Перейти до вмісту

Спеціальна Теорії Відносності vs. Квантова Теорія

Повідомлень в темі: 4451

#1081 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Софія

Відправлено 10.02.2012 – 20:25

Перегляд дописуСивий кіт (10.02.2012 – 20:21) писав:

На сьогоднішній день немає, принаймні мені невідомо, альтернативної теорії якаб грунтувалася на математичній логіці, а не на вигадках недоучки Енштейна. Побудувати свою теорію мені теж не підсилу тому, що я теж недоучка. Досить того, що я зрозумів, що ця теорія хибна. Біда в тому, що такі грамотні люди як наприклад Каламар, сліпо повторюють цю псевдо теорію, замість того щоб зробити професійний аналіз проблеми. Хіба я не довів, що псевдопростору з властивостями які йому приписують псевдо ученні бути неможе?

Ні, не довели! Ви лише довели, що відстань не є метрикою псевдоевклідового простору. Але цього й не треба доводити, бо це й так всі знають!
  • 0

#1082 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 645 повідомлень

Відправлено 10.02.2012 – 21:32

Перегляд дописуВасиль (10.02.2012 – 20:25) писав:

Ні, не довели! Ви лише довели, що відстань не є метрикою псевдоевклідового простору. Але цього й не треба доводити, бо це й так всі знають!
Тоді поясніть, що таке метрика?
  • 0

#1083 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 10.02.2012 – 22:02

Перегляд дописуСивий кіт (10.02.2012 – 21:32) писав:

Тоді поясніть, що таке метрика?

Ось цитата:

Цитата

Ме́трика про́стору-ча́су - 4-тензор, який визначає властивості простору-часу в загальній теорії відносності.
Просторово-часовий інтервал виражається через метрику простору-часу формулою Зображення.
де gij - метричний тензор.
В інерційній системі відліку матриця метричного тензора простору-часу має вигляд Зображення.

Це визначення стосується псевдоевклідового часопростору. Яким є метричний тензор евклідового простору, Ви знаєте.
  • 0

#1084 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 12:00

Перегляд дописуВасиль (10.02.2012 – 22:02) писав:

Ось цитата:

Це визначення стосується псевдоевклідового часопростору. Яким є метричний тензор евклідового простору, Ви знаєте.
А ви самі розумієте те, що тут написали? Якщо розумієте то поясніть мені.
  • 0

#1085 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 12:09

Перегляд дописуСивий кіт (11.02.2012 – 12:00) писав:

А ви самі розумієте те, що тут написали? Якщо розумієте то поясніть мені.

Що саме Вам пояснити? Є матриця, яка визначає властивості простору. Ця матриця називається метричним тензором. Який метричний тензор, такий і простір. Різні простори відрізняються метричним тензором тобто метрикою. Тривіальною, найпростішою є метрика евклідового простору. Тому й метричний тензор цього простору є одиничною матрицею.
  • 0

#1086 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 11.02.2012 – 12:52

Перегляд дописуСивий кіт (10.02.2012 – 18:45) писав:

Вірних теорій є багато. А теорія відносності є хибною. Чи у вас є ще контраргументи?
клас, хибна теорія відносності експериментально підтверджується, що тепер робити?
  • 0

#1087 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 14:39

Перегляд дописуВасиль (11.02.2012 – 12:09) писав:

Що саме Вам пояснити? Є матриця, яка визначає властивості простору. Ця матриця називається метричним тензором. Який метричний тензор, такий і простір. Різні простори відрізняються метричним тензором тобто метрикою. Тривіальною, найпростішою є метрика евклідового простору. Тому й метричний тензор цього простору є одиничною матрицею.
Почнемо з матриці. Що означають стовпці і рядки матриці? Що означають числа записані в матрицю? Наприклад при використанні матриць для обчисення коренів системи лінійних рівнянь кожен рядок матриці відповідає певному рівнянню із системи, а кожний стовпчик матриці відповідає своїй невідомій, а числа вписані в матрицю то коефіцієнти відповідних рівнянь при відповідних невідомих.
  • 0

#1088 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 15:01

Перегляд дописуСивий кіт (11.02.2012 – 14:39) писав:

Почнемо з матриці. Що означають стовпці і рядки матриці? Що означають числа записані в матрицю? Наприклад при використанні матриць для обчисення коренів системи лінійних рівнянь кожен рядок матриці відповідає певному рівнянню із системи, а кожний стовпчик матриці відповідає своїй невідомій, а числа вписані в матрицю то коефіцієнти відповідних рівнянь при відповідних невідомих.

Матриця є елемент певної множини, яка є узагальненням поняття числа. Числа можна додавати, віднімати, перемножувати. Також і вектори можна додавати, віднімати, перемножувати, можна їх помножити на число. Те ж саме стосується і матриць. Є правила додавання та перемноження матриць. Читайте тут!
  • 0

#1089 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 16:29

Перегляд дописуВасиль (11.02.2012 – 15:01) писав:

Матриця є елемент певної множини, яка є узагальненням поняття числа. Числа можна додавати, віднімати, перемножувати. Також і вектори можна додавати, віднімати, перемножувати, можна їх помножити на число. Те ж саме стосується і матриць. Є правила додавання та перемноження матриць. Читайте тут!
Я запитував не про властивості матриць і які дії можна з ними робити. Матриця немає ніякого сенсу якщо в неї вписані довільні числа. Вона набуває сенсу коли ті числа щось значать. От я і запитую, що значать числа вписані в цю матрицю? Я навів вам приклад. Якщо йдеться про систему рівнянь то це коефіцієнти при невідомих. А що означають числа в даному так званому тензорі?
  • 0

#1090 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 16:42

Перегляд дописуСивий кіт (11.02.2012 – 16:29) писав:

Я запитував не про властивості матриць і які дії можна з ними робити. Матриця немає ніякого сенсу якщо в неї вписані довільні числа. Вона набуває сенсу коли ті числа щось значать. От я і запитую, що значать числа вписані в цю матрицю? Я навів вам приклад. Якщо йдеться про систему рівнянь то це коефіцієнти при невідомих. А що означають числа в даному так званому тензорі?

А те й означає, що

Цитата

Зображення
. Помножите gij на стовбці диференціалів координат і отримаєте інтервал. Більше нічого не означає.
  • 0

#1091 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 17:35

Перегляд дописуВасиль (11.02.2012 – 16:42) писав:

А те й означає, що. Помножите gij на стовбці диференціалів координат і отримаєте інтервал. Більше нічого не означає.
Ваша відповідь означає або ви так само як і я нерозумієте того що тут написано, або тут написана нісенітниця. Може Каламар допоможе нам з цим розібратися?
  • 0

#1092 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 17:40

Перегляд дописуСивий кіт (11.02.2012 – 17:35) писав:

Ваша відповідь означає або ви так само як і я нерозумієте того що тут написано, або тут написана нісенітниця. Може Каламар допоможе нам з цим розібратися?

Не бачу, що тут розуміти: метричний тензор грає роль коефіцієнта в наведеному виразі для інтервала. Ніхто не може Вам дати іншого пояснення, бо його не існує.
  • -1

#1093 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 18:13

Перегляд дописуВасиль (11.02.2012 – 17:40) писав:

Не бачу, що тут розуміти: метричний тензор грає роль коефіцієнта в наведеному виразі для інтервала. Ніхто не може Вам дати іншого пояснення, бо його не існує.
Виходить оперуємо "метричним тензором", а що це таке, ніхто незнає. Хіба це не нісенітниця?
  • 0

#1094 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 18:19

Перегляд дописуСивий кіт (11.02.2012 – 18:13) писав:

Виходить оперуємо "метричним тензором", а що це таке, ніхто незнає. Хіба це не нісенітниця?

Як це не знає? Ви ж читали!? Метричний тензор визначає властивості простору, бо дає інтервал.
  • 0

#1095 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 18:51

Перегляд дописуВасиль (11.02.2012 – 18:19) писав:

Як це не знає? Ви ж читали!? Метричний тензор визначає властивості простору, бо дає інтервал.
Перш ніж говорити, що він визначає, варто з'ясувати, що він собою являє. Чи не так?
  • 0

#1096 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 18:59

Перегляд дописуСивий кіт (11.02.2012 – 18:51) писав:

Перш ніж говорити, що він визначає, варто з'ясувати, що він собою являє. Чи не так?

Ви ж бачили, що він являє собою - в інерційній системі відліку це діагональна матриця.
  • 0

#1097 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 19:12

Перегляд дописуВасиль (11.02.2012 – 18:59) писав:

Ви ж бачили, що він являє собою - в інерційній системі відліку це діагональна матриця.
От я і запитую, що означають рядки і стовпці цієї матриці і, що означають числа вписані в цю матрицю?
  • 0

#1098 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 19:29

Перегляд дописуСивий кіт (11.02.2012 – 19:12) писав:

От я і запитую, що означають рядки і стовпці цієї матриці і, що означають числа вписані в цю матрицю?

Я вже написав - це коефіциенти виразу, який визначає інтервал.
  • 0

#1099 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 19:37

Перегляд дописуВасиль (11.02.2012 – 19:29) писав:

Я вже написав - це коефіциенти виразу, який визначає інтервал.
Що означають ці коєфіцієнти? Може це координати якихось точок?
  • 0

#1100 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 11.02.2012 – 19:43

Перегляд дописуСивий кіт (11.02.2012 – 19:37) писав:

Що означають ці коєфіцієнти? Може це координати якихось точок?

Ні. Це не координати. Координати в формулі розташовані після метричного тензора. Це просто коефіциенти виразу, який утворює скаляр з координат 4-вектора.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних