011 02:07) писав:

Та книжка дуже популярний виклад експериментальних основ СТВ. Адже ти запитав про експериментальні основи, там і є відповідь на рівні доступному школяру.
Добре подивлюся, але пізніше.

Цитата

Я там пояснив, що так иноді пишуть, але коли так пишуть, під знаком "+" розуміють фізичне додавання швидкостей. Забуть про таку форму запису, вона не потрібна, і як приклад із тобою показує, тільки заплутує.
Ніякого фізичного додаваня. Коли Енштейн використовує ці вирази у нього ще не виведена вормула фізичного додавання швидкостей.

Цитата

Дивно, там звичайний pdf файл, й у мене він чудово скачався.
Отут є книжка, але вона англійською. Спробуй усе ж той pdf скачати, він українською. Спробуй його звідси скачати, з самого низу, в розділі "документація", назва "Не надто короткий вступ до LaTeX2e", переклад класичного керівництва для початківців
. Ні я щиро вдячний за підручник. А проблема у мене. У мене немає якогось рідера. Гуру дав мені на флешці але вмене знову щось невийшло. нічого з часом розберуся.
  • 0

#584 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 29.01.2011 – 20:55

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (23.01.2011 10:04) писав:

Енштейн - шарлатан, аферист. Він не зробив нічого корисного, і його псевдонауку неможливо перевірити.
Ага, ти тіко не хвилюйся, посидь, заспокойся. Ну звісно аферист, ну звісно псевдонауку. Ми не сперичаємося. Ти тільки не хвилюйся.

Перегляд дописуСивий кіт (23.01.2011 14:42) писав:

Про експеримент Малькенсона-Морлі я читав, Які ще експерименти дали такий самий результат?
Слухай, а які ще треба експерименти? Можна побудувати їх безліч, однак - це самий логічний. У будь-якому випадку - зміна інтерферентної картинки - самий чудовий спосіб слідкувати за зміною фази світла. Можна створити інші експерементальні установки, на інших засадах, однак який у тому сенс? Є експеримент, що доводить, що швидкість світла в усіх можливих напрямках розповсюдження є величиною незмінною, а отже ніякого "ефіру" у якому розповсюджується світло - немає. Щодо виміру швидкості світла, існує безліч чудових астрономічних експериментів. Взяти хоча б період затемнення Іо Юпітером - хрестоматійний і доволі цікавий спосіб, аби не атмосфера Землі звісно.

Перегляд дописуСивий кіт (23.01.2011 14:42) писав:

Швидкість зближення двох об'єктів то і є швидкість одного об'єкта відносно іншого і вона незалежить від вибору системи відліку.
Цим "відносно іншого" ти вводиш систему координат прив'язану до одного з тіл. В системі координат, що рухається відносно обох тіл швидкість зближення тіл буде геть іншою.

Друзі, якщо так піде далі, ми перейдемо до доведення арифметичних формул. А це вже сумно.

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 29.01.2011 – 20:54

• 0

#585 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6639 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 29.01.2011 – 23:43

Перегляд дописуPavlo_Taiko (29.01.2011 20:55) писав:

Ага, ти тіко не хвилюйся, посидь, заспокойся. Ну звісно аферист, ну звісно псевдонауку. Ми не сперичаємося. Ти тільки не хвилюйся.
...
та то я спеціально потролив, щоб цікавіше було, бо нудно. але і справді, що саме корисного він зробив? ось роботи його сучасника Ніколи Тесли застосовуються на практиці, а крім того є багато того що не зуміли застосувати. а у Енштейна, що застосовується на практиці?

тобто наприклад лазерні дальноміри, всілякі астрономічні телескопи - вони працюють на принципах, описаних Планком та іншими, але не Енштейна. а теорії оці - це ті ж самі слони на черепасі.
  • 0

#586 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4201 повідомлень

Відправлено 30.01.2011 – 03:59

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (29.01.2011 23:43) писав:

та то я спеціально потролив, щоб цікавіше було, бо нудно. але і справді, що саме корисного він зробив? ось роботи його сучасника Ніколи Тесли застосовуються на практиці, а крім того є багато того що не зуміли застосувати.
Тесла один із ряду винахідників, якби до Тесли не було Фарадея й багатьох инших, не було б ніякого Тесли. Промислове застосування електрики не на пустому місці з’явилось.

а у Енштейна, що застосовується на практиці?
СТВ давно прикладна теорія, яка при практичних розрахунках застосовується. Атомна енергетика звичайно не прямий наслідок http://latex.codecog...if.latex?E=mc^2, але й не можна сказати, що Айнштайн не причетний (як і до бомби), бо все те насправді переплетене. Зрештою фотоефект ніяк не практичним не назвеш. Якщо ти скажеш, що мовляв то все суто експериментальні речі, то нічого подібного, ніхто не знає які експерименти ставити без доброї теорії, саме теоретичні уявлення експерименти стимулюють.

тобто наприклад лазерні дальноміри, всілякі астрономічні телескопи - вони працюють на принципах, описаних Планком та іншими, але не Енштейна. а теорії оці - це ті ж самі слони на черепасі.
Хотів би я побачити, як лазери й подібні сучасні винаходи методом тика винаходили.
  • 0

#587 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 02.02.2011 – 15:33

Перегляд дописуkalamar (30.01.2011 03:59) писав:

Хотів би я побачити, як лазери й подібні сучасні винаходи методом тика винаходили.
Я не розумію, нащо ти паришся, людина визнала що троллить - чого на неї звертати увагу тоді?
  • 0

#588 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4201 повідомлень

Відправлено 02.02.2011 – 15:41

Перегляд дописуPavlo_Taiko (2.02.2011 15:33) писав:

Я не розумію, нащо ти паришся, людина визнала що троллить - чого на неї звертати увагу тоді?
Людина дописом вище тролила, я на той допис і не звертав уваги, а в тому дописі, де людина написала, що вище вона тролила, вона уже не тролила.
  • 0

#589 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6639 повідомлень

Відправлено 02.02.2011 – 17:30

Перегляд дописуkalamar (30.01.2011 03:59) писав:

Тесла один із ряду винахідників, якби до Тесли не було Фарадея й багатьох инших, не було б ніякого Тесли. Промислове застосування електрики не на пустому місці з’явилось.
....
я ж не кажу тут нічого проти інших теоретиків, а от Енштейн...
хіба немає практичних винахідників знайомих з теоріями Енштейна? а де винаходи, що основані на теоріях Енштейна, та практичне їх застосування. приклади будь-ласка, було б дуже цікаво.
  • 0

#590 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4201 повідомлень

Відправлено 03.02.2011 – 19:23

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (2.02.2011 17:30) писав:

я ж не кажу тут нічого проти інших теоретиків, а от Енштейн...
хіба немає практичних винахідників знайомих з теоріями Енштейна? а де винаходи, що основані на теоріях Енштейна, та практичне їх застосування. приклади будь-ласка, було б дуже цікаво.
Винахідники лазера читали цю статтю, в якій теоретичні основи лазера.
Винахідники атомної енергетики знали цю формулу
В GPS використовується загальна теорія відносності.
Такі прилади, як старі катодні трубки, чи прискорювачі заряджених частинок, слід по рельятивістським формулам розраховувати.
  • 0

#591 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 07.02.2011 – 10:46

Перегляд дописуkalamar (2.02.2011 15:41) писав:

Людина дописом вище тролила, я на той допис і не звертав уваги, а в тому дописі, де людина написала, що вище вона тролила, вона уже не тролила.
Це не перша і не остання тема де "людина" троллила. Я б не сприймав "її" серйозно, як і будь-якого тролля.
  • 0

#592 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6639 повідомлень

Відправлено 07.02.2011 – 10:59

я прошу пояснити конкретно, а замість того отримав мінус. ти просто не знаєш, от і бисишся. робиш умний вигляд на пустому місці. сноб.

Цитата

GPS навігатор (як і всі штучні супутники), фотопомножувач, та ядерний реактор - не існували б без Ейні - витатуй собі на свому хмурому лобі
І як саме впливає на GPS знання про те, що власний час обєкта сповільнюється при збільшенні його швидкості?

І будь ласка, яка саме праця Енштейна дозволила Радянському Союзу збудувати атомний реактор в 1947 році?
яка праця Енштейна дозволила їм запустити перший супутник в 1957 році?

Може б і подружжя Кюрі не могли б працювати не читаючи казок Енштейна? Може б і Рентген не зміг собі пальця просвітити, аби не Енштейн?
  • 0

#593 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 07.02.2011 – 11:37

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (7.02.2011 10:59) писав:

я прошу пояснити конкретно, а замість того отримав мінус. ти просто не знаєш, от і бисишся. робиш умний вигляд на пустому місці. сноб.
Краще бути снобом ніж балаболкою.

І як саме впливає на GPS знання про те, що власний час обєкта сповільнюється при збільшенні його швидкості?
Мені нудно знову і знову описувати шкільний матеріал, до того ж деякі люди настільки нахабні, що інколи стверджують, що казали дурниці, аби лишень змусити мене попаритися і щось написати, витративши на них час. Тому домовимося так, я працюю, однак ти працюєш також, якщо тобі дійсно цікава тема, а не лише тому що ти нахабний тролль.
Ось моя частина роботи - я нарив тобі матеріал і виділив цікаві місця. Твоя частина роботи - перекласти ті слова, які не знаєш, якщо знаєш всі - значить ти того заслужив, попрацювавши колись, і можеш використати наданий мною матеріал без зусиль. Якщо ні - зусилля прикласти доведеться зараз.

http://www.physicsce...riters/will.cfm

Цитата

Using a hand-held GPS receiver which detects radio emissions from any of the satellites which happen to be overhead, users of even moderately priced devices can determine latitude, longitude and altitude to an accuracy which can currently reach 15 meters, and local time to 50 billionths of a second. Apart from the obvious military uses, GPS is finding applications in airplane navigation, oil exploration, wilderness recreation, bridge construction, sailing, and interstate trucking, to name just a few. Even Hollywood has met GPS, recently pitting James Bond in "Tomorrow Never Dies" against an evil genius who was inserting deliberate errors into the GPS system and sending British ships into harm's way.

But in a relativistic world, things are not simple. The satellite clocks are moving at 14,000 km/hr in orbits that circle the Earth twice per day, much faster than clocks on the surface of the Earth, and Einstein's theory of special relativity says that rapidly moving clocks tick more slowly, by about seven microseconds (millionths of a second) per day.

Also, the orbiting clocks are 20,000 km above the Earth, and experience gravity that is four times weaker than that on the ground. Einstein's general relativity theory says that gravity curves space and time, resulting in a tendency for the orbiting clocks to tick slightly faster, by about 45 microseconds per day. The net result is that time on a GPS satellite clock advances faster than a clock on the ground by about 38 microseconds per day.

To determine its location, the GPS receiver uses the time at which each signal from a satellite was emitted, as determined by the on-board atomic clock and encoded into the signal, together the with speed of light, to calculate the distance between itself and the satellites it communicated with. The orbit of each satellite is known accurately. Given enough satellites, it is a simple problem in Euclidean geometry to compute the receiver's precise location, both in space and time. To achieve a navigation accuracy of 15 meters, time throughout the GPS system must be known to an accuracy of 50 nanoseconds, which simply corresponds to the time required for light to travel 15 meters.

But at 38 microseconds per day, the relativistic offset in the rates of the satellite clocks is so large that, if left uncompensated, it would cause navigational errors that accumulate faster than 10 km per day! GPS accounts for relativity by electronically adjusting the rates of the satellite clocks, and by building mathematical corrections into the computer chips which solve for the user's location. Without the proper application of relativity, GPS would fail in its navigational functions within about 2 minutes.

So the next time your plane approaches an airport in bad weather, and you just happen to be wondering "what good is basic physics?", think about Einstein and the GPS tracker in the cockpit, helping the pilots guide you to a safe landing.

І будь ласка, яка саме праця Енштейна дозволила Радянському Союзу збудувати атомний реактор в 1947 році?
Ти взагалі читав що я тобі написав у репутації? Не "дозволила", а "без неї не існувала б". Звісно це праця в якій Ейнштейн вивів співвідношення між массою та енергією, що дало можливість визначити енергію що виділяється при розпаді палива, а без цього або не буде працювати реактор, або почнеться лавинна реакція - що досить неприємно.

яка праця Енштейна дозволила їм запустити перший супутник в 1957 році?
Без релятивістських поправок неможливо було б вірно вирахувати орбіту.

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 07.02.2011 – 11:35

• 0

#594 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6639 повідомлень

Відправлено 07.02.2011 – 16:45

почитав. ладна, сдаюсь :rolleyes:
  • 0

#595 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 08.02.2011 – 11:34

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (7.02.2011 16:45) писав:

почитав. ладна, сдаюсь :rolleyes:
Чому ж "здаюсь"? Ти навпаки виграв.
  • 0

#596 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 10.02.2011 – 22:55

Перегляд дописуPavlo_Taiko (7.02.2011 11:37) писав:

Краще бути снобом ніж балаболкою.

Мені нудно знову і знову описувати шкільний матеріал, до того ж деякі люди настільки нахабні, що інколи стверджують, що казали дурниці, аби лишень змусити мене попаритися і щось написати, витративши на них час. Тому домовимося так, я працюю, однак ти працюєш також, якщо тобі дійсно цікава тема, а не лише тому що ти нахабний тролль.
Ось моя частина роботи - я нарив тобі матеріал і виділив цікаві місця. Твоя частина роботи - перекласти ті слова, які не знаєш, якщо знаєш всі - значить ти того заслужив, попрацювавши колись, і можеш використати наданий мною матеріал без зусиль. Якщо ні - зусилля прикласти доведеться зараз.

http://www.physicsce...riters/will.cfm

Ти взагалі читав що я тобі написав у репутації? Не "дозволила", а "без неї не існувала б". Звісно це праця в якій Ейнштейн вивів співвідношення між массою та енергією, що дало можливість визначити енергію що виділяється при розпаді палива, а без цього або не буде працювати реактор, або почнеться лавинна реакція - що досить неприємно.

Без релятивістських поправок неможливо було б вірно вирахувати орбіту.
Усе сущі дурниці! Формула http://latex.codecog.../gif.latex?mc^2 при розрахунку стабільності роботи атомного реактора взагалі не використовується. Там мають значення кількість і кінетична енегія вільних нейтронів, а вона незрвняно мала порівняно з енергією спокою тих самих нейтронів! Немають відношення релятивіські формули і до розрахунку орбіт сучасних штучних космічних апаратів, бо їх швидкості хоч і великі порівняно з "земними", але вони мізерні порівняно зі швидкістю світла. Тому релятивіські поправки для таких швидкостей такі мізерні, що їх практично неможливо виміряти і врахувати! З тієїж причини релятивіські формули не мають відношення до електронно-променевих та ренгенівських трубок та інших подібних творінь розуму і рук людини.
  • 0

#597 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4201 повідомлень

Відправлено 11.02.2011 – 00:15

Перегляд дописуСивий кіт (10.02.2011 22:55) писав:

Усе сущі дурниці! Формула http://latex.codecog.../gif.latex?mc^2 при розрахунку стабільності роботи атомного реактора взагалі не використовується. Там мають значення кількість і кінетична енегія вільних нейтронів, а вона незрвняно мала порівняно з енергією спокою тих самих нейтронів!
А чому тоді атомної енергетики в середині 19 століття не придумати? Окрім інженерних розрахунків є ядерна фізика, й інженерні розрахунки ґрунтуються на ядерній фізиці, а в ядерну фізику та формула входить, бо вона у всю сучасну фізику входить. Якщо конкретніше, то є поняття дефекту мас.

Перегляд дописуСивий кіт (10.02.2011 22:55) писав:

Немають відношення релятивіські формули і до розрахунку орбіт сучасних штучних космічних апаратів, бо їх швидкості хоч і великі порівняно з "земними", але вони мізерні порівняно зі швидкістю світла. Тому релятивіські поправки для таких швидкостей такі мізерні, що їх практично неможливо виміряти і врахувати! З тієїж причини релятивіські формули не мають відношення до електронно-променевих та ренгенівських трубок та інших подібних творінь розуму і рук людини.
Для обчислень орбіт рельятивістських поправок не вводять, для GPS вводять. Щодо трубок, то від напруги на катоді залежить. Поцікавтесь, які в катодних трубок бувають напруги, й зробіть оцінки, наскільки істотні рельятивістські поправки. В деяких галузях використовуються електронні гармати із дуже високою напругою, не зводьте використання електронних гармат лише до телебачення, тим більше, шо там трубки уже із моди вийшли. І звичайно ж ви у принципі не можете розраховувати прискорювачів заряджених частинок без СТВ.
  • 0

#598 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 11.02.2011 – 02:45

Перегляд дописуkalamar (11.02.2011 00:15) писав:

А чому тоді атомної енергетики в середині 19 століття не придумати? Окрім інженерних розрахунків є ядерна фізика, й інженерні розрахунки ґрунтуються на ядерній фізиці, а в ядерну фізику та формула входить, бо вона у всю сучасну фізику входить. Якщо конкретніше, то є поняття дефекту мас.
А тому, що незнали інших формул, які справді для ядерної енергетики важливі.

Цитата

Для обчислень орбіт рельятивістських поправок не вводять, для GPS вводять.

Поясни що таке GPS

Цитата

Щодо трубок, то від напруги на катоді залежить. Поцікавтесь, які в катодних трубок бувають напруги, й зробіть оцінки, наскільки істотні рельятивістські поправки. В деяких галузях використовуються електронні гармати із дуже високою напругою, не зводьте використання електронних гармат лише до телебачення, тим більше, шо там трубки уже із моди вийшли. І звичайно ж ви у принципі не можете розраховувати прискорювачів заряджених частинок без СТВ.

Якщо зробити катодну трубку з такою робочою напруою при якій релятивіські ефекти будуть практично відчутні то це уже буде лінійний прискорювач. B)
  • 0

#599 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6639 повідомлень

Відправлено 11.02.2011 – 08:19

ну там в тій англомовній цитаті йдеться про те, що на супутнику годинник відстає від земного годинника, і його підкручувати треба. все інше - дійсно фігня. а причина відставання годинника на супутнику може бути і інша, не тільки релятивістська.
  • 0

#600 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 12.02.2011 – 15:19

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (11.02.2011 08:19) писав:

ну там в тій англомовній цитаті йдеться про те, що на супутнику годинник відстає від земного годинника, і його підкручувати треба. все інше - дійсно фігня. а причина відставання годинника на супутнику може бути і інша, не тільки релятивістська.
Незнаю що написано в тій цитаті, але релятивіське відставання годинника для швидкостей з якими рухаються супутники наскільки мізерне, що його ніякий годинник не зафіксує. B)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних