Перейти до вмісту

Спеціальна Теорії Відносності vs. Квантова Теорія

Повідомлень в темі: 4451

#1001 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 645 повідомлень

Відправлено 28.01.2012 – 20:51

Перегляд дописуВасиль (28.01.2012 20:08) писав:

Простір - це не тіло, а просторові відношення між тілами. Відтак, якщо немає тіл, то немає й просторових відношень, немає й простору...
В просторі є об'єми в яких немає візичних тіл, але простір в цих об'ємах залишається простором і фізичні тіла можуть в будьякий час переміститися. Простір це не тіло, а множина місць де можуть перебувати фізичні тіла.
  • 0

#1002 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Софія

Відправлено 28.01.2012 – 20:53

Перегляд дописуСивий кіт (28.01.2012 21:51) писав:

В просторі є об'єми в яких немає візичних тіл, але простір в цих об'ємах залишається простором і фізичні тіла можуть в будьякий час переміститися. Простір це не тіло, а множина місць де можуть перебувати фізичні тіла.

А що таке місце?
  • 0

#1003 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 28.01.2012 – 21:28

Перегляд дописуВасиль (28.01.2012 20:53) писав:

А що таке місце?
Місце це місце. Неопределяемое понятие. Так як точка є точка.
  • 0

#1004 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 28.01.2012 – 21:41

Перегляд дописуСивий кіт (28.01.2012 22:28) писав:

Місце це місце. Неопределяемое понятие. Так як точка є точка.

Ну, точку можна визначити. Отже і простір теж не визначений, раз місце не визначене.
  • 0

#1005 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 28.01.2012 – 21:59

Перегляд дописуВасиль (28.01.2012 21:41) писав:

Ну, точку можна визначити. Отже і простір теж не визначений, раз місце не визначене.
Я спеціально написав російською: "неопределяемое", а не "неопределенное", тобто це первине понятя яке неможна "определить" через інші поняття.
  • 0

#1006 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 28.01.2012 – 22:35

Перегляд дописуСивий кіт (28.01.2012 22:59) писав:

Я спеціально написав російською: "неопределяемое", а не "неопределенное", тобто це первине понятя яке неможна "определить" через інші поняття.

І до чого тут наука? В науці таких понять немає. Побудувати науку на невизначених поняттях неможливо. Це свідчить про те, що Ваш підхід є хибним.
  • 0

#1007 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 28.01.2012 – 22:50

Перегляд дописуВасиль (28.01.2012 22:35) писав:

І до чого тут наука? В науці таких понять немає. Побудувати науку на невизначених поняттях неможливо. Це свідчить про те, що Ваш підхід є хибним.
Якщо ви в цьому переконані то дайте визначення понятю: "множина".
  • 0

#1008 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 28.01.2012 – 23:23

смішно
втручусь, на вс і поняття, які вказано вище є визначенні, і на простір, і на точку, і на множину

Перегляд дописуСивий кіт (28.01.2012 21:59) писав:

є така мова, Українська, в якій деякі дієприслівники можна перекласти одним словом перекладається, використовується дієприслівниковий зворот "той який неможе бути визначений"

Перегляд дописуСивий кіт (28.01.2012 20:00) писав:

Стосовно руху я так і писав:"Насправді фізичні тіла рухаються в просторі одні відносно інших", простір існує незалежно від якихось координат! :D
розкажи таку штуку, як ти, бутучи сам самісінький, в просторі, визначеш свою швидкість
  • 0

#1009 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 28.01.2012 – 23:35

Перегляд дописуСивий кіт (28.01.2012 23:50) писав:

Якщо ви в цьому переконані то дайте визначення понятю: "множина".

Про множину я знайшов таке:

Цитата

Множина — одне з фундаментальних понять сучасної математики, яке може бути визначене як сукупність об'єктів довільної природи (елементів множини), що розглядається як одне ціле.

• 0

#1010 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 29.01.2012 – 00:00

Перегляд дописуKatod (28.01.2012 23:23) писав:

смішно
втручусь, на вс і поняття, які вказано вище є визначенні, і на простір, і на точку, і на множину
Катод, якщо ти такий мудрий наведи визначення понятю "множина" :D

Цитата

є така мова, Українська, в якій деякі дієприслівники можна перекласти одним словом перекладається, використовується дієприслівниковий зворот "той який неможе бути визначений"
Українсська це прекрасна мова, але інколи вона дає неоднозначність.

Цитата

розкажи таку штуку, як ти, бутучи сам самісінький, в просторі, визначеш свою швидкість
Рух відносний. Якщо крім мене в просторі немає нічого то я нівідносно нічого не рухаюся, відповідно немаю і швидкості. :D

Перегляд дописуВасиль (28.01.2012 23:35) писав:

А що таке "сукупність"?

Перегляд дописуВасиль (28.01.2012 23:35) писав:

А я про множину знайшов таке:

Цитата

Понятие множества является одним из важнейших исходных и неопределяемых понятий современной математики.

Повідомлення відредагував Сивий кіт: 28.01.2012 – 23:49

• 0

#1011 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 29.01.2012 – 00:03

Перегляд дописуСивий кіт (29.01.2012 00:52) писав:

А що таке "сукупність"?

Я математикою не займаюсь, тому точно не знаю. Але мені сукупність нагадує перелік.
  • 0

#1012 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 29.01.2012 – 00:42

Перегляд дописуВасиль (29.01.2012 00:03) писав:

Я математикою не займаюсь, тому точно не знаю. Але мені сукупність нагадує перелік.
Отожбо і воно Множина, сукупність, перелік - це усе синоніми які неимеют определения. У всякій науці еє первинні фундаментальні поняття які не имеют определения, а уже через них даются поределения іншим понятям. В тих цитатах що навели ви і я сказано що множина це поняття математики. Може воно і так, але якщо фермер має справу з множиною свійських тварин то хіба це означає, що він займається математикою? Відповідно місце це неопределяемое понятие, множина теж Простір же має визначення: "множина місць де можуть пербувати фізичні об'єкти".
  • 0

#1013 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 29.01.2012 – 00:57

Перегляд дописуСивий кіт (29.01.2012 00:42) писав:

Отожбо і воно Множина, сукупність, перелік - це усе синоніми які неимеют определения. У всякій науці еє первинні фундаментальні поняття які не имеют определения, а уже через них даются поределения іншим понятям. В тих цитатах що навели ви і я сказано що множина це поняття математики. Може воно і так, але якщо фермер має справу з множиною свійських тварин то хіба це означає, що він займається математикою? Відповідно місце це неопределяемое понятие, множина теж Простір же має визначення: "множина місць де можуть пербувати фізичні об'єкти".
це все добре, але твій суржик схожий з кашою в твоїй голові
синоніми то синоніми, але множина, на відміну від сукупносьті і переліку має певні математичні властивості, і щоб визначити саме множину потрібно їх вказати

перш ніж використовувати звичайно обговорюють значення терміну, тому, використовуй загальноприйняті, або пояснюй ті, які видумуєш на основі загальноприйнятих
  • 0

#1014 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 29.01.2012 – 01:32

Перегляд дописуKatod (29.01.2012 00:57) писав:

це все добре, але твій суржик схожий з кашою в твоїй голові
синоніми то синоніми, але множина, на відміну від сукупносьті і переліку має певні математичні властивості, і щоб визначити саме множину потрібно їх вказати

перш ніж використовувати звичайно обговорюють значення терміну, тому, використовуй загальноприйняті, або пояснюй ті, які видумуєш на основі загальноприйнятих
Катоде я пропонував тобі навести визначення множини, але ти на це нездатний1 :D
А ось як Кантор намагався дати визначення понятю "множина":

Цитата

Множество или совокупность - это собрание определенных и различных объектов нашей интуиции или интелекта, мыслимое в качестве целого.
А що таке собрание? :D Зїв? :D

Повідомлення відредагував Сивий кіт: 29.01.2012 – 01:33

• 0

#1015 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 29.01.2012 – 05:37

Перегляд дописуСивий кіт (29.01.2012 01:42) писав:

Простір же має визначення: "множина місць де можуть пербувати фізичні об'єкти".

Простір має визначення і система відліку має визначення. В цьому сенсі вони не відрізняються одне від одного. Відтак, неможливо стверджувати, що простір є реальнішим за систему відліку.
  • 0

#1016 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 29.01.2012 – 09:26

Перегляд дописуВасиль (29.01.2012 05:37) писав:

Простір має визначення і система відліку має визначення. В цьому сенсі вони не відрізняються одне від одного. Відтак, неможливо стверджувати, що простір є реальнішим за систему відліку.
Здається я це уже писав. Система відліку складається з тіла відліку і системи координат. Тіло відліку то реальність, а система координат то абстракція. Якщо ви переконані в іншому, поясніть, будьласк, як ви визначаєте швидкість мого велосипеда за допомогою системи відліку.
  • 0

#1017 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 29.01.2012 – 11:48

Перегляд дописуСивий кіт (29.01.2012 01:32) писав:

Катоде я пропонував тобі навести визначення множини, але ти на це нездатний1 :D
А ось як Кантор намагався дати визначення понятю "множина":

А що таке собрание? :D Зїв? :D
можу, питання - навіщо?
тим більше їх купа, і краще, якщо розмовляти про множини, то робити це на відповідну тему, обговорюючи теорію множин, властивості множин, і так далі
і ти не усвідомив таку штуку, множину робить множиною не назва, а властивості тієї сукупності об"єктів, второпав?

Перегляд дописуСивий кіт (29.01.2012 09:26) писав:

Здається я це уже писав. Система відліку складається з тіла відліку і системи координат. Тіло відліку то реальність, а система координат то абстракція. Якщо ви переконані в іншому, поясніть, будьласк, як ви визначаєте швидкість мого велосипеда за допомогою системи відліку.
пересиль себе, і піди на вікіпедію почитай про систему відліку, вивтема відліку складається з з тіла відліку і годинника

швидкість велосипеда визначити просто, через рівні проміжки часу, рівні зручніше, визначати відстань до нього і напрям, потім, визначивши відстані між точками, через які проходив велосипед і поділивши їх на час проходження цих коротких відрізків ми можемо визначити швидкість велосипеда
можемо підти далі, і апроксимувати, визначити характер руху, і тд

питання, навіщо ти це питаєш, це все так елементарно
  • 0

#1018 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 29.01.2012 – 13:12

Перегляд дописуKatod (29.01.2012 11:48) писав:

можу, питання - навіщо?
тим більше їх купа, і краще, якщо розмовляти про множини, то робити це на відповідну тему, обговорюючи теорію множин, властивості множин, і так далі
і ти не усвідомив таку штуку, множину робить множиною не назва, а властивості тієї сукупності об"єктів, второпав?

пересиль себе, і піди на вікіпедію почитай про систему відліку, вивтема відліку складається з з тіла відліку і годинника

швидкість велосипеда визначити просто, через рівні проміжки часу, рівні зручніше, визначати відстань до нього і напрям, потім, визначивши відстані між точками, через які проходив велосипед і поділивши їх на час проходження цих коротких відрізків ми можемо визначити швидкість велосипеда
можемо підти далі, і апроксимувати, визначити характер руху, і тд

питання, навіщо ти це питаєш, це все так елементарно
Катоде, ти знову пишеш дурниці! Якби ти міг то зробив би, а раз неробиш значить неможеш. :D Я за дві години я можу махнути в сусідню галактику і вовернутися назад. Питання-Навіщо? Це така сама правда як і те, що ти можеш дати визначення понятю "множина". :D Кантор пробував це зробитиі внього не вийшло. Дати визначення означає коротко і точна сказати, що то воно є. Слова в різних випадках можуть бути різними, але зміст має бути однаковим. Що стосується властивостей то у множини корів і у скінченої множини натуральник чисел властивості однакові саме тому ми можемо відображати їх одну на одну. Натомість властивості елементів циж множин зовсім різні. :D Що стосується визначення швидкості то її справді так можна визначити, але ти обійшовси без системи координат. :P Тут я помилився .Ти визначаєш рух велосипеда відносно точок, а точки це елементи простору. Значить швидкіть ти визначаєш відносно простору. :lol: Навчись спочатку мислити, а потім будеш щось писати.
  • 0

#1019 Сивий кіт

Генеральний писар

• Користувачі
  • 645 повідомлень

Відправлено 29.01.2012 – 14:25

Виправляю свою помилку. Реальний простір це не множина місць, а множина точок, в яких можуть перебувати фізичні тіла. Місце може бути точковим, а може займати певну множину точок. Фізичні тіла якправило займають певну множину точок. А от час це не множина точок, а множина місць в яких може перебувати реальний простір. Зрештою ми зациклилися на визначеннях. Ніхто не може конкретно сказати, що таке множина, але більшість людей правильно розуміють, що це таке. Важливо зрозуміти, що кожному елементу часу відповідає свій атстрактний тривимірний простір Якби ці простори були реальними то це б означало, Що усі фізичні тіла, незалежно від того чи рухаються вони чи ні, з плином часу, кожниї миті перескакують в новий простір при цьому змінюючи своє взаємне розташування.
  • 0

#1020 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 29.01.2012 – 14:44

Перегляд дописуСивий кіт (29.01.2012 10:26) писав:

А з чого складається простір? З точок. Ті ж самі абстракції! Повторюю, в цьому відношенні система відліку (така, як Ви її описали) та простір не відрізняються. Швидкість велосипеда визначаєте дуже просто. Якщо Ви на одній прямій з велосипедом та вектором його швидкости, то відправте до велосипеда два електромагнітні імпульси з інтервалом, наприклад, в одну секунду. І тепер залишилось виміряти, з яким інтервалом вони будуть, коли вони до Вас повернуться. А далі берете формули теорії відносности, які, надіюсь, Ви знаєте, і знаходите швидкість велосипеда. Можна відразу здогадатись, якою є швидкість велосипеда, якщо вони повернуться з тим же самим інтервалом, що й були.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних