Перейти до вмісту

Ісус Христос, хто він?

Повідомлень в темі: 255

#21 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1067 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 18.02.2008 – 14:30

Перегляд дописуAleph (17.02.2008 15:34) писав:

Існує саморегулюючий механізм який приховує інформацію настільки, наскільки потрібно, щоб її знайшов той, хто дозрів до неї.
сумнівно що є саме так. Чому ж тоді Біблія, до якої не готові багато хто, попадає їм у руки і вони її сприймають буквально.

Перегляд дописуSotnik (17.02.2008 22:44) писав:

А як же ще її розуміти, якщо не буквально? Нащо потрібна релігія яку як хочеш, так і розумій?
нема "як хочеш так розумій". Її слід розуміти духовно. Якщо духовне око ще зачинене, то істини в цій "писанині" дійсно не видно. Лише мозок дуріє тоді, що свідчить що потрібно звернутися за допомогою у трактуванні незрозумілих речей. Бажано звертатись у молитвенній формі, а потім вже йти її отримувати (шукати).

Цитата

І який же такий зміст вкладений в ту Біблію?
дуже глибокий та обширний, тому вивчення її потребує тривалого часу а головне бажання. Є таке бажання чи ні?

Цитата

В чому полягає оте вчення Ісуса?
В любові до ближньго проявленій ділом. Суть в цьому всього вчення.

П.С. Раджу проглянути збірник запитань і відповідей "Христианство: трудные вопросы"
(при потребі, можу вислати її в фоматі *.doc)
  • 0

#22 Лука

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 170 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київщина

Відправлено 18.02.2008 – 16:24

Перегляд дописуSotnik (18.02.2008 14:24) писав:

Подивився в першоджерелі і виявилося, що оті 10 ЗАПОВІДЕЙ які навів Лука, не належать Ісусу. Вони взяті із Завіту Вітхого (5М 5(7-21); 2М 20(3-17)).
Ісус же наводить лише 6 останніх загальговідомих людям "заповідей" як "божественне" відкриття. А перші 4 заповіді свого "батька" він переінакшив по своєму в дві (Єв.Матвій 22(37-40)):
1.Люби Господа Бога твого всім серцем твоїм і всією душею твоєю, і всім розумом твоїм.
2.Люби ближнього твого, як самого себе.
Тут в першій заповіді міститься все та ж сама реклама Бога в якій так і не пояснюється, за що ж його любити. Невдала реклама.
А друга заповідь не містить всієї інформації. Якщо під "ближнім" розуміються рідні, то це і без всяких сторонніх порад ясно. А якщо якісь інші "ближні", то хай їх сам і любить. Це його "ближні", а не наші. Своїх ближніх ми знаємо. Отже і друга перекручена заповідь не містить "божої" мудрості.
Третю та четверту заповіді батька свого Ягве Ісус або забув, або анулював власною владою.
Питання залишається відкритим. В чому полягає божественна мудрість вчення Ісуса?
У мене нема слів, одні емоції! Ким Ви являєтесь,Sotnik?
З таким тлумаченням 10 заповідей .....
Я надіюсь, що через рокі так 10-20, Ваше ставлення до життя зміниться.Якось Ви мислите
жорстко і сухо(реклама Бога, інші "ближні")
Чи нам з вами, думати-гадати ,що є, як Ви пишите, "божою" мудрістю якщо не бачимо навіть
"бревна в глазу".Занадто багато на себе беремо.
Щоб зійшло прозріння і розуміння божествинної мудрості-це потрібно ще заслужити.
Деякі люди все життя прагнуть до цього, а то ми.
А те що ми з Вами тут теревеним -це як товкти воду в ступі.
  • 0

#23 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 18.02.2008 – 18:58

Перегляд дописуЛука (18.02.2008 16:24) писав:

У мене нема слів, одні емоції! Ким Ви являєтесь,Sotnik?........
Я ким є? Я звичайна людина, син Бога, син свого РОДу.
Як син Бога я маю перед собою моральне право критикувати висловлювання сина іншого бога.
Той скорботний факт, що Ісус загинув за свій народ та свої переконання, звичайно викликає співчуття.
Але мільйони моїх братів також прийняли смерть за волю та славу мого наРОДу.
Якщо прийде і моя черга, то прийму свій рок во славу свого РОДа і сумніви не стануть мені на заваді.

А що, зачепила альтернативна думка? Не переймайтеся так. Я лише назвав речі своїми іменами.
Не беріть все на віру, а спробуйте думати та аналізувати самостійно.
Хто зна, чи відпущено нам ті 10-20 років, а розібратися хочеться самому, не покладаючись на чиїсь проповіді.
Тим більш, що вони виявляються пустопорожніми, коли починаєш задумуватися про зміст.

Перегляд дописуLimit Maximum (18.02.2008 14:30) писав:

нема "як хочеш так розумій". Її слід розуміти духовно. Якщо духовне око ще зачинене, то істини в цій "писанині" дійсно не видно. Лише мозок дуріє тоді, що свідчить що потрібно звернутися за допомогою у трактуванні незрозумілих речей. Бажано звертатись у молитвенній формі, а потім вже йти її отримувати (шукати).
Той факт, що існує безліч відгалужень християнства і ця кількість має тенденцію зростати, спростовує це Ваше твердження.

Цитата

Без конкретики, кого слід вважати "ближнім", це не має практичного сенсу.

Цитата

П.С. Раджу проглянути збірник запитань і відповідей "Христианство: трудные вопросы"
(при потребі, можу вислати її в фоматі *.doc)
Дякую за посилання. Взяв до уваги.
  • 0

#24 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 18.02.2008 – 20:21

сумнівно що є саме так. Чому ж тоді Біблія, до якої не готові багато хто, попадає їм у руки і вони її сприймають буквально.

Сприймають так як задумано <_<. Та й реклама хороша :ggggg:. Юдаїзм та християнство стоять на ній декілька тисяч років. Іслам виріс з П'ятикнижжя. Не розумію, для чого ламати цей фундамент? Чим він Тебе так дратує?

Її слід розуміти духовно.

А можеш прагматично пояснити що означає "духовно"?

Чув колись термін "раціональний егоїзм"? :ggggg:
  • 0

#25 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 18.02.2008 – 21:59

Цитата

всі кого дане питання може цікавити підуть таке слухати до церкви, а кого нє - напишуть шо все це туфта...
100% тому не буду сильно напрягатись у скурпользному догоджанні розясненнями. Все є в церкві - і лекції і стандартні запитання/відповіді які тут неоднократно задаються, тому кому дійсно то цікаво то можна піти на недільні курси і послухати в ролі вільного відвідувача.

Kazkar, от ще для тебе знайшов апокрифічний текст: Книга премудрости Иисуса, сына Сирахова

П.С. Ще скажу що значить духовно - це не опосередковано матеріально та тілесно безприв'язно та безкорисливо так, ніби ніяких "я" ніколи не існувало, тільки Бог (бо то так є насправді, якщо вийти з ілюзії будь-якого розділення).
  • 0

#26 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 19.02.2008 – 08:54

Перегляд дописуLimit Maximum (18.02.2008 21:59) писав:

П.С. Ще скажу що значить духовно - це не опосередковано матеріально та тілесно безприв'язно та безкорисливо так, ніби ніяких "я" ніколи не існувало, тільки Бог (бо то так є насправді, якщо вийти з ілюзії будь-якого розділення).

Ілюзія "духовності" при грубому матеріалістичному сприйнятті <_< . При такому формулюванні я допускаю, що саме Ти його +/- розумієш, хоча, швидше за все, без містичного досвіду :ggggg:.
Для інших це може бути: не прагматично, не об'єктивно, не для атеїстів, не для політеїстичних культів. Для того, щоб зрозуміти (не завчити і повторити чи прив'язати до емпіричного досвіду) те, що Ти написав, потрібно мати певний рівень сприйняття. А Ти спробуй написати більш універсально, так як було, наприклад, у радянських підручниках. Ну, звичайно без посилань на XV* з'їзд КПСС :ggggg:. Сухо, формально, для всіх ;)
  • 0

#27 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 19.02.2008 – 11:22

Олеська: Флуд видалено. Kazkar - попередження +10% за п. 4.7.1. та 4.7.2.
  • 0

#28 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 19.02.2008 – 11:24

Перегляд дописуKazkar (18.02.2008 22:39) писав:

не до теми: як видалити свій профіль?
ніяк. Ти тут завис НАВІЧНО. :ggggg:

Перегляд дописуAleph (19.02.2008 08:54) писав:

Ілюзія "духовності" при грубому матеріалістичному сприйнятті <_< . При такому формулюванні я допускаю, що саме Ти його +/- розумієш, хоча, швидше за все, без містичного досвіду ;).
я розумію розумом. Я визнаю що це моя проблема. Бо розуміти замало...
Містичного досвіду дійсно сильно бракує. Тому залишається віра... Містичний досвід це вже доказ, але грош ціна тоді буде тій вірі...

Цитата

Для інших це може бути: не прагматично, не об'єктивно, не для атеїстів, не для політеїстичних культів. Для того, щоб зрозуміти (не завчити і повторити чи прив'язати до емпіричного досвіду) те, що Ти написав, потрібно мати певний рівень сприйняття. А Ти спробуй написати більш універсально, так як було, наприклад, у радянських підручниках. Ну, звичайно без посилань на XV* з'їзд КПСС :ggggg:. Сухо, формально, для всіх :cool1:
аля для чого то для всіх? Всі не здатні прийняти це.
Для них є визанчення зі словників.

А, і ще. Хтось писав про те, як і чому по різному розуміється Біблія. Отут є відповідь на це питання: "О духовной тьме вследствие ошибочного толкования Писания".
  • 0

#29 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 19.02.2008 – 20:13

Перегляд дописуLimit Maximum (19.02.2008 11:24) писав:

Містичний досвід це вже доказ, але грош ціна тоді буде тій вірі...

"Віра" - це "Бог є!" А "втратити віру" - не "Бога немає!". І слово "віра" у містичному плані не еквівалентра уьому слові у побутовому сенсі. Містичний досвід потрібен не для доказу, а для трансформації "розуміння розумом" у глибинне усвідомлення, нерідко того, що не має аналогів у "грубо-матеріальному світі".
  • 0

#30 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 19.02.2008 – 21:35

Перегляд дописуAleph (19.02.2008 20:13) писав:

"Віра" - це "Бог є!" А "втратити віру" - не "Бога немає!". І слово "віра" у містичному плані не еквівалентра уьому слові у побутовому сенсі. Містичний досвід потрібен не для доказу, а для трансформації "розуміння розумом" у глибинне усвідомлення, нерідко того, що не має аналогів у "грубо-матеріальному світі".
Так. У наших пращурів не було поняття "вірити". Вони використовували термін "відати". Тобто, чим більше людина відає, знає, має досвід чогось, тим ближче вона до Бога. А якщо ніц не відає, нічого не знає і знати не бажає, то до Бога такій людині як до Київа рачки. І по сьогодні колдунів називають відунами.
І не було поняття "молитися", тобто благати, просити. Було "славити".
  • 0

#31 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 19.02.2008 – 21:59

Перегляд дописуSotnik (19.02.2008 21:35) писав:

Так. У наших пращурів не було поняття "вірити". Вони використовували термін "відати".

Не зовсім те, що я мав на увазі. Я б використав: бути упевненим, не мати страху, неухильно іти Шляхом.

Відати я б ототожнив з посвяченням, втаємниченням.
  • 0

#32 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 22.02.2008 – 00:05

Перегляд дописуAleph (19.02.2008 20:13) писав:

Містичний досвід потрібен не для доказу, а для трансформації "розуміння розумом" у глибинне усвідомлення, нерідко того, що не має аналогів у "грубо-матеріальному світі".
для того щоб говорити про містичний досвід, слід з'ясувати що до нього віднести, бо кожен сюди приписує щось інше.
Очевидно що сюди слід відносити змінені стани свідомості, а які саме, всі чи якісь окремо відібрані і т.д.
Якщо ти питав про змінені стани свідомості - то я їх переживав.

Повідомлення відредагував Limit Maximum: 22.02.2008 – 00:09

• 0

#33 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 22.02.2008 – 09:47

Перегляд дописуLimit Maximum (22.02.2008 00:05) писав:

для того щоб говорити про містичний досвід, слід з'ясувати що до нього віднести, бо кожен сюди приписує щось інше.
Очевидно що сюди слід відносити змінені стани свідомості, а які саме, всі чи якісь окремо відібрані і т.д.
Якщо ти питав про змінені стани свідомості - то я їх переживав.

У видіннях я бачив Христа і бачив Сатану. Тільки я чітко усвідомлююю що це були лише персоналізовані іде, символи, які моїй свідомості зручно так представляти.

Після видіння Сатани я єдиний раз, за всю свою практику, після виходу, пішов дивитися у зеркали чи я не посивів. Принаймні у перший момент мені так здавалося. Після того я декілька місяців утримувався від медитації. Тоді я усвідомив, що навіть символи здатні викликати психічні розлати чи вбити. Пізніше я навчився це крнтролювати і підчиняти образи собі.

Але я хотів написати інше. З точки зору психіатрії, для подібного досвіду не обов'язкова навіть віра. І це не доказ існування того чи іншого :cool2: Тобто, можна бути повним атеїстом і одночасно працювати з богами, які є персоналізованими символами. І це - не доказ.
  • 0

#34 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 22.02.2008 – 12:25

Брр... такий попередній пост, аж страшно.
Ну а з точки зору атеїста вчення Христа - бути рабом. І не те що саме це вчення якесь особливо правильне, а просто за нього добряче ухватилися. Різних пророків було вдосталь у всі часи, багато хто творив всякі чудеса, але Ісус зі своїм вченням зявився в потрібному місці в потрібний час. В самий розквіт Римської імперії, розквіт рабства, просто необхідна була така релігія, і можновладці добре постаралися щоб її поширити. Так само і з мусульманством. А ще чув такі чутки, що про життя Ісуса невідомо в період з 12 по 30 років тому що він мандрував на схід до Тибету. І вже там Тибетські монахи зберегли відомості, що Будда явився до них з заходу 12-річним хлопчиком, і покинув їх у 30 років. Ну я маю на увазі не індійського принца а чергову реінкарнацію Будди.
  • 0

#35 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 22.02.2008 – 15:16

Перегляд дописуDrunkLordVillis (22.02.2008 12:25) писав:

Брр... такий попередній пост, аж страшно.
Ну а з точки зору атеїста вчення Христа - бути рабом. І не те що саме це вчення якесь особливо правильне, а просто за нього добряче ухватилися. Різних пророків було вдосталь у всі часи, багато хто творив всякі чудеса, але Ісус зі своїм вченням зявився в потрібному місці в потрібний час. В самий розквіт Римської імперії, розквіт рабства, просто необхідна була така релігія, і можновладці добре постаралися щоб її поширити. Так само і з мусульманством. А ще чув такі чутки, що про життя Ісуса невідомо в період з 12 по 30 років тому що він мандрував на схід до Тибету. І вже там Тибетські монахи зберегли відомості, що Будда явився до них з заходу 12-річним хлопчиком, і покинув їх у 30 років. Ну я маю на увазі не індійського принца а чергову реінкарнацію Будди.

Особисто я не важаю християнські догми як рабські. Можливо це тому, що я не трактую нічого буквально. Те, що саме вчення Христа набуло великого розповсюдження дійсно можна важати "вдалим вибором" місця та часу. Не потрібно забувати, що для різних способів мислення характерне і різне сприйняття. У моєму світогляді взагалі не має значення чи існувала така історична постать взагалі, а лише те, що символізує месія. З кабалістичної точки зору месія - гармонія (центер дерева життя), місце переходу між "нижчим" і "вижчим", жертва (відмова від меншого за для більшого), рівність, врівноваження і т.д. (Сефіра №6 - "Тіфферет"- краса, астрологічно - Сонце, один з найголовніших факторів життія на Землі ("Малькут" - Царство)). Висловити це важко - краще усвідомити.

За деякою версією, Ісус (з Назарету) належав до однієї з трьох найбільших релігійних течій - Есеї. Дів інші у Н.Завіті називаються фаресеї та книжники. Ця гілка носила більш містичний характер.

Якщо ж звернутися до досвіду частково описаного у попередньому пості - Христос не хоче рабства, принаймні у тому, що символізує Він у моїй системі немає місця для рабства.
  • 0

#36 Лєна ДАД

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 159 повідомлень

Відправлено 01.03.2008 – 15:26

Не розумію, чого цих 10 цілком нормальних людських норм взаємоіснівання і котрі з 100% гарантією можна віднести до будь-якої релігії нав"язують як Божественні откровення Мосси чи Ісуса. З суто людської точки зору не розумію.
А що до апокрифів можу запропонувати так зване Тибетське євангеліє.
Чомусь у всій церковній літератури оминається таке просте логічне запитання - а де був, де вчився і чим займався Ісус до 30 років.
Десь же він мусів набратись тої мудрості, щоб навчати інших? Правда?

Про це Євангеліє. Його було знайдено у 1887 році в буддійському монастирі Хемис, що в Ладаці (Північна Індія). Знайшов рукопис російський журналіст Микола Нотович. Зі слів монастирського лами, Євангеліє було написане в Індії мовою палі у 1-му ст. н е. У тому Євангелії справді оповідається, що в 13 років Іса (Ісус) залишив Палестину і переселився до Тибету. Саме від місцевих мудреців Він отримав знання, які дозволили йому створити принципово нове вчення.

От лінк
http://www.newchron....texts/tibet.htm

Повідомлення відредагував Лєна ДАД: 01.03.2008 – 15:27

• 0

#37 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 22.06.2008 – 15:43

Отже, що ми знаємо з біблії з позиції історії? Було пророцтво, що якась там зоря на небі вкаже, що народився царь Юдейський.

Цитата

И ты Вифлеем, земля Иудина, ничем не меньше воеводств Иудиных, ибо из тебя произойдёт Вождь, Который спасёт народ мой, Израиля

Цитата

Он [Иосиф] взял с собой свою жену Марию, которая уже была беременна, и отправился в Вифлеем

Цитата

В Иерусалим пришли волхвы и сказали: Где родившийся Царь Иудейский?

- якісь діди приперлися в Єрусалим і наробили шухеру на всю Юдею. Через них замочили багато дітей. А нашу сімейку попередили, і вони встигли втекти в Єгипет.
Про це у гурту Арія є пісенька:

Цитата

....Ты крещён был кровью, не речной водою
В первый год судьбы земной
Царь терзал младенцев, и взрывалось сердце
Слыша скорбный женский вопль...

Ірод помер дуже скоро, і Ісус з сімєю повернувся в Назарет ще немовлям. В 12 років він засидівся в Єрусалимі в якомусь храмі.

Цитата

- Вот отец твой и Я с великой скорбью искали тебя
- Зачем было вам искать меня? Или вы не знали, что Мне должно быть в том, что принадлежит Отцу Моему?
Ось тут оце "Отцу Моему" - дуже спірне...

То був час коли будь-який вискочка називав себе сином одного з тисяч богів. різні народи мали своїх богів і не заперечували існування чужих. І в старому завіті про бога Ізраілевого згадують ідолів єврейських як несправжніх, але не заперечують існування богів інших народів.

to be continued....
  • 0

#38 Romun

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 573 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 22.06.2008 – 17:04

О, чергова тема про те що Христос ніякий не син божий.

Чого всіх дратує, що він назвався Сином Божим? Всі ми Сини Божі і немає нікого поза Богом. Просто ми цього не розуміємо, а він ЗНАВ що казав.

А ще багато балаканини навколо чудес, які творив Христос. Ну, яка різниця були чудеса, не було чудес. Ніхто не може цього спростувати, а довести це можливо лише повторивши те, що робив Христос, ну, або дати точне науково-містичне поясненя хоча б. Всі ці чудеса треба відкинути, а вникати лише в те, що КАЗАВ Христос. Мені достатньо почитати слова Христа з Євангелія аби мати високу думку про цю людину. Це революціонер, який змінив хід історії. А те що з його Словами зробили релігії, це все перекручення і нерозуміння.

Якщо когось так дратує Христос, то заспокойтесь, його не було, жодного історичного свідчення.
А в кого вчення Христа у серці, то сенс переконувати у його неіснуванні чи неправдивості, якщо Христос - це сенс життя, об`єкт любові і не знаю що ще там.
  • 0

#39 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 22.06.2008 – 17:41

Теми об"єднано
  • 0

#40 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 22.06.2008 – 18:39

Отож так - волхви прийшли з далекого сходу та до Єрусалиму. шлях сюди вказала їм зоря. Що то за волхви такі були?

Очевидний факт, що відбувається постійно і до сьогодні - тибетські ченці щоразу після смерті свого далай-лама шукають дитину - слідуючу реінкарнацію Будди. Це відбувається і в наш час. Сучасні журналісти засвідчили, як вони нещодавно знайшли такого хлопчика, і той відразу їх упізнав, та ще деякі дива творив.

Отож волхви прийшли на поклон до царя Ірода, розказали йому про Будду, і зовсім не ясно чому він вирішив, що це цар юдейський, і чому його треба боятися.
Потім, пишуть, чудо було - зоря рухалась, привела волхвів до Ісуса. І от вони зібралися назад до Ірода, але відчули, що замислив він недобре, та й попередили Марію з Йосипом - "тікайте".

А от дуже цікава цитата:

Цитата

Кто, по-твоему, позаботился о том, чтобы звезда шла по небу и таким образом служила указателем астрологам? Вспомним, что звезда не привела их прямо к Исусу в Вифлием. Вместо этого они были приведены в Иерусалим, где встретились с царем Иродом, который хотел убить Иисуса. Как раз это и сделал бы Ирод, если бы Бог не вступился и не предупредил астрологов не сообщать Ироду место, где находился Иисус. Это был враг Бога, сатана, дьявол, который хотел убить Иисуса, и он использовал звезду для осуществления своего намерения

- о як закрутили! Сатана значить привів волхвів (тибетських монахів) до Ірода, щоб вони його перелякали-надурили, потім привів до Ісуса, щоб вони йому поклонилися, подарунки дали.

Якби не вони, то Ірод би взагалі нічого не знав, і нікого б убивати не став! Але всеодно Ісус таки пішов до них!

Повідомлення відредагував DarkLordVillis: 22.06.2008 – 18:57

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних