Перейти до вмісту

Спеціальна Теорії Відносності vs. Квантова Теорія

Повідомлень в темі: 4451

#2141 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6637 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 12.10.2014 – 23:22

мені подобається задачка про дрейфування по річці.
умови такі. Вітру немає. Каламар дрейфує на плоту. попереду нього дрейфує Вася. позаду нього дрейфує Петя. їхня швидкість однакова зі швидкістю води в річці. позначимо U0
кмв стоїть на березі з вимірювальними приладами.
Каламар хлопнув веслом по воді.

За час поки йде звукова хвиля в повітрі, Вася, Петя, Каламар і вода в річці пройшли шлях S1.
За час поки йде механічна хвиля в воді, Вася, Петя, каламар і вода в річці пройшли шлях S2.
згідно анізотропії по кмв швидкість звукової хвилі була однакова в обох напрямках від Каламара - і до Васі і до Петі, = U3.
Швидкість хвилі води була більше в напрямку Васі, і повільніша в напрямку Петі. U1 і U2 (анізотропія ж!)

отож розрахуйте час від моменту коли Каламар ляснув веслом по воді до моментів що Вася і Петя почули звук і відчули хвилю :)

або не треба рахувати. КМВ, просто скажи в якій послідовності Вася і Петя почують звук і відчують хвилю.

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 12.10.2014 – 23:20

• 0

#2142 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 668 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 23:30

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (12.10.2014 – 23:22) писав:

мені подобається задачка про дрейфування по річці.
умови такі. Вітру немає. Каламар дрейфує на плоту. попереду нього дрейфує Вася. позаду нього дрейфує Петя. їхня швидкість однакова зі швидкістю води в річці. позначимо U0
кмв стоїть на березі з вимірювальними приладами.
Каламар хлопнув веслом по воді.

За час поки йде звукова хвиля в повітрі, Вася, Петя, Каламар і вода в річці пройшли шлях S1.
За час поки йде механічна хвиля в воді, Вася, Петя, каламар і вода в річці пройшли шлях S2.
згідно анізотропії по кмв швидкість звукової хвилі була однакова в обох напрямках від Каламара - і до Васі і до Петі, = U3.
Швидкість хвилі води була більше в напрямку Васі, і повільніша в напрямку Петі. U1 і U2 (анізотропія ж!)

отож розрахуйте час від моменту коли Каламар ляснув веслом по воді до моментів що Вася і Петя почули звук і відчули хвилю :)

або не треба рахувати. КМВ, просто скажи в якій послідовності Вася і Петя почують звук і відчують хвилю.

Оскільки швидкість звуку в воді набагато більша, ніж швидкість звуку в повітрі, то кмв потрібно все таки хоч який неякий гідрофон мати - щоб почути, коли пан Каламар ляпне по воді веслом.
А далі все просто: оскільки дрейф відбувається за напрямом течії - то до Васі звук ляпання швидше дійде.
І тільки аж після цього кмв почує звук ляпання веслом по воді через повітря - проти фізики не попреш ...
  • 0

#2143 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 23:44

по ідеї анізотропії середовища швидкість від Каламара до Васі більша ніж швидкість від Каламара до Петі.
Нехай кмв стоїть не на березі, а на містку.
за час ходу хвилі Вася, Петя і Каламар зміщуються відносно кмв на S2. І тут є варіанти.
1) Вася віддалився, Петя наблизився
2) і Вася і Петя віддалилися
3) і Вася і Петя наблизилися.
чи є якась різниця між цими варіантами для кмв?

Перегляд дописукмв (12.10.2014 – 23:30) писав:

Оскільки швидкість звуку в воді набагато більша, ніж швидкість звуку в повітрі, то кмв потрібно все таки хоч який неякий гідрофон мати
по воді ми відчуваємо хвилю, а не звук. водяну хвилю. поверхневу. А звук по повітрю. звуком у воді нехтуємо.

Перегляд дописукмв (12.10.2014 – 23:30) писав:

А далі все просто: оскільки дрейф відбувається за напрямом течії - то до Васі звук ляпання швидше дійде.
оце я й боявся прочитати - а я ж так натякав, так розжовував, що за час ходу хвилі Вася змістився на певну відстань. Але все дарма, хоч лобом об стінку бийся.

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 12.10.2014 – 23:47

• 0

#2144 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 13.10.2014 – 00:02

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (12.10.2014 – 23:41) писав:

по ідеї анізотропії середовища швидкість від Каламара до Васі більша ніж швидкість від Каламара до Петі.
Нехай кмв стоїть не на березі, а на містку.
за час ходу хвилі Вася, Петя і Каламар зміщуються відносно кмв на S2. І тут є варіанти.
1) Вася віддалився, Петя наблизився
2) і Вася і Петя віддалилися
3) і Вася і Петя наблизилися.
чи є якась різниця між цими варіантами для кмв?

НЕ по ідеї анізотропії середовища - а по ідеї анізотропії поля швидкостей звуку.
Що це таке в вас: час ходу хвилі?
Якої хвилі - звукової чи поверхневої?
А якщо звукової - то в повітрі чи в воді?
кмв де розміщений - на перпендикулярі до напряму дрейфу?
А чи є для кмв різниця - тут нюанси важать, а диявол, як відомо. в нюансах і ховається.
Найголовніше тут наступне: величина швидкості звуку не змінилась і залишилась тією ж самою і для Васі, і для Петі.
Отже - нехай кмв розміщений на перпендикулярі, пан Каламар і далі дрейфує - а коли:
1. Вася віддалився, а Петя наблизився - то це означає, що вони вже не дрейфують з швидкістю течії, а в них є свої власні швидкості, і багато чого залежатиме від їх величин.
Зокрема, швидкість і Васі більша, ніж швидкість течії - для розв'язку це істотно: швидкість звуку і далі визначається швидкістю течії - але оскільки віддаль дещо збільшилася - то по цій причині Вася почує звук дещо пізніше, ніж в першому випадку.
Щодо Петі - у нього віддаль зменшилася, а швидкість звуку залишилась тією ж самою -отже, і він почує звук дещо раніше.
2. Аналогічні міркування і для другого випадку: припустимо, що Вася віддалився на ту ж саму віддаль, що й в першому випадку - тоді також він почує звук дещо пізніше.
Петя віддалився - віддаль збільшилася, і він почує звук пізніше - ніж в першому випадку.
3.Вася і Петя наблизились - припустимо, що вони наблизились на однакову віддаль: вони обоє почують звук раніше - але Вася почує звук ще раніше, ніж Петя.
  • 0

#2145 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень

Відправлено 13.10.2014 – 00:15

згоден, умови задачі задав аж надто з натяком, задаю умови задачі вільніше, з простором для маневрів :)
звуком у воді нехтуємо. слухаємо лише звук у повітрі. і Вася і Петя також відчувають поверхневу хвилю води.
кмв стоїть на містку через річку.
1) кмв бачить - по річці до нього наближаються три плоти - найближче Вася, потім каламар, далі петя.
2) кмв бачить - Вася проплив під містком і пливе далі - віддаляється. Каламар під містком. Петя наближається.
3) кмв бачить - всі пропливли під містком і віддаляються - найближче Петя, далі каламар, ще далі Вася.
Каламар ляскає веслом окремо у трьох випадках. ці три випадки розглядаємо окремо. В усіх випадках Каламар, Вася і Петя дрейфують.

Для всіх трьох випадків - до кого швидше дійде звук від Каламара - до Васі чи до Петі? До кого швидше дійде хвиля від каламара? До Васі чи До Петі? Хто пройде більший шлях поки почує звук і поки відчує хвилю - Вася чи Петя?

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 13.10.2014 – 00:24

• 0

#2146 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 13.10.2014 – 00:19

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (12.10.2014 – 23:44) писав:

по воді ми відчуваємо хвилю, а не звук. водяну хвилю. поверхневу. А звук по повітрю. звуком у воді нехтуємо.
оце я й боявся прочитати - а я ж так натякав, так розжовував, що за час ходу хвилі Вася змістився на певну відстань. Але все дарма, хоч лобом об стінку бийся.

Оскільки доповнення звилися пізніше - тому і відповідь на них в мене пізніша.
По воді поширюється звук - причому швидкість його набагато більша, ніж швидкість звуку в повітрі.
А жувати тут нічого: фізика - наука точна: точні закони, точні величини - і точна відповідь.
А певна, непевна ...
  • 0

#2147 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень

Відправлено 13.10.2014 – 00:26

П.С. Як ти думаєш, чому Каламар на плоті, а кмв на містку, а не навпаки?

Перегляд дописукмв (13.10.2014 – 00:19) писав:

Оскільки доповнення звилися пізніше - тому і відповідь на них в мене пізніша.
По воді поширюється звук - причому швидкість його набагато більша, ніж швидкість звуку в повітрі.
А жувати тут нічого: фізика - наука точна: точні закони, точні величини - і точна відповідь.
А певна, непевна ...
ну я умови задачі переписав, задачу по попередніх умовах ти вже вирішив невірно, а я все намагаюся задати такі умови, щоб ти нарешті зрозумів у чому помиляєшся.

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 13.10.2014 – 00:27

• 0

#2148 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 13.10.2014 – 00:41

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (13.10.2014 – 00:15) писав:

звуком у воді нехтуємо. слухаємо лише звук у повітрі. і Вася і Петя також відчувають поверхневу хвилю води.
кмв стоїть на містку через річку.
1) кмв бачить - по річці до нього наближаються три плоти - найближче Вася, потім каламар, далі петя.
2) кмв бачить - Вася проплив під містком і пливе далі - віддаляється. Каламар під містком. Петя наближається.
3) кмв бачить - всі пропливли під містком і віддаляються - найближче Петя, далі каламар, ще далі Вася.
Каламар ляскає веслом окремо у трьох випадках. ці три випадки розглядаємо окремо. В усіх випадках Каламар, Вася і Петя дрейфують.
інші умови копіпастю зверху:
Вітру немає. швидкість води в річці U0
За час поки йде поверхнева хвиля в воді, Вася, Петя, каламар і вода в річці пройшли шлях S2.

Припустимо, що віддалі між Васею, петею і Каламарем однакові.
Припустимо, що й швидкість поверхневої хвилі підпорядковується тій же залеждності, що й швидкість звукової хвилі: більша - в напрямі течії, менша - в протилежному.
Нехай швидкість поверхневої хвилі в воді - V, швидкість течії - U.
Для скорочення часу розглянемо тільки перший випадок (оскільки другий і третій вирішуються по однакових формулах).
Отже - пан Каламар ляскає веслом по воді, Петя і Вася відчувають поверхневі хвилі.
Оскільки віддалі - однакові, а Вася знаходиться попереду - то він відчує звук раніше, ніж Петя.
Час затримки вирахувати неможливо - оскільки не вказані віддалі між Васею, Петею і паном Каламерм.
Нехай ці віддалі однакові - і рівні S.
Тоді поверхнева хвиля дійде до Васі за час t 1 = S/V + U, а до Петі - за час t2 = S/V - U.

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (13.10.2014 – 00:26) писав:

П.С. Як ти думаєш, чому Каламар на плоті, а кмв на містку, а не навпаки?
ну я умови задачі переписав, задачу по попередніх умовах ти вже вирішив невірно, а я все намагаюся задати такі умови, щоб ти нарешті зрозумів у чому помиляєшся.

Фізика - наука точна.
Тому не потрібно загальних фраз: напишіть конкретно- ти помилився ось в тому і ось в тому, і з цієї причини твій розв'язок невірний.
  • 0

#2149 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень

Відправлено 13.10.2014 – 00:59

Перегляд дописукмв (13.10.2014 – 00:41) писав:

Припустимо, що й швидкість поверхневої хвилі підпорядковується тій же залеждності, що й швидкість звукової хвилі: більша - в напрямі течії, менша - в протилежному.
Для скорочення часу розглянемо тільки перший випадок (оскільки другий і третій вирішуються по однакових формулах).
Отже - пан Каламар ляскає веслом по воді, Петя і Вася відчувають поверхневі хвилі.
Оскільки віддалі - однакові, а Вася знаходиться попереду - то він відчує звук раніше, ніж Петя.
Час затримки вирахувати неможливо - оскільки не вказані віддалі між Васею, Петею і паном Каламерм.
Тоді поверхнева хвиля дійде до Васі за час t 1 = S/V + U, а до Петі - за час t2 = S/V - U.
Вася почув звук раніше Петі? А поверхневу хвилю води відчув коли?
вираховувати час не потрібно, потрібно сказати, хто раніше відчув.
ти сказав, що швидкість хвилі по воді V а як же анізотропія? швидкість в напрямку руху води більша, хіба ні?

насправді навпаки - Петя почує звук раніше ніж Вася. сам думай чому так. Нагадую - ти стоїш на містку, і вітру немає.

t=S/V+U тут треба в дужки брати t=S/(V+U) і поясни чому ти так додаєш швидкості. в цьому полягає анізотропія?

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 13.10.2014 – 00:57

• 1

#2150 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 13.10.2014 – 01:13

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (13.10.2014 – 00:56) писав:

ти сказав, що швидкість хвилі по воді V а як же анізотропія? швидкість в напрямку руху води більша, хіба ні?

насправді навпаки - Петя почує звук раніше ніж Вася. сам думай чому так.

А швидкість поздовжніх коливань (а саме ними і є звук) набагато більша від швидкості поверхневих хвиль - саме тому Вася почує звук набагато раніше, ніж до нього дійде поверхнева хвиля.
Далі - використаю цитату про швидкість звуку в тому випадку - коли середовище, в якому поширюється звук рухається:
Движение среды влияет на характер распространения звуковых волн, их излучение и приём. В движущейся среде скорость распространения волнового фронта равна Зображення, где с - скорость звука в неподвижной среде, Зображення - проекция скорости движения среды на нормаль к фронту. В простейшем случае движения среды как целого волновые фронты точечного источника представляют собой расширяющиеся со скоростью звука сферы, центры к-рых перемещаются со скоростью среды.
Отже - з цитати зрозуміло, що коли напрями поширення звуку і напрям руху середовища співпадають, то швидкість звуку збільшується на величину швидкості середовища - і зменшується в зворотньому напрямі.
Оскільки Вася знаходиться в напрямі руху середовища, то до нього звук дійде раніше - ніж до Петі.
Ось і все.
Звертаю вашу увагу - що в даному випадку ми просто не користувалися поняттям "рух системи" і взагалі про системи і не заїкалися: лишнє це поняття, в даному випадку воно так потрібне, як зайцю стоп - сигнал.

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (13.10.2014 – 00:59) писав:

насправді навпаки - Петя почує звук раніше ніж Вася. сам думай чому так. Нагадую - ти стоїш на містку, і вітру немає.

t=S/V+U тут треба в дужки брати t=S/(V+U) і поясни чому ти так додаєш швидкості. в цьому полягає анізотропія?

Звичайно, швидкість звуку в напрямі води більша, саме тому тут і додавання застосовується - тобто швидкості додаються.
А щодо дужок - то оскільки в даному випадку виконується одна дія, їх і не застосовують.
А анізотропія поля швидкостей в тому і полягає - що в напрямі руху середовища швидкості більші, а в зворотньому - менші.
А в нерухомому середовищі величина швидкості - однакова.
  • 0

#2151 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень

Відправлено 13.10.2014 – 01:15

Перегляд дописукмв (13.10.2014 – 01:08) писав:

А швидкість поздовжніх коливань (а саме ними і є звук) набагато більша від швидкості поверхневих хвиль - саме тому Вася почує звук набагато раніше, ніж до нього дійде поверхнева хвиля.
треба порівнювати Васю і Петю, а не повітря і воду. тобто хто раніше почує звук і окремо хто раніше відчує хвилю.

Отже - з цитати зрозуміло, що коли напрями поширення звуку і напрям руху середовища співпадають, то швидкість звуку збільшується на величину швидкості середовища - і зменшується в зворотньому напрямі.
Оскільки Вася знаходиться в напрямі руху середовища, то до нього звук дійде раніше - ніж до Петі.
я тобі товчу товчу, що вітру немає, а ти не хочеш цього зрозуміти. просто не хочеш.

Звертаю вашу увагу - що в даному випадку ми просто не користувалися поняттям "рух системи" і взагалі про системи і не заїкалися: лишнє це поняття, в даному випадку воно так потрібне, як зайцю стоп - сигнал.
і ось тому ти вирішуєш задачу неправильно
  • 0

#2152 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 13.10.2014 – 01:25

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (13.10.2014 – 01:15) писав:

треба порівнювати Васю і Петю, а не повітря і воду. тобто хто раніше почує звук і окремо хто раніше відчує хвилю.
я тобі товчу товчу, що вітру немає, а ти не хочеш цього зрозуміти. просто не хочеш.
і ось тому ти вирішуєш задачу неправильно

Та не треба тут про порівняння повітря з водою: в повітрі є вітер, а в воді - течія.
Ви ж самі про течію писали - коли задачки задавали.
І швидкість течії - U,
От я і використав цю умову - що тут неправильного?

Повідомлення відредагував кмв: 13.10.2014 – 01:26

• 0

#2153 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень

Відправлено 13.10.2014 – 06:41

Перегляд дописукмв (13.10.2014 – 01:25) писав:

Та не треба тут про порівняння повітря з водою: в повітрі є вітер, а в воді - течія.
Ви ж самі про течію писали - коли задачки задавали.
І швидкість течії - U,
От я і використав цю умову - що тут неправильного?
те що я тобі повторюю: ВІТРУ НЕМАЄ!!!

вода тече, а повітря на місці. разом з водою дерйфують Вася попереду, Петя позаду і Каламар посередині між ними. Каламар створив хвилю на воді. хвиля на воді пішла в усі боки. І звук від цього пішов в усі боки. Окремо розглянути: хто раніше почує - Вася чи Петя. І до кого по воді раніше хвиля дійде - до Васі, чи до Петі?
  • 0

#2154 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 13.10.2014 – 09:10

Перегляд дописуkalamar (12.10.2014 – 19:03) писав:

Вибач, але після ТАКОГО він не може реабілітуватись.

Для нього маса визначається через густину і об’єм, густина однакова в нульовому наближенні (він десь вичитав щось про нульове наближення, хоча я певен, не знає аналізу), а все що рівне 1 - безрозмірне.
Тож про яку реабілітацію може бути мова?
я думаю, ми маємо справу з школярем гуманітарної школи, в якого фізика або ще не почалася, або почався тільки перший клас. А там, хто його зна що буде. Може хоч трішки підтягне знання.

Перегляд дописукмв (12.10.2014 – 19:02) писав:

Для мене давно вже стало очевидним: ти, Катоде, вважаєш істинним тільки те - що ти прорік (ну - і часом ще й те, що пан Каламар прорік для тебе теж є істинним).
А те, що всі інші стверджують - для тебе автоматично (за визначенням) неістинне - ну чисто, як в афганській приказці: "Коли пуштун говорить з таджиком - він його не чує і не бачить; коли пуштун говорить з узбеком - він деколи його зволить почути, та все одно не бачить".
Ось в тебе все так само - ось тому ти й вважаєш за допустиме флудити, щоб довести свою правоту.
Для мене те що пише Каламар зрозуміло. Ми спілкуємось однією мовою. Мені приємно читати Каламара. На форумі, я писав це не раз. Мені це нагадує Альма Матер. В нас просто факультети різні, а Альма Матер одна.
І ти помітив? Коли ставляться питання по суті, ти часто зводиш все на флуд, брехню, ось вже Афганські приказки пішли.
Написав би хоч раз пряму відповідь на пряме запитання. Розставив би, спостерігача, систему, яка рухається відносно середовища, і систему, пов"язану з середовищем на свої місця, і пішли б далі. А так, перескакуючи розділи фізики, ти виглядаєш дуже смішно. І сумно.

Перегляд дописуkalamar (12.10.2014 – 17:22) писав:

А навіщо зупинятись? :wub: Давайте приймемо, що в нульовому наближенні і об'єм, і довжина, і площа всіх тіл рівні одиниці, тобто безрозмірні.

А я б, для простоти взагалі пішов би ще далі. Там було нормування по G, я б взяв його рівне нулю :)
І можна було б все прирівняти нулю :)

Перегляд дописукмв (12.10.2014 – 17:57) писав:

Загалі то коли ми говоримо чи то СТВ, чи то про ЗТВ - то в цьому випадку ми ніяк не можемо забувати головне: швидкість поширення чи то світла, чи то звуку визначається тільки (і тільки!) фізичними характеристками середовища - і більше нічим,
якже ж также?

Перегляд дописукмв (11.10.2014 – 01:04) писав:

Докажемо це - використаємо для цього їхні ж аргументи.
Ось Катода зсилки привів (аж дві) - і що ж в них написано?
А буквально наступне:
Движение среды влияет на характер распространения звуковых волн, их излучение и приём. В движущейся среде скорость распространения волнового фронта равна Зображення, где с - скорость звука в неподвижной среде, Зображення - проекция скорости движения среды на нормаль к фронту. В простейшем случае движения среды как целого волновые фронты точечного источника представляют собой расширяющиеся со скоростью звука сферы, центры к-рых перемещаются со скоростью среды.
Ось так - коротко і ясно: коли середовище рухається - швидкість звуку в напрямі руху збільшується.
Де ти правий?

Перегляд дописукмв (12.10.2014 – 18:38) писав:

Сядьте біля динаміка - включіть звук, послухайте і запам'ятайте мелодію.
Потім вийдіть з кімнати, сядьте на велик, крутіть педалі - напевне, при цьому ви мелодії вже не почуєте.
Різницю відчуваєте?
Знову за старе.
А що буде, якщо динамік з мелодією приліпити на винос велосипеда, чи до підсиділа, і поставити музику. Чи буде вона мінятися?

Під час руху, звичайно
  • 0

#2155 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень

Відправлено 13.10.2014 – 09:46

Перегляд дописуKatod (13.10.2014 – 09:10) писав:

я думаю, ми маємо справу з школярем гуманітарної школи, в якого фізика або ще не почалася, або почався тільки перший клас. А там, хто його зна що буде. Може хоч трішки підтягне знання.
та ну як жеж - він жеж знає слово анізотропія, і знає, що анізотропія середовища змінюється залежно від швидкості, що в середовищі швидкість поширення коливань збільшується в напрямку руху середовища, і зменшується в протилежному напрямку. хіба ж школяр таке осилить? :wink2:

Знову за старе.
А що буде, якщо динамік з мелодією приліпити на винос велосипеда, чи до підсиділа, і поставити музику. Чи буде вона мінятися?
Під час руху, звичайно
не грузи його такими складними задачами, він оно каже, що Вася швидше почує звук плеску води ніж Петя.
  • 0

#2156 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 13.10.2014 – 09:49

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (13.10.2014 – 09:46) писав:

та ну як жеж - він жеж знає слово анізотропія, і знає, що анізотропія середовища змінюється залежно від швидкості, що в середовищі швидкість поширення коливань збільшується в напрямку руху середовища, і зменшується в протилежному напрямку. хіба ж школяр таке осилить? :wink2:

не грузи його такими складними задачами, він оно каже, що Вася швидше почує звук плеску води ніж Петя.
накинулися на хлопця.
Щодо анізотропії, то в гуманітарній школі, і не таке учать писати :)
Але він плутається в поняттях. І якось всі на нього накинулися. І він головне з самого початку наїжачився, і тепер намагається протистояти, як вміє. А не навчатись.
  • 0

#2157 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень

Відправлено 13.10.2014 – 10:19

ну тоді не накидуюсь вже, а пояснюю

Цитата

вода тече, а повітря на місці. разом з водою дрейфують Вася попереду, Петя позаду і Каламар посередині між ними. Каламар створив хвилю на воді. хвиля на воді пішла в усі боки. І звук від цього пішов в усі боки. Окремо розглянути: хто раніше почує - Вася чи Петя. І до кого по воді раніше хвиля дійде - до Васі, чи до Петі?
коли Каламар лясне веслом по воді, звук від цього піде по повітрю. повітря нерухоме відносно кмв, що стоїть на містку. але Вася і Петя рухомі. поки звукова хвиля йде до Васі, Вася віддаляється від неї. І поки звукова хвиля йде до Петі, Петя наближається до неї. І тому звукова хвиля дійде до Петі швидше, ніж до Васі, бо звукова хвиля пройде менший шлях до Петі ніж до Васі. Бо Петя рухається назустріч звуку, і шлях зменшується, а Вася втікає від звуку, і шлях збільшується.
У воді ж ситуація інша - швидкість хвилі у воді збільшується відносно кмв в напрямку руху, і зменшується відносно кмв проти руху. Відносно кмв, що стоїть на містку!!! і тому швидша водяна хвиля наздожене втікаючого Васю одночасно з тим як повільніша водяна хвиля зустріне Петю, котрий наближається. Це буде одночасно!!!
Відносно ж Каламара все це виглядає інакше! Каламар, Вася і Петя нерухомі на воді. і водяна хвиля одночасно досягне і Васі і Петі, так як всі вони нерухомі на однаковій відстані. Зате для Каламаря рухоме повітря! вітерець дує в напрямку Петі. і Тому Петя почує звук плеску раніше ніж Вася.. І результат однаковий як в ситуації що рухається вода з пацанами на плотах, що навпаки - якщо нерухомим пацанам дує вітерець. хоч в тій системі відліку міряй, хоч в іншій системі відліку міряй - результат один! хвиля води дійде до Васі і Петі одночасно, але звук плеску Петя почує раніше!
  • 0

#2158 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 13.10.2014 – 12:07

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (13.10.2014 – 06:41) писав:

те що я тобі повторюю: ВІТРУ НЕМАЄ!!!

вода тече, а повітря на місці. разом з водою дерйфують Вася попереду, Петя позаду і Каламар посередині між ними. Каламар створив хвилю на воді. хвиля на воді пішла в усі боки. І звук від цього пішов в усі боки. Окремо розглянути: хто раніше почує - Вася чи Петя. І до кого по воді раніше хвиля дійде - до Васі, чи до Петі?

Є течія - її швидкість доплюсовується до швидкості звуку і хвиль.
Що незрозуміло?

Де ти правий?

В формулі.

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (13.10.2014 – 10:19) писав:

ну тоді не накидуюсь вже, а пояснюю

коли Каламар лясне веслом по воді, звук від цього піде по повітрю. повітря нерухоме відносно кмв, що стоїть на містку. але Вася і Петя рухомі. поки звукова хвиля йде до Васі, Вася віддаляється від неї. І поки звукова хвиля йде до Петі, Петя наближається до неї. І тому звукова хвиля дійде до Петі швидше, ніж до Васі, бо звукова хвиля пройде менший шлях до Петі ніж до Васі. Бо Петя рухається назустріч звуку, і шлях зменшується, а Вася втікає від звуку, і шлях збільшується.
У воді ж ситуація інша - швидкість хвилі у воді збільшується відносно кмв в напрямку руху, і зменшується відносно кмв проти руху. Відносно кмв, що стоїть на містку!!! і тому швидша водяна хвиля наздожене втікаючого Васю одночасно з тим як повільніша водяна хвиля зустріне Петю, котрий наближається. Це буде одночасно!!!
Відносно ж Каламара все це виглядає інакше! Каламар, Вася і Петя нерухомі на воді. і водяна хвиля одночасно досягне і Васі і Петі, так як всі вони нерухомі на однаковій відстані. Зате для Каламаря рухоме повітря! вітерець дує в напрямку Петі. і Тому Петя почує звук плеску раніше ніж Вася.. І результат однаковий як в ситуації що рухається вода з пацанами на плотах, що навпаки - якщо нерухомим пацанам дує вітерець. хоч в тій системі відліку міряй, хоч в іншій системі відліку міряй - результат один! хвиля води дійде до Васі і Петі одночасно, але звук плеску Петя почує раніше!

Різницю між водою і повітрям розумієте?
Що таке перпендикуляр до напряму руху вам відомо?
І тикніть пальцем в виведену мною формулу - покажіть, де вона неправильна і поясніть -чому.
Нічого тут на словах розводити - а Петя! а Вася!
У вас що, швидкість течії надзвуковою стала?
  • 0

#2159 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4200 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 13.10.2014 – 12:20

Перегляд дописукмв (13.10.2014 – 00:41) писав:

Квм, спробуйте покататись на плотах. Переконаєтесь, що відповідь не правильна. І до Петі і до Васі поверхнева хвиля дійде за однаковий час S/V. Звукова хвиля в воді теж, але в тому без обладнання звичайно ж ви не зможете переконатись.
І про дужки вам дали слушне завваження. Навчіться розставляти дужки в формулах там де треба!!!

Повідомлення відредагував kalamar: 13.10.2014 – 12:22

• 1

#2160 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень

Відправлено 13.10.2014 – 13:04

Перегляд дописукмв (13.10.2014 – 12:07) писав:

Різницю між водою і повітрям розумієте?
Що таке перпендикуляр до напряму руху вам відомо?
І тикніть пальцем в виведену мною формулу - покажіть, де вона неправильна і поясніть -чому.
Нічого тут на словах розводити - а Петя! а Вася!
У вас що, швидкість течії надзвуковою стала?
формула правильна, мозги в тебе неправильні. перпендикуляра немає, всі умови задачі можна обмежити одномірним простором. все на одній лінії.
я тобі вже все розжував, тобі лиш проковтнути лишається.

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 13.10.2014 – 13:06

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 4

0 користувачів, 4 гостей, 0 анонімних