Перейти до вмісту

Спеціальна Теорії Відносності vs. Квантова Теорія

Повідомлень в темі: 4451

#2281 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 668 повідомлень

Відправлено 19.10.2014 – 20:53

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (19.10.2014 – 20:30) писав:

я зрозумів твої, кмв, слова так: масивне тіло викривляє простір так, що пряма лінія веде до центру маси, і тіло, яке рухається інерційно і прямолінійно буде прямувати до центру маси з прискоренням по лінії, що викривлена через кривизну простору. тобто прискорення і викривлення відбувається через кривизну простору, а так то воно продовжує рухатися лише за інерцією. так чи ні? ну припустимо що то правда. але скажи чому тоді тіло нерухоме відносно центру маси тисне на ваги?

А я ще про причину притягання нічого і не говорив - повторю ще раз, що я говорив: світ складається з матеріальних тіл і нематеріального простору, що взаємодіють між собою.
Внаслідок цієї взаємодії змінюється геометрія простору - він викривлюється.
А далі я продемонстрував на загальновідомому і загальнозрозумілому прикладі - що в полі гравітації простір також є викривленим.
І продемонстрував - як можна кривизну простору виявити.
І відзначив: в ЗТВ також причиною гравітації називають викривлення простору.
Пан Каламар твердить, що нічого я не продемонстрував, і заявив: в ЗТВ викривлений не просто простір - а часопростір.
Ну я і поcтавив йому ряд запитаннь - тож нехай відповість на них спочатку, а потім ... а що буде потім - побачимо.
Ти ще й своє добавив - ну так нехай пан Каламр відповідає і на нього.

Повідомлення відредагував кмв: 19.10.2014 – 21:15

• 0

#2282 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 19.10.2014 – 22:15

і я напишу трішки в важу колотнечу :)

Перегляд дописукмв (19.10.2014 – 14:15) писав:

Що, пане Катоде - ви всіх настільки дурними вважаєте, що вони не розуміють нічого і не здатні визначити, що в даному випадку рухається, а що перебуває в спокої?
А що?
Почав робити висновки щодо своїх потуг? ;)

Ви неправду постійно кажете - мені просто дивно, як ви можете так говорити.
Я вже вам декілька разів популярно пояснював - попробую ще раз.
Отже - ви з Катодом говорите: зовнішній спостерігач бачить, що годинник, встановлений на системі, що рухається відносно спостерігача уповільнює свій хід - а пілот того не бачить!
Дуже дивне "пояснення" - воно багато що про вас з Катодом говорить...
Але після цього ви не зупиняєтесь, а заявляєте: а з точки зору ТВ пілоту задається, що це не він рухається - а зовнішній спостерігач рухається, і тому годинник має уповільнюватися в зовнішнього спостерігача!
так і єсть, це ж теорія відносності.
А от чому експеримент з годинниками дав саме такий результат почитай парадокс близнюків.

І з переможно вигукуєте - ось бачите! Немає уповільнення часу!
Отже, з вашого "пояснення" можна зробити такий висновок: уповільнення часу не буде ніде - ні на Землі, ні для пілота!
ну ти звичайно направильно пишеш. Правильно, буде сповільнення часу на Землі в системі відліку Літака, і навпаки. Це ж очевидно.

А такі заяви - це вже клініка: що по вашому в даному випадку ніхто не розуміє, що рухається - а що в спокої знаходиться?
мені дуже це подобається. Нагадало Іспанську інквізицію. Вона дуже не любила, коли хтось бере, і міняє систему відліку. Чув, може, був один товариш, Джордано, дуже йому подобалась геліоцентрична система, чим це кінчилось, ти знаєш.
Надіюсь, ти ж нас не хочеш спалити на кострі?:)

Ріст пафосу і образ мені не подобається в твоїх дописах. Спочатку Флудери, потім Флудери і брехуни, тепер вже клінічні хворі.
Як же ж, так жеж?
В тебе не вийшло розв"язати жодну задачу. І все інше що я писав.
Давай розв"яжимо задачу про плоти, покажи що ти таки олімпіадник, тряхни старіною.
  • 0

#2283 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 19.10.2014 – 22:23

Перегляд дописуKatod (19.10.2014 – 22:15) писав:

мені дуже це подобається. Нагадало Іспанську інквізицію. Вона дуже не любила, коли хтось бере, і міняє систему відліку. Чув, може, був один товариш, Джордано, дуже йому подобалась геліоцентрична система, чим це кінчилось, ти знаєш.
Надіюсь, ти ж нас не хочеш спалити на кострі? :)
Офтоп: Джордано спалили не через це. Джордано, як і я, не визнавав чудо євхрастії.
В тему: Схоже на те, що кмв таки захоче спалювати всіх, хто не визнає фрактальну будову всесвіту.

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 19.10.2014 – 22:24

• 1

#2284 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 19.10.2014 – 22:37

Перегляд дописуKatod (19.10.2014 – 22:15) писав:

і я напишу трішки в важу колотнечу :)

А що?
Почав робити висновки щодо своїх потуг? ;)

так і єсть, це ж теорія відносності.
А от чому експеримент з годинниками дав саме такий результат почитай парадокс близнюків.

ну ти звичайно направильно пишеш. Правильно, буде сповільнення часу на Землі в системі відліку Літака, і навпаки. Це ж очевидно.

Надіюсь, ти ж нас не хочеш спалити на кострі? :)

Ріст пафосу і образ мені не подобається в твоїх дописах. Спочатку Флудери, потім Флудери і брехуни, тепер вже клінічні хворі.
Як же ж, так жеж?
В тебе не вийшло розв"язати жодну задачу. І все інше що я писав.
Давай розв"яжимо задачу про плоти, покажи що ти таки олімпіадник, тряхни старіною.

Жеж жеж, пане Каламаре - ви все те ж: флудите.

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (19.10.2014 – 22:23) писав:

Офтоп: Джордано спалили не через це. Джордано, як і я, не визнавав чудо євхрастії.
В тему: Схоже на те, що кмв таки захоче спалювати всіх, хто не визнає фрактальну будову всесвіту.

Ви ж себе самі палите - кмв до цього відношення не має.
  • 0

#2285 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 19.10.2014 – 22:59

Перегляд дописукмв (19.10.2014 – 22:37) писав:

Жеж жеж, пане Каламаре - ви все те ж: флудите.
ну от знову.
По-перше, ти переплутав мене з Каламаром.
А по-друге, не дав прямої відповіді.

Тим, що ти кажеш, що літак летить, в системі відліку пов"язаній з Землею, але Земля не рухається в системі відліку пов"язаній з літаком, чи може неможна просто до літака чомусь, з релігійних міркувань, прив"язати систему відліку, ти суперечиш постулатам СТВ. Тай власне, суперечиш і постулатам Галілеївської теорії відносності.

Давай розмовляти по суті. І я б вернувся до задачі про плоти. ЇЇ ти не розв"язав. Найбільше мене цікавить, чому там є цей перехід, тобто, є певна швидкість, при якій звук таки першим почує Петя.

В твоєму розв"язку звичайно.
  • 0

#2286 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 19.10.2014 – 23:21

Перегляд дописуKatod (19.10.2014 – 22:59) писав:

ну от знову.
По-перше, ти переплутав мене з Каламаром.
А по-друге, не дав прямої відповіді.

Тим, що ти кажеш, що літак летить, в системі відліку пов"язаній з Землею, але Земля не рухається в системі відліку пов"язаній з літаком, чи може неможна просто до літака чомусь, з релігійних міркувань, прив"язати систему відліку, ти суперечиш постулатам СТВ. Тай власне, суперечиш і постулатам Галілеївської теорії відносності.

Давай розмовляти по суті. І я б вернувся до задачі про плоти. ЇЇ ти не розв"язав. Найбільше мене цікавить, чому там є цей перехід, тобто, є певна швидкість, при якій звук таки першим почує Петя.

В твоєму розв"язку звичайно.

По суті я чекаю відповідей від пана Каламаря.
  • 0

#2287 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 19.10.2014 – 23:40

Перегляд дописукмв (19.10.2014 – 23:21) писав:

По суті я чекаю відповідей від пана Каламаря.
По ЗТВ?
Я б на твоєму місці так не спішив з розмовами про ЗТВ. Ти ще не розібрався з теорією відносності Галілея.
  • 0

#2288 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 20.10.2014 – 00:33

Перегляд дописуKatod (19.10.2014 – 23:40) писав:

По ЗТВ?
Я б на твоєму місці так не спішив з розмовами про ЗТВ. Ти ще не розібрався з теорією відносності Галілея.

З теорією відносності Галілея не тільки я - ніхто ще не розібрався.
Бо такої теорії ще немає - очевидно, Катоде ти тільки но почав її писати.
Напишеш - тоді познайомиш.
А поки що - краще раз побачити, ніж сто раз почути.
Ось тут в сусідній темі Водій дуже гарне відео розмістив - про фрактали.
Просто перекопіпащу його повідомлення: ...дуже гарне пояснення.

Повідомлення відредагував кмв: 20.10.2014 – 00:33

• 0

#2289 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4207 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 20.10.2014 – 02:08

Перегляд дописукмв (19.10.2014 – 20:05) писав:

НЕ звернув уваги - тут пан Каламар чергову "мудрість" проголосив: Ньютон пояснив тяжіння тіл значно простіше.
Ньютон прямо сказав: причин гравітаціїї не знаю - а гіпотез не придумую.
Так що пане Каламаре, не треба ляля - відповівдайте спочатку на поставлені питання, а вже потім і до гравітації перейдемо.
На які питання? Про літаки я уже відповів. Щоб зрозуміти вам треба розібратись з парадоксом близьнюків, але поки ви не вивчите отого курсу молодого бійця, який я вам описав, у вас нема шансів. Що таке система відліку? Що таке події? Як в СТВ синхронізуються годинники? Як визначається час? Що таке перетворення координат?

Перегляд дописукмв (19.10.2014 – 18:06) писав:

Причина проста: в тому далекому від Землі місці геометрія простору є евклідовою (псевдоевклідовою - "псевдо" означає всього лише те, що евклідова геометрія стосується трьохмірного простору - тобто нашого звичного простору, а "псевдо" - що в просторі може бути більше як три виміри - тобто 4, 5 - або й безліч) - і тому тіло буде рухатись прямолінійно і рівномірно.
Серйозно!!
Псевдо тому, що там скалярний добуток вектора на себе може бути від’ємним, і, як результат, для псевдометрики не виконується нерівність трикутника.
Після цього, те, що ви далі написали, можна не читати.

Перегляд дописукмв (19.10.2014 – 20:53) писав:

А я ще про причину притягання нічого і не говорив - повторю ще раз, що я говорив: світ складається з матеріальних тіл і нематеріального простору, що взаємодіють між собою.
От у мене в дипломі написана спеціалізація "Квантова теорія поля". То матеріальне тіло чи нематеріальний простір?
  • 1

#2290 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 20.10.2014 – 03:04

Перегляд дописуkalamar (20.10.2014 – 02:08) писав:

На які питання? Про літаки я уже відповів. Щоб зрозуміти вам треба розібратись з парадоксом близьнюків, але поки ви не вивчите отого курсу молодого бійця, який я вам описав, у вас нема шансів. Що таке система відліку? Що таке події? Як в СТВ синхронізуються годинники? Як визначається час? Що таке перетворення координат?

Ви дали декілька відповідей, які між собою не пов'язані ніяк.
Вас просять дати одну відповідь - одну єдину.
Проречіть її будь ласка - без неї дискусія з вами втрачає всякий сенс.

Серйозно!!
Псевдо тому, що там скалярний добуток вектора на себе може бути від’ємним, і, як результат, для псевдометрики не виконується нерівність трикутника.

Справді?
А я чомусь подумав - що ви зрозумієте, що я мав на увазі простір Мінковського .
Виходить - не зрозуміли...

От у мене в дипломі написана спеціалізація "Квантова теорія поля". То матеріальне тіло чи нематеріальний простір?

Коли ви і досі не розумієте різниці між простором і матеріальним тілом - то навряд чи читання диплому вам допоможе.
Я все таки нагадаю вам питання - а то у вас щось з памяттю.
Істинний чи неістинний принцип відносності?
Зменшується чи не зменшується швидкість часу в рухомій системі?
Що таке час?

Повідомлення відредагував кмв: 20.10.2014 – 03:07

• -1

#2291 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 20.10.2014 – 04:24

Серйозно!!

Ось що значить спішити - в псевдоевклідовому 4 мірному просторі Мінковського виконується теорема Піфагора (в дещо модифікованому вигляді) - тож на ваше заперечення можна просто не звертати уваги.

Повідомлення відредагував кмв: 20.10.2014 – 04:24

• 0

#2292 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 20.10.2014 – 07:13

Перегляд дописукмв (20.10.2014 – 00:33) писав:

З теорією відносності Галілея не тільки я - ніхто ще не розібрався.
Бо такої теорії ще немає - очевидно, Катоде ти тільки но почав її писати.
Напишеш - тоді познайомиш.
А поки що - краще раз побачити, ніж сто раз почути.
Ось тут в сусідній темі Водій дуже гарне відео розмістив - про фрактали.
Просто перекопіпащу його повідомлення: ...дуже гарне пояснення.
як мінімум Галілей розібрався :)
А як максимум, її використовують скрізь, де треба перейти від однієї системи координат до іншої. Ми вже тут писали. І не раз.
І те що ти неможеш впоратися з задачою про плоти, наприклад, вказує на те, що ти точно не розібрався з цією теорією.
А хоча, я от подумав. Якщо ти ас в СТВ, то мав би теж розв"язати ту задачу, адже на низьких швидкостях СТВ вироджується в теорію відносності Галілея. Але щось, в тебе не склалось.
Водій - самодур. Є такі люди, які чіпляються до чогось, і давай розвивати тему. Скучно і непотрібно. Краще б раз почитав теорію груп і теорію симетрії, це дало б більше толку.
І бач, таки є чому плутати, Каламар тобі теж написав про парадокс близьнюків, а ти всі зауваження і аргументи пропускаєш повз вуха.
Як кажуть, хто на що вчився.
.

Перегляд дописукмв (20.10.2014 – 04:24) писав:

Ось що значить спішити - в псевдоевклідовому 4 мірному просторі Мінковського виконується теорема Піфагора (в дещо модифікованому вигляді) - тож на ваше заперечення можна просто не звертати уваги.
от мені цікаво. Звідки ти взяв, що нерівність трикутника це теорема піфагора?
  • 0

#2293 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 20.10.2014 – 08:35

доречі, ось, перетворення Галілея.
Пощу російську Вікі, бо там написано "принцип относительности Галилея".
Приємного читання.
  • 0

#2294 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень

Відправлено 20.10.2014 – 08:52

Перегляд дописуKatod (20.10.2014 – 07:13) писав:

...І те що ти неможеш впоратися з задачою про плоти, наприклад, вказує на те, що ти точно не розібрався з цією теорією...
та не треба там, в задачі про плоти, ніякої теорії відносності. точніше не обов'язково. з переходом в іншу систему рішення значно спрощується, але ж рішення без переходу в іншу систему дає той самий результат. а у кмв результат виходить невірний хоч як, та ще й окрім того він ніяк не розділить на окремо звуки у воді і в повітрі, але про все це прошу писати в іншій темі: http://tereveni.org/...828#entry842828
  • 0

#2295 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 20.10.2014 – 08:58

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (20.10.2014 – 08:52) писав:

та не треба там, в задачі про плоти, ніякої теорії відносності. точніше не обов'язково. з переходом в іншу систему рішення значно спрощується, але ж рішення без переходу в іншу систему дає той самий результат. а у кмв результат виходить невірний хоч як, та ще й окрім того він ніяк не розділить на окремо звуки у воді і в повітрі, але про все це прошу писати в іншій темі: http://tereveni.org/...828#entry842828
якщо не проти, я незгоден. Задача має стосунок до теми. Якщо читав, з чого почалося, і чому я запропонував задачу про потяг. Все для того, щоб підвести до причин експерименту Майкельсона Морлі.
Задача з плотами гарна, бо там ми не порівнюємо з швидкістю світла. Ми маємо справу тільки з звуком в повітрі і в воді.
  • 0

#2296 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень

Відправлено 20.10.2014 – 09:19

Перегляд дописуKatod (20.10.2014 – 08:58) писав:

якщо не проти, я незгоден. Задача має стосунок до теми. Якщо читав, з чого почалося, і чому я запропонував задачу про потяг. Все для того, щоб підвести до причин експерименту Майкельсона Морлі.
Задача з плотами гарна, бо там ми не порівнюємо з швидкістю світла. Ми маємо справу тільки з звуком в повітрі і в воді.
так, задача має відношення до теми, але ми безуспішно товчемо воду в ступі вже кілька сторінок, а Вася й досі чує звук перш ніж Петя. Тому і прошу вже не засмічувати тему - бо без толку. крім того як он сформулював вже нові задачі.
  • 0

#2297 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 20.10.2014 – 09:52

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (20.10.2014 – 09:19) писав:

так, задача має відношення до теми, але ми безуспішно товчемо воду в ступі вже кілька сторінок, а Вася й досі чує звук перш ніж Петя. Тому і прошу вже не засмічувати тему - бо без толку. крім того як он сформулював вже нові задачі.
в мене теж в голові зараз є пару цікавих задач на Теорію Відносності, але, тут і без цього вода в ступі товчеться. Давай залишимо одну задачу на принцип відносності Галілея.
До задач по СТВ рано ще переходити.
  • 0

#2298 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 20.10.2014 – 12:04

Перегляд дописуKatod (20.10.2014 – 07:13) писав:

як мінімум Галілей розібрався :)
А як максимум, її використовують скрізь, де треба перейти від однієї системи координат до іншої. Ми вже тут писали. І не раз.
І те що ти неможеш впоратися з задачою про плоти, наприклад, вказує на те, що ти точно не розібрався з цією теорією.
А хоча, я от подумав. Якщо ти ас в СТВ, то мав би теж розв"язати ту задачу, адже на низьких швидкостях СТВ вироджується в теорію відносності Галілея. Але щось, в тебе не склалось.
Водій - самодур. Є такі люди, які чіпляються до чогось, і давай розвивати тему. Скучно і непотрібно. Краще б раз почитав теорію груп і теорію симетрії, це дало б більше толку.
І бач, таки є чому плутати, Каламар тобі теж написав про парадокс близьнюків, а ти всі зауваження і аргументи пропускаєш повз вуха.
Як кажуть, хто на що вчився.
.от мені цікаво. Звідки ти взяв, що нерівність трикутника це теорема піфагора?

Он воно що - ти принцип відносності Галілея мав на увазі!
А спочатку про теорію мову завів ... що, вже почав заговорюватися?
А з чого чого ти взяв, що я сказав - що нерівність трикутника стосується теореми Піфагора?
Теорема Піфагора стосується декартової системи координат і евклідової геометрії.

Повідомлення відредагував кмв: 20.10.2014 – 12:04

• 0

#2299 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 20.10.2014 – 14:04

Перегляд дописукмв (20.10.2014 – 12:04) писав:

Он воно що - ти принцип відносності Галілея мав на увазі!
А спочатку про теорію мову завів ... що, вже почав заговорюватися?
ТА ні, все ок.
Принцип відносності Галілея лягає в основу Теорії відносності та що була до СТВ, відповідно її іноді назвивають Теорією відносності Галілея. І до того ж вона справджується на низьких швидкостях, і навіть для швидкостей які є в Сонячній системі.
Мова йде про те, що ти не використовуєш чомусь в задачах цей принйип відносності, тому вони в тебе і не виходять.

А з чого чого ти взяв, що я сказав - що нерівність трикутника стосується теореми Піфагора?
Теорема Піфагора стосується декартової системи координат і евклідової геометрії.
я такого не казав.
Звичайно, нерівність трикутника, сума кутів трикутника і теорема Піфагора, теми пов"язані. Вони є тільки в Евклідовому просторі і не справджуються в неевклідових, так як і паралельність прямих, і всякі інші смачні штуки.
це була репліка на цей пост, якщо ти не звернув уваги:

Перегляд дописукмв (20.10.2014 – 04:24) писав:

я так розумію, принцип " на це просто можна не звертати уваги" в тебе широко використовується під час самоосвіти, чи пізнання.
  • 0

#2300 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4207 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 20.10.2014 – 15:51

Нерівність трикутника то не теорема піфагора. Хай є три точки А, В, С. Нерівність трикутника то те, що для відрізків виконується АВ+ВС>AC.
Нерівність трикутника є однією з аксіом, якій має задовольняти метрика. Псевдометрика псевдоевклідового простору цій аксіомі не задовольняє. Тому там є відмінні від нуля вектори, квадрат яких рівний нулю, і вектори квадрат яких відємний. В термінах СТВ просторовоподібні інтервали, часоподібні інтервали, і ізотропні інтервали.
Одним словом, ви геть не правильно сказали. Найпростіший псевдоевклідовий простір взагалі двовимірний.
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 5

0 користувачів, 5 гостей, 0 анонімних