Перейти до вмісту

Чи піде на користь українській мові чіткий поділ телеканалів за "мовною ознакою"?

Повідомлень в темі: 39

Опитування: Чи потрібен поділ українських телеканалів на суто російськомовні і суто україномовні? (36 користувачів проголосувало)

Чи потрібен поділ українських телеканалів на суто російськомовні і суто україномовні?

1. Так. (13 голосів [36.11%])

Процент голосів: 36.11%

2. Ні. (14 голосів [38.89%])

Процент голосів: 38.89%

3. Важко сказати. (7 голосів [19.44%])

Процент голосів: 19.44%

4. Ваш варіант (писати в темі). (2 голосів [5.56%])

Процент голосів: 5.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#21 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 08.11.2008 – 17:20

Ізоляціонізм піде нам на користь.
  • 0

#22 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 08.11.2008 – 20:52

Ізоляціонізм ще нікому не йшов на користь.
  • 0

#23 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 08.11.2008 – 21:27

Регіональні - може і нехай собі роблять, але центральні - я категорично проти. Має бути лише українська. І так нудить вже і від російськомовних, і від російських взагалі серіалів, і від російських (і російськомовних) шоу, і від російськомовних ведучих тощо.
Іноді така думка проскакує, що найскладніше Україні та Росії поділити ведучих та акторів - усі чогось з Росії пруться в Україну...
  • 0

#24 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень
  • Місто:дурки...

Відправлено 08.11.2008 – 21:36

Мені все до фєні. Нехай ділять. Я російськомовні канли не дивлюсь - там нема нічьо цікавого. :gryzin:
  • 0

#25 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 08.11.2008 – 23:15

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (8.11.2008 20:52) писав:

Ізоляціонізм ще нікому не йшов на користь.
Проте глобалізм є благом :gryzin:
  • 0

#26 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 09.11.2008 – 03:34

Дотепна ідея - створити загальнодержавний російськомовний канал... якщо правильно до цього підійти, то можна отримати непоганий інструмент ідеологічного впливу на російськомовне середовище. Але безпосередньо для української мови чітке розмежування на 100%-україномовні і 100%-російськомовні канали на користь не піде.
  • 0

#27 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 09.11.2008 – 10:21

Перегляд дописуАтеїст (9.11.2008 03:34) писав:

Дотепна ідея - створити загальнодержавний російськомовний канал... якщо правильно до цього підійти, то можна отримати непоганий інструмент ідеологічного впливу на російськомовне середовище. Але безпосередньо для української мови чітке розмежування на 100%-україномовні і 100%-російськомовні канали на користь не піде.
У нашій державі буде працювати щось на користь держави? Та ще й російською? :gryzin: Нонсенс.
  • 0

#28 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 09.11.2008 – 19:59

При правильному підході - працюватиме ще й зі свистом. Причому саме російською мовою. Якщо канал буде стовідсотково російськомовним, то це одразу дасть йому певну позитивну репутацію в очах російськомовного населення. Отже, можна розраховувати на якусь довіру. Ідеологічна складова у трансльованих програмах має займати незначний відсоток, ба навіть мінімальний - тоді у глядачів не виникатиме враження, що їх "грузять". Це дуже важливо. Хай вона виражатиметься насамперед у вигляді обгрунтування курсу на європейську інтеграцію - глядачам треба час від часу показувати життя в колишніх країнах соцтабору, котрі увійшли до ЄС, порівнювати рівень життя там і в решті екс-радянських республік, коротко згадувати реформи, котрі призводили до наявних змін. Доречно було би випускати, скажімо, періодичний бізнес-огляд - передачу про/для приватних підприємців, де аналізуватимуться останні зміни на ринку й робитимуться якісь легенькі загальні прогнози. Ця передача має неодмінно знайомити глядача з різними правовими нюансами підприємницької діяльності, причому в різних сферах. І при цьому регулярно має наголошуватися, що розглядувана проблема також існує там-то й там-то, бо ... (причина), і більш-менш успішно вирішена там-то й там-то, бо ... (причина). Це буде значно ефективніша протидія комуняцько-вітренківській пропаганді, ніж цикли передач про УПА на україномовному Першому національному. Перепрошую за цинізм.
  • 0

#29 Файний нік

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 09.11.2008 – 22:36

Якщо вже робити чисто російськомовний канал - то робити його максимально якісним.
І бути вкрай обережним з будь-якою ідеологією. Необхідно спочатку "підсадити" глядачів на цей канал - а вже потім дозовано, по наростаючій, домішувати туди істинне, а не кремлівське, бачення України та наших реалій.
А тепер - ще раз гляньте на перше речення мого допису. Те, про що там мова, вимагає коштів. Поки що на російський медіапростір України гроші так чи інакше йдуть з Москви (щоправда, не без того, щоб і ентузізасти-добровільці кремлівської ідеї знаходилися). Хто даватиме гроші на наш - ідеологічно наш - російськомовний канал?
  • 0

#30 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 09.11.2008 – 22:49

До речі, щодо самої російської мови. Колись ще мій тато пояснював, чому краще якщо вже писати щось творче, то українською, - тому, що російської досконало ми не знаємо. Наша російська (і це за умови, що ми вивчали російську в школі, дивились фільми, слухали музику і теде російською) дуже бідна. Тобто ми знаємо "засмальцьовані" слова.
І якщо вже і робити російськомовний канал, то хіба один і то з освітньою ціллю - для вивчення.
  • 0

#31 Файний нік

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень

Відправлено 09.11.2008 – 23:15

Перегляд дописуОлеська (9.11.2008 22:49) писав:

До речі, щодо самої російської мови. Наша російська (і це за умови, що ми вивчали російську в школі, дивились фільми, слухали музику і теде російською) дуже бідна. Тобто ми знаємо "засмальцьовані" слова.
Ну, я б так не сказав... Хоча, це якщо взяти "пересічного українця" - тоді, може, так воно і є.

Ви ж не скажете, що росіянин, який дивився ті ж фільми, слухав ті ж пісні і .д., буде мати багатший лексикон (діалектизми до уваги не беремо) лише тому, що він росіянин?
  • 0

#32 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 09.11.2008 – 23:28

До речі, щодо самої російської мови. Колись ще мій тато пояснював, чому краще якщо вже писати щось творче, то українською, - тому, що російської досконало ми не знаємо. Наша російська (і це за умови, що ми вивчали російську в школі, дивились фільми, слухали музику і теде російською) дуже бідна. Тобто ми знаємо "засмальцьовані" слова.
Ну, не така вже й бідна... (про себе кажу, хоч особливого приводу для гордості й не бачу) То в цілому - так, помітно бідна, але для одного каналу не треба, щоб російською вільно володіло все населення, вистачить кількох десятків людей. Їх знайти не важко буде. Інша справа - а дійсно, на фіга взайве розповсюджувати калічну російську, якщо вона таки калічна... кому не шкода зусиль, хай краще витрачає їх на вдосконалення української.

І якщо вже і робити російськомовний канал, то хіба один і то з освітньою ціллю...
От-от, я би навіть сказав - з просвітницькою! :gryzin: трохи світла в затуманені мізки...
  • 0

#33 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 09.11.2008 – 23:30

Перегляд дописуФайний нік (9.11.2008 23:15) писав:

Ну, я б так не сказав... Хоча, це якщо взяти "пересічного українця" - тоді, може, так воно і є.

Ви ж не скажете, що росіянин, який дивився ті ж фільми, слухав ті ж пісні і .д., буде мати багатший лексикон (діалектизми до уваги не беремо) лише тому, що він росіянин?
Скажу. Ось взяти, для прикладу, хоча б ті ж сканворди російськомовні. Я їх називаю російськими і мене обурює те, що українських сканвордів дуууже мало. Чому російськими, а не російськомовними? Так тому, що там саме є такі слова (поняття, терміни), які є абсолютно чужими і невідомими українцям. Спочатку я шукала справжніх росіян, аби розтлумачили, що то означає - просто для себе, ради цікавості. Зараз трохи знаю, але все одно не те. Я не знаю стільки синонімів, антонімів, фразеологізмів російських, аби впевнено, як творча людина, написати щось в своєму стилі творче.
А фільми? Фільми я люблю дивитись багаті, як режисурою, так і мовою.
  • 0

#34 Файний нік

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень

Відправлено 09.11.2008 – 23:33

Добре, здаюся - це, мабуть, тому, що я на якусь частину та й росіянин))

Але все'дно - можна приклад незрозумілої дефініції зі сканворда? :gryzin:
  • 0

#35 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 09.11.2008 – 23:36

Перегляд дописуФайний нік (9.11.2008 23:33) писав:

Добре, здаюся - це, мабуть, тому, що я на якусь частину та й росіянин))

Але все'дно - можна приклад незрозумілої дефініції зі сканворда? :gryzin:
Як на зло жодного сканворда під рукою - саме вчора занесла на роботу. Завтра напишу, ок?)
  • 0

#36 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 10.11.2008 – 00:50

Давайте подумаємо що з цього реально вийде.
Більш україномовними українські канали не стануть, хитрощі до яких вдавалися застосовуватимуться далі. Просто поряд з’явиться ЩЕ 30% суто кацапського телебачення. Але за рахунок українців.
Навіщо перетасовувати канали й міняти закони з надією, що так їх почнуть краще виконувати?
Ви ж розумієте, що закони ігнорують не тому, що "руССкій язьік ущемілі", а від того, що московство бориться за можливість подальшої росіянізації. І від перетасовки нічого не зміниться.

І взагалі, що це за тема?
Це малороси переймаються, як би їм зручніше влаштувати канали для російськомовних? Ви де-небудь чули, щоб московини чи наші хохлуї вимагали 30% каналів? Ви ж знаєте, в них инша позиція "нєбыло и нет..."
А ви тут за них мозок парите, як толєраст якийсь, пробачте!

Та й я впевнений, що велика частина глядачів, у тому ж Львові чи Крижополі одразу перейде на ті 30% руССкаґа летебачення, щоб показати які вони городські.

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 10.11.2008 – 00:56

• 0

#37 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 10.11.2008 – 12:26

Перегляд дописуАтеїст (9.11.2008 03:34) писав:

якщо правильно до цього підійти, то можна отримати непоганий інструмент ідеологічного впливу на російськомовне середовище.
Цілком згоден. При вмілому підході російськомовний канал міг би стати вагомим інструментом УКРАЇНІЗАЦІЇ, тобто формування україноцентричного світогляду... Інша річ, що якщо подивитися на речі реально, ніхто в нашій державі цим на совість займатися не буде і у підсумку вийде самі знаєте що. До речі, хто сказав, що на російськомовному каналі не можна показувати фільм про УПА? Зробити нормальний просвітницький фільм про УПА без крайнощів, спеціально розрахований на російськомовну авдиторію і вперед :gryzin:
  • 0

#38 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 10.11.2008 – 13:14

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (11.07.2008 13:28) писав:

Скажімо, у Криму треба подбати про кримськотатарську мову, на Закарпатті - про угорську тощо.
Ии, дбати про чуже потрібно коли свого вдосталь. А то виглядає що хазяїн, в якого на обійсті рейвах твориться, йде допомагати сусіду. Бридота та й годі. Підтримую СВІ†ЛОНОСНОГО - не було російської мови і нема, припинити дурний розгардіяж! :gryzin:
  • 0

#39 Bobua

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Місто:Бровари

Відправлено 10.11.2008 – 13:47

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (11.07.2008 12:53) писав:

.....
Наприклад, до отих 75% україномовного продукту зараховуються російські фільми, субтитровані українською. Але це – суцільна омана і лукавство. Адже більшість українців і досі чудово розуміють російську, а тому, навіть читаючи субтитри, сприймають фільм на звук, тобто російською. А якщо додати ще й часто низьку якість цих субтитрів, то їхня цінність для українізації етеру стрімко наближається до нуля, якщо не набирає від’ємного значення.
Звідки таке ставлення до глухонімих? :lol:
Гарні люди... почитайте Гру на роздягання 2 Євгена Є — там їх багато описано.
Чому їм не мож бути українцями?

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (11.07.2008 13:28) писав:

Звісно, регіональне мовлення має свої нюанси. Скажімо, у Криму треба подбати про кримськотатарську мову, на Закарпатті - про угорську тощо.
Закарпаття вже має чужомовні канали — бачив цього літа один зовсім незрозумілий :-).

Перегляд допису________ (11.07.2008 13:37) писав:

Який канал зроблять 100% москальським? Наприклад зроблять інтер. Це ж по-перше дофіга часу і ресурсів потратиться на таку трансформацію, зміниться формат усіх передач.
Та невже :) Мені той канал і так здавався [коли поклацую програми] суто москвинським, додати ще кілька "штрихів" і готово :ggggg:

Перегляд дописуLoNeLy RoMaNtiC gIrl (11.07.2008 13:55) писав:

це є хорошою ідеєю , але для початку нехай хоть поділять програми які транслюються центральними каналами на мови , а потім думають про повну зміну мови того чи іншого телеканалу
От це думаю найголовніше.

є одна проблема навіть на укр каналах

(1+1, ictv):
• мова оповісток (оповіщень == ч. "анонс") і газетних програм про наступні фільми часто не відповідає мові самих фільмів :ggggg: Напр., зараз на ictv активно рекламують астерікса — чому уривок не укр мовою?!?!! :gryzin:
Було таке, що я думав, а..., то буде рос (моск) переклад, шкода часу, ну його, а потім якось виявив, що переклад може бути укр. навіть після чужомовної оповістки!
От за таку оману, дійсно, повинен хтось відповісти!! :ggggg:

Перегляд дописуDarkLordVillis (8.11.2008 16:44) писав:

якщо отак примусити канали працювати виключно на одній мові, то буде один нудний український телеканал і всі інші - російськомовні.
фуууу.... яка відсталість :ggggg:
От я і не дивився ТБ протягом кількох років :-)
Почав майже одразу після того як купив перший ПК і випадково (?:-)) розбив свій телевізорик.

Півтора роки тому раптом :-) виявив, що те ТБ вже й перекладене є! :)

Нині є такі цікаві укрмовні канали:
• фільми (у вихідні) — 1+1, ictv;
• природничі програми (й у будні) — Тоніс;

Повідомлення відредагував Bobua: 10.11.2008 – 13:56

• 0

#40 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 13.11.2008 – 15:49

Перегляд дописуОлеська (8.11.2008 21:27) писав:

Регіональні - може і нехай собі роблять, але центральні - я категорично проти. Має бути лише українська.

Силоміць ще ніхто нікому нічого не зробив приємним.
Хай собі приватні канали транслюються якою захочуть. Але у держави мають бути свої, державною мовою, канали, які б цікаво було дивитися. Держава має складати гідну конкуренцію приватному бізнесу для балансу та рівноваги, а не віддавати йому все на поталу.

Перегляд дописуОлеська (9.11.2008 23:36) писав:

Як на зло жодного сканворда під рукою - саме вчора занесла на роботу. Завтра напишу, ок?)

І я теж чекатиму - жодного разу ще проблем не мав.

Перегляд дописуBobua (10.11.2008 13:47) писав:

Нині є такі цікаві укрмовні канали:
• фільми (у вихідні) — 1+1, ictv;
• природничі програми (й у будні) — Тоніс;

Нині в Україні взагалі нема якісного телепродукту.
Фактично нам потрібно телепростір створювати заново.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних