Перейти до вмісту

Спеціальна Теорії Відносності vs. Квантова Теорія

Повідомлень в темі: 4451

#2081 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 11.10.2014 – 23:57

Перегляд дописукмв (11.10.2014 – 18:50) писав:

Це настільки елементарно і настільки відомо : швидкість звуку ( і світла) не залежить від швидкості джерела і приймача - що суперечити їй означає проявляти елементарну неграмотність.
А ваше цитування - знову ж прояв вашого елементарного невігластва: ви що, не розумієте, що швидкість звуку в системі, що рухається відносно спостерігача, що знаходиться в стані спокою відносно цієї системи вже буде залежати від швидкості руху системи ( відносно спостерігача)?
І що в цьому випадку виникне анізотропія швидкостей ?
Це шикарне формулювання.
Треба за це дати грьобану медальку.
Якщо система рухаєтся відносно спостерігача, який нерохомий відносно цієї системи, то ця ж система не рузається відносно спостерігача.
І ти ще береш нормуєш масу за відстанню і часом?
Кинь це. Розберись в елементарному, навчись формулювати думки. Закінч школу, прибери всебе в кімнаті. Допоможи мамі по хазяйству.
  • 1

#2082 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 11.10.2014 – 23:57

Перегляд дописукмв (11.10.2014 – 23:43) писав:

Це якось дивно - коли брехун вважає для себе образою той випадок, коли його на брехні зловили і доказово назвали брехуном.
І не бреши, Катоде, в черговий раз - я продемонстрував на прикладі з кульками механізм поширення поздовжньої хвилі.
І пояснив - оскільки звук є сам поздовжнім коливанням, то дуже подібне відбувається і при його поширенні: молекули повітря залишаються практично на своїх місцях.
А швидкість звуку на цій моделі я не визначав.
Коли маєш бажання якось це зробити - будь ласка: великому кораблю - велике плавання.
Да, і приведи цитату, будь ласка - де це я погоджувався з твойми міркуваннями про те, що швидкість звуку залежить від швидксоті джерела.
Я дозволю собі припустити, що начитавшись Ваших геніальних пояснень про те, що таке поздовжні хвилі, через зіткнення молекул, Катод завважує, що при передачі хвилі молекули (кульки) якраз не на місці, а ввесь час рухаються. Просто їх рух передається як естафета, але це звичайний рух МАТЕРІАЛЬНИХ об'єктів, для якого працює все.
Але оскільки Ви зволили не розв'язати задачу про кулемет, то я не знаю, можливо ми з Катодом помиляємось, що до руху куль, чи молекул, застосовні перетворення Галілея. А Ви не хочете нас просвітити і розв'язати задачу про кулемет, бо для Вас та задача дуже низька, вас ваблять дальші обрії оберненого часу в фракталах розміра атома.

Повідомлення відредагував kalamar: 11.10.2014 – 23:58

• 1

#2083 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 00:01

Перегляд дописукмв (11.10.2014 – 23:43) писав:

Це якось дивно - коли брехун вважає для себе образою той випадок, коли його на брехні зловили і доказово назвали брехуном.
І не бреши, Катоде, в черговий раз - я продемонстрував на прикладі з кульками механізм поширення поздовжньої хвилі.
І пояснив - оскільки звук є сам поздовжнім коливанням, то дуже подібне відбувається і при його поширенні: молекули повітря залишаються практично на своїх місцях.
А швидкість звуку на цій моделі я не визначав.
Коли маєш бажання якось це зробити - будь ласка: великому кораблю - велике плавання.
Да, і приведи цитату, будь ласка - де це я погоджувався з твойми міркуваннями про те, що швидкість звуку залежить від швидксоті джерела.
Спочатку приведи цитату де я казав що швидкість звуку залежить від швидкості джерела.
Кожен раз я тобі пишу. Що швидкість звуку в системі що рухається відносно середовища залежить від швидкості руху системи відносно середовища.
От і дарма доречі не визначав. Міг би визначити. Якби визначив, то і сталоб очевидно, що можна до швидкості звуку можна додавати швидкість руху системи.
  • 0

#2084 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 668 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 00:31

Перегляд дописуkalamar (11.10.2014 – 23:31) писав:

Доречі. Просто заради історичної справедливості. Перетворення Лоренца вивів Анрі Пуанкаре.

Перегляд дописуkalamar (11.10.2014 – 23:39) писав:

Я уже погодився із геніальністю написаного, бо тут не тільки фрактальна природа всесвіту, але і небачені досі методи аналізу розмірностей.
Але, розв'яжіть ті задачі. Адже для Вас то як два пальця ...

Опротестовуйте термін "перетворення Лоренца" де інде - навіть в Міжнародному бюро стандартів: прапор в руки - і вперед.
Я ж використовую загальноприйнятну їх назву.
Да . до речі - я справді допустив описку: слід було написати M = L 3 T -2
Надалі буду уважнішим - коли б не ця досадна описка з моєї вини, не було б ваших єхидних коментарів.
Та я все ж сумніваюсь - що ви зрозуміли суть написаного.
Бо коли б ви зрозуміли її - то самі змогли б зробити аналогічний висновок: в масштабах атома маса співвідношення маса/ час дещо інші, ніж в "нашому" часі.
Ну а коли ви не бачили і не зустрічались з подібними методами аналізу розмірностей - нічого не поробиш: такий з вас фізик.
А ваші "задачки" - я вже писав вам, куди вам слід їх помістити: на форумі є відповідний розділ.
Не хочете поміщати їх там - можете всунути їх куди вам заманеться: для вас це як два пальці ....

Перегляд дописуKatod (11.10.2014 – 23:57) писав:

Це шикарне формулювання.
Треба за це дати грьобану медальку.
Якщо система рухаєтся відносно спостерігача, який нерохомий відносно цієї системи, то ця ж система не рузається відносно спостерігача.
І ти ще береш нормуєш масу за відстанню і часом?
Кинь це. Розберись в елементарному, навчись формулювати думки. Закінч школу, прибери всебе в кімнаті. Допоможи мамі по хазяйству.

На рахунок медалей - не знаю: чіпляй їх собі які хочеш і куди хочеш.
Система не рухається - а звук в системі рухається.
А коли система прийде в рух - то з'явиться анізотропія: в напрямі руху системи швидкість звуку для нерухомого спостерігача буде більшою, в зворотньому - меншою.
За пораду, звичайно, спасибі, і за добро треба добром відповідати - пораджу і тобі: наведи нарешті лад в своїй свідомості - кинь брехати і флудити.
Повтори фізику - а то ти щось її призабув.

Перегляд дописуKatod (12.10.2014 – 00:01) писав:

Спочатку приведи цитату де я казав що швидкість звуку залежить від швидкості джерела.
Кожен раз я тобі пишу. Що швидкість звуку в системі що рухається відносно середовища залежить від швидкості руху системи відносно середовища.
От і дарма доречі не визначав. Міг би визначити. Якби визначив, то і сталоб очевидно, що можна до швидкості звуку можна додавати швидкість руху системи.

А я вже приводив мінімум десять разів - останній раз привів твою анімацію пану Каламареві.
А те, що ти пишеш про рух системи - то згадай: я ж тебе запитував - яку систему ти маєш на увазі?
А ти гордо відповів - а немає значення.
Що - тепер вже це має значення?
Дійшло нарешті?

Повідомлення відредагував кмв: 12.10.2014 – 00:20

• 0

#2085 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 00:32

Перегляд дописукмв (12.10.2014 – 00:19) писав:

На рахунок медалей - не знаю: чіпляй їх собі які хочеш і куди хочеш.
А коли система прийде в рух - то з'явиться анізотропія: в напрямі руху системи швидкість звуку для нерухомого спостерігача буде більшою, в зворотньому - меншою.
За пораду, звичайно, спасибі, і за добро треба добром відповідати - пораджу і тобі: наведи нарешті лад в своїй свідомості - кинь брехати і флудити.
Повтори фізику - а то ти щось її призабув.
це щось унікальне.
Спостерігач нерухомий відносно середовища?
  • 0

#2086 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 00:57

Перегляд дописуkalamar (11.10.2014 – 23:57) писав:

Я дозволю собі припустити, що начитавшись Ваших геніальних пояснень про те, що таке поздовжні хвилі, через зіткнення молекул, Катод завважує, що при передачі хвилі молекули (кульки) якраз не на місці, а ввесь час рухаються. Просто їх рух передається як естафета, але це звичайний рух МАТЕРІАЛЬНИХ об'єктів, для якого працює все.
Але оскільки Ви зволили не розв'язати задачу про кулемет, то я не знаю, можливо ми з Катодом помиляємось, що до руху куль, чи молекул, застосовні перетворення Галілея. А Ви не хочете нас просвітити і розв'язати задачу про кулемет, бо для Вас та задача дуже низька, вас ваблять дальші обрії оберненого часу в фракталах розміра атома.

Он воно як по вашому виходить: політ куль з кулемета є повною аналогією поширення звуку в повітрі!
Геніально - ну хто б міг подумати: джерело звуку випльовує з себе молекули - і вони як кулі летять і звук поширюють!
Ви довго думали - щоб до такої муті додуматись?
А фрактальна будова речовини ... боюсь, що для вас це занадто складно: ви он ніяк зрозуміти не можете - що швидкість звуку не залежить від швидкості джерела.
Все з кулемета стріляєте - і на лісапеті від бомб втікаєте.
Як кажуть, дай вам Бог щастя в останньому випадку - але коли вже втекли, то передихніть, а потім наново фізику перечитайте - знайдете для себе багато нового і до того вам невідомого.

Перегляд дописуKatod (12.10.2014 – 00:32) писав:

це щось унікальне.
Спостерігач нерухомий відносно середовища?

Дописався?

До речі - про фрактальну будову матерії - ну, і відповідно про фракталі.

Ось умовна фотографія атома водню з електроном на орбіті навколо нього:
Зображення

А ось фотографія об'єкту Хога - кільцевої галактики, що знаходиться на віддалі 600 млн.світлових років від Землі.
Зображення

Подібність не вражає?

Повідомлення відредагував кмв: 12.10.2014 – 00:59

• 0

#2087 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 01:06

Перегляд дописукмв (12.10.2014 – 00:57) писав:

Дописався?
Дай будьласка відповідь на запитання.
В цій тезі:

Перегляд дописукмв (12.10.2014 – 00:31) писав:

Нерухомий спостерігач не рухається відносно середовища розповсюдження звуку?
Чи він нерохомий відносно системи, яка рухається відносно середовища?
  • 0

#2088 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 01:29

Перегляд дописуKatod (12.10.2014 – 01:06) писав:

Дай будьласка відповідь на запитання.
В цій тезі:

Нерухомий спостерігач не рухається відносно середовища розповсюдження звуку?
Чи він нерохомий відносно системи, яка рухається відносно середовища?

Коли спостерігач нерухомий відносно системи - а сама система не рухається відносно спостерігача , то швидкість звуку в системі однакова в усіх напрямах.
Коли спостерігач нерухомий відносно системи - яка рухається, то знову ж швидкість звуку в системі однакова в усіх напрямах.
Коли спостерігач нерухомий відносно системи, що рухається - то для спостерігача з'являється анізторопія в швидкостях звуку - але тільки в тому випадку, коли спостерігач може визначати швидкість звуку в такій системі.
  • 0

#2089 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 01:45

Перегляд дописукмв (12.10.2014 – 01:29) писав:

Коли спостерігач нерухомий відносно системи - а сама система не рухається відносно спостерігача , то швидкість звуку в системі однакова в усіх напрямах.
Коли спостерігач нерухомий відносно системи - яка рухається, то знову ж швидкість звуку в системі однакова в усіх напрямах.
Коли спостерігач нерухомий відносно системи, що рухається - то для спостерігача з'являється анізторопія в швидкостях звуку - але тільки в тому випадку, коли спостерігач може визначати швидкість звуку в такій системі.
в мене виникає питання, чи є в тебе клепка в голові. Серйозно.
Думав спочатку запитаю, а як ця система рухається відносно середовища, в якому розповсюджується звук. Але ти мене знову "приємно здивував". Дивись:

і

Тобто, якщо в формулюванні "яка" замінити на "що" то з"явиться Анізотропія швидкостей звуку. І звичайно, ще треба щоб спостерігач міг визначити швидкість звуку :)
Я думаю, що, як той казав "в нас бували випадки" що деякі спостерігачі немогли :)

Навпроти мене зараз сидить і п"є молоко з караваєм вчитель фізики в відставці, і каже мені, щоб я не спілкувався з йолопами, і йшов спати. Я піду спати :)
  • 0

#2090 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 02:21

Перегляд дописуKatod (12.10.2014 – 01:45) писав:

в мене виникає питання, чи є в тебе клепка в голові. Серйозно.
Думав спочатку запитаю, а як ця система рухається відносно середовища, в якому розповсюджується звук. Але ти мене знову "приємно здивував". Дивись:

і

Тобто, якщо в формулюванні "яка" замінити на "що" то з"явиться Анізотропія швидкостей звуку. І звичайно, ще треба щоб спостерігач міг визначити швидкість звуку :)
Я думаю, що, як той казав "в нас бували випадки" що деякі спостерігачі немогли :)

Навпроти мене зараз сидить і п"є молоко з караваєм вчитель фізики в відставці, і каже мені, щоб я не спілкувався з йолопами, і йшов спати. Я піду спати :)

Думаю, що тобі має бути зрозуміло: якщо спостерігач нерухомий відносно системи, що рухається - то він знаходиться в цій системі.
Коли ти цього не здогадався - то в тебе дійсно тієї самої бракує.
  • 0

#2091 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 08:48

Перегляд дописукмв (12.10.2014 – 02:21) писав:

Думаю, що тобі має бути зрозуміло: якщо спостерігач нерухомий відносно системи, що рухається - то він знаходиться в цій системі.
Коли ти цього не здогадався - то в тебе дійсно тієї самої бракує.
він просто не рухається в цій системі.
Ще раз. В твоїх тезах немає жодної згадки про середовище, в якому розповсюджується звук, і система, чи спостерігач рухається відносно нього, чи ні.
І ще, це я буду довго згадувати. Бо це шикарно. Замінюючи прийменник один на інший, які мають однаковий зміст, в тебе міняється весь зміст.
Тепер, як думаєш, я думаю, що ти хоч в чомусь розбираєшся?
Звичайно, людина, яка думає, або виправилась, або не допустилаб такого.
  • 0

#2092 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6685 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 12.10.2014 – 09:09

Перегляд дописукмв (11.10.2014 – 20:03) писав:

Тому, що середовище складається з безлічі молекул - які в випадку нерухомого середовища ми можемо вважати нерухомими.
А оскільки (як показано вище) поширення звуку не пов'язане з переміщенням молекул, то швидкість їх буде рівна 0 - тобто: рухатиметься тільки саме джерело звуку, молекули ж залишаються нерухомими.
І в результаті джерело буде тільки частіше стикатися з молекулами - тобто частота звуку зміниться, а швидкість - ні.
Коли ж середовище рухається - то молекули вже будуть мати певну поступальну швидкість, яка доплюсується (або відніметься) від швидкості звуку.
фігня.

В світі немає нічого нерухомого. все рухається. Тут значення має тільки взаємно-відносний рух елементів середовища коливання. В кристалічній структурі кожен елемент на своєму місті. І газі чи рідині молекули рухаються відносно молекул. можуть бути всякі течії, де група молекул "строєм" рухається відносно інших молекул, і в такому випадку відносно зовнішньої системи відліку зону течії в середовищі можна вважати як окреме середовище, і швидкість поширення коливань буде різнитися в середовищі де є течія і де немає.

але немає ніякої різниці чи джерело коливань рухається назустріч молекулам середовища і зтикається з ними, чи середовище рухається назустріч джерелу коливань, і зтикається з ним. Крім того, властивість джерела коливань зтикатися з молекулами середовища абсолютно не обовязкова - теоретично можна розглядати джерело коливань з нульовою площею.

П.С. і таки так, ти не розумієш елементарного принципу вимірювання відносно системи відліку. чи система відліку рухається відносно середовища, чи середовище рухається відносно системи відліку - це одне і теж саме. І ще - система відліку вже точно не зтикається з молекулами середовища, система відліку не матеріальна.

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 12.10.2014 – 09:26

• 0

#2093 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 09:29

Опротестовуйте термін "перетворення Лоренца" де інде - навіть в Міжнародному бюро стандартів: прапор в руки - і вперед.
Я ж використовую загальноприйнятну їх назву.
Перетвореннями Лоренца їх назвав Пуанкаре, тож я не про назву говорю. Але в Лоренца була помилка і перетворення були наближені. І до Лоренца подібні перетворення розглядались Лармором.
Ті формули, якими ми тепер користуємось в 1905 році вивели незалежно Пуанкаре і Ейнштейн. Пуанкаре трохи раніше. І вони як дослідили їх структуру (Пуанкаре), так і дали фізичні міркування їх природи (Ейнштейн). Тобто, випаровуються ваші уявлення про перетворення Лоренца, які існували задовго до Ейнштейна.

Перегляд дописукмв (12.10.2014 – 00:57) писав:

Он воно як по вашому виходить: політ куль з кулемета є повною аналогією поширення звуку в повітрі!
Геніально - ну хто б міг подумати: джерело звуку випльовує з себе молекули - і вони як кулі летять і звук поширюють!
Ви довго думали - щоб до такої муті додуматись?
А фрактальна будова речовини ... боюсь, що для вас це занадто складно: ви он ніяк зрозуміти не можете - що швидкість звуку не залежить від швидкості джерела.
Все з кулемета стріляєте - і на лісапеті від бомб втікаєте.
Як кажуть, дай вам Бог щастя в останньому випадку - але коли вже втекли, то передихніть, а потім наново фізику перечитайте - знайдете для себе багато нового і до того вам невідомого.

Дописався?

До речі - про фрактальну будову матерії - ну, і відповідно про фракталі.

Ось умовна фотографія атома водню з електроном на орбіті навколо нього:
Зображення

А ось фотографія об'єкту Хога - кільцевої галактики, що знаходиться на віддалі 600 млн.світлових років від Землі.
Зображення

Подібність не вражає?
Чесно?
Не вражає.
Зображення

Зображення

Повідомлення відредагував kalamar: 12.10.2014 – 09:32

• 1

#2094 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6685 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 09:32

Озадачу вас знову :)
уявімо двосторонній фонарик, що рухається в вакуумі від одного світлочутливого елементу до іншого. в певний момент фонарик вмикається, і світить як вперед вздовж напрямку руху, так і назад. світлочутливі елементи попереду і позаду фіксують світло з фонарика. Виведіть формулу визначення часового інтервалу від вмикання фонарика до потрапляння світла на світлочутливі елементи, якщо відомі всі відстані. Яка буде швидкість світла відносно системи відліку, що рухається разом з фонариком?

І чому ця ситуація кардинально відрізняється від аналогічної ситуації зі звуком? :)

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 12.10.2014 – 09:34

• 0

#2095 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 09:41

Ну а коли ви не бачили і не зустрічались з подібними методами аналізу розмірностей - нічого не поробиш: такий з вас фізик.
Я теоретик, і завжди працюю в одиницях, де стала Планка рівна 1, але не так хвацько. Тому вважаю, що по геніальності те, що ви робите тут, поступається хіба геніальності вашого розв'язку цієї задачі, коли ви спочатку підставили при визначенні швидкості звуку не ту відстань в формулу, а потім проігнорували гордим мовчанням єхидні запитання про надзвуковий рух платформи. Так тримати, головне пам'ятати слово фулд і те, що вас кличуть незатьмарені молодильні обрії субатомних фракталів!

Повідомлення відредагував kalamar: 12.10.2014 – 09:43

• 1

#2096 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 11:17

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (12.10.2014 – 09:32) писав:

Озадачу вас знову :)
уявімо двосторонній фонарик, що рухається в вакуумі від одного світлочутливого елементу до іншого. в певний момент фонарик вмикається, і світить як вперед вздовж напрямку руху, так і назад. світлочутливі елементи попереду і позаду фіксують світло з фонарика. Виведіть формулу визначення часового інтервалу від вмикання фонарика до потрапляння світла на світлочутливі елементи, якщо відомі всі відстані. Яка буде швидкість світла відносно системи відліку, що рухається разом з фонариком?

І чому ця ситуація кардинально відрізняється від аналогічної ситуації зі звуком? :)
Світло трухається із швидкістю С і відносно ліхтарика, і відносно платформи. Звук рухається із швидкістю звуку тільки відносно платформи.
Хай ліхтарик вмикається посередині.

Спочатку дивимось із платформи. І світло, і звук одночасно дійдуть до елементів. Час , половина довжини платформи поділена швидкість. Через я позначив половину довжини платформи.

Тепер дивимось з ліхтарика. Відносно ліхтарика вперед швидкість звуку , а назад (ліхтарик наче наздоганяє випущену вперед хвилю, і тікає від випущеної назад) Через с я позначив тут швидкість звуку, через v швидкість ліхтарика. Але водночас елемент попереду ліхтарика рухається до ліхтарика, а елемент позаду рухається від ліхтарика. Позначимо через час, за який випущена вперед звукова хвиля дійде до елемента, а через час, за який випущена назад хвиля дійде до елемента.
За час хвиля в системі ліхтарика пройде відстань , а елемент попереду наблизиться до ліхтарика на відстань .
Щоб знайти час розділимо відстань, яку пройде звук до зіткнення з елементом, на швидкість звуку.
Відстань до зіткнення , тобто це різниця половини довжини платформи і відстані, на яку наблизиться до ліхтарика елемент на кінці платформи за інтервал часу між вмиканням і попаданням звуку на кінцевий елемент.
Швидкість звуку в системі ліхтарика .
Отже час . І з цього рівняння знайдемо час . Цей час рівний часу, який спостерігався в системі відліку платформи, що, власне, і треба було очікувати, оскільки інтервал часу в перетвореннях Галілея інваріантний. (В класичній фізиці інтервали часу між подіями не залежать від того, в якій системі ви їх міряєте).

Аналогічно розглядається рух звуку назад.
Щоб знайти час розділимо відстань, яку пройде звук до зіткнення з елементом, на швидкість звуку.
Відстань до зіткнення , тобто це сума половини довжини платформи і відстані, на яку віддалиться від ліхтарика елемент на кінці платформи за інтервал часу між вмиканням і попаданням звуку на кінцевий елемент.
Швидкість звуку в системі ліхтарика .
Отже час . І з цього рівняння знайдемо час .

Тепер до свтла перейдемо. А для світла, на відміну від звуку, швидкість с не тільки в системі платформи, а і в системі ліхтарика.
Тому.
Щоб знайти час розділимо відстань, яку пройде світло до зіткнення з елементом, на швидкість світла.
Відстань до зіткнення , тобто це сума половини довжини платформи і відстані, на яку наблизиться до ліхтарика елемент на кінці платформи за інтервал часу між вмиканням і попаданням світла на кінцевий елемент.
Швидкість світла в системі ліхтарика .
Отже час . І з цього рівняння знайдемо час .

Щоб знайти час розділимо відстань, яку пройде світло до зіткнення з елементом, на швидкість світла.
Відстань до зіткнення , тобто це сума половини довжини платформи і відстані, на яку віддалиться від ліхтарика елемент на кінці платформи за інтервал часу між вмиканням і попаданням світла на кінцевий елемент.
Швидкість світла в системі ліхтарика .
Отже час . І з цього рівняння знайдемо час . Завважте, що тепер і вийшли різні.

Тобто, світло в системі ліхтарика приходить до елементів не одночасно, тоді як в системі платформи - одночасно. Це те, що називається відносністю одночасності. В СТВ одночасність подій не абсолютна, і залежить від системи відліку, з якої події спостерігаються, що веде до дуже далеких наслідків.

Повідомлення відредагував kalamar: 12.10.2014 – 11:29

• 2

#2097 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6685 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 12:56

воу-воу, полегше, як то кажуть!
що там у вакуумі робить платформа, і яка ще швидкість звуку від фонарика?! :))) розслабся і не пхай в одну купу різні задачі :)

Давай простіше - дві задачі: рух фонарика в вакуумі від фотоелемента до фотоелемента, і рух акустичної системи в повітрі від мікрофона до мікрофона.

1) про повітря і звук: акустична система має нульову площу і не впливає на рух середовища, лиш завдає йому коливань.
якщо систему відліку привязати до АС, то в цій системі відліку рухатись буде середовище. швидкість поширення коливань в середовищі векторно додається до швидкості середовища. В момент, коли АС рівновіддалена від обох мікрофонів згенерована звукова хвиля дійде до обох мікрофонів одночасно, хоча швидкість звуку буде різна в різних напрямах. тому що, за час, поки звукова хвиля дійде вперед з меншою швидкістю, мікрофон наблизиться, і поки звукова хвиля дійде до мікрофона позаду з більшою швидкістю - мікрофон віддалиться. швидкість звуку в різних напрямах різна, а інтервал часу - однаковий, бо змінюється відстань за час руху хвилі.

2) про вакуум і світло: в системі відліку відносно фонарика за час руху світлової хвилі фотоелемент попереду наблизиться, а фотоелемент позаду - віддалиться. нагадую, світлова хвиля була запущена в той момент коли фонарик був посередині між фотоелементами. чи рухається середовище коливання відносно системи відліку? ні! бо ми його заборонили. середовища немає!
бо якби у нас було середовище, то в системі відліку привязаній до фонарика нам би довелося додати швидкість хвилі до швидкості середовища. а у нас один і той же промінь світла в системі відліку відносно фонарика і в системі відліку відносно фотоелемента має одинакову швидкість, незважаючи на те що ми знаємо різницю швидкостей цих систем відліку.

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 12.10.2014 – 13:17

• 1

#2098 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 13:23

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (12.10.2014 – 12:56) писав:

воу-воу, полегше, як то кажуть!
що там у вакуумі робить платформа, і яка ще швидкість звуку?! :))) розслабся і не пхай в одну купу різні задачі :)
Твої слова? Чи барабашки дописали?

Цитата

Отримав повну відповідь де одночасно одержані формули і для випадку світла, і для випадку звуку, і видно, де і яка різниця. Розглядай платформу в повітрі. В повітрі швидкість світла майже така, як і в вакуумі, і причепи бібікало до ліхтарика.

1) про повітря і звук: акустична система має нульову площу і не впливає на рух середовища, лиш завдає йому коливань.
якщо систему відліку привязати до АС, то в цій системі відліку рухатись буде середовище. швидкість поширення коливань в середовищі векторно додається до швидкості середовища. В момент, коли АС рівновіддалена від обох мікрофонів згенерована звукова хвиля дійде до обох мікрофонів одночасно, хоча швидкість звуку буде різна в різних напрямах. тому що, за час, поки звукова хвиля дійде вперед з меншою швидкістю, мікрофон наблизиться, і поки звукова хвиля дійде до мікрофона позаду з більшою швидкістю - мікрофон віддалиться. швидкість звуку в різних напрямах різна, а інтервал часу - однаковий, бо змінюється відстань за час руху хвилі.
Так, то добре видно з формул.

2) про вакуум і світло: в системі відліку відносно фонарика за час руху світлової хвилі фотоелемент попереду наблизиться, а фотоелемент позаду - віддалиться. нагадую, світлова хвиля була запущена в той момент коли фонарик був посередині між фотоелементами. чи рухається середовище коливання відносно системи відліку? ні! бо ми його заборонили. середовища немає!
бо якби у нас було середовище, то в системі відліку привязаній до фонарика нам би довелося додати швидкість хвилі до швидкості середовища. а у нас один і той же промінь світла в системі відліку відносно фонарика і в системі відліку відносно фотоелемента має одинакову швидкість, незважаючи на те що ми знаємо різницю швидкостей цих систем відліку.
Правильно!! Середовища немає, а є другий постулат, який говорить, що швидкість світла с. Звідси і танцює вся СТВ.

Повідомлення відредагував kalamar: 12.10.2014 – 13:24

• 0

#2099 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6685 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 13:32

Бо тут фокус в тому, як вимірювати.
як ми виміряємо той час, який шла світлова хвиля від фонарика до обох фотоелементів?
два фотоелементи нерухомі один відносно одного. значить годинник у них іде однаково. якщо ми домовимося, що фонарик випустить промінь через певний проміжок часу після запуску, а потім запустимо фонарик, то його годинник вже буде йти інакше. і через заданий інтервал часу по годиннику фонарика, він не буде знаходитись посередині між фотоелементами, і тому і шлях світлової хвилі буде різним, і тому буде різний інтервал часу.
не тому що середовище рухається або не рухається відносно системи відліку, а тому що відлік часу в системі відліку фонарика буде відрізнятися від відліку часу в системі відліку фотоелементів, а тому і точка в якій фонарик рівновіддалений до фотоелементів в системі фонарика відрізняється від точки в якій фонарик рівновіддалений від фотоелементів у системі фотоелемента.
  • 1

#2100 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 12.10.2014 – 14:06

Перегляд дописуKatod (12.10.2014 – 08:48) писав:

він просто не рухається в цій системі.
Ще раз. В твоїх тезах немає жодної згадки про середовище, в якому розповсюджується звук, і система, чи спостерігач рухається відносно нього, чи ні.
І ще, це я буду довго згадувати. Бо це шикарно. Замінюючи прийменник один на інший, які мають однаковий зміст, в тебе міняється весь зміст.
Тепер, як думаєш, я думаю, що ти хоч в чомусь розбираєшся?
Звичайно, людина, яка думає, або виправилась, або не допустилаб такого.

Ну. коли ти вже на граматику перейшов, Катоде - продемонструю тобі, як заміна слів місцями призводить до повної заміни змісту і суті речення.
Отже, коли я скажу: "дурень ти" - то це буде ствердження.
Коли ж я скажу так: "ти дурень?" - то це вже буде запитання.

Перегляд дописуkalamar (12.10.2014 – 09:41) писав:

Я теоретик, і завжди працюю в одиницях, де стала Планка рівна 1, але не так хвацько. Тому вважаю, що по геніальності те, що ви робите тут, поступається хіба геніальності вашого розв'язку цієї задачі, коли ви спочатку підставили при визначенні швидкості звуку не ту відстань в формулу, а потім проігнорували гордим мовчанням єхидні запитання про надзвуковий рух платформи. Так тримати, головне пам'ятати слово фулд і те, що вас кличуть незатьмарені молодильні обрії субатомних фракталів!

Ну невже вам як теоретику так важко абстрагуватись - і перейти до випадку використання тільки однієї розмірності - довжини і для розмірів, і для часу, і для маси?
Кожному зрозуміло: для визначення довжини використовуємо тільки одиниці довжини.
Для визначення маси використаємо питому щільність - тоді маса рівна обєму, помноженому на цю щільність.
Об'єм визначаємо з використанням одиниці довжини - приймемо в нульовому наближенні, що щільність всіх тіл однакова і рівна 1 - тобто безрозмірна.
В результаті ми і масу звели до все тієї ж одиниці довжини.
Для визначення часу використовуємо часову вісь взагалі то безконечної довжини -тоді тривалість проміжків часу на цій осі будуть визначатись довжиною відрізків.
Проградуюємо вісь часу в одиницях часу і одночасно в одиницях довжини - і будемо використовувати замість одиниць часу одиниці довжини.
Все - в результаті ми отримали аналогічне.
Невже так важко до цього додуматись?

Повідомлення відредагував кмв: 12.10.2014 – 14:07

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних