Перейти до вмісту

Спеціальна Теорії Відносності vs. Квантова Теорія

Повідомлень в темі: 4451

#1541 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 645 повідомлень

Відправлено 15.12.2013 – 10:30

В деякій ситемі відліку прямолінійно і рівномірно рухається зі швидкістю V точковий, в класичному розумінні цього терміну, електричний заряд Q. Як визначити магнітну енергію йього заряду?

Повідомлення відредагував Сивий кіт: 15.12.2013 – 10:43

• 0

#1542 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Софія

Відправлено 16.12.2013 – 15:59

Перегляд дописуСивий кіт (15.12.2013 – 10:30) писав:

В деякій ситемі відліку прямолінійно і рівномірно рухається зі швидкістю V точковий, в класичному розумінні цього терміну, електричний заряд Q. Як визначити магнітну енергію йього заряду?
Формула для енергії магнітного поля є тут.
  • 0

#1543 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 16.12.2013 – 21:25

Перегляд дописуВасиль (16.12.2013 – 15:59) писав:

Формула для енергії магнітного поля є тут.
Тут є формула для визначення енергії провідника зі струмом, а я запитую як визначити магнітну енергію рухомого одиночного електричного заряду, електрона, протона чи ебонітової кульки потертої об хутро?
  • 0

#1544 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 16.12.2013 – 23:13

Перегляд дописуСивий кіт (16.12.2013 – 21:25) писав:

Тут є формула для визначення енергії провідника зі струмом, а я запитую як визначити магнітну енергію рухомого одиночного електричного заряду, електрона, протона чи ебонітової кульки потертої об хутро?
Для цього є перша з наведенихфорумул, яка є універсальною і стосується всіх випадків. Там треба рахувати інтеграл...
  • 0

#1545 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 17.12.2013 – 21:33

Перегляд дописуВасиль (16.12.2013 – 23:13) писав:

Для цього є перша з наведенихфорумул, яка є універсальною і стосується всіх випадків. Там треба рахувати інтеграл...
В цій формулі є магнітна індукція і напруженість магнітного поля які інтегруються по dV. Що таке V? V це напево об'єм? А я питаю як залежить магнітна енергія заряду, що рухається від величини цього заряду та швидкості цього заряду. Чи Ви цього написати неможете?
  • 0

#1546 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 18.12.2013 – 14:18

<p>

Перегляд дописуСивий кіт (17.12.2013 – 21:33) писав:

В цій формулі є магнітна індукція і напруженість магнітного поля які інтегруються по dV. Що таке V? V це напево об'єм? А я питаю як залежить магнітна енергія заряду, що рухається від величини цього заряду та швидкості цього заряду. Чи Ви цього написати неможете?
Щоб знайти енергію, треба рахувати складні інтеграли. Але перед тим треба знайти індуктивність, що теж складно...

Повідомлення відредагував Василь: 18.12.2013 – 14:18

• 0

#1547 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 18.12.2013 – 18:10

Перегляд дописуВасиль (18.12.2013 – 14:18) писав:

<p>Щоб знайти енергію, треба рахувати складні інтеграли. Але перед тим треба знайти індуктивність, що теж складно...
В тій формулі енергія магнітного поля визначається через невизначений інтеграл, Невизначений інтеграл дає не конкретне значення, а функцію енергії від обєму, дотогож ця функція теж не однозначна, а відома з точністю до довільної константи. Під інтегралом індукція і напруженість магнітного поля. Для якої точки потрібно брати ці величини? Адже в різних точках вони різні. Ця формула дає значення магнітної енергії в даному об'ємі. А мене цікавить магнітна енергія даного тіла.
  • 0

#1548 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 18.12.2013 – 19:06

Перегляд дописуСивий кіт (18.12.2013 – 18:10) писав:

В тій формулі енергія магнітного поля визначається через невизначений інтеграл, Невизначений інтеграл дає не конкретне значення, а функцію енергії від обєму, дотогож ця функція теж не однозначна, а відома з точністю до довільної константи. Під інтегралом індукція і напруженість магнітного поля. Для якої точки потрібно брати ці величини? Адже в різних точках вони різні. Ця формула дає значення магнітної енергії в даному об'ємі. А мене цікавить магнітна енергія даного тіла.

Щоб знайти енергію, потрібно проінтегрувати по всьому простору.
  • 0

#1549 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 18.12.2013 – 20:12

Перегляд дописуВасиль (18.12.2013 – 19:06) писав:

Щоб знайти енергію, потрібно проінтегрувати по всьому простору.
В такому випадку в тій формулі слід брати визначений інтеграл від нуля до нескінчнності. А для яких точок слід брати магнітну індукцію і напруженість поля?
  • 0

#1550 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 18.12.2013 – 22:25

Перегляд дописуСивий кіт (18.12.2013 – 20:12) писав:

В такому випадку в тій формулі слід брати визначений інтеграл від нуля до нескінчнності. А для яких точок слід брати магнітну індукцію і напруженість поля?
Інтеграл по всьому простору і є інтегралом від 0 до безмежности! Брати треба у кожній точці. Це й робить інтеграл складним, бо треба спочатку знайти ці функції в кожній точці за формулою Біо-Савара.
  • 0

#1551 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 18.12.2013 – 22:54

Перегляд дописуСивий кіт (02.12.2013 – 17:37) писав:

Каламар щось таке писав.
:wink2:
Я вам і ланку давав на статтю по масі. Так, маса не адитивна. Просто дефект мас Землі і Місяця буде мізерним, але він є. Дефект мас є і у зірок, і у цілого і розбитого горщика.
Як ліньки самому читати, то запитайте у Василя про масу спокою системи двох фотонів, що мають однакову енергію і розлітаються в протилежні боки.
  • 0

#1552 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 18.12.2013 – 23:36

Перегляд дописуСивий кіт (16.12.2013 – 21:25) писав:

Коте, якщо ви уже до магнетизму дійшли, то, до речі, магнетизм то релятивістський ефект електростатики. Використовуєте такі не любі вам формули лоренцового скорочення довжини, розглядаєте струм в різних системах відліку, і отримуєте магнітні сили із електростатичних. Ось тут то зроблено, але замітка англійською.
  • 0

#1553 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 19.12.2013 – 00:12

Перегляд дописуkalamar (18.12.2013 – 23:36) писав:

Коте, якщо ви уже до магнетизму дійшли, то, до речі, магнетизм то релятивістський ефект електростатики. Використовуєте такі не любі вам формули лоренцового скорочення довжини, розглядаєте струм в різних системах відліку, і отримуєте магнітні сили із електростатичних. Ось тут то зроблено, але замітка англійською.
Це вірно, але там теж немає виразу для енергії. Якщо у одного фотона немає маси спокою, то у двох її теж не може бути!
  • 0

#1554 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 19.12.2013 – 00:20

Перегляд дописуВасиль (19.12.2013 – 00:12) писав:

Це вірно, але там теж немає виразу для енергії. Якщо у одного фотона немає маси спокою, то у двох її теж не може бути!
Енергія системи рівна 2Е, а імпульс - нулю. Відповідно маса (чи маса спокою, як ви кажете) таких двох таких фотонів . Ви все ж почитайте статтю. Власне стаття про те, що саме поняття маси спокою і релятивістської маси тільки плутає, і, до речі, у Ейнштейна його не було. Є просто маса.
  • 0

#1555 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 19.12.2013 – 00:25

kalamar сказав:

Я вам і ланку давав на статтю по масі. Так, маса не адитивна. Просто дефект мас Землі і Місяця буде мізерним, але він є. Дефект мас є і у зірок, і у цілого і розбитого горщика.
Як ліньки самому читати, то запитайте у Василя про масу спокою системи двох фотонів, що мають однакову енергію і розлітаються в протилежні боки.
Він писав не про дефект мас, а про те, що сумарна маса Землі і Місяця більша за суму їх мас!

Перегляд дописуkalamar (19.12.2013 – 00:20) писав:

Енергія системи рівна 2Е, а імпульс - нулю. Відповідно маса (чи маса спокою, як ви кажете) таких двох таких фотонів . Ви все ж почитайте статтю. Власне стаття про те, що саме поняття маси спокою і релятивістської маси тільки плутає, і, до речі, у Ейнштейна його не було. Є просто маса.
Добре, погоджуюсь!
  • 0

#1556 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 20.12.2013 – 23:13

Перегляд дописуkalamar (18.12.2013 – 23:36) писав:

Про те, що магнетизм то релятивіский ефект я читав раніше. Зараз мене те не цікавить. Мене цікавить ось, що: якщо тіло, що має електричний заряд рухається в деякій системі відліку, то чи має це тіло в цій системі відліку магнітну енергію. Якщо це тіло має магнітну енергію? Якщо має то як ця енергія залежить від швидкості цього тіла в даній системі відліку? Якщо цю залежність записати формулою складно, то мені досить знати при збільшенні швидкості цього тіла в даній системі відліку магнітна енергія цього тіла збільшується чи зменшується. Повна енергія рухомого тіла складається з енергії спокою і кінетичної енергії. А як враховується магнітна енергія цього тілда?
  • 0

#1557 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 21.12.2013 – 00:19

Перегляд дописуkalamar (18.12.2013 – 22:54) писав:

:wink2: Я вам і ланку давав на статтю по масі. Так, маса не адитивна. Просто дефект мас Землі і Місяця буде мізерним, але він є. Дефект мас є і у зірок, і у цілого і розбитого горщика. Як ліньки самому читати, то запитайте у Василя про масу спокою системи двох фотонів, що мають однакову енергію і розлітаються в протилежні боки.

:wink2: Я вам і ланку давав на статтю по масі. Так, маса не адитивна. Просто дефект мас Землі і Місяця буде мізерним, але він є. Дефект мас є і у зірок, і у цілого і розбитого горщика. Як ліньки самому читати, то запитайте у Василя про масу спокою системи двох фотонів, що мають однакову енергію і розлітаються в протилежні боки.

Дякую це дуже цікава стаття я її прочитав, але ще потрібно осмислити.
  • 0

#1558 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 21.12.2013 – 01:27

Перегляд дописуСивий кіт (20.12.2013 – 23:13) писав:

Про те, що магнетизм то релятивіский ефект я читав раніше. Зараз мене те не цікавить. Мене цікавить ось, що: якщо тіло, що має електричний заряд рухається в деякій системі відліку, то чи має це тіло в цій системі відліку магнітну енергію. Якщо це тіло має магнітну енергію? Якщо має то як ця енергія залежить від швидкості цього тіла в даній системі відліку? Якщо цю залежність записати формулою складно, то мені досить знати при збільшенні швидкості цього тіла в даній системі відліку магнітна енергія цього тіла збільшується чи зменшується. Повна енергія рухомого тіла складається з енергії спокою і кінетичної енергії. А як враховується магнітна енергія цього тілда?
Тут йдеться не про повну енергію, а про повну механічну енергію! А магнітна енергія не є механічною енергією і ніяк не враховується.
  • 0

#1559 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 21.12.2013 – 03:16

Ви раніше писали, що маса Землі з Місяцем не рівна сумі мас Землі і Місяця. Тут потрібно вараховувати енергію зв'язку. Коли я писав, що маса Землі з Місяцем більша суми їх мас, я керувався логікою вираженою формулою 9.2 рекомендованої вами статті. А формула 9.3 незрозуміла. Вона вірна при умові, що потенціальна енергія електрона в атомі рівна мінус двом його кінетичних енергій. Що означає відємна енергія і яку енергію слід брати з мінусом?

Перегляд дописуВасиль (21.12.2013 – 01:27) писав:

Тут йдеться не про повну енергію, а про повну механічну енергію! А магнітна енергія не є механічною енергією і ніяк не враховується.
Якщо магнітна енергія заряженого тіла збільшується зі збільшенням його заряду чи швидкості то можна підібрати таку величину заряду, що його магнітна енергія прямуватиме до нескінченності значно швидше ніж його повна механічна.
  • 0

#1560 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 21.12.2013 – 11:57

Перегляд дописуСивий кіт (21.12.2013 – 03:16) писав:

Ви раніше писали, що маса Землі з Місяцем не рівна сумі мас Землі і Місяця. Тут потрібно вараховувати енергію зв'язку. Коли я писав, що маса Землі з Місяцем більша суми їх мас, я керувався логікою вираженою формулою 9.2 рекомендованої вами статті. А формула 9.3 незрозуміла. Вона вірна при умові, що потенціальна енергія електрона в атомі рівна мінус двом його кінетичних енергій. Що означає відємна енергія і яку енергію слід брати з мінусом?

Якщо магнітна енергія заряженого тіла збільшується зі збільшенням його заряду чи швидкості то можна підібрати таку величину заряду, що його магнітна енергія прямуватиме до нескінченності значно швидше ніж його повна механічна.
Потенційна енергія є від'ємною завжди, коли є притягування! Магнітна енергія не може бути безмежною, бо немає ні безмежного заряду, ні безмежної швидкости.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних