Перейти до вмісту

Львів'янин проміняв мову за тарілку супу

Повідомлень в темі: 82

#61 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2386 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:з Небес

Відправлено 08.07.2008 – 02:00

Олесько, я писав, що профіль УКРАЇНСЬКИЙ, у ОБОХ дописувачів. Але між собою люди спілкуються МОСКАЛЬСЬКОЮ. Це ж явно не про тебе. Отже ти відпажаєш.
Але такий хід думок мені приємний, я його з надією прогнозував. Добре коли кожна людина над собою задумається.

Звинувачення мене у неетичності, я одразу відкидаю, бо я не збираюся обговорювати ту людину і розкривати її особистість. Приклад цікавий для цієї теми тільки як модель поведінки. Так що шоу "прихований в дупі дикофон" не буде. А любителі поговорити про етичність диктофонів у дупах можуть відпочивати.

Якщо б не дупа М.Мельниченка, то ми багато чого не дізналися б про Кучму. Це окрема цікава тема.

Сподіваюся, що цей допис не видалять як попередній теревенські диктатори. Бо звинувачення мене у попередніх дописах висить, а моє виправдання модератори видаляють як офтоп. Людина має право на захист навіть на інквізиції. :) :) Хе-хе. Але не на теревенях. Коротше, говоріть хлоп'ята про цицьки і мастурбацію, а серйозні теми не чіпайте, такий принцип адміністрації.

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 08.07.2008 – 02:01

• 0

#62 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 08.07.2008 – 02:12

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (1.07.2008 04:02) писав:

Як львів'янин проміняв мову за тарілку супу.

Як часто буває на фестивалях, на Трипільському колі їжа закінчувалася раніше, ніж люди наїдалися. Перший день фестивалю було сонячно. Ми стояли в черзі за гарячим супом і картопляними перепічками. Перед нами у черзі стояли львів'яни, один гордо розповідав, що його "дідо" був одним з організаторів просвіти, що їхню родину переслідував Сталін. Поки ми стояли у черзі перепічка закінчилася. Львів'янин "з дідусем з просвіти" кудись відійшов, а потім ми побачили як він домовляється російською з якоюсь жінкою, щоб купити три порції супу без черги.
Я підійшов і спитав у нього, чого це він перейшов на москальську, а він удав, що мене не чує.

Раніше, мабуть, не став би говорити про львів'ян, як про певну групу наділену подібними рисами. Але досвід довів, що така поведінка дійсно характерна для Західної України.

Коли я подорожую, то постійно наштовхуюся на щось подібне. Деякі особи глибоко запали мені у пам'ять. Як дівчина у купе, яка від станції у Тернополі почала обдзвонювати всіх подруг і розповідати про те, що Сашко запропонував їй одружитися. Десь на середині шляху до Києва, вона з української перейшла на суржик, а коли поїзд майже приїхав, то говорила вже російською.
Хлопець, що їхав з Києва телефонував подружці й говорив такою жахливою російською, що хотілося йому нагрубити. Дівчина з підйомника. Персонал у кав'ярнях і готелях, які чи з власного бажання чи з наказу керівництва вперто не переходять на українську.
На з'їзді про заснування юр. особи представники 12 підприємств з усієї України, в тому числі з Донбасу, і з Києва спілкувалися українською. Бо це мова закону й ділових паперів. Найпарадоксальніше відзначився представник львівської будівельної компанії, який один з усіх намагався щось пояснювати на ламаній москальській.

Що спонукає людей на таку поведінку? Що це за явище? Як їх змінити?
побутує думка: “западенці хитрожопі:)
може воно і так, а може лише переважна більшість а може я незнаю))

але ваше здивування стосовно мови ситуації.... дивує мене)) ви в які країні зростали, пане?? :)
  • 0

#63 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 08.07.2008 – 02:34

Перегляд дописуVepr (8.07.2008 03:12) писав:

може воно і так, а може лише переважна більшість а може я незнаю))

але ваше здивування стосовно мови ситуації.... дивує мене)) ви в які країні зростали, пане?? :ggggg:
Так ото ж, пане, я не дивуюся, що мене оточують мсокалемовні, я ж не про них пишу.
Не такий простий шлях до української мови у москалемовному оточенні.
Я навіть визначив для себе певні риси, якими особа повинна володіти, щоб перейти на українську:

1. Інтелект. Почнемо з того, що для того щоб вільно оволодіти українською в переважно москалемовному оточенні, її треба вивчити. Щоб говорити москальською, багато розуму не треба. До того ж, людина, повинна бути допитливою, мати певні знання і вміти їх аналізувати, знати історію. Це теж ознака інтелекту. Знання «язика», знову ж таки цього не вимагає. Щонайбільше – це достатньо «смєкалки», щоб якось «з’їхати», і виправдати незнання мови держави, у якій народився.
2. Окрім того, вибір української мови керується особистою свідомістю, вибору ж москальської взагалі нема, він нав’язаний більшовицькими адміністративними методами і оточенням. Отже українська вимагає вищого рівня самосвідомости.
3. Перехід на рідну мову спілкування в москалемовному оточенні вимагає від особи більшої волі, щоб зуміти втримати власну позицію, а не йти за стадом. Отже вища воля. Вміння бути лідером, а не частиною стада.
4. Щоб бути трохи инакшим і виживати у суспільстві, треба краще володіти культурою спілкування.
5. І головне, треба бути не споживачем і пристосуванцем, а треба керуватися у своїх діях мораллю, мати почуття справедливости, володіти почуттям чести й гідности.

Дивують люди, яким українська далася простіше. Може, тому вони її цінують не більше як тарілку "зупи".
Багато патріотів з Донбаса, Дніпропетровська, Харкова вважали б за щастя мати україномовне оточення.
Я, як Киянин теж цього хочу.

Перегляд дописуVepr (8.07.2008 03:12) писав:

Якщо навіть хитрожопість корелює реґіонально, то основна причина швидше не в цьому.
Я вже писав, що свідомо мову спілкування обирають лише 10%. решта - робить "як усі", "щоб не виділяцца".
Так що вибір мови, що західняка, що Харків'янина визначається традицією, а не свідомістю і патріотизмом.
Міняються умови - і міняється мова осіб, що вибрали мову несвідомо.

Це що до "львів'ян", "західняків", як не буквального, а умовного поняття.

Але під час дискуссії, я зіштовхнувся ще з одним прикрим феноменом. Коли модератор патріотичного сайту, вибір мови якого мусив бути свідомим, став прогинатися і хохлуйствувати перед иншою людиною. Хоча на самоті обоє заповнили профіль українською. Цікаво дослідити мотиви таких дій. Тут щось инше ніж пристосуванство, це більше можна охарактеризувати як шестиколонництво, тобто несвідомий надмірний лібералізм на шкоду своїй державі внаслідок чужеземної пропаганди.
Це такі переконання, як:
коли хтось говорить москальською, то треба переходити на мову співрозмовника (якщо українською, то не обов'язково).
ураїнець в україні може не розуміти української мови.
відповідь українською в Україні можна сприйняти як образу.
і ще багато чого.

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 08.07.2008 – 02:50

• 0

#64 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 08.07.2008 – 03:19

СВІ†ЛОНОСНИЙ
ну.... хз))
так вже історично склалося, що зростав я у пофігістичному середовищі, та й весь мій район /навіть під час помаранчової ейфорії/ максимально блєстал пофігізмом :)
та й коло знайомих в мене зараз таке, шо абсолютно пофіг, російською ти чи українською :)
і той факт, що я спілкуюсь і українською чи російською – теж особливих комплексів у мене невикликає

просто російська – то як куріння
звичка шкідлива, та покинути важко :D

щодо виживання в суспільстві, гадаю, в наш час однієї дипломатії не завжди вистачатиме :)
ну і усі ці чотири інших пункти – думаю вони більш стосують людей радянського періоду....
бо серед підростаючого покоління прям посеред вулиці чи в громадському транспорті дуже часто помічаю україномовних :ggggg:

а щодо осіб з патриотичного сайту, то думаю треба поставити запитання
коли вони “прогнулись”
чи думав ти, що може вони через те і позаповнювали профіля українською, бо боялися що інші почнуть нарікати?...
  • 0

#65 sagitta

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 315 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Мельмак

Відправлено 08.07.2008 – 15:15

це вже десь глибоко у мізках засіло...
коли мені було років 6 (а брату 2), ми з ним гралися іграшками... ті котики-ведмедики розмовляли, сміялись, ходили в гості - все українською. але тільки ставалось шось офіційне чи урочисте - переходили на російську.... не знаю чому так! у мами мабуть серце розривалось...
зара не спілкуюсь російською приципово. це діє: іноді люди, шо звертаються рос. самі переходять на укр. :)
треба просто не здаватись...

Повідомлення відредагував sagitta: 08.07.2008 – 15:16

• 0

#66 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 09.07.2008 – 09:27

Окремі дописи перенесено сюди
  • 0

#67 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 22.11.2008 – 01:53

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (1.07.2008 03:02) писав:

Як львів'янин проміняв мову за тарілку супу.

Як часто буває на фестивалях, на Трипільському колі їжа закінчувалася раніше, ніж люди наїдалися. Перший день фестивалю було сонячно. Ми стояли в черзі за гарячим супом і картопляними перепічками. Перед нами у черзі стояли львів'яни, один гордо розповідав, що його "дідо" був одним з організаторів просвіти, що їхню родину переслідував Сталін. Поки ми стояли у черзі перепічка закінчилася. Львів'янин "з дідусем з просвіти" кудись відійшов, а потім ми побачили як він домовляється російською з якоюсь жінкою, щоб купити три порції супу без черги.
Я підійшов і спитав у нього, чого це він перейшов на москальську, а він удав, що мене не чує.

Раніше, мабуть, не став би говорити про львів'ян, як про певну групу наділену подібними рисами. Але досвід довів, що така поведінка дійсно характерна для Західної України.

Коли я подорожую, то постійно наштовхуюся на щось подібне. Деякі особи глибоко запали мені у пам'ять. Як дівчина у купе, яка від станції у Тернополі почала обдзвонювати всіх подруг і розповідати про те, що Сашко запропонував їй одружитися. Десь на середині шляху до Києва, вона з української перейшла на суржик, а коли поїзд майже приїхав, то говорила вже російською.
Хлопець, що їхав з Києва телефонував подружці й говорив такою жахливою російською, що хотілося йому нагрубити. Дівчина з підйомника. Персонал у кав'ярнях і готелях, які чи з власного бажання чи з наказу керівництва вперто не переходять на українську.
На з'їзді про заснування юр. особи представники 12 підприємств з усієї України, в тому числі з Донбасу, і з Києва спілкувалися українською. Бо це мова закону й ділових паперів. Найпарадоксальніше відзначився представник львівської будівельної компанії, який один з усіх намагався щось пояснювати на ламаній москальській.

Що спонукає людей на таку поведінку? Що це за явище? Як їх змінити?
Аналогічний всередині Полтавщини.серед усіх моїх знайомих акаунти в інтернеті зокрема анкети на російському вконтакті на українській заповнило "аж"дві людини причому обидві з Полтави а всі вихідці з україномовних райцентрів позаповнювали на російській

Перегляд дописуТемний Муня (1.07.2008 09:11) писав:

в таких ситуаціях, мені здається, потрібно на російську переходити, якщо вже людина не розумію української, і заховати свої націоналістичні принципи, а то якось негарно получається. імхо.
з ЯКОГО це дива?От мати моя з підмосков"я жодних українців у роду ї не було ну як мінімум у цьому столітті але розуміє вона українську добре і навіть вміє читати.Вимова у неї страшна і писати важко то інше питання але преходити з нею на рсійську немає жодної потреби.Я думаю про всіх людей що довго у нас живуть крім відвертих шовінюг російських таке ж можна сказати

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (2.07.2008 00:44) писав:

А я думав, що вони любили українську мову, виявляється "зупу". :))))))))))))))
а що є та зупа?

Перегляд дописуNomad (5.07.2008 01:39) писав:

Хм, а оце взагалі не красить вас як людину, шановний авторе поста. Це не ваше діло до того якою мовою хтось комусь пише вконтактах, тому ніякого морального права писати таке ви не маєте.
якщо людина україномовна від природи то перехід на рсійську там це не є вкрай обов"язково є явним конмлексом меншовартостіли особистою чи ще косб справою

Перегляд дописуkypava (5.07.2008 10:03) писав:

. Що можна говорити, коли навіть львів'яни масово писали такі заяви, свідомо відмовляючись від вивчення рідної мови - мови, за яку сиділи при Сталіні їхні діди. У більшості шкіл не було навіть факультативів з вивчення української мови.
Їх до цього силувалитобто свідомо примушували навіть не вивчати українську?чи вони те робили щоб позбавтись зайвого предмету?якщо друге вірно то інакш як манкуртами і кучею атюків я їх обізвати не можу.
P.S мій батько вчився в 70-ті рр в українськійшколі при тому що мій дід був членом КПРС а їхня родина не мала жодних зв"язків ніколи ні з якими повтстанцями чи дисидентами.

Перегляд дописуАльтерус (7.07.2008 15:50) писав:

Я взагалі-то сам з російськомовної родини (хоч і народився у Львові).
амжна детальніш як та склалось?
  • 0

#68 Левенко

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 24 повідомлень
  • Місто:Київська обл.

Відправлено 16.04.2009 – 06:40

Перегляд дописуpopUAs (1.07.2008 09:52) писав:

особито я не володію українською мовою на пристойному рівні тому будь-які спроби користуватися соловїною неминуче призводять до псування останньої і я вирішив розмовляти парускі хоча псячою не володію взагалі але якшо псуватиму то хоч не шкода ось так от))))))
Як сказав Олесь Доній, "Краще суржик, ніж російська!"
  • 0

#69 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 16.04.2009 – 08:05

Не треба нічого змінювати. Просто мовчки навчайте людей української, коли-небудь буде результат. Це ж люди розмовляють. Держава не може влізти в мозок людини і наказати їй думати та розмовляти українською.
Ніфіга той дід не поміняв, він що українською більш балакати не став? Хотів би я подивитись на тебе коли їсти захочеться. Фізичні потреби, як не крути, на першому місці.

Повідомлення відредагував FT232BM: 16.04.2009 – 08:05

• 0

#70 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 19.04.2009 – 23:49

Перегляд дописуЛевенко (16.04.2009 06:40) писав:

Як сказав Олесь Доній, "Краще суржик, ніж російська!"
Я теж так кажу.

Перегляд дописуFT232BM (16.04.2009 08:05) писав:

Хотів би я подивитись на тебе коли їсти захочеться. Фізичні потреби, як не крути, на першому місці.
Ну так, отакий дивний ентічний український фестиваль, їсти давали тільки якщо попросиш московською. В туалет теж тільки якщо правильным языком попросишся.
Тому й не всі вижили. Хто під цистерною супу загинув, а хто під туалетом ноги простяг
  • 0

#71 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 29.04.2009 – 19:01

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (1.07.2008 04:02) писав:

Думаю не треба говорити про всіх львівян, бо це ображає... Тут треба брати кожну конкретну людину
  • 0

#72 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 29.04.2009 – 19:06

Власне зараз на вулицях Львова все частіше чую російську. І де ж ті славнозвісні вуйки з автоматами - хай би не лише негрів навчили української.)))
  • 0

#73 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 29.04.2009 – 19:13

Перегляд дописуФабрегас (29.04.2009 19:01) писав:

Думаю не треба говорити про всіх львівян, бо це ображає... Тут треба брати кожну конкретну людину
Узагальнення для профілактики, для тих хто розуміє.
  • 0

#74 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • 882 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 29.04.2009 – 19:52

Перегляд дописуКрасунечка*****^^^ (1.07.2008 13:24) писав:

знаєте, я як львів'янка, скажу що було образливо читати такі слова в сторону усіх львів'ян. те, що ти зустрів декількох людей із нашої області, котрі хотіли показати які вони блатні і ось так виказували свою крутість, то не треба ручатись за всіх. ;) я не кажу,що я от така українка, ніколи не вживаю російських слів, та й у Львівській області москаляк хватає, тому... :)
а щодо тих, хто переходить на російську мову,при спілкуванні з іноземцем, то маю декілька слів.
людина не обов'язково має бути з Росії, якщо вона нею говорить. російською мовою багато хто говорить, оскільки Радянський Союз довго тримав під своєю владою багато поневолених народів. і можливо, людина просто - напросто старається говорити так би мовити мовою"міжнародного спілкування", а їй ще хтось щось хоче щось втовкмачити на українській. воть... ;)

а я, як львівянка, можу заявити, що правду тут написано. Тому що ЗАГАЛОМ дійсно львівяни - це так звана "галицька інтелігєнція", яка є лицемірною і пихатою. Ти не така, я не така, нас одиниці. Але ж галичани найбільше кричать про патріотизм, а самі ж перші звідси тікають! Тому висновок: або настільки мудрі, тому й першими пошвидше тікають, або ж - повторюсь - лицемірні.
До того ж, чому тоді не використовують "росіяни" чи "москалі" українську для порозуміння?
  • 0

#75 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 29.04.2009 – 19:54

Перегляд дописуLady Erato (29.04.2009 20:52) писав:

а я, як львівянка, можу заявити, що правду тут написано. Тому що ЗАГАЛОМ дійсно львівяни - це так звана "галицька інтелігєнція", яка є лицемірною і пихатою. Ти не така, я не така, нас одиниці. Але ж галичани найбільше кричать про патріотизм, а самі ж перші звідси тікають! Тому висновок: або настільки мудрі, тому й першими пошвидше тікають, або ж - повторюсь - лицемірні.
До того ж, чому тоді не використовують "росіяни" чи "москалі" українську для порозуміння?
Правильно, "Україна почнеться з центру"(с)
  • 0

#76 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • 882 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 29.04.2009 – 20:12

Перегляд дописуФабрегас (29.04.2009 20:01) писав:

обговорювати мінімум 800 000 осіб?
не розумію такого чи Ви притворяєтесь? є загал, є більшість і меншість.. Як кажуть "французи їдять жаб" не мають же ж на увазі, що кожний француз їсть жаб, може в когось на них алергія, а хто взагалі не знає, що жаб можа їсти...
  • 0

#77 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 29.04.2009 – 21:26

Перегляд дописуОлеська (29.04.2009 19:54) писав:

Правильно, "Україна почнеться з центру"(с)
Як воно буде невідомо, можна лише сподіватися.

Кількість людей, що спілкуєтсья українською дуже різна в залежности від реґіону.
Але кількість людей, які це роблять свідомо, а не від того що так прийнято в оточенні не дуже залежить від регіону.
  • 0

#78 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 29.04.2009 – 21:49

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (29.04.2009 22:26) писав:

Як воно буде невідомо, можна лише сподіватися.

Кількість людей, що спілкуєтсья українською дуже різна в залежности від реґіону.
Але кількість людей, які це роблять свідомо, а не від того що так прийнято в оточенні не дуже залежить від регіону.
На жаль україномовність - то ще не ознака патріотизму. Багато людей є, яким все одно, якою мовою спілкуватись, так само і те, хто прийде до влади, чи знімати пам"ятники Леніну і теде.
  • 0

#79 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 29.04.2009 – 22:29

От і я ж про це.
  • 0

#80 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 02.05.2009 – 19:16

Перегляд дописуManfred (30.04.2009 11:37) писав:

Як на мене, україномовність — це свідомий вибір людини на користь української і ознака того, що їй не все одно якою мовою спілкуватися. Більшість моїх знайомих, які стверджують саме так, на практиці не можуть спілкуватися українською (не суржиком) більше, як півгодини, перевірено.
Україномовність у випадку іншомовного (переважно російськомовного) оточення, виховання тощо - це дійсно свідомий вибір. Але коли людина, для прикладу, вдома розмовляє українською, а в компаніях, на роботі або на виїзді у велике місто (я про периферійників, які переходять на російську варто лише виїхати за межі села) російською - точно не ознака патріотизму.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних