Перейти до вмісту

Марс

Повідомлень в темі: 85

#81 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 551 повідомлень

Відправлено 22.09.2009 – 14:23

Перегляд дописуKatod (21.09.2009 18:12) писав:

а я от подумав, що це фотографії сходу сонця, а попередні, заходу, процес нагрівання поверхні планети має бути тихіший за захід в кліматичному плані

Ні, що не кажи, а сонячний диск повинен утворювати хоч якесь розсіювання беспосередньо навкруг себе і поряд. А то якась мертва пляма як у відкритому космосі від зірки, хоча світло пройшло через найплотніші слої цьої роздрідженої атмосфери.

До речі, теж цікаво відчути який опір вітру там може бути в цієї атмосфері. Бо пишуть що вітер на Марсі досягає 100 км на годину, як щось ураганне. А що це за вітер, можливо його зрівняти з земним 10 метрів за секунду, що є 36 кеме за годину чи ні.
Може на Марсі цей вітерець з великою потугою підіймає тільки невагомий пил, а якусь вже піщинку то слабо.
Тут би зрівняння потужності, бо є таке відчуття, що цей вітер марсіянський і дитячого пропелеру не крутне. :)
  • 0

#82 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1007 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Житомир

Відправлено 22.09.2009 – 16:19

Перегляд дописуОгiрок (22.09.2009 14:23) писав:

Ні, що не кажи, а сонячний диск повинен утворювати хоч якесь розсіювання беспосередньо навкруг себе і поряд. А то якась мертва пляма як у відкритому космосі від зірки, хоча світло пройшло через найплотніші слої цьої роздрідженої атмосфери.
шось я втратив хід думок? чому ж це він повинен утворювати розсіювання? найгустіший шар це якраз біля поверхні) - тони пилу, підняті вгору

До речі, теж цікаво відчути який опір вітру там може бути в цієї атмосфері. Бо пишуть що вітер на Марсі досягає 100 км на годину, як щось ураганне. А що це за вітер, можливо його зрівняти з земним 10 метрів за секунду, що є 36 кеме за годину чи ні.
100 км на годину? там і 300 буває. це канєшно не пилеві бурі на Аракісі, але все ж досить пристойна швидкість

Може на Марсі цей вітерець з великою потугою підіймає тільки невагомий пил, а якусь вже піщинку то слабо.
ну але ж все одно цього достатньо, що викликати явища, які ми спостерігаємо на фотографіях
  • 0

#83 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 22.09.2009 – 16:40

Перегляд дописуРоланд (22.09.2009 17:19) писав:

шось я втратив хід думок? чому ж це він повинен утворювати розсіювання? найгустіший шар це якраз біля поверхні) - тони пилу, підняті вгору

Так звичайне діло, якщо є розсіювач у вигляді атмосфери, чи пилу, то світло розсіюється беспосереднью від спостерігаємого джерела світла.

100 км на годину? там і 300 буває. це канєшно не пилеві бурі на Аракісі, але все ж досить пристойна швидкість

ну але ж все одно цього достатньо, що викликати явища, які ми спостерігаємо на фотографіях

Колись я захоплювався точними науками і знаю, що вирахувати еквівалент опору вітру дуже легко по тиску з густиною самої атмосфери.
Тільки я би цього зараз вже не зробив би, навіть якщо мав усі необхідні параметри.

Але може якось хто порахує евівалент нашого вітру до марсіянського. Наприклад, вода зі швідкістю 10 метрів в секунду здатна не тільки усе знести нафіг, а і рознести к єдрені фені що завгодно, але вода зі швідкістю течії у поверхні наприклад 0,1 метрів за секунду єквівалентно тиску на живе людське тіло вітру 10 м за секунду. Десь таке зрівняння. Тоді і буде зрозуміло які там вітри на Марсі.

А то 300 км буває, а що це таке незрозуміло. Може якщо хом"ячка викинути на марсі, то коли він рване, його вуха розлетятця по марсу ще швидше. :)

Повідомлення відредагував Огiрок: 22.09.2009 – 16:41

• 0

#84 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 22.09.2009 – 20:11

мені теж зараз лінтки рахувати, але точно можна сказати, що там опір повітря суттєвий, бо всетаки він піднімає пилові бурі
колись був проект в рядянському союзі, щоб не висажуватись а марс, а під час падіння досліджувальна станція перетворювалась на планер
шукав густину атмосери марсу, недовго, натрапив на цікаву статтю, там немає точних данних, але є цікавіші:)
Огiрок, ти привів вище цікаву закономірність, що опір прямопропорційний густині, звичайно там все не так коли тиски падають, але, от чисто з таких міркувань, повітря 1 кг на метр кубічний а вода 1000, так саме дія відрізняється, на три порядки
хай там які значення густини атмосфери марса не булиб, а я всеодно туди хочу
  • 0

#85 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 23.09.2009 – 08:49

Перегляд дописуKatod (22.09.2009 21:11) писав:

мені теж зараз лінтки рахувати, але точно можна сказати, що там опір повітря суттєвий, бо всетаки він піднімає пилові бурі
колись був проект в рядянському союзі, щоб не висажуватись а марс, а під час падіння досліджувальна станція перетворювалась на планер
шукав густину атмосери марсу, недовго, натрапив на цікаву статтю, там немає точних данних, але є цікавіші<_<
Огiрок, ти привів вище цікаву закономірність, що опір прямопропорційний густині, звичайно там все не так коли тиски падають, але, от чисто з таких міркувань, повітря 1 кг на метр кубічний а вода 1000, так саме дія відрізняється, на три порядки

Стаття цікава, але я так зрозумів, що там плутанина зі змінами опору атмосфери і мені хоч і профану в цих справах здаються не дуже доречні його "танці" з теоріями збереження імпульса, та іншими фундаментальними факторами. Якесь таке враження, що автор хотів всіх вразити своїми знаннями, які не мають відношення до аварій. :)
Може я і помиляюсь, бо прочитав бєгло раз, а другий раз не захотілося. Але вона 2000 року.

По аваріям від Дракона допис як раз корисніший ось тут

Вважаючи слабкість і нерівномірність магнітного поля вся атмосфера може лохматитися сонячним вітром, а якщо прийняти до уваги, що на Марсі магнітні поля локалізовані по декількам точкам в самої планеті, то може на неї і гравітація бути неоднорідною.
Я розумію, що можу ляпнути якусь дурню, але в мене погляд "незамилений" це точно, а таке іноді працює. <_<

Воно так, але цифр немає як там на Марсі, щоб співвіднести. Треба шукати науковопопулярну літературу для ламерів, але її мабуть мало. :)

хай там які значення густини атмосфери марса не булиб, а я всеодно туди хочу

Ага, обов"язково будемо... Це інстинкт у людини до подорожей і його не вбити ніколи.

Повідомлення відредагував Огiрок: 23.09.2009 – 09:02

• 0

#86 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 23.09.2009 – 20:05

пора засновувати нову релігію. після смерті всі ми попадемо на Марс))
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних