Перейти до вмісту

Язичництво на Русі


Повідомлень в темі: 239

#81 phobos

  Дивний незнайомець

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2601 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Павутина

Відправлено 07.05.2009 – 08:50

Дописи переміщено.
 • 0

#82 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 07.05.2009 – 09:13

Зараз перечитую Коцюбинського "Тіні забутих предків" - все ж за те, як викладають в школі літературу треба вбивати "довго і жорстоко"...

Втім, я не про це. Дуже вже там моменти сподобалися:

Коли Iвановi минуло сiм лiт, вiн уже дивився на свiт iнакше. Вiн знав вже багато. Умiв знаходити помiчне зiлля - одален, матриган i пiдойму, розумiв, про що канькає каня, з чого повстала зозуля, i коли оповiдав про все те вдома, мати непевно позирала на нього: може, воно до нього говорить? Знав, що на свiтi панує нечиста сила, що арiдник (злий дух) править усiм; що в лiсах повно лiсовикiв, якi пасуть там свою маржинку(6): оленiв, зайцiв i серн; що там блукає веселий чугайстир, який зараз просить стрiчного в танець та роздирає нявки; що живе в лiсi голос сокири. Вище, по безводних далеких недеях(7), нявки розводять свої безконечнi танки, а по скелях ховається щезник. Мiг би розказати i про русалок, що гарної днини виходять з води на берег, щоб спiвати пiсень, вигадувать байки i молитви, про потопельникiв, якi по заходi сонця сушать блiде тiло своє на каменях в рiчцi. Всякi злi духи заповнюють скелi, лiси, провалля, хати й загороди та чигають на християнина або на маржину, щоб зробити їм шкоду.
...
I ось раптом в сiй дзвiнкiй тишi почув вiн тиху музику, яка так довго i невловимо вилась круг його вуха, що навiть справляла муку! Застиглий i нерухомий, витягнув шию i з радiсним напруженням ловив дивну мелодiю пiснi. Так люди не грали, вiн принаймнi нiколи не чув. Але хто грав? Навкруги була пустка, самотнiй лiс i не видно було живої душi. Iван озирнувся назад, на скелi, - i скаменiв. На каменi, верхи, сидiв "той", щезник, скривив гостру борiдку, нагнув рiжки i, заплющивши очi, дув у флояру. "Нема моїх кiз... Нема моїх кiз..." - розливалась жалем флояра. Та ось рiжки пiднялись вгору, щоки надулись i розплющились очi. "Є мої кози... Є мої кози..." - заскакали радiсно згуки, i Iван з жахом побачив, як, виткнувшись з-за галузок, затрясли головами бородатi цапи.
...
- Слава Iсусу! - привiтався Iван.
Але йому нiчого не одновiли. Так само фуркала скалка, i двоє людей, скупленi й строгi, тим самим рухом перетягали ремiнь. Скалка починала куритись, i скоро маленький вогник вискочив з неї та запалав з обох кiнцiв. Ватаг побожно пiдняв вогонь i встромив в ватру, зложену коло дверей.
- Навiки слава! - обернувся вiн до Iвана.- Тепер маєм живий вогонь, а доки ме вiн горiти, нi звiр, нi сила нечиста не озьмеся маржини та й нас, ирщених...
...
За своє лiтування у полонинi зазнав Iван немало пригод. Раз вiн побачив дивну картину. Мав уже гнати вiвцi до стаї, коли ненароком озирнувся на близький верх. Мряка знизилась i укутала лiс, а вiн став легкий i сивий, як привид. Тiльки полянка зеленiла пiд ним та чорнiла одинока смерека. I ось та смерека закурилась i почала рости. Росте та й росте - i ось виступив з неї якийсь чоловiк. Став на полянцi, бiлий, високий, i гукнув назад себе у лiс. I зараз вийшли з лiсу оленi, один за другим, а що вийде новий, то роги у нього все кращi та веселiшi. Гуртом вибiгли серни, потремтiли на тоненьких ногах та й почали щипати траву. А що розсиплються серни, то ведмiдь їх заверне, отак як вiвцi вiвчарка. А той бiлий пасе - ще й погейкує на худiбку. Тут раптом звiвся вiтер, а то стадо як пирсне, так i пропало.
...
Високий ватаг, наче дух полонини, обходить з вогнем стоїще. Обличчя в нього поважне, як у жерця, ноги ступають твердо й широко, а дим з головешки фурка за ним крилатим змiєм. На воротях стоїща, куди мають переходити вiвцi, ватаг кида вогонь, а сам наслухав. Вiн чує хiд полонинський не тiльки вухом. Вiн серцем чує, як з глибоких долин, де киплять рiки та рвуть береги, з тихих осель i царинок котиться вгору, на поклик весни, жива хвиля худiбки i пiд ногами її радо зiтхає земля. Вiн чує далеке дихання отари, ричання корiв i ледве вловимий голос пiсень. А коли врештi показалися люди i пiдняли угору довгi трембiти, позолоченi сонцем, щоб привiтать полонину серед синiх верхiв, коли заблеяли вiвцi i шумливим потоком залляли всi загороди, ватаг впав на колiна та пiдняв руки до неба. За ним схилились до молитви вiвчарi й люди, що пригнали маржину. Вони прохали у бога, щоб вiвця мала гаряче серце, як гарячий вогонь, який переступала, щоб господь милосердний заступив християнську худiбку на росах, на водах, на всiх переходах од всякого лиха, звiра й припадку. Як допомiг бог зiбрати худiбку докупи, щоб так допомiг усю людям вiддати...
...
- З первовiку не було гiр, лише вода... Така вода, гейби море без берегiв. Та й бог ходив водою. Але раз вiн уздрiв, що на водi крутиться шум. "Хто ти є?" - запитав. А воно каже: "Не знаю. Живий сме, а ходити не можу". А то був арiдник. Бог про него не знав, бо вiн був, як бог, з первовiку. Дав бог йому руки та й ноги, i ходять вже разом оба побратими. От вкучилось їм все по водi ходити, схотiв бог землю зробити, а як дiстати з дна моря глини - не знає, бо бог все знав на свiтi, лише нiчого не вмiв зробити. А арiдник мав силу до всього - та й каже: "Я бих туди пронир".- "Пронри". От вiн пiрнув на дно, згрiб в жменю глини, а решту сховав до рота для себе. Узяв бог глину, розсiяв. "Бiльше нема?" - (.Нема". Поблагословив бог ту землю, та й почала вона рости. А та, що в ротi у сотони, росте й собi. Росте та й росте, вже й рота розперла, не можна йому дихати вже, очi на лоба лiзуть. "Плюй!" - радить бог. Зачав вiн плювати, та й де лиш плюне, там виростають гори, одна вище за другу, до самого неба доходять. Вони б i небо пробили, коли б бог не закляв. Вiдтодi перестали гори рости...

Дивно Iвановi, що такi краснi гори, такi веселi, а сотворив їх злий.

- Кажи, браччiку, далi,- просить Iван, а Микола знов починав:

- Арiдник був здатний до всього, що надумав - зробив. А бог, як що хотiв мати, мусив вимудровувати в нього або украсти. Поробив арiдник вiвцi, зробив си скрипку i грав, а вiвцi пасуться. Побачив бог та й вкрав тото в него, i вже обоє пастушат. Що є на свiтi - мудрощi, штудерацiя всяка,- то все вiд нього, вiд сотони. Де що лиш в - вiз, кiнь, музика, млин або хата,- все вигадав вiн... А бог лиш крав та давав людям. Таке-то... Раз арiдник змерз та й, щоб загрiтись, вигадав ватру. Прийшов бог до ватри i дивиться на вогонь. А той вже знав, чого вiн. "Все ти, каже, у мене покрав, а сього не дам". Але дивиться арiдник, а бог кладе вже ватру. Так йому стало досадно, що вiн озьмив та й плюнув у божу ватру. А з тої слини i знявся над вогнем дим. Перше ватра була без диму, чиста, а вiдтодi курить...


Отаке-от "християнство" на Західній Україні - від християнства там хіба що ім'я та назва, аж самим "християнам" дивно, чого воно до купи все те не ліпиться...

Не можна не звернути увагу і на всю оповідку - про "злого", який може все, та про "бога", який тільки краде зроблене.
Як на мене тут чітко простежується думка народу про прадавніх богів, та про богів сучасних, нав'язаних...

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 07.05.2009 – 09:10

 • 0

#83 Вєлєсвєт

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 30 повідомлень

Відправлено 07.05.2009 – 14:07

Вибачаюсь перед громадою за маленьку неточність яку я допустив розповідаючи про літнє Сонцестояння - Купало(24-25 червня), яке християни святкують як ІванаКупало 7 липня (доречі ця дата - 7 липня, до справжнього Сонячного апогею ніякого відношення не має), так от ця дата це не відрубання голови іоану хрестителю,а народження іоана хрестителя. Відрубання його голови(якщо це свято?) християни святкують 11 вересня (по григоріанському календарю).
 • 0

#84 Білий Дракон

  Хлопець

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6385 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Палацу

Відправлено 07.05.2009 – 15:56

 Вєлєсвєт (7.05.2009 15:07) писав:

Вибачаюсь перед громадою за маленьку неточність яку я допустив розповідаючи про літнє Сонцестояння - Купало(24-25 червня), яке християни святкують як ІванаКупало 7 липня (доречі ця дата - 7 липня, до справжнього Сонячного апогею ніякого відношення не має), так от ця дата це не відрубання голови іоану хрестителю,а народження іоана хрестителя. Відрубання його голови(якщо це свято?) християни святкують 11 вересня (по григоріанському календарю).
Уточнення. Не ІванаКупало, а Івана. Слово «Купала» приклеїв народ і частково святкує язичницьке свято. Проти чого бориться церков.
 • 0

#85 Добронрав

  Місцевий

 • Заблоковані
 • PipPipPipPipPipPip
 • 253 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Одеса

Відправлено 07.05.2009 – 16:24

 Білий Дракон (7.05.2009 15:56) писав:

Уточнення. Не ІванаКупало, а Івана. Слово «Купала» приклеїв народ і частково святкує язичницьке свято. Проти чого бориться церков.
Вже 1000 років бореться :rolleyes: А побороти не годна...Отже комбінацію з трьох пальців попам від народу :ggggg:
 • 0

#86 Власюк

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 776 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 08.05.2009 – 10:08

Цікаво (нмд) про імена сонячних богів в географічних назвах України: http://www.personal-...t/294/4003.html. Від себе додам - варто відзначити ще назву села Волосів, воно більше від мого рідного та знаходиться зовсім близько, на віддалі 15 кілометрів. Є ще місто БогоРОДчани.
Згадано, отже, назву мого рідного села: "Там же на Івано-Франківщині маємо села Лісна Велесниця, Нижня Велесниця та Велесниця Горішня".

Повідомлення відредагував Власюк: 08.05.2009 – 10:21

 • 0

#87 Добронрав

  Місцевий

 • Заблоковані
 • PipPipPipPipPipPip
 • 253 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Одеса

Відправлено 08.05.2009 – 10:25

 Власюк (8.05.2009 11:08) писав:

Цікаво (нмд) про імена сонячних богів в географічних назвах України: http://www.personal-...t/294/4003.html. ..... Є ще місто БогоРОДчани.
Ну це від слова Богородиця :box: Але зверніть увагу, що в народі дуже рідко вживають ім"я Марія, та і мало хто з християн коли моляться згадують жидівку Марію з Ізраїлю, а скоріше на рівні підсвідомості сприймають як далеку пРАматір...І в більшості ікон вона зображена як пРАматір, саме так як уявляли ранніх землеробних культах
 • 0

#88 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 29.10.2009 – 07:47

Не хочу робити нову гілку, кину тут, як ні - то хай модератори поправлять.

5 жовтня 1882 р. народився Михайло Гаврилко - різьбяр, художник, скульптор, поет, четар УСС, начальник штабу Сірої дивізії, повстанський отаман

“Ця надзвичайно буйна вдача мала для себе тільки один прототип – Святослава Завойовника, – стверджував Юрій Липа. – Шанував його за відвагу, за непосидючість, відкриту і сильну вдачу і за прив’язання до гарних старих божеств”. Оцих “гарних старих божеств” глибоко шанував і Гаврилко. У часи боїв він звертався до них за допомогою – і до “ясного та ласкавого Дажбога, що хранить від усякої напасти, і Перуна, що б’є громами всякого супостата… Вмів, ведучи свою сотню під час війни, зупинитися серед лісу, стати на пні дерева і голосно молитися до сил, що його оточують”

“В своїй промові (на студентському з’їзді. – Ред.) вказував Гаврилко на невироблення й нескристалізованість української національної культури. Греко-візантійські, римські, польські, московські, німецькі й бозна які впливи викривили й покалічили українську душу, роздвоїли її, а то й розтроїли, а з обличчя української землі стерли ледве не все, що свідчило про її українськість. А не маючи власної, національної культури, позбавлені власної душі й характеру, ми мусимо коритися чужинцям: їх культурна питоменність мусить покривати собою нашу культурну безхарактерність. Тому, геть зі сміттям чужинецьких впливів, назад до позицій, з яких ми вийшли, отже до культури наших прапредків, що то мали своїх богів, свій погляд на світ і своє відношення до природи, свою етику й свою мораль. Гаврилко справді вжив фрази про поворот до поганства, й не тільки на студентському з’їзді говорив про Перуна й про здоровий символізм старої, української мітології. Що більше, як мистець і поет чув і відчував залишки тієї мітології в духовості простолюддя й щиро та одверто захоплювався ними. Цей мрійник і фантаст зовсім поважно шукав за староукраїнською кільчаткою (панцир з залізних ланцюжків), щоб носити її на голому тілі, замість сорочки. З цілої низки українських князів признавав він тільки Святослава Завойовника. В тому дусі промовляв Гаврилко на з’їзді, а що не був майстром єзуїтської діялектики, тому наразився на насмішки ігнорантів, що ще й тепер творять “компактну більшість” громадянства...”

“Світогляд Михайла Гаврилка – оригінальний, живий і сильний, вартий прилучення до скарбів української культури, – продовжував Юрій Липа. – В основі його лежить похвала близькості до природи і самій природі. “Треба йти в ліс або в поле, і то конче треба робити, бо людська душа відживає і не пліснявіє серед стоячого болота буденщини і людської плюгавості”. (...) Гаврилко радше почував себе приналежним до будучої України – простої, безоглядної і войовничої”.

Символічно, що загинув сей чоловік у боротьбі з адептами вчення, яке (як і ще одне вчення, що прийшло на нашу землю за тисячу років до цього) хотіло опанувати всю планету і «ощасливити всі народи», не беручи до уваги, а чи хочуть народи «ощасливлюватися» і зливатися у «прекрасному новому світі», де нєсть ні еліна, ні юдея інтернаціоналізм

1920 року у районі Диканьки і с. Божкове Михайло Гаврилко підняв повстання проти комуни.

“Запальний, великий патріот хорунжий-романтик Михайло Гаврилко... Він також був у партизанці, а загинув у печі локомотиви, куди його вкинули большевики живим і він там згорів”

І вони боролися не тільки з ним, а і з його спадком, його культурою, яка так не вписувалася у «новий світ».

“значна частина оригінальної графіки в 1952 р. була спалена в печах Львівської національної бібліотеки”

Спалювання живцем «неправильних» людей – «єретиків» та язичників, спалення їхніх «неправильних» книг та картин – це теж дуже знайомо…

 • 0

#89 Безбожник

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2624 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 06.11.2009 – 14:45

 Sensssorika (25.04.2009 09:59) писав:

Ага,не святкують! Сама бачила як домініканці(пси Божі) з язичниками в полях Херсонщини святкували Купала)))


Традиції проводження свята- язичницькі. Оце пускання вінків по річці,стрибки через вогнище..-це все від язичників пішло,тобто корені свята не християнські.
Хто такий Іван?)))

Сенсоріко, не існує ані таких свят: "язичницькі", ані такої релігії : "язичницька". Існує нормальна прадавня віра наших предків. Як і свята. Термін "язичники" придумали християнські ідеологи в особах павлотимофіївців. Ніде, ніхто і ніколи не вживав і не вживає цей термін по відношенню до тих, хто сповідує віру пращурів. Окрім християн.
Можете перевірити в Євангеліє. Почитайте те, що від Павла.
Ну і, для загалу : цікаво в цьому сенсі, як тоді називати давню віру ацтеків чи майя, наприклад ? Теж язичники ? Це ж треба. І чому християни обзивають цим терміном тільки слов"ян ? А про тих кажуть : релігія ацтеків, релігія майя і т.д. Чому так ? Чиє це рішення ; язичники ? Церкви християн ? Чи самих жидів ?
Стосовно Купали та Івана, то історія тут проста, відома і виконана стилі християнства. А саме ; щоб "замазати" це свято (адже християнська церква бачила, що люди будуть святкувати) до нього (до купали) сАмим наглючим методом приліпили Івана. Отого самого - предтечі.
Загалом же, практично кожне свято, яке подається християнським, намазане зверху на давні свята наших предків.
Дехто навіть намагається подати це як закономірність "перейняття естафети" християнством. Звісно ж, що ніякої закономірності тут немає. Перехід віри предків до християнства неможливе по тій причині, що перше є закономірним і природнім. Сама віра наших предків виникла від природи і звязку з нею. Тобто, як і усіх інших народів. А от християнство у нас не проростало. Воно навіть не сіялось. Його просто нав"язали силою. До того ж, християнство взагалі не має нічого спільного з природою по тій причині, що воно природу заперечує. "Апогей" християнства - "царство боже". Десь там...невідомо де. Яка тут у дідька природа ? От тому і не ліпилось християнам свято Купали. Ну то вони, не довго думаючи, Ваньку туди встромили.

Повідомлення відредагував Безбожник: 06.11.2009 – 14:54

 • 0

#90 Kapitoshka

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 74 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Україна, Запоріжжя

Відправлено 14.12.2009 – 19:37

Засмучує те, що наші (слов'янські) звичаї християни видозмінили і доводять, що це істино християнські звичаі. Між іншим, Колядування, Щедрування, свято Івана Купала та ін. мають слов'янські корені.
Словом, немає християнства у чистому вигляді.
Особисто я вважаю, що прийняття Володимиром християнства є політичним кроком. (Моя суб'єктивна думка. Не хочу нікого образити.)

Повідомлення відредагував Kapitoshka: 14.12.2009 – 19:38

 • 0

#91 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6929 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 14.12.2009 – 22:37

 Безбожник (6.11.2009 14:45) писав:

Загалом же, практично кожне свято, яке подається християнським, намазане зверху на давні свята наших предків.
взагалі то, свята з давніх давен назначалися за астрономічними та кліматичними умовами. дні сонцестоянні, та рівнодення святкують по всій планеті у всіх культах, але називають їх по різному. але в випадку християнства дещо цікаве сталося. Так, як календар раніше був недосконалий, то дата в календарі зрушилась відносно астрономічного календаря. Як католики вигадали Григоріанський календар, то цей недолік усунули - Різдво, 25 грудня, зрушили в потрібний день - той день, з якого довжина дня починає збільшуватися. Ортодоксальна ж церква не прийняла Григоріанський календар і продовжує святкувати неправильно.

Також ви знаєте народні прикмети в певні свята визначати погоду на майбутнє. Ці дні ключові для нашого клімату, і саме на ці дні призначені свята, а не навпаки.
 • 0

#92 Безбожник

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2624 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 15.12.2009 – 00:59

Цитата

name='Хмурий Князь Вітольд' post='550831' date='14.12.2009 22:37']
. Як католики вигадали Григоріанський календар, то цей недолік усунули - Різдво, 25 грудня, зрушили в потрібний день - той день, з якого довжина дня починає збільшуватися. Ортодоксальна ж церква не прийняла Григоріанський календар і продовжує святкувати неправильно.

Але це зовсім не означає, Вітольде, що якась із церков не намазала зверху на старі свята свої - христянські. Наприклад, згаданого тобою 25-го грудня, предки відмічали день народження Бога Сонця. От тобі таке "різдво христове" по католицьки, виходить.
Загалом же, немає жодного старого свята предків на який що православна, що католицька церква не наклала б зверху свій. І в цьому безчесному діянні, ніякий варіант календаря для церкви "нє помєха".
 • 0

#93 Ластiвочка

  перчинка

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5828 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 15.12.2009 – 11:19

 Kapitoshka (14.12.2009 19:37) писав:

Засмучує те, що наші (слов'янські) звичаї християни видозмінили і доводять, що це істино християнські звичаі. Між іншим, Колядування, Щедрування, свято Івана Купала та ін. мають слов'янські корені.
Словом, немає християнства у чистому вигляді.
Особисто я вважаю, що прийняття Володимиром християнства є політичним кроком. (Моя суб'єктивна думка. Не хочу нікого образити.)
засмучувало б коли б християни не шанували б свою історію. А колядки, щедрівки і інші свята - це все наша історія, яка так тісно переплелась, що не варто намагатись розплутати чи виокремити щось. Напбагато важливіше навчитись мирно співіснувати. І не ганити чуже для тебе, а коректно і ввічливо розповідати про своє
 • 0

#94 Безбожник

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2624 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 15.12.2009 – 12:33

Сумно і гірко від того, що велика частина українського народу, іменуючи себе християнами, значно краще знає чужу історію, чужі свята, чужі традиції, подані в міфології біблії, і зовсім нічого не знають про свою Рідну історію, Рідну віру, Рідні свята, Рідні традиції. Мало того, що не знають Рідне, так ще й визнають пануючу роль отого чужого, називаючи його істинним. І водночас, займаються кощунством називаючи себе патріотами своєї країни.
Як можна так себе називати не визнаючи Рідного ??? На чому ж тоді тримається ваш патріотизм ? На єврейському світогляді ?

†Fallen Angel†: Як це відноситься до теми? 10% за п.п. 2.5. Допис залишив.
 • 0

#95 Ластiвочка

  перчинка

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5828 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 15.12.2009 – 12:36

Безбожник
ну чому ж так? я визнаю рідне, наша переплетена історія - це і є наше рідне, наш змордований народ - це теж наше рідне...і земля...і спільнота, яка гризеться через дрібне
 • 0

#96 Безбожник

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2624 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 15.12.2009 – 13:05

 Ластiвочка (15.12.2009 12:36) писав:

Безбожник
ну чому ж так? я визнаю рідне, наша переплетена історія - це і є наше рідне, наш змордований народ - це теж наше рідне...і земля...і спільнота, яка гризеться через дрібне

Так, Ластівочко, Ви цього не писали, а я цього не читав. Мало того, що я визнаю Ваш щирий патріотизм українки, так ще й додам те, що мій допис (95) стосується будь кого окрім Вас. Ви, як християнка, згідно мого безпомилкового світогляду стоїте осторонь. В такій собі сфері недоторканості. Ну наче отой депутат Верховної Ради.

Повідомлення відредагував Безбожник: 15.12.2009 – 13:07

 • 0

#97 Богуслав

  мораліст

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 976 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Галичина

Відправлено 15.12.2009 – 13:10

 Безбожник (15.12.2009 12:33) писав:

Сумно і гірко від того, що велика частина українського народу, іменуючи себе християнами, значно краще знає чужу історію, чужі свята, чужі традиції, подані в міфології біблії, і зовсім нічого не знають про свою Рідну історію, Рідну віру, Рідні свята, Рідні традиції. Мало того, що не знають Рідне, так ще й визнають пануючу роль отого чужого, називаючи його істинним. І водночас, займаються кощунством називаючи себе патріотами своєї країни.
Як можна так себе називати не визнаючи Рідного ??? На чому ж тоді тримається ваш патріотизм ? На єврейському світогляді ?
міфологію давніх греків знає увесь світ, але сучасні греки не будують храми Зевсу і не приносять жертви Марсу. ви пропонуєте вірити в русалок, чугайстрів і Перуна? це міфи, красива казка, її треба знати, задля загального розвитку, але не більше.
 • 0

#98 Безбожник

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2624 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 15.12.2009 – 13:37

 Богуслав (15.12.2009 13:10) писав:

міфологію давніх греків знає увесь світ, але сучасні греки не будують храми Зевсу і не приносять жертви Марсу. ви пропонуєте вірити в русалок, чугайстрів і Перуна? це міфи, красива казка, її треба знати, задля загального розвитку, але не більше.

Ну, Ви Богуславе не Ластівочка, імунітет недоторканості на Вас не розповсюджується, то ж я дозволю собі трішечки "проїхатись" по Вашій персоні.
По-перше, я не писав нічого про Грецію. Вона мені по барабану. Я писав про Україну. Тим більше, що в Греції все не так як у нас, бо кажучи словами кіногероя : " так то в Греції, там тепло".
По-друге, не смішіть мене жертвоприношенням, бо християнству в цьому питанні рівних немає на світі.
По-третє, міфологією є і біблія. Але на відміну від грецької, цю міфологію нас змусили сприймати як реальну догму.
Для отого "загального розвитку".
І по-четверте. Ваше розуміння віри наших предків показує з одного боку недолугість, а з іншого - виглядає смішним. А ще, підкреслює рабську покору гоя.
Зайдіть у "суперечка про християнство" і подивіться на мій допис через спойлер. Втім, таким як Ви, це ні до чого. Добровільний раб-гой, він і є - раб.

Повідомлення відредагував Безбожник: 15.12.2009 – 13:38

 • 0

#99 zav

  зрадник

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9565 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 15.12.2009 – 13:42

 Безбожник (15.12.2009 12:33) писав:

І водночас, займаються кощунством називаючи себе патріотами своєї країни.
Як можна так себе називати не визнаючи Рідного ??? На чому ж тоді тримається ваш патріотизм ? На єврейському світогляді ?
Покуріть-но словничок: http://www.pcdigest.net/cgi-bin/u/book/sis...%EE%F2%E8%E7%EC
"Патріотизм (лат.) - любов до батьківщини"©
Обміркуйте різницю між словами "батьківщина" і "рід".
http://www.slovnyk.net/?swrd=%E1%E0%F2%FC%...p;x=73&y=19
http://www.slovnyk.n...0%B3%E4&x=0&y=0

 Безбожник (15.12.2009 13:37) писав:

По-друге, не смішіть мене жертвоприношенням, бо християнству в цьому питанні рівних немає на світі.
Нахабна неприхована навмисна брехня неписемної істоти.
p.s. Я бачу, у Безбожника ніяк не виходить говорити про переваги язичництва, натомість його повсякчас заносить у недоліки Християнство, ще й у ті, в яких він вочевидь погано тямить.
 • 0

#100 Безбожник

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2624 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 15.12.2009 – 13:52

Цитата

name='zav' post='551016' date='15.12.2009 13:42']
Покуріть-но словничок: http://www.pcdigest.net/cgi-bin/u/book/sis...%EE%F2%E8%E7%EC
"Патріотизм (лат.) - любов до батьківщини"©
Обміркуйте різницю між словами "батьківщина" і "рід".

О, тепер ЗАВ. Не відповівши на безліч питань поставлених раніше, вирішив виколупати в моєму допису те, чого там немає. А сАме : "батьківщина" і "рід".
Ось моя цитата, ЗАВе : називаючи себе патріотами своєї країни. Де Ви тут побачили Рід ?
А ось те, що написано далі : Як можна так себе називати не визнаючи Рідного ??? Для Вас, ЗАВе що, поняття "рідного" і "рід" одне і те ж ? Для мене - ні. Наприклад, рідною є історія моєї країни. Але ж це ніяким чином не Рід.
То кому треба словничок покрутити та обміркувати ?

Повідомлення відредагував Безбожник: 15.12.2009 – 13:53

 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних