Перейти до вмісту

Російська мова в Харкові

Повідомлень в темі: 59

#41 White Shadow

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 54 повідомлень
  • Місто:Місто-герой Київ

Відправлено 14.05.2006 – 21:33

Я народилася в Харкові і з дитинства моєю рідною мовою була російська... Але це не завадило мені вивчити досить добре українську, переїхавши до столиці. Хоча й у Києві половина населення розмовляє виключно російською. Мені здається, що кожна область України має знати обидві мови: і російську, і українську. Хоча я не наполягаю на вивченні Укр. мови у Закарпатті, наприклад. Просто ми повинні добре розуміти один одного, жити у єдиній країні. І хто тому винуватий, що для харків'ян рідною є саме російська мова.
:) :)
  • 0

#42 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 673 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Вінниця

Відправлено 15.05.2006 – 10:03

винні самі харків'яни... (шкода самому це говорити, але так воно є)... А щодо двомовності України, то не потрібно, як на мене кожному українцю володіти ще й російською мовою лише задля двомовності України... але знати якомога більше мов не завадить, головне своєї не забуватися і всюди її вживати!
  • 0

#43 ЁлкА

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень
  • Місто:Одесса

Відправлено 18.05.2006 – 13:16

MrGALL: порушення 4 пункту правил, повідомлення видалене сюди, +20% Попередження
  • 0

#44 Viktor

НЕВГАМОВНИЙ

• Користувачі
  • 566 повідомлень
  • Місто:Львів, L'viv, Lwow, Leopolis, Lєmberg, Lion

Відправлено 18.05.2006 – 14:12

Перегляд дописуЁлкА (18.05.2006 14:16) писав:

умерьте всой националистический пыл и жить станет легче...[/b]

Невже націоналізм це погано?

А в Росії говорить хтось російською, хоч хтось і десь? га?

Козацькі землі, а мова чужа- це нон сенс!!!!
  • 0

#45 Вік

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 18.05.2006 – 19:58

ЁлкА, ваша логіка нам зрозуміла: "я нє протів украінскава, я даже єму на магілку цвєток палажу".
Націоналізм був поганим в СРСР, бо тоді хотіли з кількох націй збити одну масу, тоді в мене питання: чому в національній державі націоналізм "ета ужасна"?
І ще питання: що особисто ви, як громадянка України, а можливо навіть і українка за національністю, зробили для української мови? Чи ви зацікавлені тільки в розвитку державної мови Російської Федерації? Так от я вам скажу, що така підтримка чужої держави на теренах України — це якраз "ужасна"!
  • 0

#46 ЁлкА

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень

Відправлено 19.05.2006 – 09:48

Перегляд дописуFreelancer (18.05.2006 20:58) писав:

ЁлкА, ваша логіка нам зрозуміла: "я нє протів украінскава, я даже єму на магілку цвєток палажу". Націоналізм був поганим в СРСР, бо тоді хотіли з кількох націй збити одну масу, тоді в мене питання: чому в національній державі націоналізм "ета ужасна"?
щось я не пам'ятаю, що б такий зміст я вкладала у своє повідомлення((((((

з приводу націоналізму: націоналізм це є фашизм, що у свою чергу приводить до розколу усередині країни, а як наслідок до війн ...мені здається ми вже досить натерпілися війн і ще однієї нам не треба!
  • 0

#47 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 19.05.2006 – 09:57

Оскільки основні зауваження Йолці вже зробили, то я зачеплю лише те, про що ще не говорилося - суржик! По-перше, мова якою розмовляє людина відображає її ставлення як до тієї мови, так і до свого коріння... по-друге, якщо ваші знайомі розмовляють негарним суржиком, це тільки свідчить, що їм бракує інтелектуальних задатків та сили волі для досконалого володіння "МОВОЮ ЇХ КОРІННЯ"... а по-третє, то не говоріть дурниць щодо вибору на користь російської - проти поганого суржика... суржик - це не українська і не російська мова!!! і ніхто не змушує вас ним спілкуватися... Розмовляйте самою древньою та другою по милозвучності мовою в світі - Українською.

П.С. ... перли "російського" суржика з Вінниччини: "Горобци захєкалісь", "Асвальт парєпался", "німа (від українського "немає")", "пашлі да мєня"... та інші перли... тож не говоріть дурниць, Йолко!!!
  • 0

#48 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 19.05.2006 – 10:13

Перегляд дописуЁлкА (19.05.2006 10:48) писав:

з приводу націоналізму: націоналізм це є фашизм, що у свою чергу приводить до розколу усередині країни, а як наслідок до війн ...мені здається ми вже досить натерпілися війн і ще однієї нам не треба!
Якщо ще маєш бажання вчитися, то:

поглянь дописи у відповідних темах цього форуму;

пошукай в інеті що таке націоналізм та що таке фашизм, я певен, що відмінностей побачиш масу...

Якщо ж не бажаєш вчитися, а будеш і надалі слухати "старих маразматиків", які вже нічого не сприймають нового та не здатні вчитися (консервативне мислення), то будеш завжди думати, що світ стоїть на китах та слонах...

для прикладу, про націоналізм - http://uk.wikipedia....iki/Націоналізм

для прикладу, про фашизм та нацизм - http://uk.wikipedia.org/wiki/Фашизм

П.С. тільки про фашизм читай уважно, аби не говорила потім дурниць.
  • 0

#49 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 19.05.2006 – 13:31

Перегляд дописуЁлкА (19.05.2006 10:48) писав:

я можу тільки здогадуватись, який там зміст… але в мене купа причин думати саме так!

чому тоді існують два поняття? а що таке нацизм вам відомо? а шовінізм? а ще є патріотизм… а яка між ними різниця?
а можливо мій "націоналізм" менш радикальний за ваш "патріотизм"?
як бачите, під одними й тими ж поняттямии може приховуватись різний зміст, і кожен може розуміти по-іншому, тому я б не радив так однобоко розмірковувати… тим більше простежується логіка "гомо совєтікус", особливо у відношенні до націоналізму… бо націоналізм — то здорова політика/логіка держави, адже це захист національних інтересів. нмсд, звичайно. це питання прошу тут на далі не обговорювати, є відповідні теми…

щодо мови: чому мова яка насаджувалась нам століттями має мати статус рівний з мовою, яка була гонима, яка знищувалась і заборонялась, і яка тим не менше була, є і буде мовою титульної нації (я вимушений казати титульної, бо про це часто забувають)? чи не забагато на себе берете? і це по-вашому справедливо?

Якщо вам не подобається слово нація, чи не подобається власне Українська Нація… то нам нема про що говорти далі!
  • 0

#50 ЁлкА

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень

Відправлено 19.05.2006 – 22:22

Freelancer, здогадуйся..., а говорити більше дійсно немає про що, я висловила свою думку з цього приводу, тому що, мені здається, що форуми і створюються з цією метою! а ви показали себе, як ті, що невміють сприймати думку відмінну від вашої!
я залишаюся при своєму, а ви при своєму...
і як би вам було неприємно, але ми теж є частиною України, і з російськомовним населенням вам теж прийдеться вважатися ...

ukrainer, вибачай, але я ЁлкА!
я говорила про той суржик, який чую навколо себе... поряд з вами погано знають російську, поряд зі мною - українську... у вас свої перли, у нас свої... росіїського суржику я не чула, тому неможу про це говорити.
  • 0

#51 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 19.05.2006 – 22:47

Перегляд дописуЁлкА (19.05.2006 23:22) писав:

Freelancer, здогадуйся..., а говорити більше дійсно немає про що, я висловила свою думку з цього приводу, тому що, мені здається, що форуми і створюються з цією метою! а ви показали себе, як ті, що невміють сприймати думку відмінну від вашої!
я залишаюся при своєму, а ви при своєму...
і як би вам було неприємно, але ми теж є частиною України, і з російськомовним населенням вам теж прийдеться вважатися ...

ukrainer, вибачай, але я ЁлкА!
я говорила про той суржик, який чую навколо себе... поряд з вами погано знають російську, поряд зі мною - українську... у вас свої перли, у нас свої... росіїського суржику я не чула, тому неможу про це говорити.
тобто виходить, що я вашу думку не сприйняв, а ви мою сприйняли? що тоді ви розумієте під словом "сприймати"?
а як ви визначаєте чи суржик український чи російський? …і чи знаєте ви чому склалась така ситуація?
  • 0

#52 ЁлкА

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень

Відправлено 20.05.2006 – 10:10

так, не сприйняв, тому що ви говорите який російський поганий , я ні слова не сказала про те, що український негарний - я висловилася виходячи з написаного вище в даній темі.

коли переважно говрят на українському , але при цьому використовують російські слова каверкая їхній на український лад.... з російським суржиком аналогічно.

а ситуація така, тому що ми живемо в на тій території України, що споконвічна була рускими землями - Одеса заснована Катериною 2й, створювалася як російське місто на узбережжя Чорного моря... теж можу сказати про створення інших східних міст.
  • 0

#53 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 20.05.2006 – 10:22

Перегляд дописуЁлкА (20.05.2006 11:10) писав:

так, не сприйняв, тому що ви говорите який російський поганий , я ні слова не сказала про те, що український негарний - я висловилася виходячи з написаного вище в даній темі.

коли переважно говрят на українському , але при цьому використовують російські слова каверкая їхній на український лад.... з російським суржиком аналогічно.

а ситуація така, тому що ми живемо в на тій території України, що споконвічна була рускими землями - Одеса заснована Катериною 2й, створювалася як російське місто на узбережжя Чорного моря... теж можу сказати про створення інших східних міст.
процитуйте де я казав, що російська мова погана!

ну так, не можу не погодитись, бо власне Україна і є та Русь, а сучасна Росія (вона так з 1713 року зветься) є колишня Московія і не я винний в тому, що наш етнонім собі привласнив хтось… а те, що Хаджибей був Катериною переіменований на Одесу, то що…? а може ми міста збудовані на території Росії козаками, чи нашими князями теж собі заберемо? Чи може Катерина сама їх будувала, власноруч?
  • 0

#54 roland-s

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 55 повідомлень
  • Місто:Донецьк

Відправлено 20.05.2006 – 14:50

цитую церосійською, як в оригіналі..

Цитата

В Донецке никогда не научатся говорить по-русски
Написав Петруха, г. Москва
20 May 2006

Аркаша : Теперь в Донецке праздник Наконец Донецк заживет счастливо и богато. Теперь у них есть свой язык. Теперь они могут блеять на казлов, которые мешают им жить, по русском языке. Вот оно счастье...

На Донбассе у меня живет родная тетка, я частенько у нее бываю. А я живу и работаю в Москве, родился в Воронеже, по профессии филолог. Украинский понимаю, но говорить не могу… Речь людей из Донецка в России воспринимается как украинская, хоть они и говорят "по-русски". Это не русский язык, и никогда таковым не станет. Пусть "оранжевые" успокоятся: Донецку нужно двести лет учиться, чтобы заговорить на русском языке...

* Можете на Донбассе говорить на каком угодно языке, только, ради Бога, не называйте его русским. Придумайте какое-нибудь название: малорусский, украинорусский или новоукраинский или как-то еще. Что бы сказал Толстой, если бы поднялся из гроба и услышал, что язык, на котором говорят на Донбассе, узаконен как "русский язык"!?

* Русские - это русские. И говорим мы на русском языке. Нас мало интересует, что там у вас на Донбассе или во Львове колотится, "чубьтесь" себе между собой сами. Но русский язык поганить вам никто не позволит…

* Почему-то каждый считает себя специалистом в области филологии… В России великое множество различных говоров. Но все это - русские говоры, или диалекты. На Украине, особенно на Донбассе и в Одессе, так называемый "русский" уже не является собственно русским говором. Это скорее просторечье, выходящее за рамки литературного языка. И, скорее всего - просторечье украинское, так как фонетика этих говоров в основе своей украинская (лексика-то и грамматика в русском и украинском мало чем различаются)…

* Украинский язык испытал меньшее влияние других, в том числе славянских языков, нежели современный русский, в котором около 40 процентов заимствований – фонетических, грамматических и лексических – из южнославянских языков (болгарского, македонского, точнее – из их общего предка).

Петруха, г. Москва
http://hata-nm.org.ua/index.php?option=com...task=view&id=69
отак от) Хоча чесно кажучи, не думаю що москалі самі знають російську мову)
  • 0

#55 Славік

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 92 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 24.05.2006 – 15:25

мені от що цікаво, назвіть хоча б одну причину, згідно якої донецька чи хаврківська
області мали б розмовляти українською мовою.
коли схід розмовляє не українською - це сепаратизм, а коли в Києві важко почути
рідну - це віяння моди!?

Перегляд дописуukrainer (15.05.2006 11:03) писав:

винні самі харків'яни... (шкода самому це говорити, але так воно є)... А щодо двомовності України, то не потрібно, як на мене кожному українцю володіти ще й російською мовою лише задля двомовності України... але знати якомога більше мов не завадить, головне своєї не забуватися і всюди її вживати!
я взагалі не розумію чому "буча" над тим, хто якою мовою розмовляє
але одне мене найбільше дратує - коли людина з українським громадянством не розуміє державної
мови (говорити може на якій хоче, але знати державну обовязково!)
  • 0

#56 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 24.05.2006 – 15:35

Перегляд дописуСлавік (24.05.2006 16:25) писав:

мені от що цікаво, назвіть хоча б одну причину, згідно якої донецька чи хаврківська
області мали б розмовляти українською мовою.
коли схід розмовляє не українською - це сепаратизм, а коли в Києві важко почути
рідну - це віяння моди!?
я взагалі не розумію чому "буча" над тим, хто якою мовою розмовляє
але одне мене найбільше дратує - коли людина з українським громадянством не розуміє державної
мови (говорити може на якій хоче, але знати державну обовязково!)
таке саме "віяння моди" і в Харкові, і в Донецьку, щоправда в Києві українську чути частіше з року в рік!
А причина проста як двері: треба бути українцями, і за "нові віяння моди" типу русифікацій, "віячам" давати по писку, а не прогинатися!
А "буча", бо йде боротьба за виживання… щоправда бучу піднімають не ті, хто за це виживання бореться.
  • 0

#57 nik

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 19.06.2006 – 12:21

Проблема, яка розглядається зараз полягає в тому що розвитком української мови в Україні ніхто не займається. Потрібно, щоб сама влада як в Києві, так і на місцях займалась пропагандою державної мови. Починаючи від телебаченя, газет, книг і закінчуючи простим спілкуванням в громадських місцях, сім'ї. Не раз на вулиці можна почути як молода мама вчить свою дитину говорити російською мовою, хоча навіть сама нею добре не володіє. Чи хіба це правильно що деякі телеканали ведуть телеефір російською... Потрібно поступово українізовувати ЗМІ, сприяти розвиток укр. музики, фільмів. Адже всі відомі актори чи виконавці які здобули Європейську славу - з України. Та майже всі вони виконують пісні на рос. мові. А чому? Тому що в Україні не створено хорошого підгрунтя для розвитку культури. Я думаю саме на вище сказані мною речі влада повинна звернути увагу.
  • 0

#58 Гість_gwest_*

• Гості

Відправлено 08.07.2006 – 11:36

блин я вот одного понять не могу почему вы навязуйте всем украинский язык ???????????
я всю жизнь разговариваю на русском языке все мои родители и родственики русские !! почему я должен общаться на украинском ???? я русский и я хочу общаться на русском языке !!! надо уважать и считаться с мнением всех граждан страны !!!!!!!! русских в укранине более 60 % и я считаю русский язык просто обязан быть втрорым государственым !!

Freelancer: Вам винесено попередження за порушення пункту правил 1.2 та надання недостовірної інформації щодо національного складу населення України.

Повідомлення відредагував Freelancer: 08.07.2006 – 11:56

• 0

#59 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 08.07.2006 – 11:59

Перегляд дописуgwest (8.07.2006 12:36) писав:

блин я вот одного понять не могу почему вы навязуйте всем украинский язык ???????????
я всю жизнь разговариваю на русском языке все мои родители и родственики русские !! почему я должен общаться на украинском ???? я русский и я хочу общаться на русском языке !!! надо уважать и считаться с мнением всех граждан страны !!!!!!!! русских в укранине более 60 % и я считаю русский язык просто обязан быть втрорым государственым !!
Я Вам нагадаю, що за даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року етнічних росіян в Україні проживає 17,3 % і це аж ніяк не надає їм права нав'язувати державну мову РФ в Україні. За тими ж даними перепесу українську мову вважають рідною 67,5% громадян України. (джерело http://www.ukrcensus.gov.ua/)

А Ви не зобов'язані спілкуватись українською в побуті, але знати її, поважати і використовувати там, де це необхідно таки забов'язані!

А якщо Вас такий стан справ не влаштовує, то омріяна Росія з російською державною мовою поряд.
  • 0

#60 Теревені.org.ua

Постійний житель

• На перевірці
  • PipPipPipPipPip
  • 133 повідомлень

Відправлено 12.07.2008 – 23:56

Не має в Україні сильного лідера, ось в чому проблемма! Потрібен сильний Президент, щоб стукнув на такі дії кулаком по столі, і більше такого не робили.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних