Перейти до вмісту

Спеціальна Теорії Відносності vs. Квантова Теорія

Повідомлень в темі: 4451

#3461 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 668 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 12:40

Перегляд дописуфростыш_дурак (11.12.2014 – 12:22) писав:

Я ж вам пропонував сферу вирізати, щоб із безкінечностями не возитись.... Ви не схотіли .
Я вам поставив конкретні питання, ви на них не відповіли.
Ви розумієте те, що у вас в будь-якому разі не скомпенсована Граві-взаємодія між точковими масами, - ні, ви не розумієте....
Візмеме за аналогію сонячну систему, коли ми подивимся на неї із маштабу галактики, вона буде точко... Вам це ясно, питайте якшо щось не ясно. ?
Я не дуже зрозумів, що ви хотіли мені показати, я бачу поки-що тільки шизофренію некомпетентність, у вас, як доповідача своєї ідеї, тому що ні загальної моделі, ні викладок, взагалі нічого немає, одні лиш слова із сумнівним змісто..... *нудно позіхає*

Наш приморожений вже настільки приморозився - що до елементарної нічим не замаскованої брехні вдався - він виставляє себе ну дуже розуміючим: коли подивитися з точки зору (!) Галактики - то наша Сонячна система буде виглядати точкою (!), але ніхто (крім нього!) не розуміє - що з того виходить ...
А ще Ньютон доказав: при розгляді питання обертання планет навколо Сонця їх можна замінити точками : положення точок співпадає з положенням центрів мас планет, маса точок є рівною масі планети - цього достатньо.
Так само все обстоїть і при розгляді питання обертання зоряних систем навколо центра Галактики.
А далі - як саме компенсується дія гравітації в скупченнях галактик ще до кінця незрозуміло, але -цілком достатньо припустити, що вони обертаються довкола спільного центра мас - всередині якого може і не бути масивного тіла.
Коли стати на точку зору антропного принципу: Всесвіт створено Богом - то в такому способі забезпечення стаціонарності Всесвіту нічого надзвичайного немає - достатньо для прикладу згадати про кратні зоряні системи (наш найближчий сусід - якраз тризіря Центавра).

Повідомлення відредагував кмв: 11.12.2014 – 12:40

• 0

#3462 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 11.12.2014 – 12:59

Перегляд дописукмв (11.12.2014 – 12:18) писав:

Я просто скажу - не князівське це діло, і слово князя тут враховується тільки як звичайної людини, яка не дуже зрозуміла, про що мова ведеться.
І я про себе не в множині кажу - я маю на увазі себе, Камаларя і примороженого.
ПАН Камалар мовчить - можна зрозуміти чому: доказувати/показувати/переконувати тебе - справа безнадійна.
Приморожений пробує доказати/показати/довести тобі - що ти в цьому питанні неправий.
Але ти просто не розумієш його доказів.
Все про центри мас мову ведеш ... в тепер про посудини почав.
До твого відома: посудина так потрібна для виведення рівнянь стану газу - як в мості діра.
Як і центр мас.
Ти ж обіцяв вивести рівняння стану газів - починаючи від центра мас: я тобі вже казав - не роби з морди халяву, починай.
Ти ж у відповідь написав - що то тобі так зручніше.
Тобто - ти таки зробив з морди халяву.
Та ще й пробував мене звинувачувати - що то я про центр мас мову завів.
думаю, якби я був не правий, мені б хлопці написали.
Фростиш не писав мені, що я неправий, він написав, що система відліку в МКТ прив"язана до газу.
Ось, погуглив, виведення основного рівняння МКТ . Там є система відліку, є стінки посудини. Все там є. Читай.
Якщо придумаєш як довести, що система центра мас газу рухаєтсья відносно системи центра мас посудини, вручу бублик.

Новий перл від Катода: на бульбашки в стані невагомості буде діяти сила Архімеда!
тю. А поле гравітації бульбашки?
Його що нема?
тим більше, ти наводив тут залежність поля від радіусу всередині однорідної сфери. Це краплі води, що, не стосується?
  • 0

#3463 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6684 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 11.12.2014 – 13:07

Новий перл від Катода: на бульбашки в стані невагомості буде діяти сила Архімеда!
Катод має на увазі, що сама маса води теж створює гравітацію, тому є маленька але "вагомість" - сила тяжіння до центру водяної кулі.
А я кажу, що сила поверхневого натягу - значно більша сила ніж сила тяжіння кулі води. і сила поверхневого натягу буде не тільки виштовхувати бульбашки на поверхню швидше ніж сила тяжіння, а також і зіштовхувати дрібні бульбашки у крупніші.
копатися у довідниках, щоб це розрахувати мені ліньки. але якби не ліньки, то міг би.

Перегляд дописуKatod (11.12.2014 – 12:59) писав:

Фростиш не писав мені, що я неправий, він написав, що система відліку в МКТ прив"язана до газу.
Ось, погуглив, виведення основного рівняння МКТ . Там є система відліку, є стінки посудини. Все там є. Читай.
Якщо придумаєш як довести, що система центра мас газу рухаєтсья відносно системи центра мас посудини, вручу бублик.
ну от нащо так ускладнювати? нащо вам ота зайва морока? Ніякі рівняння газу не відміняють закону фізики, який вивів КМВ - що заборонено міряти швидкість звуку відносно будь-чого іншого окрім землі.

тут ти мабуть сплутав бульбашку повітря з кулею води. у води то значно більша маса і сила тяжіння значно більша. ну тобто і у бульбашки повітря теж є якась маса, але ця маса повітря в бульбашці явно не може призвести до притягування бульбашок між собою в значно важчій воді.
  • 0

#3464 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 13:10

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (11.12.2014 – 13:07) писав:

.тут ти мабуть сплутав бульбашку повітря з кулею води. у води то значно більша маса і сила тяжіння значно більша. ну тобто і у бульбашки повітря теж є якась маса, але ця маса повітря в бульбашці явно не може призвести до притягування бульбашок між собою в значно важчій воді.
так, я мав наувазі краплю води.
взагалі, можна розрахувати, і порівняти, що буде більше, сила архімеда, чи сила гравітаційної взаємодії між бульбашками повітря в ній
  • 0

#3465 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6684 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 15:00

Перегляд дописуKatod (11.12.2014 – 13:10) писав:

так, я мав наувазі краплю води.
взагалі, можна розрахувати, і порівняти, що буде більше, сила архімеда, чи сила гравітаційної взаємодії між бульбашками повітря в ній
та то пусте, краще розрахувати силу поверхневого натягу - поверхневий натяг - це електрична взаємодія молекул, ясне діло що електрична взаємодія сильніша гравітаційної, але точно розраховувати лінь.
  • 0

#3466 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 15:14

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (11.12.2014 – 15:00) писав:

та то пусте, краще розрахувати силу поверхневого натягу - поверхневий натяг - це електрична взаємодія молекул, ясне діло що електрична взаємодія сильніша гравітаційної, але точно розраховувати лінь.
як я розумію проблему.
Якщо є дві бульбашки повітря в воді, і якщо вони наблизяться, і утвориться одна, то потенціальна енергія поверхневого натягу однієї буде менша ніж потенціальна енергія двох. Але щоб таке відбулось ,треба щоб між бульбашками почали діяти сили поверхневого натягу. Тобто .щоб між ними була спільна стінка, наприклад.
Але, як довести до такого стану?
Немає сили, яка б наближала ці дві бульбашки.
  • 0

#3467 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 15:29

Думаю - що ти просто не розумієш, що тобі хлопці пишуть - зокрема, приморожений.
А він написав таке: Частота Зміниться не шв. звуку У СЕРЕДОВИЩІ, а зміниться частота.......
І багато разів вам те з князем повторював - і він абсолютно правий: я вам обом вже давав запитання: як зміняться характеристики середовища від того - що в ньому мікрофон рухається?
Отоді ти і почав про центр мас газу небилиці плести: рівняння газового стану виводиться в системі центра масу газу!
І ти знову в черговий раз продемонстрував свою повну некомпетеність в фізиці - ти ж грозився вивести основне рівняння газового стану (відоме ще як рівняння Мендєлєєва - Клапейрона) з системи центру мас газу.
Ти ж - по причині тої самої некомпетентності нагуглив основне рівняння молекулярно - кінетичної теорії.
Ти різницю між основним рівнянням стану газів і основним рівнянням МКТ розумієш?
Ти адекватний?
Ні, очевидно - такий з тебе фізик.
За такі фокуси діткам по копчику дають - так що ти не бублик заслужив, а дирку від бублика.

Його що нема?
тим більше, ти наводив тут залежність поля від радіусу всередині однорідної сфери. Це краплі води, що, не стосується?

Поле гравітації бульбашки води - я тебе правильно зрозумів?
Коли так - то в тому випадку, коли бульбашка повітря буде знаходитись в центрі бульбашки води - то ніяка гравітація її виштовхувати не буде: ти ж сам писав - всередині пустотілої сфери гравітаційне прискорення =0.
Забув?

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (11.12.2014 – 13:07) писав:

ну от нащо так ускладнювати? нащо вам ота зайва морока? Ніякі рівняння газу не відміняють закону фізики, який вивів КМВ - що заборонено міряти швидкість звуку відносно будь-чого іншого окрім землі.

Не князівське то діло - брехню в третій раз повторювати.
  • -2

#3468 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 15:43

Перегляд дописукмв (11.12.2014 – 15:29) писав:

Думаю - що ти просто не розумієш, що тобі хлопці пишуть - зокрема, приморожений.
А він написав таке: Частота Зміниться не шв. звуку У СЕРЕДОВИЩІ, а зміниться частота.......
І багато разів вам те з князем повторював - і він абсолютно правий: я вам обом вже давав запитання: як зміняться характеристики середовища від того - що в ньому мікрофон рухається?
я збився з рахунку, котрий раз повторюю. Швидкість звуку залежить від того, рухається система відліку, яка міряє швидкість звуку, чи ні, відносно середовища. Чітко і ясно писав.
Мікрофон не впливає на середовище, але рух приймача впливає на час, за який приймач отримає сигнал.
Це все так просто, і зрозуміло.

Отоді ти і почав про центр мас газу небилиці плести: рівняння газового стану виводиться в системі центра масу газу!
І ти знову в черговий раз продемонстрував свою повну некомпетеність в фізиці - ти ж грозився вивести основне рівняння газового стану (відоме ще як рівняння Мендєлєєва - Клапейрона) з системи центру мас газу.
Ти ж - по причині тої самої некомпетентності нагуглив основне рівняння молекулярно - кінетичної теорії.
Ти різницю між основним рівнянням стану газів і основним рівнянням МКТ розумієш?
Ти адекватний?
Ні, очевидно - такий з тебе фізик.
За такі фокуси діткам по копчику дають - так що ти не бублик заслужив, а дирку від бублика.
неможеш вивести з рівняння МКТ рівняння стану газу?
вибач, я знову помилився щодо тебе.
Нагадаю, виражаєш тиск через кінетичну енергію молекул, підставляєш замість неї вираз енергії через сталу больцмана, і маєш рівняння стану.
Виводив колись сам всі рівняння МКТ?
Напевне ні.

Поле гравітації бульбашки води - я тебе правильно зрозумів?
Коли так - то в тому випадку, коли бульбашка повітря буде знаходитись в центрі бульбашки води - то ніяка гравітація її виштовхувати не буде: ти ж сам писав - всередині пустотілої сфери гравітаційне прискорення =0.
Забув?

найди мені пост, в якому написано, що бульбашка повітря в центрі краплі.
Всередині, не значить вцентрі.
  • 0

#3469 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6684 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 16:23

Перегляд дописуKatod (11.12.2014 – 15:14) писав:

як я розумію проблему.
Якщо є дві бульбашки повітря в воді, і якщо вони наблизяться, і утвориться одна, то потенціальна енергія поверхневого натягу однієї буде менша ніж потенціальна енергія двох. Але щоб таке відбулось ,треба щоб між бульбашками почали діяти сили поверхневого натягу. Тобто .щоб між ними була спільна стінка, наприклад.
Але, як довести до такого стану?
Немає сили, яка б наближала ці дві бульбашки.
електричне поле міжмолекулярних зв'язків. поле не має меж, воно поширюється безкінечно, просто густина його, тобто сила, зменшується з відстанню. отож є молекули води, які з усіх боків оточені молекулами води і мають електричний зв'язок в усіх напрямах. а є молекули, не з усіх боків оточені молекулами води, і їхні електричні зв'язки - не у всіх напрямах. і тому їхнє електричне поле інакше, і взаємодіє з такими ж молекулами на відстані.

Перегляд дописуKatod (11.12.2014 – 15:43) писав:

Всередині, не значить в центрі.
а хоч би й в центрі, яка різниця. тіло ж не тверде, і не може бути абсолютно стабільним, і бульбашка не зможе довго знаходитися абсолютно в центрі.

ех, Катод, дарма ти затіяв ото про масу газу, дарма - воно зайве, а скільки через нього флейму.
згадай задачу про плоти - як її уявляє кмв: течія води відносно землі - анізотропія середовища води - швидкість коливань в воді більша в напрямку руху води - вимірювання тільки відносно землі і всьо тут! і швидкість коливань швидша в напрямку руху, не тому що середовище переносить хвилю в певному напрямі, а тому що середовище анізотропне.
  • 0

#3470 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 16:26

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (11.12.2014 – 16:13) писав:

електричне поле міжмолекулярних зв'язків. поле не має меж, воно поширюється безкінечно, просто густина його, тобто сила, зменшується з відстанню. отож є молекули води, які з усіх боків оточені молекулами води і мають електричний зв'язок в усіх напрямах. а є молекули, не з усіх боків оточені молекулами води, і їхні електричні зв'язки - не у всіх напрямах. і тому їхнє електричне поле інакше, і взаємодіє з такими ж молекулами на відстані.
а бульбашка в воді чому приймає форму кулі?
виходить, це поверхня рівнодії сил. І до того ж, те що куля така бєшаносиметрична, як її не крути, означає, що сили ці скомпенсовані.
  • 0

#3471 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 16:31

я збився з рахунку, котрий раз повторюю. Швидкість звуку залежить від того, рухається система відліку, яка міряє швидкість звуку, чи ні, відносно середовища. Чітко і ясно писав.
Мікрофон не впливає на середовище, але рух приймача впливає на час, за який приймач отримає сигнал.
Це все так просто, і зрозуміло.

Ти тупішаєш з кожним разом і в котрий раз підтверджуєш - що не знаєш фізики.
Бо кожному, хто її знає - зрозуміло: не залежить швидкість звуку в середовищі від того, рухається чи не рухається система, що вимірює цю швидкість відносно середовища.
Бо швидкість звуку в середовищі не залежить від швидкості системи в середовищі - це зовсім різні речі.
Внаслідок руху системи виникає ефект Доплера.

неможеш вивести з рівняння МКТ рівняння стану газу?
вибач, я знову помилився щодо тебе.
Нагадаю, виражаєш тиск через кінетичну енергію молекул, підставляєш замість неї вираз енергії через сталу больцмана, і маєш рівняння стану.
Виводив колись сам всі рівняння МКТ?
Напевне ні.

ЯК казав Конан Дойль - ти зі своїми фокусами можеш заткнути за пояс всіх мавп в Лондонському зоопарку - питання не стояло: можу я чи не можу.
Питання інакше стояло: ти обіцявся вивести основне рівняння газового стану з системи центра мас газу.
Замість обіцяного ти почав про тиск газу стінки посудини верзти - а закінчив тим, що привів школярську формулу виведення основного рівняння МКТ.
ДЕ твій обіцяний центр мас газу - з якого ти грозився вивести рівняння?
Ти в черговий раз демонструєш свою неадекватність, незнання фізики - і одночасно хамство.

Всередині, не значить вцентрі.

Зрозуміло - що в кінечному результаті все впирається в відношення розмірі бульбашки води/бульбашки газу.
Та при всьому при іншому власна гравітація бульбашки води занадто мала - щоб протистояти силі поверхневого натягу.
  • 0

#3472 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6684 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 16:39

Перегляд дописуKatod (11.12.2014 – 16:26) писав:

а бульбашка в воді чому приймає форму кулі?
виходить, це поверхня рівнодії сил. І до того ж, те що куля така бєшаносиметрична, як її не крути, означає, що сили ці скомпенсовані.
ну хз, треба дослід.

є притягання молекул води між собою. молекула води притягує іншу молекулу води. бульбашка повітря приймає форму кулі, бо в при такій формі найменша кількість молекул, які не мають зв'язків з іншими молекулами води в певному напрямі.
ця молекула, яка на поверхні, яка має зв'язки з меншою кількістю молекул ніж ті, що всередині - вона продовжує притягувати інші молекули води. рівнодія сил - те що тиск повітря не дозволяє їй притягнути ще молекулу. але притягання то ніде не ділося. воно є і воно діє на великі відстані, аж до інших бульбашок повітря.

Перегляд дописукмв (11.12.2014 – 16:31) писав:

Зрозуміло - що в кінечному результаті все впирається в відношення розмірі бульбашки води/бульбашки газу.
Та при всьому при іншому власна гравітація бульбашки води занадто мала - щоб протистояти силі поверхневого натягу.
давайте не плутати - вода не бульбашка. просто вода в формі кулі, бо невагомість. куля води.
а бульбашки - повітря всередині кулі води.

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 11.12.2014 – 16:45

• 0

#3473 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 16:42

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (11.12.2014 – 16:36) писав:

ну хз, треба дослід.

Та не треба ніякого досліду, щоб просте зрозуміти - наслідком обертання бульбашки повітря в воді буде втрата симетрії: кулька стане еліпсоїдом, а коли швидкість обертання буде достатньо великою - такою, що сила відцентрового прискорення перевершить силу поверхневого натягу - то кулька просто розлетиться на дрібніші.
  • -1

#3474 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 16:59

Ти тупішаєш з кожним разом і в котрий раз підтверджуєш - що не знаєш фізики.
Бо кожному, хто її знає - зрозуміло: не залежить швидкість звуку в середовищі від того, рухається чи не рухається система, що вимірює цю швидкість відносно середовища.
Бо швидкість звуку в середовищі не залежить від швидкості системи в середовищі - це зовсім різні речі.
Внаслідок руху системи виникає ефект Доплера.
так а ти ж розв"язував задачу, про швидкість звуку на рухомій платформі?
ТАм в тебе вийшло, що швидкість звуку в системі що рухається дорівнює сумі швидкостей звуку в середовищі і швидкості руху системи відліку відносно середовища.
Чи ти даєш задки?
Швидкість звуку в середовищі в системі відліку, яка пов"язана з середовищем, не залежить від того, чи рухається відносно цього середовища якісь системи відліку, чи мікрофони літають.
Внаслідок руху системи відносно середовища, швидкість звуку в системі змінюється. Ніхто не заперечує того, чи буде ефект Доплера. Але от чи буде зміщення частоти, залежить від того, чи джерело звуку рухається відносно приймача.
Це вже так обсмоктали. Мені здається, і третьокласник зрозумів би.

ЯК казав Конан Дойль - ти зі своїми фокусами можеш заткнути за пояс всіх мавп в Лондонському зоопарку - питання не стояло: можу я чи не можу.
Питання інакше стояло: ти обіцявся вивести основне рівняння газового стану з системи центра мас газу.
Замість обіцяного ти почав про тиск газу стінки посудини верзти - а закінчив тим, що привів школярську формулу виведення основного рівняння МКТ.
ДЕ твій обіцяний центр мас газу - з якого ти грозився вивести рівняння?
Ти в черговий раз демонструєш свою неадекватність, незнання фізики - і одночасно хамство.
так а що, рівняння стану газу виводиться не в всистемі центра мас газу?
Я ж не з центра мас вивожу рівняння, а швидкості міряю в системі центра мас. Що тут ще мудрувати? Швидкості є, зміна імпульсу є. Все, виводимо рівняння.

А як буде протистояти гравітація силі поверхневого натягу?
Сила поверхневого натягу хіба не компенсує з усіх боків себе?
  • 0

#3475 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6684 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 16:59

молодець, твердо стоїш на своєму, ні кроку не здвинешся, еталонний осел.

Цитата

швидкість коливань в середовищі не залежить від того рухається чи не рухається система, що вимірює цю швидкість...
причеплюся до слова цю. якщо під словом "цю" маєш на увазі "в середовищі" - то так.
Але система відліку не може вимірювати швидкість в середовищі. так би мовити - система відліку вимірює швидкість "в собі".
тобто люди міряють в системі відліку. Взагалі люди все міряють у якихось системах відліку.
І якщо люди міряють швидкість звуку - то можуть робити це по різному. Можуть поміряти швидкість середовища в системі відліку і швидкість коливань в системі відліку, а потім вирахувати швидкість в середовищі. Люди можуть взяти частину середовища і ізолювати його в якійсь лабораторії, щоб швидкість середовища була рівною нулю, і знаючи швидкість середовища в системі відліку поміряти швидкість коливань в системі відліку, і зробити з того висновок, що швидкість коливань в середовищі така-то.

Швидкість коливань в системі відліку =векторно= швидкість коливань в середовищі + швидкість середовища в системі відліку.
швидкість середовища в системі відліку = -(мінус) швидкість системи відліку в середовищі.

а ми все товчемося на місці і товчемося. давайте краще про плоти :)
  • 0

#3476 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 17:01

Перегляд дописукмв (11.12.2014 – 16:42) писав:

Та не треба ніякого досліду, щоб просте зрозуміти - наслідком обертання бульбашки повітря в воді буде втрата симетрії: кулька стане еліпсоїдом, а коли швидкість обертання буде достатньо великою - такою, що сила відцентрового прискорення перевершить силу поверхневого натягу - то кулька просто розлетиться на дрібніші.
а що, хтось розкручував цю краплю?
:)
ти всетаки щось домальовуєш собі. І хто його зна, як ти умов сприймаєш.
  • 0

#3477 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 11.12.2014 – 18:30

Перегляд дописуфростыш_дурак (11.12.2014 – 06:47) писав:

2) Ага, я і досі в цю тривіальність повірити не можу. А Кантур (див. Кантор) 3-роки її "виводив". - цитата Кантур , "Я бачу це, але повірити в це не можу!"
:wacko:
Хай є яка небудь точка відрізку A=0.23143124576453..... З цифр можемо побудувати точку квадрата B=(0.2132565..., 0.3414743), якщо уникнути деяких дрібниць (як 999 в періоді), то така відповідність взаємнооднозначна. Отже множини рівнопотужні.
Вивід звичайно прикольний, але наївний.
Справжній формальний вивід того має виходити із цих, абсолютно формальних і неочевидних аксіом, і, чесно, ну його нафіг.

Повідомлення відредагував kalamar: 11.12.2014 – 18:31

• 1

#3478 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 19:57

Перегляд дописуKatod (11.12.2014 – 16:59) писав:

так а ти ж розв"язував задачу, про швидкість звуку на рухомій платформі?
ТАм в тебе вийшло, що швидкість звуку в системі що рухається дорівнює сумі швидкостей звуку в середовищі і швидкості руху системи відліку відносно середовища.
Чи ти даєш задки?
Швидкість звуку в середовищі в системі відліку, яка пов"язана з середовищем, не залежить від того, чи рухається відносно цього середовища якісь системи відліку, чи мікрофони літають.
Внаслідок руху системи відносно середовища, швидкість звуку в системі змінюється. Ніхто не заперечує того, чи буде ефект Доплера. Але от чи буде зміщення частоти, залежить від того, чи джерело звуку рухається відносно приймача.
Це вже так обсмоктали. Мені здається, і третьокласник зрозумів би.

Та не треба брехати, Катоде - я тобі показав, що в закритому купе (тобто отій твоїй системі, що рухається) швидкість звуку в повітрі системи не міняється.
І просив тебе, щоб ти зрозумів різницю між ізольованою системою (купе) - і неізольованою (відкрита платформа).
Ти, як я бачу так її і не зрозумів.
А навіть третьокласнику ясно: в купе повітря рухається разом з купе - і але відносно передавача і приймача воно нерухоме, і тому швидкість звуку не міняється: вона не залежить від того - рухається купе чи не рухається.
Коли ж ми маємо справу з відкритою платформою - то в цьому випадку передавач і приймач рухаються відносно середовища.
Від того ніякі властивості середовища не міняються - і тому яка в ньому швидкість звуку була, такою і залишиться.
А от для передавача (чи приймача) з'явиться анізотропія швидкостей.
Щоб зрозуміти - в якому напрямі швидкість звуку відносно передавача (чи приймача) збільшиться, а в якому зменшиться - треба знати наступне: коли середовище рухається відносно Землі - то в напрямі руху середовища швидкість звуку в середовищі (відносно Землі) зростає на величину швидкості середовища відносно Землі (на величину швидкості вітру відносно Землі).
Отже - коли в нас відкрита платформа рухається (відносно Землі і повітря, яке ми приймаємо нерухомим відносно Землі) - то цей випадок аналогічний випадку дуття вітру в напрямі - протилежному руху.
Тобто - коли в нас, наприклад, передавач розміщений в задньому кінці платформи - то в напряму руху швидкість звуку відносно передавача буде меншою, а в протилежному - більшою.
Для приймача (мікрофона) все буде навпаки.
Але - при вимірюванні швидкості звуку на відкритій платформі нам потрібно врахувати те, що платформа рухається відносно середовища -тобто: додавати цю величину її швидкості до виміряної швидкості звуку в напрямі руху - і віднімати її від величини швидкості звуку , отриманої при вимірюванні в напрямі, протилежному руху.
Тобто - в результаті швидкість звуку в середовищі не міняється ні від руху передавач , ні від руху приймача.
От цікаво - чи ви з князем зрозумієте це, чи ні?

так а що, рівняння стану газу виводиться не в всистемі центра мас газу?
Я ж не з центра мас вивожу рівняння, а швидкості міряю в системі центра мас. Що тут ще мудрувати? Швидкості є, зміна імпульсу є. Все, виводимо рівняння.

Катоде - ти що, остаточно поїхав ( в купе)?
Ти ж як доказ скопіпастив школярський вивід рівняння МКТ ( а там використовується тиск газу на стінки отої твоєї посудини) - а тепер так наївненько дурником прикидаєшся: а що,рівняння стану газу виводиться не в системі центра мас?
В системі центра мас виводяться рівняння динаміки твердого тіла - а не газу.
Такий з тебе "знавець" фізики - не можеш твердого тіла від газу відрізнити.
А вивести рівняння газової динаміки "відносно центра мас газу" просто неможливо просто тому, що ніяк неможливо визначити координати і швидкості мільйонів молекул газу, що заповнює твою посудину.
Ти може хоч це розумієш - і перестанеш молоти дурниці про "центр мас газу"?

А як буде протистояти гравітація силі поверхневого натягу?
Сила поверхневого натягу хіба не компенсує з усіх боків себе?

Про яку "гравітацію" може вестись мова - коли і маса краплі, і її радіус надзвичайно малі?
Тільки сила поверхневого натягу визначає кульову форму крапель рідин в невагомості.
До речі - це явище давним давно (ну ніяк не менше 400 років) використовують на практиці.
Всім відомо, що тіло - котре падає фактично знаходиться в стані невагомості.
І коли падає крапля рідини - то вона має форму кулі, але рідина має мати досить велику питому вагу і силу поверхневого натягу - щоб опір повітря не вплинув на форму кулі.
Отже - на практиці це використовують в дроболитних баштах: розплавлений сплав олова і свинцю пропускають через фільєри а потім вони падають в повітрі (приймаючи в польоті форму кульки), охолоджуються під час польоту - а в кінці падіння потрапляють в рідину (воду) де охолоджуються остаточно.

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (11.12.2014 – 16:59) писав:

молодець, твердо стоїш на своєму, ні кроку не здвинешся, еталонний осел.
причеплюся до слова цю. якщо під словом "цю" маєш на увазі "в середовищі" - то так.
Але система відліку не може вимірювати швидкість в середовищі. так би мовити - система відліку вимірює швидкість "в собі".
тобто люди міряють в системі відліку. Взагалі люди все міряють у якихось системах відліку.
І якщо люди міряють швидкість звуку - то можуть робити це по різному. Можуть поміряти швидкість середовища в системі відліку і швидкість коливань в системі відліку, а потім вирахувати швидкість в середовищі. Люди можуть взяти частину середовища і ізолювати його в якійсь лабораторії, щоб швидкість середовища була рівною нулю, і знаючи швидкість середовища в системі відліку поміряти швидкість коливань в системі відліку, і зробити з того висновок, що швидкість коливань в середовищі така-то.
Швидкість коливань в системі відліку =векторно= швидкість коливань в середовищі + швидкість середовища в системі відліку.
швидкість середовища в системі відліку = -(мінус) швидкість системи відліку в середовищі.
а ми все товчемося на місці і товчемося. давайте краще про плоти :)

Ти таки пісатель і непоніматель - а отой твій "причеп" аналогічний випадку з буріданоми ослом.
Почитай мою відповідь Катодові - там я все детально пояснив.

Перегляд дописуKatod (11.12.2014 – 17:01) писав:

а що, хтось розкручував цю краплю?
ти всетаки щось домальовуєш собі. І хто його зна, як ти умов сприймаєш.

А ти її і розкрутив - в своєму пості.

Повідомлення відредагував кмв: 11.12.2014 – 19:59

• 0

#3479 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6684 повідомлень

Відправлено 11.12.2014 – 21:09

Перегляд дописукмв (11.12.2014 – 19:57) писав:

...
Коли ж ми маємо справу з відкритою платформою - то в цьому випадку передавач і приймач рухаються відносно середовища.
Від того ніякі властивості середовища не міняються - і тому яка в ньому швидкість звуку була, такою і залишиться.
А от для передавача (чи приймача) з'явиться анізотропія швидкостей.
Щоб зрозуміти - в якому напрямі швидкість звуку відносно передавача (чи приймача) збільшиться, а в якому зменшиться - треба знати наступне: коли середовище рухається відносно Землі - то в напрямі руху середовища швидкість звуку в середовищі (відносно Землі) зростає на величину швидкості середовища відносно Землі (на величину швидкості вітру відносно Землі).
Отже - коли в нас відкрита платформа рухається (відносно Землі і повітря, яке ми приймаємо нерухомим відносно Землі) - то цей випадок аналогічний випадку дуття вітру в напрямі - протилежному руху.
Тобто - коли в нас, наприклад, передавач розміщений в задньому кінці платформи - то в напряму руху швидкість звуку відносно передавача буде меншою, а в протилежному - більшою.
Для приймача (мікрофона) все буде навпаки.
Але - при вимірюванні швидкості звуку на відкритій платформі нам потрібно врахувати те, що платформа рухається відносно середовища -тобто: додавати цю величину її швидкості до виміряної швидкості звуку в напрямі руху - і віднімати її від величини швидкості звуку , отриманої при вимірюванні в напрямі, протилежному руху.
Тобто - в результаті швидкість звуку в середовищі не міняється ні від руху передавач , ні від руху приймача.
От цікаво - чи ви з князем зрозумієте це, чи ні?
...
от ти пишеш все те ж саме що і ми, але ти з нами категорично не згоден. то аби сперечатися :) бо ти тупо не вмієш читати те що тобі пишуть, а хочеш сперичатися

Перегляд дописукмв (11.12.2014 – 19:57) писав:

Про яку "гравітацію" може вестись мова - коли і маса краплі, і її радіус надзвичайно малі?
от якби ти вмів читати, то прочитав би, що ми ведемо мову не про краплю а про кулю. а куля та - хоч 100 кг, хоч 1000 кг. аби всередині космічного апарата поміщалась. 1000кг води - це 1 кубічний метр об'єму. в шатлі запросто поміститься. проте варто також врахувати що сам шаттл то до сотні тон важить і його гравітація буде значно більшою.

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 11.12.2014 – 21:09

• 0

#3480 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Look the my fuking IP

Відправлено 11.12.2014 – 22:17

Перегляд дописукмв (11.12.2014 – 12:40) писав:

А далі - як саме компенсується дія гравітації в скупченнях галактик ще до кінця незрозуміло *1), але -цілком достатньо припустити, що вони обертаються довкола спільного центра мас - всередині якого може і не бути масивного тіла. *2)
Коли стати на точку зору антропного принципу: Всесвіт створено Богом - то в такому способі забезпечення стаціонарності Всесвіту нічого надзвичайного немає - достатньо для прикладу згадати про кратні зоряні системи (наш найближчий сусід - якраз тризіря Центавра). *3)
1) Ніяк пане вона не компенстується (ну, якшо взичайно не припустити що простір розширюється, і темна Енергі все розштовхує), бо у маси поки-що не знайдено "протилежніх зарядів" .... в плані безкінечності, а тримаємтья все на задачі Коші , я це вам намагаюсь пояснити, але безуспішно... *зітхає*

2) Назвіть то центром стат. маси, як хочете назвіть, тільки от шо ваший Всесвіт відразу не почав колапсувати, треба точковим масам початкову швидкість (відносно їх загального центра мас, взагалі то імпульс називається, але мені лячно таке вам говорити....) задати..... , розумієте пане кмв, якшо взяти сферичну симетрію, то до центра сфери буде притягуватися будь-що у вашому божевільному Стаціонарному Всесвіті :otruta:

3) Ви явно не уявляєте шо таке Термодинаміка.... візьміть три - десять - двадцять точ. мас , ви не розвяжити ту задачу , візьміть ДУЖЕ багато точкових мас, і їх однорідний розподіл, і як у вашому випадку сфер. симетрію, і безкінечну швидкість взаємодії.. і безкінечність простору - результат очевидний..... повний кмв-колпас і невтішний для вас :8:

Перегляд дописуkalamar (11.12.2014 – 18:30) писав:

:wacko:
Хай є яка небудь точка відрізку A=0.23143124576453..... З цифр можемо побудувати точку квадрата B=(0.2132565..., 0.3414743), якщо уникнути деяких дрібниць (як 999 в періоді), то така відповідність взаємнооднозначна. Отже множини рівнопотужні. *1)
Вивід звичайно прикольний, але наївний.
Справжній формальний вивід того має виходити із цих, абсолютно формальних і неочевидних аксіом, *2) і, чесно, ну його нафіг.
1) Так не все так просто, якби квадрат - 2-мірна фігурочка, я пряма - одно .... тобіш виходить так. 1-мірна безкінечніть така сама як і двомірна на безкінечності - рівнопотужні, мені важко із цим погодитися.. *поправте якшо я десь тупашу*
2) Тама забагато , крючків-значків-гачків, смисл яких від мене прихований.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних