Перейти до вмісту

Львів'янин проміняв мову за тарілку супу

Повідомлень в темі: 82

#41 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2386 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:з Небес

Відправлено 05.07.2008 – 00:22

ПРЯМО ЗАРАЗ СПОГЛЯДАЮ МАЛОРОСІЙСТВО В ДІЇ

Переглядаю "фконтактах" одного модератора з Теревень. Бачу, що коментарі до фоток хтось пише москальською, та людина у свою чергу відповідає теж як це гідно робити хохлую. Але далі моєму подиву немає меж, заходжу на головну сторінку обох дописувачів. ОБИДВІ ЗАПОВНЕНІ УКРАЇНСЬКОЮ!!! Це ж як замалоросійщитися треба, що будучи на самоті обидві людини пишуть українською, але на людях удавають хохлуїв!!!!!
  • 0

#42 Гість_olvi_*

• Гості

Відправлено 05.07.2008 – 01:12

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (5.07.2008 01:22) писав:

Переглядаю "фконтактах" одного модератора з Теревень. Бачу, що коментарі до фоток хтось пише москальською, та людина у свою чергу відповідає теж як це гідно робити хохлую. Але далі моєму подиву немає меж, заходжу на головну сторінку обох дописувачів. ОБИДВІ ЗАПОВНЕНІ УКРАЇНСЬКОЮ!!! Це ж як замалоросійщитися треба, що будучи на самоті обидві людини пишуть українською, але на людях удавають хохлуїв!!!!!

Думаю, що Ви перебільшуєте. Це власне особиста воля кожного спілкуватись тою мовою, якою йому зручніше. На мій погляд, нечемно ся поводити так....
  • 0

#43 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 05.07.2008 – 01:19

Цікаво, в чий це ви, пане Світлоносний контакт заходили?)
  • 0

#44 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 05.07.2008 – 01:39

Хм, а оце взагалі не красить вас як людину, шановний авторе поста. Це не ваше діло до того якою мовою хтось комусь пише вконтактах, тому ніякого морального права писати таке ви не маєте. На Теревенях всі спілкуються українською, і це передбачено правилами форуму. А якшо ви вирішили ганятися за відьмами( чи як ви це собі уявляєте) - так не виносіть цей брєд на форум.
  • 0

#45 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 05.07.2008 – 09:18

Перегляд дописуОлеська (5.07.2008 02:19) писав:

Цікаво, в чий це ви, пане Світлоносний контакт заходили?)

Олесько, не провокуй ;) Бо якщо почнуть називати ніки, попередження зразу дам.
  • 0

#46 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 05.07.2008 – 09:24

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (5.07.2008 10:18) писав:

Олесько, не провокуй ;) Бо якщо почнуть називати ніки, попередження зразу дам.
Сорі, не буду. Просто подумалось, що там в більшості профіль російською.
  • 0

#47 Купава

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 114 повідомлень
  • Місто:The country of dreams

Відправлено 05.07.2008 – 10:03

Шановне панство, згадаймо часи правління Шербицького, коли українська мова витіснялася навіть з побутового рівня. Російська мова вводилася в школах, як основна. Люблячі батьки відразу почали писати заяви, про перехід навчання на російську мову, бо це полегшить їхнім діточкам життя, звичайно, що влада це заохочувала. Що можна говорити, коли навіть львів'яни масово писали такі заяви, свідомо відмовляючись від вивчення рідної мови - мови, за яку сиділи при Сталіні їхні діди. У більшості шкіл не було навіть факультативів з вивчення української мови.
  • 0

#48 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 05.07.2008 – 15:10

Ближче до теми! Нетематику видалено!
  • 0

#49 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 05.07.2008 – 23:56

Хочу повернути тему у конструктивне річище і розвинути спостереження Світлоносного без переходу на особистості. Пригадався такий випадок. Минулого літа їхав по своїх спраах поїздом до Києва. Разом зі мною їхала одна пані. Дорогою, як водиться, розмовляли. Я говорив українською, попутниця - російською. Через певний час їй на мобільний зателефонував чоловік. І попутниця одразу перейшла з ним на українську мову. Помітивши моє здивування, пояснила потім, що вдома вони з чоловіком розмовляють завжди українською. А перед тим ми балакали кілька годин і я говорив лише українською. От мені в голові не вкладається : які причини такого феномену і як це назвати? Це ж уже навіть не хохлуйство, не синдром "молодшого брата" і не "повага до співрозмовника". Я можу ще зрозуміти, чому україномовні миттєво переходять на російську з "русскоговорящими". Страх, невпевненість, століття зросійщення тощо. Але що змушує україномовного розмовляти російською коли до нього звертаються українською?! До того ж, тривалий час звертаються. Не розумію! Нонсенс якийсь. Може, у теревчан будуть думки з цього приводу?
  • 0

#50 макарена

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 06.07.2008 – 17:12

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (6.07.2008 00:56) писав:

Хочу повернути тему у конструктивне річище і розвинути спостереження Світлоносного без переходу на особистості. Пригадався такий випадок. Минулого літа їхав по своїх спраах поїздом до Києва. Разом зі мною їхала одна пані. Дорогою, як водиться, розмовляли. Я говорив українською, попутниця - російською. Через певний час їй на мобільний зателефонував чоловік. І попутниця одразу перейшла з ним на українську мову. Помітивши моє здивування, пояснила потім, що вдома вони з чоловіком розмовляють завжди українською. А перед тим ми балакали кілька годин і я говорив лише українською. От мені в голові не вкладається : які причини такого феномену і як це назвати? Це ж уже навіть не хохлуйство, не синдром "молодшого брата" і не "повага до співрозмовника". Я можу ще зрозуміти, чому україномовні миттєво переходять на російську з "русскоговорящими". Страх, невпевненість, століття зросійщення тощо. Але що змушує україномовного розмовляти російською коли до нього звертаються українською?! До того ж, тривалий час звертаються. Не розумію! Нонсенс якийсь. Може, у теревчан будуть думки з цього приводу?
Маразм змушує, от що (грубувато, знаю, але у мене більше варіантів немає)... Те, про що ти, Максиме, написав, мене просто вразило...я в шоці...Коли вже українці навчаться цінувати свій скарб--солов'їну мову?
  • 0

#51 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 06.07.2008 – 17:47

варіант такий - вона російськомовна, і лише своєму чоловікові поступається у мові...
  • 0

#52 макарена

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 06.07.2008 – 18:05

Перегляд дописуDarkLordVillis (6.07.2008 18:47) писав:

варіант такий - вона російськомовна, і лише своєму чоловікові поступається у мові...
Ну гаразд, можливо...А що сказати про одного львів'нина ( у Львові говорив українською), який приїхав у Київ і почав говорити російською, навіть з тими, хто звертався до нього українською (ситуація схожа на ту, про яку Світлоносний розповідав) . Як це називається?

Повідомлення відредагував макарена: 06.07.2008 – 18:12

• 0

#53 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 06.07.2008 – 20:33

Перегляд дописумакарена (6.07.2008 19:05) писав:

Ну гаразд, можливо...А що сказати про одного львів'нина ( у Львові говорив українською), який приїхав у Київ і почав говорити російською, навіть з тими, хто звертався до нього українською (ситуація схожа на ту, про яку Світлоносний розповідав) . Як це називається?
Звичайний для заробітчан комплекс меншовартості.
Варто лише подивитись, як галичан висміюють та ж сама "Наша раша" чи "Вечірній квартал" (це те, що я бачила і набільш запам"яталось). Я би пики їм за це начистила!
  • 0

#54 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 06.07.2008 – 20:38

Цитата

То як вона живе в Україні і вже знає цю мову, то що їй заважає спілкуватися українською? Тим більше, що знала, що її співрозмовник українськомовний. А де повага для держави, в якій вона живе? Ви в змозі уявити собі їхати до Великобританії і спілкуватися там українською навіть коли знаєте англійську? Cумніваюсь, чи англієць був би так поблажливий як Максим, навіть якщо він би якимось дивним чином знав українську. Бо так ви створюєте ієрархію, яка мова важливіша в його державі. І чому бути поблажливим тільки для російській? Чому вона краща за англійську, китайську, німецьку тощо? Чому вона краща за інші слов'янські мови?

Повідомлення відредагував Павлина: 06.07.2008 – 21:01

• 0

#55 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 06.07.2008 – 22:29

Перегляд дописуПавлина (6.07.2008 21:38) писав:

Ви в змозі уявити собі їхати до Великобританії і спілкуватися там українською навіть коли знаєте англійську?
уявив. Справді якби англієць мене розумів, то я б говорив, так як мені зручніше. Я чесно відповів, то ж хто без гріха, хай перший кине в мене камінь.
  • 0

#56 Альтерус

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 54 повідомлень

Відправлено 07.07.2008 – 15:50

Я взагалі-то сам з російськомовної родини (хоч і народився у Львові). Ми звикли вдома спілкуватися російською, хоча при цьому є цілком патріотично налаштованими... Але я десь два роки тому постановив собі почати переходити на українську. Спочатку важко було, бо навчався в російськомовній школі, але зараз, якщо я не нервую, в моїй мові майже ніколи не з'являються російські слова. Окрім того, я іноді ловлю себе на тому, що починаю думати українською (чи англійською - теж буває). Спілкуюся українською поза сім'єю з усіма, і тим більше в Могилянці, де, слава Богу, створено класне україномовне середовище.
  • 0

#57 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 07.07.2008 – 17:02

ладна, нафіг...

Повідомлення відредагував DarkLordVillis: 07.07.2008 – 17:12

• 0

#58 Мурзілка

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 321 повідомлень
  • Місто:Дім там де він

Відправлено 07.07.2008 – 17:16

Перегляд дописуNomad (5.07.2008 02:39) писав:

Хм, а оце взагалі не красить вас як людину, шановний авторе поста. Це не ваше діло до того якою мовою хтось комусь пише вконтактах, тому ніякого морального права писати таке ви не маєте. На Теревенях всі спілкуються українською, і це передбачено правилами форуму. А якшо ви вирішили ганятися за відьмами( чи як ви це собі уявляєте) - так не виносіть цей брєд на форум.

Вперше Номаде, та я тебе повністю підтримую
  • 0

#59 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 07.07.2008 – 17:33

"не суди, та не судимий будеш" - це явно не про СВІ†ЛОНОСНОГО. Він судить всіх підряд, і навіть не судить. а відразу виносить вирок навіть не дослідивши обставин. Визначив себе, як абсолют, як еталон... От кили вже він судить, і я судитиму, діагноз поставлю: Фанатична манія величі.

Максим Стюфляєв. Попередження за порушення пункту 2.2 Правил форуму.
  • 0

#60 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 07.07.2008 – 20:37

Ну що ви так накинулись на Світлоносного? Він правий щодо профіля російською. Я теж там є. Зарєєструвалась давно. Майже не заходжу туди - не цікаво. Але коли ще тоді реєструвалась, то чомусь теж російською. Мабуть Світлоносний мене і мав на увазі, хоча я там російською не спілкуюсь. Я взагалі там не спілкуюсь. На мій російський профіль звернув увагу хлопець. Я не виправила, бо стрьомно взагалі туди заходити. Мабуть взагалі заберу його звідти. Так от. Я визнаю, що ступила. Навіть не можу сама собі пояснити, чому я так... Але впевнена, що не я одна там така...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних