Перейти до вмісту

Назви країн і народів

Повідомлень в темі: 35

#21 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2670 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів..

Відправлено 16.03.2006 – 12:49

Freelancer (16.03.2006 12:35) писав:

ага, а те, що ми малороси не вчили? в які роки вчився? але яка різниця зрештою, якщо і зараз в деяких школах вчать, що УПА — зграя бандитів :/

Перегляд допису

Я просто навів те, що вчили, не потрібно до написаного ставитись як до доведеного факту..я теж читав багато різних теорій походження назви Україна..щодо УПА - мені мабуть пощастило, що мене не вчили тої брехні..та й мої дідусі й бабусі просвітлювали в цьому питання :)
  • 0

#22 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 16.03.2006 – 12:54

Stuff (16.03.2006 12:49) писав:

Я просто навів те, що вчили, не потрібно до написаного ставитись як до доведеного факту..я теж читав багато різних теорій походження назви Україна..щодо УПА - мені мабуть пощастило, що мене не вчили тої брехні..та й мої дідусі й бабусі просвітлювали в цьому питання :)

Перегляд допису

Вибачаюсь, просто тоді треба то взяти в лапки, бо сприймається як твоє власне твердження, або як таке, з яким ти повністю погоджуєшся!)
ПС. Про УПА мені розказувала моя прабабуся, в мене були родичі в лавах УПА, але і в моїй школі нас навчали правдиво.
  • 0

#23 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень

Відправлено 16.03.2006 – 13:01

Freelancer (16.03.2006 12:54) писав:

Вибачаюсь, просто тоді треба то взяти в лапки, бо сприймається як твоє власне твердження, або як таке, з яким ти повністю погоджуєшся!)

Перегляд допису

Я про це не подумав..ок!!Щодо територіальних претензій, то з цим я погоджуюсь..
  • 0

#24 Viktor

НЕВГАМОВНИЙ

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 566 повідомлень
  • Місто:Львів, L'viv, Lwow, Leopolis, Lєmberg, Lion

Відправлено 16.03.2006 – 13:15

Зрозуміло, що за сприятливих історичних умов Україна могла б займати територію рівну десь 1/3 Європи, враховуючи ту площу земель, якою Київська Русь володіла в певні періоди часу! Але ми могли б немати і цього! Все ж таки Україна є найбільшою країною в Європі!

Україна займає 1,1 площі Франції та 1,2 площі Іспанії!
  • 0

#25 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень

Відправлено 16.03.2006 – 13:23

Viktor (16.03.2006 13:15) писав:

Все ж таки Україна є найбільшою країною в Європі!

Перегляд допису

Ще якби мали аналогічний вплив на Європу..а так..просто собі існуємо, намагаючись показати всьму світу, що в нас демократія...
  • 0

#26 Viktor

НЕВГАМОВНИЙ

• Користувачі
  • 566 повідомлень

Відправлено 16.03.2006 – 13:33

Stuff (16.03.2006 13:23) писав:

Ще якби мали аналогічний вплив на Європу..а так..просто собі існуємо, намагаючись показати всьму світу, що в нас демократія...

Перегляд допису

Так слу-у-уха-а-ай, ми самостійно керуємо своєю державою лише 15 років (і то-як?!). А деякі країни намагалися століттями здобути певний вплив на Європу і то це мало кому вдається!

Ми ще своє покажемо, в нашої країни ще все попереду!
  • 0

#27 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень

Відправлено 16.03.2006 – 13:48

Viktor (16.03.2006 13:33) писав:

Так слу-у-уха-а-ай, ми самостійно керуємо своєю державою лише 15 років (і то-як?!). А деякі країни намагалися століттями здобути певний вплив на Європу і то це мало кому вдається!

Перегляд допису

А звідки така впевненість, що ми самостійно керуємо своєю державою?? Ми все ще залежні від нашого сусіда..щоб там не казали наші "улюблені"політики,нехай хтось спробує довести протилежне..

Viktor (16.03.2006 13:33) писав:

Ми ще своє покажемо, в нашої країни ще все попереду!

Перегляд допису

Вже 15 років так себе підбадьоруємо..а толку ніякого......
  • 0

#28 Viktor

НЕВГАМОВНИЙ

• Користувачі
  • 566 повідомлень

Відправлено 16.03.2006 – 13:57

Stuff (16.03.2006 13:48) писав:

А звідки така впевненість, що ми самостійно керуємо своєю державою?? Ми все ще залежні від нашого сусіда..щоб там не казали наші "улюблені"політики,нехай хтось спробує довести протилежне..

Я ж у дужках написав ( і то-як?)

Занадто довго ми знаходились під впливом Росії, яка робила все, щоб Україна не могла функціонувати, як самостійна держава! Це просто нереально за такий відносно короткий період часу його позбутися, як би ми цього не хотіли! Треба старатися - майбутнє України в руках кожного з нас!

Цитата

Вже 15 років так себе підбадьоруємо..а толку ніякого......

Не все зразу! Тих людей, які прагнуть добра нашій нації дуже мало, а тих які цьому заважають -багато!
Дуже багатьох міняє влада! Бо влада - це єдине місце, де можна швидко і безнаказанно заробити ( вкрасти ) великі гроші! А ті люди, які думають про те, як їм набити свої кишені, не можуть думати про народ!
В нас навіть неможливо відкликати депутата, який кардинально поміняв свою точку зору впорівнянні з передвиборчою! Наприклад Тарас Чорновіл, його відкликали, відкликали і не відкликали. Як в казці про ріпку!
В Україні закони не є досконалі, та й ті в нашому суспільстві не всі діють!!!

2 Stuff:
Дописав :)
  • 0

#29 Viktor

НЕВГАМОВНИЙ

• Користувачі
  • 566 повідомлень

Відправлено 18.04.2006 – 11:51

Перегляд дописуStuff-off (16.03.2006 15:21) писав:

Те, що в дужках, я бачу, але що ти хотів тим сказати - як, добре чи погано??

Скажу, так-собі, не дуже!

Цитата

Шо.. :)

Я вже дописав, ще того дня!
  • 0

#30 Viktor

НЕВГАМОВНИЙ

• Користувачі
  • 566 повідомлень

Відправлено 18.04.2006 – 16:08

Перегляд дописуManfred (18.04.2006 16:05) писав:

Цікаво, чи хтось знає що означає оте образливе для нашого народу "Малоросія"? Який його первинний зміст?
Як знаєш, то напиши!
"Мала Росія"? на скільки я знаю і чув!
А може мало росіян (на території)! :)
  • 0

#31 Viktor

НЕВГАМОВНИЙ

• Користувачі
  • 566 повідомлень

Відправлено 19.04.2006 – 10:05

Перегляд дописуManfred (19.04.2006 10:24) писав:

Напевно не знаю, лише колись "краєм вуха" слухав якусь історичну передачу, то там ішлося про те, що колись існувала така традиція в різних культурах, приміром у грецькій, називати малою Грецією те місце де знаходилось велике скупчення чільних ралігійних центрів, монастирів тощо. Стосовно України була використана така ж схема. Але традиції існують та з часом призабуваються, а иноді їх місце посідають негативні асоціації.

Ця теорія теж можлива! Наша історія віками так паклюжилась, перекручувалась на чийсь лад, замовчувалась, що тепер дуже важко визначити де прада, а де видумка! Ти згідний?
  • 0

#32 Viktor

НЕВГАМОВНИЙ

• Користувачі
  • 566 повідомлень

Відправлено 19.04.2006 – 10:34

Перегляд дописуManfred (19.04.2006 11:31) писав:

Зайве питання, звичайно — згоден. Але це не означає, що ту історичну правду не треба шукати серед мотлоху вигадок.

Є випадки,нажаль, коли правду віднайти вже не можна!
  • 0

#33 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 21.04.2006 – 13:45

Перегляд дописуViktor (19.04.2006 11:34) писав:

Є випадки,нажаль, коли правду віднайти вже не можна!
Треба пам'ятати тільки одне: "В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля." (с) Т. Г. Шевченко
і не давати вчити себе іншим:
«Нехай скаже
Німець. Ми не знаєм».
Отак-то ви навчаєтесь
У чужому краю!
Німець скаже: «Ви моголи».
«Моголи! моголи!»
Золотого Тамерлана
Онучата голі.
Німець скаже: «Ви слав'янє».
«Слав'янє! слав'янє!»
Славних прадідів великих
Правнуки погані!
(с) все той же Т. Г. Шевченко
  • 0

#34 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 02.05.2006 – 09:45

Перегляд дописуManfred (26.04.2006 15:37) писав:

А як же це: "І чужого научайтесь, й свого не цурайтесь"? © Тарас Шевченко.
Так ніхто не цурається… он, на приклад, цей форум (двигун ІРВ) неукраїнський, ми ж не цураємось його, правда? : ))
  • 0

#35 Viktor

НЕВГАМОВНИЙ

• Користувачі
  • 566 повідомлень

Відправлено 03.05.2006 – 19:32

Перегляд дописуFreelancer (2.05.2006 10:45) писав:

Так ніхто не цурається… он, на приклад, цей форум (двигун ІРВ) неукраїнський, ми ж не цураємось його, правда? : ))
Влучно сказано <_< !
  • 0

#36 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6531 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 23.03.2009 – 16:25

Я якраз знову розмірковую про назви, самоназви....

В усіх країнах поширені прізвища людей, що означають професію. Також поширені прізвища у вигляді простих слів, що означають тварину, чи рослину, чи предмет. Але значно більш поширені прізвища, що означають походження.
І тільки в Росії поширені прізвища, що означають приналежність. Я не знаю, який ще народ пишається прізвищами у присвійному відмінку.

Так наприклад закінчення "-ич" у нас безпосередньо ім'я батька, але подекуди зустрічається і в формі прізвища.
закінчення "-ук" теж означає, що носій прізвища - нащадок вказаного предка.
закінчення "-ко" частіше використовується з професіями. означає, що носій його являється нащадком свого предка даної професії, хоча сам не обовязково має ту ж професію.
закінчення "-ий" - це прикметник. вказує на характеристику. інколи вказує на приналежність, але у нас таке трапляється значно рідше чим у руських.... Наприклад "Вишневий" - цілком пристойне прізвище у нас але не в них. "Вішнйовий" - відразу підганяюється під стандарт, скорочується до "Вішнйов" цим самим переходячи в присвійний відмінок. Також зустрічається подвійний присвійний відмінок - "Вішнйовін". Ще варіант "Вішнєвській", "Вішнєвєцкій" - таке прізвище вказує на населений пункт, майно, особняк. Тобто вказує на те, що носій даного прізвища знатного роду. Після революції такі прізвища не в пошані.
Але і люди знатного роду носять прізвища в присвійному відмінку. - "Шєрємєтьєв" - в даному прізвищі помітно корінь цілком милозвучного на українській мові прізвища "Шеремет". Носій цього прізвища, змінюючи його в присвійну форму, приймав владу царя над собою, і погоджувався бути власністю царя, який і сам був "Романов". Цілком пристойно можна сказати, що це означає походження - "Романів син". Але в Україні син виростаючи, мужніючи вже і здобував право зватися своїм іменем "Карпів син - Карпенко"

присвійний же відмінок використовується з об'єктами власності, наприклад "кінь Василя - Василів кінь, Васильчин кінь".

Копнемо глибше. Читав я статейку дуже спірну, що "рус" - гребець, тобто веслувальник. Так звалися варяги, що зі скандинавії плили річками до Стамбула. так і річки назвали. отож нахай так...
Рус - веслувальник
Русич - син веслувальника
Русин - (чий) власність веслувальника.
руський - як ото в казках "руський дух" - тобто запах поту того руса-воїна. це теж не прикметник, не характеристика, а приналежність.

хто сам себе називає руським, хто змінює своє прізвище, додаючи йому закінчення -ін, -ов, сам зрікаєця своєї свободи, своїх коренів, своїх предків. визнаючи себе власністю володаря свого.

Натомість зараз частенько в кримінальних серіалах зустрічається приклад: "Сурков В.В. по кличке Сурок". Злочинці, що пішли проти системи, що схотіли здобути собі свободу, що відмовились підкорятися, відмовляються і від клейма. Бо прізвище в присвійному відмінку - це як клеймо власника.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua