Перейти до вмісту

Львів'янин проміняв мову за тарілку супу

Повідомлень в темі: 82

#21 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 01.07.2008 – 14:53

Перегляд дописуКрасунечка*****^^^ (1.07.2008 13:24) писав:

людина не обов'язково має бути з Росії, якщо вона нею говорить. російською мовою багато хто говорить, оскільки Радянський Союз довго тримав під своєю владою багато поневолених народів. і можливо, людина просто - напросто старається говорити так би мовити мовою"міжнародного спілкування", а їй ще хтось щось хоче щось втовкмачити на українській. воть... :lol:
Це випадки, які трапляються дуже рідко))...і таких "біднесеньких", хто знає лиш російську мову, крім рідної (не української) в Україні мало. Та й відколи це російська стала "міжнародною"? Більшість мешканців колишнього Союзу російсьску потроху забуває, бо вже не вивчає обов*язково в школі.
І, перепрошую, але косооких та смаглявих видно одразу, зрозуміло, що ви їм можете зробити виключення))...Це як в анекодоті про негра : "я бачу, синку, що ти не москаль"))...
Зараз до речі іноземці вивчають українську у Вишах України і її краще розуміють, ніж російську, а іноді тільки її і розуміють.

До слова, згадалося, що на ринку я і з китайцями і з узбеками та іншими народностями розмовляю українською і ще ніхто перекладу не попросив, все розуміли))
  • 0

#22 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 01.07.2008 – 15:09

СВІ†ЛОНОСНИЙ сказав:

Перед нами у черзі стояли львів'яни, один гордо розповідав, що його "дідо" був одним з організаторів просвіти, що їхню родину переслідував Сталін. Поки ми стояли у черзі перепічка закінчилася. Львів'янин "з дідусем з просвіти" кудись відійшов, а потім ми побачили як він домовляється російською з якоюсь жінкою, щоб купити три порції супу без черги.
Я підійшов і спитав у нього, чого це він перейшов на москальську, а він удав, що мене не чує.
Звичайний лицедій, таких у всьому світі багато.
Але у Львові не тільки проблема з російською, з польською також. Скільки разів було так, що я до продавщиці українською, вона мені відповідає польською... Це вже навіть не смішно й аргументація про пошану для співрозмовника тут не діє, бо я могла говорити них по-польськи, але як вже почала з української то чому переходити на іншу мову?. Щоб відповідали мені нормально, тобто по-українськи, я змушена починати з суржика і повільно переходити на чисту українську. І це виключно у Львові. Коли була у Чернівцях помітила, що кожен говорить як хоче, але залишається при своїй мові.

Блискавиця сказав:

А по-моєму це є проявом комплексу меншовартості
Але якщо так, то це вже серйозне питання, серйозніше за мову.

Джульєттко сказав:

Я власне на цьому форумі зареєструвалася, щоб полегшити собі процес перекладання, звикнути до українською, та полегшити згадування...отак.
Гг, ця сама мета в мене :lol:

Максим Стюфляєв сказав:

Я на місці росіян образився б, що їх такими дурнями
Їх чомусь це не дратує, бо до них ніхто не ставиться зневажливо за те, що вони розмовляють російською.
  • 0

#23 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:з Небес

Відправлено 01.07.2008 – 15:48

Перегляд дописуbulbashka_aero (1.07.2008 08:40) писав:

Хочу сказати, що то не тільки для львів’ян характерно. Це дуже розповсюджене явище.
Власне, залишки "русифікації" - в тому сенсі, що багато людей досі почуваються незручно, розмовляючи державною.

Це тільки половина ложки дьогтю. Те, що люди з комплексом меншовартости переходять на москальську характерно для всіх реґіонів. Для львів'ян характерно ще й в залежности від оточення розповідати про власний патріотизм, про Львів, як патріотичну столицю, про ненависть до "клятих москалів", про дідусів з Просвіти, УПА. Але на ділі це виявляється не патріотизмом, а саморекламою, бо ніяк не підкріплюється.

Так і народжуються байки про "бандерівців".
"Дєржітє мєня, сєчас будєт морє крові.."

Перегляд дописуbulbashka_aero (1.07.2008 08:40) писав:

Я за собою частенько помічаю таку, наприклад, річ: коли я розмовляю з російськомовним панством (себто я до них українською, а вони до мене російською), то за якийсь час, сама того не помічаючи, також на російську переходжу. Потім помічаю це свинство - і з середини фрази знову повертаюся до української. :ggggg: На що мені зазвичай кажуть: "От бачиш, вмієш і російською, і тільки з вредності не хочеш".
А ви п'яткою їм в носа.

Перегляд дописуpopUAs (1.07.2008 09:52) писав:

особито я не володію українською мовою на пристойному рівні тому будь-які спроби користуватися соловїною неминуче призводять до псування останньої і я вирішив розмовляти парускі хоча псячою не володію взагалі але якшо псуватиму то хоч не шкода ось так от))))))

У мене є друг, якого я сильно поважаю.
Поважаю за його сміливість, він має білорусько-російське коріння, українську знає погано, але з того часу як я перейшов на українську він спілкується зі мною українською. Усі бояться помилок, але щоб переступити через цей страх, треба бути сильною людиною. Пройде час і він знатиме українську краще, як це не банально, але навчитися розмовляти, можна тільки розмовляючи.

Перегляд дописуТемний Муня (1.07.2008 10:11) писав:

...
Якщо людина з Московії, то можна пояснити і москальською.
Але зі своїми говорити чужою мовою - це холуйство.

Перегляд дописуMarcos (1.07.2008 10:50) писав:

перенесено
Я вже звик, що на теревенях ти як модератор більше заважаєш, ніж допомогаєш спілкуватися.
Тема політична, а не лінгвістична. Бо висвітлює стосунки у країні між людьми а не мовознавчі питання.
Коли я свторюю тему у відповідному розділі, це означає, що хочу надати тумі відповідне забарвлення.
Втручання вузьколобих осіб з совковим писком не сприяє вільному спілкуванню.
Marcos: ПОПЕРЕДЖЕННЯ(за пунктом правил 2.2.).

Перегляд дописуDarkLordVillis (1.07.2008 13:13) писав:

А я, мешканець центру, рідним мені є мій місцевий суржик. Так от на заході України мова ніби й та ж сама, але говірка така, що нічого не розібрати. Тому зручніше зрозуміти ламану москальську, чим швидкісне белькотіння місцевим західним діалектом.
А я полюбляю діялекти, і краще дізнаюся про різноманіття моєї мови ніж користуватимуся мовою окупантів.

Перегляд дописуКрасунечка*****^^^ (1.07.2008 13:24) писав:

знаєте, я як львів'янка, скажу що було образливо читати такі слова в сторону усіх львів'ян. те, що ти зустрів декількох людей із нашої області, котрі хотіли показати які вони блатні і ось так виказували свою крутість, то не треба ручатись за всіх. :lol:
Красунечко, те що ми з тобою такі правильні й хороші не відміняє проблеми.
Я розмовляю українською, але більшість киян дійсно малороси, у Львові є проблема з пристосуванством і хохлуйством.
Я не збираюся заперечувати недоліки, їх треба знати, щоб виправляти.

Повідомлення відредагував Marcos: 01.07.2008 – 15:50

• 0

#24 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 01.07.2008 – 15:48

Павлина, Джульєттко щиро зичу вам успіху в благородній справі вивчення української мови!

СВІ†ЛОНОСНИЙ, перенести тему в цей розділ Маркоса попросив я. Розділ називається "Українська мова" і тут обговорюються не лише суто мовознавчі питання, але й політичний аспект "мовної проблеми."
  • 0

#25 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 01.07.2008 – 16:00

Перегляд дописуBobua (1.07.2008 15:02) писав:

Але після того як я порівняв два різні переклади Конан Дойла (припускаю, що обидва зроблені з рос. мови) і виявив, що львівське видавництво робить «перепереклад», причому гірше (й дорожче :lol: ) аніж донецьке ( http://www.ukrcenter.com/forum/message.asp...d=147367#147366 ), то мені вже важко керуватись територіальною ознакою

страшно, звісно, якщо московизизація так зачепила те, що я вважав,... скажімо так: "осердям" українства, але як інакше це ВСЕ :ggggg: можна пояснити???
Я це пояснюю так.

У суспільстві лише 10% думає, решта йде за "стадом".
Україномовність більшости Львів'ян пояснюється не свідомим вибором, а оточенням.
Люди, які СВІДОМО розмовляють українською є такими через власні риси характеру. І вони є так само як на Сході, так і на Півдні.
Тобто, по всій Україні.
Звісно, оточення теж впливає на формування свідомости, тому десь їх буде більше, а десь - менше.
Але вибір мови більшости - все одно не свідомий.

Перегляд дописумакарена (1.07.2008 15:37) писав:

а їм, бач, дуже хочеться відчути себе гарадскімі. Буває навіть деякі вдома з батьками говорять українською, а з друзями переходять на російську, щоб не видатися селюками, хоча мені здається, що це по-суті--відцуратися рідної, батьківської мови. Усеце дуже прикро...
Це якраз і є ознакою того, що людина намагається приховати своє походження.
Якраз селюки - перші в рядах ґарадскіх.
  • 0

#26 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 01.07.2008 – 16:21

в оповідці про суп неправильно розставлені акценти. питання а чому тому чуваку зійшло з рук що він перся без черги? мав би отримати по таблу. а мова - це з тої ж опери - самі себе не поважаємо і не очікуємо, що нас поважатимуть.

Перегляд дописуТемний Муня (1.07.2008 10:11) писав:

вона досить непогано на російській говорить, але в таких ситуаціях, мені здається, потрібно на російську переходити, якщо вже людина не розумію української, і заховати свої націоналістичні принципи, а то якось негарно получається. імхо.
це ж чому? хто тій тьотці доктор, що приїджаючи в країну вона навіть на елементарному рівні не вивчила її мови?
  • 0

#27 Трям

шопопало

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:планети КВН

Відправлено 01.07.2008 – 16:41

Не буду цитувати всіх підряд, а лише скажу свою думку з цього питання.
1. Як не прикро це констатувати, але дійсно, російська мова ще не пережиток і довго ним ще не стане!
2. Як не прикро, але більша частина українців, для яких батьківською є українська мова, але вони добре знають російську, пріорітетною у розмові зі своїми однолітками вважають російську!
3. Як не прикро, але молодь у нас хоча потрохи і починає краще ставитися до української(це стало особливо помітним після Помаранчевої революції, але то, можливо, тільки мені), але інколи все одно чую від одноліток, які дома розмовляють українською, неприпустимі висловлювання в адресу нашої рідної мови та тих, хто нею спілкується.
4. Як не прикро, українська не така модна у нас, як наприклад у прибалтів їх мови!
5. Як не прикро, для створення цієї моди мало що в нашій державі робиться! Всі ми знаємо, що це все тільки показуха! Або робота для "галочки"!

АЛЕ:
Україна - незалежна держава, тому з подальшим становленням чистої української соборної, незалежної нації буде відбуватися і відродження нашої мови, так як:
1. Факти: в 1989 році в Києві українською на вулицях майже не говорили, а зараз чуєш її все частіше!
2. Русифікація позаду. Ті страхіття, що творилися в СРСР невідомі новому поколінню(тільки десь на підсвідомому рівні, або з історії, та головне, що не в живу!), гадаю, це покоління розуміє, що живе в незалежній державі на ймення УКРАЇНА, а тому українізація нашого суспільства неминуча.
3. З року в рік помічаю все більшу лояльність суспільства(як і молодого, так і старшого) до української. Все рідше на тебе дивляться скоса, коли ти кажеш:"Будь ласка, половинку білого", - чи щось подібне.

Ну і наостанок:
Проблема є, але як писав хтось з теревенчан:"Потрібен час!" Чекаймо, будьмо терпимі і, як співає Славко Вакарчук:"Все буде добре!!!"
  • 0

#28 Bananapart

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 327 повідомлень
  • Місто:саме дно пляшки

Відправлено 01.07.2008 – 16:51

нє ну я не розумію може то був якийсь фанат зупи знаєте як то воно в Софійки Андрухович : "У мене була подруга, — почала розповідати вона мені, ; тільки ми трохи від'їхали від місця злочину, — яка не могла жити без яблук. Воліла не їсти нічого, не пити, не спати, ні з ким не говорити, нікуди не ходити — лише б їсти яблука! Не уявляєш собі, що вона зробила б за одну-однісіньку славу переможцю! Душу бісові би продала! нє віриш? Але я сама ставала свідком, як до неї приходили хлопці з мішками ренет, і вона їм віддавалася..." я шось чув шо просвітники чи просвітяни ну ті шо повязані з Просвітою були схибрені на зупі а ви одразу маскаль коляборант манкурт )))))))))))
  • 0

#29 Your Bunny Wrote

онотолэ сто карманов.

• Користувачі
  • 765 повідомлень

Відправлено 01.07.2008 – 17:07

Перегляд дописуSergiy_K (1.07.2008 17:21) писав:

це ж чому? хто тій тьотці доктор, що приїджаючи в країну вона навіть на елементарному рівні не вивчила її мови?

все правильно, але різне буває.....просто треба бути комунікабельним...мені не тяжко пояснити людині, якщо вона сама росіянка, як подзвонити по телефону...чи пройти на якусь там потрібну вулицю.
  • 0

#30 Красунечка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 663 повідомлень

Відправлено 01.07.2008 – 17:12

єдине що мене найбільше нервує - це те, що от у Львові хтось говорить по-українськи, а в Києві вже по- російськи. Та чи ти не в Україні живеш? таке відчуття, що українці соромляться власної мови.

Повідомлення відредагував Красунечка*****^^^: 01.07.2008 – 17:12

• 0

#31 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6671 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 01.07.2008 – 17:33

Ну а ще, я як бачив, коли западенці розмовляють російською, то видно, що вони то роблять з такою зневагою і брезгливістю, ніби натякають, що вищі від цього, що згодні пояснити так щоб було зрозуміло... Тобто не завжди треба їх звинувачувати, ситуації різні бувають.
  • 0

#32 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 01.07.2008 – 17:38

Перегляд дописуКрасунечка*****^^^ (1.07.2008 18:12) писав:

єдине що мене найбільше нервує - це те, що от у Львові хтось говорить по-українськи, а в Києві вже по- російськи. Та чи ти не в Україні живеш? таке відчуття, що українці соромляться власної мови.
Що вже казати про Луганськ. Навіть високопосадовці чи агітатори РУХу, що приїздять сюди зі Львова, переходять на російську. Ніби Луганськ - якась окрема планета, що зовсім і не в Україні знаходиться. :lol:
  • 0

#33 Пляма

спонтанна...

• Користувачі
  • 738 повідомлень
  • Місто:|LemberG|

Відправлено 01.07.2008 – 19:52

чомусь перший допис мені нагадав один випадок, коли на весіллі в Луцьку тамада запросив гостей зі Львова сказати молодятам тост, наголосивши на мові (звісно українській із западенським акцентом), і був щиро шокований, коли моя мама заговорила російською (вона росіянка за національністю і українською говорить погано)...
так от, я хочу наголосити на іншому - "нє умєєш размавлять на расєйській - нє намагайся"... :lol: Зрозуміло?)
  • 0

#34 Topper

Т-Безсмертний

• Користувачі
  • 2584 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 01.07.2008 – 22:56

Олеська, Лесь, а пригадай моє обурення щодо тогож "драстє" замість добрий день/добридень/доброго дня... :lol:
  • 0

#35 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 02.07.2008 – 00:05

Повністю у всьому погоджуюсь зі Світлоносним. І з перенесенням теми включно.

Перегляд дописуФруктик (1.07.2008 23:56) писав:

Олеська, Лесь, а пригадай моє обурення щодо тогож "драстє" замість добрий день/добридень/доброго дня... :angry1:
Ніяк себе не перероблю. :lol: Може коли до Львова переїду, то зникне оте "драстє"...)))
  • 0

#36 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 02.07.2008 – 00:44

Перегляд дописуpopUAs (1.07.2008 17:51) писав:

нє ну я не розумію може то був якийсь фанат зупи я шось чув шо просвітники чи просвітяни ну ті шо повязані з Просвітою були схибрені на зупі а ви одразу маскаль коляборант манкурт )))))))))))
А я думав, що вони любили українську мову, виявляється "зупу". :angry1:)))))))))))))

Перегляд дописуDarkLordVillis (1.07.2008 18:33) писав:

Ну а ще, я як бачив, коли западенці розмовляють російською, то видно, що вони то роблять з такою зневагою і брезгливістю, ніби натякають, що вищі від цього, що згодні пояснити так щоб було зрозуміло... Тобто не завжди треба їх звинувачувати, ситуації різні бувають.
А тих випадка, що я спостерігав люди аж "на задні лапки" ставали, коли говорили москальською.

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (1.07.2008 18:38) писав:

Що вже казати про Луганськ. Навіть високопосадовці чи агітатори РУХу, що приїздять сюди зі Львова, переходять на російську. Ніби Луганськ - якась окрема планета, що зовсім і не в Україні знаходиться. :lol:
А ви может пригадати, хоч одну акцію, що провели ці партії, спрямовану на популяризацію української мови, а не на власну рекламу?
От і відповідь.

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 02.07.2008 – 00:52

• 0

#37 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 02.07.2008 – 02:37

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (2.07.2008 01:44) писав:

А тих випадка, що я спостерігав люди аж "на задні лапки" ставали, коли говорили москальською.
а ти думав за 700 літ рабства який на Галичині тип людини виробився? :lol:
  • 0

#38 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 02.07.2008 – 16:27

Перегляд дописуSergiy_K (2.07.2008 03:37) писав:

а ти думав за 700 літ рабства який на Галичині тип людини виробився? :lol:
Що це за 700 років?
300 - знаю.
  • 0

#39 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 02.07.2008 – 16:42

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (2.07.2008 17:27) писав:

Що це за 700 років?
300 - знаю.

Галичина ж у складі іноземних держав з 1340року. Майже 700 років. Але повертайтеся ближче до теми.
  • 0

#40 Topper

Т-Безсмертний

• Користувачі
  • 2584 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 03.07.2008 – 19:23

Олеська, буду завжди помагати погані звички покидати ;) Треба бути прикладом для інших, а не наслідувати інших...(Така моя думка).
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних