Перейти до вмісту

Церковне розлучення

Повідомлень в темі: 51

#21 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 26.06.2008 – 18:19

Вважаю, що немає сенсу вінчатись, коли є можливість церковного розлучення. Просто вінчання останнім часом стало вже не те, що модно, а й закономірно. Молодята не завжди реально усвідомлюють, для чого вінчання, - просто всі так роблять, значить і собі треба... Не раз чула від щойно-одружених про передшлюбну сповідь (часто першу в житті) - як про прикол.
  • 0

#22 Lactarius

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 26.06.2008 – 18:27

Цитата

Вважаю, що немає сенсу вінчатись, коли є можливість церковного розлучення.
Справа в тому, що можливості немає.
  • 0

#23 конвалія

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 175 повідомлень

Відправлено 27.06.2008 – 08:19

Перегляд дописуОлеська (26.06.2008 19:19) писав:

Вважаю, що немає сенсу вінчатись, коли є можливість церковного розлучення.
Тобто, для чого жити, якщо можна померти?

Перегляд дописуОлеська (26.06.2008 19:19) писав:

Просто вінчання останнім часом стало вже не те, що модно, а й закономірно. Молодята не завжди реально усвідомлюють, для чого вінчання, - просто всі так роблять, значить і собі треба... Не раз чула від щойно-одружених про передшлюбну сповідь (часто першу в житті) - як про прикол.
То при чому тут священики, хабарі, розлучення, коли людина все життя сприймає як прикол?

Якщо людина (не овечка яка йде за стадом) усвідомлює те, що при вінчанні дає клятву на все життя, то які б не були обставини, вона її дотримає.
  • 0

#24 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 27.06.2008 – 19:30

Перегляд дописуконвалія (27.06.2008 09:19) писав:

Тобто, для чого жити, якщо можна померти?

То при чому тут священики, хабарі, розлучення, коли людина все життя сприймає як прикол?

Якщо людина (не овечка яка йде за стадом) усвідомлює те, що при вінчанні дає клятву на все життя, то які б не були обставини, вона її дотримає.
1. Дуже невдале порівняння про життя і смерть. Навіщо зустрічатись з людиною, якщо є можливість розлучитись; навіщо заробляти гроші, якщо все одно їх потратиш; навіщо в решті-решт їсти, коли все одно сходиш в туалет... маячня... одвічне "бути чи не бути". Але це побутове.

І шлюб, і вінчання - умовності, основані на вірі. Ствердження парою їх кохання перед людьми - шлюб, перед Богом - вінчання. І у першому, і в другому випадку необхідна присутність віри, вірніше страху. Людина вірить у Бога, відповідно і намагається жити згідно заповідей Божих. От і вінчається зі своєю половинкою згідно заповідей Божих, а не заради моди.

2. Дійсно, при чому тут хабарі?

3. Щодо прикола. Я казала, що виключаю церковне розлучення тому, що не бачу сенсу в такому разі вінчання. Тобто особисто для мене вінчання - то надто утаємничено і назавжди. Тому і вважаю, що той крок варто добряче обдумати. Якщо для людини віра в Бога - це варіант поприколюватись, то ... ну просто цього не розумію.
  • 0

#25 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 27.06.2008 – 20:09

В цій дискусії мені найбільш близькі думки конвалії. Є люди які ще сумніваються у вірі, які ще в пошуку себе самого, а є які визначились і твердо знають чого хочуть
  • 0

#26 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 26.08.2010 – 15:42

Розмірковуючи над церковним шлюбом і можливістю чи неможливістю розлучення, доходжу до висновку, що для справді віруючих людей це дуже серйозний крок, оскільки це, власне, означає "на все життя". Стільки разів уже була свідком цивільних розлучень через дуже короткі проміжки часу, що не вірю в розписку як в яку-небудь гарантію щасливого життя. В такому випадку взагалі видається, що краще просто пожити разом. Ось у мене однокласники якраз три роки тому, 1 вересня, мали брати шлюб. До того в квітні розписалися і почали жити разом. Не вдалося. Розійшлися перед самим шлюбом, за декілька днів. Тепер хлопець уже одружений з іншою, дівчина виходить заміж на днях. У мене тут питання лише в одному: навіщо розписувалися? Щоб потім мати більше клопоту з розлученням? Обоє вважають тепер за щастя, що не взяли шлюбу, бо не з тими вінчатися треба було. Веду це я до того, що що просте співжиття, що розписка великої погоди в стосунках не роблять (хіба що з юридичної точки зору, з погляду майна і щось таке, але то вже пан Зав детальніше може описати, він любить знайомитися з законодавством). А от коли люди беруть шлюб (принаймні ті, хто це робить не по приколу і не тому, що мода така) добре думають, з ким вони зв’язують своє життя, і як отут писала Конвалія, обітницю свою тримають, бо вони собі тим не легковажать.

Розумію, звичайно, що людина має право на помилку, як-от вищенаведені мої однокласники, що має бути спосіб її виправити, але то занадто серйозна справа, щоб нею собі легковажити. І неможливість розірвати церковно затверджений шлюб саме спонукає людей добре задумуватися над тим, що роблять.

А щодо хабарів за церковний розвід... Ну що тут скажеш. Корупція була, є і буде завжди і всюди, хіба колись утопія стане реальністю.
  • 0

#27 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 26.08.2010 – 15:52

Наші дівчата, та й хлопці теж, думають раз вже повінчались - то на все життя, а потім починаються проблеми в особистому житті, і вже бояться розлучатись, бо давали клятву перед богом.....ше комусь смішно чи лише мені?
  • 0

#28 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 26.08.2010 – 15:56

Перегляд дописуNatalie) (26.08.2010 16:52) писав:

Наші дівчата, та й хлопці теж, думають раз вже повінчались - то на все життя, а потім починаються проблеми в особистому житті, і вже бояться розлучатись, бо давали клятву перед богом.....ше комусь смішно чи лише мені?

Ой, які клятву перед Богом по приколу давали, ті в носі мали те церковне вінчання і розлучаються, а потім сходяться далі з людьми виключно в цивільному порядку. То вже Ви не смішіть. Просто ж треба усвідомлювати, що ти робиш і навіщо.
  • 0

#29 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 26.08.2010 – 16:01

Мені теж смішно, бо геї і лєсбіянки при вінчанні теж клянуться богам. :)
  • 0

#30 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 26.08.2010 – 16:01

Ага. Смішно. А потім боженька за порушення клятви запроторить тих дівчат і хлопців в пекло, смажитись на вогні, то вже смішно буде мені. Я там дрова підкидатиму, ха ха ха.
  • 0

#31 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень

Відправлено 26.08.2010 – 16:03

Ну хто по приколу, а хто й не поприколу, не можна всіх під одну гребінку.
Треба усвідомити, що краще для тебе - мучитись з людиною, яку ненавидиш, але бути вірним клятві, чи розірвати шлюб і почати жити нормальним життям.

І до мене можна на ти, я не капризна)

А під час сповіді, коли клянешся не брехати більше, не сваритись ні з ким? Я от стараюсь зрозуміти логіку наших людей, і розумію, що це неможливо...
  • 0

#32 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 26.08.2010 – 16:07

Складне питання, чому спочатку любов на все життя, а потім "все життя" обмежується декількома роками. Мабуть, тому багато кому з тих, що беруть шлюб, "бо так всі роблять", варто утриматися від цього кроку. Щоб не було потім "я в церкві клявся, тепер мушу терпіти".
  • 0

#33 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 26.08.2010 – 16:08

Перегляд дописуNatalie) (26.08.2010 17:03) писав:

Треба усвідомити, що краще для тебе - мучитись з людиною, яку ненавидиш, але бути вірним клятві, чи розірвати шлюб і почати жити нормальним життям.
я скажу що краще - не одружуватись. нема шлюбу - нема проблеми.

Цитата

А під час сповіді, коли клянешся не брехати більше, не сваритись ні з ким? Я от стараюсь зрозуміти логіку наших людей, і розумію, що це неможливо...

а шо тут розуміти. ти хіба в дитинстві ніколи не казала мамі після якогось негарного вчинку - "вибач мамо, я більше не буду"? хоч обоє знали що будеш))

Повідомлення відредагував Nameless One: 26.08.2010 – 16:08

• 0

#34 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень

Відправлено 26.08.2010 – 16:16

Ну я справді старалась більше такого не робити)
  • 0

#35 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 03.09.2010 – 12:42

Нє, це якийсь капєц. Шо таке вінчання, хтось здатен мені пояснити ? Якщо (як дехто тут вперто стверджує) це є клятва перед.... не ким небудь, а самим богом, то у мене запитання : а де це сказано ? Хто кому дав право (серед віруючих христян) стверджувати подібну лабуду ? га ?...мальчікі і дєвочкі, де ви вичитали таку нісенітницю ? Адже у євангеліє про такий обряд ані гугу...навіть натяку немає...відповідно, тому богу по барабану шо, і чим ви там поклялись. Бо, з яких це пір вигадка грішних людей стала для вашого біблійного бога вказівкою, для сприйняття тієї вигадки як клятви ?...га ?...не чую !...хтось мені скаже ? якийсь там "святий" епілєптік придумав оте вінчання, і воно, ні з того, ні з цього стало клятвою богу ? Фігассє...який у декого з прихожан цікавий підхід до його заповіді : "не поминай ім*я моє всує". Наче оте дишло - куди хочу, туди і поверну. Нє, точно капєц.
Нагадаю, для вас віруючі христяни, що євангеліє, стосовно вашої плоті, залишило вам тільки ось ці повеління вашого господа :
1. Хрещення (Діяння 2/28, Матв.28/19)
2. Хлібопереломлення в згадку про його спасительну для вас, христян, смерть. (Лука 22/19)
Оце і усьо, панове віруючі христяни. Більше, в євангеліє, щодо вашої плоті ви нічогісінько, навіть дньом с огньом не знайдете. Ну дик...кому ж та клятва дається ? І чим вона "могутніша" громадянського шлюбу ?
Отаке у нас "вінчання" получаєЦЦя. З чим нас усіх і вітаю.

Повідомлення відредагував Безбожник: 03.09.2010 – 12:45

• 0

#36 Вим’я Короля

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 87 повідомлень

Відправлено 03.09.2010 – 16:39

Вінчання це ще та жахлива процедурка.
Чому в церкві нема нічого приємного?
Чому всі ритуали пов’язані із занудством, беззмісовним бурмотінням і ходінням?
А всі як бовдури стоять мовчки насупивши брови наче щось розуміють.

Чого не зробити так, щоб людям було цікаво і зрозуміло а не огидно від цих обрядів?

Ніхто ж не розуміє і не вкладає в це справжній сенс, всі просто погоджуються на цю дурнувату і фальшиву гру на деякий час.
Я б не став ганьбити свої почуття фальшивим маскарадом.
  • 0

#37 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 03.09.2010 – 16:54

А мені от цікаво, той Святий Дух, котрий осємєнял дєву Марію, він з нею вінчався? А в вірності клявся? А взагалі згоду запитував у Марії, чи проліз без спросу і потайки? :yes:
Може вона взагалі не хотіла, а він її, так би мовити, згвалтував і з цього такі безталанні діти народились, що й плоду ніякого не дали, як та смоковниця, а тільки ото бла-бла. :lol:

Повідомлення відредагував Odonacer: 03.09.2010 – 16:56

• 0

#38 Вим’я Короля

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 87 повідомлень

Відправлено 03.09.2010 – 17:39

Як взагалі можна щось обіцяти на все життя.
Це ж дурість.
Всі помиляються. А якщо він виявиться зрадником, алкашем чи битиме?
Терпіти бо так боженька велів? При чому знаю реальні випадки коли людей це стримує.
Нащо тоді такий бог дурнуватий, який людям життя ускладнює?
  • 0

#39 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 03.09.2010 – 18:20

Перегляд дописуВим’я Короля (3.09.2010 17:39) писав:

Як взагалі можна щось обіцяти на все життя.
Це ж дурість.
Всі помиляються. А якщо він виявиться зрадником, алкашем чи битиме?
Терпіти бо так боженька велів? При чому знаю реальні випадки коли людей це стримує.
Нащо тоді такий бог дурнуватий, який людям життя ускладнює?
Не Бог дурнуватий, а люди дурнуваті, що по-своєму трактують свої і чужі слова та обіцянки.
А щодо Бога - на мою думку, він слідкує за гармонією усього у світі, а доля людей - діло рук самих людей.
  • 0

#40 Вим’я Короля

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 87 повідомлень

Відправлено 03.09.2010 – 19:00

Перегляд дописуКрихітка (3.09.2010 19:20) писав:

Не Бог дурнуватий, а люди дурнуваті, що по-своєму трактують свої і чужі слова та обіцянки.
А щодо Бога - на мою думку, він слідкує за гармонією усього у світі, а доля людей - діло рук самих людей.
Коли наприклад ваша дитина щось не так розтрактує, і зможе собі цим нашкодити, то ви будете мовчати і дивитися як вона собі голову розіб’є, чи розтлумачите?

Щоб потім сказати, от бач ти все неправильно зрозумів!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних