Перейти до вмісту

Язичництво на Русі

Повідомлень в темі: 239

#41 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6652 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 08.04.2009 – 11:23

і сюди впихну той же самий лінк. можна?
там дещо пояснюється деякі язичницькі обряди, тож в тему.

Повідомлення відредагував DarkLordVillis: 08.04.2009 – 11:23

• 0

#42 Вєлєсвєт

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 23.04.2009 – 10:51

Шукачі істини! Ідеологія викладена в цій темі досить мало проливає світло на суть корінної віри наших предків - язичництво,(РОДовідання, РІДновір'я, РОДовєдання). Та воно й не дивно,з огляду на те, як починаючи з часів володимира хрестителя, нашому народу форматують мізки. Тож давайте почнемо розмову з такого здавалося б простого питання - ким вважаєте Ви себе, рабами божими, чи нащадками РІДних Богів???

Повідомлення відредагував Вєлєсвєт: 23.04.2009 – 11:17

• 0

#43 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 23.04.2009 – 11:07

Перегляд дописуВєлєсвєт (23.04.2009 11:51) писав:

Шановна громадо! 98 відсотків, того що ви тут пишете жодним чином не стосується віри наших предків - язичництва,(РОДовідання, РІДновір'я, РОДовєдання). Та воно й не дивно,з огляду на те, як починаючи з часів володимира хрестителя, нашому народу форматують мізки. Тож давайте почнемо розмову з такого здавалося б простого питання - ким вважаєте Ви себе, рабами божими, чи нащадками РІДних Богів???
Не рабами однозначно :cool1: З приводу нащадків богів...Хто такі боги?
Боги плід нашої уяви, і мудреці античності це вже добре розуміли, скоріш за все розуміли це і наші слов"янські мудреці. кожен народ створив богів подібних до себе і славив їх нарівні зі своїми героями....
Виникає питання: Чоми ми українці повинні славити чужого бога і чужих героїв, вивчати висмоктану з пальцю, наскрізь брехливу історію жидівства замість історії України????
  • 0

#44 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 23.04.2009 – 11:14

Перегляд дописуВєлєсвєт (23.04.2009 11:51) писав:

Шановна громадо! Ідеологія викладена в цій темі мало стосується корінної віри наших предків - язичництва,(РОДовідання, РІДновір'я, РОДовєдання). Та воно й не дивно,з огляду на те, як починаючи з часів володимира хрестителя, нашому народу форматують мізки. Тож давайте почнемо розмову з такого здавалося б простого питання - ким вважаєте Ви себе, рабами божими, чи нащадками РІДних Богів???
віруюча християнка і мені по-барабану, що це комусь не подобається :cool1:
  • 0

#45 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень

Відправлено 23.04.2009 – 11:19

Перегляд дописуЛастiвочка (23.04.2009 12:14) писав:

Ви живете по біблії? Чи просто виконуєте обрядову сторону східного Християнства?
Чесно кажучи Ваша відповідь нагадує відповідь комуняки з промитими мізками, кі не хочуть нічого чути і слухати...

Повідомлення відредагував Добронрав: 23.04.2009 – 11:29

• 0

#46 Вєлєсвєт

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 23.04.2009 – 12:13

Стосовно питання хто такі Боги. Боги - це сили Всесвіту проявлені в ПриРОДі і в нас. Питання Добронрав поставив вірне, яким боком відноситься ієшуа з іудеї до нас, і чому ми зобов'язані через ісуса славити жидовського бога іегову? Відповідь в тому, що християнство - задумане як віра для утримання в покорі без тюрми і кайданів, оскільки кайдани знаходяться в голові віруючого! Напротив так нелюбиме і обгажуване християнством слов'янське язичництво, сповідує волелюбність, почитання предків і Божественної ПриРОДи.

Перегляд дописуЛастiвочка (23.04.2009 12:14) писав:

З повагою ставлюсь до людей у яких віра не розходиться з ділом. Але щось же Вас привело в цю тему! Що саме?
  • 0

#47 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 23.04.2009 – 12:36

Перегляд дописуДобронрав (23.04.2009 12:19) писав:

Чесно кажучи Ваша відповідь нагадує відповідь комуняки з промитими мізками, кі не хочуть нічого чути і слухати...
Це ж не образа, правда? :cool1:
Вєлєсвєт - зацікавив незвичний нік, якщо відверто.

Цитата

обгажуване християнством слов'янське язичництво
ну наразі обгаджування якраз з іншого боку, якщо ви помітили. Нічого не маю проти рідновірів чи інших релігій. Кожному своє, але так само прошу не ображати і інаковідвасвіруючих. Вже колись намагалась для себе зрозуміти традиції і обряди, вірніше не стільки зрозуміти, як хотіла на прикладі побачити не тільки агітацію, історію..я практику хотіла б бачити
  • 0

#48 Вєлєсвєт

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 23.04.2009 – 13:03

Ластівочка, стосовно обрядів, як це виглядає на практиці, можете зайти по цій сильці http://slav.olegern....e.php?page_id=3 і скачати відеозйомки проведення давніх слов'янських язичницьких обрядів,( таких як Коляда, Масляна, Купало, Радогощ та ін.) общинами РОДовєдів(рідновірів) в наш час. Але обряди, капища і таке інше - це лише зовнішня сторона, головне в язичництві не це! Головне - світосприйняття людини.
  • 0

#49 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 23.04.2009 – 13:09

Перегляд дописуВєлєсвєт (23.04.2009 14:03) писав:

Ластівочка, стосовно обрядів, як це виглядає на практиці, можете зайти по цій сильці http://slav.olegern....e.php?page_id=3 і скачати відеозйомки проведення давніх слов'янських язичницьких обрядів,( таких як Коляда, Масляна, Купало, Радогощ та ін.) общинами РОДовєдів(рідновірів) в наш час. Але обряди, капища і таке інше - це лише зовнішня сторона, головне в язичництві не це! Головне - світосприйняття людини.
Ви не зрозуміли. Мене цікавить обряди, вірування, традиції саме Вас, вашої родини
  • 0

#50 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень

Відправлено 23.04.2009 – 13:37

Перегляд дописуЛастiвочка (23.04.2009 12:36) писав:

Це ж не образа, правда? :)
Вєлєсвєт - зацікавив незвичний нік, якщо відверто.
ну наразі обгаджування якраз з іншого боку, якщо ви помітили. Нічого не маю проти рідновірів чи інших релігій. Кожному своє, але так само прошу не ображати і інаковідвасвіруючих. Вже колись намагалась для себе зрозуміти традиції і обряди, вірніше не стільки зрозуміти, як хотіла на прикладі побачити не тільки агітацію, історію..я практику хотіла б бачити

Ні не образа, просто не люблю подібних відповідей, на кшталт "учение маркса всесильно потому, что оно верно"
Щодо традицій та обрядів майже всі східнохристиянські обряди та свята по суті є дохристиянськими звичаями та обрядами Русі...Але туди був занесений з язичества єгиптян культ трупів, замість ідолів з"явилися розмальовані дошки хоч і з українськими обличчями, але жидівські святі, або різноманітні потвори, що не жили нормальним життям (божевільні та юродиві).
В принципі коли українські християни святкують релігійні свята за межами храму то вони практично нічим не відрізняються від свят Рідновірів, навіть старі назви збереглися...
Зате коли вони заходять до церкви там починають проповідувати жидівську біблію та дегенеративну рабську мораль

Чому ж я і спитав Вас про обрядову сторону Християнства? Може Ви вважаєте себе християнкою, тільки тому що Вам це втлумачили з дитинства, а насправді живете іншим життям? Нехристиянським :cool1: а згідно моральних чеснот язичества?

Повідомлення відредагував Добронрав: 23.04.2009 – 13:39

• 0

#51 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 23.04.2009 – 14:01

Шановне панство. в черговий раз бачу в цій темі лише порушення правил.
1.3. Кожен учасник форуму має право на повагу до своїх поглядів і думок, проте він так само має обов'язок поважати погляди та думки інших. Суперечність між позиціями учасників не має виходити за межі культурної дискусії;
2.4.Заборонено публікувати дописи, що містять цілеспрямоване розпалювання міжрелігійної ворожнечі;

Або спілкуєтесь без образ людей іншої від вас віри, або при першій же скарзі тема буде закрита

• 0

#52 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 23.04.2009 – 14:29

Перегляд дописуВєлєсвєт (23.04.2009 14:03) писав:

Але обряди, капища і таке інше - це лише зовнішня сторона, головне в язичництві не це! Головне - світосприйняття людини.
світосприйняття людини це основа будь якої релігії.

Цитата

християнство - задумане як віра для утримання в покорі без тюрми і кайданів, оскільки кайдани знаходяться в голові віруючого!
а в язичнецтві цих кайданів не має? кайдани (в вашому розумінні) то певні обмеження, стримуючі фактори............... я так зрозумів що гальм у ваз точно не має.... чи може всеж таки якісь "кайдани, що знаходяться в голові" у вас теж є, як голова є?
  • 0

#53 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 23.04.2009 – 18:17

Релігія у будь-якому разі вигадка людини.
Язичництво ще розвивається, тому є сподівання, що воно буде гнучкішим і сформується адекватно до свого часу, і національної моралі. На відміну від инших релігій які вже себе віджили, яким доводиться казати "не сприймайте це буквально", коли їхні норми протирічать сучасній моралі, або здоровому глуздові.
Язичництво ще має свій шанс, якщо воно його не впустить, це залежить від його провідників.

З негативних тенденцій помітив у язичників поширення ідеї панслов’янизму. Знову затягують до єдіного і нєділімого, тільки під иншим виглядом.
  • 0

#54 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 23.04.2009 – 21:25

Перегляд дописуДобронрав (23.04.2009 12:07) писав:

Не рабами однозначно :cool1: З приводу нащадків богів...Хто такі боги?
Боги плід нашої уяви, і мудреці античності це вже добре розуміли, скоріш за все розуміли це і наші слов"янські мудреці. кожен народ створив богів подібних до себе і славив їх нарівні зі своїми героями....
Виникає питання: Чоми ми українці повинні славити чужого бога і чужих героїв, вивчати висмоктану з пальцю, наскрізь брехливу історію жидівства замість історії України????
а хочаб тому що кожні 12 місяців святкуємо новий рік /хоча й правильніше - вітаємо нового года/
тому що, так само як і весь світ, поневолені - немаємо власної волі, неспроможні самостійно обирати)
з дня народження не самостійно розвиваємося а приймаємо хрестиянство
з дитячих літ не вчимося самостійно мислити а сліпо вірувати

Хто такі боги? - це невірне запитання
ЩО мається на увазі під словом бог?
це сила, що створила всесвіт
також це високорозвинута істота що здатна створити навколишній світ
і в кожного є батько - наш бог, що створив нас за своєю подобою - дав нам свій образ духа та крові
і в кожного є мати - наша богиня, що дала нам тіло

незнаю що ще можно назвати богом
але точно знаю що бог-творець - це не якась окрема категорія міфологічних істот чи релігійних знань
але знаю, що бог - творець
це просто одне й теж саме
:)
  • 0

#55 Вєлєсвєт

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 24.04.2009 – 08:45

Навожу вам далеко не повний опис суті того що називається корінною вірою наших предків - язичництвом, або РОДовєданням.РОДовєдання – від слів РОД (цей корінь в словах: РОДина, наРОД, наРОДження, РОДичі) і ВЄДА (тобто знання). Коріння слова витікають з давньої праслов’янської мови.
РОДовєдання - світогляд, для якого характерна натуральність, природність. Притаманною рисою є народність, оскільки це досвід народу, а не одної людини. Цей світогляд недогматичний, кожен вірить і відає по мірі глибини власної душі. Язичництво(РОДовєдання, РІДновірря, РОДовідання, РОДолюббя і т.п.) опирається на саму природу речей, на існуючу Дійсність, а не на чиїсь дозвільні вимисли про людину, світ і Бога. Це, насамперед, безпосереднє світовідчудтя й спосіб буття у світі, у злагоді із Природою, а вже потім - звід умоглядних побудов, створених людиною на основі його світорозуміння. Язичництво не зобов'язано своїм існуванням особистості якогось одного родоначальника - пророка, мудреця або законодавця, не має єдиного Священного Писання, єдиного канону і єдиного «Символу Віри», обов'язкового до сповідання всіма. РІДновірря - є РОДобожжя, що єдинить у собі Єдинобожжя й Багатобожжя, шануючи Всебога РОДА — Єдиного у Своїй Суті й одночасно Багатоликого у Своїх Проявах (Рідних Богах — Ликах Роду). РОДовєдання навчає, що кожна людина є син Батька-Роду й Матері-Природи, а всі живі істоти суть його Рідні брати в Єдиній Божественній Родині. РОДовєдання є РОДолюббя, тому що ґрунтується на любові людини до Роду й родичів і Любові Роду до всіх Своїх дітей. РОДновірря не є якоюсь релігійною надбудовою в суспільстві, тому що являє собою невід'ємну частину повсякденного життя. РОДовєдання є, насамперед, практика, а вже потім - віра, тому що для його послідовників те, хто є ти насправді й що ти робиш - важливіше того, ким ти бачиш себе у своїх мріях і в що ти віриш. РОДовірря містить у собі безліч різних вірувань й обрядів, але не вичерпується жодним з них, і тому ніякий напрямок усередині язичництва не може претендувати на одноособове володіння Істиною у всій Її повноті. РОДовєдання є не вірою в Бога або Богів, але, по-перше, Віданням Божественного й Природного; по-друге, Вірою Богам й особистому Духовному досвіду; і по-третє, Вірністю Завітам Предків. РОДовєдання не має єдиної церковної ієрархії, не зобов'язує всіх своїх послідовників брати участь у загальних Богослужіннях і молитовних зборах, відвідувати Капища й Храми в конкретні години й строго по певних днях, носити однаковий одяг і т.д. Слов’янське язичництво почитає найпершим Капищем - саме Серце людини, потім - Всеживу Природу в цілому й окремі Природні Святилища (місця Сили, а також пов'язані з ними священні камені, ріки, гори, дерева й т.д.), і тільки на третім місці йдуть рукотворні Святилища (Капища, Храми й т.д.). РОДовірря не має потреби в посередниках між людиною й Рідними Богами, Природою, і кожен сам вільний звертатися до Рідних Богів так, як підказує йому його Серце. РОДовєдання є живе навчання про Життя, що постійно розвивається разом з світом, що розвивається, опираючись при цьому на ті непорушні Духовні основи, які залишаються незмінними в століттях. Язичництво є любов до Рідної Землі, вірність завітам Предків й розкриття Родової Пам'яті — Мудрості Предків, при цьому любов до Рідного не може й не повинна вимірятися ненавистю до чужорідного, як сказав поет « і чужому навчайтесь і свого не цурайтесь».
Суть РОДовєдання можна коротко сформулювати так: «Свято шануй Рідних Богів і Предків, живи по Совісті й у злагоді з Природою, а якщо шукаєш Вищого Знання — пізнай себе».
  • 0

#56 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень

Відправлено 24.04.2009 – 10:10

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (23.04.2009 18:17) писав:

Релігія у будь-якому разі вигадка людини.
....
З негативних тенденцій помітив у язичників поширення ідеї панслов’янизму. Знову затягують до єдіного і нєділімого, тільки під иншим виглядом.

Майже 90% язичників в Росії це сини тих хто виїхав з України по розподілу після закінчення навчання, та оженився на місцевих(чи навпаки з Росії в Україну, бо саме так вівся імперський розподіл кадрів в радянські часи), от же для москалів вони ХОХЛИ, а для українців вони МОСКАЛІ...
Але на відміну від совкових безбатченків своє рідне коріння вони пам"ятають, і ні МОСКАЛЯМИ і ні ХОХЛАМИ вони бути не хочуть, і що ж робити??? От і носяться як дурень з писаною торбою зі своїм ТРІЄДІНСТВОМ...
З цього можна мати користь...Якби СБУ серйозно займалось зовнішньою політикою, то з них можна було б сформувати 5-ту проукраїнську колону на території Ерефії...В той же час проводити повну українізацію в Україні
  • 0

#57 Вєлєсвєт

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 24.04.2009 – 10:45

Перегляд дописуbendera.UA (23.04.2009 15:29) писав:

світосприйняття людини це основа будь якої релігії.

а в язичнецтві цих кайданів не має? кайдани (в вашому розумінні) то певні обмеження, стримуючі фактори............... я так зрозумів що гальм у ваз точно не має.... чи може всеж таки якісь "кайдани, що знаходяться в голові" у вас теж є, як голова є?
Так Бендеро, голова у мене є :cool1:. говорячи про кайдани, я мав на увазі догмати християнства які є зручними важілями для управління віруючими.
На відміну від християнства, наше корінне язичництво не є догматичним. Так що, шановний, не чекайте, що я підставлю вам праву щоку для удару, коли ви вдарите мене по лівій.
  • 0

#58 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 24.04.2009 – 10:54

Виникло таке відчуття що єдине ,що насправді хвилює язичників - це "жидівське" християнство?

Цитата

Зате коли вони заходять до церкви там починають проповідувати жидівську біблію та дегенеративну рабську мораль
Справді? В часи СРСР церква була носієм національного, рідного, українського. і після розпаду народ масово повалив в церкви.

Цитата

Напротив так нелюбиме і обгажуване християнством слов'янське язичництво, сповідує волелюбність, почитання предків і Божественної ПриРОДи.
Мої предки (діди, прадіди) насамперед були християнами, я не можу прослідкувати своїх предків кріз століття - може вони були татарами або римлянами?
  • 0

#59 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень

Відправлено 24.04.2009 – 11:10

Перегляд дописуDynkan 113 (24.04.2009 10:54) писав:

Виникло таке відчуття що єдине ,що насправді хвилює язичників - це "жидівське" християнство?

Справді? В часи СРСР церква була носієм національного, рідного, українського. і після розпаду народ масово повалив в церкви.

Мої предки (діди, прадіди) насамперед були християнами, я не можу прослідкувати своїх предків кріз століття - може вони були татарами або римлянами?
Є така категорія людей, що називається віруни...Їм потрібна віра і надія. До 1917 вони вірили в царя-батюшку та Христа, в радянські часи вони вірили Леніна та те що настане світле комуністичне майбутнє, комуністичного світлого майбутнього не сталося, Ленін розвінчаний...А вірити хочеться, от вони і вірять попам, брехливим політикам, зомбоящику...

Що стосується жидівського християнства...Я особисто був би не проти якби воно було реформовано...Переглянуті всі святі замість дегенератів та жидів канонізувати славних синів України, Вітхий заповіт замінюється історією України, Ісус перейменовується в Спасителя, можливо в сонячне божество жидівка Марія в Богородицю, або праматір...В принципі філологи та історики можуть добре попрацювати...Свого часу так зробив Адольф і непомилився
  • 0

#60 Вєлєсвєт

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 24.04.2009 – 11:39

Перегляд дописуЛастiвочка (23.04.2009 14:09) писав:

Ви не зрозуміли. Мене цікавить обряди, вірування, традиції саме Вас, вашої родини
Ви хочете до мене в гості приїхати і поспостерігати за життям моєї родини :) ? Чи Ви бажаєте щоб я описав як я зустрічаю Масляну Купалу іт.д.?:)

Щодо моїх бабусів і дідусів, то серед них як ідеологічні атеїсти так і православні які ніколи не читали біблії і відзначали свята так як відзначали їх і наші давні пращури які почитали Божественність Землі і Сонця. Язичництво ніколи не вмирало і не вмре, тому, що ПриРОДа в якій ми живемо і частиною якої ми являємось сама по собі ЯЗИЧНА. А всі так звані світові інтернаціональні релігії які мали свій початок, будут мати і свій кінець. Спробуйте розіп'яти Сонце і Ви сама поймете хто Бог. І в самі люті часи християнізації, язичництво жило, хоч імена РІДних Богів і були переіначені на імена християнських святих, а до наших споконвічних свят Коляда, Масляна і т.д підмішали християнське забарвлення. Ви думаєте на гробики предкам ложити крашені крашанки це християнський звичай? Чи носити кутю перед Різдвом, ви теж вважаєте християнським звичаєм? Чи розрізати коровай на весіллі, а молодих посипати зерном? (і це теж по вашому християнський звичай, як і багато ще чого іншого, над походженням чого Ви можливо ніколи не замислювались). Тож Шановна, якщо Вас цікавлять звичаї і обряди які є язичницькими, то спершу запитайте у себе, а які обряди і звичаї з тих що проводяться і святкуються на Україні є істино християнськими? Коли Ви відповісте на це питання, тоді у Ви сама зрозумієте що були свідком таких язичницьких звичаїв і обрядів. І якщо Ваші пращури не вихідці з якогось туземного острову :cool1: (це не образа а порівняння що не несе особисто для Вас Ластівочка і для вашої РОДини ніякого негативного відтінку) так от Ластівочка, якщо Ваші предки не бабуїни і не жиди, то ви відкриєте для себе, що Вони теж святкували, святкують язичницькі свята і проводили,проводять язичницькі обряди.

Повідомлення відредагував Вєлєсвєт: 24.04.2009 – 11:41

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних