Перейти до вмісту

Спеціальна Теорії Відносності vs. Квантова Теорія

Повідомлень в темі: 4451

#2801 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4197 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 18.11.2014 – 23:22

Перегляд дописукмв (18.11.2014 – 19:35) писав:

Пане Камаларе - та ви хоч одним оком гляньте на "Начала" Ньютона.
До речі, Ньютон то вважав себе геометром - тобто він розвивав саме геометричний підхід до того, що потім називали аналізом безконечно малих (величин).
Та не вважав він себе геометром, він себе вважав алхіміком. Візьміть хоча б дослідження Арнольда і почитайте, що там Ньютону належало, що Барроу, а що иншим.
Напр. деякі ряди з аналізу в Індії ще в 14 ст. відомі були. Ньютон і Лейбній просто завершували цілу епоху поступового створення нової математики.
Щодо того, що Гайзенберг не знав, що таке матриці, то мабуть просто анекдот.

Перегляд дописуфростыш_дурак (18.11.2014 – 23:16) писав:

Я ніх. не пойму скільки у вас систем відліку, і ЯК ВОНИ МІЖ СОБОЮ ЗВ'ЯЗАНІ, і це МИСЛЕННЄВИЙ експеримент, чи РЕАЛЬНИЙ із КУЧЕЮ датчиків. ????????
Я походу тупий.
Дві. Она земля, инша літак з пілотом. Якщо шо, то пілот типу в літаку, нерухомі відносно однієї системи відліком, разом з тим годинником. Це реальний експеримент.
Звязані як, ну в пілота мабуть було радіо.

Повідомлення відредагував kalamar: 18.11.2014 – 23:24

• 0

#2802 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6636 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 18.11.2014 – 23:27

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (18.11.2014 – 11:48) писав:

Зображення
в системі відліку CD рухається AB. електромагнітна хвиля з точки B поширюється в усіх напрямках. За той час, поки рухається електромагнітна хвиля, точка А зміщується з позиції А1 в позицію А2. і світло проходить відстань r2 а не r1.
А в системі відліку AB - все навпаки. рухається CD . От і питання, світло з точки D в точку С проходить яку відстань? r1 чи r2 ?
Враховуючи те, що CD рухається відносно AB але нерухоме відносно ефіру.

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (18.11.2014 – 19:01) писав:

отже про абсолютну систему координат. можна я не буду малювати новий малюнок? просто уявіть собі. точку О, нерухому відносно ефіру. точку А, що рухається наліво зі швидкістю 0.4с . точку В, що рухається направо зі швидкістю 0.4с. У них є сповільнення часу відповідно до швидкості 0.4с
з простого додавання швидкостей, в системі відліку А точка В рухається зі швидкістю 0.8с . З Лоренцовим перетворенням то менше ніж 0.8с. але більше ніж 0.4c. отже і вираховане сповільнення часу точки В для системи відліку А буде більше ніж сповільнення часу для швидкості 0.4с.
Каламар впевнений, що для системи відліку А сповільнення часу точки В буде відповідним до швидкості приблизно 0.6-0.7с. І, що в точці О час теж буде повільніший ніж в системі відліку А. Так говорить Каламар. А я говорю, що в системі відліку А час в точці О буде швидший, а в точці В - такий же самий, як і в точці А.
Каламар, будь ласка, не ігноруй.
  • 0

#2803 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 668 повідомлень

Відправлено 18.11.2014 – 23:55

Перегляд дописуkalamar (18.11.2014 – 22:51) писав:

Дарма виділили, бо я ніколи не заперечував рельятивістських ефектів. Адже коли я показав вам як виводиться різниця в часі між двома близнюками в СТВ з точки зору космонавта, я підкреслив, що з обох систем відліку уповільнення часу одне і те саме, і що один близнюк справді буде молодшим за иншого. Просто, уповільнення часу реальне в обидва кінці, як з тим потягом, ви можете сісти в той довгий потяг, зійти, і ваш годинник відстане, але ви можнте зійти на перон, дочекатись потрібного вагона, і знову зайти в потяг, і знову, ваш годинник відстане. Інерційні системи в СТВ абсолютно тотожні,

Ет ні, тут уже не правильно, тільки тепер я уже буду із тієї ж статті червоним виділяти.
дивіться, квм, звідти ж, на що ви не звернули увагу.

Знаючи ваше невміння прочитати готове, спробуйте напружити те місце, яким ви зазвичай думаєте, і зрозуміти смисл виділеного червоним. Отже квм, там сказано, що швидкість годинника найбільша для того спостерігача, для якого вони нерухомі. Годинник в літаку, нерухомий в системі пілота і літака, так, отже (напружуємо те місце), щвидкість цього годинника в системі пілота найбільша (покази цього годинника то і є інваріантний власний час).
І читаємо синє (і знову те місце напружуємо). Годинник на землі не знаходиться в системі літака і пілота у спокої, отже він йде повільніше. Це повністю збігається з тим, про що я вам говорю, що уповільнення часу і инші ефекти СТВ, симетричні, вони не розрізняють систем.
І щоб зрозуміти парадокс близнюків, чи цей експеримент з годинниками, нема иншого шляху, як розібратись із тим виводом про джуманджу, чи із цим потягом.
Иншого шляху просто нема, доки ви не зрозумієте, що між тим, що час в обох системах взаємно сповільнюється і в тому нема суперечності, ви і далі будете дуримарити.
Я вам не раджу вчитись розуміти фізику, бо то безнадійно. Навчіться думати головою, і коли щось читаєте, читати уважно. І навчіться не вважати себе генієм, і слухати, що вам кажуть оточуючі, бо цілком може бути що праві вони, а не ви.

Знаючи ваше вміння брехати - ще раз повернусь до отої вами виділеної цитати:

Согласно специальной теории относительности, скорость хода часов наибольшая для того наблюдателя, для которого они находятся в состоянии покоя.В системе отсчёта, в которой часы не покоятся, они идут медленнее, и этот эффект пропорционален квадрату скорости.

А тепер розглянемо два експерименти:
- експеримент Хавеле - Кітінга.
Маємо два годинники - і обидва знаходяться в спокої відносно спостерігачів.
Вся різниця в тому, що годинник на Землі знаходиться в спокої відносно спостерігачів на Землі, а годинник на літаку - в спокої відносно, наприклад, пілота.
Та той годинник, що перебуває на літаку рухається відносно того годинника, що знаходиться на Землі.
І тому в нього/для нього час сповільнюється.
І результат експерименту доказує це.
Ото і вся мудрість - тож, пане Камаларе, не треба камаларити - що швидкість першого відносно другого рівна швидкості другого відносно першого: швидкість першого відносно Землі = о, а швидкість другого відносно Землі = v.
- парадокс близнюків.
Все сказане руху годинників і швидкості часу справедливе і тут.
Тільки для того, щоб знайти відповідь на питання - хто з братів рухається, а хто знаходиться в стані спокою використовуємо систему відліку - пов'язану з реліктовим випромінюванням.
Встановлюємо - що рухається брат - близнюк на зорельоті, визначаємо - наскільки в нього сповільнився час.

Я вам просто скажу: ви не розумієте фізики - і напевне ви вже не зрозумієте її ніколи: не треба бути генієм, щоб зрозуміти те елементарне, що вам мінімум десять разів пояснювали.

Перегляд дописуфростыш_дурак (18.11.2014 – 23:16) писав:

У ваши мащтабах, при 3х координатах непрацюватиме вся ЕЛЕКТРОДИНАМІКА, ну може не вся, мобіла точно не робитеме ;)

Ти жартуєш - звідки ти оте взяв?
  • 0

#2804 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Look the my fuking IP

Відправлено 19.11.2014 – 00:00

Цитата

.Ти жартуєш - звідки ти оте взяв?

З голови, а вона колись узяла із книги
  • Тамм И. Е. Основы теории электричества. — М.: Наука, 1989. — 500 с.

Цитата

Дві. Она земля, инша літак з пілотом. Якщо шо, то пілот типу в літаку, нерухомі відносно однієї системи відліком, разом з тим годинником. Це реальний експеримент.
Звязані як, ну в пілота мабуть було радіо.
Я мабуть зрозумів ПАРАДОКС КАЛАМРА!!!
Для того щоб провести вимір ( сказати що сповільнення часу відбувається симетрично у обох СК ) , каламар НЕ БАЧУТЬ ШО для цього ТРЕБА 3-тя СК, т.є Або ти в "1-й", або ти в "2-й СК", або ти в "СК - спостерігач".
На мал. V0 - СК- спостерігач.

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  srtк.jpg   32.09К   3 Кількість завантажень:

Повідомлення відредагував фростыш_дурак: 19.11.2014 – 00:14

• -1

#2805 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 19.11.2014 – 00:18

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (18.11.2014 – 11:48) писав:

Так, і я теж так вважаю.
Але я не вважаю, що в відносно системи відліку космічного корабля час на Андромеді сповільниться.

Навпаки, прискориться. і не в наслідок наближення корабля до Андромеди, а в наслідок сповільнення часу корабля.
Так само відносно космічного корабля прискориться час і на Землі, хоч та віддаляється.

Зображення
в системі відліку CD рухається AB. електромагнітна хвиля з точки B поширюється в усіх напрямках. За той час, поки рухається електромагнітна хвиля, точка А зміщується з позиції А1 в позицію А2. і світло проходить відстань r2 а не r1.
А в системі відліку AB - все навпаки. рухається CD . От і питання, світло з точки D в точку С проходить яку відстань? r1 чи r2 ?
Враховуючи те, що CD рухається відносно AB але нерухоме відносно ефіру.
Якщо я правильно зрозумів питання, то відповідь теж r2. Адже ефіру нема, і швидкість світла с в обох системах. Ситуація повнісю симетрична.
На подібному принципі заснований елементарний вивід формули уповільнення часу. Я пропонував його квм.
Зображення

Годинник, з двох дзеркал, між якими світловий промінь бігає туди-сюди. Коли той годинник відносно тебе нерухомий, , а коли рухається, то в твоїй системі світлу доводиться проходити по гіпотенузі.
Звідси, по теоремі Піфагора
Зображення
Звідки одразу ж
В системі, в якій годинник нерухомий, він тікає нормально, а в системі, відносно якої рухається - уповільнено.
Якщо дві системи розглянеш в кожній з яких ідентичний годинник, то з точки зору будь-якої системи годинник иншої системи буде уповільнений.

Перегляд дописуфростыш_дурак (19.11.2014 – 00:00) писав:

З голови, а вона колись узяла із книги[/size]
Я мабуть зрозумів ПАРАДОКС КАЛАМРА!!!
Для того щоб провести вимір ( сказати що сповільнення часу відбувається симетрично у обох СК ) , каламар НЕ БАЧУТЬ ШО для цього ТРЕБА 3-тя СК, т.є Або ти в "1-й", або ти в "2-й СК", або ти в "СК - спостерігач".
На мал. V0 - СК- спостерігач.
Я не маю нічого проти третьої чи п’ятої СК, але вони зайві. В формулу вище входить відносна швидкість двох систем, а ніяка не третя. Для виміру третя СК не потрібна.

Повідомлення відредагував kalamar: 19.11.2014 – 00:20

• 0

#2806 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 19.11.2014 – 00:32

Цитата

Я не маю нічого проти третьої чи п’ятої СК, але вони зайві. В формулу вище входить відносна швидкість двох систем, а ніяка не третя. Для виміру третя СК не потрібна.

Цитата

Иншого шляху просто нема, доки ви не зрозумієте, що між тим, що час в обох системах взаємно сповільнюється і в тому нема суперечності, ви і далі будете дуримарити.

Це ви пане чото не догнали, після слів (виділених червоним), АВТОМАТИЧНО ВВОДИТЬСЯ 3-тя СВ. а може , під час їх сказання/напечатання, хзхзхзхзхзхзхз.
Давайте згадаємо Г. Галілея - " Яким х. ви зрозумієте що корабель плеве, якщо будете у його трюмі" ???

Повідомлення відредагував фростыш_дурак: 19.11.2014 – 00:44

• -1

#2807 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Перегляд дописукмв (18.11.2014 – 23:55) писав:

Знаючи ваше вміння брехати - ще раз повернусь до отої вами виділеної цитати:

Согласно специальной теории относительности, скорость хода часов наибольшая для того наблюдателя, для которого они находятся в состоянии покоя.В системе отсчёта, в которой часы не покоятся, они идут медленнее, и этот эффект пропорционален квадрату скорости.

А тепер розглянемо два експерименти:
- експеримент Хавеле - Кітінга.
Маємо два годинники - і обидва знаходяться в спокої відносно спостерігачів.
Вся різниця в тому, що годинник на Землі знаходиться в спокої відносно спостерігачів на Землі, а годинник на літаку - в спокої відносно, наприклад, пілота.
Та той годинник, що перебуває на літаку рухається відносно того годинника, що знаходиться на Землі.
І тому в нього/для нього час сповільнюється.
А той годинник, що на землі, рухається відносно того, що в літаку. І тому його час для пілота сповільнюється. Невже то так важко переварити?
Ви ж наче не арістотеліанець. Якби ви були послідовником Арістотеля, я би сяк так вас зрозумів. Але оскільки ви не декларували своєї прихильності Арістотелю, зрозуміти не можу.
Коли я човном пливу, я кажу що берег рухається відносно мене, і ніхто мені не заборонить. Навіть ви визнаєте, що принципової різниці між системою землі і літака нема, ви тільки кажете, що є принципова різниція між цими системами і тими туманностями. А я кажу, що і тут нема принципової різниці, і, з точки зору фізики, система тих туманностей нічим не виділена. Етер 19ст був виділений тим, що тільки в системі етеру були справедливі рівняння максвела в стандартному вигляді. Етер мав фізичний сенс, ваша ж абсолютна система фізичного сенсу не має.
  • 0

#2808 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Перегляд дописуkalamar (19.11.2014 – 00:18) писав:

Якщо я правильно зрозумів питання, то відповідь теж r2. Адже ефіру нема, і швидкість світла с в обох системах. Ситуація повнісю симетрична.
На подібному принципі заснований елементарний вивід формули уповільнення часу. Я пропонував його квм.
Зображення

Годинник, з двох дзеркал, між якими світловий промінь бігає туди-сюди. Коли той годинник відносно тебе нерухомий, , а коли рухається, то в твоїй системі світлу доводиться проходити по гіпотенузі.
Звідси, по теоремі Піфагора
Зображення
Звідки одразу ж
В системі, в якій годинник нерухомий, він тікає нормально, а в системі, відносно якої рухається - уповільнено.
Якщо дві системи розглянеш в кожній з яких ідентичний годинник, то з точки зору будь-якої системи годинник иншої системи буде уповільнений.

Отим малюнком Камалар всю свою "мудрість" і розкрив: коли спостерігач знаходиться, наприклад, в вагоні що рухається - то для нерухомого відносно вагона спостерігача (того, що на пероні) все буден виглядати так, як намальовано.
Абсолютно симетрично все виглядатиме і для спостерігача в вагоні - але в тому випадку, коли він вважатиме себе нерухомим, а припустить - що насправді рухається нерухомий (той, що на пероні) спостерігач!
От саме для того, щоб відповісти на питання: а хто насправді рухається - той спостерігач, що в вагоні, чи той - що на пероні і вводиться третя система координат.
Фактично те ж саме ми спотерігаємо і в випадку з експериментом Хавеле - Кітінга, і з супутниками Джі Пі Есу: сповільнюється час в тій системі, відносна швидкість якої (виміряної в третій системі) є більшою.
  • 0

#2809 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 19.11.2014 – 00:34

Перегляд дописуфростыш_дурак (19.11.2014 – 00:32) писав:

Це ви пане чото не догнали, після слів (виділених червоним), АВТОМАТИЧНО ВВОДИТЬСЯ 3-тя СВ
Ні, якщо ви бачите свого двійника навпроти, ви його меншим бачите, він вас теж, і для того вам не треба автоматично вводити трійника. Досить двох. Ви взаємно бачите один одного зменшеними.
  • 1

#2810 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 19.11.2014 – 00:41

Перегляд дописуфростыш_дурак (19.11.2014 – 00:00) писав:

З голови, а вона колись узяла із книги[/size]

Ну тепер для тебе залишилась дрібниця - продемонструй всім оту четверту координатну вісь в реалі.

Перегляд дописуkalamar (19.11.2014 – 00:34) писав:

Ні, якщо ви бачите свого двійника навпроти, ви його меншим бачите, він вас теж, і для того вам не треба автоматично вводити трійника. Досить двох. Ви взаємно бачите один одного зменшеними.

Треба, пане Камаларе - хоч би для того, щоб встановити: а хто реально зменшився?

Перегляд дописуkalamar (19.11.2014 – 00:32) писав:

А той годинник, що на землі, рухається відносно того, що в літаку. І тому його час для пілота сповільнюється. Невже то так важко переварити?
Ви ж наче не арістотеліанець. Якби ви були послідовником Арістотеля, я би сяк так вас зрозумів. Але оскільки ви не декларували своєї прихильності Арістотелю, зрозуміти не можу.
Коли я човном пливу, я кажу що берег рухається відносно мене, і ніхто мені не заборонить. Навіть ви визнаєте, що принципової різниці між системою землі і літака нема, ви тільки кажете, що є принципова різниція між цими системами і тими туманностями. А я кажу, що і тут нема принципової різниці, і, з точки зору фізики, система тих туманностей нічим не виділена. Етер 19ст був виділений тим, що тільки в системі етеру були справедливі рівняння максвела в стандартному вигляді. Етер мав фізичний сенс, ваша ж абсолютна система фізичного сенсу не має.

Ви пишете неначе ви послідовник Шопенгауера чи ще там когось: коли ви пливете - то рано чи пізно досягнете, наприклад, протилежного берега.
нерухомий спостерігач (той, що не пливе) в житті того не зробить.
Невже то так складно зрозуміти?
Ну а ваш черговий пасаж - то щось!
Система, повязана з реліктови випромінюванням не має фізичного сенсу!
Пане Кмаларе, та не так все - ваші розмірковування не мають фізичного сенсу.
  • 0

#2811 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 19.11.2014 – 00:45

Перегляд дописукмв (19.11.2014 – 00:32) писав:

Фактично те ж саме ми спотерігаємо і в випадку з експериментом Хавеле - Кітінга, і з супутниками Джі Пі Есу: сповільнюється час в тій системі, відносна швидкість якої (виміряної в третій системі) є більшою.
КВМ ви уже набридли із тим Джі Пі Есом. Я вам дав вище пояснення, вивів формулу, хочете сперечатись, сперечайтесь з тим виводом, конкретно кажіть,де в мене там помилка на вашу думку, бо той вивід справляється, і дає формулу, яку ви намагаєтесь дати з даху, від фонаря, просто пояснення тої формули насправді складніше, ніж вам здається.
Ви ж досі не розглянули Джі Пі Ес відносно тих ваших реліктів. Адже супутники і земля відносно тих реліктів з різними швидкостями рухаються. Звичайно, кінцевий результат не залежатиме від системи відліку, і врешті можна отримати правильний результат і розглядаючи все, відносно тих реліктів, але складність отримання результату, складність викладок, залежить від того, в якій системі ви вирішите розв’язувати задачу. Тому я і вимагаю від вас формул відносно туманностей, щоб ви на власній шкірі відчули, як ті туманності заплутують прості обчислення. Але ви у нас очевидно хвілософ, і нічого обчислити не вмієте.

Повідомлення відредагував kalamar: 19.11.2014 – 00:47

• 0

#2812 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 19.11.2014 – 00:55

Перегляд дописуkalamar (19.11.2014 – 00:34) писав:

АХхахахаххахххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххаааааааааааааааааааааааааааааааааах . А ДВІЙНИКУ ДЗЕРКАЛО НА Ї*ЛО ПРИБИТЬ, ШОБ БАЧИТИ СВОЄ (Ї*АЛО ФРОСТІКА НАПРИКЛАД) І ОПИСУВАТИ ЗНАЧКАМИ НЕ ТІКИ ДВІЙНИКА АХАХХАХАХххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххааааааааааааааааааааааааааааааааааах. п*дец.
пардон. да, я такий. :wub:

Цитата

Треба, пане Камаларе - хоч би для того, щоб встановити: а хто реально зменшився?

Або хто збільшився, або хто зменшився збільшуючись, або збільшився зменшуючись, або залишився незмінним (відносно збільшення зменшеного, чи зменшення збільшеного :otruta: , ...... бескінечність (а може і ні))

Перегляд дописукмв (19.11.2014 – 00:41) писав:

Ну тепер для тебе залишилась дрібниця - продемонструй всім оту четверту координатну вісь в реалі.
Та йоханий в роги мать, а СТВ шо це??? Якшо час не ВВАЖАТИ 4-ю координатою, то деякі важливі рівняння (особливо ті на яких ваш мобілич працює) можуть розсипатись нах, ХОЧА.... Можна зробити через , а вобще, ну так, але все одно СТВ - перетворення Лоренца якби визначають що простір стає простором Мінковського в нашому просторі перетворення координат - Лоренцові (ЗТВ, СТВ) , значить наший простір-час - простір-час Мінковського, да-ні-да-ні-так-ні-так-тін-так-ні-так-ні-так-ні-так-ні-так-ні-так-ні-так.....отаке (у вікіпедіа прочитав), а це значить шо: К-нат - ЧЕТИРРЄ!!! до-речі трьох координат ви також не дуже бачите(так-так куточок кімнати, так їхать = те шо ви живите і "час іде" - аналогічно), у , поки не намулюєте ікс-ігрек-зет, а "час" він так-само реальний як і "простір"..., а може і хзхзхзхзхз. ....
  • Фущич В.И., Никитин А.Г. «Симметрия уравнений Максвелла» (Наукова думка, 1983) стр. 6.
  • Ландау Л. Д., Лифшиц Е. М. Теория поля // Теоретическая физика. — М.: Физматлит, 2006. — Т. 2. — 536 с.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак: 19.11.2014 – 01:23

• -1

#2813 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 19.11.2014 – 01:35

Перегляд дописуфростыш_дурак (19.11.2014 – 00:55) писав:

Та йоханий в роги мать, а СТВ шо це??? Якшо час не ВВАЖАТИ 4-ю координатою, то деякі важливі рівняння (особливо ті на яких ваш мобілич працює) можуть розсипатись нах, ХОЧА.... Можна зробити через , а вобще, ну так, але все одно СТВ

То існування СТВ демонструє наявність четвертої осі?
Коли так - то переходь на спілкування по отій четвертій осі через її рівняння - подивимось, що в тебе з отого вийде.
А взагалі то наявність/відсутність не четвертої, а щонайменше ще двох прихованих осей кординат не таке вже й просте.
І один з способів його вирішення - якраз оті смішні для всіх уявлення про фрактальну будову простору.
Невже це аж так складно уявити: дві осі спрямовані протилежно до наших двох- так би мовити, "всредину атома" - а третя вісь автоматично стягується в точку (сингуляронсті)?
Проходячи через цю точку, ми тим самим "стягуємо" "свій світ в цю "точку" але з зворотнього боку - і переходимо в трьохвимірний "світ атома".
Тоді для цього світу "наш світ" виглядатиме якоюсь "зворотньою точкою",
Але ж тоді приходиться вводити щонайменше два "види простору" ...

Перегляд дописуkalamar (19.11.2014 – 00:45) писав:

КВМ ви уже набридли із тим Джі Пі Есом. Я вам дав вище пояснення, вивів формулу, хочете сперечатись, сперечайтесь з тим виводом, конкретно кажіть,де в мене там помилка на вашу думку, бо той вивід справляється, і дає формулу, яку ви намагаєтесь дати з даху, від фонаря, просто пояснення тої формули насправді складніше, ніж вам здається.
Ви ж досі не розглянули Джі Пі Ес відносно тих ваших реліктів. Адже супутники і земля відносно тих реліктів з різними швидкостями рухаються. Звичайно, кінцевий результат не залежатиме від системи відліку, і врешті можна отримати правильний результат і розглядаючи все, відносно тих реліктів, але складність отримання результату, складність викладок, залежить від того, в якій системі ви вирішите розв’язувати задачу. Тому я і вимагаю від вас формул відносно туманностей, щоб ви на власній шкірі відчули, як ті туманності заплутують прості обчислення. Але ви у нас очевидно хвілософ, і нічого обчислити не вмієте.

Пане Камаларе, ви нарешті думати будете - чи вже ніколи?
Наявність сповільнення часу на супутниках - практичний результат.
Тільки абсолютний .... може його заперечувати.
Ви ніколи не чули про принцип симетрії?
Тож застосую його до вас: ви обчислюєте в стилі буріданового осла - і коли в вас реальність не співпадає з результатом обчисленнь, то тим гірше для реальності - ви її просто ігноруєте.
І як отой осел вмрете - але твердитимете: а мої обчислення - правильні.

Перегляд дописуфростыш_дурак (19.11.2014 – 00:55) писав:

Та йоханий в роги мать, а СТВ шо це??? Якшо час не ВВАЖАТИ 4-ю координатою, то деякі важливі рівняння (особливо ті на яких ваш мобілич працює) можуть розсипатись нах, ХОЧА.... Можна зробити через , а вобще, ну так, але все одно СТВ - перетворення Лоренца якби визначають що простір стає простором Мінковського в нашому просторі перетворення координат - Лоренцові (ЗТВ, СТВ) , значить наший простір-час - простір-час Мінковського, да-ні-да-ні-так-ні-так-тін-так-ні-так-ні-так-ні-так-ні-так-ні-так-ні-так.....отаке (у вікіпедіа прочитав), а це значить шо: К-нат - ЧЕТИРРЄ!!! до-речі трьох координат ви також не дуже бачите(так-так куточок кімнати, так їхать = те шо ви живите і "час іде" - аналогічно), у , поки не намулюєте ікс-ігрек-зет, а "час" він так-само реальний як і "простір"..., а може і хзхзхзхзхз. ....
  • Фущич В.И., Никитин А.Г. «Симметрия уравнений Максвелла» (Наукова думка, 1983) стр. 6.
  • Ландау Л. Д., Лифшиц Е. М. Теория поля // Теоретическая физика. — М.: Физматлит, 2006. — Т. 2. — 536 с.

А я колись ну дуже любив математиків підколювати: ну продемонструйте мені реальний нуль - ви ж без нього жити не можете.
І дуже вони на мене ображались: на папері 0 існує - а в реальності його немає.
Відносність, однако.
А тепер ти тієї ж пісні, що й вони співаєш: на папері є четверта координата - а в реальності немає!
СТВ, однако - вкупі з уявленнми Мінковського про час.
Як тепер, напевне, Пуанкаре радіє - що його ім'я не пов'язують з такими "уявленнями" ...

Повідомлення відредагував кмв: 19.11.2014 – 01:17

• 0

#2814 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 19.11.2014 – 01:38

Перегляд дописукмв (19.11.2014 – 01:16) писав:

То існування СТВ демонструє наявність четвертої осі?
Коли так - то переходь на спілкування по отій четвертій осі через її рівняння - подивимось, що в тебе з отого вийде.
А взагалі то наявність/відсутність не четвертої, а щонайменше ще двох прихованих осей кординат не таке вже й просте.
І один з способів його вирішення - якраз оті смішні для всіх уявлення про фрактальну будову простору.

Роль, аналогичную роли вращений координат в случае евклидова пространства, играют для пространства Минковского преобразования Лоренца. - ВикиВики
СТВ - НЕ "ІСНУЄ", це просто відображення природи у ЛЮДСЬКИХ МАКІТРАХ.
Перетворення Лоренца є в природі, значить у РАМКАХ СТВ, ЗТВ - наш простір/час, простір Мінковського. Раніше думали шо 3 вісі (Евклідови п-час, дефакто простір) , тепер думають шо 4, може завтра буде 5-6, але ЦЕ НЕ ЗНАЧИТ ШО ВИ/Я СВОЇМИ ЛУПАЛАМИ, ПОВИННІ БАЧИТИ ЦІ "ВІСІ".
Фрактальний простір = "фрактальні закони природи" , та ну нах, я і з звичайними поки не розібрався....
Треба вже займатися рукоблудствов, хоча ні, краще анімешка і спать.....

Повідомлення відредагував фростыш_дурак: 19.11.2014 – 01:40

• -1

#2815 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 19.11.2014 – 02:04

Перегляд дописуфростыш_дурак (19.11.2014 – 01:38) писав:

Роль, аналогичную роли вращений координат в случае евклидова пространства, играют для пространства Минковского преобразования Лоренца. - ВикиВики
Перетворення Лоренца є в природі, значить у РАМКАХ СТВ, ЗТВ - наш простір/час, простір Мінковського. Раніше думали шо 3 вісі (Евклідови п-час, дефакто простір) , тепер думають шо 4, може завтра буде 5-6, але ЦЕ НЕ ЗНАЧИТ ШО ВИ/Я СВОЇМИ ЛУПАЛАМИ, ПОВИННІ БАЧИТИ ЦІ "ВІСІ".
Фрактальний простір = "фрактальні закони природи" , та ну нах, я і з звичайними поки не розібрався....

Коли СТВ не існує, бо то то все - відображення природи у людських макітрах, то не існує і 4 мірний прострі Мінковського - бо то все є "відображенням неіснуючого відображення".
Що ж в нас залишається?
Перетворення Лоренца - і 3 мірний але неевклідів простір.
То для чого собі макітру забивати тим - чого немає?
Щоб остаточно змакітріти?
  • 0

#2816 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 19.11.2014 – 08:12

ну й балаган тут розвели.

Перегляд дописуфростыш_дурак (19.11.2014 – 01:38) писав:

а як це розуміти?
По темі є посилання на джерело, а анімешці ні?
Давай поради і які Анімешки дивитись :)
  • 0

#2817 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 19.11.2014 – 09:10

Цитата

Отныне пространство само по себе и время само по себе, низводятся до роли теней, и лишь некоторый вид соединения обоих должен еще сохранить самостоятельность
Реальність демонструє дослід Кітінга, уповільнення часу життя мезона... тут більше.
Адже ви не можете переварити того, що уповільнюється той годинник, який просто рухається відносно вас, але водночас при зустрічі той близнюк, який прискорювався і гальмувався виявляється молодшим саме тому, що ви не розумієте, що таке часопростір. Ви, хоч і визнаєте уповільнення часу, але намагаєтесь все одно уявляти час, зо щось фундаментально незалежне від простору. А реальність не така.
Перетворенння лоренца перемішують час і простір двох СК.
Дивіться сюди.

Цитата

одивіться на фотки.
Візьмемо всі фотографії, на яких стоїть позначка . Тобто всі фотографії, які були зроблені всіма камерами потяга одночасно, в нульовий момент.
Виходить, що на тих фотках годинники перону показують різний час.

От вам і розсинхронізація, прямо з фоток і перетворень Лоренца. (адже ви ті перетворення так любите і хвалите :wink2: )
Оскільки перетворення лоренца перемішують час і простір і час, то просто координата, у нас прямо виходить, що розділені в просторі і синхронізовані в одній системі годинники, виходять не синхронізованими в иншій.

Цитата

Камера, біля якої пасажир сидить, в системі перону по траєкторії рухається, отже, на годинниках перону, які сфотографував пасажир, час так повязаний із місцем годинника (ми виберемо фотогравії на яких годинники задовольняють цій рівності). Підставимо то в формулу вище, і побачимо, що виходить
, тобто годинник біля пасажира відстає від "годинника", який показує те кіно.
А це наші близнюки. Хоча кожен конкретний годинник перону з точки зору потяга відстає, але, якщо ми розглядаємо час тієї точки перону, яка рухається ще й в просторі, з такою ж швидкістю, як і ми, то цей час, випереджає наш час. Це не час якогось конкретного годинника, а це час саме як одна з координат точок на прямій в часопросторі.

Вони обоє реально виглядають меншими. Коли ви віддалені предмети бачите меншими, вам не треба хреститись, вони вам не кажуться меншими, то у вас не білочка і не галюни, а цілком реальний ефект. Так само і у випадку СТВ, коли вам з одної системи масштаби иншої системи видаються зменшеними, чи збільшеними, то вам не кажиться, то теж реальний ефект.

Ви досі не зробили належних викладок і не встановили, хто реально зменшився відносно тих ваших туманностей.

Повідомлення відредагував kalamar: 19.11.2014 – 09:14

• 0

#2818 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6636 повідомлень

Відправлено 19.11.2014 – 09:39

Перегляд дописуkalamar (19.11.2014 – 00:18) писав:

так, судячи з твоєї відповіді, і твоєї незмінної позиції, ти правильно зрозумів питання. але судячи з моєї позиції, ти неправильно на нього відповів.
із системи відліку AB буде здаватися що світло C-D йшло шлях r2. Але за який час світло пройшло цей шлях r2?
адже в самій системі AB здається що світло йде шлях r1, і час Tab відповідний до незмінної швидкості світла.
а з точки зору AB системі відліку CD швидкість світла така ж сама, і шлях r2 світло повинно подолати за час Tcd що більший за Tab - це все в системі відліку AB : Tcd>Tab час руху світла зі сталою швидкістю - яка незмінна в обох системах відліку.

А от з системи відліку CD вважається навпаки - що світло йшло довший шлях і довший час у A-B. Tab>Tcd
тобто швидкість світла незмінна в усіх системах відліку, але в AB: Tcd>Tab, а в CD: Tab>Tcd.
І ти в цьому не бачиш суперечності. Тому я зараз знову буду шукати свій вже написаний текст з малюнком.

не знайшов. доведеться писати заново.
  • 0

#2819 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 19.11.2014 – 10:13

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (19.11.2014 – 09:39) писав:

так, судячи з твоєї відповіді, і твоєї незмінної позиції, ти правильно зрозумів питання. але судячи з моєї позиції, ти неправильно на нього відповів.
із системи відліку AB буде здаватися що світло C-D йшло шлях r2. Але за який час світло пройшло цей шлях r2?
адже в самій системі AB здається що світло йде шлях r1, і час Tab відповідний до незмінної швидкості світла.
а з точки зору AB системі відліку CD швидкість світла така ж сама, і шлях r2 світло повинно подолати за час Tcd що більший за Tab - це все в системі відліку AB : Tcd>Tab час руху світла зі сталою швидкістю - яка незмінна в обох системах відліку.

А от з системи відліку CD вважається навпаки - що світло йшло довший шлях і довший час у A-B. Tab>Tcd
тобто швидкість світла незмінна в усіх системах відліку, але в AB: Tcd>Tab, а в CD: Tab>Tcd.
І ти в цьому не бачиш суперечності. Тому я зараз знову буду шукати свій вже написаний текст з малюнком.

не знайшов. доведеться писати заново.
Суперечності не бачу, більше того, якщо розглянути третю систему, яка рухатиметься з половиною швидкості CD, так щоб ввесь час бути посередині AC, то в тій системі вийде Tab=Tcd. Це просто відносність одночасності, в різних системах різна послідовність подій.

Повідомлення відредагував kalamar: 19.11.2014 – 10:14

• 0

#2820 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6636 повідомлень

Відправлено 19.11.2014 – 10:25

те що попередньо задумав написати - передумав.
напишу інакше.
точка C - фотоелемент. має якусь поверхню. отримує світловий імпульс, перетворює на електричний заряд, вимірює напругу, і записує виміряну напругу в пам'ять.
В системі відліку CD енергія світла отримана фотоелементом C буде більша ніж в системі AB хоча промінь світла один і той же, фотоелемент один і тойже, але отримана енергія - різна в різних системах відліку. тобто енергія світла залежить від системи відліку. Та чи так? Бо я так не вважаю.
Зображення

Перегляд дописуkalamar (19.11.2014 – 10:13) писав:

Суперечності не бачу, більше того, якщо розглянути третю систему, яка рухатиметься з половиною швидкості CD, так щоб ввесь час бути посередині AC, то в тій системі вийде Tab=Tcd. Це просто відносність одночасності, в різних системах різна послідовність подій.
так, у тебе лише відносність одночасності, а сповільнення часу від швидкості взагалі немає...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних