Перейти до вмісту

Вбити захищяючи. Чи такийже це гріх як просто вбити людину.

Повідомлень в темі: 40

#21 NAU

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 164 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 30.07.2008 – 16:06

зігришив, вбивши
  • 0

#22 milochka

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 706 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кузнецовськ

Відправлено 30.07.2008 – 16:10

Перегляд дописуPirate_Beer (30.07.2008 12:42) писав:

Вбити когось захищяючи своє життя або життя людей або однієї людини. Та чи такий же це гріх коли ти просто вбиваєш беззахисну людину? Ваші роздуми.

на мою думку нема різниці як ти вбив людину захищаючись чи ні , ти забрав її життя !!!
  • 0

#23 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 30.07.2008 – 16:10

Перегляд дописуNAU (30.07.2008 16:53) писав:

в християнській релігії постане
я християнин, але в такому випадку готовий взяти цей гріх на себе тай незахистити свою родину, і своє життя а тупо стояти і чекати, це також гріх.
  • 0

#24 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 30.07.2008 – 16:30

В релігії І.Христа - будь яке вбивство, навіть при захисті і самозахисті однозначно є гріхом. Навіть в випадку війни на полі бою вбити ворога - гріх. Навіть якщо цей ворог - загарбник. Згідно цієї релігії всі захисники нашої вітчизни горять в пеклі. І запорожці, і гайдамаки, і вояки УПА... Коли настане і мій час - хочу в пекло, в їхню компанію... Подивлюсь, хто там кого жарить - чорти їх, чи вони чортів. :)

Повідомлення відредагував Sotnik: 30.07.2008 – 16:31

• 0

#25 NAU

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 164 повідомлень

Відправлено 30.07.2008 – 16:33

Цитата

я християнин, але в такому випадку готовий взяти цей гріх на себе тай незахистити свою родину, і своє життя а тупо стояти і чекати, це також гріх.
покаліч але не вбивай
  • 0

#26 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 30.07.2008 – 16:48

Перегляд дописуDynkan 113 (30.07.2008 17:10) писав:

в такому випадку ти не християнин. Так вже в нас швидко й насильно поширювалось християнство, що люди під страхом почали називати себе християнами, хоч і не стали ними.

Які ти маєш підстави зватися християнином? Ти хоч ходиш в церкву, яка теж помилково зветься християнською? Бо на Русі православні церкви так і не стали істинно християнськими.
  • 0

#27 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень

Відправлено 30.07.2008 – 16:51

Перегляд дописуDarkLordVillis (30.07.2008 17:48) писав:

в такому випадку ти не християнин. Так вже в нас швидко й насильно поширювалось християнство, що люди під страхом почали називати себе християнами, хоч і не стали ними.

Які ти маєш підстави зватися християнином? Ти хоч ходиш в церкву, яка теж помилково зветься християнською? Бо на Русі православні церкви так і не стали істинно християнськими.
я знаю хто я, і в що я вірю.

Повідомлення відредагував Dynkan 113: 30.07.2008 – 16:58

• 0

#28 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень
  • Місто:дурки...

Відправлено 30.07.2008 – 17:09

Перегляд дописуDarkLordVillis (30.07.2008 17:05) писав:

ги, а якщо за 10 000 000 євро?
Якщо вже питання релігійне, і я припускаю, що мається на увазі християнство, то з погляду християнства самозахист - то гріх.
Бо суть християнства в тому щоб терпіти муки земні задля вічного життя в раю. Суть християнства в тому, що людина не господар свого життя. тобто людина не має права розпоряджатися своїм життям. людина не має права ні захистити своє життя, ні позбавити себе життя (суіцид). В рабовласницькому суспільстві господар має право розпоряджатися і псувати своє майно, і вбивати своїх рабів. А раб не має права захищатися від господара свого. Бо супротив своєму земному господарю - то також і супротив господу своєму Богу.
Отож, з точки зору християнства, вбивство при самозахисті, це гріх, навіть більший гріх, ніж вбивство за інших умов.

Навпаки. Людина може розпоряджатись своїм життям. Вона вільна робити що завгодно. Кожен сам обирає свій шлях. Та наслідки вибору для кожного свої.
  • 0

#29 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 30.07.2008 – 17:10

Не бачу нічого поганого, відносно того, хто убиває.
Зло — для жертви, добро — для «агресора»

Все відносне. Але, якщо брати християнтво, то там це однозначно погано. Але церква сама не раз убивала.
Тож, якщо розглядати питання не в контексті церкви, все це нормально.
  • 0

#30 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 30.07.2008 – 21:49

Я теж християнка. Але вбити можу, чесно, у захисті. Так, я свідомо піду на гріх.
  • 0

#31 NAU

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 164 повідомлень

Відправлено 30.07.2008 – 21:57

як можна питання гріха розглядати не в контексті цееркви?
  • 0

#32 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 30.07.2008 – 22:23

бо то лиш слово "гріх" - порушення церковних законів, "злочин" - порушення державних законів. а різниця в покаранні - за порушення державних законів покарають, як спіймають, а за гріх - це вже хто як там вірить, доказів нема.

А ще у нас гріхом називають порушення моральнио-етичних суспільних норм. покарання - то перснональне від кожного з цього суспільства.
  • 0

#33 Зрячий

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень

Відправлено 31.07.2008 – 08:18

Кожен сам для себе визначає що він збирається зробити, чи вбити захищаючись, чи дати відпір захищаючись. Якщо, внаслідок відпору, нападник загинув - така його доля і все, не треба себе картати.
  • 0

#34 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 31.07.2008 – 09:30

У даному питанні церква суперечить сама собі, з одного боку, це вважається гріхом, з іншого боку - інквізиція, "відьомські процеси", якщо брати в загальному, то церква не є Христовою, як вона себе називає, адже Ісус не захищався від своїх ворогів і навіть захищав від Петра солдатів, які прийшли його арештовувати. Ранні християни були дійсно його послідовниками і то не всі, а потім почалася політика. Феодосій, якого чомусь звуть Великим, наказував солдатам руйнувати язичницькі храми, які були витворами мистецтва і нищити жерців, хоча йому до їхніго розуміння світобудови ще далеко було. Є священики, які дійсно підставлять іншу щоку і лише вони можуть зватися справжніми послідовниками Ісуса і свого вчення, а вбиство із самозахисту є цілком нормальною річчю і ще одном пітвердженням тези про відносність твердження "добро - зло". Я на таке пішов би без вагань і совість потім би не мучила.
  • 0

#35 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 31.07.2008 – 09:40

Темний ангел
ти флудер :) це ж треба було приплести сюди інквізицію
  • 0

#36 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 31.07.2008 – 10:40

Перегляд дописуSergiy_K (31.07.2008 10:40) писав:

Темний ангел
ти флудер :) це ж треба було приплести сюди інквізицію
Ну чому, церква вважала, що люди, яких вони спалюють на вогнищах, відвертають людей від Бога і навертають до Сатани, загрожують самій церковній структурі, яка дала собі право опікуватися душами людей. Це є теж одна із форм самозахисту, просто в більш глобальних масштабах. Хай би не знищували тих людей, а прощали їх привселюдно, якщо з точки зору церкви ці люди були в чомусь винними.
  • 0

#37 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 31.07.2008 – 11:01

Перегляд дописуТемний ангел (31.07.2008 11:40) писав:

Ну чому, церква вважала, що люди, яких вони спалюють на вогнищах, відвертають людей від Бога і навертають до Сатани, загрожують самій церковній структурі, яка дала собі право опікуватися душами людей. Це є теж одна із форм самозахисту, просто в більш глобальних масштабах. Хай би не знищували тих людей, а прощали їх привселюдно, якщо з точки зору церкви ці люди були в чомусь винними.
чувак, та є ж тема про інквізицію, єретик мав розкаятись і тоді... :) харе оффтопити. самозахист - цілком конкретна штука. тема очевидно про індивідуальний самозахист, по назві теми видно: гріх поняття індивідуальне
  • 0

#38 Теревені.org.ua

Постійний житель

• На перевірці
  • PipPipPipPipPip
  • 133 повідомлень

Відправлено 01.08.2008 – 22:14

Важко відповісти мені на це питання. З одного боку, вбив людину, щоб захистити жертву беззахистну. А тим саме, сам став вбицею і всяв тягар на себе. А якщо бачиш, що вбивають людину і ти просто пішов далі... думаю буде потім ще набагато гірше жити.
А якщо на мене хтось нападе, я буду намагатись не вбивати. Все залежить від обставин. Вбити можу спеціально якщо хлопець відбере в мене мою дівчину. Тоді його вб"ю, і можливо дівчину. Ось так :rolleyes:.
  • 0

#39 NAU

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 164 повідомлень

Відправлено 01.08.2008 – 22:21

сам себе вбий, невдахо!) і краще зроби так щоб дівчина від тебе не пішла) самогубство теж гріх. Вбив себе, захищаючись від себе. Коли роздвоєння особистості.

Олеська: Попередження за пунктом правил 2.2.
  • 0

#40 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 01.08.2008 – 22:36

Перегляд дописуТемний ангел (31.07.2008 11:40) писав:

Ми тут говоримо про захист людей, а не організації, яка принесла людству бід мабуть більше як чума і монголотатарська навала разом взяті. Я от вважаю що церква відвертає мене від нірвани, за цією логікою мені що піти її підірвати разом з прихожанами в цілях самозахисту?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних