Перейти до вмісту

Спеціальна Теорії Відносності vs. Квантова Теорія


Повідомлень в темі: 4451

#141 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4992 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 13.05.2010 – 23:01

 Сірий кіт (13.05.2010 22:57) писав:

Каламаре, ти правильно мене підколов:"Що ти, ця твоя формула взагалі беззмістовна. Хай V=S/T = відстань від києва до чалапинців/4год, а v=s/t = висота Евересту/1хв, що тоді V +v ?". Я мав вчинити так: після формули
V+v=S/T+s/t
написати

w=V+v
Тоді ти не мавби заперечень. І я тут з тобою згоден.
Будь ласка більше так не пиши, бо те нагромадження важко читати.

 Сірий кіт (13.05.2010 22:57) писав:

Я тільки вважаю, що слова "швидкість зближення променя світла і точки B" можна без будьяких обмовок замінити словами "швидкість рухуточки B відносно променя світла" і помилки не буде.
А тут уже не згоден, бо ти можеш вживати вираз V+v лише із обмовками. Мусиш казати "швидкість рухуточки B відносно променя світла, з точки зору нерухомого спостерігача, яку нерухомий спостерігач може обчислити". Справа в тому, що сума швидкості променя й
точки В, то не є швидкість якогось тіла, ти не можеш цю швидкість безпосередньо поміряти експериментально, вона лишень результат обчислень.

 Сірий кіт (13.05.2010 22:57) писав:

Про складання швидкостей.
Де ти взяв термін "фізичне додавання"? Назви видання де ти такий термін вживається.
Візьми скажімо курс Сивухіна.

 Сірий кіт (13.05.2010 22:57) писав:

_ _
В загальному випадку сума швидкостей записуеться так V+v. Це не те саме що і V+v. тому що швидкість це величина векторна, тобто вона характеризується двома параметрами величиною модуля і напрямком.
Якщо напрямки двох швидкостей співпадають то:
_ _
V+v=V+v
Кількість компонент вектора рівна розмірності простору, але не кожна багатокомпонентна конструкція - вектор. Наприклад символи зв’язності (коефіцієнти Христоффеля) не вектори. В означенні вектора важить не багатокомпонентність, а правило перетворення при перетвореннях координат.
По простому, можеш не пояснювати, що таке вектор.

 Сірий кіт (13.05.2010 22:57) писав:

Напрямок сумарного вектора в цьому випадку співпадає з напрямком векторів доданків.
Якщо вектори - доданки орієнтовані підкутом то сумарний вектор визначається так:
_ _ _ I w(x)= V(x)+v(x)
w =V+v = I
I w(y)= V(y)+v(y)
Тоді теж w= V+v, я знаю як додавати вектори. До того ж вектори мають реальний фізичний зміст, а компоненти векторів мають сенс лише після довільного вибору системи координат. Тож w= V+v фундаментальніше, ніж те що ви розписуєте по компонентам.

 Сірий кіт (13.05.2010 22:57) писав:

Це в класичній фізиці. Причому це стосується не тільки швидкостей, а і будь яких векторних величин. в теорії відностості швидкості складуються інакше.
Що конкретно в класичній фізиці? Якщо ви маєте на увазі оту "швидкість зближення" w=V+v, яка доволі безпотребне поняття, то та швидкість зближення буде такою і в класичній і в рельятивістській фізиці.
Якщо ж ви маєте на увазі додавання швидкостей в класичній фізиці v=V+v' (Галілеєвське додавання швидкостей), то воно має геть инший зміст. Є дві системи відліку S, та S' що рухаються зі швидкістю V відносно S. Якщо v' - швидкість якогось тіла в системі S', то швидкість цього тіла в системі S буде v=V+v'. Тут усі три швидкості можна безпосередньо поміряти, тоді як w=V+v можна лише обчислити із міркувань приведених в мому дописі N124, попередньо давши означення самому поняттю "швидкості зближення".

 Сірий кіт (13.05.2010 22:57) писав:

Каламаре, тикажеш: "У Айнштайна взагалі виразу V+v немає, у нього tB-tA = rAB/(V+v) ". А у знаменнику правої частини що?
Гм, там знаменник правої частини який має розмірність швидкості. У Айнштайна є вираз для часу, саме цей вираз тобі й доведеться використовувати для самого означення поняття швидкості зближення, якщо тобі таке поняття потрібне, Айнштайну то поняття просто потрібне не було й він його не вводив.
 • 0

#142 Сірий кіт

  Постійний житель

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPip
 • 195 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:м.Хмельницький

Відправлено 14.05.2010 – 07:48

Катоде, ти маєш рацію! Цесправді смішно! У виразах: "s - Відстань яку проходить промінь світла за час t
t - час за який промінь світла проходить відстань s.", мало бути "s - Відстань яку проходить стержень за час t
t - час за який стержень проходить відстань s." Сталася ця опечатка тому, що мені ліньки було набирати усе з клавіатури і копіював деякі фрази, а потім редагував їх відповідно до контексту. І тут піймав гаву. Вибачза те, що я надав тобі таке задоволення.
 • 0

#143 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 7264 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 14.05.2010 – 12:41

Ох як багато слів.... я вам дещо заважу. Якщо t - час за який промінь світла проходить відстань s, то t=0, бо для світла немає часу.
 • 0

#144 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4992 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 14.05.2010 – 16:55

 Хмурий Князь Вітольд (14.05.2010 13:41) писав:

Ох як багато слів.... я вам дещо заважу. Якщо t - час за який промінь світла проходить відстань s, то t=0, бо для світла немає часу.
Із точки зору нерухомого спостерігача час у сисиемі відліку яка рухається із швидкістю світла справді зупинений. Але у тій формулі t - то час у нерухомій системі координат, й там праціює звичайна формула s/t.

Можна таким мисленим експериментом упрвільненя часу пояснити.
Дивіться тут рисунок Прикріплений файл  RelativClock.pdf   10.75К   12 Кількість завантажень: Уявімо собі годинник у вигляді двох дзеркал, які вдбивають промінь світла туди-сюди. Й згадаймо, що в будь-якій інерційній системі відліку швидкість світла с. Хай наш годинник рухається зі швидкістю V відносно деякої нерухомої системи відліку S здовж осі x, й зв'яжемо із годинником систему S'. Відстань між дзеркалами годинника L. З точки зору системи S' час між цоканнями годинника T'=2L/c. Правильніше для системи S й S' було би писати й відстані L й L', але тут L'=L, бо в перпендикулярному напрямку довжина не скорочується. З точки зору системи S світло рухається зі швидкістю с (постулат) здовж жирної лінії (dash dot dot). Хай Т період між цоканнями, тоді AC=V*T/2 - відстань на яку за півперіода переміститься годинник із точки зору нерухомої системи S. Із теореми Піфагора маємо AB = sqrt(AC^2+CB^2) = sqrt(V^2*T^2/4+L^2). Отже довжина ламаної ABD=2*sqrt(V^2*T^2/4+L^2) й світло проходить зі швидкістю с цю довжину за час рівний періоду між цоками Т=2*sqrt(V^2*T^2/4+L^2)/с.
Звідси для T маємо T = 2L/sqrt(c^2-v^2)=T'/sqrt(1-v^2/c^2). Таким чином спостерігач в нерухомій системі координат баче, що годинник цокає повільніше, ніж спостерігач на годиннику, Якщо швидкість годинника прямуватиме до с, то довжина ламаної зростатиме й хід годинника уповільнюватиметься із точки зору нерухомого спостерігача. З точки зору спостерігача на годиннику час сталий.
Те, що цей годинник цокає повільніше стосується не лише цього годинника, а й взагалі всіх процесів у системі S` із точки зору S. Це уже наслідок першого постулату.
 • 0

#145 Сірий кіт

  Постійний житель

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPip
 • 195 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:м.Хмельницький

Відправлено 14.05.2010 – 19:07

Хлопці, я бачу, що без півлітри, ми з цим не розберемося. Давайте уявимо, що ніхто з нас не те,що не читав, ніколи не чув про теорію відносності. Більше того ніхто її ще ненаписав, Іще більше людство ще не зіткнулося з релятивіськими швидкостями навіть теоретично, а значить в ній немає ніякоі потреби. А сучасна техніка уже існує. Вона нам знадобиться лише як образи. Уявили? Добре!
Тепер нехай по дорозі їдуть два автомобілі назустріч одон одному. В кожному з автомобілів сидить штурман з радаром для в визначення швидкості. Це уже спостерігачі! Штурман A направляє свій радар на придорожний стовт. Радар показує 50 км/год. Що показує радар А? Звичайно V-швидкість автомобіля А відносно дороги (придорожньго стовба), (А якщо ще точнише то це швидкість стовба відносно автомобіля А. Вони відрізняються тільки напрямком, а їх модулі тотожні). Штурман В направляє свій радар на той же стовб. Радар В показує 70 км/год. Що це? Звичайно це v-швидкість автомобіля В відносно дороги. Тепер штурман А спрямовує свій радар на автомобіль В. Радар А показує 120 км/год. Що вимірює радар А в даному випадку? Радар А в даному випадку вимірює з якою швидкістю автомобіль В наближаеться до автомобіля А. Саме так тому, що з точки зору штурмана А автомобіль А не рухається, а рухається автомобіль В. Позначимо цю величину буквою w. Якщо вважати що автомобіль а не рухається, а автомобіль В рухається, то w -це швидкість автомобіля В відносно автомобіля А. Ось який фізичний зміст величини w! Зверніть увагу, що ми цю величину ВИМІРЯЛИ, а не ОБЧИСЛИЛИ. Можна і обчислити. Як? Звичайно за формулою w=V+v.
Тепер уявімо що існоує надприродній "свет", на відміну від природнього світла. (Понарошку, Катод, понарошку ). "Свет" нікуди не рухається не передає ніякої енергії. Але він дозволяє бачити предмети, причому не тільки очима, а й оптичними приладами.Причому "свет" дозволяє бачити навіть фотони. Уявили? Це зовсім не трудно, адже люди поки не пізнали природу світла саме так уявляли бачення.
Тепер уявімо два костічних кораблі в між зоряному просторі. Причому зір невидно. Тут "невидно" означає, що їх неможна виявити ніяким способом, навіть з допомогою "света". На кораблі А збудуємо "световой" дальномер. В принципі він абсолютно аналогічний звичайному дальномеру подібного типу крім того, що в ньому замість світла використовоється "свет". Накораблі А встановимо рейку перпендикулярно осі на якій розташовані кораблі А і В. На кінцях рейки розмістимо два окуляри і спрямуємо їх на корабель В. Якщо корабелі рухаються то корабель В увесь час втікає з поля зору окулярів. Установимо автоматику яка постій но спрямовує окуляри на корабель В. Від привду автоматики до показуючого пристрою зробими зубчату передачу. Передаточне число підберем так щоб покозуючий прилад в залежності від швидкості приводу показував швидкість рух корабля В відносно корабля А. Прилад для вимірювання швидкості готовий! Запустили! Він показу 120 км/год. Отже швидкість руху корабля В відносно корабля А дорівнює 120 км/год. Знову ми цю величину ВИМІРЯЛИ, а не ОБЧИСЛИЛИ! А як виміряти або хочаб обчислити V і v? Ніяк! В даному випадку їх просто не існує! А w існує завжди.
Які будуть заперечення, панове?
 • 0

#146 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 14.05.2010 – 21:19

Сірий кіт, я так розумію теорію відносності, що якщо ми спостерігаємо об"єкт, то ми використовуємо якийсь вид матерії, щоб отримати результати, і так як світло дає змогу якумога швидше отримати результати експерименту, то деякі експерименти теж будуть залежати від тієї швидкості

а щодо твого "света", то результати вимірювань будуть залежати від швидкості поширення його в середовищі, в якому ти досліджуєш
 • 0

#147 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4992 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 14.05.2010 – 21:35

 Сірий кіт (14.05.2010 20:07) писав:

Хлопці, я бачу, що без півлітри, ми з цим не розберемося. Давайте уявимо, що ніхто з нас не те,що не читав, ніколи не чув про теорію відносності. Більше того ніхто її ще ненаписав, Іще більше людство ще не зіткнулося з релятивіськими швидкостями навіть теоретично, а значить в ній немає ніякоі потреби. А сучасна техніка уже існує. Вона нам знадобиться лише як образи. Уявили? Добре!
Тепер нехай по дорозі їдуть два автомобілі назустріч одон одному. В кожному з автомобілів сидить штурман з радаром для в визначення швидкості. Це уже спостерігачі! Штурман A направляє свій радар на придорожний стовт. Радар показує 50 км/год. Що показує радар А? Звичайно V-швидкість автомобіля А відносно дороги (придорожньго стовба), (А якщо ще точнише то це швидкість стовба відносно автомобіля А. Вони відрізняються тільки напрямком, а їх модулі тотожні). Штурман В направляє свій радар на той же стовб. Радар В показує 70 км/год. Що це? Звичайно це v-швидкість автомобіля В відносно дороги. Тепер штурман А спрямовує свій радар на автомобіль В. Радар А показує 120 км/год. Що вимірює радар А в даному випадку? Радар А в даному випадку вимірює з якою швидкістю автомобіль В наближаеться до автомобіля А. Саме так тому, що з точки зору штурмана А автомобіль А не рухається, а рухається автомобіль В. Позначимо цю величину буквою w. Якщо вважати що автомобіль а не рухається, а автомобіль В рухається, то w -це швидкість автомобіля В відносно автомобіля А. Ось який фізичний зміст величини w! Зверніть увагу, що ми цю величину ВИМІРЯЛИ, а не ОБЧИСЛИЛИ. Можна і обчислити. Як? Звичайно за формулою w=V+v.
Не займайтесь схоластикою, коли ви міряєте швидкість автомобіля А із автомобіля B, ви міряєте швидкість автомобіля А в системі координат пов'язаній із автомобілем В.
Ви ніяк не можете безпосередньо виміряти швидкість зближення коли стоїте на дорозі за допомлгою радара, ви лише можете виміряти швидкість кожного авто й обчислити швидкість зближення, або ви можете виміряти відстань між автомобілями й виміряти час до зіткнення й означити швидкість зближення як деяку величину s/t. Я вам уже писав, що "швидкість зближення" справді рівна швидкості иншого автомобіля в системі якогось автомобіля в класичному випадку. Але спостерігач на дорозі отримує швидкісь зближення процедурою иншою ніж спостерігач на якомусь із авто швидкість иншого авто, це різні величини, які по різному отримуються, й збігаються лише в класичному випадку малих швидкостей. В рельятивістському випадку швидкість зближення буде різна в різних вистемах відліку, можливо так вам буде зрозуміліше. Швидкість зближення яку на дорозі виміряє спостерігач не збігатиметься із швидкістю зближення, чи в даному випадку просто швидкістю иншого авто, яку виміряє водій якогось із авто.
Ця швидкість зближення вам взагалі не потрібна, її нема у Айнштайна, те, що ту формулу можна одержати й без поняття швидкості зближення вам уже показали, тож навіщо ви взагалі швидкість зближення згадуєте?

 Сірий кіт (14.05.2010 20:07) писав:

Тепер уявімо що існоує надприродній "свет", на відміну від природнього світла. (Понарошку, Катод, понарошку ). "Свет" нікуди не рухається не передає ніякої енергії. Але він дозволяє бачити предмети, причому не тільки очима, а й оптичними приладами.Причому "свет" дозволяє бачити навіть фотони. Уявили? Це зовсім не трудно, адже люди поки не пізнали природу світла саме так уявляли бачення.
Тепер уявімо два костічних кораблі в між зоряному просторі. Причому зір невидно. Тут "невидно" означає, що їх неможна виявити ніяким способом, навіть з допомогою "света". На кораблі А збудуємо "световой" дальномер. В принципі він абсолютно аналогічний звичайному дальномеру подібного типу крім того, що в ньому замість світла використовоється "свет". Накораблі А встановимо рейку перпендикулярно осі на якій розташовані кораблі А і В. На кінцях рейки розмістимо два окуляри і спрямуємо їх на корабель В. Якщо корабелі рухаються то корабель В увесь час втікає з поля зору окулярів. Установимо автоматику яка постій но спрямовує окуляри на корабель В. Від привду автоматики до показуючого пристрою зробими зубчату передачу. Передаточне число підберем так щоб покозуючий прилад в залежності від швидкості приводу показував швидкість рух корабля В відносно корабля А. Прилад для вимірювання швидкості готовий! Запустили! Він показу 120 км/год. Отже швидкість руху корабля В відносно корабля А дорівнює 120 км/год. Знову ми цю величину ВИМІРЯЛИ, а не ОБЧИСЛИЛИ! А як виміряти або хочаб обчислити V і v? Ніяк! В даному випадку їх просто не існує! А w існує завжди.
Які будуть заперечення, панове?
Я нічого не зрозумів ні про зубчату передачу, ні про свет, для чого він тут потрібен взагалі і.т.д.
Звичайно ви можете виміряти швидкість одного корабля в системі координат иншого корабля, то що, до чого то взагалі? Швидкості V і v у вас одразу з’являться, як з’явиться якась третя система координат, третій корабель.

P. S. Не затуманюйте виклад зубчатими передачами, ми маємо синхронізовані координатні системи. В кожній системі кожна точка має не лише координати, а й причіплениого дідька з годинником який показує час цієї системи, дідько запише час будь-якої події на папірці, потім папірці можна буде зібрати й подивитись де й коли щось відбулося.
 • 0

#148 Сірий кіт

  Постійний житель

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPip
 • 195 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:м.Хмельницький

Відправлено 14.05.2010 – 21:53

 Katod (14.05.2010 22:19) писав:

Сірий кіт, я так розумію теорію відносності, що якщо ми спостерігаємо об"єкт, то ми використовуємо якийсь вид матерії, щоб отримати результати, і так як світло дає змогу якумога швидше отримати результати експерименту, то деякі експерименти теж будуть залежати від тієї швидкості

а щодо твого "света", то результати вимірювань будуть залежати від швидкості поширення його в середовищі, в якому ти досліджуєш

 • 0

#149 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 14.05.2010 – 22:10

досить аргументований допис, нічого не скажеш;)
 • 0

#150 Сірий кіт

  Постійний житель

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPip
 • 195 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:м.Хмельницький

Відправлено 14.05.2010 – 22:22

 kalamar (14.05.2010 22:35) писав:

Не займайтесь схоластикою, коли ви міряєте швидкість автомобіля А із автомобіля B, ви міряєте швидкість автомобіля А в системі координат пов'язаній із автомобілем В.
Ви ніяк не можете безпосередньо виміряти швидкість зближення коли стоїте на дорозі за допомлгою радара, ви лише можете виміряти швидкість кожного авто й обчислити швидкість зближення, або ви можете виміряти відстань між автомобілями й виміряти час до зіткнення й означити швидкість зближення як деяку величину s/t. Я вам уже писав, що "швидкість зближення" справді рівна швидкості иншого автомобіля в системі якогось автомобіля в класичному випадку. Але спостерігач на дорозі отримує швидкісь зближення процедурою иншою ніж спостерігач на якомусь із авто швидкість иншого авто, це різні величини, які по різному отримуються, й збігаються лише в класичному випадку малих швидкостей. В рельятивістському випадку швидкість зближення буде різна в різних вистемах відліку, можливо так вам буде зрозуміліше. Швидкість зближення яку на дорозі виміряє спостерігач не збігатиметься із швидкістю зближення, чи в даному випадку просто швидкістю иншого авто, яку виміряє водій якогось із авто.
Ця швидкість зближення вам взагалі не потрібна, її нема у Айнштайна, те, що ту формулу можна одержати й без поняття швидкості зближення вам уже показали, тож навіщо ви взагалі швидкість зближення згадуєте?


Я нічого не зрозумів ні про зубчату передачу, ні про свет, для чого він тут потрібен взагалі і.т.д.
Звичайно ви можете виміряти швидкість одного корабля в системі координат иншого корабля, то що, до чого то взагалі? Швидкості V і v у вас одразу з’являться, як з’явиться якась третя система координат, третій корабель.

P. S. Не затуманюйте виклад зубчатими передачами, ми маємо синхронізовані координатні системи. В кожній системі кожна точка має не лише координати, а й причіплениого дідька з годинником який показує час цієї системи, дідько запише час будь-якої події на папірці, потім папірці можна буде зібрати й подивитись де й коли щось відбулося.
Добре. З "светом" я перемудрив. Забудьте про нього. А замість "светового дальномера- измерителя скорости" використайте реальний радар для визначення швидкості. Немає систем координат. Немає теорії відносності. Є тільки в пустому космосі два кораблі, які рухаються один відносно одного зі швидкістю 120 км/год. І є реальний прилад для вимірювання швидкості. І немає чого ним міряти крім швидкості одного корабля відносно іншого. Це зрозуміло?
А про автомобілі. Де в мене ви знайшли спостерігача на дорозі? У мене тільки два спостерігача, які сидять в автомобілях що рухаються один відносно одного. І щераз прошу, забудьте тимчасово про теорію відносності, її поняття терміни і прийоми. Не оперуйте, тимчасово ними.
 • 0

#151 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 14.05.2010 – 22:26

 Сірий кіт (14.05.2010 23:22) писав:

Добре. З "светом" я перемудрив. Забудьте про нього. А замість "светового дальномера- измерителя скорости" використайте реальний радар для визначення швидкості. Немає систем координат. Немає теорії відносності. Є тільки в пустому космосі два кораблі, які рухаються один відносно одного зі швидкістю 120 км/год. І є реальний прилад для вимірювання швидкості. І немає чого ним міряти крім швидкості одного корабля відносно іншого. Це зрозуміло?
А про автомобілі. Де в мене ви знайшли спостерігача на дорозі? У мене тільки два спостерігача, які сидять в автомобілях що рухаються один відносно одного. І щераз прошу, забудьте тимчасово про теорію відносності, її поняття терміни і прийоми. Не оперуйте, тимчасово ними.
і ще на деякий час забути потрібно про інерціальні системи відліку, і модна забути кінетику взагалі;)
 • 0

#152 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4992 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 16.05.2010 – 19:32

 Сірий кіт (14.05.2010 23:22) писав:

Добре. З "светом" я перемудрив. Забудьте про нього. А замість "светового дальномера- измерителя скорости" використайте реальний радар для визначення швидкості. Немає систем координат. Немає теорії відносності. Є тільки в пустому космосі два кораблі, які рухаються один відносно одного зі швидкістю 120 км/год. І є реальний прилад для вимірювання швидкості. І немає чого ним міряти крім швидкості одного корабля відносно іншого. Це зрозуміло?
А про автомобілі. Де в мене ви знайшли спостерігача на дорозі? У мене тільки два спостерігача, які сидять в автомобілях що рухаються один відносно одного. І щераз прошу, забудьте тимчасово про теорію відносності, її поняття терміни і прийоми. Не оперуйте, тимчасово ними.
Якщо у вас є два кораблі, то радаром ви виміряєте швидкість одного корвбля відносно иншого, то що? Якщо цю швидкість ви взяли 120 у вашому прикладі, то хай буде 120.
Я взагалі не розумію до чого це все, й навіщо забувати про решту. Але, хай, забув, міряємо швидкість одного корабля радаром, що далі, медитуємо?
 • 0

#153 Сірий кіт

  Постійний житель

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPip
 • 195 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:м.Хмельницький

Відправлено 16.05.2010 – 20:43

 kalamar (16.05.2010 20:32) писав:

Якщо у вас є два кораблі, то радаром ви виміряєте швидкість одного корвбля відносно иншого, то що? Якщо цю швидкість ви взяли 120 у вашому прикладі, то хай буде 120.
Я взагалі не розумію до чого це все, й навіщо забувати про решту. Але, хай, забув, міряємо швидкість одного корабля радаром, що далі, медитуємо?
Добре! Тепер дайте відповідь на таке питання: "Чи рухаеться щось, в цому випадку, реально (в фізичному розумінні)" зі швидкістю 120 км/год?"
Тепре між цими кораблями (трошки збоку, щоб не перешкоджати роботі радара) ромістимо "нерухомого" спостерігача відносно якого корабель А рухається зі швидкістю 50 км/год, акорабель В зі швидкістю 70 км/год.
Тепер дайте відповідь на такі питання:
1) Чи рухаеться щось, в цому випадку, реально (в фізичному розумінні)" зі швидкістю 120 км/год?
2) Якщо так, то , що і відносно чого?
Нерухомий спостерігач справді не має змоги виміряти швидкість 120 км/год але він може її обчислити.
3) За якою формулою?
4) Чи зміниться щось, якщо мизбільшимо значення цих швидкостей до релятивіських (тобто замість 120км/год дамо наприклад 0,9С,тобто замість 70км/год дамо наприклад 0,8С, тобто замість 50км/год дамо наприклад 0,7С)?
6) Чи може спостерігач на кораблі виміряти цю швидкість радаром?
 • 0

#154 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4992 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 16.05.2010 – 21:53

 Сірий кіт (16.05.2010 21:43) писав:

Добре! Тепер дайте відповідь на таке питання: "Чи рухаеться щось, в цому випадку, реально (в фізичному розумінні)" зі швидкістю 120 км/год?"
Звичайно рухається, із точки зору якогось із кораблів із такою шіидкістю рухається инший.

 Сірий кіт (16.05.2010 21:43) писав:

Тепре між цими кораблями (трошки збоку, щоб не перешкоджати роботі радара) ромістимо "нерухомого" спостерігача відносно якого корабель А рухається зі швидкістю 50 км/год, акорабель В зі швидкістю 70 км/год.
Тппрру, ряба! А хто вам сказав, що то у принципі можливо? Уявіть собі потяг який їде 120, чи можливо їхати автомобілем із швидкістю 100 відносно землі, і швидкістю скажімо 80 відносно потяга (в одномірному випадку, все здовж однієї прямої)? Ви не можете одночасно задавати обидві швидкості, лише одну, й однієї цілком досить для повного опису руху вашого спостерігача..

 Сірий кіт (16.05.2010 21:43) писав:

Тепер дайте відповідь на такі питання:
1) Чи рухаеться щось, в цому випадку, реально (в фізичному розумінні)" зі швидкістю 120 км/год?
2) Якщо так, то , що і відносно чого?
Так, рухається, вище уже відповів, що й відносно чого.

 Сірий кіт (16.05.2010 21:43) писав:

Нерухомий спостерігач справді не має змоги виміряти швидкість 120 км/год але він може її обчислити.
3) За якою формулою?
4) Чи зміниться щось, якщо мизбільшимо значення цих швидкостей до релятивіських (тобто замість 120км/год дамо наприклад 0,9С,тобто замість 70км/год дамо наприклад 0,8С, тобто замість 50км/год дамо наприклад 0,7С)?
Хай S та S' системи пов’язані із кораблями. Вони рухаються назустріч одна одній із шв. v=120000 км/sec. Більші швидкості дивитимемось, бо мені ліньки дев’ятки після коми писати. Хай спостерігач рухається, чи стоїть, як вам зручніше відносто системи S із швидкістю u=70000км/sec. Тоді відносно системи S' спостерігач рухається, чи стоїть зі швидкістю u'=(u-v)/(1-uv/c^2)=-55155km/sec, мінус, бо зточки зору S` спостерігач рухається в -x напрямку. Отже швидкість зближення кораблів із точки зору спостерігача u+u'=125155км/sec, якщо спостерігач знайде відстані між кораблями, він із цієї швидкості зближення зможе обчислити час зіткнення кораблів (це ж треба було у безмежному Всесвіті не розминутись :lol: ).

 Сірий кіт (16.05.2010 21:43) писав:

6) Чи може спостерігач на кораблі виміряти цю швидкість радаром?
Яку швидкісь? Швидкість 125155км/sec ніяким радаром не міряється, вона результат обчислень, бо це швидкість зближення двох об’єктів із точки зору нерухомого спостерігача. Радари міряють швидкості 120000км/sec, 70000км/sec, 55155km/sec.
 • 0

#155 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 7264 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 17.05.2010 – 07:53

Каламар, не мороч голову. Якщо тобі треба похизуватися, що ти умний, то ти вже це зробив. А Іншим людям треба зрозуміти!!! Твої ж дописи спонукають лише тикати пальцями - "зануда"

 Сірий кіт (16.05.2010 21:43) писав:

....
4) Чи зміниться щось, якщо мизбільшимо значення цих швидкостей до релятивіських (тобто замість 120км/год дамо наприклад 0,9С,тобто замість 70км/год дамо наприклад 0,8С, тобто замість 50км/год дамо наприклад 0,7С)?
6) Чи може спостерігач на кораблі виміряти цю швидкість радаром?
6) Радар не рекомендується застосовувати, я про це вже писав раніше. Промінь радару двічі проходить цю відстань, і відповідно потрібно зробити додаткові розрахунки.
5) А де поділося 5???
4) зміниться... якщо для вимірювання затосовувати пристрої на принципі датчиків електромагнітних хвиль, то матимемо зміщення по частоті, в ту чи іншу сторону. Якщо радар налаштований на резонанс в певній частоті, то він не спрацює взагалі. не сприйме свою відбиту хвилю, бо вона буде зовсім іншої частоти.

електромагнітна хвиля рухається в ефірі. Якщо нам потрібно умовно прийняти типу нерухомий засіб вимірювання, то щоб він був нерухомий хай це буде привязано до ефіру. Відносно ефіру фотони в усіх напрямках рухаються з стабільною швидкістю, бо їх швидкість - властивість ефіру а не фотонів. така вона природа хвиль. Якщо обєкт рухається відносно ефіру з певною швидкістю, то електромагнітна хвиля в будь- якому разі не може рухатися зі своєю швидкістю відносно обєкта. Але згідно теорії Енштейна, сприйняття часу і відстані обєктом змінюється так, щоб сприймати швидкість фотона однозначно. При цьому для обєкта змінюється довжина хвилі (частота коливань фотона), але не його швидкість. А довжина хвилі фотона прямо пропорційна його енергії (чи навпаки). І в такому разі, уявіть:
В ефірі сам по собі рухається фотон. мабуть він має певну свою енергію. А в вакуумі рухається обєкт. і його датчики ловлять цей фотон. Залежно від того, з якою швидкістю рухався обєкт, він може отримати різну енергію від цього фотона.

ЕНЕРГІЯ ЯКУ ФОТОН ПЕРЕДАЄ ОБЄКТУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ШВИДКОСТІ ОБЄКТА!!!! ТА ЩЕ Й ВІД КУТА ЇХ РУХУ, ЇХ ЗІТКНЕННЯ.
що там кажуть вчені мужі на цю тему? але скажіть це так, щоб зрозумів навіть я!
 • 0

#156 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 7264 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 17.05.2010 – 09:06

хоча отримання енергії залежно від кута зіткнення - це якраз звичайна механіка....
тут ще одна думка... Точно не памятаю, але здається є така формула, де показано, що маса фотона залежить від частоти.
МАСА! Маса одного конкретного фотона може бути різною для різних систем відліку. як це пояснити?
 • 0

#157 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 17.05.2010 – 10:30

 Хмурий Князь Вітольд (17.05.2010 10:06) писав:

хоча отримання енергії залежно від кута зіткнення - це якраз звичайна механіка....
тут ще одна думка... Точно не памятаю, але здається є така формула, де показано, що маса фотона залежить від частоти.
МАСА! Маса одного конкретного фотона може бути різною для різних систем відліку. як це пояснити?
це гарно виходить з теорії
якщо ти знаходишся в рухомій системі координат, звичайно відносно іншої системи координат, умовно нерухомої, в якій знаходиться джерело випромінювання електромагнітних хвиль, і твоя система координат рухається на нерухому систему, то ти бачиш сильне фіолетове зміщення.
тобто ти бачиш фотони з меншою довжиною хвилі, а отже і з більшою масою і більшою енергією
з енергетичного боку все гарно взаємозв"язано
 • 0

#158 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4992 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 17.05.2010 – 12:33

 Хмурий Князь Вітольд (17.05.2010 08:53) писав:

Каламар, не мороч голову. Якщо тобі треба похизуватися, що ти умний, то ти вже це зробив. А Іншим людям треба зрозуміти!!! Твої ж дописи спонукають лише тикати пальцями - "зануда"
Якби ти хотів розібратись, ти б уже давно щось прочитав по темі, причому послідовно і з викдадками. А фантазії які ти постиш на тему СТВ ніяк тебе не наближують до того, щоб у СТВ розібратись, тож я й не з тобою сперечаюсь. Сірий кіт тут перший із "великих критиків теорії відносності" хто справді вирішив ознайомитись із теорією, хоча обрав для того не найкращий і найпростіший шлях. Просто цікаво наскільки його вистачить, бо поки він на початку загруз, не може деякі свої упередження подолати.
 • 0

#159 Сірий кіт

  Постійний житель

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPip
 • 195 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:м.Хмельницький

Відправлено 17.05.2010 – 18:07

Цитата

Тппрру, ряба! А хто вам сказав, що то у принципі можливо? Уявіть собі потяг який їде 120, чи можливо їхати автомобілем із швидкістю 100 відносно землі, і швидкістю скажімо 80 відносно потяга (в одномірному випадку, все здовж однієї прямої)? Ви не можете одночасно задавати обидві швидкості, лише одну, й однієї цілком досить для повного опису руху вашого спостерігача..
У тебе тут справді дурниця! А у мене усе правильно! Давай розберемося. Нехай спочатку нам невідомо нічого про швидкості цих обєктів.
1) Чи може корабель А рухатся відносно нерухомого спостерігача зі швидкістю 50 км/год?
2)Чи може, в тойже час, корабель В рухатся відносно нерухомого спостерігача зі швидкістю 70 км/год?
3) Яка при цьому швидість корабля А відносно корадля В?
4) Тощо у мене неправильно?
 • 0

#160 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 7264 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 17.05.2010 – 18:26

 Katod (17.05.2010 11:30) писав:

це гарно виходить з теорії
якщо ти знаходишся в рухомій системі координат, звичайно відносно іншої системи координат, умовно нерухомої, в якій знаходиться джерело випромінювання електромагнітних хвиль, і твоя система координат рухається на нерухому систему, то ти бачиш сильне фіолетове зміщення.
тобто ти бачиш фотони з меншою довжиною хвилі, а отже і з більшою масою і більшою енергією
з енергетичного боку все гарно взаємозв"язано
ну це мені ніяк не зрозуміло, як у обєкта, що ні з чим не взаємодіє, може мінятися маса? тобто, якщо система відліку змінить свою швидкість. міняється система відліку, притому для системи відліку міняється маса обєкту, при тому що з обєктом ніхто не взаємодіє... це яказь казка. як в таке повірити?
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних