Перейти до вмісту

Язичництво на Русі

Повідомлень в темі: 239

#61 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 24.04.2009 – 13:36

Вєлєсвєт Ну в гості то занадто, а от почитати і поспілкуватись дуже навіть і не проти, в межах культурної розмови;) . Знаєте чому спитала так? Тому що коли коли читаю дописи, а особливо критику в бік відмінних від твоєї віри то далі високих слів, або образ не йде. І саме цікаво почитати(послухати) реальне життя рідновірів. Колись у нас на форумі був такий користувач Сотник, дуже багато розповідав, багато пояснював незрозумілих речей і то при всьому, що вірування у нас різні;).
Я поважаю нашу історію, дохристиянську символіку, але приймаю християнські національні цінності. Я не заперечую, що традиції наші переплелись так, що годі шукати кінців :) Крашанки у нас на могилки не несуть, а от гаївки гуляють, і через багаття на Івана Купала скачуть :) хіба погано що християни взяли від своїх пращурів такі гарні традиції? хіба ж це погано?А вишиванки наші взяти? візерунки до вишивок?хіба погано це? а от взаємного паплюження ніколи не розуміла!!!так само як давно тут хтось писав про паплюження і нищення ваших святинь, так само не розумію і випади в бік інших..є люди і людиська кругом, чи не так?
  • 0

#62 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 24.04.2009 – 21:49

Перегляд дописуЛастiвочка (24.04.2009 14:36) писав:

Вєлєсвєт Ну в гості то занадто, а от почитати і поспілкуватись дуже навіть і не проти, в межах культурної розмови;) . Знаєте чому спитала так? Тому що коли коли читаю дописи, а особливо критику в бік відмінних від твоєї віри то далі високих слів, або образ не йде. І саме цікаво почитати(послухати) реальне життя рідновірів. Колись у нас на форумі був такий користувач Сотник, дуже багато розповідав, багато пояснював незрозумілих речей і то при всьому, що вірування у нас різні;).
Я поважаю нашу історію, дохристиянську символіку, але приймаю християнські національні цінності. Я не заперечую, що традиції наші переплелись так, що годі шукати кінців :) Крашанки у нас на могилки не несуть, а от гаївки гуляють, і через багаття на Івана Купала скачуть :) хіба погано що християни взяли від своїх пращурів такі гарні традиції? хіба ж це погано?А вишиванки наші взяти? візерунки до вишивок?хіба погано це? а от взаємного паплюження ніколи не розуміла!!!так само як давно тут хтось писав про паплюження і нищення ваших святинь, так само не розумію і випади в бік інших..є люди і людиська кругом, чи не так?
Немає такого свята, як Івана Купала. Є день святого Івана і язичницьке свято Купала. Вони навіть в різні дні. Нормальні християни не святкують Купала. Можеш запитатися у церкви, як вони до нього ставляться і що з приводу його святкування думають ;)
  • 0

#63 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 25.04.2009 – 08:25

Перегляд дописуБілий Дракон (24.04.2009 22:49) писав:

Немає такого свята, як Івана Купала. Є день святого Івана і язичницьке свято Купала. Вони навіть в різні дні. Нормальні християни не святкують Купала. Можеш запитатися у церкви, як вони до нього ставляться і що з приводу його святкування думають ;)
Я не можу сказати як до цього ставиться церква і сама жодного разу не була на тому дійстві але те, що Купала у нас є, ось тримайте:

Цитата

Уже кілька років поспіль члени товариства беруть участь у тернопільському міському дійстві «Свято Івана Купала». Не став винятком і 2008 рік. Члени товариства взяли участь у Купальській ході, що відбулась 6 липня 2008 року у м.Тернополі у рамках «Свята Івана Купала». Художній керівник Тернопільського товариства «Вертеп» Оксана Гребеняк розповіла, що саме на козацькому острові «Хортиця» у парку «Топільче» члени товариства представили фольклорну купальську композицію. Протягом години на імпровізованій сцені на острові тернополяни могли почути справжніх купальських пісень, які записали члени товариства «Вертеп» у фольклорних експедиціях у селах Тернопільщини. Вертепівці представили різні частини Купальського дійства, даючи можливість глядачам ознайомитись із усім обрядом. Опісля, на запрошення молодіжних громадських організацій Зборова та за сприяння греко-католицької церкви, члени товариства взяли участь у Купальських фестинах у місті зборові. Близько тридцяти вертепівців захопили увагу зборівчан гарним виконанням ніжних обрядових, веселих та жартівливих побутових пісень.

і просто фоти з свята http://www.topilche.narod.ru/ik.htm. Це я впродовж того, що традиції таки переплелися, відроджуються і це дуже добре
  • 0

#64 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 25.04.2009 – 09:59

Перегляд дописуБілий Дракон (24.04.2009 22:49) писав:

Ага,не святкують! Сама бачила як домініканці(пси Божі) з язичниками в полях Херсонщини святкували Купала)))

Перегляд дописуЛастiвочка (25.04.2009 09:25) писав:

Я не можу сказати як до цього ставиться церква і сама жодного разу не була на тому дійстві але те, що Купала у нас є, ось тримайте:
Традиції проводження свята- язичницькі. Оце пускання вінків по річці,стрибки через вогнище..-це все від язичників пішло,тобто корені свята не християнські.
Хто такий Іван?)))
  • 0

#65 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 25.04.2009 – 14:40

Сенсоріко, ви неуважно читали ;) . Ми якраз і говоримо, що звичаї переплелися:і гаївки, і крашанка, і візерунки, і обсипання зерном молодих, і кутя і дідух...Просто не чула ніколи що у нас нищать рідновірські символи...напевно тому що їх у нас просто нема. Мене ще цікавить таке питання: от з християнами розібрались(взаємовідносини) а як у рідновірів, чи язичників(як правильно казати?) стосунки наприклад з свідками Єгови, чи кришнаїтами? Є ворожнеча чи якось мирно уживаєтесь?
  • 0

#66 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 25.04.2009 – 15:05

Перегляд дописуDynkan 113 (24.04.2009 11:54) писав:

Справді? В часи СРСР церква була носієм національного, рідного, українського. і після розпаду народ масово повалив в церкви.

Залишилося тільки спочатку з'ясувати, що таке оте "рідне українське" конкретно - і можна починати розбиратися...

хіба погано що християни взяли від своїх пращурів такі гарні традиції? хіба ж це погано?

Як сказати. Справжнє християнство (католицька церква) з цього приводу має досить однозначну думку.

те, що Купала у нас є

Как сказал епископ Ионафан: "участие в совершение языческих обрядов, которые имеют под собой оккультную и чуждую Евангелию основу, является делом душевредным".

Перегляд дописуЛастiвочка (25.04.2009 15:40) писав:

Просто не чула ніколи що у нас нищать рідновірські символи.

http://svit.in.ua/news/new1.htm
Про те, скільки разів руйнували символи на Хоревиці, навіть наводити лінки не буду - тільки я чотири рази пригадую.
  • 0

#67 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 25.04.2009 – 15:08

Перегляд допису-=VJ=- (25.04.2009 16:05) писав:

Залишилося тільки спочатку з'ясувати, що таке оте "рідне українське" конкретно - і можна починати розбиратися...

Як сказати. Справжнє християнство (католицька церква) з цього приводу має досить однозначну думку.

Как сказал епископ Ионафан: "участие в совершение языческих обрядов, которые имеют под собой оккультную и чуждую Евангелию основу, является делом душевредным".

Про те, скільки разів руйнували символи на Хоревиці, навіть наводити лінки не буду - тільки я чотири рази пригадую.
Очевидно, тяжко тут допитатися по-людськи...Зразу ж бомби пішли в рух.Легше в мусульманина з"ясувати.
  • 0

#68 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 25.04.2009 – 15:20

Перегляд дописувеснянка (25.04.2009 16:08) писав:

Зразу ж бомби пішли в рух.

Які бомби?
Я відповів на деякі поставлені запитання і виправив кілька плутанин. І все.

Я взагалі не збираюся на ці теми більше сперечатись - хай кожен вірить у що хоче.
  • 0

#69 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 25.04.2009 – 15:46

Перегляд допису-=VJ=- (25.04.2009 16:05) писав:

Та ні, я мала на увазі західну Україну. І якщо можете пане то дайте відповідь на питання з приводу свідків Єгови, кришнаїтів(відносини)
  • 0

#70 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 25.04.2009 – 16:48

Перегляд дописуЛастiвочка (25.04.2009 16:46) писав:

Та ні, я мала на увазі західну Україну.

На західній Україні своя специфіка. Там не насаджувати так палко християнство, як в центрі, і при цьому не знищували так палко язичництво - в результаті там обидві релігії народили дивний гібрид, коли обрядовість майже вся залишилась язичницька, а змінились лише імена.

Перегляд дописуЛастiвочка (25.04.2009 16:46) писав:

І якщо можете пане то дайте відповідь на питання з приводу свідків Єгови, кришнаїтів(відносини)

З буддистами - чудові.
Свідків Єгови терпіти не можу.
Але, як я вже неодноразово казав, я відповідаю лише за себе.
  • 0

#71 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 25.04.2009 – 16:57

Перегляд допису-=VJ=- (25.04.2009 17:48) писав:

На західній Україні своя специфіка. Там не насаджувати так палко християнство, як в центрі, і при цьому не знищували так палко язичництво - в результаті там обидві релігії народили дивний гібрид, коли обрядовість майже вся залишилась язичницька, а змінились лише імена.

З буддистами - чудові.
Свідків Єгови терпіти не можу.
Але, як я вже неодноразово казав, я відповідаю лише за себе.
о, дякую...ще б почути відповіді інших учасників розмови
  • 0

#72 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 25.04.2009 – 17:24

Сенсоріко, ви неуважно читали ;) . Ми якраз і говоримо, що звичаї переплелися:і гаївки, і крашанка, і візерунки, і обсипання зерном молодих, і кутя і дідух...Просто не чула ніколи що у нас нищать рідновірські символи...напевно тому що їх у нас просто нема.
Ващет християнських-то і не існує.То все видозмінені язичницькі. так шо преплітатися було ні з чим)Прринаймні я нічого суто християнського досі не бачила/не чула. ))
ооо!!! чула християнський рок! ппц)))

Мене ще цікавить таке питання: от з християнами розібрались(взаємовідносини) а як у рідновірів, чи язичників(як правильно казати?) стосунки наприклад з свідками Єгови, чи кришнаїтами? Є ворожнеча чи якось мирно уживаєтесь?
Я не язичниця,просто маю таких друзів,і деякі мої погляди підходять під язичництво))
Уживаюся нормально з усіма, релгія людини для мене особливого значення не має, кожен має право на .."свою духовну їжу" ))
  • 0

#73 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 25.04.2009 – 17:35

Перегляд дописуSensssorika (25.04.2009 18:24) писав:

релгія людини для мене особливого значення не має, кожен має право на .."свою духовну їжу" ))

От і я так само.
Зокрема тих же свідків Єгови я терпіти не можу виключно тому, що 100% їх, які я зустрічав, намагалися мене запхнути в свою віру. А от з буддистами я завжди спокійно говорив на будь-які теми. І їжа у них чудова ;)
  • 0

#74 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • 2601 повідомлень
  • Місто:Павутина

Відправлено 25.04.2009 – 20:13

Не забуваємо що тема про язичництво на Русі.

офф-топ видалено

Повідомлення відредагував Marcos: 26.04.2009 – 09:31

• 0

#75 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 26.04.2009 – 17:55

і просто фоти з свята http://www.topilche.narod.ru/ik.htm. Це я впродовж того, що традиції таки переплелися, відроджуються і це дуже добре
Прочитай мій допис ще раз. Купала є, а Івана Купала нема.

Перегляд дописуSensssorika (25.04.2009 10:59) писав:

Ага,не святкують! Сама бачила як домініканці(пси Божі) з язичниками в полях Херсонщини святкували Купала)))

Традиції проводження свята- язичницькі. Оце пускання вінків по річці,стрибки через вогнище..-це все від язичників пішло,тобто корені свята не християнські.
Хто такий Іван?)))
Твої пси можуть хоч Дияволу вклонятися. Це не виправдання.
Церковники не святкують Купала. Уявлення не маю, що ти могла бачити :prapor3:
  • 0

#76 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 27.04.2009 – 10:42

Оффтоп переміщено сюди: http://www.tereveni.org.ua/forum/index.php...mp;#entry434022
  • 0

#77 Вєлєсвєт

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 28.04.2009 – 16:56

Вєлєсвєт Ну в гості то занадто, а от почитати і поспілкуватись дуже навіть і не проти, в межах культурної розмови;) . Знаєте чому спитала так? Тому що коли коли читаю дописи, а особливо критику в бік відмінних від твоєї віри то далі високих слів, або образ не йде. І саме цікаво почитати(послухати) реальне життя рідновірів. Колись у нас на форумі був такий користувач Сотник, дуже багато розповідав, багато пояснював незрозумілих речей і то при всьому, що вірування у нас різні:).

Стосовно переплетення традицій, хочу сказати, що краще було б якби християнство залишилось із своїми традиціями, а язичництво залишилось з своїми, тобто краще було б їм не переплітатись! Краще булоб, якби замість князя володимира, княжили Ви Ластівочка, з Вашою толерантністю і християнською миролюбивістю, на Русі б не пролились ріки крові наших предків із за християнства яке насаджували вогнем і мечем, а чистота традицій обох релігій - язичництва і християнства лишилась би білосніжною як фата нареченої.
Доречі, в язичницьку епоху, на Русі ніколи не велися війни на грунті релігії! НІКОЛИ!!! До того часу як християнство проголосили офіційною релігією і почали насильно хрестити а непокірних знищувати, язичництво і християнство мирно вживались поруч!!! В язичницькому Новгороді і Києві стояли християнські храми і ніхто їх не палив і не прислідував християн! Доречі, історія могла повернутись і так,що володимир прийняв би державною релігією не візантійське християнство, а мусульманство від поволжських болгар і тоді Ви Ластівочка ставили б питання до мене по іншому - хіба погано що мусульманські і язичницькі(рідновірські) традиції тісно переплелись? Скажу Вам, що мутанти не народжують нормального потомства, доведено генетикою і відноситься це як до тварин так до людей і релігій!!! Православ'я яке зараз є офіційною релігією - це мутант. Навіть саме ім'я ПРАВОСЛАВ'Я не є надбанням християнства, оскільки православний - це той хто славить Праву(згідно язичництва - світ триєдиний і складається з світів Яви - світ проявлений, реальний в якому живемо зараз МИ; з Нав - світ в який ми переходимо по смерті і Прави - світ де живуть Боги) тобто православ'я - це славлення Прави, славлення Богів! Довгий час після прийняття християнства офіційною релігією, на Русі тривала так звана епоха двоєвірря - це коли офіційна релігія християнство - ПРАВОВІРРЯ(правовірні християни), але простий люд як і в давні часи славить Сонце Ярилу і Матір Сиру Землю, славить РОДа ВСЕБОГА і всіх Богів що проЯВляють його, славить хоч і не так офіційно і відкрито як в давні часи. Звісно це було не до вподоби офіційній церкві (церква - цеж бізнес машина по викачці грошей і ресурсів з населення під приводом віри в Господа, а хто ж буде йти в церкву і щось віддавати попам, коли цікаівіше послухати волхвів і подивитись на скоморохів гуслярів).Тому церква всіляко знищувала все язичницьке, що тільки могла знищити, а там де вона не могла цього зробити, там користувалась підміною понять і імен. Так і ім'я Православ'я після реформ патріарха Нікона перейшло до офіційної назви християнства на Русі. То знову повертаючись до питання, добре чи погано, що в православному християнстві дужа багато язичницького, я відповім так - православне християнство цінне для нас язичників (РОДовєдів),рівно настільки, наскільки воно змогло зберегти в собі велике язичницьке минуле! Ні більше ні менше! Православне християнство теж не однотонне є в ньому і такі постаті як наприклад Серофим Соровський який вніс в нього свою струю - так зване "стяжання духа святого". Замітьте, цей святий жив в лісі і молився не на ікони, а на каміння і дерева(ну чим не язичник ;) )Мабуть він розумів, що справжньий Бог не живе в церквах і його слід шукати серед пташинного співу і шуму листя лісу. В таких людей можна почерпнути і щось розумне, але переважна більшість християнських святих і мучеників - це люди мяко кажучи не сповна розуму, які нормальним життям не жили і ще в додачу і інших повчали як мучитись потрібно. Якби всі їм наслідували, то зараз ми б на цьому форумі не спілкувались, нас би просто не існувало в світі Яви(в проявленому світі). Тож я повторюсь, що краще б цим двом релігіям було не змішуватись!
Стосовно свята Купало. Купало - язичницьке свято літнього Сонцестояння,яке відбувається 24 серпня. Християнство підмінюючи язичницькі понняття і свята своїми поняттями і вкладаючи в язичницькі свята християнський зміст, приурочило до дня літнього Сонцестояння відрублення голови івану хрестителю(предтечі ісуса). Народ не хотів забувати справжнє імення цього свята - Купало і тому до справжнього імені привязалось ще й овіційне Іван, от і вийшов гібрид по імені "Івана Купало". Оскільки календарі на Русі не одноразово змінювались, то в результаті махінацій з датами і числами християнський ІванаКупало відкочував на 13 днів вперед від справжнього Купало. Тепер ІванаКупало 7 липня, а справжнє свято Купало 24 червня, саме в цей день (вірніше період, оскільки Сонцестояння триває декілька днів) і святкують свято язичники.
Щодо ставлення до секти свідків єгови, то ставлення моє до них гірше ніж доправославного християнства. Чому? Тому, що (повторюсь)православне християнство, цінне для нас тим язичницьким надбанням яке воно в собі має(хоча і в згвалтованому вигляді). В давні часи воно навіть було антисионістьским(жидоборським), але це в минулому, спрвжнє православне християнство з домостроєвськими традиціями знищили після 1917 року (по н.х.л.)(тоді жидам більшовикам, не потрібні були конкуренти за людські душі, так як і християнським попам з Віізантії, свого часу не були потрібні конкуренти в образі волхвів) зараз ним рулюють хрещені жиди,(а жид хрещоний, всеодно що вор прощьоний). А от єговісти - це вже жидовське мракобісся чистої води, в ньому вже ніц язичества, то й цінності в ньому не є ніякої! Цінне воно тільки жидам, і жидо-масонам які дроблять християнство на кучу сект з ціллю розділити народ. Всім бо відомий давній принцип - розділяй і властвуй.
Щодо кришнаїдів не можу нічого сказати, не доводилось спілкуватись з ними особисто.
  • 0

#78 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 29.04.2009 – 12:21

Перегляд дописуManfred (28.04.2009 13:17) писав:

Посмішка до теми поганства:
а архівом цілу книжку вкласти в пост, аби мені зручно було скачати? я то погуглив, але там кусками і текстом, а де все в одному архіві?
  • 0

#79 Вєлєсвєт

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 29.04.2009 – 14:41

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (29.04.2009 13:21) писав:

а архівом цілу книжку вкласти в пост, аби мені зручно було скачати? я то погуглив, але там кусками і текстом, а де все в одному архіві?

Взагалі то я виклав свої погляди опираючись на знання отримані з різних книг (в тому числі і з християнських). Тим кого зацікавило можу порадити для початку прочитати книгу "Ночь Сварога" знайти її без труда можна на сайті "Славянской библиотеки".На цьому ж сайті в розділі бібліотека http://slav.olegern.net/downloads.php можна знайти і скачати масу різноманітної літератури по історії, культурі, і етнічній релігії славян русичів.

Повідомлення відредагував Вєлєсвєт: 29.04.2009 – 14:43

• 0

#80 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 29.04.2009 – 16:47

Перегляд дописуВєлєсвєт (29.04.2009 15:41) писав:

і етнічній релігії славян русичів.