Перейти до вмісту

Спеціальна Теорії Відносності vs. Квантова Теорія

Повідомлень в темі: 4451

#2421 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6652 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 30.10.2014 – 20:02

Перегляд дописуkalamar (30.10.2014 – 18:31) писав:

Що таке швидкість поширення гравітації? :wink2:

Якщо шо, то яккщо в цей момент Джуманджу зїсть сонце, то ми про то дізнаємось тільки через 8 хвилин.
а моє ти не читаєш? а я писав про ваги спеціальні, уявні, для вимірювання сили і напрямку тяжіння
а чому 8 хвилин? джуманджу має впасти на наше Сонце?

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 30.10.2014 – 20:04

• 0

#2422 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 30.10.2014 – 21:02

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (30.10.2014 – 20:02) писав:

а чому 8 хвилин? джуманджу має впасти на наше Сонце?
Тому що ніхто не скасував теорії відносності, і того, що ніяка інформація не може передаватись швидше за світло. Ми бачимо сонце в минулому, в нашій системі відліку, в минулому на 8 хвилин.

Коли Лаплас розвязував ту задачу, яка справила таке враження на квм, хоч він з розвязком Лапласа природно не розбирався черезвідсутність кваліфікації, Лаплпс багато не знав, адже він робив то 200 років тому.

І, так, ті 8 хвилин, земля обертатиметься в ще викривленому уже неіснуючим сонцем просторі. Адже сучасні теорії на принципі близькодії.

Повідомлення відредагував kalamar: 30.10.2014 – 21:09

• 1

#2423 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень

Відправлено 30.10.2014 – 22:36

Перегляд дописуkalamar (30.10.2014 – 21:02) писав:

Тому що ніхто не скасував теорії відносності, і того, що ніяка інформація не може передаватись швидше за світло. Ми бачимо сонце в минулому, в нашій системі відліку, в минулому на 8 хвилин.

Коли Лаплас розвязував ту задачу, яка справила таке враження на квм, хоч він з розвязком Лапласа природно не розбирався черезвідсутність кваліфікації, Лаплпс багато не знав, адже він робив то 200 років тому.

І, так, ті 8 хвилин, земля обертатиметься в ще викривленому уже неіснуючим сонцем просторі. Адже сучасні теорії на принципі близькодії.
ти не зрозумів питання, я спитав жартома - чому далека планета падає на НАШЕ сонце а не на свою зірку

а я знаю, що може переміщуватися швидше світла. окрім гравітації
  • 0

#2424 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 30.10.2014 – 23:15

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (30.10.2014 – 22:36) писав:

ти не зрозумів питання, я спитав жартома - чому далека планета падає на НАШЕ сонце а не на свою зірку

а я знаю, що може переміщуватися швидше світла. окрім гравітації
Я коли писав, що Джуманджу з’їсть Сонце, думав про Джуманджу не як про планету, а як про здорову потвору.
  • 1

#2425 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 668 повідомлень

Відправлено 31.10.2014 – 02:21

Корабель стартує в нульовий момент і миттєво набирає швидкість. Годинники синхронізовані в системі Землі-Джуманджу, вони не синхронізовані в чистемі корабля, яка рухається до джуманджу із субсвітловою швидкістю. Миттєвість старту, я пояснив дописом вище. У фізиці, миттєве, то мале в порівнянні з чимось иншим, тут в порівнянні із тривалістю польоту.
Але, кому я то розповідаю? Ви в своєму житті ніколи перетвореннями Лоренца не користувались, ви не знаєте навіть, з якого боку до них підходити. Тому я й чекав від вас на формули, не дочекався. І тому ви пишете тут неймовірні дурниці про СТВ. Ви типовий школяр. І нікуди від цього факту не дінешся.

Не застосовуйте шулерських прийомів, пане Камалар.
І не потрібно з піску мотузки плести - при старті корабель знаходиться на Землі і тому годинник корабля синхронізований і з земним часом і отже і з часом отієї самої Дума -чуми.
Я вже раз говорив: коли починаєш грати з шулером по правилах шулера - програш гарантований.
Так і з вами, пане Камалар: є перетворення Лоренца - застосовуйте їх.
Які ще інші формули вам потрібні?
Просто соромно такому високовченому фізику з університетською освітою не розуміти найпростішого.

Що таке швидкість поширення гравітації? :wink2:
Якщо шо, то яккщо в цей момент Джуманджу зїсть сонце, то ми про то дізнаємось тільки через 8 хвилин.

Як шо, то якщо з'їсть - так миттєво дізнаємось.
А побачимо - через 8 хвилин.

Не вішайте людям лапші на вуха, пане Камалар - коли Лаплас розвязував ту задачу, то він користувався теорією гравітації Ньютона.
А в цій теорії швидкість поширення гравітації безконечно велика - так ось все просто виходить.
А я вас просив розв'язати задачу двох тіл з врахуванням вашої ідеї -фікс: швидкість поширення гравітації рівна швидкості світла.

Перегляд дописуKatod (30.10.2014 – 09:39) писав:

Чому?
Адже відносно тебе Земля рухається з швидкістю біля 8 км/с. Ти ж маєш фіксувати сповільнення часу на Землі. Сидячи біля на супутнику, ти ж не можеш перейти в систему відліку Землі, ти можеш тільки розрахувати.
ти ж сам казав що я вважаю себе дуже розумним, і все інше. А це високоінтелектуальні жарти, простим смертним вони незрозумілі :)

Трішки не так, Катоде - тобі буде здаватись, що Земля рухається відносно тебе.
А щоб ти свої здогадки /вигадки не приймав за істину - і не робив з мухи слона, щоб потім слоновою кіскою торгувати (а ви з Камаларем дуже то любите) - то я вже декілька раз пропонував вам: використайте для вимірювання швидксоті віддалену систему, пов'язану з реліктовим випромінюванням.
І одразу все стане ясно - то рухається: Чи Земля - чи супутник.
Це потрібно для таких високоінтелектуальних людей, як ти і пан Камалалар - прості смертні одразу розуміють суть : супутник навколо Землі обертається - а не Земля навколо супутника, і тому на супутнику час повільніше іде.

Перегляд дописуKatod (30.10.2014 – 09:39) писав:

Пропоную обговорити, що саме в моїх відповідях не так. Якщо просто говорити що це флуд, то нічого не доб"єшся.

і щодо зауваження:
миттєво, значить в т0 він вже летів

А навіщо далеко йти?
Останній приклад: тобі щось здалось - і ти почав теорію: а Земля відносно корабля рухається.
І щодо зауваження: так все таки в t = 0 він вже летів чи ще не злетів?
  • 0

#2426 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 31.10.2014 – 02:39

Перегляд дописукмв (31.10.2014 – 02:21) писав:

Трішки не так, Катоде - тобі буде здаватись, що Земля рухається відносно тебе.
А щоб ти свої здогадки /вигадки не приймав за істину - і не робив з мухи слона, щоб потім слоновою кіскою торгувати (а ви з Камаларем дуже то любите) - то я вже декілька раз пропонував вам: використайте для вимірювання швидксоті віддалену систему, пов'язану з реліктовим випромінюванням.
І одразу все стане ясно - то рухається: Чи Земля - чи супутник.
Це потрібно для таких високоінтелектуальних людей, як ти і пан Камалалар - прості смертні одразу розуміють суть : супутник навколо Землі обертається - а не Земля навколо супутника, і тому на супутнику час повільніше іде.
Чому?
До супутника так само можна прив"язати систему відліку, як і до Землі. І це будуть дві рівнозначні системи відліку.
Коли я рухаюсь на велосипеді, а ти десь там сидиш, то ти рухаєшся відносно мене, а я відносно тебе. В моїй системі відліку твій час сповільнюється, в твоїй мій час.
В СТВ немає жодного слова, про те що щось точно рухаєтсья, а щось не рухається. Все відносно.
І що це за "здається", типу, "всьо насправді не так як на самом дєлє" ?
я зараз рухаюсь, чи знаходжусь в стані спокою?

А навіщо далеко йти?
Останній приклад: тобі щось здалось - і ти почав теорію: а Земля відносно корабля рухається.
І щодо зауваження: так все таки в t = 0 він вже летів чи ще не злетів?
в час т0 він вже рухався.
Але мова було не про те. А про твоє питання, яке дуже неточно сформульоване.
  • 0

#2427 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 31.10.2014 – 04:12

Перегляд дописуKatod (31.10.2014 – 02:39) писав:

Чому?
До супутника так само можна прив"язати систему відліку, як і до Землі. І це будуть дві рівнозначні системи відліку.
Коли я рухаюсь на велосипеді, а ти десь там сидиш, то ти рухаєшся відносно мене, а я відносно тебе. В моїй системі відліку твій час сповільнюється, в твоїй мій час.
В СТВ немає жодного слова, про те що щось точно рухаєтсья, а щось не рухається. Все відносно.
І що це за "здається", типу, "всьо насправді не так як на самом дєлє" ?
я зараз рухаюсь, чи знаходжусь в стані спокою?

Катоде - коли ти рухаєшся на велосипеді, то рухаєшся ти - а не я.
Невже тобі це незрозуміло?
Чи ти вже остаточно в ідеалісти записався?

Перегляд дописуKatod (31.10.2014 – 02:39) писав:

в час т0 він вже рухався.
Але мова було не про те. А про твоє питання, яке дуже неточно сформульоване.

Катоде - не я неточно задав питання, а пан Камалар заджумаджумив і гадає, що у всіх такі ж голови заджумаджумлені, як у нього.
  • 0

#2428 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 31.10.2014 – 08:03

Перегляд дописукмв (31.10.2014 – 04:12) писав:

Катоде - коли ти рухаєшся на велосипеді, то рухаєшся ти - а не я.
Невже тобі це незрозуміло?
Чи ти вже остаточно в ідеалісти записався?
а от і ні. Ти відносно мене рухаєшся. Я ж в своїй системі відліку неподвижний. Якби не вітер, і не знання, що я кручу педалі, то і не знав би, що рухаюсь. ТОму рухаєшся ти відносно мене.

Перегляд дописукмв (31.10.2014 – 04:12) писав:

Катоде - не я неточно задав питання, а пан Камалар заджумаджумив і гадає, що у всіх такі ж голови заджумаджумлені, як у нього.
Взагалі, Каламар тобі дав відповідь на питання. Я прочитав його пост, і як на мене, він все правильно говорить.
  • 0

#2429 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 31.10.2014 – 08:32

Не застосовуйте шулерських прийомів, пане Камалар.
І не потрібно з піску мотузки плести - при старті корабель знаходиться на Землі і тому годинник корабля синхронізований і з земним часом і отже і з часом отієї самої Дума -чуми.
Коли ви формули на напишете? Дочекаюсь я нарешті?
Годинник корабля синхронізований тільки з годинником Землі, як тільки корабель прискорився. Бо земля і корабель знаходяться в цей час в одній точці простору, і миттєво обмінюються сигналами. Те, що годинник кораюбля уже не синхронізований із годинником на Джуманджу, є фундаментальний висновок з СТВ, і прямий наслідок перетворень Лоренца.
Власне, не розуміння цього школотою, і є причиною нескінченних інтернет срачів з приводу "парадоксів" СТВ. Школота добре засвоює про уповільнення часу, і про те, що рельятивістські ефекти суттєві при великих швидкостях. Але оскільки школота ніколи нічого не вивчала систематично, а користувалась інтернет сміттярками, відносність одночасності проходить повз вуха.
Землю за секунду світло може обійти 7 разів, тому в межах землі ми можемо ввести практично єдиний час для всіх, і говорити про "тепер" у Лондоні, сидячи у Києві. Але, що таке тепер на Андромеді, уже зовсім инше питання. Ми можемо ввести поняття тепер, яке буде дієве тільки в межах нашої інерційної системи (посилаєм сигнал на андромеду, і вони, коли там отримають сигнал, поставлять годинник на l/c, той годинник і буде синхронізованим із земним). Але він уже не буде синхронізованим із годинником пілота корабля, що в цей момент пролітає повз Землю, у пілота, зовсім инше тепер, яке збігається з земним строго кажучи тільки в одній точці.

Саме тому, мені потрібен був той вулкан. Він не принциповий, бо будь-яка точка часопростору то подія, але я навмисно ввів гучну подію, яка б слугувала маркером в часопросторі, і відбулась "тепер" по "тепер" з погляду землі. Координати події вибуху того вулкану далі просто розписуються в системі Землі і системі корабля з перетворень Лоренца, які ви тут так хвалили. :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 31.10.2014 – 08:43

• 0

#2430 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 31.10.2014 – 09:48

Перегляд дописуkalamar (31.10.2014 – 08:32) писав:

Якщо уявити, що від Землі до джуманджу протягнуто ланцюг годинників, синхронізованих в системі Землі (вони там один час показують). То всі ці годинники йдуть повільніше, ніж годинник корабля, але в системі корабля вони розсинхронізовані, і чим далі вперед, тим на більше вперед прокручені, в результаті, коли корабель зупиняється, виявляється, що відстав його годинник.
І як ще один трюк для пояснення, можна ввести два космонавта, один летить до Джуманджу і пролітає повз Землю, і в момент прольоту до нього приєднується земний космонавт. Це якщо у вас проблеми з уявленням абстрактної інерційної системи відліку, в яку застрибує космонавт.
Отже, вони обоє бачать ланцюг тих годинників, і годинник, повз який вони пролітають, показує більший час, ніж годинники на кораблях, хоча темп ходу тих годинників сповільнений. Вперед від них годинники ланцюга прокручені ще далі, але назад, менше. Годинник на землі з їх погляду безнадійно відстав. Коли земний космонавт миттєво гальмується і переходить в систему Землі, то покази того годинника із ланцюга, який знаходиться безпосередньо в точці гальмування природно не змінюється (адже відстань до того годинника нульова), але покази решти годинників ланцюга для земного космонавта змінюються стрибком, і стрибком вперед змінюються покази годинника на Землі, і всі вони показують один час (адже в системі Землі ті годинники синхронізовані).
Инший космонавт полетів вперед, і для нього земний годинник відстав.

Повідомлення відредагував kalamar: 31.10.2014 – 09:50

• 0

#2431 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 31.10.2014 – 16:47

Не вішайте людям лапші на вуха, пане Камалар - коли Лаплас розвязував ту задачу, то він користувався теорією гравітації Ньютона.
А в цій теорії швидкість поширення гравітації безконечно велика - так ось все просто виходить.
А я вас просив розв'язати задачу двох тіл з врахуванням вашої ідеї -фікс: швидкість поширення гравітації рівна швидкості світла.
Не вішайте людям лапші на вуха, пане квм - коли Лаплас розвязував ту задачу, то він не користувався теорією гравітації Ньютона, в якій взаємодія миттєво розповсюджується, він користувався моделлю, в якій гравітація уподібнювалась потоку рідини, чи хвилям. Він не знав теорії відносності, і тому вважав, що при скінченності розповсюдження взаємодії, буде затримка між положенням Сонця, і напрямком, в якому Сонце притягує планету.

Ось електричне поле заряду.

Зображення

А ось електричне поле заряду, що рухається із сталою швидкістю.
Зображення
Поле напрямлено прямо від положення заряду. Немає затримки в напрямку.
Лаплас просто не знав СТВ. :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 31.10.2014 – 16:51

• 1

#2432 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 01.11.2014 – 00:59

Перегляд дописуkalamar (31.10.2014 – 08:32) писав:

Коли ви формули на напишете? Дочекаюсь я нарешті?
Годинник корабля синхронізований тільки з годинником Землі, як тільки корабель прискорився. Бо земля і корабель знаходяться в цей час в одній точці простору, і миттєво обмінюються сигналами. Те, що годинник кораюбля уже не синхронізований із годинником на Джуманджу, є фундаментальний висновок з СТВ, і прямий наслідок перетворень Лоренца.
Власне, не розуміння цього школотою, і є причиною нескінченних інтернет срачів з приводу "парадоксів" СТВ. Школота добре засвоює про уповільнення часу, і про те, що рельятивістські ефекти суттєві при великих швидкостях. Але оскільки школота ніколи нічого не вивчала систематично, а користувалась інтернет сміттярками, відносність одночасності проходить повз вуха.
Землю за секунду світло може обійти 7 разів, тому в межах землі ми можемо ввести практично єдиний час для всіх, і говорити про "тепер" у Лондоні, сидячи у Києві. Але, що таке тепер на Андромеді, уже зовсім инше питання. Ми можемо ввести поняття тепер, яке буде дієве тільки в межах нашої інерційної системи (посилаєм сигнал на андромеду, і вони, коли там отримають сигнал, поставлять годинник на l/c, той годинник і буде синхронізованим із земним). Але він уже не буде синхронізованим із годинником пілота корабля, що в цей момент пролітає повз Землю, у пілота, зовсім инше тепер, яке збігається з земним строго кажучи тільки в одній точці.
Саме тому, мені потрібен був той вулкан. Він не принциповий, бо будь-яка точка часопростору то подія, але я навмисно ввів гучну подію, яка б слугувала маркером в часопросторі, і відбулась "тепер" по "тепер" з погляду землі. Координати події вибуху того вулкану далі просто розписуються в системі Землі і системі корабля з перетворень Лоренца, які ви тут так хвалили. :wink2:

Є час для брехні, шулерських трюків і демагогії - і є час, коли виявляються брехуни, шулери і демагоги.
Настав такий час і для вас, пане Камаларе - ви вже забрехались, як то кажуть, по самі вуха - і почали шулерські трюки використовувати і демагогію розводити.
Вам вже показували, що оскільки подія (вибух) відбулася в час t =0 і в системі Землі, і в системі Джумаджума, і в системі корабля - то про ніяку відносність одночасності в даному випадку говорити не можна.
Ви відповіли:
Корабель стартує в нульовий момент і миттєво набирає швидкість. Годинники синхронізовані в системі Землі-Джуманджу, вони не синхронізовані в чистемі корабля, яка рухається до джуманджу із субсвітловою швидкістю.
Вам ще раз пояснили: корабель стартує в момент часу t =0, тобто старт і подія трапились одночасно по всіх годинниках.
Та ви не заспокоїлись - і пишете:
Годинник корабля синхронізований тільки з годинником Землі, як тільки корабель прискорився.
Всю вашу подальшу маячню і розглядати не потрібно - все ясно: брехня продемонстрована наяву.

Головний ваш шулерський прийом такий, пане Камаларе : замість системи відліку, пов'язаної з реліктовим випромінюванням, ви придумали планет Джумаджума і почали джумаджумити про неї.
А вся ваша подальша писанина ... коментувати не буду: Бог вам суддя.

Ваш вже демагогічний трюк - мантра: "де формули?".
Повторюю вам вдесяте: в даному випадку достатньо формули для визначення зменшення швидкості часу в залежності від швидкості - пора б вам уже нарешті і втямити це.

Перегляд дописуkalamar (31.10.2014 – 16:47) писав:

Не вішайте людям лапші на вуха, пане квм - коли Лаплас розвязував ту задачу, то він не користувався теорією гравітації Ньютона, в якій взаємодія миттєво розповсюджується, він користувався моделлю, в якій гравітація уподібнювалась потоку рідини, чи хвилям. Він не знав теорії відносності, і тому вважав, що при скінченності розповсюдження взаємодії, буде затримка між положенням Сонця, і напрямком, в якому Сонце притягує планету.

Ось електричне поле заряду.

Зображення

А ось електричне поле заряду, що рухається із сталою швидкістю.
Зображення
Поле напрямлено прямо від положення заряду. Немає затримки в напрямку.
Лаплас просто не знав СТВ. :wink2:

Пане Камаларе, ви поняття не маєте - яку задачу Лаплас розв'язував, як він її розв'язував і для чого він її розв'язував.
Ви б для розуміння суті хоч що небудь почитали про проблеми стійкості - а не вішали лапшу про поле рухомого електричного заряду.
Чи ви Лапласа з Зоммерфельдом переплутали?

Перегляд дописуKatod (31.10.2014 – 08:03) писав:

а от і ні. Ти відносно мене рухаєшся. Я ж в своїй системі відліку неподвижний. Якби не вітер, і не знання, що я кручу педалі, то і не знав би, що рухаюсь. ТОму рухаєшся ти відносно мене.

Ти любиш задачки розв'язувати, Катоде - отож розв'яжи таку задачу: запроси спостерігачів, спочатку посидь на кріслі перед ними - а потім перед ними ж проїдься на велосипеді.
Потім запитайся в них: коли ти перебував у спокої - а коли рухався?
Відгадай з одного разу - що вони скажуть.

Повідомлення відредагував кмв: 01.11.2014 – 00:49

• 0

#2433 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 01.11.2014 – 04:47

Виділю ось це: Адже сучасні теорії на принципі близькодії.
І відзначу - на принципі близькодії "сучасні наукові теорії" будувались десь до 80 х років минулого століття.
​Отже, десь на такому рівні знань і застряг пан Камалар - бо, наприклад, сьогодні серед вчених, що займаються квантовою механікою прибічників принципу близькодії залишились лічені одиниці.
  • 0

#2434 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень

Відправлено 01.11.2014 – 10:15

хай вже модератор повидаляє всю цю пусту писанину
  • 0

#2435 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 01.11.2014 – 15:04

Я б не назвав це пустою балаканиною -так, збоку воно виглядає трішки нудно: зіштовхнулися дві концепції пояснень суті теорії відносності.
Звичайно, пан Камалар і іже з ними будуть говорити - що про конфлікт ту мова вестись не може, бо кмв застосовує школярскі доведення і взагал він фізики не знає (познайомився з нею тільки через інтернет - вичитав щось і вчить знаючих) - але то в них така манера ведення дискусії.
Не буду більше про це - розумію, як це всім надоїло.
Повернусь до суті - отже: згідно з першою концепцією в рухомій системі дійсно сповільнюється час, зростає маса тіл і скорочуються поздовжні розміри.
І практично все це перевірено і доказано експериментально - так що другу концепцію (що її захищає пан Камалар і іже з ним- згідно з якою в рухомій системі немає ніяких змін) слід відкинути як таку, що не витримала етапу експериментальної перевірки.
Перейдемо тепер до проблем гравітації - отже, в попередньому вже було показано, що гравітація є наслідком зміни геометрії простору поблизу матеріальних тіл.
Отже, матеріальні тіла взаємодіють з нематеріальним простором - внаслідок цієї взаємодії змінюється геометрія простору (вона стає неевклідовою) - і виникає сила притягання.
Основну відмінність неевклідових геометрій від евклідової найбільш зручно, зрозуміло і наглядно можна продемонструвати на прикладі різниці вигляду площин в цих геометріях - отже, кожному відомо, який вигляд має площина в геометрії Евкліда.
В неевклідових гоніометріях замість плоских площин Евкліда використовують або поверхню сфери (еліпсоїда) - тобто замкнуту поверхню, і такі геометрії називаються еліптичними (рімановими) , або незамкнуту площину (часто в приклад приводять площину в виді сідла, утворену рухом гіперболи) - і такі геометрії називають гіперболічними (геометрія Лобачевського).
І тепер виникає питання: а якою є неевклідова геометрія простору навколо матеріального тіла - замкнутою чи відкритою?
В ЗТВ приймається, що це - ріманова геометрія, тобто замкнута геометрія, і внаслідок цієї особливості тут з'являються широко відомі і дуже популярні зараз "чорні діри".
Як виникають чорні діри пояснимо на прикладі зірки, отже: нехай маса зірки є досить великою великою (не меншою від 10 мас Сонця)..
Після закінчення процесів синтезу в такій зірці (а останнім хімічним елементом , який може синтезуватись в зірці є залізо - після того, як зірка стає майже вся залізною, синтез припиняється) - зірка вибухає як наднова.
Внаслідок вибуху вона втрачає значну частину маси - але того, що залишилось, цілком досить для того, щоб під дією гравітації вона почала безупинно стискатись і врешті решт стиснулась до таких малих розмірів (приклад - гравітаційний радіус Сонця - приблизно 3 км; порівняйте цю цифру з теперішнім його радіусом 695 800 км - в Сонці легко поміщається Земля разом з Місяцем (радіус орбіти Місяця - 384400 км) - щоб зрозуміти масштаб стиснення) - що світло вже не спроможне покидати її поверхню (приклад - нехай з поверхні зірки під кутом до вертикалі випущено промінь світла - він вже не може покинути зірки і його траєкторія ів результаті стає замкнутою - світло повертається назад, на зірку).
Тобто - зірка вже не світиться, вона виявляє своє існування тільки гравітацією.
Останній приклад є яскравою демонстрацією особливостей замкнених неевклідових геометрій: в таких геометріях кинуті, наприклад, з поверхні зірки (чи планети) і тіла не можуть покинути їх і рухатись по незамкнених гіперболічних траєкторіях : їх траєкторії обов'язково повинні бути замкненими (колами, або еліпсами - або в крайньому випадку вони будуть мати вид гіперболи як крайнього випадку "дуже розтягненого в довжину" еліпса ).
Як же встановити, якою є геометрія простору навколо Землі (чи Сонця) - геометрією Рімана чи геометрією Лобачевського?
Використаємо експеримент - будемо розглядати траєкторії пробних тіл, кинутих під кутом з їх поверхні .
Кожному відомо про існування третьої космічної швидкості - при її досягненні тіло залишає межі Землі (і сонячної системи) - і рухається по гіперболі.
Цей простий і дуже наочний експеримент доказує - що геометрія простору поблизу матеріальних тіл є геометрією Лобачевського.
І цього факту на даному етапі цілком достатньо - він повністю суперечить твердженню ЗТВ,згідно якого геометрія простору є замкненою (рімановою).
Тож зупинюсь на цьому - і вислухаю чергову порцію нападок.

Повідомлення відредагував кмв: 01.11.2014 – 15:09

• 0

#2436 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 01.11.2014 – 15:06

Перегляд дописукмв (01.11.2014 – 04:47) писав:

Виділю ось це: Адже сучасні теорії на принципі близькодії.
І відзначу - на принципі близькодії "сучасні наукові теорії" будувались десь до 80 х років минулого століття.
​Отже, десь на такому рівні знань і застряг пан Камалар - бо, наприклад, сьогодні серед вчених, що займаються квантовою механікою прибічників принципу близькодії залишились лічені одиниці.
квм, якось, коли я ще студентом був, нам частину спецкурсів читали в інституті теорфізики ім. Боголюбова. Один спецкурс замдиректора читав, і розповів прикол. Що до нього подзвонила одна людина і сказала, що вона хоче влаштуватись на роботу, бо вона хоче займатись квантовою механікою. Їй довелось відмовити, бо в інституті теорфізики жоден відділ не займається квантовою механікою. :wink2:
Боюсь ви не в’їдете в жарт.
  • 0

#2437 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 01.11.2014 – 15:30

Перегляд дописукмв (01.11.2014 – 00:59) писав:

Ти любиш задачки розв'язувати, Катоде - отож розв'яжи таку задачу: запроси спостерігачів, спочатку посидь на кріслі перед ними - а потім перед ними ж проїдься на велосипеді.
Потім запитайся в них: коли ти перебував у спокої - а коли рухався?
Відгадай з одного разу - що вони скажуть.
ти дивний.
Зрозуміло, що в одному випадку моя швидкість відносно спостерігачів буде нуль, а в іншому відмунна від нуля.
Але, питання, як буде відрізнятися моя швидкість відносно спостерігача, від швидкості спостерігача відносно мене?

Перегляд дописукмв (01.11.2014 – 15:04) писав:

Я б не назвав це пустою балаканиною -так, збоку воно виглядає трішки нудно: зіштовхнулися дві концепції пояснень суті теорії відносності.
Звичайно, пан Камалар і іже з ними будуть говорити - що про конфлікт ту мова вестись не може, бо кмв застосовує школярскі доведення і взагал він фізики не знає (познайомився з нею тільки через інтернет - вичитав щось і вчить знаючих) - але то в них така манера ведення дискусії.
Не буду більше про це - розумію, як це всім надоїло.
якби ж то знання були б хочаб шкільні

Повернусь до суті - отже: згідно з першою концепцією в рухомій системі дійсно сповільнюється час, зростає маса тіл і скорочуються поздовжні розміри.
І практично все це перевірено і доказано експериментально - так що другу концепцію (що її захищає пан Камалар і іже з ним- згідно з якою в рухомій системі немає ніяких змін) слід відкинути як таку, що не витримала етапу експериментальної перевірки.
Експеримент експериментом, але твоя інтерпритація неправильна. Теорія відносності на те і теорія саме відносності, що всі системи відліку рівнозначні.
Ти цю теорію не розумієш, і головне ти нерозумієш її постулатів, які прості як двері.

Перейдемо тепер до проблем гравітації - отже, в попередньому вже було показано, що гравітація є наслідком зміни геометрії простору поблизу матеріальних тіл.
Отже, матеріальні тіла взаємодіють з нематеріальним простором - внаслідок цієї взаємодії змінюється геометрія простору (вона стає неевклідовою) - і виникає сила притягання.
Основну відмінність неевклідових геометрій від евклідової найбільш зручно, зрозуміло і наглядно можна продемонструвати на прикладі різниці вигляду площин в цих геометріях - отже, кожному відомо, який вигляд має площина в геометрії Евкліда.
В неевклідових гоніометріях замість плоских площин Евкліда використовують або поверхню сфери (еліпсоїда) - тобто замкнуту поверхню, і такі геометрії називаються еліптичними (рімановими) , або незамкнуту площину (часто в приклад приводять площину в виді сідла, утворену рухом гіперболи) - і такі геометрії називають гіперболічними (геометрія Лобачевського).
І тепер виникає питання: а якою є неевклідова геометрія простору навколо матеріального тіла - замкнутою чи відкритою?
В ЗТВ приймається, що це - ріманова геометрія, тобто замкнута геометрія, і внаслідок цієї особливості тут з'являються широко відомі і дуже популярні зараз "чорні діри".
Як виникають чорні діри пояснимо на прикладі зірки, отже: нехай маса зірки є досить великою великою (не меншою від 10 мас Сонця)..
Після закінчення процесів синтезу в такій зірці (а останнім хімічним елементом , який може синтезуватись в зірці є залізо - після того, як зірка стає майже вся залізною, синтез припиняється) - зірка вибухає як наднова.
Внаслідок вибуху вона втрачає значну частину маси - але того, що залишилось, цілком досить для того, щоб під дією гравітації вона почала безупинно стискатись і врешті решт стиснулась до таких малих розмірів (приклад - гравітаційний радіус Сонця - приблизно 3 км; порівняйте цю цифру з теперішнім його радіусом 695 800 км - в Сонці легко поміщається Земля разом з Місяцем (радіус орбіти Місяця - 384400 км) - щоб зрозуміти масштаб стиснення) - що світло вже не спроможне покидати її поверхню (приклад - нехай з поверхні зірки під кутом до вертикалі випущено промінь світла - він вже не може покинути зірки і його траєкторія ів результаті стає замкнутою - світло повертається назад, на зірку).
Тобто - зірка вже не світиться, вона виявляє своє існування тільки гравітацією.
Останній приклад є яскравою демонстрацією особливостей замкнених неевклідових геометрій: в таких геометріях кинуті, наприклад, з поверхні зірки (чи планети) і тіла не можуть покинути їх і рухатись по незамкнених гіперболічних траєкторіях : їх траєкторії обов'язково повинні бути замкненими (колами, або еліпсами - або в крайньому випадку вони будуть мати вид гіперболи як крайнього випадку "дуже розтягненого в довжину" еліпса ).
Як же встановити, якою є геометрія простору навколо Землі (чи Сонця) - геометрією Рімана чи геометрією Лобачевського?
Використаємо експеримент - будемо розглядати траєкторії пробних тіл, кинутих під кутом з їх поверхні .
Кожному відомо про існування третьої космічної швидкості - при її досягненні тіло залишає межі Землі (і сонячної системи) - і рухається по гіперболі.
Цей простий і дуже наочний експеримент доказує - що геометрія простору поблизу матеріальних тіл є геометрією Лобачевського.
І цього факту на даному етапі цілком достатньо - він повністю суперечить твердженню ЗТВ,згідно якого геометрія простору є замкненою (рімановою).
Тож зупинюсь на цьому - і вислухаю чергову порцію нападок.
Це взагалі, якесь фрічєство. Геометрія там десь евклівова, десь неевклідова, десь вона ріманова, десь лобачевського.
В тебе є совість?
Навіщо мучати людей?
Навіщо нападки? Робити судження про геометрію простору з того що є третя космічна, це якось хворо.

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (01.11.2014 – 10:15) писав:

хай вже модератор повидаляє всю цю пусту писанину
А я колись був модератором розділу наука, але не довго. Все тому що дуже хотів зменшити цю тему, на мене почали жалітися, і от, я вже не модератор :)
  • 0

#2438 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень

Відправлено 01.11.2014 – 16:19

нарешті від кмв дочекалися. то добре. от тільки біда що між корисними повідомленнями в тебе десятки повідомлень пустого флейму.

теорія неевклідової геометрії - я не беруся в то відразу вірити як в абсолют, але то є теорія. а раптом воно і справді так?
хоч воно дивно сприймати - летять поряд два предмети з однаковою масою і різною швидкістю. летять по паралельних прямих. пролітають в полі гравітації, і їхні паралельні прямі перетинаються. сприйняти це дивно, але не ж зміну відчуття часу і відстані теж дивно сприймати - тож теорія має право на існування поки не доведено зворотнього.

Але те, що кмв ніяк не зрозуміє принципу відносності - це біда. я щиро хочу, щоб кмв зрозумів. і тому знову повторю своє колишнє пояснення:
кмв, коли я йду до тебе назустріч, а ти стоїш на місці, то я стаю тобі ближче, і ти стаєш мені ближче. коли ти йдеш до мене назустріч, а я стою на місці, то так само я стаю тобі ближче і ти стаєш мені ближче. однаково.
  • 0

#2439 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 01.11.2014 – 16:58

Перегляд дописукмв (01.11.2014 – 00:59) писав:

Пане Камаларе, ви поняття не маєте - яку задачу Лаплас розв'язував, як він її розв'язував і для чого він її розв'язував.
Ви б для розуміння суті хоч що небудь почитали про проблеми стійкості - а не вішали лапшу про поле рухомого електричного заряду.
Чи ви Лапласа з Зоммерфельдом переплутали?
Ні, квм, то я просто дав вам завеликий кредит знань, коли припустив, шо коли ви вище оце написали, ви мали хоч якесь поняття, про що писали.

Цитата

Отже - на самому початку ХІХ століття Лалас спеціально розглядав питання стійкості Сонячної системи і дійшов до висновку: Сонячна система - стійка, вона не розпадеться принаймні на протязі наступних декількох мільйонів років.
Цей результат обчисленнь Лапласа відомий - менш відомо, що він вірний тільки за дотримання однієї єдиної умови: коли швидкість гравітації безконечно велика (по крайній мірі - вона в декілька десятків мільйонів разів перевищує швидкість світла).
Виявилось ні, ви просто скористались специфічними фріківськими сайтами, де люди дискутують про те, в чому нібенімекають.

Лаплас розглянув задачу, в припущенні скінченної швидкості розповсюдження гравітації. На думку Лапласа, при скінченній швидкості взаємодії, Земля притягується не в напрямку Сонця, а в напрямку того положення, яке займало Сонце, утворюється пара сил, яка мінятиме момент імпульсу, в результаті система виходить нестійка.

Я вам зразу відповів малюнком, що Лаплас помилявся, коли вважав що є затримкв в напрямку сили. Малюнком, з якого видно, що поле від заряду, що рухається, напрямлено прямо на заряд, а не на точку, яку заряд займав деякий час тому. :rolleyes: Лаплас не винен, що помилився, бо така поведінка стаціонарного поля є наслідком СТВ, яку відкрили через 100 років після тої роботи Лапласа.

Якби ви знайомі були з тією задачею, про яку тут згадали, не поверхово (означення в вікіпедії прочитали, і дискусії фріків на різних форумах), ви би зрозуміли мою відповідь.
  • 0

#2440 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 01.11.2014 – 17:03

Перегляд дописуkalamar (01.11.2014 – 15:06) писав:

квм, якось, коли я ще студентом був, нам частину спецкурсів читали в інституті теорфізики ім. Боголюбова. Один спецкурс замдиректора читав, і розповів прикол. Що до нього подзвонила одна людина і сказала, що вона хоче влаштуватись на роботу, бо вона хоче займатись квантовою механікою. Їй довелось відмовити, бо в інституті теорфізики жоден відділ не займається квантовою механікою. :wink2:
Боюсь ви не в’їдете в жарт.

А ви, пане Камаларе, про сумну реальність згадайте: скільки людей відмовилися працювати в інституті теорфізики просто тому - що не бачили жодних перспектив від тієї праці.
І працюють де інде ( і багато хто - поза межами України) - в тому числі і над проблемами квантової механіки.
Такі ось "жартики" в українській науці - боюсь, ви не в'їдете в суть сказаного: як кажуть, не по Семену шапка.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 5

0 користувачів, 5 гостей, 0 анонімних