Перейти до вмісту

-цця vs -ться

Повідомлень в темі: 33

#21 sagitta

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 315 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Мельмак

Відправлено 08.07.2008 – 15:21

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (8.07.2008 10:10) писав:

Наприклад, в українському варіанті клавіатури, як відомо, немає апострофа. Доводиться кожного разу змінювати мову і ставити англійський апостроф....
я давно знайшла вихід, якшо хтось помітив) замість апострофа ставлю "*" :)

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (8.07.2008 11:19) писав:

До речі, як ставитеся до заміни "ф" на "хв"?
так навіть правильніше, з деякої точки зору. буква "ф" прийшла з-за бугра - всі слова з нею є іноземними... "хв" це так, шоб рідніше було))
  • 0

#22 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2480 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 30.07.2008 – 10:58

Оскільки у плані набору тексту я трохи нестандартна людина, бо набираю 6 пальцями, то мій допис сприймати лиш як висловлення власної думки. Отже, українська розкладка у одному із варіантів
Зображення
при наборі часто зустрічаються наступні варіації: -аться, -уться, -іться, -еться, -яться, -иться -ються, -ється, -їться (на -оться слова не придумав ;) \відповідні варіації: -ацця, і т. д.). Мені є зручним (думаю, і людям з десятипальцевим набором), коли рівномірно працюють обидві руки. Коли іде "соло" на одній руці, то сповільнюється набір тексту, і частішають помилки. Отже, коли іде набір на -ться, то найбільше "соло" - це 2 літери у 5 випадках та 3 літери у 4-х. Коли ж на -цця, то іде 4 літери підряд зліва у випадку 5 випадках та 3 літери підряд у 4-х випадках. Для мене таке, отже, неприйнятне. Зокрема, при швидкому наборі, краще, щоб навіть не було повторів натиснень на одну літеру, що неодмінно буде при наборі -цця.
При однопальцевому наборі, без сумніву, значно кращим є набір -цця. (хоча, не відмовився б почитати чийсь опус на цю тему)
І, нарешті, про мобільні. При наборі на мобільному, думаю, людям, які часто щось наклацують, буде зрозумілою перевага -ться над -цця. Бо не треба чекати доки телефон дозволить набір ще однієї літери, що набирається тією ж клавішею.
Висновок: усіляко боротимусь у цьому випадку за "чистоту" рідної мови.
З. І. Усіляко підтримую введення у вжиток слова "юзати" замість "використовувати".
  • 0

#23 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 30.07.2008 – 11:54

хто винен, що в мобільних не придумано функції подвійного набору одних і тих же літер?
До речі, я при наборі десятипальцевим методом всліпу власне люблю, коли можна щось дописувати однією рукою. Загалом можна було б винайти і скорочений варіант дописування лиш однією рукою, тоді друга буде вільна для інших звершень :ggggg: (ну наприклад, триматиме каву чи булку, а не те, що ви подумали :ggggg:)

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (8.07.2008 10:10) писав:

Цікава і кумедна тема. :D Комп'ютер справді вагомо впливає на наші правописні звички. Наприклад, в українському варіанті клавіатури, як відомо, немає апострофа. Доводиться кожного разу змінювати мову і ставити англійський апостроф. Тому намагаюся по можливості обирати синоніми без апострофа. В асі часто пишу "компутер", "розвязка" (на форумі посада все - таки зобов'язує писати правильно :D ) Цікаво, що я вже почав нелюбити апострофи навіть коли пишу ручкою. :D
Ццю, а творчість проявити?.....невже неможна замість апострофа вставляти *(зірочку, як роблю я) або " (лапки, як СергійКо)...чи будь-який інший знак, що довподоби (наприклад + ; : _ ! тощо)? ))) ;)
  • 0

#24 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 30.07.2008 – 12:05

Перегляд дописуБлискавиця (30.07.2008 12:54) писав:

чи будь-який інший знак, що довподоби (наприклад + ; : _ ! тощо)? ))) ;)
Ы
  • 0

#25 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 30.07.2008 – 13:05

ґґґ....Заве, та хоч "ять", але ж за твоєї пропозиції однаково треба клаву перемикати)...а взагалі обурливо, що в укр. розкладці клавіатури немає апострофу.
  • 0

#26 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 30.07.2008 – 13:31

Перегляд дописуБлискавиця (30.07.2008 14:05) писав:

ґґґ....Заве, та хоч "ять", але ж за твоєї пропозиції однаково треба клаву перемикати)...а взагалі обурливо, що в укр. розкладці клавіатури немає апострофу.
Пораджу поставити собі Keyboard Layout Manager, або ж інші прибамбаси, що дозволяють розробити бажану розкладку. Таким чином у вас на розкладці зможуть з'явитись ', ы, э та ще багато різноманітних бажаних літер довільного алфавіту (хоч арабського). А обурюватись - це найпростіше ;)
  • 0

#27 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 30.07.2008 – 20:42

Я перепрошую, але моєю метою перебування за компом не є пошук вдосконалювальних програм)....я хочу мати готову розкладку від початку, як то мають російські користувачі, які чомусь не шукають по менеджерам ні Ы ні Ё :)
  • 0

#28 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 31.07.2008 – 08:28

Гетьман сказав:

І, нарешті, про мобільні. При наборі на мобільному, думаю, людям, які часто щось наклацують, буде зрозумілою перевага -ться над -цця. Бо не треба чекати доки телефон дозволить набір ще однієї літери, що набирається тією ж клавішею.
А ще один вагомий аргумент - Т9, в котрий розробники якось не здогадалися вставити "албанську". Набирати через Т9 усе-таки швидше, ніж без нього.
Між іншим, цікавий висновок напрошується: мобільники сприяють поширенню грамотності!

Про "хв" замість "ф". Воно-то прикольно, але коли згадую про ініціативу зміни правопису, то стріляти хочеться. (Як же ми тоді без слова "фофудья"?!.)

Повідомлення відредагував Атеїст: 31.07.2008 – 08:35

• 0

#29 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 25.11.2008 – 22:50

недавно довелось набирати текст з купою -ться. яке жахіття :rolleyes:
  • 0

#30 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 30.11.2008 – 02:04

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (8.07.2008 09:10) писав:

Цікава і кумедна тема. :cool2: Комп'ютер справді вагомо впливає на наші правописні звички. Наприклад, в українському варіанті клавіатури, як відомо, немає апострофа. Доводиться кожного разу змінювати мову і ставити англійський апостроф. Тому намагаюся по можливості обирати синоніми без апострофа. В асі часто пишу "компутер", "розвязка" (на форумі посада все - таки зобов'язує писати правильно :kvitu: ) Цікаво, що я вже почав нелюбити апострофи навіть коли пишу ручкою. :cry:
Хтось знає чи правда що у вісті вже є нормальні апостроф і вибухове г?

Перегляд дописуzav (8.07.2008 09:16) писав:

На мою думку, тфарцю треба налити келих йоду!
p.s. Питиме на брудоршафдъ із Ластівочкою, ґґ.
Правопис може змінюватись от коли я народився то у абетці нашійй такої літери як ґ ще не було.Може і правопис тих слів змінять з часом

Перегляд дописуОлеська (8.07.2008 10:25) писав:

Як на мене, то діалектичне, полтавське. Але щоб заради приколу, то можна писати.

Хоча... мені то "хв" більше подобається.)
Наш діалект взагаіто ніякий не діалект а основа літературної мови.Точніше полтавсько-київська говірка правда нею ане суржиком розмовляє дуже вже мало людей.наприклад я знаю лише одного(вірніше одну) корінну полтавку мого віку яка говорить українською(а не суржиком0 з народження тому виявити як насправді звучить ті звуки у нашому діалекті важкувато

Перегляд дописуАтеїст (31.07.2008 08:28) писав:

Між іншим, цікавий висновок напрошується: мобільники сприяють поширенню грамотності!
Особливо ті в яких української нема і до літер типу і або є доводеться доклацуватись 6 приблизно натисками на символ

Перегляд дописуБлискавиця (30.07.2008 20:42) писав:

Я перепрошую, але моєю метою перебування за компом не є пошук вдосконалювальних програм)....я хочу мати готову розкладку від початку, як то мають російські користувачі, які чомусь не шукають по менеджерам ні Ы ні Ё :cry:
Золоті слова.
Ну якщо тебе втішить у ворді фактично немає повноцінної перевірки написань слів з ё вони автоматом як слова з е сприймаються

Повідомлення відредагував Петлюра: 30.11.2008 – 01:55

• 0

#31 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 30.11.2008 – 13:42

Перегляд дописуПетлюра (30.11.2008 02:04) писав:

Правопис може змінюватись от коли я народився то у абетці нашійй такої літери як ґ ще не було.Може і правопис тих слів змінять з часом
Може, проте не повинен змінюватися в неразумному напрямку. Літера ґ була до вашого народження, а її тимчасове вилучення - це злочин: викрали, а згодом повернули викрадене.
  • 0

#32 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 07.08.2009 – 08:09

Перегляд дописуГетьман (30.07.2008 11:58) писав:

при наборі часто зустрічаються наступні варіації: -аться, -уться, -іться, -еться, -яться, -иться -ються, -ється, -їться (на -оться слова не придумав :D \відповідні варіації: -ацця, і т. д.). Мені є зручним (думаю, і людям з десятипальцевим набором), коли рівномірно працюють обидві руки. Коли іде "соло" на одній руці, то сповільнюється набір тексту, і частішають помилки. Отже, коли іде набір на -ться, то найбільше "соло" - це 2 літери у 5 випадках та 3 літери у 4-х. Коли ж на -цця, то іде 4 літери підряд зліва у випадку 5 випадках та 3 літери підряд у 4-х випадках. Для мене таке, отже, неприйнятне. Зокрема, при швидкому наборі, краще, щоб навіть не було повторів натиснень на одну літеру, що неодмінно буде при наборі -цця.
При однопальцевому наборі, без сумніву, значно кращим є набір -цця. (хоча, не відмовився б почитати чийсь опус на цю тему)
наступним кроком масонської змови має бути відмова від подвоєння "ц", але цссс, нікому не кажи! :)
  • 0

#33 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 07.08.2009 – 13:14

Перегляд дописуОлеська (7.07.2008 23:03) писав:

З такими спростуваннями недалеко і до рівня Еллочки-людоїдки.

Спрощеннями?:D
  • 0

#34 Natali93

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 17.09.2009 – 18:42

Перегляд дописуSergiy_K (7.07.2008 21:23) писав:

Мені подобається (подобаєцця) вживати -цц-, бо так швидше набираєцця текст (натискати два рази підряд одну клавішу замість трьох різних :) ). Крім того, це відповідає вимові! :)
Яка, на вашу думку, перспектива такого написання?
мені теж так подобаєцця і справді відповідає вимові
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних