Перейти до вмісту

Спеціальна Теорії Відносності vs. Квантова Теорія

Повідомлень в темі: 4451

#2021 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 668 повідомлень

Відправлено 04.10.2014 – 23:20

Перегляд дописуKatod (04.10.2014 – 22:25) писав:

от тепер ще цікавіше, яким боком Ріманів простір заповнює все що між атомами і молекулами.
Є розмови по суті. Коли мова йде про те, що є між молекулами, то мають наувазі вакуум, а не якусь абстракцію. Чи ти весь час під простором мав наувазі Ріманів простір?
Є ж різні простори, якщо вже про це пішла мова, є різні геометрії, багато з них використовуються в фізиці. А казати, що простір між молекулами заповнює простір, це неправильно, казати що цей прострі щей рімановий, теж неправильно.

Коли говорять по суті - то просто говорять: простір.
І всім все ясно - він нематеріальний, і його можна вакуумом назвати.
Це щось міняє?
І, до речі - де це ви вичитали в мене щось про геометрію простору між молекулами?

Перегляд дописуKatod (04.10.2014 – 22:25) писав:

За західною традицією фотон квант поля, я звик називати його матерією.
І Каламар не пропонував використовувати, він казав про західну традицію, там є поле і матерія, в сенсі речовина. Чомусь ти пропустив в своїх запитаннях спогад про поле.

Пан Каламр чітко відповів: фотон - це не речовина.
Подальше - з ним уточнюйте.

Перегляд дописуKatod (04.10.2014 – 23:09) писав:

це не розв"язок, це якась відмазка.
І я вже відповідав, що це відповідь неправильна. В мене в задачі чітко написано що все відбуваєтсья не "в" а "на". І для контролю, я задавав цю задачку ряду людей, дехто з фізичною освітою, дехто з технічною, різного віку, вони всі правильно її розв"язали, дехто навіть дав загальну відповідь для будьякого напрямку руху відносно середовища.
Потім же ж ти сам "придумав" задачу яку прийшлось допридумувати, бо ти неміг написати, як там визначають швидкість звуку. Писав відмазки. В кінці кінців твоя задача звелася до моєї задачі. Яку ти не розв"язав.
Чого не має, це ж задачка на ефект доплера.

Не знаю, чи ви відповіді не зрозуміли, чи це - черговий ваш флуд, але то - ваші проблеми: вирішуйте їх самі - я вам вже пояснював декілька разів.

Повідомлення відредагував кмв: 04.10.2014 – 23:20

• 0

#2022 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 05.10.2014 – 00:10

Перегляд дописукмв (04.10.2014 – 23:20) писав:

Коли говорять по суті - то просто говорять: простір.
І всім все ясно - він нематеріальний, і його можна вакуумом назвати.
Це щось міняє?
І, до речі - де це ви вичитали в мене щось про геометрію простору між молекулами?
так виходить. Спочатку ти пишеш про "простір" між молекулами і атомами, потім пишеш про Рімановий простір. В психіатрії це називається шизофазія.
вакуум матеріальний. Його можна зафіксувати, він має властивості. Я дотримуюся радянського пдходу до матерії, він досить зручний.
Все що можна поміряти, все матерія.

Пан Каламр чітко відповів: фотон - це не речовина.
Подальше - з ним уточнюйте.
:)
Він надав цитату з англійської вікіпедії. Доречі, на твою репліку. Ти що, її не читав?
якщо забув, мова йшла про фізичний рівень симафорної системи передачі інформації, я її навів.

Не знаю, чи ви відповіді не зрозуміли, чи це - черговий ваш флуд, але то - ваші проблеми: вирішуйте їх самі - я вам вже пояснював декілька разів.
це не моя проблема. Швидше твоя. Якщо ти ще школяр, і не можеш розв"язати елементарну задачу з фізики, то це сильно обмежує спектр вузів, в які можеш поступити.
Якщо ти вже закінчив школу, то знову ж таки, не тільки неможливість розв"язати, але й відсутність інтенції до цього виглядає як загроза ранньої проблеми з пам"яттю.
  • 0

#2023 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 05.10.2014 – 00:37

Перегляд дописуKatod (05.10.2014 – 00:10) писав:

так виходить. Спочатку ти пишеш про "простір" між молекулами і атомами, потім пишеш про Рімановий простір. В психіатрії це називається шизофазія.
вакуум матеріальний. Його можна зафіксувати, він має властивості. Я дотримуюся радянського пдходу до матерії, він досить зручний.

Коли в тебе так виходить - то в тебе та проблема, про яку ти пишеш: сам сказав.
Отож, вирішуй і її.
А твоя остання сентенція ... знаєш, я ще таких дурниць ні від кого не чув!
Ти вже остаточно дописався: Все, що можна поміряти - все матерія!
Просвіти нас, незнаючих і невмілих - розкажи про матерію температури і матерію швидкості, та не забудь спочатку промовити слово про матерію, з якої простір складається - а то міряють, понімаєш, віддаль від Землі до Місяця (чи Сонця - чи до якихось галактик) - а не понімают, что все це - матерія.

Він надав цитату з англійської вікіпедії. Доречі, на твою репліку. Ти що, її не читав?
якщо забув, мова йшла про фізичний рівень симафорної системи передачі інформації, я її навів.

Звязуйся з паном Каламарем - і вияснюйте, хто як сказав, хто як зрозумів - і що з того всього вийде.

це не моя проблема. Швидше твоя. Якщо ти ще школяр, і не можеш розв"язати елементарну задачу з фізики, то це сильно обмежує спектр вузів, в які можеш поступити.
Якщо ти вже закінчив школу, то знову ж таки, не тільки неможливість розв"язати, але й відсутність інтенції до цього виглядає як загроза ранньої проблеми з пам"яттю.

Твоя, Катоде - твоя: так з твоїх відповідей виходить.
  • 0

#2024 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.10.2014 – 00:56

Перегляд дописукмв (05.10.2014 – 00:37) писав:

Коли в тебе так виходить - то в тебе та проблема, про яку ти пишеш: сам сказав.
Отож, вирішуй і її.
А твоя остання сентенція ... знаєш, я ще таких дурниць ні від кого не чув!
Ти вже остаточно дописався: Все, що можна поміряти - все матерія!
Просвіти нас, незнаючих і невмілих - розкажи про матерію температури і матерію швидкості, та не забудь спочатку промовити слово про матерію, з якої простір складається - а то міряють, понімаєш, віддаль від Землі до Місяця (чи Сонця - чи до якихось галактик) - а не понімают, что все це - матерія.
відстані і швидкості це звичайно не матерія, це фізичні величини, але ми їх можемо поміряти тільки для матеріальних об"єктів. Відстані між нематеріальними тілами ти виміряти не зможеш.
Щоб ти не так сильно радів, давай я напишу так: фізичні параметри можна поміряти тільки в матеріальних тіл.
І термін "простір" я б ще обговорив, бо з розмови незрозуміло що ти маєш наувазі, то він просто певне місце, а то він Рімановий простір.

Перегляд дописукмв (05.10.2014 – 00:37) писав:

Твоя, Катоде - твоя: так з твоїх відповідей виходить.
як скажеш.
Але дискусія, якщо вона буде продовжина, постійно буде апелювати до твоєї неможливості розв"язати всі 3 задачі. Твою задачу я об"єднав зі своєю.
А третя, це задача про постійне джерело звуку і мікрофони
  • 0

#2025 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 05.10.2014 – 01:19

Перегляд дописуKatod (05.10.2014 – 00:56) писав:

відстані і швидкості це звичайно не матерія, це фізичні величини, але ми їх можемо поміряти тільки для матеріальних об"єктів. Відстані між нематеріальними тілами ти виміряти не зможеш.
Щоб ти не так сильно радів, давай я напишу так: фізичні параметри можна поміряти тільки в матеріальних тіл.
І термін "простір" я б ще обговорив, бо з розмови незрозуміло що ти маєш наувазі, то він просто певне місце, а то він Рімановий простір.
як скажеш.
Але дискусія, якщо вона буде продовжина, постійно буде апелювати до твоєї неможливості розв"язати всі 3 задачі. Твою задачу я об"єднав зі своєю.
А третя, це задача про постійне джерело звуку і мікрофони

Ну ти даєш, Катоде!
Я ж тобі вже не раз говорив: подумай спочатку - зрозумій, про що мова ведеться - і тільки потім пиши.
А ти напишеш ..... а потім починаєш: та я не те, і не те - а задачки ти мої не розв'язав!
І коли це не флуд : ти не здатен розв'язати мої задачі, але твою задачу я об'єднав з своєю - то що тоді флуд?
  • 0

#2026 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 05.10.2014 – 04:18

Я тут пропустив: ти, Катоде ще одну .... видав: вакуум матеріальний!
Повний абзац - як ти до такого додумався?
Щоб ти не крутився - як вюн, процитую вій пост:

Що з тобою робиться?

Повідомлення відредагував кмв: 05.10.2014 – 04:22

• 0

#2027 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.10.2014 – 08:36

Перегляд дописукмв (05.10.2014 – 01:19) писав:

Ну ти даєш, Катоде!
Я ж тобі вже не раз говорив: подумай спочатку - зрозумій, про що мова ведеться - і тільки потім пиши.
А ти напишеш ..... а потім починаєш: та я не те, і не те - а задачки ти мої не розв'язав!
І коли це не флуд : ти не здатен розв'язати мої задачі, але твою задачу я об'єднав з своєю - то що тоді флуд?
а ти, що, забув?
доречі, да, було 5 задач.
Якщо ти незвернв увагу, то твоя задача, яку ти не доформулював, аналогічна моїй, там доданий ще один спостерігач, і нічого не сказано про метод визначення швидкості звуку.
Ти своїми здивуваннями тільки погіршуєш своє становище. Немає конструктивної дискусії, тільки наші аргументи, і твої здивовані вигуки.
Дай правильну відповідь хочаб на якусь задачку.

Перегляд дописукмв (05.10.2014 – 04:18) писав:

Що з тобою робиться?
ні мною все ок. Якщо ти не зрозумів мій підхід, то це не до мене. Я вже писав що вакуум має властивості, і їх можна поміряти, і вакуум можна зафіксувати, тому він матеріальний. Доречі я це писав раніше про матеріальність вакууму, чому ти тільки зараз мені це нагадав.
  • 0

#2028 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4205 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 05.10.2014 – 10:52

Перегляд дописукмв (04.10.2014 – 23:07) писав:

Пане Каламаре - я би вам порадив, щоб ви спочатку зрозуміли вами прочитане.
І - для подальшого: попробуйте зрозуміти дуже просту річ - і в теорії гравітації Ньютона простір також викривлений.
От тому, що ви кидаєте такі перли, я не думаю, що нам є сенс до ЗТВ переходити. :wink2:

І не потрібно 6 сторінок виведенню формул присвячувати - щоб це розуміти: потрібно своїм розумом жити - ну, і фізику розуміти.
Зубрити, звичайно, можна - в кінцевому результаті кількість перейде в якість - але є принципова різниця між розумінням ( суті) і зазубрюванням: ви зазубрили, вбили собі в свідомість - а суті так і не зрозуміли.
Навряд чи у вас кількість в якість перейде, так і не вивчитесь готовою формулою користатись.

Простіше кажучи - ви не своїм, а чужим розумом живете: "просвіщаєте" тут всіх про свій "оригінальний метод виведення формули Доплера шляхом "галілеєвського додавання" - а навіть не пробуєте зрозуміти, що це додавання не може бути застосоване до поширення звуку (ну - і світла).
Чому?
Ви пробелькотали щось про нематеріальність хвиль, я вас послав з таким поясненням до праматерії, і знову запитую.
Чому?
Конкретно чому, а не через праматерію.
Конкретно, це розглядаєте рухому відносно середовища систему відліку, показуєте, звідки там беруться перетворення Галілея, і показуєте конкретно де, на якому етапі, в виводі перетворень Галілея використовується щось, що, на вашу думку, унеможливлює використання перетворень для хвиль.
Так треба то доводити, але доконати того вам буде неможливо, бо ніде в перетвореннях Галілея нема ніяких обмежень, щодо хвиль.
Вам обмеження там якісь привиділись через заповненість голови праматерією і нездатність до точного мислення.

Повідомлення відредагував kalamar: 05.10.2014 – 10:53

• 1

#2029 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4205 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 05.10.2014 – 12:22

Перегляд дописукмв (05.10.2014 – 04:18) писав:

Що з тобою робиться?

Цитата

Материя – бесконечное множество всех сосуществующих в мире объектов и систем, совокупность их свойств и связей, отношений и форм движения. Она включает в себя не только непосредственно наблюдаемые объекты и тела природы, но и все те, которые не даны человеку в его ощущениях.

Неотъемлемым свойством материи является движение. Движение материи представляет собой любые изменения, происходящие с материальными объектами в результате их взаимодействий. В природе наблюдаются различные виды движения материи: механическое, колебательное и волновое, тепловое движение атомов и молекул, равновесные и неравновесные процессы, радиоактивный распад, химические и ядерные реакции, развитие живых организмов и биосферы.

На современном этапе развития естествознания исследователи различают следующие виды материи: вещество, физическое поле и физический вакуум.

Вещество представляет собой основной вид материи, обладающий массой покоя. К вещественным объектам относят: элементарные частицы, атомы, молекулы и многочисленные образованные из них материальные объекты. Свойства вещества зависят от внешних условий и интенсивности взаимодействия атомов и молекул, что и обусловливает различные агрегатные состояния веществ.

Физическое поле представляет собой особый вид материи, обеспечивающий физическое взаимодействие материальных объектов и их систем. К физическим полям исследователи относят: электромагнитное и гравитационное поля, поле ядерных сил, волновые поля, соответствующие различным частицам. Источником физических полей являются частицы.

Физический вакуум – это низшее энергетическое состояние квантового поля. Этот термин был введен в квантовую теорию поля для объяснения некоторых процессов. Среднее число частиц – квантов поля – в вакууме равно нулю, однако в нем могут рождаться частицы в промежуточных состояниях, существующие короткое время.
Ось пострадянський підхід. Як бачите, на пострадянському просторі вакуум матеріальний.
Вам же розповіли, що на пострадянському просторі все, що цікавить фізику, то матерія. Так, то беззмістовно, в тому нема сенсу, бо слова розділяють, і якщо слово матерія служить для позначення всього, то воно в фізиці стає абсолютно не потрібним.
Поняття матерії не є фізичне. Західна хвілозофія виходить з дієслова бути, тому в них матерія, східна - з дієслова ставати, тому там Дао, процес. Для них вакум то Дао. Філософія то суперечки про значення слів, що ви і Катод тут вчергове доводите.
Матерія, то насправді предмет релігії, в неї можна тільки вірити, або не вірити. :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 05.10.2014 – 12:25

• 1

#2030 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.10.2014 – 13:02

Перегляд дописуkalamar (05.10.2014 – 12:22) писав:

Ось пострадянський підхід. Як бачите, на пострадянському просторі вакуум матеріальний.
Вам же розповіли, що на пострадянському просторі все, що цікавить фізику, то матерія. Так, то беззмістовно, в тому нема сенсу, бо слова розділяють, і якщо слово матерія служить для позначення всього, то воно в фізиці стає абсолютно не потрібним.
Поняття матерії не є фізичне. Західна хвілозофія виходить з дієслова бути, тому в них матерія, східна - з дієслова ставати, тому там Дао, процес. Для них вакум то Дао. Філософія то суперечки про значення слів, що ви і Катод тут вчергове доводите.
Матерія, то насправді предмет релігії, в неї можна тільки вірити, або не вірити. :wink2:
згоден, але мені слово "матерія" і сенс, який я в нього вкладаю, подобається.
  • 0

#2031 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 05.10.2014 – 14:44

Перегляд дописуKatod (05.10.2014 – 08:36) писав:

а ти, що, забув?
доречі, да, було 5 задач.
Якщо ти незвернв увагу, то твоя задача, яку ти не доформулював, аналогічна моїй, там доданий ще один спостерігач, і нічого не сказано про метод визначення швидкості звуку.
Ти своїми здивуваннями тільки погіршуєш своє становище. Немає конструктивної дискусії, тільки наші аргументи, і твої здивовані вигуки.
Дай правильну відповідь хочаб на якусь задачку.

Флудиш і не перестаєш, Катоде.
Пости від вас обидвох я читаю - і константую, що це флуд.
І нічим іншим вони бути і не можуть - наочно демнострую: ви згодні з Хайкіним (швидкість звуку не залежить від швидкості джерела) - і не згодні зі мною (а я ж те саме кажу - швидкість звуку не залежить від швидкості джерела).
Коли це не флуд - то що таке тоді флуд?
Я вам про це вже втретє кажу.
Так що не потрібно - що я на них уваги не звертаю.
А по відношенні до задач ти, Катоде, аналогічно поступаєш: просто флудиш, що я не розв'язав їх.
Флудь і далі - що з тобою зробиш, коли ти - флудер закінчений і нічого крім флуду не пишеш?

Перегляд дописуKatod (05.10.2014 – 08:36) писав:

Перегляд дописуkalamar (05.10.2014 – 12:22) писав:

ні мною все ок. Якщо ти не зрозумів мій підхід, то це не до мене. Я вже писав що вакуум має властивості, і їх можна поміряти, і вакуум можна зафіксувати, тому він матеріальний. Доречі я це писав раніше про матеріальність вакууму, чому ти тільки зараз мені це нагадав.

Перегляд дописуKatod (05.10.2014 – 13:02) писав:

згоден, але мені слово "матерія" і сенс, який я в нього вкладаю, подобається.

Термін "вакуум" завжди,в усі часи і всюди мав і має одне фізичне розуміння: це - порожній простір, в якому повністю відсутня матерія (ваша речовина, пане Каламаре).
Ващої з Катодом хвільзофії тут не вживайте: залищайте те, що вам подобається для себе - тут ми про фізику мову ведемо.

Перегляд дописуkalamar (05.10.2014 – 10:52) писав:

От тому, що ви кидаєте такі перли, я не думаю, що нам є сенс до ЗТВ переходити. :wink2:

Панен Каламаре, коли ви почнете доказувати, що Земля має форму чомодана - тоді на цей ваш перл всі увагу звернуть.

Перегляд дописуkalamar (05.10.2014 – 10:52) писав:

Навряд чи у вас кількість в якість перейде, так і не вивчитесь готовою формулою користатись.
Чому?
Ви пробелькотали щось про нематеріальність хвиль, я вас послав з таким поясненням до праматерії, і знову запитую.
Чому?
Конкретно чому, а не через праматерію.
Конкретно, це розглядаєте рухому відносно середовища систему відліку, показуєте, звідки там беруться перетворення Галілея, і показуєте конкретно де, на якому етапі, в виводі перетворень Галілея використовується щось, що, на вашу думку, унеможливлює використання перетворень для хвиль.
Так треба то доводити, але доконати того вам буде неможливо, бо ніде в перетвореннях Галілея нема ніяких обмежень, щодо хвиль.
Вам обмеження там якісь привиділись через заповненість голови праматерією і нездатність до точного мислення.

Типовий ваш флуд - ніхто тут ні про праматерію, ні про нематеріальність хвилі, ні про те - що звук є рухомою відносно сереловища системою відліку не говорить.
І це ж треба таку муть написати: звук є рухомоювідносно середовища системою відліку!
Ви коли небудь почнете давати конкретні відповіді на ті питання, що вам завдають?

Повідомлення відредагував кмв: 05.10.2014 – 14:45

• 0

#2032 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.10.2014 – 22:32

Перегляд дописукмв (05.10.2014 – 14:44) писав:

Флудиш і не перестаєш, Катоде.
Пости від вас обидвох я читаю - і константую, що це флуд.
І нічим іншим вони бути і не можуть - наочно демнострую: ви згодні з Хайкіним (швидкість звуку не залежить від швидкості джерела) - і не згодні зі мною (а я ж те саме кажу - швидкість звуку не залежить від швидкості джерела).
Коли це не флуд - то що таке тоді флуд?
Я вам про це вже втретє кажу.
Так що не потрібно - що я на них уваги не звертаю.
А по відношенні до задач ти, Катоде, аналогічно поступаєш: просто флудиш, що я не розв'язав їх.
Флудь і далі - що з тобою зробиш, коли ти - флудер закінчений і нічого крім флуду не пишеш?
це не флуд.
ти ж не можеш визначити швидкість звуку в системі, що рухаєтся відносно середовища, в якому розповсюджуєтсья звук, бо не можеш перейти від системи координат пов"язаної з середовищем до системи координат пов"язаної з джерелом-приймачем.

щодо задач, я кажу що ти їх не розв"язав, на жодну задачу ти не дав правильну відповідь, навіть на задачу з літаком, другу. А на третю задачу, твою, мною модифіковану, ти дав формулу, в якій ніяк не можеш виправити помилки, та ще й ця формула неправильна, і не відповідає на питання задачі.
Доречі, це і є флуд, коли на питання, яка буде швидкість звуку в рухомій системі координат, починають казати, що там буде ефект Доплера. Та ще й там для рухомої системи координат не буде ефекту доплера.

Нагадаю, що ці задачки почалися з того, що я хотів пояснити, чому Майкельсон і Морлі зробили свій експеримент.
  • 0

#2033 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 05.10.2014 – 23:07

Перегляд дописуKatod (05.10.2014 – 22:32) писав:

це не флуд.
ти ж не можеш визначити швидкість звуку в системі, що рухаєтся відносно середовища, в якому розповсюджуєтсья звук, бо не можеш перейти від системи координат пов"язаної з середовищем до системи координат пов"язаної з джерелом-приймачем.

щодо задач, я кажу що ти їх не розв"язав, на жодну задачу ти не дав правильну відповідь, навіть на задачу з літаком, другу. А на третю задачу, твою, мною модифіковану, ти дав формулу, в якій ніяк не можеш виправити помилки, та ще й ця формула неправильна, і не відповідає на питання задачі.
Доречі, це і є флуд, коли на питання, яка буде швидкість звуку в рухомій системі координат, починають казати, що там буде ефект Доплера. Та ще й там для рухомої системи координат не буде ефекту доплера.

Нагадаю, що ці задачки почалися з того, що я хотів пояснити, чому Майкельсон і Морлі зробили свій експеримент.

Катоде, швидкість від джерела звуку, яке рухається відносно повітря визначається елементарно просто.
Ось тобі уяний експеримент: рівна залізнична колія, в точці1 котрої знаходиться спостерігач - а на певній віддалі від нього в точці 2 знаходиться платформа, на якій закріплені джерело світла і джерело звуку.
Віддаль між точками відома - в певний момент часу одночасно включається джерело звуку і джерело світла.
Спостерігач засікає час час спалаху - потім час, коли він почув звук і по відомій віддалі і різниці часу визначає швидкість звуку.
Потім платформа віддаляється назад - розганяється і їде з постійною швидкістю.
В момент - коли вона проїжджає повз точку 2 також одночасно включаються джерело світла і джерело звуку - і спостерігач знову вимірює швидкість звуку.
Ось і все - дуже елементарно.
Подібні експерименти були пророблені - ти ж сам прекрасно знаєш: в фізиці бал править експеримент.
І по їх результатах стало відомо - швидкість звуку не міняється, міняється його частота.
І ця зміна частоти відома як ефект Доплера.
Я вже тобі і панові Каламареві пояснював це мінімум десять разів - а ти й далі своє.
І я вже тобі пояснював: швидкість і звуку, і світла не залежить від швидкості їх джерел - і в тому, і в іншому випадку фіксується ефект Доплера.
Звичайно, світло - це не звук, але я звертаю увагу на один промовистий факт: швидкість хвильового процесу визначається умовами середовища - і більше нічим іншим.
І не вигадуй: все почалось не з твоєї спроби пояснити результати експерименту Майкельсона - Морлі - а з мого отого самого повтрення давним давно (ще з часів Ньютона - тобто вже більш як 300 років) відомого фізикам факту: швидкість звуку не залежить від швидкості його джерела.

Повідомлення відредагував кмв: 05.10.2014 – 23:22

• 0

#2034 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.10.2014 – 07:04

Перегляд дописукмв (05.10.2014 – 23:07) писав:

Катоде, швидкість від джерела звуку, яке рухається відносно повітря визначається елементарно просто.
Ось тобі уяний експеримент: рівна залізнична колія, в точці1 котрої знаходиться спостерігач - а на певній віддалі від нього в точці 2 знаходиться платформа, на якій закріплені джерело світла і джерело звуку.
Віддаль між точками відома - в певний момент часу одночасно включається джерело звуку і джерело світла.
Спостерігач засікає час час спалаху - потім час, коли він почув звук і по відомій віддалі і різниці часу визначає швидкість звуку.
Потім платформа віддаляється назад - розганяється і їде з постійною швидкістю.
В момент - коли вона проїжджає повз точку 2 також одночасно включаються джерело світла і джерело звуку - і спостерігач знову вимірює швидкість звуку.
Ось і все - дуже елементарно.
Подібні експерименти були пророблені - ти ж сам прекрасно знаєш: в фізиці бал править експеримент.
І по їх результатах стало відомо - швидкість звуку не міняється, міняється його частота.
І ця зміна частоти відома як ефект Доплера.
Я вже тобі і панові Каламареві пояснював це мінімум десять разів - а ти й далі своє.
І я вже тобі пояснював: швидкість і звуку, і світла не залежить від швидкості їх джерел - і в тому, і в іншому випадку фіксується ефект Доплера.
Звичайно, світло - це не звук, але я звертаю увагу на один промовистий факт: швидкість хвильового процесу визначається умовами середовища - і більше нічим іншим.
І не вигадуй: все почалось не з твоєї спроби пояснити результати експерименту Майкельсона - Морлі - а з мого отого самого повтрення давним давно (ще з часів Ньютона - тобто вже більш як 300 років) відомого фізикам факту: швидкість звуку не залежить від швидкості його джерела.
не "спроби пояснити експеримент", а пояснити "причини експерименту".
Цей трівіальний випадок що ти тільки що розглянув ніхто не розглядає, це очевидно.
А що буде, з виміряною швидкістю звуку, якщо спостерігач рухатись разом з платформою на, якій розміщені джерело звуку і світла?
  • 0

#2035 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 06.10.2014 – 11:53

Перегляд дописуKatod (06.10.2014 – 07:04) писав:

не "спроби пояснити експеримент", а пояснити "причини експерименту".
Цей трівіальний випадок що ти тільки що розглянув ніхто не розглядає, це очевидно.
А що буде, з виміряною швидкістю звуку, якщо спостерігач рухатись разом з платформою на, якій розміщені джерело звуку і світла?

,Ти ж твердив, Катоде - виміряти неможливо ... а тепер: та це - тривіально.
А коли спостерігач буде виміряти швидкість звуку на платформі, що рухається, то при "ідеальних умовах" (невелика швидкість руху - і тому ніякого впливу руху, а ще краще:, спостерігач вимірює швидкість звуку в вагоні) нічого не буде - буде та сама швидкість.
  • 0

#2036 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.10.2014 – 12:22

Перегляд дописукмв (06.10.2014 – 11:53) писав:

,Ти ж твердив, Катоде - виміряти неможливо ... а тепер: та це - тривіально.
А коли спостерігач буде виміряти швидкість звуку на платформі, що рухається, то при "ідеальних умовах" (невелика швидкість руху - і тому ніякого впливу руху, а ще краще:, спостерігач вимірює швидкість звуку в вагоні) нічого не буде - буде та сама швидкість.
Поперше, де це я писав, що виміряти швидкість звуку в системі пов"язаній з середовищем, в якому розповсюджується звук неможливо?
А подруге, неправильна твоя відповідь. І не засовуй їх постійно в вагон. Вони "НА" (!) вагоні, а не "в".
Для того, щоб оцінити зміну швидкості розповсюдження звуку в рухомій системі не треба бути геніальним, достатньо розуміти як поширюється звук в середовищі, володіти математичним апаратом 5 класу, і мати трішки просторової уяви. Все.
І швидкість звуку для рухомої системи буде інша за будьякої швидкості руху системи відмінної від нуля.
  • 0

#2037 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 06.10.2014 – 23:53

Перегляд дописуKatod (06.10.2014 – 12:22) писав:

Поперше, де це я писав, що виміряти швидкість звуку в системі пов"язаній з середовищем, в якому розповсюджується звук неможливо?
А подруге, неправильна твоя відповідь. І не засовуй їх постійно в вагон. Вони "НА" (!) вагоні, а не "в".
Для того, щоб оцінити зміну швидкості розповсюдження звуку в рухомій системі не треба бути геніальним, достатньо розуміти як поширюється звук в середовищі, володіти математичним апаратом 5 класу, і мати трішки просторової уяви. Все.
І швидкість звуку для рухомої системи буде інша за будьякої швидкості руху системи відмінної від нуля.

Забув, де це ти писав?
Нагадаю - ось що ти писав (цитую):
І відповідь моя - правильна, і не видумуй: нагадайся ще раз про Хайкіна.
І поясни: чому ти віриш йому і не віриш мені?
Ми ж одне й те ж саме твердимо.
І роз'ясни, що ти маєш на увазі - коли пишеш : швидкість звуку для рухомої системи.
Вчися врешті решт правильно формулювати свої твердження (ну і задачі) - ти ж не 5 класів і коридор закінчив.
Яка система - закрита чи відкрита, ізольована чи неізольована - а то бовкнеш що небудь незрозуміле, а потім радісно вигукуєш: "А ти моєї задачки не розв'язав!"
  • 0

#2038 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6650 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 07.10.2014 – 00:24

ну що, як розвивається наука від того, що ви тут кілобайти переводите?
а саме головне - ви даремно переводите свій час! використали б його з користю для когось.
  • 1

#2039 кмв

Генеральний писар

• Користувачі
  • 668 повідомлень

Відправлено 07.10.2014 – 03:26

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (07.10.2014 – 00:24) писав:

ну що, як розвивається наука від того, що ви тут кілобайти переводите?
а саме головне - ви даремно переводите свій час! використали б його з користю для когось.

Ну не зовсім даремно - може, все таки хтось і зрозуміє: прийшла пора переглянути і теорію відносності.
Воно на перший погляд здається і непотрібним, бо ніби з повсякденною практичною діяльністю ніяк не пов'язане, але ...
Але вся справа ось в чому - я недаремно згадав про Лінде і про антропний принцип.
А антропний принцип вже з практикою життя зв'язаний дуже тісно - тісніше і бути не може.
Нагадаю - надсильна його форма прямо стверджує: світ створено Богом.
І тому - вивчаючи світ, наука веде людину до Бога.
Та, на жаль, теорія відносності аж ніяк до Нього не веде - вона штовхає людину в зовсім протилежний бік.
Адже чого гріха таїти - для величезної більшості сьогодні вона стала основою для "теоретичного виправдання" багатьох сугубо "спеціалізованих дій" - наприклад: щастя - відносне, відносне і зло.
І коли хтось зробив себе щасливим - заподіявши іншому зло, то в цьому немає нічого аж такого надзвичайного, бо так світ збудований: все - відносне, і щастя - і зло.
Все природнє - тож, чинячи зло, людина ніякого гріха і не чинить.
Ось так воно і виходить на практиці: все - відносне, бо так наука вчить.
От тому я і встряв в цю тему - пробую пояснити: принцип відносності - невірний ніде: і в практичному житті, і в тому числі - і насамперед! - в фізиці.
І - оскільки він з фізики вийшов, то я й на фізиці і зосередився.
Але не від мене залежить - зрозуміють чи не зрозуміють, сприймуть чи не сприймуть, повірять чи не повірять, віднесуться як до чогось серйозного чи як до теревень - і, врешті решт - чи хоч спробують здійснити ті експерименти, які я тут пропоную (в першу чергу, звичайно - експеримент з визначення швидкості гравітації).
Все таки хотілося б - щоб його здійснили саме українські вчені: все таки українські астрономи напевне поїдуть спостерігати за затемненням Сонця - 23 жовтня на західне узбережжя США.
То чому б їм і не провести його?
Апаратура - аж ніяк не унікальна, було б бажання...
А наслідки - дуже прості: не проведуть - ну що ж зробиш: такі на Україні вчені.
А от коли проведуть - тоді ... більше не буду писати - постукав кулаком по столі та й годі.
І є надія - що в березні 2015 року, коли сонячне затемнення можна буде спостерігати і на території України, його все таки проведуть.

Повідомлення відредагував кмв: 07.10.2014 – 03:30

• 0

#2040 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6650 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 07.10.2014 – 06:30

твоя писанина - не аргумент для зміни науки. ось буде доказ існування ефіру - тоді можна думати.
а про відносність зла я теж напишу.

якщо людина псує біологічне середовище, в якому проживає - то зло? ну принаймні дурість? а якщо людина береже природу - то добро?
життя - то постійна боротьба за виживання. хто не бореться за виживання, той деградує, і його потомство не виживає.
еволюція виводить найжиттєздатніші форми життя. людина - така істота, що псує природу, задля того, щоб дістати з неї якомога більше енергії. і цим псує майбутнє нащадкам. а якщо інша людина береже природу, то немає сили захиститися від агресора, котрий своє середовище не береже. бережливі вимирають звільнивши місце для марнотратних, що все-одно зіпсують природу. Так як наприклад американські індіанці.
Логічний висновок: добро=смерть, зло=життя.

і ще один логічний висновок: релігія=смерть.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 6

0 користувачів, 6 гостей, 0 анонімних