Перейти до вмісту

Спеціальна Теорії Відносності vs. Квантова Теорія

Повідомлень в темі: 4451

#2321 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 668 повідомлень

Відправлено 22.10.2014 – 23:41

Перегляд дописуKatod (22.10.2014 – 23:13) писав:

Історія зі швидкістю почалась з 93 сторінки.
Я одразу казав про системи відліку.
Потім була задача:
яку ти не розв"язав.
Навіщо писати якісь незрозумілі звинувачення, якщо можна подивитися історію повідомлень, і все буде ясно.

ти прочитав в моєму пості, що це була якісна задача?
Останнє, недостатньо пояснень, все інше правильно.
Звичайно, умова може не повна, не написано, радіус по якому кружляє куб, але це можна додумати. З іншого боку краще ніж нічого.
навіщо, якщо можна обійтися однією системою відліку, зв"язана з тим близьнюком, який не летить в ракеті.
Взагалі, я подивився історію, це якийсь брєдок, ти ще там почав писати про флуд.
Це негарно. Шейм он ю

Так, Катоде - дуже негарно брехати в живі очі.
Дискусія в інтернеті мені дуже подобається тим - що тут написане змінити вже неможливо: як то кажуть, що написане пером - того не виореш волом.
І тому флудер дуже легко виявляється - отож продемонструю всім на загальний огляд твій флуд.
Відкриваємо 93 сторінку - читаємо твою відповідь за № 1845.
Ось цитата звідти:

Експеримент з визначенням швидкості звуку в повітрі.
Смішніше стандартної атмосфери я нічого здається не чув :).
Давай хай буде повіря Землі за нормальних умов (нормальні умови, це доречі строге фізичне формулювання, 0 градусів, тиск рівня моря).
Швидкість звуку залежить від того, з якою швидкістю ми рухаємось відносно повітря, бо воно є перенощиком звуку.

Уявімо, що в нас є установка для виміру швидкості звуку. Стометрова платформа, з джерелом звуку, і приймач. Якщо ми не рухаємось, отримаємо швидкість звуку. Якщо ми почнемо рухатись, наприклад, в напрямку приймача, то ми отримаємо швидкість звуку меншу. Бо в нас звук розповсюджується в повітрі.
Власне, якби було так як ти стверджуєш, то надзвукові літаки не були б надзвуковими, бо звук не могли б обігнати.

Про що мені говорить та аналогія, що ти навів.
Про те, що з уявними експеремантами в тебе не очєнь.

Червоним кольором виділив те - що ти стверджував тоді про залежність швидкості звуку від швидкості джерела - ще раз повторю: ти стверджуава, що швидкість звуку залежить від швидкості джерела.
Так що я правильно писав і пишу: ти флудер, Катоде - тобі це доведено.
Тому ти і флудиш далі , що я задачі не розв'язав.
Задачі твої я завжди розв'язував - просто ти розв'язків не розумієш.
  • 0

#2322 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 23.10.2014 – 00:20

Перегляд дописукмв (22.10.2014 – 23:41) писав:

Так, Катоде - дуже негарно брехати в живі очі.
Дискусія в інтернеті мені дуже подобається тим - що тут написане змінити вже неможливо: як то кажуть, що написане пером - того не виореш волом.
І тому флудер дуже легко виявляється - отож продемонструю всім на загальний огляд твій флуд.
Відкриваємо 93 сторінку - читаємо твою відповідь за № 1845.
Ось цитата звідти:

Експеримент з визначенням швидкості звуку в повітрі.
Смішніше стандартної атмосфери я нічого здається не чув :).
Давай хай буде повіря Землі за нормальних умов (нормальні умови, це доречі строге фізичне формулювання, 0 градусів, тиск рівня моря).
Швидкість звуку залежить від того, з якою швидкістю ми рухаємось відносно повітря, бо воно є перенощиком звуку.

Уявімо, що в нас є установка для виміру швидкості звуку. Стометрова платформа, з джерелом звуку, і приймач. Якщо ми не рухаємось, отримаємо швидкість звуку. Якщо ми почнемо рухатись, наприклад, в напрямку приймача, то ми отримаємо швидкість звуку меншу. Бо в нас звук розповсюджується в повітрі.
Власне, якби було так як ти стверджуєш, то надзвукові літаки не були б надзвуковими, бо звук не могли б обігнати.

Про що мені говорить та аналогія, що ти навів.
Про те, що з уявними експеремантами в тебе не очєнь.

Червоним кольором виділив те - що ти стверджував тоді про залежність швидкості звуку від швидкості джерела - ще раз повторю: ти стверджуава, що швидкість звуку залежить від швидкості джерела.
Так що я правильно писав і пишу: ти флудер, Катоде - тобі це доведено.
Тому ти і флудиш далі , що я задачі не розв'язав.
Задачі твої я завжди розв'язував - просто ти розв'язків не розумієш.
Так вже ж ти сам погодився, що від швидкост руху системи відносно середовища залежить швидкість звуку в системі.
теза, яку ти виділив червоним правильна. Очевидно, що під "ми" мається наувазі платформа. Для того щоб було зрозуміло я потім ще й задачу з конкретнішими умовами навів. Яку ти ще й не розв"язав.
І зрозумілі твої розв"язки, чудово.
В одній задачі, замість визначення різниці часу між платформою в спокої і рухомою, ти кажеш що буде ефект Доплера, а справді, для приймача його не буде.
Потім ти епічно губиш дужки, до довжини хвилі додаєш частоту і отримуєш частоту.
Через таку купу сторінок мені вже не дивно читати від тебе ще якусь нісенітницю. Але тоді, я думав, що ти щось пертаєш, ну, хочаб на рівні шкільної програми.
  • 0

#2323 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 00:29

Перегляд дописуKatod (23.10.2014 – 00:20) писав:

Так вже ж ти сам погодився, що від швидкост руху системи відносно середовища залежить швидкість звуку в системі.
теза, яку ти виділив червоним правильна. Очевидно, що під "ми" мається наувазі платформа. Для того щоб було зрозуміло я потім ще й задачу з конкретнішими умовами навів. Яку ти ще й не розв"язав.
І зрозумілі твої розв"язки, чудово.
В одній задачі, замість визначення різниці часу між платформою в спокої і рухомою, ти кажеш що буде ефект Доплера, а справді, для приймача його не буде.
Потім ти епічно губиш дужки, до довжини хвилі додаєш частоту і отримуєш частоту.
Через таку купу сторінок мені вже не дивно читати від тебе ще якусь нісенітницю. Але тоді, я думав, що ти щось пертаєш, ну, хочаб на рівні шкільної програми.

Сам шед, Катоде - флудиш як флудив.
  • 0

#2324 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 00:40

Перегляд дописукмв (23.10.2014 – 00:29) писав:

Сам шед, Катоде - флудиш як флудив.
та ні. Не флуд.
Якби в тебе виникли питання, по моїй тезі, то думаю, ти б задав.
Є звичайно до чого причепитися. Але зразу за цим моїм постом іде задача з повною умовою, в якій промазати неможливо.
Дивись. Я не полінувався найти умову задачі, найти початок розмов про швидкість звуку в системі, що рухається відносно середовища. Там десь поряд має бути і твоя відповідь. Найди її, або можеш реабілітуватися, і розв"язати задачу. Скажи, чи зміниться затримка між спалахом і дзвіночком, і розрахуй цей час.
Нагадую, спочатку ти написав от таке:

Перегляд дописукмв (10.09.2014 – 03:28) писав:

Ну як так можна, Катоде?
Твій експеримент було поставлено ще в 19 столітті.
Цитата ось звідси http://fizmat.7mile....vykh-khvyl.html
Ефект Доплера для звукових хвиль.
Якщо джерело звуку і спостерігач рухаються один відносно одного, частота звуку, що сприймається спостерігачем, не співпадає з частотою джерела звуку. Це явище носить назву ефекту Доплера.Звукові хвилі розповсюджуються в однорідному середовищі з постійною швидкістю, яка залежить тільки відвластивостей середовища. Проте, довжина хвилі і частота звуку можуть істотно змінюватися при русі джерела звуку і спостерігача.

• 0

#2325 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 23.10.2014 – 01:53

Перегляд дописукмв (22.10.2014 – 16:48) писав:

Людина, яка все то написала - коли б вона хоч чуть чуть мислила, то одразу б зрозуміла, про що йдеться.
І згадала б про теореми Нетер - подумала б трішки, і згодилась би з написаним.
Тільки вам, пане Каламаре, за флудом, очевидно, думати ніколи.
Ви все таки подумайте - і спробуйте спочатку на питання відповісти.
Жодного стосунку до того теорема Нетер не має.

Ти, Катоде, коли б хоч щось трішки в ЗТВ розумів - то ніколи ніде ні за яких обставин не замінив би "ліфт Ейнштейна" на кілометровий куб.
А ви навіть не помічаєте, що він не про ЗТВ говорить?

А я ось подумав, що в питанні з ліфтом мали б своє слово математики сказати: адже фактично в ЗТВ безконечно малу величину до нуля прирівнюють - а математикам чудово відомо: при всій своїй малості абсолютно мала в безкінечне число раз більша від нуля.
Гм. Які математики так вважають? Що таке нескінченно мала з точки зору математики?

І для вирішення парадоксу близнюків і йому подібних задач пропоную ввести третю - незалежну систему, відносно якої брати могли б визначити свою швидкість.
І в якості такої системи можна використати, наприклад, систему, пов'язану з реліктовим випромінюванням: кожен з близнюків визначає свою швидкість відносно цієї системи.
Обидвоє близнюків із швидкістю світла рухаються відносно реліктового випромінювання. Я ж вам вище написав. :wink2:
Я вам також дав приклад, коли уповільнення часу спостерігається із двох лабораторій.

І все стає одразу ж зрозумілим - і парадокс вирішується дуже просто: той брат, який встановив - що його швидкість зросла відносно цієї системи використовує перетворення Лоренца і одразу ж взнає, наскільки в нього швидкість часу уповільнилась.
Той брат, який встановив, що в нього швидкість відносно цієї системи не змінилась, теж використовує ті ж перетворення - і переконується, що в нього швидкість часу не змінилась.
Ото й все - пора б уже і зрозуміти, про що я мову веду.
Вони що, обидвоє збоченці? Чому їм просто годинником час не поміряти?
Ви часом не сподіваєтесь пережити старозаповітних довгожителів за допомогою СТВ? :wink2: Може ви безсмертя прагнете? :wacko:
Яку третю систему їм вибрати, адже від руху цієї третьої системи залежить тривалість їхнього життя? :lol:

Смішите ви, квм, своєю наївністю, непомалу.

Повідомлення відредагував kalamar: 23.10.2014 – 01:57

• 1

#2326 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 03:04

Перегляд дописуKatod (23.10.2014 – 00:40) писав:

та ні. Не флуд.
Якби в тебе виникли питання, по моїй тезі, то думаю, ти б задав.
Є звичайно до чого причепитися. Але зразу за цим моїм постом іде задача з повною умовою, в якій промазати неможливо.
Дивись. Я не полінувався найти умову задачі, найти початок розмов про швидкість звуку в системі, що рухається відносно середовища. Там десь поряд має бути і твоя відповідь. Найди її, або можеш реабілітуватися, і розв"язати задачу. Скажи, чи зміниться затримка між спалахом і дзвіночком, і розрахуй цей час.
Нагадую, спочатку ти написав от таке:

Катоде, я вже писав тоді про все не раз - для чого то все повторювати?

Перегляд дописуkalamar (23.10.2014 – 01:53) писав:

Жодного стосунку до того теорема Нетер не має.
А ви навіть не помічаєте, що він не про ЗТВ говорить?
Гм. Які математики так вважають? Що таке нескінченно мала з точки зору математики?
Обидвоє близнюків із швидкістю світла рухаються відносно реліктового випромінювання. Я ж вам вище написав. :wink2:
Я вам також дав приклад, коли уповільнення часу спостерігається із двох лабораторій.
Вони що, обидвоє збоченці? Чому їм просто годинником час не поміряти?
Ви часом не сподіваєтесь пережити старозаповітних довгожителів за допомогою СТВ? :wink2: Може ви безсмертя прагнете? :wacko:
Яку третю систему їм вибрати, адже від руху цієї третьої системи залежить тривалість їхнього життя? :lol:
Смішите ви, квм, своєю наївністю, непомалу.

Шановний пане Камаларе - гм, як би то краще виразитсь: якщо ви вже з Катодом організували оцю саму джаз фізик комік бенд, то ваша відповідь якраз в її тему.
Дуже свіжо у вас - в кращих традиціях гумористів: вам пишуть, що один з близнюків на ракеті полетів з швидкістю близькою до швидкості світла - а ви відповідаєте: Обидвоє близнюків із швидкістю світла рухаються відносно реліктового випромінювання. Я ж вам вище написав. :wink2:
Смішите ви, пане Камаларе, своїми наївними поясненнями непомалу.

Повідомлення відредагував кмв: 23.10.2014 – 03:27

• 0

#2327 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 07:02

Перегляд дописукмв (23.10.2014 – 03:04) писав:

Катоде, я вже писав тоді про все не раз - для чого то все повторювати?
може, після такої кількості сторінок розв"яжеш правильно.
Давай, напружся. Подумай що ти на олімпіаді з фізики.
  • 0

#2328 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 14:03

Перегляд дописуKatod (23.10.2014 – 07:02) писав:

може, після такої кількості сторінок розв"яжеш правильно.
Давай, напружся. Подумай що ти на олімпіаді з фізики.

Використаю твій вислів "Повторю ще раз - для тих, що в танку" проти тебе - ти стверджуєш (цитую):

Відповідно - ти вважаєш, що розв'язок має підтверджувати правильність отого твого твердження.
А воно - неправильне.
Отож - після стількох сторінок флуду сядь, подумай, зрозумій - коли напружишся, то зрозумієш.
  • 0

#2329 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 14:15

Перегляд дописукмв (23.10.2014 – 14:03) писав:

Використаю твій вислів "Повторю ще раз - для тих, що в танку" проти тебе - ти стверджуєш (цитую):

Відповідно - ти вважаєш, що розв'язок має підтверджувати правильність отого твого твердження.
А воно - неправильне.
Отож - після стількох сторінок флуду сядь, подумай, зрозумій - коли напружишся, то зрозумієш.
повторення моєї тези не зробить її неправильною.
Поясни, чому вонанеправильна. Доповни, умову.
Я тобі написав, що під ми, очевидно мається наувазі платформа. І потім я сформулював задачу, на основі цієї тези.
Якщо моя теза неправильна, то, коли платформа почне рухатися в напрямку приймача, то мала б не змінитися швидкість звуку для платформи. Але швидкість звуку для платформи зміниться. Тому теза правильна.

Якщо я щось неправильно написав, вкажи на це.
  • 0

#2330 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 16:52

Перегляд дописуKatod (23.10.2014 – 14:15) писав:

повторення моєї тези не зробить її неправильною.
Поясни, чому вонанеправильна. Доповни, умову.
Я тобі написав, що під ми, очевидно мається наувазі платформа. І потім я сформулював задачу, на основі цієї тези.
Якщо моя теза неправильна, то, коли платформа почне рухатися в напрямку приймача, то мала б не змінитися швидкість звуку для платформи. Але швидкість звуку для платформи зміниться. Тому теза правильна.

Якщо я щось неправильно написав, вкажи на це.

Є така англійська приказка, Катоде : "Диявол ховається в нюансах".
От саме нюансів ти і не врахував.
Нагадаю тобі основне:
- швидкість звуку в середовищі не залежить ні від від швидкості джерела звуку, ні від швидкості приймача звуку
- коли середовище, в якому поширюється звук рухається, то в напрямі руху середовища швидкість звуку збільшується на величину швидкості середовища, а в протилежному - зменшується на ту ж величину.
А тепер розглянемо твою задачу: стометрова платформа рухається, на одному кінці закріплено джерело звуку, на іншому приймач.
Коли платформа нерухома - швидкість звуку буде мати певну величину; позначимо її як V.
Нехай платформа рухається в напрямі від джерела до приймача з швидкістю v.
Запитання - якою буде швидкість звуку для спостерігача, що рухається разом з платформою - і для нерухомого спостерігача?
Отже - рух платформи в нерухомому повітрі аналогічний руху повітря в протилежному напрямі.
Звідси ми можемо замінити швидкість платформи v на - v.
Тоді розв'язок задачі буде такий: швидкість звуку для спостерігача, який знаходиться біля приймача (а приймач відносно джерела звуку знаходиться попереду в напрямі руху) буде: V - v.
Поміняємо приймач і передавач місцями (відповідно поміняє своє місце і спостерігач) - тоді швидкість звуку для спостерігача буде: V + v.
Тобто - рух платформи приведе до анізотропії швидкостей в спостерігача в залежності від того, як він розміщений відносно джерела звуку - чи попереду в напрямі руху, чи позаду.
А якою буде швидкість звуку для спостерігача - який знаходиться на пероні?
Просумуємо: ( (V +v) + (V-v) )/2 = V
  • 0

#2331 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 23.10.2014 – 17:16

Перегляд дописукмв (23.10.2014 – 03:04) писав:

Шановний пане Камаларе - гм, як би то краще виразитсь: якщо ви вже з Катодом організували оцю саму джаз фізик комік бенд, то ваша відповідь якраз в її тему.
Дуже свіжо у вас - в кращих традиціях гумористів: вам пишуть, що один з близнюків на ракеті полетів з швидкістю близькою до швидкості світла - а ви відповідаєте: Обидвоє близнюків із швидкістю світла рухаються відносно реліктового випромінювання. Я ж вам вище написав. :wink2:
Смішите ви, пане Камаларе, своїми наївними поясненнями непомалу.
Біда з вами, та й годі. Швидкість світла світова константа, тому вони обидвоє рухаються відносно реліктового випромінювання із швидкістю світла. Так влаштована природа, наскільки ми її знаємо, і нічого тут не зробиш. Навіть якщо отин відносно иншого рухається із практично швидкістю світла, 0.9999*С, відносно реліктового випромінювання вони все одно рухаються із однаковою швидкістю, швидкістю світла.

І не сподівайтесь пережити в ракеті Мафусаїла, бо власний час інваріант, з якою би швидкістю ви не полетіли до туманності Андромеди, проживете не більше, ніж на Землі.

Повідомлення відредагував kalamar: 23.10.2014 – 17:18

• 0

#2332 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 17:39

Перегляд дописуkalamar (23.10.2014 – 17:16) писав:

Біда з вами, та й годі. Швидкість світла світова константа, тому вони обидвоє рухаються відносно реліктового випромінювання із швидкістю світла. Так влаштована природа, наскільки ми її знаємо, і нічого тут не зробиш. Навіть якщо отин відносно иншого рухається із практично швидкістю світла, 0.9999*С, відносно реліктового випромінювання вони все одно рухаються із однаковою швидкістю, швидкістю світла.

І не сподівайтесь пережити в ракеті Мафусаїла, бо власний час інваріант, з якою би швидкістю ви не полетіли до туманності Андромеди, проживете не більше, ніж на Землі.

У тебе щось з головою, чоловіче - тут мова ведеться не про швидкість реліктового випромінювання: як то кажуть, і коню зрозуміло, що його швидкість рівна швидкості світла.
Реліктове випромінювання ізотропне лише в одній системі координат.
Якщо спостерігач рухається щодо цієї системи координат, внаслідок ефекта Допплера виникає анізотропія. За результатами спостережень з'ясовано, що наша Галактика рухається щодо зазначеної системи координат зі швидкістю близько 600 км/с у напрямку сузір'я Лева.
  • -1

#2333 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6636 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 23.10.2014 – 17:57

Перегляд дописукмв (23.10.2014 – 16:52) писав:

....
Просумуємо: ( (V +v) + (V-v) )/2 = V
Шикарно! через попу, зате правильно! В зв'язку в новими обставинами старе питання - хто першим почує звук - Вася чи Петя?

Перегляд дописукмв (23.10.2014 – 17:39) писав:

... внаслідок ефекта Допплера виникає анізотропія...
а Допплер про це знав?

Чи час вже поговорити про анізотропію швидкості світла в космічному просторі внаслідок ефекту Доплера, чи ще не час?

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 23.10.2014 – 17:55

• 0

#2334 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 18:00

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (23.10.2014 – 17:50) писав:

Шикарно! через попу, зате правильно! В зв'язку в новими обставинами старе питання - хто першим почує звук - Вася чи Петя?

Переформулюй стару задачу на новий лад - всі відношення у тебе є.

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (23.10.2014 – 17:57) писав:

а Допплер про це знав?
Чи час вже поговорити про анізотропію швидкості світла в космічному просторі внаслідок ефекту Доплера, чи ще не час?

Ту ніхто ні через попу ні через голову не говорить про анізторопію світла.
  • 0

#2335 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6636 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 18:08

Перегляд дописуkalamar (23.10.2014 – 17:16) писав:

Цитата

я бросил пить, курить, и за 14 дней потерял две недели
:) час життя людини - це ще й психологія. але про психологію не в цій темі :)

Перегляд дописукмв (23.10.2014 – 18:00) писав:

Переформулюй стару задачу на новий лад - всі відношення у тебе є.
який тобі потрібен лад? про залізнодорожню платформу? плоти на річці не влаштовують? Ок, хай буде так. Вася, Коля, Петя на платформі, Вася по переду в напрямку руху, Коля посередині дубасить кувалдою по платформі. Питання - хто перший ногами відчує вібрацію платформи, а хто почує вухами в повітрі дзвін?

Перегляд дописукмв (23.10.2014 – 18:00) писав:

Ту ніхто ні через попу ні через голову не говорить про анізторопію світла.
тут говорять про анізотропію швидкості коливань в різних напрямках, в наслідок руху середовища. А також про анізотропію в наслідок ефекту Доплера - ось про це будь ласка докладніше - анізотропія чого є в наслідок ефекту Доплера?
  • 0

#2336 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 18:31

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (23.10.2014 – 18:08) писав:

:) час життя людини - це ще й психологія. але про психологію не в цій темі :)

А що це таке - час життя людини з точки зору фізики?

який тобі потрібен лад? про залізнодорожню платформу? плоти на річці не влаштовують? Ок, хай буде так. Вася, Коля, Петя на платформі, Вася по переду в напрямку руху, Коля посередині дубасить кувалдою по платформі. Питання - хто перший ногами відчує вібрацію платформи, а хто почує вухами в повітрі дзвін?

Новий лад - це і різниця швидкостей звуку в повітрі і в металі: в металі швидкість звуку в декілька разів більша.
Коли платформа рухається - дує вітер від Васі до Колі.
З цієї причини швидкість звуку в повітрі менша в напрямі до Васі - і більша і напрямі до Колі.
Тому Вася почує звук пізніше - ніж Коля.
А вібрацію від удару вони почують одночасно, причому Вася спочатку почує вібрацію а вже потім звук в повітрі - вони нерухомі відносно платформи, але не відносно повітря.
Все це - з точки зору рухомих спостерігачів на платформі.

тут говорять про анізотропію швидкості коливань в різних напрямках, в наслідок руху середовища. А також про анізотропію в наслідок ефекту Доплера - ось про це будь ласка докладніше - анізотропія чого є в наслідок ефекту Доплера?

Анізотропія частот світла: коли спостерігач рухається в напрямі до джерела (або джерело - в напрямі до спостерігача), то частота колваннь світла зростає, коли навпаки - зменшується.
Це і є ефект Доплера для світла.
  • 0

#2337 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6636 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 19:10

Перегляд дописукмв (23.10.2014 – 18:31) писав:

Новий лад - це і різниця швидкостей звуку в повітрі і в металі: в металі швидкість звуку в декілька разів більша.
Коли платформа рухається - дує вітер від Васі до Колі.
З цієї причини швидкість звуку в повітрі менша в напрямі до Васі - і більша і напрямі до Колі.
Тому Вася почує звук пізніше - ніж Коля.
А вібрацію від удару вони почують одночасно, причому Вася спочатку почує вібрацію а вже потім звук в повітрі - вони нерухомі відносно платформи, але не відносно повітря.
Ну майже те що я хотів прочитати! Але:
1) я питаю не про Васю і Колю, а про Васю і Петю. з Петею то як?
2) немає ніякого сенсу порівнювати швидкості звуків у різних середовищах. Є два окремі питання для двох окремих середовищ. Немає питання в якому середовищі швидше.

Перегляд дописукмв (23.10.2014 – 18:31) писав:

Анізотропія частот світла: коли спостерігач рухається в напрямі до джерела (або джерело - в напрямі до спостерігача), то частота колваннь світла зростає, коли навпаки - зменшується.
Це і є ефект Доплера для світла.
я вже, так би мовити нібито погодився з тим що існує анізотропія швидкостей. але з зауваженням, що це псевдо анізотропія.
тепер ти мені пропонуєш погодитися, що існує анізотропія частот? тобто що частота коливань так само як і швидкість, не залежить від джерела, а залежить від середовища? і що частота коливань змінюється в залежності від руху середовища?
нехай я погоджуся, що частота коливань відносно залежить від швидкості і напрямку приймача. але ж анізотропія - то чія властивість тоді? анізотропія приймача, чи кого?
  • 0

#2338 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 19:11

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (23.10.2014 – 18:59) писав:

Ну майже те що я хотів прочитати! Але:
1) я питаю не про Васю і Колю, а про Васю і Петю. з Петею то як?
2) немає ніякого сенсу порівнювати швидкості звуків у різних середовищах. Є два окремі питання для двох окремих середовищ. Немає питання в якому середовищі швидше.

Тьху ти чорт - заплутали: в повітрі Петя почує звук раніше (бо вітер до нього).
І є питання про вібрацію - а вібрація по металу передається.
Тож вібрація дійде швидше - чи не так?
  • 0

#2339 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6636 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 19:23

Перегляд дописукмв (23.10.2014 – 19:11) писав:

Тьху ти чорт - заплутали: в повітрі Петя почує звук раніше (бо вітер до нього).
І є питання про вібрацію - а вібрація по металу передається.
Тож вібрація дійде швидше - чи не так?
так, але в задачі такого питання немає. а ще по воді поперечна хвиля дійде повільніше ніж звук - це не має значення.
А саме головне, що ти повинен зрозуміти - це те, що за той час поки йде хвиля звуку по повітрю - і Вася і Петя пройдуть певну відстань, і тому зміниться відстань, яку повинен пройти звук.

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 23.10.2014 – 19:24

• 0

#2340 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 23.10.2014 – 20:35

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (23.10.2014 – 19:23) писав:

так, але в задачі такого питання немає. а ще по воді поперечна хвиля дійде повільніше ніж звук - це не має значення. А саме головне, що ти повинен зрозуміти - це те, що за той час поки йде хвиля звуку по повітрю - і Вася і Петя пройдуть певну відстань, і тому зміниться відстань, яку повинен пройти звук.

Швидкість течії - мінімум в 300 раз менша, ніж швидкість звуку.
І віддаль між плотами - набагато більша, ніж та віддаль, яку встигнуть продрейфувати плоти за ті лічені секунди, доки звук доходить до спостерігачів.
Вони за цей час продрейфують буквально сантиметри - так що ця обставина практично не вплине на відповідь.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 4

0 користувачів, 4 гостей, 0 анонімних