Перейти до вмісту

Львів'янин проміняв мову за тарілку супу

Повідомлень в темі: 82

#81 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4030 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 02.05.2009 – 19:22

З якою метою тема створена? Автор хотів щоб ми всі сказали "айайай,який поганий хлопчик той львів"янин" і посварили його пальчиком? Та хоч би він і на хінді говорив,вам-то що?

Повідомлення відредагував Крихітка: 02.05.2009 – 19:22

• 0

#82 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1133 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Дике поле

Відправлено 02.05.2009 – 20:53

В напряг дискусія на таку тему.
Є в павутині місце де ми вільно спілкуємось українською і це класно

Згадалось,- в поїзді зі мною їхали школярки з луганська і якийсь перець почав їм втирати,
що розмовляти російською, то не добре є
-але ж то мова наших батьків, заперечували вони.
Закінчилось усе банальною сваркою

При Кучмі також українізувалось діловодство, але то було без особливого ажіотажу.
Знайомий москаль навіть жалівся, але тихо, що його син кляне росіян
(певно за все хороше), а усі непонятки від того, що його синові невірно в школі трактують історію.

Отак вони і жили.
А тепер за справу взялися політики.
Ті котрі грамотні, та при тому підлої натури.
стосовно теми обговорення, - не варті вони обговорення.
  • 0

#83 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 04:43

Перегляд дописуpopUAs (1.07.2008 08:52) писав:

особито я не володію українською мовою на пристойному рівні тому будь-які спроби користуватися соловїною неминуче призводять до псування останньої і я вирішив розмовляти парускі хоча псячою не володію взагалі але якшо псуватиму то хоч не шкода ось так от))))))

О, пане, та ви просто майбутній міністр культури!
Наш міністр теж полюбляє називати мову сусідньої держави псячою.

И они еще борются за звание дома высокой культуры и быта... это же кошмар, кошмар! (з к/ф "Іван Васильович змінює професію")

І звідки таке безкультурне бидло береться? :)

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (8.07.2008 02:34) писав:

Так ото ж, пане, я не дивуюся, що мене оточують мсокалемовні, я ж не про них пишу.
Не такий простий шлях до української мови у москалемовному оточенні.
Я навіть визначив для себе певні риси, якими особа повинна володіти, щоб перейти на українську:

1. Інтелект. Почнемо з того, що для того щоб вільно оволодіти українською в переважно москалемовному оточенні, її треба вивчити. Щоб говорити москальською, багато розуму не треба. До того ж, людина, повинна бути допитливою, мати певні знання і вміти їх аналізувати, знати історію. Це теж ознака інтелекту. Знання «язика», знову ж таки цього не вимагає. Щонайбільше – це достатньо «смєкалки», щоб якось «з’їхати», і виправдати незнання мови держави, у якій народився.
2. Окрім того, вибір української мови керується особистою свідомістю, вибору ж москальської взагалі нема, він нав’язаний більшовицькими адміністративними методами і оточенням. Отже українська вимагає вищого рівня самосвідомости.
3. Перехід на рідну мову спілкування в москалемовному оточенні вимагає від особи більшої волі, щоб зуміти втримати власну позицію, а не йти за стадом. Отже вища воля. Вміння бути лідером, а не частиною стада.
4. Щоб бути трохи инакшим і виживати у суспільстві, треба краще володіти культурою спілкування.
5. І головне, треба бути не споживачем і пристосуванцем, а треба керуватися у своїх діях мораллю, мати почуття справедливости, володіти почуттям чести й гідности.

Я так розумію, у пана в самого розуму не так багато, як він за все своє життся не спромігся запам"ятати назву "російська мова", а використовує якісь надумані терміни.

1. Цікаво, якщо "щоб говорити москальською, багато розуму не треба", чого ж тоді західні мешканці дійсно не всі і не завжди розуміють російську? Якщо для її розуміння багато розуму не треба, то виходить, наші західні співгромадяни взагалі тупі й безголові? Пане, ви їх ображаєте...
2. Пане, ви в якому сторіччі живете? Ви де більшовиків побачили із нав"язуванням? Годі курити усіляку гидоту, бо вам жахіття маряться.
3. Те саме можу сказати про стадо, яке кинулося бити себе п"ятою в груди й розмовляти "українською"... а врезультаті маємо 62% громадян, що розмовляють на суржику.
4. Так-так, культура спілкування аж пре з нашого міністерства культура, яке називає російську мову псячою.
5. До чого тут мораль? Розмовляти російською мовою аморально? Чи ви часом її не прирівнюєте до лайки? =)))

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 15.11.2009 – 04:45

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua